Setari Cookie-uri

mi-a spus ca vrea sa luam pauza

dupa ce te eliberezi printr'un plans zdravan singurica sau cu o prietena buna alaturi...dupa ce iti versi naduful.....umpli plamanii de aer si ii spui ca nu mai ai nevoie de dragostea lui data si aia cu lingurita....si ca dragostea lui nu ar trebui sa te doara....decat durere....mai bine da'o in mama masii de dragoste.
dark_eye
Postat pe 19 Februarie 2011 16:59
nu mai suferi dupa el vn altcineva ... eu era sa fac ce-a mai mare gerseala din viata mea.... puteam sa ajung foarte rau pt iubire treaba ta dar IUBIREA IN EXCES NU FACE BINE
kudika368467
Postat pe 19 Februarie 2011 17:59
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 13:26:33
De la: rockk, la data 2011-02-18 13:13:16IUuuuuuuuBIREA trece de orice bariere. stai cu el.


Faci misto de mine ?


ai nevoie sa faca cineva misto de tine. ai nevoie sa iei o palma serioasa de la viata, ca sa te trezesti si sa devii mai puternica.

ai nevoie sa te pui pe primul loc mereu. SA FACI MEREU CE E BINE PENTRU TINE! pt ca e tot ce conteaza, TU!

ai nevoie sa ti dai seama ca tot prin ceea ce treci, intr un final, va fi doar o amintire, depinde de atitudinea ta cum o iei. gandeste te ca peste 30 de ani poate, vei avea 3 copii, si ti vei aduce aminte de toate iubirile, aventurile prin care au trecut. BUNE< RELE< au fost ALE TALE< iti apartin.

ai nevoie sa ti dai seama ca lumea nu se sfarseste (din pacate). mereu e o a doua zi.


ai nevoie sa te regasesti pe tine, sa savurezi toate nimicurile, si te simti confortabila tu cu tine insati, doar asa iti vei da seama ca nu ai nevoie de nimeni, niciodata nu ai avut nevoie de nimeni.

si ai nevoie sa ti dai seama ca nu poti iubi fara sa iubesti. nu te vei simti niciodata fericita pana nu vei simti ca primesti inapoi de 100 de ori mai mult, sa te copleseasca focul ala in care arzi, sa fie el focul tau si tu vantul care l adie usor.
o asa femeie, ar da pe spate orice barbat.

Deocamdata tie iti place doar ca stie sa te ingenuncheze, stai linistita , o face pur si simplu pentru ca nu i pasa de tine. sunt cuvinte grele, dar daca nu ai fi stiut asta, nu ai fi postat aiic. cateodata stim adevarul, doar ca preferam sa n o vedem, sa n o auzim.

rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 18:10
Astfel de "luari de pauze" sunt specifice ante despartirilor (se practica de ambele parti)
healthy012227
Postat pe 19 Februarie 2011 20:43
Ce sa-i mai adresez injurii sau altceva ca el pana la ora asta nu m-a sunat deloc.
kudika110165
Postat pe 20 Februarie 2011 12:28
FECIOArA:))AOLEU.MAI RAU:)) am zis varsator pentru ca toti oamenii care i-am cunoscut si aveau astfel de "nevoi de pauza" erau in zodia varsator. Nu vreau sa ii bag in aceeasi oala pe toti,dar eu asta am observat. Sa ma scuze cei ce nu se incadreaza in "tipar". Anyway, ce scriem noi e ori un moft,ori unii se plitisesc,ori )slabe sanse) vor sa ajute.Ideea e ca tu poti citi astea dar tot ce vrei tu faci. Comntariile le poti lua mai mult ca sa te asiguri ca iei decizia ea buna.Dar nu prea cred eu in decizii bune si rele.Cliseul favorit: Deciziile...sunt doar decizii.Indiferent de alegere,ai o alta cale ce ti se desrfasoara inainte.Tu trebui esa te gandesti dak vrei sa fie un drum lin sau o strada din Bucuresti..
noisette
Postat pe 20 Februarie 2011 13:05
DRAGALASA LA 32 DE ANI,NU AS STA SA SUPORT PORCARIILE UNUI BABALAC BATRAN GELOS SAU MAI STIU EU CUMSAU POATE VREA DRAGA DEJA ALTA MAI TANARA SI NU MAI STIE CUM SA FACA SA TE SCOATA PE TINE VINOVATA.NU UITA UN LUCRU BARBATII SUNT NISTE EGOISTI PARSIVI SI MINCINOSI INNASCUTI.UNII LASA SA SE VADA ALTII NU DAR TOTI SUNT LA FEL!FII TARE SI CAUTATI FERICIREA ADEVARATA IN ALTA PARTE NU SA STAI SA SUPORTI CAPRICIILE UNUI ASTFEL DE TIP"BAFTA
mimishor957
Postat pe 20 Februarie 2011 14:08
buna ziua, am citit povestea voastra si iti spun drept , din cate am vazut eu tipul cred ca numai vrea o relatie cu tine este crud ce zic dar asta este adevarul parerea mea este sa faci o schimbare in viata ta sa te gandesti la tine pentru ca doar o viata ai si merita traita iti spun din experienta la inceput este foarte greu dar daca ai prieteni depasesti acest moment , nu trebuie sa te inchizi in tine din contra traiesteti viata ca si cum ar fi ultima clipa te pupik si sunt alaturi de tine
angelsss
Postat pe 20 Februarie 2011 15:09
Calm...astazi e data scadenta!
anastasia_m
Postat pe 20 Februarie 2011 15:16
Capu sus :*. Nu conteaza varsta ta..la urma urmei toti suferim la orice varsta...ar trebui sa aiba incredere in tine..altfel e imposibila o relatie..sfatul meu este sa il lasi sa stea cu o babutza de vreo 60 de ani..sa nu mai ai treaba cu el..sa rupi orice legatura...incearca sa iti ocupi timpul cu altceva..ca sa nu te mai gandesti la el non-stop..daca stai sa suferi dupa el..mai tarziu o sa-ti dai seama ca e o pierdere de timp...toti gresim..e normal...daca el nu iti permite sa gresesti...hmm..cum zic de fiecare data "trimite-l la plimbare" :-j cu un baston eventual :)) :* glumeam
Adryyoyo
Postat pe 20 Februarie 2011 15:17
te-a sunat?? s ne zici ce facushi
kagome_kudika
Postat pe 20 Februarie 2011 15:23
De la: rockk, la data 2011-02-19 18:10:40
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 13:26:33
De la: rockk, la data 2011-02-18 13:13:16IUuuuuuuuBIREA trece de orice bariere. stai cu el.


Faci misto de mine ?


ai nevoie sa faca cineva misto de tine. ai nevoie sa iei o palma serioasa de la viata, ca sa te trezesti si sa devii mai puternica.

ai nevoie sa te pui pe primul loc mereu. SA FACI MEREU CE E BINE PENTRU TINE! pt ca e tot ce conteaza, TU!

ai nevoie sa ti dai seama ca tot prin ceea ce treci, intr un final, va fi doar o amintire, depinde de atitudinea ta cum o iei. gandeste te ca peste 30 de ani poate, vei avea 3 copii, si ti vei aduce aminte de toate iubirile, aventurile prin care au trecut. BUNE< RELE< au fost ALE TALE< iti apartin.

ai nevoie sa ti dai seama ca lumea nu se sfarseste (din pacate). mereu e o a doua zi.


ai nevoie sa te regasesti pe tine, sa savurezi toate nimicurile, si te simti confortabila tu cu tine insati, doar asa iti vei da seama ca nu ai nevoie de nimeni, niciodata nu ai avut nevoie de nimeni.

si ai nevoie sa ti dai seama ca nu poti iubi fara sa iubesti. nu te vei simti niciodata fericita pana nu vei simti ca primesti inapoi de 100 de ori mai mult, sa te copleseasca focul ala in care arzi, sa fie el focul tau si tu vantul care l adie usor.
o asa femeie, ar da pe spate orice barbat.

