Setari Cookie-uri

mi-a spus ca vrea sa luam pauza

Pai ia "refa-ti" viata cu altcineva, atunci, daca el nu se grabeste! Ca sa aiba timp de gandire... pana la adanci batranete! Ha ha haaa!
darksukkubus69
Postat pe 9 Februarie 2011 17:15
I-am dat azi de dimineata un link cu o melodie,Am zis sa dau un semn cu ocazia Sf.Valentin si se pare ca eu nu am primit nimic.
Ma astept ca si pe acest 20 Februarie sa-mi spuna un lucru dureros.
Nu sunt nici pustoaica sa nu fi avut experienta insa nu am iubit niciodata-n viata mea cum il iubesc pe el,a fost ceva aparte ,dar acum nu-l inteleg.
Speram ca imi da un semn azi chiar daca a hotarart pauza pana pe 20 februarie,dar nu.Simt ca sufletul imi este ingenunchiat cu toate ca eu am 31 ani si el este mai mare cu 19 ani decat mine si multe persoane ar spune ca sunt nebuna ,insa eu il iubesc mult,dar din pacate se comporta atat de rece cu mine,parca as fi facut o crima.
kudika110165
Postat pe 14 Februarie 2011 12:27
De la: kudika110165, la data 2011-02-09 12:04:59Mi-a scris si asta intr-un mail dupa ce i-am timis mesajul
,,
Si ca sa-ti clarific si anumite ganduri care te framanta
JUR (pt. ultima oara!!!) CA NU M-AM CULCAT CU NIMENI DE CAND NE CUNOASTEM!!!
JUR, CA-N ULTIMELE SAPTAMANI(de cand nu ne-am mai intalnit) NU AM VORBIT CU NIMENI PE MESS SAU PE VREUN SITE, NU AM VORBIT LA TELEFON CU VREO FEMEIE SI CU ATAT MAI MULT SA MA FI INTALNIT.,,
Cand ti-am cerut sa luam o pauza de o luna, am facut-o in ideea de a avea timp de gandire...pt. ca ceea ce ai ascuns tu timp de un an si cateva luni nu este tocmai un lucru simplu/neinsemnat peste care poti trece...asa, fara sa mai gandesti.
Am crezut c-ai inteles si ca-mi vei respecta dorinta de a nu incerca sa iei legatura cu mine pana pe 20 februarie.
Dar se pare ca esti grabita sa-ti ,,refaci viata,,...

Mama, ce l-as mai trimite la origini
kudika_pudika
Postat pe 14 Februarie 2011 12:30
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-14 12:30:59
De la: kudika110165, la data 2011-02-09 12:04:59Mi-a scris si asta intr-un mail dupa ce i-am timis mesajul
,,
Si ca sa-ti clarific si anumite ganduri care te framanta
JUR (pt. ultima oara!!!) CA NU M-AM CULCAT CU NIMENI DE CAND NE CUNOASTEM!!!
JUR, CA-N ULTIMELE SAPTAMANI(de cand nu ne-am mai intalnit) NU AM VORBIT CU NIMENI PE MESS SAU PE VREUN SITE, NU AM VORBIT LA TELEFON CU VREO FEMEIE SI CU ATAT MAI MULT SA MA FI INTALNIT.,,
Cand ti-am cerut sa luam o pauza de o luna, am facut-o in ideea de a avea timp de gandire...pt. ca ceea ce ai ascuns tu timp de un an si cateva luni nu este tocmai un lucru simplu/neinsemnat peste care poti trece...asa, fara sa mai gandesti.
Am crezut c-ai inteles si ca-mi vei respecta dorinta de a nu incerca sa iei legatura cu mine pana pe 20 februarie.
Dar se pare ca esti grabita sa-ti ,,refaci viata,,...

