Setari Cookie-uri

cand 1+1 este egal cu 3!

De la: alegro6543, la data 2011-01-26 10:40:29P.P.S. Citind ceea ce ai scris tu aici, femeile mai ales ar putea spune ca esti in "criza barbatului de 35-40 de ani", dar noi nu vrem sa recunoastem asa ceva... ca nu sta-'n firea noastra sa recunoastem pe fata. Dar ... fara sa se prinda ele... (acilea' - i shpilu' ) trecem si peste asta ca si cum n-ar fi fost


Eu credeam ca acea criza apare pe la 40-45 de ani
_Cryssa_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:44
Mai bine sa nu stii tu cand apare...
alegro6543
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:48
Poate ca te simti tentat tocmai pt ca nu o poti avea. Incearca sa nu te mai gandesti la ea, sa eviti contactele cu dansa si gata... O sa o uiti foarte simplu...
Micael
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:50
De la: alegro6543, la data 2011-01-26 10:40:29
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 23:10:13
De la: alegro6543, la data 2011-01-25 22:18:28Cumetre... ai 35 de ani, casatorit, doi copii ? Hmmm... se pare ca timpul a trecut prea repede pentru tine. Nimic, nimic... nu s-a prins ?
Cate vieti vrei sa distrugi ? Vaz' ca amu' gandesti si pentru colega, ca sigur n-o sa-i fie cu mosu'. Iar tu probabil ca-i vrei doar binele... Parerea mea e ca... sa pui mana sa te imbeti intr-o seara, da sa te faci manga, iar a doua zi cand te-oi trezi (nu numai din betie) sa-ti vezi de treaba.
Sau doamne fere'... ti-a trecut cumva prin cap ca ... o iubesti ?

pai s-a prins... chiar bine, acum... nu-mi sta-n fire de obicei sa fiu asa dar iata ca acum nu ma mai inteleg nici eu, asta ma macina... si nu stiu de ce vreau ceea ce vreau; pur si simplu nu stiu! e grav, nu? si betia de care vorbesti cred ca ar face mai mult rau decat bine ca s-ar putea sa-mi "faca" mai mult curaj

Nu intelegi ceea ce ti se intampla. Ok. Am mai spus pe undeva pe aci' ca nu e musai sa intelegem chiar toate lucrurile din lumea asta (nici chiar Einstein nu cred ca a reusit ), dar in majoritatea cazurilor este important sa facem ceea ce trebuie. Iar asta cred ca este un astfel de caz.
P.S. Cand m-am referit la betie nu am facut-o ca sa te "folosesti" de euforia betiei, ci sa ajungi in... starea de a doua zi - cand lucrurile nu mai par asa de roz (asta stii cu siguranta daca ai fost vreodata "manga") si realizezi ca nu trebuie sa faci lucruri "tampite" ( ca betia de exemplu) caci nu-ti fac decat rau.
P.P.S. Citind ceea ce ai scris tu aici, femeile mai ales ar putea spune ca esti in "criza barbatului de 35-40 de ani", dar noi nu vrem sa recunoastem asa ceva... ca nu sta-'n firea noastra sa recunoastem pe fata. Dar ... fara sa se prinda ele... (acilea' - i shpilu' ) trecem si peste asta ca si cum n-ar fi fost

La artimetica intotdeauna 1 + 1 = 2. In relatiile interumane 1 + 1 fac 3... doar atunci cand apare si un copil. In rest este o ecuatie fara solutii.
alegro6543
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:54
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 22:05:01
De la: marco918, la data 2011-01-25 21:22:33
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 20:46:57
... bai vasile ... pai tu te compari cu ala ... omul a venit, a vazut, a luat ... barbat ... tu esti un gainar insurat, cu copii care si-ar dori ca toata lumea sa graviteze in jurul tau ... daca nu esti un gainar penibil vezi-ti de treaba si uita ... e tot ce poti face ... femeia e libera, mosul la fel ... tu esti un penibil ofticos si pofticios ...


