Setari Cookie-uri

mi-a spus ca vrea sa luam pauza

trezestete.asta inseamna deceptie in viata.pui suflet cind iesti sigura pe tine.stai un timp singura adunate si iauo delainceput.pa
kudika368551
Postat pe 20 Februarie 2011 22:41
OOO DOAMNE. BINE ZICEA INEVA "ATATA PAGUBA" .

Romanica e mare si posibilitati exista. Vezi-ti de tine o vreme.Si savureaza mici placeri care poate u elnu ti le permiteai.asa o sa treci mai usor.Cu timpul o sa iti para rau ca ai si asteptat atata..

Ce bou:)) La varsta aia in loc sa aiba nepoti gravitand in juru lui,el vrea pauze:))=ha!nu mai pottttt lumeee
noisette
Postat pe 20 Februarie 2011 22:58
o sa-ti treaca...acum doar de tine depinde.zi merci ca nu a fost mai rau.ce ai 100 de ani?de barbati e lumea plina...nu ai pierdut nimic.daca vrei sa vb trimite-mi un mesaj cu id-ul tau de mess.pup si fi tare.si nu-l cauta...tot patitu-i priceputul...:D.
AnaMaria166312
Postat pe 20 Februarie 2011 23:47
faptul ca nu are incredere in tine nu este ok deloc, intr-o relatia daca nu este incredere nu merg bine treburile.
a luat acum o pauza.....apoi se intoarce....peste 3 luni din nou va gasi ceva, iar va fi o pauza....iti dai seama cat timp pierzi asa? daca te-ar iubi cu adevarat ar avea incredere in tine...
iza_aradeanca
Postat pe 20 Februarie 2011 23:50
sincer spun, cand ni-a spus ca ar vrea o pauza, el deja avea pe altcineva. acum iti revine tie sa faci ce crezi ca e mai ok pt tine. bafta
kudika312393
Postat pe 21 Februarie 2011 09:52
ma intreb care a fost decizia mosulicului!
puiut_77
Postat pe 21 Februarie 2011 13:05
De la: puiut_77, la data 2011-02-21 13:05:52ma intreb care a fost decizia mosulicului!


De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:35:12Mi-a dat mai inainte un maill in care mi-imt ca aa spus ca nu mai oate continua ca nu mai poate avea incredere in mine sub nici-o forma.Atat.Nici macar nu m-a sunat.Mi-a dat un maill.Simt ca a cazut cerul pe mine,de durere.


un big fas!
ironia
Postat pe 21 Februarie 2011 13:13
Pentru a nu mai tarziu ai de ales 2 variante: ori esti de tampon, ori de schimbat macazul si te pentru optiunea aleasa
Rolec2000
Postat pe 21 Februarie 2011 13:36
De la: ironia, la data 2011-02-21 13:13:00
De la: puiut_77, la data 2011-02-21 13:05:52ma intreb care a fost decizia mosulicului!


De la: kudika110165, la data 2011-02-20 18:35:12Mi-a dat mai inainte un maill in care mi-imt ca aa spus ca nu mai oate continua ca nu mai poate avea incredere in mine sub nici-o forma.Atat.Nici macar nu m-a sunat.Mi-a dat un maill.Simt ca a cazut cerul pe mine,de durere.


un big fas!