Mama, ce l-as mai trimite la origini

i-as aplica si bonus una in oua!
ironia
Postat pe 14 Februarie 2011 12:31
Tristetea mi-a umplut sufletul ,ma simt prost ca eu i-am dat un semn si nimic(cu toate ca el gandeste ca eu sunt cea care a gresit cand i-am ascuns anumite lucruri)dar nu sunt atat de grave ca sa merit atat de multa raceala .
Constientizez ca ar fi trebuit sa nu-i trimit nimic,ca trebuia sa fiu mai rea,dar degeaba uneori sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea.Chiar mi-as dorii sa nu mai simt ceva,decat indiferenta ,dar este imposibil.
kudika110165
Postat pe 14 Februarie 2011 12:34
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:27:22I-am dat azi de dimineata un link cu o melodie,Am zis sa dau un semn cu ocazia Sf.Valentin si se pare ca eu nu am primit nimic.
Ma astept ca si pe acest 20 Februarie sa-mi spuna un lucru dureros.
Nu sunt nici pustoaica sa nu fi avut experienta insa nu am iubit niciodata-n viata mea cum il iubesc pe el,a fost ceva aparte ,dar acum nu-l inteleg.
Speram ca imi da un semn azi chiar daca a hotarart pauza pana pe 20 februarie,dar nu.Simt ca sufletul imi este ingenunchiat cu toate ca eu am 31 ani si el este mai mare cu 19 ani decat mine si multe persoane ar spune ca sunt nebuna ,insa eu il iubesc mult,dar din pacate se comporta atat de rece cu mine,parca as fi facut o crima.

Mai fata, da-i mai liber de tot, nu vezi ca nu este pic de echilibru in relatia voastra, tu doar dai si el doar ia? Pentru ce iti place sa te chinui in halul asta?
kudika_pudika
Postat pe 14 Februarie 2011 12:40
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:34:18Tristetea mi-a umplut sufletul ,ma simt prost ca eu i-am dat un semn si nimic(cu toate ca el gandeste ca eu sunt cea care a gresit cand i-am ascuns anumite lucruri)dar nu sunt atat de grave ca sa merit atat de multa raceala .
Constientizez ca ar fi trebuit sa nu-i trimit nimic,ca trebuia sa fiu mai rea,dar degeaba uneori sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea.Chiar mi-as dorii sa nu mai simt ceva,decat indiferenta ,dar este imposibil.


pfuaiiiiiiiii, ce va mai place sa va victimizati!!
vitamina_c
Postat pe 14 Februarie 2011 12:46
De la: vitamina_c, la data 2011-02-14 12:46:34
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:34:18Tristetea mi-a umplut sufletul ,ma simt prost ca eu i-am dat un semn si nimic(cu toate ca el gandeste ca eu sunt cea care a gresit cand i-am ascuns anumite lucruri)dar nu sunt atat de grave ca sa merit atat de multa raceala .
Constientizez ca ar fi trebuit sa nu-i trimit nimic,ca trebuia sa fiu mai rea,dar degeaba uneori sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea.Chiar mi-as dorii sa nu mai simt ceva,decat indiferenta ,dar este imposibil.


pfuaiiiiiiiii, ce va mai place sa va victimizati!!


mie imi place sa ma vitaminizez cu Vitamina C
pickard
Postat pe 14 Februarie 2011 12:48
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:34:18Tristetea mi-a umplut sufletul ,ma simt prost ca eu i-am dat un semn si nimic(cu toate ca el gandeste ca eu sunt cea care a gresit cand i-am ascuns anumite lucruri)dar nu sunt atat de grave ca sa merit atat de multa raceala .
Constientizez ca ar fi trebuit sa nu-i trimit nimic,ca trebuia sa fiu mai rea,dar degeaba uneori sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea.Chiar mi-as dorii sa nu mai simt ceva,decat indiferenta ,dar este imposibil.


cata disperare!
ironia
Postat pe 14 Februarie 2011 12:48
De la: pickard, la data 2011-02-14 12:48:01
De la: vitamina_c, la data 2011-02-14 12:46:34
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:34:18Tristetea mi-a umplut sufletul ,ma simt prost ca eu i-am dat un semn si nimic(cu toate ca el gandeste ca eu sunt cea care a gresit cand i-am ascuns anumite lucruri)dar nu sunt atat de grave ca sa merit atat de multa raceala .
Constientizez ca ar fi trebuit sa nu-i trimit nimic,ca trebuia sa fiu mai rea,dar degeaba uneori sentimentele sunt mai puternice decat ratiunea.Chiar mi-as dorii sa nu mai simt ceva,decat indiferenta ,dar este imposibil.


pfuaiiiiiiiii, ce va mai place sa va victimizati!!


