Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta este o problema ?

Buna seara! Am revenit pe forum dupa o mica absenta....am decis in cele din urma sa las relatia asa...si anume...terminata.Nu-mi mai bat capul.... nu are rost...nu ii inteleg reactiile....ba plange si declara marea cu sarea..ma verifica sa vada daca ies cu altul cumva...face tot felul de scenarii....si anume in cazul in care nu sunt pe messenger mai multa vreme isi imagineaza ca petrec timpul cu cineva ...m-a scanat pana la 1 noaptea si a doua zi...( de parca ar trebui sa stau lipita de mess ).....apoi se retrage in carapace. Plus ca am senzatia ca iese cu alta...si aia tot mai mare...insa din pacate ea chiar pare in varsta...NU a vrut sa-mi spuna exact ce face, ca sa-mi vad si eu de viata...in schimb el isi vede de a lui.... Nu am chef si timp pt asemenea caraghioslacuri....bine ca s-a terminat iar tip mai mic nu-mi mai trebuie..poate cu cel mult 2 ani....dar atat!!!! Multumesc pt interventii :)...
kudika411991
Postat pe 11 Iulie 2011 01:14
Chestia asta cu diferenta de varsta tine mai ales de cutumele sociale...adesea, anumiti parinti nu accepta deloc faptul ca fiica sau fiul are un prieten "diferit" de standardele tipice, sociale...
Ce zice lumea larga e mai putin important...depinde mai ales cum te intelegi cu ai tai in privinta asta si daca lucrurile sunt asa de avansate incat sa va ganditi la casatorie...
Nu cred ca varsta e o problema la diferente rezonabile, adica vreo 10 ani. Mai mult de 10 sunt riscuri pe care ambii parteneri trebuie sa si le asume.
In general vorba aceea ... Nu-i frumos ce-i frumos...ce frumos ce-mi place mie

Oricum, bine ca are peste 18 ani ...
Cred ca anyhow, e mai important daca sunteti sau nu fericiti impreuna, daca va respectati reciproc etc.. Asta mentine o relatie...
kudika228464
Postat pe 11 Iulie 2011 16:49
De la: kudika411991, la data 2011-07-11 01:14:15Buna seara! Am revenit pe forum dupa o mica absenta....am decis in cele din urma sa las relatia asa...si anume...terminata.Nu-mi mai bat capul.... nu are rost...nu ii inteleg reactiile....ba plange si declara marea cu sarea..ma verifica sa vada daca ies cu altul cumva...face tot felul de scenarii....si anume in cazul in care nu sunt pe messenger mai multa vreme isi imagineaza ca petrec timpul cu cineva ...m-a scanat pana la 1 noaptea si a doua zi...( de parca ar trebui sa stau lipita de mess ).....apoi se retrage in carapace. Plus ca am senzatia ca iese cu alta...si aia tot mai mare...insa din pacate ea chiar pare in varsta...NU a vrut sa-mi spuna exact ce face, ca sa-mi vad si eu de viata...in schimb el isi vede de a lui.... Nu am chef si timp pt asemenea caraghioslacuri....bine ca s-a terminat iar tip mai mic nu-mi mai trebuie..poate cu cel mult 2 ani....dar atat!!!! Multumesc pt interventii :)...


Sorry, nu vazusem postul acesta, n-am fost atenta...
Pai, din cate vad... problema nu era neaparat diferenta de varsta ci aceea de fire, de caracter etc. Tipi pasionati de mess sau gelosi poti gasi si la 30 de ani...nu-i problema...
Pur si simplu nu cred ca va potriveati de la inceput. Adevarul este ca atunci cand incepi o relatie e bine sa "nu te arunci" inainte pana hnu cunosti cat de cat persoana, anturajul de prieteni..., familia chiar...
Bine, eu sunt mai traditionalista la capiolul asta...dar "paza buna trece primejdia rea"...
Take care!
kudika228464
Postat pe 11 Iulie 2011 16:54
De la: kudika228464, la data 2011-07-11 16:54:46
De la: kudika411991, la data 2011-07-11 01:14:15Buna seara! Am revenit pe forum dupa o mica absenta....am decis in cele din urma sa las relatia asa...si anume...terminata.Nu-mi mai bat capul.... nu are rost...nu ii inteleg reactiile....ba plange si declara marea cu sarea..ma verifica sa vada daca ies cu altul cumva...face tot felul de scenarii....si anume in cazul in care nu sunt pe messenger mai multa vreme isi imagineaza ca petrec timpul cu cineva ...m-a scanat pana la 1 noaptea si a doua zi...( de parca ar trebui sa stau lipita de mess ).....apoi se retrage in carapace. Plus ca am senzatia ca iese cu alta...si aia tot mai mare...insa din pacate ea chiar pare in varsta...NU a vrut sa-mi spuna exact ce face, ca sa-mi vad si eu de viata...in schimb el isi vede de a lui.... Nu am chef si timp pt asemenea caraghioslacuri....bine ca s-a terminat iar tip mai mic nu-mi mai trebuie..poate cu cel mult 2 ani....dar atat!!!! Multumesc pt interventii :)...