nu te contrazic in totalitate... tu nu ai poftesti niciodata? iar de ofticat sincer, nu ma oftic.... doar ca nu vad sensul unei legaturi intre ea si el; poate si faptul ca o vreau pentru mine si ca tin la ea si un alt fel de a spune asta.
daca e vorba de pofte ..toti poftim la ce nu avem .. si dorim mai mult decat putem oferi de aici necazul tau
gabrielle_new
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:59
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 09:18:48
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 02:42:07Sa-i dam CEZARULUI ce-i al cezarului
Acum serios vorbind,vrei sa o faci sa renunte la mosul cu care urmeaza sa se casatoreasca(nu conteaza din ce motive) ca sa-i oferi tu ce????Sa-i oferi statutul de amanta? Ma faci sa rad!Si in cazul in care renunta la mos tu ce ai de gand sa faci? Sa o folosesti pentru o tavaleala ,doua sau trei...sa renunti la familia ta pentru ea sau sa mergi in paralel cu amundoua?Cam ce-ai vrea tu Cezare?

da, buna intrebare! stii,
- daca ar fi fost vorba de tavaleala, nu m-ar fi interesat niciun alt aspect din viata ei;
- daca ar fi sa-i ofer statutul de amanta, nu sta in picioare fiindca nu am de gand sa... insel. si asa am senzatia ca deja am inceput sa fac asta;
- ciudat este faptul ca in mintea mea se "bat" 2 idei: una potrivit careia, copilul ei are nevoie de un tata si nu de un bunic iar ea are nevoie de un sot, nu de un alt tata... diferenta de varsta la... varsta asta este colosala si fata de ea si fata de copil. si daca mai apare si un alt copil, al lor, atunci probabil ca va ajunge sa trebuiasca sa stearga la fund un batran in cei mai frumosi ani ai adolescentei. nu am nimic cu nimeni dar pur si simplu, ceea ce simt pentru ea nu ma poate lasa indiferent fata de viata ei... a doua idee este cea potrivit careia ar trebui sa fiu egoist si sa zic ca imi ajunge ceea ce am si ca nu ar trebui sa complic asta si sa-mi pese de viata ei, sa nu-mi pese de ceea ce simt insa, in puii mei, a apartut ea si pur si simplu, cand imi amintesc de ea, se schimba totul cu 180 de grade...


Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!Si...oricum,nu-i treaba magarului de unde beau oile apa!Asta tine minte!!!
Nu-i problema ta ce face femeia aia...ce-i asa greu de-nteles?Tu n-ai nici o responsabilitate sau autoritatea fata de ea sau asupra ei!!!
Vezi-ti naibii de treaba!
AdrianaR
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:25
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 09:25:16
De la: AdrianaR, la data 2011-01-25 23:51:51
Poti pt ca ca ai 35 de ani,o familie cu 2 copii si banuiesc ca ai "construit" toate acestea,pe o baza!Asa ca nu mai gandi la ca 20 de ani,ia-ti nevasta si copii si iesiti intr-un weekend sau cand aveti timp,sa vizitati vreo manastire...sau Sapanta (ca tot esti din Cj,nu-i departe) sau salina din Turda...faceti ceva impreuna...si alta data duce-ti-va copiii la parinti si ramaneti singuri...pregatiti cina impreuna,bate-ti-va cu pernele...faceti nebunii
Vezi-ti de familie mai ales ca ti-e bine!Altii se plang ca traiesc in tensiune toata ziua si pe tine te mananca-n fund!
Multumeste lui Domne-Doamne pt ceea ce ai,ca nu multi au norocu asta!

ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui si sa stii ca nu este monotonie in cuplu daca la asta te gandesti si ma repet iar si spun ca ai dreptate cu ultima fraza numai ca ciudat este faptul ca in mintea mea se "bat" 2 idei: una potrivit careia, copilul ei are nevoie de un tata si nu de un bunic iar ea are nevoie de un sot, nu de un alt tata... diferenta de varsta la... varsta asta este colosala si fata de ea si fata de copil. si daca mai apare si un alt copil, al lor, atunci probabil ca va ajunge sa trebuiasca sa stearga la fund un batran in cei mai frumosi ani ai adolescentei. nu am nimic cu nimeni dar pur si simplu, ceea ce simt pentru ea nu ma poate lasa indiferent fata de viata ei... a doua idee este cea potrivit careia ar trebui sa fiu egoist si sa zic ca imi ajunge ceea ce am si ca nu ar trebui sa complic asta si sa-mi pese de viata ei, sa nu-mi pese de ceea ce simt insa, in puii mei, a apartut ea si pur si simplu, cand imi amintesc de ea, se schimba totul cu 180 de grade... oare intelegi ce vreau sa spun?


Dar nu vad de ce te repeti...si dai copy/paste cu ce-i raspundeai lui Barbie,mie!
Iti repet si eu!VEZI-TI DE FAMILIA TA ca nu-i treaba ta ce face colega neveste-ti!!!
Daca la varsta ta,nu constientizezi faptul ca NU EXISTA nu pot,atunci du-te dragule la un psiholog!
Casnicia ta merge bine,nu aveti probleme...2 copii sanatosi aveti...monotonia nu exista la voi in cuplu...
Atunci te intreb si eu asa: Ce mama dracului mai vrei???
AdrianaR
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:30
"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"


Bine zis! Stai ca iar ne ia cu "moartea caprioarei toate seriile"
Barbie30_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:38
De la: AdrianaR, la data 2011-01-26 12:30:57
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 09:25:16
De la: AdrianaR, la data 2011-01-25 23:51:51
Poti pt ca ca ai 35 de ani,o familie cu 2 copii si banuiesc ca ai "construit" toate acestea,pe o baza!Asa ca nu mai gandi la ca 20 de ani,ia-ti nevasta si copii si iesiti intr-un weekend sau cand aveti timp,sa vizitati vreo manastire...sau Sapanta (ca tot esti din Cj,nu-i departe) sau salina din Turda...faceti ceva impreuna...si alta data duce-ti-va copiii la parinti si ramaneti singuri...pregatiti cina impreuna,bate-ti-va cu pernele...faceti nebunii
Vezi-ti de familie mai ales ca ti-e bine!Altii se plang ca traiesc in tensiune toata ziua si pe tine te mananca-n fund!
Multumeste lui Domne-Doamne pt ceea ce ai,ca nu multi au norocu asta!

ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui si sa stii ca nu este monotonie in cuplu daca la asta te gandesti si ma repet iar si spun ca ai dreptate cu ultima fraza numai ca ciudat este faptul ca in mintea mea se "bat" 2 idei: una potrivit careia, copilul ei are nevoie de un tata si nu de un bunic iar ea are nevoie de un sot, nu de un alt tata... diferenta de varsta la... varsta asta este colosala si fata de ea si fata de copil. si daca mai apare si un alt copil, al lor, atunci probabil ca va ajunge sa trebuiasca sa stearga la fund un batran in cei mai frumosi ani ai adolescentei. nu am nimic cu nimeni dar pur si simplu, ceea ce simt pentru ea nu ma poate lasa indiferent fata de viata ei... a doua idee este cea potrivit careia ar trebui sa fiu egoist si sa zic ca imi ajunge ceea ce am si ca nu ar trebui sa complic asta si sa-mi pese de viata ei, sa nu-mi pese de ceea ce simt insa, in puii mei, a apartut ea si pur si simplu, cand imi amintesc de ea, se schimba totul cu 180 de grade... oare intelegi ce vreau sa spun?