hopa mailul asta mi-a scapat! Adica fata asta e tratata ca un pres si tot ea plange? Dar pe ce lume traim? Cu demnitatea cum ramane? Adica ala e asa de dobitoc si de las incat nu are tupeul sa zica verbal nimic? Mare pampalau si-a gasit fatuca asta si cand te gandesti ca era mai batrior si ar fi trebuit sa aiba ceva maturitate! (nu mai zic de ea)
puiut_77
Postat pe 21 Februarie 2011 13:42
Pot sa spun ca inteleg ce simti.si eu am trecut prin acelasi lucru acum 3 luni,doar ca eu am 26 de ani si el 24.a inceput tot asa ,cum ca ar vrea o pauza(2 saptamani) in care sa nu ne vedem si sa nu ne auzim,ca e obosit sa fie intr-o relatie.dupa 2 saptamani domnul nici nu s-a sinchisit sa ma caute,l-am cautat eu.raspunsul a fost ca vrea noi provocari si aventuri si un comportament total diferit:vorbea si se comporta urat.
asta cu o saptamana inainte de ziua mea(frumos cadou nu?).CONCLUZIA: VROIA SA SE CUPLEZE CU ALTA .CEEA CE A SI FACUT.M-am simtit foarte rau,nu intelegeam nimic,de ce,cum,cand,nu il mai recunosteam pe el,era cu totul altul fata de cel care il stiam.asa ca pot sa zic ca inteleg ce simti,nu e asa usor sa treci peste,chiar dc el e un nesimtit.asta nu face sa fie mai bine ci pot sa zic mai rau pentru ca stai si te intrebi cum ai putut sa stai cu un nesimtit si sa nu iti dai seama.

toate trec,viata merge inainte si cu bune si cu rele.importanta esti tu,gandeste-te la tine si la binele tau.
esti tanara si poti sa iti refaci viata,tu esti cea mai castigata din asta.
MARIA_1988
Postat pe 21 Februarie 2011 14:19
De la: medisean_georgiana, la data 2011-02-21 14:19:44Pot sa spun ca inteleg ce simti.si eu am trecut prin acelasi lucru acum 3 luni,doar ca eu am 26 de ani si el 24.a inceput tot asa ,cum ca ar vrea o pauza(2 saptamani) in care sa nu ne vedem si sa nu ne auzim,ca e obosit sa fie intr-o relatie.dupa 2 saptamani domnul nici nu s-a sinchisit sa ma caute,l-am cautat eu.raspunsul a fost ca vrea noi provocari si aventuri si un comportament total diferit:vorbea si se comporta urat.
asta cu o saptamana inainte de ziua mea(frumos cadou nu?).CONCLUZIA: VROIA SA SE CUPLEZE CU ALTA .CEEA CE A SI FACUT.M-am simtit foarte rau,nu intelegeam nimic,de ce,cum,cand,nu il mai recunosteam pe el,era cu totul altul fata de cel care il stiam.asa ca pot sa zic ca inteleg ce simti,nu e asa usor sa treci peste,chiar dc el e un nesimtit.asta nu face sa fie mai bine ci pot sa zic mai rau pentru ca stai si te intrebi cum ai putut sa stai cu un nesimtit si sa nu iti dai seama.

toate trec,viata merge inainte si cu bune si cu rele.importanta esti tu,gandeste-te la tine si la binele tau.
esti tanara si poti sa iti refaci viata,tu esti cea mai castigata din asta.

n-a zis nimeni ca-i usor, ideea e odata ce un individ are nevoie de o pauza, inseamna ca ceva, undeva scartaie. Sau poate c-a scartait si a uns-o cu alta!
puiut_77
Postat pe 21 Februarie 2011 15:49
M-a sunat azi sa-mi spuna ca el vrea sa ramanem macar prieteni ,dar pentru a fi posibil asta ,eu trebuie sa-i recunosc si sa-i spun tot ce am ascuns pana acum,daca nu nici amici nu vom putea sa mai fim,la care i-am zis ca trebuie sa inchid ptr ca-mi dau seama ca face misto si se joaca cu mine,atat.
kudika110165
Postat pe 21 Februarie 2011 17:29
De la: kudika110165, la data 2011-02-21 17:29:35M-a sunat azi sa-mi spuna ca el vrea sa ramanem macar prieteni ,dar pentru a fi posibil asta ,eu trebuie sa-i recunosc si sa-i spun tot ce am ascuns pana acum,daca nu nici amici nu vom putea sa mai fim,la care i-am zis ca trebuie sa inchid ptr ca-mi dau seama ca face misto si se joaca cu mine,atat.


