Setari Cookie-uri

cand 1+1 este egal cu 3!

Cezar dar de ce o mai lalai atata, in mare parte s-a inteles cum e treaba ... ce tot atata mai vrei ? Nu te-au pus pe ganduri deja vorbele de aici ?
Si eu care credeam ca eu sunt tembel de fel...
alexo88
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:11
Ce lupte s-au dat aici..
Neata!
Am si eu o dilema,de ce vroia sa-i propuna sa stea cu el si cu sotia cand tipa are unde sa stea?
Barbie30_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:12
De la: Barbie30_, la data 2011-01-27 11:12:39 Ce lupte s-au dat aici..
Neata!
Am si eu o dilema,de ce vroia sa-i propuna sa stea cu el si cu sotia cand tipa are unde sa stea?


ca sa-si faca propriul harem!
Neata, Barbie!
vitamina_c
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:13
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 11:07:54
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 10:58:13
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 09:35:24optiuni vroiam sa spun



stau si ma intreb daca faci distinctie intre a apasa gresit si a nu stii sa pui literele corect.
daca te uiti pe tastatura, literele m si n sunt una langa alta. oricine poate face greseli de scriere de genul asta. sa apesi o in loc de i sau k in loc de l sau s in loc de a. mi se intampla foarte des sa fac greselile astea si poate ca din comoditate sau lene, nu fac nici o corectie textului.
dar distanta pe tastatura intre b si p este destul de mare. p este pe prima linie de sus cu litere,in coltul din dreapta iar b pe linia de jos cam la mijloc. imi este greu sa cred ca degetul ti-a alunecat pe tastatura cand ai intentionat sa scrii optiuni. sau sa zicem ca cineva ti-a distrat atentia cand ai vrut sa scrii optiuni si....


cat despre sezar.......e in luma lui, imaginara, cu sex in plex in trei.



ma asteptam la chestia asta... touche...
fa-mi un desen al tastarurii k altfel nu pricep
ideea este ca esti un maniac al criticii si am fost rautacioasa ca te-am prins si nu ai voie sa faci greseli cand faci critica . eu una cel putin nu ii trag pe altii de sireturi cand fac greseli...treaba lor daca atat de putin ii preocupa acest aspect,de altfel foarte important in viatza.



daca tot sunt subiect de studiu, ceea ce ma face sa ma simt oarecum magulit, ai fi putut lesne observa ca mare parte a criticilor legate de gramatica sunt aduse intradevar acolo unde un text daunaza grav sanatatii ochilor si mintii prin forma de exprimare si scriere anapoda. exista situatie de critica adusa persoanelor ce scriu tampenii; din a doua categorie de critici.
iar legat de greselile de scriere datorate tastaturi, nici macar n-am indraznit sa le iau in serios.

cu un tzuc nu se face primavara
geo_resuscitat
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:15
De la: Barbie30_, la data 2011-01-27 11:12:39 Ce lupte s-au dat aici..
Neata!
Am si eu o dilema,de ce vroia sa-i propuna sa stea cu el si cu sotia cand tipa are unde sa stea?


Omu' e nebun mah ce tot atata ...bla bla bla ... si nevastasa daca e de acord cu el in legatura cu colega ei ...e clara treaba nici nu inteleg de ce a mai intrat aici, cam toti au spus la fel : Chelule veziti de familia ta si copii tai si de cheliuta ta .
alexo88
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:17
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 11:15:26
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 11:07:54
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 10:58:13
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 09:35:24optiuni vroiam sa spun



stau si ma intreb daca faci distinctie intre a apasa gresit si a nu stii sa pui literele corect.
daca te uiti pe tastatura, literele m si n sunt una langa alta. oricine poate face greseli de scriere de genul asta. sa apesi o in loc de i sau k in loc de l sau s in loc de a. mi se intampla foarte des sa fac greselile astea si poate ca din comoditate sau lene, nu fac nici o corectie textului.
dar distanta pe tastatura intre b si p este destul de mare. p este pe prima linie de sus cu litere,in coltul din dreapta iar b pe linia de jos cam la mijloc. imi este greu sa cred ca degetul ti-a alunecat pe tastatura cand ai intentionat sa scrii optiuni. sau sa zicem ca cineva ti-a distrat atentia cand ai vrut sa scrii optiuni si....


cat despre sezar.......e in luma lui, imaginara, cu sex in plex in trei.