Dar nu vad de ce te repeti...si dai copy/paste cu ce-i raspundeai lui Barbie,mie!
Iti repet si eu!VEZI-TI DE FAMILIA TA ca nu-i treaba ta ce face colega neveste-ti!!!
Daca la varsta ta,nu constientizezi faptul ca NU EXISTA nu pot,atunci du-te dragule la un psiholog!
Casnicia ta merge bine,nu aveti probleme...2 copii sanatosi aveti...monotonia nu exista la voi in cuplu...
Atunci te intreb si eu asa: Ce mama dracului mai vrei???


probabil ca vrea sa-i dam acceptul! sa-i spunem ca ceea ce isi doreste el este foarte firesc, natural!
vitamina_c
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:44
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 12:38:48"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"


Bine zis! Stai ca iar ne ia cu "moartea caprioarei toate seriile"


Pai daca e sincer cu el insusi,atunci asa v-a face...pt ca pana la urma e colega neveste-si,nu colega lui!Doar ca sunt sigura ca n-ar putea face asta...ca-l "mananca" prea tare binele ce-l are-n familie! Neata
AdrianaR
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:44
De la: AdrianaR, la data 2011-01-26 12:44:08
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 12:38:48"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"


Bine zis! Stai ca iar ne ia cu "moartea caprioarei toate seriile"


Pai daca e sincer cu el insusi,atunci asa v-a face...pt ca pana la urma e colega neveste-si,nu colega lui!Doar ca sunt sigura ca n-ar putea face asta...ca-l "mananca" prea tare binele ce-l are-n familie! Neata


Neata Adriano!
Barbie30_
Postat pe 26 Ianuarie 2011 13:01
Cum ai ajuns la 1+1=3 ???
Din ce ai scris nu reiese decat:

1 (tu) + 1 (sotia) = 2 (copii)
si
1 (ea) + 1 ("mos") = 2 (viitor, casatorie).
Kamitzu_15
Postat pe 26 Ianuarie 2011 15:16
De la: alexo88, la data 2011-01-26 10:09:00
Cateodata si cred ca TOTI au prea mult ....si totusi ....noi nu stim cand sa pretuim un om si orice activitate zilnica,de ce ? Pentru ca zilnic ei sunt langa noi si zilnic facem acelasi lucru chiar si un mers pe jos trebuie pretuit ,iar pentru cei ce ma vor lua in ras ...e treaba lor ....dar eu stiu . Voi stiti ?
Daca ceva totusi scartaie ....folositi-va imaginatia ca nu trebuie sa ai o anumita varsta folositi orice posibil dar nu dati cu picioru' .
Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun ,si o viata placuta tuturor,si incercati sa va ganditi ..cum ar fii daca nu ar fii ....nu altfel.

da, e greu sa pretuiesti si sa realizezi la timp ceea ce ai putea sa pierzi; si mai stiu ca e foarte usor sa aduci suferinta in sufletul celui de langa tine... cu "ajutorul" unei probleme pe care am expus-o aici. ceea ce mi-ai scris nu-mi este strain si da, datorita tie si celorlalti de aici, acest "episod" sper ca se va termina cu bine... pentru toata lumea
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:46
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:46:14
De la: alexo88, la data 2011-01-26 10:09:00
Cateodata si cred ca TOTI au prea mult ....si totusi ....noi nu stim cand sa pretuim un om si orice activitate zilnica,de ce ? Pentru ca zilnic ei sunt langa noi si zilnic facem acelasi lucru chiar si un mers pe jos trebuie pretuit ,iar pentru cei ce ma vor lua in ras ...e treaba lor ....dar eu stiu . Voi stiti ?
Daca ceva totusi scartaie ....folositi-va imaginatia ca nu trebuie sa ai o anumita varsta folositi orice posibil dar nu dati cu picioru' .
Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun ,si o viata placuta tuturor,si incercati sa va ganditi ..cum ar fii daca nu ar fii ....nu altfel.

da, e greu sa pretuiesti si sa realizezi la timp ceea ce ai putea sa pierzi; si mai stiu ca e foarte usor sa aduci suferinta in sufletul celui de langa tine... cu "ajutorul" unei probleme pe care am expus-o aici. ceea ce mi-ai scris nu-mi este strain si da, datorita tie si celorlalti de aici, acest "episod" sper ca se va termina cu bine... pentru toata lumea

Amin!
kudika195501
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:50
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 12:38:48"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"

hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:52
anastasia_m
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:52
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 12:38:48"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"

hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.