Sorry, nu vazusem postul acesta, n-am fost atenta...
Pai, din cate vad... problema nu era neaparat diferenta de varsta ci aceea de fire, de caracter etc. Tipi pasionati de mess sau gelosi poti gasi si la 30 de ani...nu-i problema...
Pur si simplu nu cred ca va potriveati de la inceput. Adevarul este ca atunci cand incepi o relatie e bine sa "nu te arunci" inainte pana hnu cunosti cat de cat persoana, anturajul de prieteni..., familia chiar...
Bine, eu sunt mai traditionalista la capiolul asta...dar "paza buna trece primejdia rea"...
Take care!


Valentina90
Postat pe 11 Iulie 2011 16:56
Buna!Vroiam doar sa impartasesc din propria experienta.Eu am 48 iar iubitul meu 30.Cand ne-am cunoscut el avea 24 eu 42.El in Spania eu in Romania.Acum 4 ani ne-am mutat impreuna,impotriva tuturor prejudecatilor si privirilor malitioase.Suntem fericiti.Eu ma simt extrem de protejata si in acelasi timp libera de orice constrangeri,el se simte incurajat si sprijinit in tot ce intreprinde.I-am spus de la bun inceput ca sunt cateva bucurii pe care eu nu i le mai pot oferi in viata,cum ar fi de exemplu un copil,insa deocamdata a zis ca nu doreste asta.
Eu cred ca nimeni nu-ti ofera garantia ca o relatie va merge sau nu indiferent daca exista sau nu diferenta de varsta.Tu trebuie sa-ti asumi asta si curajul de-ati urma inima...sau mintea.Aici s-ar putea sa ai opinii pro si contra.E alegerea ta daca te lasi influentata de asta sau nu.Iti doresc tot binele din lume.
aidana48
Postat pe 11 Iulie 2011 17:53
diferenta de varsta poate fi o problema daca de exemplu tu nu-ti doresti copii iar el da. Eu am o relatie de 4 ani cu un tip cu 15 ani mai mic. Suntem compatibilii perfecti, chiar daca suna aiurea. Incercati sa comunicati, cearta, cat de mica ar fi, nu duce la ceva bun. Si inca ceva: fara reprosuri, gelozii, orgolii prostesti. Asa ca... daca e iubire... bafta bafta bafta !!!
astoria2
Postat pe 11 Iulie 2011 23:22
De la: astoria2, la data 2011-07-11 23:22:06 diferenta de varsta poate fi o problema daca de exemplu tu nu-ti doresti copii iar el da. Eu am o relatie de 4 ani cu un tip cu 15 ani mai mic. Suntem compatibilii perfecti, chiar daca suna aiurea. Incercati sa comunicati, cearta, cat de mica ar fi, nu duce la ceva bun. Si inca ceva: fara reprosuri, gelozii, orgolii prostesti. Asa ca... daca e iubire... bafta bafta bafta !!!