Deocamdata tie iti place doar ca stie sa te ingenuncheze, stai linistita , o face pur si simplu pentru ca nu i pasa de tine. sunt cuvinte grele, dar daca nu ai fi stiut asta, nu ai fi postat aiic. cateodata stim adevarul, doar ca preferam sa n o vedem, sa n o auzim.


cel mai bun raspuns
Adryyoyo
Postat pe 20 Februarie 2011 15:29
Ai dreptate sunt multe diferente intre balante pentru ca noi oamenii suntem diferiti.Insa...eu ma refeream la femeile care atunci cand iubesc le este greu sa decida dupa sfaturi sau dupa ce se considera moral si bine. Deoarece ratiunea nu prea are a face cu simtirea. Nu cred ca este o fiinta slaba femeia care iubeste ci doar greu controlabila sie insasi. Si asta e periculos. Dovada ca nu a tinut cont de diferenta de varsta si s-a indragostit de sufletul acelui barbat. Repet dragostea nu are varsta. Da poate da dovada de lipsa de maturitate..dar cine nu se comporta ca un copil atunci cand iubeste. Are nevoie de suport moral din partea noastra nu de critici. Oricum simt ca va face cum va crede de cuvinta ca e mai bine pentru ea asa ca.....
Tocmai pt ca balantele penduleaza atat de mult in luarea unor decizii ii este greu...dar sunt sigura ca va gasi in ea taria sa spuna acel nu hotarat, de la care nu se va mai intoarce, de care vb tu. Dar e doar o parare proprie. Fiecare e liber sa creada ce vrea...
bea79
Postat pe 20 Februarie 2011 15:39
De la: rashela, la data 2011-02-19 16:56:09
De la: bea79, la data 2011-02-19 16:28:46Puteam sa jur. Te-am recunoscut pentru ca si eu fac la fel concesii ca tine cu o persoana care se comporta cam la fel. Bine diferentele de situatie sunt mari, dar crede-ma ca m-am recunoscut in modul tau de a reactiona.
O sa reusesti sa te detasezi stai linistita. Iti trebuie putin timp.Dar nu il vei convinge daca il vei cauta. Asta e sigur.


Uf, uf, nu stiu ce ai recunoscut tu in balanta care exista in ea. Eu mi-s balanta si suntem precum apa si uleiul (eu si fata de a deschis topicul). Singurul lucru cu care sunt de acord este ca va reusi sa se detaseze. Numai ca eu o fac, hai sa-i spunem instant, prin asta intelegand... cand mi se spune o data nu, atunci nu e.
Nu cred in zodii, de-asta ti-am si raspuns. Pentru a-ti dovedi ca zodia nu are nicio legatura cu omul in sine ci exact ceea ce evitam sa spunem cu voce tare: mediul si educatia, auteducatia, slabiciunile omenesti, puterea de a manipula a unora si usurinta de a se lasa manipulati a altora s.a.m.d.

Fata de a deschis topicul are un trecut. Inainte de "asta" dupa care CREDE ca-i topita, a avut alte experiente. Probabil ca-i o fire foarte slaba daca a ajuns sa-i puna capac un asemena barbat, tocmai la varsta la care ar fi trebuit sa se aseze la casa ei, sa aiba o familie.

In fine, cand cineva isi incepe un post sau isi justifica actiunile spunand: sunt zodia cutare, ma iau cu mainile de cap. Indiferent ca are 15 ani sau 50, e rusinos. Nu stiu de ce mai iesim din casa si nu stam cocotati in varful patului asteptand sa bata norocul prezis de nu stiu ce planeta, la usa.