"Fiindca chiar nu"???
Pai ia sa-ti improspatez nitel memoria:
"nu te contrazic in totalitate... tu nu ai poftesti niciodata? iar de ofticat sincer, nu ma oftic.... doar ca nu vad sensul unei legaturi intre ea si el; poate si faptul ca o vreau pentru mine si ca tin la ea si un alt fel de a spune asta. "
Poti sa mai argumentezi acum?
AdrianaR
Postat pe 26 Ianuarie 2011 17:00
De la: AdrianaR, la data 2011-01-26 17:00:39
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
De la: Barbie30_, la data 2011-01-26 12:38:48"Mai...daca nu vrei sa inseli,ai vb cu nevasta-ta s-o ajutati te femeia aia sa nu-si piarda mintile pt simplu motiv ca probabil nu vrea sa ramana singura cu un copil!"

hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.


"Fiindca chiar nu"???
Pai ia sa-ti improspatez nitel memoria:
"nu te contrazic in totalitate... tu nu ai poftesti niciodata? iar de ofticat sincer, nu ma oftic.... doar ca nu vad sensul unei legaturi intre ea si el; poate si faptul ca o vreau pentru mine si ca tin la ea si un alt fel de a spune asta. "
Poti sa mai argumentezi acum?

Draga AdrianaB,
nu am de gand sa fac teoria chibritului cum de altfel nu am posibilitatea, se pare, sa ma fac inteles. dar, ma voi stradui sa argumentez ceea ce iti este neclar: pentru mine, femeia nu a insemnat si nu inseamna nici in prezent un obiect sexual de care sa profit... am spus si la inceput, cu alte cuvinte, ca in cele mai multe dintre cazuri, relatiile dintre o femeie si un barbat se terimina in pat(sau in afara acestuia in functie de preferinte, bineinteles)- "simt ca o vreau - si nu neaparat sexual(chiar daca sunt constient ca la noi,
oamenii, asta primeaza) - in viata mea". asadar, daca am adus in discutie cuvantul "pofta" nu i-am dat intelesul de... pofta sexuala. pur si simplu imi place mult ca femeie, ca fel de a fi, ca feminitate, ca sensibilitate, ca aspect fizic, ca intelect, ca tot ceea ce "transmite" prin perso(a)na(litatea) ei... si daca acum ma intrebi ce vreau, prin prisma postarii lui alexo88 care m-a emotionat, o sa-ti spun ca ma intreb "de ce am postat aici". dar cum "prezenta" ei in gandul meu face ca totul sa se intoaca cu 180 de grade atunci...
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:19
De la: vitamina_c, la data 2011-01-26 12:44:06
probabil ca vrea sa-i dam acceptul! sa-i spunem ca ceea ce isi doreste el este foarte firesc, natural!

ceea ce imi doresc eu... e cam dificil de aflat si de catre mine... de asta am scris aici, nu ca sa ma aflu in treaba!
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:24
De la: Micael, la data 2011-01-26 10:50:55Poate ca te simti tentat tocmai pt ca nu o poti avea. Incearca sa nu te mai gandesti la ea, sa eviti contactele cu dansa si gata... O sa o uiti foarte simplu...

e o varianta... dar da, acum nu o (mai) pot avea insa tentatia de care vorbesti(faptul ca a... aparut ea) e de mai demult... si varianta ta, nu stiu cat va sta in picioare; oricum, multumesc!
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:29
De la: miss_darine, la data 2011-01-26 09:33:00
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 09:18:48
da, buna intrebare! stii,
- daca ar fi fost vorba de tavaleala, nu m-ar fi interesat niciun alt aspect din viata ei;
- daca ar fi sa-i ofer statutul de amanta, nu sta in picioare fiindca nu am de gand sa... insel. si asa am senzatia ca deja am inceput sa fac asta;
- ciudat este faptul ca in mintea mea se "bat" 2 idei: una potrivit careia, copilul ei are nevoie de un tata si nu de un bunic iar ea are nevoie de un sot, nu de un alt tata... diferenta de varsta la... varsta asta este colosala si fata de ea si fata de copil. si daca mai apare si un alt copil, al lor, atunci probabil ca va ajunge sa trebuiasca sa stearga la fund un batran in cei mai frumosi ani ai adolescentei. nu am nimic cu nimeni dar pur si simplu, ceea ce simt pentru ea nu ma poate lasa indiferent fata de viata ei... a doua idee este cea potrivit careia ar trebui sa fiu egoist si sa zic ca imi ajunge ceea ce am si ca nu ar trebui sa complic asta si sa-mi pese de viata ei, sa nu-mi pese de ceea ce simt insa, in puii mei, a apartut ea si pur si simplu, cand imi amintesc de ea, se schimba totul cu 180 de grade...

