Setari Cookie-uri

mi-a spus ca vrea sa luam pauza

De la: puiut_77, la data 2011-02-18 09:17:13sa va dau o veste senzationala! Azi e 18, deci mai sunt DOAU zilisoare si aflam raspunsul bosorogului! Eu ti-as recomanda ca azi si maine sa deschizi un topic despre cele mai tari injuraturi/jigniri/ironii cu aplicabilitate in speta data (cred ca formistii te vor ajuta, deja au facut-o unii) si sa i le torni maine seara ca sa prinzi inaintea lui si sa nu pari doar o miloaga cersend iubirea unei nulitati!!!


asta ar dovada suprema de fapt cat de mult ii pasa... pe mine m ar face sa rad.
rockk
Postat pe 18 Februarie 2011 09:22
Ar trebuii intr-un fel sa reactionez acar sa ma pun pemine intr-o altfel de lumina favorabla,ptr a nu ma simtii umila.
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 11:19
De la: rockk, la data 2011-02-18 09:22:42
De la: puiut_77, la data 2011-02-18 09:17:13sa va dau o veste senzationala! Azi e 18, deci mai sunt DOAU zilisoare si aflam raspunsul bosorogului! Eu ti-as recomanda ca azi si maine sa deschizi un topic despre cele mai tari injuraturi/jigniri/ironii cu aplicabilitate in speta data (cred ca formistii te vor ajuta, deja au facut-o unii) si sa i le torni maine seara ca sa prinzi inaintea lui si sa nu pari doar o miloaga cersend iubirea unei nulitati!!!


asta ar dovada suprema de fapt cat de mult ii pasa... pe mine m ar face sa rad.

pai asta ar si trebuie sa arate ea: ca-i pasa de ea insasi!!! Iar la cat de plin de transul e mosulica, nu cred ca l-ar pufni rasul, mai degraba ar inchide telefonul dupa primul cuvant prin care ea arata nitel respect de sine, indiferent daca acel cuvant este o injurie sau pur si simplu altceva!
puiut_77
Postat pe 18 Februarie 2011 12:32
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 11:19:10Ar trebuii intr-un fel sa reactionez acar sa ma pun pemine intr-o altfel de lumina favorabla,ptr a nu ma simtii umila.

adica, dupa ce nenecul ala te-as facut pres de sters bocancii, tu te sfatuiesti pe tine insati c-ar trebui sa ai o reactie? Dar tu pe ce lume traiesti? Nu ti-e clar ca te-a folosit si ti-a dat papuci? Trezeste-te!!!!
puiut_77
Postat pe 18 Februarie 2011 12:35
Da-mi un exemplu de reactie,injurie .Ce crezi ca ar trebuii sa-i spun?
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 12:38
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 12:38:52Da-mi un exemplu de reactie,injurie .Ce crezi ca ar trebuii sa-i spun?


Iti spun eu: nici o injuratura! Nu-i raspunde la telefon, ignora-l, arata-i ca nu-ti pasa de decizia lui.
mimi_ca29
Postat pe 18 Februarie 2011 12:42
IUuuuuuuuBIREA trece de orice bariere. stai cu el.
rockk
Postat pe 18 Februarie 2011 13:13
De la: rockk, la data 2011-02-18 13:13:16IUuuuuuuuBIREA trece de orice bariere. stai cu el.


Faci misto de mine ?
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 13:26
Ignoranta il va durea cel mai tare sunt sigura.
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 13:27
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 13:27:32Ignoranta il va durea cel mai tare sunt sigura.