mie imi place sa ma vitaminizez cu Vitamina C


ai grija ca prea multa dauneaza!
vitamina_c
Postat pe 14 Februarie 2011 13:05
De la: kudika110165, la data 2011-02-14 12:27:22I-am dat azi de dimineata un link cu o melodie,Am zis sa dau un semn cu ocazia Sf.Valentin si se pare ca eu nu am primit nimic.
Ma astept ca si pe acest 20 Februarie sa-mi spuna un lucru dureros.
Nu sunt nici pustoaica sa nu fi avut experienta insa nu am iubit niciodata-n viata mea cum il iubesc pe el,a fost ceva aparte ,dar acum nu-l inteleg.
Speram ca imi da un semn azi chiar daca a hotarart pauza pana pe 20 februarie,dar nu.Simt ca sufletul imi este ingenunchiat cu toate ca eu am 31 ani si el este mai mare cu 19 ani decat mine si multe persoane ar spune ca sunt nebuna ,insa eu il iubesc mult,dar din pacate se comporta atat de rece cu mine,parca as fi facut o crima.


dar tu esti chiar masochista, zau asa.
cum adica sa astepti sa ia el legatura cu tine pe 20 februarie ?
da ce puii mei esti asa un bagaj lasat in gara la lucruri pierdute???
oricare ar fii acel lucru ascuns timp de 1 an si ce stiu eu cat ,face parte din trecutul tau, daca el nu e destul de matur sa inteleaga acel lucru atunci nu vad de ce te stresezi pt asta.
oricat ar fii chestia cu iubitul peste masura bla bla bla, chestia aia cu pauza pana pe 20 si cu respectarea datei de 20 fara sa il bagi in seama tra la la, astea-s vrajeli din alea de copii mici si fara minte.
ia si tu o pauza de tot, nu-i mai scrie nu-i mai raspunde la telefon absolut deloc baga un motiv cum ca ti-ai uitat telefonul pe ce stiu eu unde...etc.
plus ca te gandesti ca diferenta de varsta dintre voi este imensa, cum puii mei sa astepti un om de 50 de ani ?????
pai la ce se mai gandeste? isi face operatie estetica si nu vrea sa-l vezi inainte sa i se vindece ranile ?????
serios acum, n-ai alta treaba decat sa bocesti???
iasi fata draga din casa ca-i asa soare si frumos....chiar daca e cam frig.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Februarie 2011 13:49
De la: darksukkubus69, la data 2011-02-09 17:15:20Pai ia "refa-ti" viata cu altcineva, atunci, daca el nu se grabeste! Ca sa aiba timp de gandire... pana la adanci batranete! Ha ha haaa!

normal, el oricum n-are ptr ce sa se mai grabeasca decat ptr doamna cu coasa! Drept ptr care cred c-ar trebui sa-i dea niste papuci de sa-i ajunga pana la capatul galaxiei si inapoi!
puiut_77
Postat pe 15 Februarie 2011 10:49
eu nu prea cred in pauze.....mai cu seama la varsta asta - tu 32 de ani, el cu mult mai mult fata de tine; la anii astia, asa ceva mi se pare pur si simplu o copilarie de prost gust. Vezi-ti de viata ta ca tipul nu te merita si incearca sa fii mai stapana de tine...la 32 de ani sa dai atatea explicatii banale...
intelectualitate
Postat pe 15 Februarie 2011 10:50
Buna ziua,
Domnisoara scumpa,
Prima greseala a ta este ca ii acorzi mai multa atentie decit iti acorzi tie.
Incepe prin a-ti face anumite schimbari in viata,probabil ca tipul sa plictisit de tine pur si simplu.Mergi la coafor fa-ti o alta frizura,schimbati culoarea parului,cumparati haine frumoase care sa te scoata in evidenta,si in primul rind fii indiferenta fata de el,si ignora-l.
Nu te intrista si iesi cu prietenii la o cafea ,la un film,dute la biblioteca citeste o carte,dute la un spectacol,incearca sa-ti faci un program incarcat pentru cel putin 2 saptamini si ai sa vezi ca va fi mai bine,in acest fel vei elibera stresul din tine.
Ai sa vezi ca rezultatele vor aparea neintirziat.
Daca tipul se va supara ca nu-i dai importanta ii poti aminti ca de fapt el a vrut sa fie asa si ca el te-a indrumat si ti-a deschis ochii si in sfirsit ti-ai dat seama ca persoana ta este mai importanta pentru tine decit el.
Analizindu-i comportamentul este evident ca are mai multe pretentii in aceasta relatie decit investeste in ea.
Daca analizezi ca ai fost o jucarie pentru el in cazul in care va incerca sa-ti faca reprosuri realizind in cele din urma ca inteligenta lui nu te-a putut inrobi ,este clar ca nu te merita.
Nu te dispera ca vei ramine singura deoarece nu este ultimul mascul de pe Tera ,insa scopul lui este urmatoarea victima.Daca ai rabdare vei vedea ca am dreptate.
ROSSDA
Postat pe 15 Februarie 2011 10:59
Si acum, ce faci?Stai pe ace inca 5 zile uitandu-te doar la calendar? ....draguta mea,incearca(te cred ca-ti este greu) cat de mult poti sa nu-i mai dai nici un semn si intre timp mergi la coafor,cumpara-ti o bluzita,un inel...ceva pentru sufletul tau... si sa ai muuult mai multa incredere in tine!!! Eu am impresia ca te subestimezi.Fii tare!
creata82
Postat pe 15 Februarie 2011 12:20
De la: creata82, la data 2011-02-15 12:20:22Si acum, ce faci?Stai pe ace inca 5 zile uitandu-te doar la calendar? ....draguta mea,incearca(te cred ca-ti este greu) cat de mult poti sa nu-i mai dai nici un semn si intre timp mergi la coafor,cumpara-ti o bluzita,un inel...ceva pentru sufletul tau... si sa ai muuult mai multa incredere in tine!!! Eu am impresia ca te subestimezi.Fii tare!