Ai dreptate sunt multe diferente intre balante pentru ca noi oamenii suntem diferiti.Insa...eu ma refeream la femeile care atunci cand iubesc le este greu sa decida dupa sfaturi sau dupa ce se considera moral si bine. Deoarece ratiunea nu prea are a face cu simtirea. Nu cred ca este o fiinta slaba femeia care iubeste ci doar greu controlabila sie insasi. Si asta e periculos. Dovada ca nu a tinut cont de diferenta de varsta si s-a indragostit de sufletul acelui barbat. Repet dragostea nu are varsta. Da poate da dovada de lipsa de maturitate..dar cine nu se comporta ca un copil atunci cand iubeste. Are nevoie de suport moral din partea noastra nu de critici. Oricum simt ca va face cum va crede de cuvinta ca e mai bine pentru ea asa ca.....
Tocmai pt ca balantele penduleaza atat de mult in luarea unor decizii ii este greu...dar sunt sigura ca va gasi in ea taria sa spuna acel nu hotarat, de la care nu se va mai intoarce, de care vb tu. Dar e doar o parare proprie. Fiecare e liber sa creada ce vrea...

Am uitat sa citez...
bea79
Postat pe 20 Februarie 2011 15:42
Multumesc ca sunteti alaturi de mine.
Ma gandeam sa-l jignesc sau naibii stie ce, daca ma suna ,insa surpriza nu m-a sunat pana acum,nu mi-a dat niciun semn.
Hotarase ca azi 20 sa ma caute si sa-mi dea decizia daca ma iarta si trece peste sau nu.
D-zeu il mai intelege ca pe mine m-a surprins definitiv.Inaine sa afle despre ce i-am ascuns imi spunea ca nu mai vede viata fara mine etc. si acum ..............
Mi-a spsu cineva care sta in apropiere de el ca a stat numai in casa week-end-ul asta.
Cand zic sa ma razbun si sa-i atribui niste vb dureroase,n-am cum ptr ca nu suna .
E groaznic sentimentul asta.
kudika110165
Postat pe 20 Februarie 2011 16:32
A.M.R.....7 ore si 20 minute

fata iesi in oras la un ceai fierbinteee....distreaza-te ...la naiba , fa ceva ...si inchideti telefonul ala
anastasia_m
Postat pe 20 Februarie 2011 16:41
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 16:32:42Multumesc ca sunteti alaturi de mine.
Ma gandeam sa-l jignesc sau naibii stie ce, daca ma suna ,insa surpriza nu m-a sunat pana acum,nu mi-a dat niciun semn.
Hotarase ca azi 20 sa ma caute si sa-mi dea decizia daca ma iarta si trece peste sau nu.
D-zeu il mai intelege ca pe mine m-a surprins definitiv.Inaine sa afle despre ce i-am ascuns imi spunea ca nu mai vede viata fara mine etc. si acum ..............
Mi-a spsu cineva care sta in apropiere de el ca a stat numai in casa week-end-ul asta.
Cand zic sa ma razbun si sa-i atribui niste vb dureroase,n-am cum ptr ca nu suna .
E groaznic sentimentul asta.


Nu cred ca trebuie sa-l jignesti. N-ai avea niciun motiv. Ai acceptat, in tot acest timp, sa te trateze asa fara a-ti pune cineva pistolul la tampla. E suficient sa fi luat deja o decizie si sa te tii de ea. Daca vrei sa te "imapaci", raspunde-i, taci, fa-te mica, nu scoate o vorba .. spune-i doar "da, stapane!" Daca nu vrei sa te impaci, nu-i raspunzi la telefon cate zile o mai suna. Ii trece pana la urma.

Acum serios, dragostea n-are nimic de-a face cu ceea ce ti se intampla.
rashela
Postat pe 20 Februarie 2011 16:51
De la: kudika110165, la data 2011-01-30 11:41:49Sunt intr-o relatie de 2 ani cu un barbat mai invarsta ca mine ,timp in care nu l-am inselat niciodata nici gandul nu mi-a stat la asa ceva,insa el tot timpul ma suspecteaza ,sunt unele lucruri pe care le-am ascuns ,insa sunt lucruri banale pe care am evitat sa le spun din teama de a nu-l supara si a-mi intoarce spatele.Pe 20 ianuarie el a aflat ca i-am ascuns un anume lucru dar fara a avea legatura cu un alt barbat si s-a suparat foarte tare spunandu-mi ca va lua o pauza de o luna pana pe 20 februarie ,timp in care eu sa ma decid sa-i spun tot adevarul.I-am spus totul apoi despre acel lucru prin mesaj ,dar degeaba prb tot nu ma crede.Acum am primit un mesaj in care ma intreaba daca eu am cont pe un anumit site de matrimoniale sa-i raspund prin da sau nu.Si sincer chiar stiu ca nu am cont pe acel site ,insa apoi m-am gandit sa fi facut vreodata din curiozitate ,cum ni se-ntampla multora dintre noi si apoi sa nu fi mai intrat niciodata pe el,uitand definiiv de asta.
Ma rog i-am spus toate astea intr-un mesaj, dar nu-mi da niciun semn.Nu siu ce sa mai zic,problema este ca nu am suferit penru nimeni cum sufar acum si nici nu am iubit atat de puternic pe cineva vreodata .Precizez ca eu am 32 ani si el mult mai mult.