ma asteptam la chestia asta... touche...
fa-mi un desen al tastarurii k altfel nu pricep
ideea este ca esti un maniac al criticii si am fost rautacioasa ca te-am prins si nu ai voie sa faci greseli cand faci critica . eu una cel putin nu ii trag pe altii de sireturi cand fac greseli...treaba lor daca atat de putin ii preocupa acest aspect,de altfel foarte important in viatza.



daca tot sunt subiect de studiu, ceea ce ma face sa ma simt oarecum magulit, ai fi putut lesne observa ca mare parte a criticilor legate de gramatica sunt aduse intradevar acolo unde un text daunaza grav sanatatii ochilor si mintii prin forma de exprimare si scriere anapoda. exista situatie de critica adusa persoanelor ce scriu tampenii; din a doua categorie de critici.
iar legat de greselile de scriere datorate tastaturi, nici macar n-am indraznit sa le iau in serios.

cu un tzuc nu se face primavara


nu esti subiect de studiu,stai relaxat ...in timp te-am vazut...am fost ceva vreme pe aici inainte.
nu se face primavara..dar e un inceput...daca il accepti , il accepti, daca nu..nu
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 11:38
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 10:38:27
vezi tu fiecare om este "inzestrat" cu un caracter! unii il au altii nu! da-ti seama singur din ce categorie faci parte! deja aberezi, o dai la intors dupa cum iti convine! concluzia- tu de fapt nu ai nimic din cele povestite doar esti un om cu imaginatie bogata si o viata tare plictisitoare!
nu am de gand sa te contrazic, probabil ca ideea ta s-a "cimentat" deja vis-a-vis de ceea ce ai scris mai sus; un singur lucru as avea de adaugat la ceea ce ai spus: cu toata sinceritatea(aferenta acelui caracter pe care l-ai "introdus" deja intr-una dintre categorii) iti spun ca nu e deloc ok ceea ce mi se intampla si ca nu m-am gandit niciodata ca voi ajunge asa... dar uite ca s-a intamplat...
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:43
De la: ironia, la data 2011-01-27 10:42:14si pana la urma ne spui si noua parerea "colegei" despre vreo posibila relatie intre voi 2?
eu totusi tind sa cred ca este doar in mintea ta!

totusi... ai citit cu atentie prima mea postare? sau raspunsul dat lui geo?
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:49
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 20:46:57Buna, tuturor celor care vor citi urmatoarele randuri si multumiri si celor care ma vor
ajuta cu un raspuns.
Sunt 35 de ani care si-au pus amprenta asupra vietii mele, de 10 ani sunt casatorit, am 2
copii dar de cateva saptamani a "aparut"(normal)... ea: colega de serviciu cu sotia, de
aceeasi varsta cu mine, divortata de aproape 2 ani dupa un mariaj in care a primat violenta
in ultima parte, cu un copil ce are varsta copiilor mei. Si daca nu ma fermeca cu felul ei
de-a se purta, cu felul ei de a arata, cu feminitatea ei, aceste randuri nu ar mai fi
trebuit scrise. Nu am/avut robleme in casnicie, totul merge perfect, pot spune, dar cand o
vad pe ea simt ca o vreau - si nu neaparat sexual(chiar daca sunt constient ca la noi,
oamenii, asta primeaza) - in viata mea. Conjunctura si felul meu(putin mai timid) au facut
ca sentimentele mele sa se "opreasca" in mine, sa pun o limita in a-i transmite ceea ce
simt. Si iata ca de o aproape 2 saptamani a cunoscut un tip de alta nationalitate, cu
varsta apropiata de a tatalui meu/ei ;) care a profitat de starea ei, sa-i spun
vulnerabila, si de faptul ca a fost singura in ultima vreme si a cerut-o, la numai 3-4 zile
dupa ce s-au cunoscut, in casatorie. Mentionez ca si el este divortat si are 2 copii ceva
mai maricei; ma gandesc ca la varsta lui era si normal sa procedeze asa.
Ceea ce-mi este neclar in toata povestea asta, este faptul ca nu reusesc sa inteleg de ce,
dupa toata perioada asta in care am stat "cuminte" vreau acum sa incerc sa o determin sa
renunte la hotararea ei(probabil "ametita" de tip si "dragoste" si bani si probabil respect
fata de ea) de a se marita cu acel individ. As vrea, acum, cand probabil este prea tarziu
sa-i spun ceea ce simt pentru ea. si pentru ca aici, in mine, m-am decis sa fac asta, mi se
pare cumva penibil si nu am nicio idee cum sa procedez. Ceea ce vreau de la voi este un
sfat (raspuns) la intrebarea daca se merita sa fac asta si cum as putea sa o fac fara sa
par ridicol tinand seama ca probabil dragostea pentru "noul" a inceput sa "infloreasca". Ma
gandesc deasemenea ca din punct de vedere material nu-i pot oferi ceea ce ii ofera celalalt
dar las cumva deoparte acest aspect fiindca nu cred ca este cel mai important pentru ea. si
totusi... asadar, un sfat din partea voastra m-ar ajuta mult!