din cate am observat esti un tip destept...problema ta este ca te-ai lasat dus de val si habar n-ai pe ce taramuri ai sa esuezi...parerea mea umila este sa incerci sa te detasezi de toate...ia-ti copii si nevasta intr-un concediu de min 2 saptamani si regaseste alaturi de ei ceea pierzi pe zi ce trece, visand cai verzi pe pereti...in ceea ce o priveste pe ea, mosul s-ar putea sa fie exact ce-i trebuie...n-ai tu de unde sa stii

ideea vis-a-vis de concediu este buna si esti, se pare, a doua persoana care vine cu o astfel de sugestie dar, valul de care-mi vorbesti m-a dus cam departe... in concediu am fost nu demult... toti patru si nu stiu, nu este ca si cum am cautat sa gasesc ceva ce as putea pierde... ma gandesc ca poate s-a instalat o doza de monotonie dar asta nu are, cred, nicun fel de repercusiuni asupra relatiei de familie. si ea, nu a aparut pe seama a ceva anume, ca sincer, nu simt ca "scartaie" ceva... crede-ma, te rog, ca am intors problema pe mai mult decat toate fetele si nu ma mai inteleg...
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 18:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-26 09:52:37Opsss! Te-ai indragostit! Stii ce imi place mie la tine? Ca desi iti arde inima, nu doresti sa-ti inseli sotia. Ai grija cum si ce discutii porti cu sotia ta cand va petreceti timpul impreuna; nu vreau sa-mi imaginez ca spui " colega ta in sus, colega in jos..etc" Sa nu te dai de gol. Atata timp cat nu-ti vei trai povestea, cu greu ti-o vei scoate din minte. Daca o sa faci pasul, regretele si remusarile te vor macina in interior si cu greu iti vei reveni. Probabil e al naibii de greu sa-ti scoti pe cineva din inima pocnind din degetele, dar, gandindu-te la bunastarea ta si a familiei, poate o sa fie mai usor.

stii, probababil ca te voi dezamagi, dar iti spun ca discutiile mine si sotia mea cu privire la persoana ei sunt foarte dese si da, eu sunt cel care o aduce in discutie... nu exagerez insa fiindca nu vreau sa fie deranjant si inconfortabil pentru ea si implicit pentru mine. Nu se pune problema ca "m-as da de gol" atata vreme cat i-am spus ca imi place... mai mult am considerat ca nu are sens... de asta spuneam intr-un post ca am senzatia ca deja am inceput sa insel...
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:00
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 19:00:06
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-26 09:52:37Opsss! Te-ai indragostit! Stii ce imi place mie la tine? Ca desi iti arde inima, nu doresti sa-ti inseli sotia. Ai grija cum si ce discutii porti cu sotia ta cand va petreceti timpul impreuna; nu vreau sa-mi imaginez ca spui " colega ta in sus, colega in jos..etc" Sa nu te dai de gol. Atata timp cat nu-ti vei trai povestea, cu greu ti-o vei scoate din minte. Daca o sa faci pasul, regretele si remusarile te vor macina in interior si cu greu iti vei reveni. Probabil e al naibii de greu sa-ti scoti pe cineva din inima pocnind din degetele, dar, gandindu-te la bunastarea ta si a familiei, poate o sa fie mai usor.

stii, probababil ca te voi dezamagi, dar iti spun ca discutiile mine si sotia mea cu privire la persoana ei sunt foarte dese si da, eu sunt cel care o aduce in discutie... nu exagerez insa fiindca nu vreau sa fie deranjant si inconfortabil pentru ea si implicit pentru mine. Nu se pune problema ca "m-as da de gol" atata vreme cat i-am spus ca imi place... mai mult am considerat ca nu are sens... de asta spuneam intr-un post ca am senzatia ca deja am inceput sa insel...