draga mea,eu am 33 de ani doi copii si in urma cu 6 zile ,dupa cativa ani de casnicie...greutati,o casa ridicata de la 0...sotul meu a decis ca trebuie sa ia o pauza...lasandu-ma singura cu doi copii de crescut.tin sa-ti spun ca nu au fost nici un fel de discutii...certuri etc...doar pentru simplul fapt ca m-am uitat in tel lui...:))
si-a facut bagajelul si a plecat.e o suferinta pe care nu o pot descrie,mai ales ca am copii care intreaba de el...
dar nu e un capat de tara...suntem tinere,avem coloana vertebrala.trebuie sa ai ceva mai multa incredera in tine.nu sta la cheremul lui...ca vrea,ca se mai gandeste...nu exista asa ceva.e alb sau negru.lasa-l...parerea mea
AnaMaria166312
Postat pe 20 Februarie 2011 17:48
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 16:32:42Multumesc ca sunteti alaturi de mine.
Ma gandeam sa-l jignesc sau naibii stie ce, daca ma suna ,insa surpriza nu m-a sunat pana acum,nu mi-a dat niciun semn.
Hotarase ca azi 20 sa ma caute si sa-mi dea decizia daca ma iarta si trece peste sau nu.
D-zeu il mai intelege ca pe mine m-a surprins definitiv.Inaine sa afle despre ce i-am ascuns imi spunea ca nu mai vede viata fara mine etc. si acum ..............
Mi-a spsu cineva care sta in apropiere de el ca a stat numai in casa week-end-ul asta.
Cand zic sa ma razbun si sa-i atribui niste vb dureroase,n-am cum ptr ca nu suna .
E groaznic sentimentul asta.


eu zic sa te resemnezi...si sa accepti situatia asa cum este.o pauza se ia numai in cazul in care vrei sa scapi elegant de persoana in cauza...crede-ma.sotul meu s-a mutat cu chirie...am plans vreo 3-4 zile...m-am descarcat...m-am scuturat si merg inainte.desi pretul platit de mine nu e tocmai corect.eu am ramas cu doi copii pe perioada"pauzei" lui.practic nu are responsabilitati.treci peste...nu merita crede-ma.timpul le vindeca pe toate.
AnaMaria166312
Postat pe 20 Februarie 2011 18:03
bine si cind aflam cum a fost...?
BEL_AMY1
Postat pe 20 Februarie 2011 18:07
Mi-a dat mai inainte un maill in care mi-imt ca aa spus ca nu mai oate continua ca nu mai poate avea incredere in mine sub nici-o forma.Atat.Nici macar nu m-a sunat.Mi-a dat un maill.Simt ca a cazut cerul pe mine,de durere.
kudika110165
Postat pe 20 Februarie 2011 18:35
Ma doare ingrozitor .................
kudika110165
Postat pe 20 Februarie 2011 18:36
Mdea, deci toata lumea a vorbit aici absolut degeaba
kudika_pudika
Postat pe 20 Februarie 2011 18:46
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:36:12Ma doare ingrozitor .................