Dar de ce i-ai raspuns? Pariu ca in momentul cand ai vazut ca te suna, inima a inceput sa bata nebuneste... Wake up! Ignora-llllllllllllllllllllllllll!
mimi_ca29
Postat pe 21 Februarie 2011 17:38
De la: rashela, la data 2011-02-21 19:04:29

Ignora-l naiba odata!

Ps. Ma indoiesc c-o vei face.


mimi_ca29
Postat pe 21 Februarie 2011 19:06
Lasati-o in pace.Putea fi mai rau.Adica ii raspundea si se mai si milogea.Si il intreba dak nu s0a razgandit.Stiu cazuri aproximativ la fel..Deci ea a fost undeva la mijloc.N-a avut demnitate maxima dar a avut forta sa inchida.:P Sunt multe persoane care nu mai pot fi obiective cand au de-a face cu 'iubire alor'.

Eu zic ca e un pas bun.Si de acum,sa incepi saiti schimbi planurile.Sa te distrezi.
noisette
Postat pe 21 Februarie 2011 19:14
Ce dracu', ne batem gura cu tine degeaba?! Lasa-l pe macho tataie, odata! Raspunde-i la telefon si ia-l la misto! Asa ca la carcotasi!
darksukkubus69
Postat pe 21 Februarie 2011 21:32
Am observat ca in toate aceste 5 pagini din acest topic, absolut nimeni nu a intrebat-o ce i-a ascuns omului astuia. Ea a spus ca timp de un an si cateva luni l-a mintit si i-a ascuns ceva. Dar ce anume de a reactionat asa? Nu spun ca e normal sa spui ca o luna si mai vorbiti pentru ca o luna este foarte mult sa stai fara persoana pe care o iubesti. 2-3 zile sa vrei sa fii singur asta e altceva dar o luna deja e exagerare. Totusi, eu cred ca ea are o parte din vina de asemenea pentru ca ea i-a ascuns lui ceva si l-a mintit timp de un an si cateva luni. Mi se pare grav. Daca erati un cuplu si va iubeati de ce nu puteai sa impartasesti totul cu el?

d47
Postat pe 22 Februarie 2011 00:19
De la: d47, la data 2011-02-22 00:19:34Am observat ca in toate aceste 5 pagini din acest topic, absolut nimeni nu a intrebat-o ce i-a ascuns omului astuia. Ea a spus ca timp de un an si cateva luni l-a mintit si i-a ascuns ceva. Dar ce anume de a reactionat asa? Nu spun ca e normal sa spui ca o luna si mai vorbiti pentru ca o luna este foarte mult sa stai fara persoana pe care o iubesti. 2-3 zile sa vrei sa fii singur asta e altceva dar o luna deja e exagerare. Totusi, eu cred ca ea are o parte din vina de asemenea pentru ca ea i-a ascuns lui ceva si l-a mintit timp de un an si cateva luni. Mi se pare grav. Daca erati un cuplu si va iubeati de ce nu puteai sa impartasesti totul cu el?



In cel mai rau caz, cineva de pe forumul asta ar fi putut s-o intrebe DE CE i-a ascuns, nu CE anume, ca nu-i nevoie sa-si bage nimeni nasul mai mult decat e cazul in viata ei. Dar cum nimeni n-a facut-o, inseamna ca, cel putin cei care tot scriu de cinci pagini incoace, si-au dat seama ca este un amanunt nesemnificativ, care nu ar justifica niciodata un asemenea tratament (de vreme ce este o actiune din trecutul ei si nu din trecutul lor). Asa ca, nu sunt un cuplu si nu par deloc sa se iubeasca. Este o disperata incercare unilaterala de a fi cu cineva care nu te vrea.
rashela
Postat pe 22 Februarie 2011 03:16
De la: rashela, la data 2011-02-22 03:16:40
De la: d47, la data 2011-02-22 00:19:34Am observat ca in toate aceste 5 pagini din acest topic, absolut nimeni nu a intrebat-o ce i-a ascuns omului astuia. Ea a spus ca timp de un an si cateva luni l-a mintit si i-a ascuns ceva. Dar ce anume de a reactionat asa? Nu spun ca e normal sa spui ca o luna si mai vorbiti pentru ca o luna este foarte mult sa stai fara persoana pe care o iubesti. 2-3 zile sa vrei sa fii singur asta e altceva dar o luna deja e exagerare. Totusi, eu cred ca ea are o parte din vina de asemenea pentru ca ea i-a ascuns lui ceva si l-a mintit timp de un an si cateva luni. Mi se pare grav. Daca erati un cuplu si va iubeati de ce nu puteai sa impartasesti totul cu el?