Adica tu ne ceri parerea daca sa-ti inseli nevasta sau nu?

Ce boala am pe voi astia care inseala fara nici un alt motiv decat ca pot!

Lasa femeia in pace ca mai mult ii vei face rau si vezi-ti de familie.
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:51
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 11:04:35
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 11:02:53
in nemernicia, am calcat in picioare caractere si pasiuni!
cred ca trebuie sa incep a-mi cere scuze.




si


eu nu vreau decat pupicii!


vreau si eu din aia
_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:53
nu o insala. citeste cu atentie
geo_resuscitat
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:53
De la: alexo88, la data 2011-01-27 11:11:49Cezar dar de ce o mai lalai atata, in mare parte s-a inteles cum e treaba ... ce tot atata mai vrei ? Nu te-au pus pe ganduri deja vorbele de aici ?
Si eu care credeam ca eu sunt tembel de fel...

in parte e ok, am inteles ceva-ceva dar trebuie sa fac oamenii sa inteleaga si sa le raspund la intrebari, nu? si apoi, fiecare si-a irosit din timpul sau si mi-a analizat problema intr-un fel sau altul..
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:53
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-27 12:53:00
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 11:04:35
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 11:02:53
in nemernicia, am calcat in picioare caractere si pasiuni!
cred ca trebuie sa incep a-mi cere scuze.




si


eu nu vreau decat pupicii!


vreau si eu din aia



de la vitamina sau de la mine!!???
geo_resuscitat
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:54
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 12:54:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-27 12:53:00
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 11:04:35
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 11:02:53
in nemernicia, am calcat in picioare caractere si pasiuni!
cred ca trebuie sa incep a-mi cere scuze.




si


eu nu vreau decat pupicii!


vreau si eu din aia



de la vitamina sau de la mine!!???


De la amandoi evident
_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:55
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 23:19:10
De la: AdrianaR, la data 2011-01-25 22:22:24
Mai asta,de te consideri barbat,tu n-ai familie?N-ai copii?
Ce treaba ai tu ce face colega neveste-ti?Daca se recasatoreste sau nu si cu cine?...si...de unde stii tu daca "mosu" a profitat sau nu de vulnerabilitatea ei ca sa-i intre-n gratii?
Care-i problema ta?
Zici ca n-ai probleme in casnicie si ca e totul ok + ca mai ai si 2 copii!Atunci ce mama dracu' vrei?Te mananca-n c.u.r.?
Nu esti decat un nesimtit care nici macar nu-si respecta copiii,daca tu la 35 de ani ai iesiri d-astea si gandesti asa,iar nevasta-ta e o femeie prea buna pt tine (din moment ce n-ai probleme in casnicie inseamna ca-i o femeie ce-si vede de treaba)!

stii, e usor sa "ataci" si sa vorbesti de respect fata de familie, in cazul meu sotia si fata de copii... am spus si mai sus, nu-mi sta-n fire si e prima data cand se intampla asta; nu neaparat ca e colega si ca ar fi treaba mea... viata ei. dar se pare ca imi pasa pentru ca asa simt... pur si simplu... si in puii mei, daca as putea sa sterg cuburetele ceea ce simt, nu as mai fi postat aici; in orice caz, da, imi iubesc sotia si copii(si sper sa nu ma contrazici fiindca nu ai de unde sa stii ce simt fata de ei) dar... pur si simplu a aparut ea si... ma macina chestia asta fiindca nu ma mai recunosc...