Sper sa fi inteles eu gresit, dar, i-ai spus sotiei ca iti place de colega? Daca DA, atunci nu vreau sa-mi imaginez ce e in inima sotiei. Sper sa ma fi inselat.
mimi_ca29
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:05
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 20:46:57Buna, tuturor celor care vor citi urmatoarele randuri si multumiri si celor care ma vor
ajuta cu un raspuns.
Sunt 35 de ani care si-au pus amprenta asupra vietii mele, de 10 ani sunt casatorit, am 2
copii dar de cateva saptamani a "aparut"(normal)... ea: colega de serviciu cu sotia, de
aceeasi varsta cu mine, divortata de aproape 2 ani dupa un mariaj in care a primat violenta
in ultima parte, cu un copil ce are varsta copiilor mei. Si daca nu ma fermeca cu felul ei
de-a se purta, cu felul ei de a arata, cu feminitatea ei, aceste randuri nu ar mai fi
trebuit scrise. Nu am/avut robleme in casnicie, totul merge perfect, pot spune, dar cand o
vad pe ea simt ca o vreau - si nu neaparat sexual(chiar daca sunt constient ca la noi,
oamenii, asta primeaza) - in viata mea. Conjunctura si felul meu(putin mai timid) au facut
ca sentimentele mele sa se "opreasca" in mine, sa pun o limita in a-i transmite ceea ce
simt. Si iata ca de o aproape 2 saptamani a cunoscut un tip de alta nationalitate, cu
varsta apropiata de a tatalui meu/ei ;) care a profitat de starea ei, sa-i spun
vulnerabila, si de faptul ca a fost singura in ultima vreme si a cerut-o, la numai 3-4 zile
dupa ce s-au cunoscut, in casatorie. Mentionez ca si el este divortat si are 2 copii ceva
mai maricei; ma gandesc ca la varsta lui era si normal sa procedeze asa.
Ceea ce-mi este neclar in toata povestea asta, este faptul ca nu reusesc sa inteleg de ce,
dupa toata perioada asta in care am stat "cuminte" vreau acum sa incerc sa o determin sa
renunte la hotararea ei(probabil "ametita" de tip si "dragoste" si bani si probabil respect
fata de ea) de a se marita cu acel individ. As vrea, acum, cand probabil este prea tarziu
sa-i spun ceea ce simt pentru ea. si pentru ca aici, in mine, m-am decis sa fac asta, mi se
pare cumva penibil si nu am nicio idee cum sa procedez. Ceea ce vreau de la voi este un
sfat (raspuns) la intrebarea daca se merita sa fac asta si cum as putea sa o fac fara sa
par ridicol tinand seama ca probabil dragostea pentru "noul" a inceput sa "infloreasca". Ma
gandesc deasemenea ca din punct de vedere material nu-i pot oferi ceea ce ii ofera celalalt
dar las cumva deoparte acest aspect fiindca nu cred ca este cel mai important pentru ea. si
totusi... asadar, un sfat din partea voastra m-ar ajuta mult!



vrei sa intelegi de ce ai pornirea sa o protejezi. o sa-ti raspund tinand cont ca sintem pe un forum dar raspunsul nu o sa-ti placa. esti imatur emotiv si mai ales afectiv. ai tendinta sa incerci sa o protejezi. curios e lucrul ca nu te-ai gandit sa o protejezi pe sotia ta cand ai inceput sa ai sentimente pentru colega ei. deci in rezumat, colega ei isi face viata ei cu riscurile ei, si tu ai o familie la care, daca pana acum a fost bine si nu au fost probleme, trebuie sa tii ca la o piatra pretioasa. este ceea ce ai acum solid si merita. asta sa fie obiectivul tau, nu grija pentru altii. si acum, succes.
Histria
Postat pe 26 Ianuarie 2011 19:24
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.