Face A.M.R.
puiut_77
Postat pe 15 Februarie 2011 15:23
Zau ca mi s-a pus pata!
Ai 32 de ani, sper ca esti intreaga fizic, nu ai lipsa vreo "bucata" din tine, esti normala.
Are 50 de ani, adica-i maine, poimaine, inapt pentru muuuulte. E badaran, idiot de-a dreptul, cu fixuri greu de suportat si de i-ai fi fost alaturi de cand si-a rupt ata, e un ordinar care te trateaza ca pe o aventura de-o noapte, iti da termene de parca, dincolo de usa casei lui, sunt doar miss-uri ce asteapta sa le bage in seama, de parca viata lui abia incepe.
Ce mama dracului iubesti la omul asta asa de mult?

Cum Doamne iarta-ma, nu poti gasi in tine puterea sa-l trimiti unde a dus mutu iapa? Cum poti permite unui asemenea barbat sa-ti coordoneze viata (de fapt, sa ti-o dea peste cap)?
Fato, esti pierduta! Meriti cu varf si indesat ceea ce traiesti si ce te asteapta.
Asa ceva este greu de inteles si de acceptat.
rashela
Postat pe 15 Februarie 2011 16:00
Simte ca esti cam "moarta" dupa el, de aceea face ceea ce face...
Ii poti da de inteles ca nu esti disponibila la nesfarsit si sa vezi cum intoarce roata...
Si apoi e cam frustrat omu'. Pe bune! Si cred ca si din cauza diferentei de varsta. Constientizeaza ca ii poti da un sut in ... partea dorsala, oricand si... din cauza orgoliului, vrea sa fie el primul cel care o face. Eu cred ca ar trebui sa te racesti... putin cate putin... in asa fel incat sa nu iti fie tie rau...El oricum te va cauta... ca nu prea stau multe de varsta ta la coada, sa fie cu el. Chiar daca iti da impresia ca nu ii pasa. Stai linistita!
Dar incearca sa te racesti de el! Sa sacpi incetul cu incetul! Nu te merita.
kristinaCT
Postat pe 15 Februarie 2011 16:32
De la: kudika110165, la data 2011-01-30 11:41:49Sunt intr-o relatie de 2 ani cu un barbat mai invarsta ca mine ,timp in care nu l-am inselat niciodata nici gandul nu mi-a stat la asa ceva,insa el tot timpul ma suspecteaza ,sunt unele lucruri pe care le-am ascuns ,insa sunt lucruri banale pe care am evitat sa le spun din teama de a nu-l supara si a-mi intoarce spatele.Pe 20 ianuarie el a aflat ca i-am ascuns un anume lucru dar fara a avea legatura cu un alt barbat si s-a suparat foarte tare spunandu-mi ca va lua o pauza de o luna pana pe 20 februarie ,timp in care eu sa ma decid sa-i spun tot adevarul.I-am spus totul apoi despre acel lucru prin mesaj ,dar degeaba prb tot nu ma crede.Acum am primit un mesaj in care ma intreaba daca eu am cont pe un anumit site de matrimoniale sa-i raspund prin da sau nu.Si sincer chiar stiu ca nu am cont pe acel site ,insa apoi m-am gandit sa fi facut vreodata din curiozitate ,cum ni se-ntampla multora dintre noi si apoi sa nu fi mai intrat niciodata pe el,uitand definiiv de asta.
Ma rog i-am spus toate astea intr-un mesaj, dar nu-mi da niciun semn.Nu siu ce sa mai zic,problema este ca nu am suferit penru nimeni cum sufar acum si nici nu am iubit atat de puternic pe cineva vreodata .Precizez ca eu am 32 ani si el mult mai mult.