Hai ca te lamuresc eu: esti ca un copil rasfatat si egoist care vrea ceea ce nu poate avea caci trece printr-o criza de viata timpurie!
Nu cred ca-ti trebuie multa minte sa intelegi ceea ce trebuie sa faci.
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 12:57:39
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-25 23:19:10
De la: AdrianaR, la data 2011-01-25 22:22:24
Mai asta,de te consideri barbat,tu n-ai familie?N-ai copii?
Ce treaba ai tu ce face colega neveste-ti?Daca se recasatoreste sau nu si cu cine?...si...de unde stii tu daca "mosu" a profitat sau nu de vulnerabilitatea ei ca sa-i intre-n gratii?
Care-i problema ta?
Zici ca n-ai probleme in casnicie si ca e totul ok + ca mai ai si 2 copii!Atunci ce mama dracu' vrei?Te mananca-n c.u.r.?
Nu esti decat un nesimtit care nici macar nu-si respecta copiii,daca tu la 35 de ani ai iesiri d-astea si gandesti asa,iar nevasta-ta e o femeie prea buna pt tine (din moment ce n-ai probleme in casnicie inseamna ca-i o femeie ce-si vede de treaba)!

stii, e usor sa "ataci" si sa vorbesti de respect fata de familie, in cazul meu sotia si fata de copii... am spus si mai sus, nu-mi sta-n fire si e prima data cand se intampla asta; nu neaparat ca e colega si ca ar fi treaba mea... viata ei. dar se pare ca imi pasa pentru ca asa simt... pur si simplu... si in puii mei, daca as putea sa sterg cuburetele ceea ce simt, nu as mai fi postat aici; in orice caz, da, imi iubesc sotia si copii(si sper sa nu ma contrazici fiindca nu ai de unde sa stii ce simt fata de ei) dar... pur si simplu a aparut ea si... ma macina chestia asta fiindca nu ma mai recunosc...

Hai ca te lamuresc eu: esti ca un copil rasfatat si egoist care vrea ceea ce nu poate avea caci trece printr-o criza de viata timpurie!
Nu cred ca-ti trebuie multa minte sa intelegi ceea ce trebuie sa faci.

*caci treci (tu, nu copilul lol)
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:58
pe rand sau in acelasi timp??
stii de ce intreb?? ca daca dam amandoi tzuc in acelasi timp, ii cam facem pofte lu' sezar, ca s-asa jinduieste la o relatie platonica de menaj in trei.




geo_resuscitat
Postat pe 27 Ianuarie 2011 12:59
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 12:51:25
Adica tu ne ceri parerea daca sa-ti inseli nevasta sau nu?

Ce boala am pe voi astia care inseala fara nici un alt motiv decat ca pot!

Lasa femeia in pace ca mai mult ii vei face rau si vezi-ti de familie.

nu, nu-i vorba de inselat aici... si nu cer astfel de pareri... daca este un motiv de a insela, atunci mai bine te desparti... nu crezi? ce rost isi mai are o relatie in care inseli? totusi...
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:00
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 12:59:31pe rand sau in acelasi timp??
stii de ce intreb?? ca daca dam amandoi tzuc in acelasi timp, ii cam facem pofte lu' sezar, ca s-asa jinduieste la o relatie platonica de menaj in trei.






aaa nuu..si-asa omu intelege numai ce-i convine lui si. Eu nu ma mai obosesc cu topicul asta
Deci...pupici...pe rand ii primesc Poate facem pofta si la altii
_Cryssa_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:01
De la: Kamitzu_15, la data 2011-01-26 15:16:14Cum ai ajuns la 1+1=3 ???
Din ce ai scris nu reiese decat:

1 (tu) + 1 (sotia) = 2 (copii)
si
1 (ea) + 1 ("mos") = 2 (viitor, casatorie).
asta e super combinatie ..vezi cum matematica descurca tot apoi si diviziunea celulara
gabrielle_new
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:03
asa ecuatie interesanta ..cu cate necunosute o fi
gabrielle_new
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:05
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-27 13:01:45
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 12:59:31pe rand sau in acelasi timp??
stii de ce intreb?? ca daca dam amandoi tzuc in acelasi timp, ii cam facem pofte lu' sezar, ca s-asa jinduieste la o relatie platonica de menaj in trei.






aaa nuu..si-asa omu intelege numai ce-i convine lui si. Eu nu ma mai obosesc cu topicul asta
Deci...pupici...pe rand ii primesc Poate facem pofta si la altii



iubiti-va si inmultiti-va

sau doar iubiti-va!