sezar piusicherule, da' ai o soata sloboda la minte, de a fost de acord sa o gazduiasca pe ispita.
auzi, daca soata ta se simte in plus in perioada aia, po' s-o gazduiesc io, cateva zilisoare!?
geo_resuscitat
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:15
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-26 20:15:13
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.



sezar piusicherule, da' ai o soata sloboda la minte, de a fost de acord sa o gazduiasca pe ispita.
auzi, daca soata ta se simte in plus in perioada aia, po' s-o gazduiesc io, cateva zilisoare!?


ce bine e cand e ger afara,debordeaza generozitatea din oameni
tu, Geo,
mitura
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-26 19:05:17
Sper sa fi inteles eu gresit, dar, i-ai spus sotiei ca iti place de colega? Daca DA, atunci nu vreau sa-mi imaginez ce e in inima sotiei. Sper sa ma fi inselat.

ideea este ca si ei ii place de... colega... ca persoana,(sa nu lasam loc de alte interpretari) asa ca nu cred, de fapt stiu sigur ca nu a afectat-o ceea ce i-am spus... stiu la ce te referi dar stai linistita, fiindca nu am facut comparatii si alte chestii de genul...
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:32
De la: mitura, la data 2011-01-26 20:24:19
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-26 20:15:13
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.



sezar piusicherule, da' ai o soata sloboda la minte, de a fost de acord sa o gazduiasca pe ispita.
auzi, daca soata ta se simte in plus in perioada aia, po' s-o gazduiesc io, cateva zilisoare!?


ce bine e cand e ger afara,debordeaza generozitatea din oameni
tu, Geo,


coltii gerului scoate samariteanu' din adancuri, cu forta
tzuc dulce mitu'
geo_resuscitat
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:37
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-26 20:15:13
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.



sezar piusicherule, da' ai o soata sloboda la minte, de a fost de acord sa o gazduiasca pe ispita.
auzi, daca soata ta se simte in plus in perioada aia, po' s-o gazduiesc io, cateva zilisoare!?

esti generos, are dreptate mitura, si uite ca si eu sunt la fel de generos... si chiar daca vorbim de "generozitati" diferite, fir-ar sa fie cu generozitatea asta... la cata bataie de cap imi da!
cezar_blue_eyes
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:38
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 20:38:49
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-26 20:15:13
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-26 16:52:19
hai sa te uimesc si sa iti spun ca am discutat cu sotia mea problema ei si am fost amandoi de acord (si nu glumesc cand iti spun asta- fiindca poate parea bizar) ca pentru o perioada, ar putea sa locuiasca la noi... si inca odata subliniez sa lasam deoparte conotatiile sexuale fiindca chiar nu fac obiectul acestei discutii.



sezar piusicherule, da' ai o soata sloboda la minte, de a fost de acord sa o gazduiasca pe ispita.
auzi, daca soata ta se simte in plus in perioada aia, po' s-o gazduiesc io, cateva zilisoare!?

esti generos, are dreptate mitura, si uite ca si eu sunt la fel de generos... si chiar daca vorbim de "generozitati" diferite, fir-ar sa fie cu generozitatea asta... la cata bataie de cap imi da!


bre nea sezar, mie imi plashi ca tu-ti fashi vise colorate si prelungi, ca un preludiu colorat de primavara, da' pe ea, pe colega, ai intrebat-o daca vrea sa stee la tini??
la voi!
geo_resuscitat
Postat pe 26 Ianuarie 2011 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde am gresit?? 19 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 11:16
dragoste imposibila 18 De la: vikidutza 14 Martie 2009 22:24
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26
Cat tine o iubire la distanta? 134 De la: _dulcik_ 24 Iulie 2009 10:02
jhnijk 6 De la: pickard 8 Aprilie 2011 20:17