Mai fata, macar in ceasul al 12-lea revino-ti! Trimite-i un email ca raspuns cu un "Atata paguba, bosorogule"! si uita de el pentru totdeauna. Nu te vindeca, asa este, dar te racoreste. Asta daca macar vreo secunda de cand ai deschis topicul asta ai avut vreun gand sa-l trimiti la plimbare. Daca nu, asta e... cere-i iertare cate zile mai ai, muta-te pe presul de la usa lui sau taie-ti venele.

FFS!! Ma asteptam sa reactionezi asa.
rashela
Postat pe 20 Februarie 2011 19:04
De la: rashela, la data 2011-02-20 19:04:11
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:36:12Ma doare ingrozitor .................


Mai fata, macar in ceasul al 12-lea revino-ti! Trimite-i un email ca raspuns cu un "Atata paguba, bosorogule"! si uita de el pentru totdeauna. Nu te vindeca, asa este, dar te racoreste. Asta daca macar vreo secunda de cand ai deschis topicul asta ai avut vreun gand sa-l trimiti la plimbare. Daca nu, asta e... cere-i iertare cate zile mai ai, muta-te pe presul de la usa lui sau taie-ti venele.

FFS!! Ma asteptam sa reactionezi asa.


Aoleuuu! Ce idee i-ai dat, Rashela. O sa-i scrie " atata paguba"si nu o sa se poata abtine sa nu-i scrie si un PS "eu te-am iubit numai pe tine si tu ti-ai batut joc de mine....lai lailalalalaaa
mimi_ca29
Postat pe 20 Februarie 2011 19:09
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:35:12Mi-a dat un maill.Simt ca a cazut cerul pe mine,de durere.

asta e durere????...da' cand ti se imbolnaveste sau moare cineva drag, ce mai e?... sincer...multe va meritati soarta...atat o cautati cu lumanarea, incat n-are cum sa va ocoleasca nefericirea
miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2011 19:11
Hmmm, Mimi, ai dreptate. Ea nu poate. EU DA!

Fata draga, trimite-mi emailul lui imediat, ca-l rezolv eu fara "p.s.-uri". Ma duc sa fac o ciorna, desi imi iese din prima.

Radem noi, dar e cumplit sa vezi atata umilinta intr-o femeie. As fi spus la fel de ar fi fost situatia inversa. Niciun om nu merita atata umilinta. Si nu e mosulica vinovat, ea este.
rashela
Postat pe 20 Februarie 2011 19:28
gindestete ca meriti mult mai mult esti tinara si ai tot viitorul in fata daca e suspicios nu te merita cauta motive dzeu nea lasat sa traim nu sa ne chinuim fii tare mai vb dar vreau sa aud de bine tinene la curent succes
kudika187610
Postat pe 20 Februarie 2011 19:50
De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:35:12Mi-a dat mai inainte un maill in care mi-imt ca aa spus ca nu mai oate continua ca nu mai poate avea incredere in mine sub nici-o forma.Atat.Nici macar nu m-a sunat.Mi-a dat un maill.Simt ca a cazut cerul pe mine,de durere.

Ce-a facut?! Ti-a dat un amarat de mail si tu simti ca a cazut cerul pe tine de durere? Femeia lui Dumnezeu, pe ce lume te afli? Nu durere ar trebui sa simti, ci furie, dar nu pentru ca el si-a batut joc de tine cum a vrut, ci pentru ca tu ai fost atat de "inteligenta" ca sa-i permiti asta. Desteapta-te macar acum, iesi din casa, fa-ti prieteni, nu sta te jelesti. Ai grija tu de tine, ca altii n-au de ce s-o faca!
kitty_na
Postat pe 20 Februarie 2011 20:24
cautati ceva nou ceva sa va placa la amindoi.ori unu din voi are pealcineva.
kudika368551
Postat pe 20 Februarie 2011 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Germana 1 De la: Ana_Maria_Stanca_1 6 Iulie 2012 18:32
hy 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 01:16
buna tuturor 2 De la: LOPY_71 6 Octombrie 2010 00:43
poezie ,poezie continua..Incearca-ti talentul 371 De la: doi_ochi_caprui 8 Decembrie 2011 16:52
eu scorpion ea rac 10 De la: klappaucius 19 Iulie 2012 21:32