ah, troznesc buzele de dorinta


geo_resuscitat
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:05
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 11:00:16
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 10:58:13
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 09:35:24optiuni vroiam sa spun



stau si ma intreb daca faci distinctie intre a apasa gresit si a nu stii sa pui literele corect.
daca te uiti pe tastatura, literele m si n sunt una langa alta. oricine poate face greseli de scriere de genul asta. sa apesi o in loc de i sau k in loc de l sau s in loc de a. mi se intampla foarte des sa fac greselile astea si poate ca din comoditate sau lene, nu fac nici o corectie textului.
dar distanta pe tastatura intre b si p este destul de mare. p este pe prima linie de sus cu litere,in coltul din dreapta iar b pe linia de jos cam la mijloc. imi este greu sa cred ca degetul ti-a alunecat pe tastatura cand ai intentionat sa scrii optiuni. sau sa zicem ca cineva ti-a distrat atentia cand ai vrut sa scrii optiuni si....


cat despre sezar.......e in luma lui, imaginara, cu sex in plex in trei.


alta careia i-ai refuzat prietenia?

sau aceeasi, ca am vazut ca se poarta
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:09
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 10:28:50
da care era motivul? s-o ai aproape ? sa-i fi tata la copil?

cu ajutorul tau, uite, am gasit! da, mi se pare normal ca atata vreme cat tin la ea sa tin si la copilul ei, nu crezi? iar daca am fi stat impreuna...
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:10
Hai ca m-am prins intr-un final: te-ai uitat la prea multe filme gen Vicky Cristina Barcelona sau la documentare despre poligamie si acum visezi cai verzi pe pereti. Tot criza de viata timpurie se numeste, fie ca e pe bune sau doar in capsorul tau.
kudika_pudika
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-27 13:09:50
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 11:00:16
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-27 10:58:13
De la: cristi_nne, la data 2011-01-27 09:35:24optiuni vroiam sa spun



stau si ma intreb daca faci distinctie intre a apasa gresit si a nu stii sa pui literele corect.
daca te uiti pe tastatura, literele m si n sunt una langa alta. oricine poate face greseli de scriere de genul asta. sa apesi o in loc de i sau k in loc de l sau s in loc de a. mi se intampla foarte des sa fac greselile astea si poate ca din comoditate sau lene, nu fac nici o corectie textului.
dar distanta pe tastatura intre b si p este destul de mare. p este pe prima linie de sus cu litere,in coltul din dreapta iar b pe linia de jos cam la mijloc. imi este greu sa cred ca degetul ti-a alunecat pe tastatura cand ai intentionat sa scrii optiuni. sau sa zicem ca cineva ti-a distrat atentia cand ai vrut sa scrii optiuni si....


cat despre sezar.......e in luma lui, imaginara, cu sex in plex in trei.


alta careia i-ai refuzat prietenia?

sau aceeasi, ca am vazut ca se poarta


ce se poarta???
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:12
De la: isabelle_11, la data 2011-01-27 13:05:13asa ecuatie interesanta ..cu cate necunosute o fi

nu va doresc sa aveti "necunoscute" in ecuatiile voastre despre viata... eu am una si-mi ajunge deja...
cezar_blue_eyes
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:12
De la: cezar_blue_eyes, la data 2011-01-27 13:10:23
De la: vitamina_c, la data 2011-01-27 10:28:50
da care era motivul? s-o ai aproape ? sa-i fi tata la copil?

cu ajutorul tau, uite, am gasit! da, mi se pare normal ca atata vreme cat tin la ea sa tin si la copilul ei, nu crezi? iar daca am fi stat impreuna...


adica tu vrei un harem??? ca nu mai inteleg absolut nimicalea
cristi_nne
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:13
dupa combinatie urmeaza cea cu iuberea la plus sau minus infinit
gabrielle_new
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:14
deci totul e in coada de peste cui sa ii fie tata
gabrielle_new
Postat pe 27 Ianuarie 2011 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere, un sfat... totul a fost in imaginatia mea,sau chiar ar fi putut fi ceva real??? 16 De la: manumarius 31 Mai 2010 09:36
Sa continui sau nu această relație? 1 De la: kudika_1043033 4 Februarie 2022 19:44
Amanta 15 De la: kudika353332 15 Ianuarie 2011 18:35
nu stiu ce sa fac!!! 26 De la: kudika103803 15 Ianuarie 2010 03:07
o parere...un sfat...orice...va rog? 60 De la: Corina1205 1 Aprilie 2010 16:20