in general in cuplurile astea in care barbatul este "nascut mai devreme"...el este gelos si suspicios...are si de ce...si daca si tu ii mai dai apa la moara....tu esti cea care trebuie sa dreaga lucrurile...daca nu ura si la gara ca mai sunt afara.
BEL_AMY1
Postat pe 15 Februarie 2011 16:39
draga mea,
am crescut si educat copii mei si am suficienta experienta ca sa-mi dau seama prin ce treci si cum a fost si pana acum viata ta. ... daca ai ajuns la 32 de ani si te-ai complacut in astfel de relatii , ai conceptii foarte gresite despre viata si n-ai invatat nimic....
....esti o frunza care-o bate vantul in toate directiile, atata timp cat nu intelegi ca esti libera si independenta, singura in masura sa iei orice decizie pentru viata ta fara sa ceri sau sa dai socoteala nimanui , indiferent ce rol sau statut social ar avea ....iti asumi raspunderile....si punct....
....sigur ca mai faci si concesii uneori, cand intelegerea e amiabila....
....tu insa te comporti ca hipnotizata si ai ajuns bataie de joc....cine sunt "ei" sa-ti spuna cum sa traiesti si ce sa faci ?
.....sfaturi nu-ti dau..dar tine minte..."pasarea pe limba ei piere..."

....sa auzim de bine...!
vyoryca
Postat pe 15 Februarie 2011 18:21
Va multumesc la toti ptr sfaturi si pareri,ma ajuta f mult.
O sa incerc sa ma detasez de tot..........
kudika110165
Postat pe 15 Februarie 2011 22:03
adveraul doare. dar asta nu inseamna ca e mai putin adevarat.

nu e vorba sa fii detasat. e vorba ca ai nevoie de cineva de la care sa primesti exact ce ai nevoie sa primesti. cateodata poate chiar si o palma. dar ceva, orice. mai putin indiferenta, nepasare...
rockk
Postat pe 15 Februarie 2011 22:07
De la: kudika110165, la data 2011-02-15 22:03:12Va multumesc la toti ptr sfaturi si pareri,ma ajuta f mult.
O sa incerc sa ma detasez de tot..........

...nu inteleg ce-ar putea sa insemne ..."ma detasez"....
...cand de fapt ar trebui sa iei decizii importante sa faci ceva cu viata TA, sa sti sigur ce vrei, ca sa-ti fie bine TIE ....
...pune picioru-n prag , nu te mai lasa manipulata de nimeni
.....astept vesti...
................cu bine !
vyoryca
Postat pe 15 Februarie 2011 22:15
De la: BEL_AMY1, la data 2011-02-15 16:39:42
De la: kudika110165, la data 2011-01-30 11:41:49Sunt intr-o relatie de 2 ani cu un barbat mai invarsta ca mine ,timp in care nu l-am inselat niciodata nici gandul nu mi-a stat la asa ceva,insa el tot timpul ma suspecteaza ,sunt unele lucruri pe care le-am ascuns ,insa sunt lucruri banale pe care am evitat sa le spun din teama de a nu-l supara si a-mi intoarce spatele.Pe 20 ianuarie el a aflat ca i-am ascuns un anume lucru dar fara a avea legatura cu un alt barbat si s-a suparat foarte tare spunandu-mi ca va lua o pauza de o luna pana pe 20 februarie ,timp in care eu sa ma decid sa-i spun tot adevarul.I-am spus totul apoi despre acel lucru prin mesaj ,dar degeaba prb tot nu ma crede.Acum am primit un mesaj in care ma intreaba daca eu am cont pe un anumit site de matrimoniale sa-i raspund prin da sau nu.Si sincer chiar stiu ca nu am cont pe acel site ,insa apoi m-am gandit sa fi facut vreodata din curiozitate ,cum ni se-ntampla multora dintre noi si apoi sa nu fi mai intrat niciodata pe el,uitand definiiv de asta.
Ma rog i-am spus toate astea intr-un mesaj, dar nu-mi da niciun semn.Nu siu ce sa mai zic,problema este ca nu am suferit penru nimeni cum sufar acum si nici nu am iubit atat de puternic pe cineva vreodata .Precizez ca eu am 32 ani si el mult mai mult.