In cel mai rau caz, cineva de pe forumul asta ar fi putut s-o intrebe DE CE i-a ascuns, nu CE anume, ca nu-i nevoie sa-si bage nimeni nasul mai mult decat e cazul in viata ei. Dar cum nimeni n-a facut-o, inseamna ca, cel putin cei care tot scriu de cinci pagini incoace, si-au dat seama ca este un amanunt nesemnificativ, care nu ar justifica niciodata un asemenea tratament (de vreme ce este o actiune din trecutul ei si nu din trecutul lor). Asa ca, nu sunt un cuplu si nu par deloc sa se iubeasca. Este o disperata incercare unilaterala de a fi cu cineva care nu te vrea.


DE CEEEEEEE i ai ascuns ?! DE CEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

cui pasa.
rockk
Postat pe 22 Februarie 2011 06:30
De la: darksukkubus69, la data 2011-02-21 21:32:44Ce dracu', ne batem gura cu tine degeaba?! Lasa-l pe macho tataie, odata! Raspunde-i la telefon si ia-l la misto! Asa ca la carcotasi!



corect!
oricum, daca nu te-ai prins, relatia este terminata din punctul lui de vedere.
Depinzi de el in vreun fel ? Altfel nu pot intelege refuzul tau de a pune punct .

In cateva luni o sa te intrebi de ce ti-ai irosit atata timp langa acest individ
_vio_
Postat pe 22 Februarie 2011 07:03
De la: kudika110165, la data 2011-02-21 17:29:35M-a sunat azi sa-mi spuna ca el vrea sa ramanem macar prieteni ,dar pentru a fi posibil asta ,eu trebuie sa-i recunosc si sa-i spun tot ce am ascuns pana acum,daca nu nici amici nu vom putea sa mai fim,la care i-am zis ca trebuie sa inchid ptr ca-mi dau seama ca face misto si se joaca cu mine,atat.

dar naiva mai esti frate!!! Pai n-ai gasit si tu o replica de genul: "nu-ti spun ptr ca-ti vreau binele, tu nu ai auzit ca cine stie multe, moare repede? Nu ca dna cu coasa n-ar bate la usa ta, dar macar sa nu o grabesc eu! Du-te mai tataie si plimba ursul la alte usi! Doar n-ai crezut c-am stat cu tine ptr burtica ta revarsata sau ptr pieile care-ti atarna valuri, valuri!? Nu pot sa cred, chiar atat de fraier ai putut sa fii?" Sincer, cred ca daca abordai chestiunea de maniera asta, de la al doilea cuvant vorbeai de una singura!
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 09:17
ceea ce i-am ascuns se-ntamplase fiind cu el,nu inainte de a fi cu el.
kudika110165
Postat pe 22 Februarie 2011 12:30
De la: kudika110165, la data 2011-02-22 12:30:21ceea ce i-am ascuns se-ntamplase fiind cu el,nu inainte de a fi cu el.


Acum ai luminat-o pe tipa
Barbie30_
Postat pe 22 Februarie 2011 12:33
Insa i-am recunoscut atunci cand a aflat ,dar el a vrut in continuare pauza de o luna si acum a decis ca nu mai poate continua,nu potae trece cu vederea .A fost totusi un lucru urat ca i-am ascuns,nu a fost vb de alt barbat,dar totusi chiar un asemenea tratament !!!!!!!!
kudika110165
Postat pe 22 Februarie 2011 12:33
De la: kudika110165, la data 2011-02-22 12:30:21ceea ce i-am ascuns se-ntamplase fiind cu el,nu inainte de a fi cu el.