si vrei sa te credem c-o sa-l ignori? Eu nu cred ca esti in stare de asa ceva, sincer si fara rautate ti-o spun! Din tot ce-ai scris aici nu reiese decat un singur lucru: tu, femeie matura sau cel putin asa ar trebui sa fii ai avut o relatie cu cineva mai in varsta (nu te suspectez de materialism). Dintr-un motiv sau altul, in mintea ta ti-ai spus ca nu poti trai fara el, ceea ce-i o imensa minciuna! Ai devenit dependenta de el. Vazand asta, el a inceput cu talentele, posibil ptr ca si-a gasit o alta dependenta. Tu ai insistat bocind cu telefoanele si SMS-urile - ceea ce inseamna cea mai mare umilire si lipsa de respect de sine (sa te ploconesti fata de cineva care tocmai ti-a tranti usa-n nas!). Te incurajam la injurii/jigniri/irnozandu-l taman ptr a te face sa te infurii pe tine si a te ambitiona sa faci ceva.
puiut_77
Postat pe 18 Februarie 2011 15:38
Crede-ma l-am jignit de multe ori si nu mi-ar fi greu nici acum.
Imi puteti da niste exemple din care sa ma inspir.Ptr ca am multa ranchiuna acumulata.
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 16:01
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 16:01:42Crede-ma l-am jignit de multe ori si nu mi-ar fi greu nici acum.
Imi puteti da niste exemple din care sa ma inspir.Ptr ca am multa ranchiuna acumulata.


Vezi cum ma sacrific eu pt tine??!!

Zii asa: "auzi bai, ghijogule, tu crezi ca ai fata de mine?? Eu tanara, frumoasa, crezi ca te astept pe tine?? Curge pielea pe tine si faci pe macho cu mine Hai, plimba ursu si lasa-ma ca sunt ocupata
mimi_ca29
Postat pe 18 Februarie 2011 16:19
Ms.Este tare!
Mai astept si alte exemple de urari genuul asta.
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 17:11
Nu m-as mira sa fie Varsator=))) E greu totusi sa nu fii subiectiva.Din punctul noustru,al cititorilor,e foarte clar:merita un dos de palma si poate nici ala:)) Insa pentru tine e greu.Trebe doar sa iti impui ca esti puternica si sa treci pesteNu conteazavarsta.Orice sfarsit declanseaza un alt inceput.Mult succes
noisette
Postat pe 18 Februarie 2011 17:46
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 12:38:52Da-mi un exemplu de reactie,injurie .Ce crezi ca ar trebuii sa-i spun?


Eu nu-s omul injuraturilor, asa ca nu iti pot sa sfaturi in sensul asta. Desi mi-e greu sa ma pun in locul tau, pentru ca nu as fi ajuns in veci intr-o asmenea situatie, iti spun totusi cum as proceda eu: DACA ma suna sa-mi dea o felie din marinimia sa, adica sa-mi zica: "te mai bag in seama o tura ca nu mi-au iesit socotelile cu alta femeie", ii spun simplu: prea tarziu, multumesc, intre timp am realizat ce frumoasa-i viata mea fara tine. Si inchid fara a-i da dreptul la replica. Din acel moment NU MAI RASPUND nici la telefon nici la soneria usii, in cazul in care s-ar deplasa.

Acum, eu inteleg ca-l iubesti si bla bla bla. DACA individul merita sa te aiba, atunci sa munceasca pentru asta, fir-ar sa fie de "beeep beeep". Lasa-l sa se umileasca de acum incolo cersind exact ce ai cersit si tu. Daca n-o va face si dispare, aprinde o lumanare la icoana si multumeste-i lui Dumnezeu c-ai scapat de paduche.
rashela
Postat pe 18 Februarie 2011 18:41
De la: rashela, la data 2011-02-18 18:41:51... DACA individul merita sa te aiba, atunci sa munceasca pentru asta, fir-ar sa fie de "beeep beeep". Lasa-l sa se umileasca de acum incolo cersind exact ce ai cersit si tu. ...


calea ce scurta catre iubire



battleofwits
Postat pe 18 Februarie 2011 18:44
De la: battleofwits, la data 2011-02-18 18:44:14
De la: rashela, la data 2011-02-18 18:41:51... DACA individul merita sa te aiba, atunci sa munceasca pentru asta, fir-ar sa fie de "beeep beeep". Lasa-l sa se umileasca de acum incolo cersind exact ce ai cersit si tu. ...