in general in cuplurile astea in care barbatul este "nascut mai devreme"...el este gelos si suspicios...are si de ce...si daca si tu ii mai dai apa la moara....tu esti cea care trebuie sa dreaga lucrurile...daca nu ura si la gara ca mai sunt afara.


Eu am incercat sa ,,dreg lucrurile,,dar de data asta a exagerat...
kudika110165
Postat pe 15 Februarie 2011 22:18
De la: rockk, la data 2011-02-15 22:07:23adveraul doare. dar asta nu inseamna ca e mai putin adevarat.

nu e vorba sa fii detasat. e vorba ca ai nevoie de cineva de la care sa primesti exact ce ai nevoie sa primesti. cateodata poate chiar si o palma. dar ceva, orice. mai putin indiferenta, nepasare...

Asa este
kudika110165
Postat pe 15 Februarie 2011 22:22
Da' lasa-l odata pe tataie asta!!!! Nu vezi ca degeaba este el "mult mai in varsta" decat tine, ca tot nu stie ce vrea?! Gaseste-ti tu un barbat, si lasa-l pe macho mos, ca poate daca ramane disponibil, l-o baga si pe el in seama vreo mamaie (una "mult mai in varsta" decat el) ! Ha ha haaaaa!
darksukkubus69
Postat pe 16 Februarie 2011 23:06
De la: darksukkubus69, la data 2011-02-16 23:06:23Da' lasa-l odata pe tataie asta!!!! Nu vezi ca degeaba este el "mult mai in varsta" decat tine, ca tot nu stie ce vrea?! Gaseste-ti tu un barbat, si lasa-l pe macho mos, ca poate daca ramane disponibil, l-o baga si pe el in seama vreo mamaie (una "mult mai in varsta" decat el) ! Ha ha haaaaa!

M-ai facut sa rad!
kudika110165
Postat pe 17 Februarie 2011 01:52
omu asta ii are bani crede ca face ce vrea eu am 58 de ani si nu la-si lasa sa ma spele nici pe picoare trezestete ca nu ai 18 ani ai 32 de ani eu nu prea inteleg daca el nu te vrea nu te mai inchina in fata lui mergi mai departe pina nu e prea tirziu
kudika355712
Postat pe 17 Februarie 2011 16:48
Vezi, vezi, uite aici opinii sanatoase! Deci, gata cu macho - tataia! Ha ha haaa!
darksukkubus69
Postat pe 17 Februarie 2011 21:53
sa va dau o veste senzationala! Azi e 18, deci mai sunt DOAU zilisoare si aflam raspunsul bosorogului! Eu ti-as recomanda ca azi si maine sa deschizi un topic despre cele mai tari injuraturi/jigniri/ironii cu aplicabilitate in speta data (cred ca formistii te vor ajuta, deja au facut-o unii) si sa i le torni maine seara ca sa prinzi inaintea lui si sa nu pari doar o miloaga cersend iubirea unei nulitati!!!
puiut_77
Postat pe 18 Februarie 2011 09:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau un sfat 25 De la: callybra 27 Octombrie 2011 14:36
eu rac el fecioara 3 De la: any_fischer 6 Noiembrie 2009 09:49
eu fecioara , el capricorn 15 De la: papusik__2009 25 Iulie 2009 18:13
eu pesti el taur cum merge? 5 De la: kudika019386 19 Septembrie 2009 20:19
eu gemeni el rac? 2 De la: alanya 1 Noiembrie 2009 19:21