Cui explici tu asta? Cui ii pasa de aici sau cui crezi ca trebuie sa-i dai socoteala, fato?
Lucreaza la asta ca viata ta e o nebunie. Chiar crezi ca ii pasa cuiva de tine, in afara de tine? Desi, ma indoiesc ca macar tie iti pasa cu adevarat. Tu daca n-ai pe cineva sa-ti controleze viata, sa-ti spuna ce sa faci si cum sa traiesti, esti deja pierduta.

Incredibil. Asta e tot ce poti spune pe kudika azi: sa dai socoteala cuiva pentru viata ta. Deja ma iau cu mainile de cap.

rashela
Postat pe 22 Februarie 2011 12:33
De la: kudika110165, la data 2011-02-22 12:33:27Insa i-am recunoscut atunci cand a aflat ,dar el a vrut in continuare pauza de o luna si acum a decis ca nu mai poate continua,nu potae trece cu vederea .A fost totusi un lucru urat ca i-am ascuns,nu a fost vb de alt barbat,dar totusi chiar un asemenea tratament !!!!!!!!


Vezi-ti de viata ta mai departe si nu te mai crampona de o relatie terminata.
Barbie30_
Postat pe 22 Februarie 2011 12:37
De la: Barbie30_, la data 2011-02-22 12:37:19
De la: kudika110165, la data 2011-02-22 12:33:27Insa i-am recunoscut atunci cand a aflat ,dar el a vrut in continuare pauza de o luna si acum a decis ca nu mai poate continua,nu potae trece cu vederea .A fost totusi un lucru urat ca i-am ascuns,nu a fost vb de alt barbat,dar totusi chiar un asemenea tratament !!!!!!!!


Vezi-ti de viata ta mai departe si nu te mai crampona de o relatie terminata.
ooo cff ma dragostea mea,,bravoo
thadoogback
Postat pe 22 Februarie 2011 12:39
De la: kudika110165, la data 2011-02-21 17:29:35M-a sunat azi sa-mi spuna ca el vrea sa ramanem macar prieteni ,dar pentru a fi posibil asta ,eu trebuie sa-i recunosc si sa-i spun tot ce am ascuns pana acum,daca nu nici amici nu vom putea sa mai fim,la care i-am zis ca trebuie sa inchid ptr ca-mi dau seama ca face misto si se joaca cu mine,atat.


Foarte bine e un inceput. De acum inainte ar fi bine sa ii trimiti un mesaj prin care sa ii spui sa nu te mai caute niciodata si sa isi vada de viata mai departe..cat mai are de trait.
bea79
Postat pe 22 Februarie 2011 16:46
De la: bea79, la data 2011-02-22 16:46:33Foarte bine e un inceput. De acum inainte ar fi bine sa ii trimiti un mesaj prin care sa ii spui sa nu te mai caute niciodata si sa isi vada de viata mai departe..cat mai are de trait.


faza asta e MEEEEEEAAAAN dar o merita tipul
DayC
Postat pe 22 Februarie 2011 18:20
De acord cu Puiut 77! Tare de tot! Intr-adevar, asa ar trebui sa-i spui lu' sexy mosu' asta figurant al tau! Si pana la urma ce dracu' i-ai ascuns asa de "grav", daca zici ca nu era vorba de alt barbat?! Ca ai uitat sa iei paine intr-o zi sau ce ?!
darksukkubus69
Postat pe 22 Februarie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul scorpion+femeia sagetator 17 De la: DeeaCatalina 24 August 2009 05:05
eu fecioara el leu 11 De la: bad_ralu_k 8 Septembrie 2009 15:44
buna 5 De la: Kathara 29 Aprilie 2009 22:26
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
compatibilitate zodii 2 De la: mahy33 27 Decembrie 2009 12:59