calea ce scurta catre iubire





Nu stiu, dar in asemenea situatii.. ori moare magarul, ori piere samarul.
Nu-mi imaginez nicio clipa ca individul asta s-ar preta la asa ceva, dar macar iese ea din scena asa cum isi doreste, cu fruntea sus, fara umilinta in plus.
rashela
Postat pe 18 Februarie 2011 18:55
vezi-ti de treaba ca babul nici nu te mai suna, parca vad...(daca i-a iesit lui pasientza cu alta, cine stie ce weekend romantic si-o fi planificat weekendul asta si asteapta sa vada cum iese, nici macar nu se va mai obosi sa te sune). ce de obicei, cine e magar e magar pana la capat.
insulta cea mai mare e fara cuvinte. nici nu mai astepta sa te sune si nici nu te mai gandi la el, ca la o gluma proasta.
DayC
Postat pe 18 Februarie 2011 20:43
Este Fecioara nu Varsator
kudika110165
Postat pe 18 Februarie 2011 22:22
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 22:22:43Este Fecioara nu Varsator


Nu-i asa ca ne spargem plamanii degeaba pe aici si ca nu dai doi bani pe asemenea sfaturi?
Doar intreb....
rashela
Postat pe 18 Februarie 2011 22:44
De la: rashela, la data 2011-02-18 22:44:36
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 22:22:43Este Fecioara nu Varsator


Nu-i asa ca ne spargem plamanii degeaba pe aici si ca nu dai doi bani pe asemenea sfaturi?
Doar intreb....


Chiar sunt importante pentru mine sfaturile voastre ,chiar o sa le pun in aplicare.
Atunci cand suferi nu mai vezi realitatea asa cum trebuie si tocmai de asta tin cont de tot ce-mi scrieti si va multumesc din suflet ptr ca faceti asta.
kudika110165
Postat pe 19 Februarie 2011 00:30
Din punctul meu de vedere odata pierduta increderea acea relatie nu va mai fi la fel niciodata. Cu atat mai mult cu cat are deja probleme cu varsta...si ceva complexe. Stiu ca in general femeile care iubesc nu asculta nici de ele insele...chiar daca iti vei spune sa nu il mai suni sau cauti..odata ce iti va da un semn vei raspunde. De curiozitate ce zodie esti?
Incearca sa gasesti mai multa putere in tine si sa nu incerci sa iti furi caciula singura.Cea mai buna solutie este sa ii dai sa guste din acelasi medicament. Asta va fi solutia..si dai dovada de mai multa maturitate decat el si te vei comporta ca o doamna pana la capat.
bea79
Postat pe 19 Februarie 2011 10:43
De la: bea79, la data 2011-02-19 10:43:32Din punctul meu de vedere odata pierduta increderea acea relatie nu va mai fi la fel niciodata. Cu atat mai mult cu cat are deja probleme cu varsta...si ceva complexe. Stiu ca in general femeile care iubesc nu asculta nici de ele insele...chiar daca iti vei spune sa nu il mai suni sau cauti..odata ce iti va da un semn vei raspunde. De curiozitate ce zodie esti?
Incearca sa gasesti mai multa putere in tine si sa nu incerci sa iti furi caciula singura.Cea mai buna solutie este sa ii dai sa guste din acelasi medicament. Asta va fi solutia..si dai dovada de mai multa maturitate decat el si te vei comporta ca o doamna pana la capat.


Balanta...
kudika110165
Postat pe 19 Februarie 2011 10:52
De la: kudika110165, la data 2011-02-18 13:27:32Ignoranta il va durea cel mai tare sunt sigura.

...ce placeri malefice aveti de a creea durere
kudika195501
Postat pe 19 Februarie 2011 10:57
imi place..toti sunteti foarte curajosi si siguri pe voi, folositi chiar si expresii gen "daca vrei sa fi pres de sters pe jos". e total deplasat, femeia sufera o mai loviti si voi cu texte de astea. mi se pare urat. eu zic sa faci ce iti spune inima, e un sfatuitor mai bun decat noi toti ca nu stim povestea voastra si ce simti tu. mult noroc
preetyme_monica
Postat pe 19 Februarie 2011 12:05
De la: preetyme_monica, la data 2011-02-19 12:05:46imi place..toti sunteti foarte curajosi si siguri pe voi, folositi chiar si expresii gen "daca vrei sa fi pres de sters pe jos". e total deplasat, femeia sufera o mai loviti si voi cu texte de astea. mi se pare urat. eu zic sa faci ce iti spune inima, e un sfatuitor mai bun decat noi toti ca nu stim povestea voastra si ce simti tu. mult noroc


exact.

IUuuu-BI-REA trece peste toate barierele!!!
Kudika, 14:9

plus chestia horoscopul e sfant.
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 12:10
La varsat ta n-ar trebui sa suferi dupa unul mai invarsta ca tine. Succes iti doresc, sint destui de 30 de ani care te asteapta.....
Cine te face sa plangi nu te merita, tine minte lucrul asta si mergi mai departe.

kudika352839
Postat pe 19 Februarie 2011 13:24
De la: kudika110165, la data 2011-01-30 11:41:49S.Pe 20 ianuarie el a aflat ca i-am ascuns un anume lucru dar fara a avea legatura cu un alt barbat si s-a suparat foarte tare spunandu-mi ca va lua o pauza de o luna pana pe 20 februarie ,timp in care eu sa ma decid sa-i spun tot adevarul..


Mai este un pic si se termina pauza Maine este 20 feb

Chestia asta cu pauza este ...stii si tu ce este , nu?
A gasit ceva (sau pe cineva) si si-a spus ca daca te pune pe "pauza" nu se numeste inselat . Daca nu ii place , se intoarce la tine.
Nu mai spun ca incearca sa te contoleze
Eu l-as pune pe pauza , daca nu definitiv macar ptr. cateva luni. Poti trai lucruri foarte frumoase cu cineva apropiat varstei tale.

_vio_
Postat pe 19 Februarie 2011 13:35
Puteam sa jur. Te-am recunoscut pentru ca si eu fac la fel concesii ca tine cu o persoana care se comporta cam la fel. Bine diferentele de situatie sunt mari, dar crede-ma ca m-am recunoscut in modul tau de a reactiona.
O sa reusesti sa te detasezi stai linistita. Iti trebuie putin timp.Dar nu il vei convinge daca il vei cauta. Asta e sigur.
bea79
Postat pe 19 Februarie 2011 16:28
De la: bea79, la data 2011-02-19 16:28:46Puteam sa jur. Te-am recunoscut pentru ca si eu fac la fel concesii ca tine cu o persoana care se comporta cam la fel. Bine diferentele de situatie sunt mari, dar crede-ma ca m-am recunoscut in modul tau de a reactiona.
O sa reusesti sa te detasezi stai linistita. Iti trebuie putin timp.Dar nu il vei convinge daca il vei cauta. Asta e sigur.


Uf, uf, nu stiu ce ai recunoscut tu in balanta care exista in ea. Eu mi-s balanta si suntem precum apa si uleiul (eu si fata de a deschis topicul). Singurul lucru cu care sunt de acord este ca va reusi sa se detaseze. Numai ca eu o fac, hai sa-i spunem instant, prin asta intelegand... cand mi se spune o data nu, atunci nu e.
Nu cred in zodii, de-asta ti-am si raspuns. Pentru a-ti dovedi ca zodia nu are nicio legatura cu omul in sine ci exact ceea ce evitam sa spunem cu voce tare: mediul si educatia, auteducatia, slabiciunile omenesti, puterea de a manipula a unora si usurinta de a se lasa manipulati a altora s.a.m.d.

Fata de a deschis topicul are un trecut. Inainte de "asta" dupa care CREDE ca-i topita, a avut alte experiente. Probabil ca-i o fire foarte slaba daca a ajuns sa-i puna capac un asemena barbat, tocmai la varsta la care ar fi trebuit sa se aseze la casa ei, sa aiba o familie.

In fine, cand cineva isi incepe un post sau isi justifica actiunile spunand: sunt zodia cutare, ma iau cu mainile de cap. Indiferent ca are 15 ani sau 50, e rusinos. Nu stiu de ce mai iesim din casa si nu stam cocotati in varful patului asteptand sa bata norocul prezis de nu stiu ce planeta, la usa.
rashela
Postat pe 19 Februarie 2011 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
balanta-leu????? 3 De la: ella_c 3 Februarie 2009 23:09
relatia dintre o leoaica si un taur ...???? 2 De la: andreea1976 20 Septembrie 2009 23:59
Este oare femeea Leu fatarnica, egoista, mincinoasa si catastrofal de fitoasa? 43 De la: kudika361115 31 Ianuarie 2011 20:58
eu 8 De la: miss_darine 21 Octombrie 2009 20:05
CUM SA FAC UN VARSAOR SA SUFERE DUPA MINE? 18 De la: ianna05 25 August 2010 12:36