... e relatia ... mama-fiu ... nu e nimic de durata ... singura care pierde aici e ''mama'' ... care probabil isi inlocuieste sentimentele reale si naturale cu o amestecatura intre femeie si mama ...
marco918
Postat pe 11 Iulie 2011 23:32
Da...relatiile cu diferenta de varsta pot rezista ...dar acea diferenta sa fie totusi mica. Banuiesc ca pe termen lung deja devine stresanta o asemenea legatura....si parca mai draga imi este linistea :)
kudika411991
Postat pe 13 Iulie 2011 11:16
O intrebare simpla: te vezi o viata cu omul asta? Pentru ca nu stiu cat ai suporta certurile intr-o casnicie,eventual o familie...Multa lume se potrivesc la gusturi etc..dar asta nu ii face iubiti,ci prieteni buni.Ceea ce face o relatie de iubire este mai mult de atat.
Din punctul meu de vedere,relatia ta este sortita esecului.Nu pentru ca nu este perfecte,ci pentru ca de dragul celuilalt in general se fac compromisuri mici,iar daca aici este vorba despre compromisuri mari clar nu e loc de stat pe ganduri!
PussycatLiz
Postat pe 14 Iulie 2011 20:46
:))...merci frumos tuturor! Am aflat ca s-a cuplat de ceva vreme cu fata proprietarului garsonierei inchiriate de el. Deci....am avut parte de un "barbat adevarat". I-am vazut intamplator....tipa nu mi-a placut...nici fizic si nici din alt punct de vedere.....chiar mult sub nivelul meu...si chiar la mare distanta...sincer... Mi-a zis ca e aceea.....ca nu o iubeste...dar ca vrea sa treaca peste relatia noastra. Deci...barbat adevarat nu gluma!
Am fost socata...mai ales ca a trecut asa repede peste "relatie"....imi reproseaza ca ne tto certam si ca ar fi fost vina mea....numai a mea..ca el nu este asa de obicei. Ma simt aiurea rau de tot...acum s-au rasturnat toate in mintea mea...mai ales ca acum o saptamana ne-am vazut pe strada intamplator....am vorbit 3 ore si a inceput sa planga...sa spuna ca ma mai iubeste..etc. Sincer..."m-a facut cu capul"
kudika411991
Postat pe 15 Iulie 2011 17:32
BUNA DRAGUTA! SI EU SUNT DE PARERE CA DRAGOSTEA NU ARE LIMITE DE VARSTA SI MAI ALES CA DIFERENTA NU E F MARE,DAR DACA MAI SUNT SENTIMENTE LA AMBII MEMBRI AI CUPLULUI MERITA SA MAI INCERCI.INSA SFATUL MEU CA FEMEIE TRECUTA PRIN VIATA ESTE SA FACI NISTE COMPROMISURI SI SA LUPTI CU NISTE LIMITE.AR TREBUI DE TINERE SA INVATAM SA NE IUBIM SI PE NOI UN PIC,NIU CREZI?IUBIM SOTUL,IUBIM COPIII,IUBIM FRATII SI PARINTII ETC...DAR PE NOI NU AR TREBUI SA NE IUBIM UN PIC????????????
mimishor957
Postat pe 16 Iulie 2011 22:48
UITE CA AM AVUT DRPTATE ,FII MAI EGOISTA,IUBESTE-TE PE TINE MAI INTAI SI...SA NU CREZI IN LACRIMILE LUI ,DACA TE IUBEA NU ERA CAPABIL SA TE INSELE,ASTA SA FIE CLAR!!!!!BAFTA DRAGALASA SI...SA FII IUBITA!!!!!!
mimishor957
Postat pe 16 Iulie 2011 22:50
De la: kudika411991, la data 2011-07-15 17:32:58...dar ca vrea sa treaca peste relatia noastra.

Daca asta vrea, tu ce mai vrei?
Armain
Postat pe 17 Iulie 2011 07:05
De la: kudika135154, la data 2011-07-16 22:50:41DACA TE IUBEA NU ERA CAPABIL SA TE INSELE

Adevarat.
Armain
Postat pe 17 Iulie 2011 07:07
Cind ne=am casatorit eu aveam 33 ,el 23 ...acu eu am 45 el 35 .....avem orelatie super...ca in prima zi ...adaug .eu am doi copii 24 respectiv 22 baieti ,se inteleg super bine...totul e ok....daka varsta ar fi contat crezi ca in 12 ani nu se intampla ceva ...deci varsta NU CONTEAZA.....bafta
jessika_lsd
Postat pe 17 Iulie 2011 15:24
buna...si sotul meu e mai mic decat mn cu 8 ani dar ne intelegem f bn...acum inevitabil mai sant si certuri dar prostesticel putin la noi. am simtit din prima clipa ca e barbatul langa care o sa imbatranesc.chiar daca santem amandoi la a doua casatorie am invatat fiecare cate ceva, iar acum stim cum sa procedam in conditii de criza..ne iubim enorm si nu vedem viata unul fara celalalt.daca tu intr-adevar simti ca este jumatatea ta merita sa faci si sacrificii pt ca oricum in viata trebuie sa treci prin ceva clipe grele ca sa ajungi sa fi fericit, adica totul are un pret si asta o zic din experienta mea.pt mine acum in momentul asta a meritat tot ce am patimit pina sa al cunosc pe el...a fost luminita de la capatul tunelului.deci bafta multa ati doresc si multa sanatate
flavia_claudia_vlad
Postat pe 17 Iulie 2011 21:12
Daca esti sigura ca va iubiti ..iti spun din propria experienta k nu poate exista obstacol intre voi,eu am avut o relatie care a durat aproape 4 ani...si a fost cea mai fericita perioada din viata mea,bn diferenta nu a fost chiar asa de mare (3ani)...deci ...in concluzie...lasati relatia sa mearga pe ,,fagasul ,,ei pt k nimeni nu stie daca va merge sau nu totul depinde de voi si de sentimentele voastre...
kudika353412
Postat pe 18 Iulie 2011 09:33
De la: aidana48, la data 2011-07-11 17:53:01Buna!Vroiam doar sa impartasesc din propria experienta.Eu am 48 iar iubitul meu 30.Cand ne-am cunoscut el avea 24 eu 42.El in Spania eu in Romania.Acum 4 ani ne-am mutat impreuna,impotriva tuturor prejudecatilor si privirilor malitioase.Suntem fericiti.Eu ma simt extrem de protejata si in acelasi timp libera de orice constrangeri,el se simte incurajat si sprijinit in tot ce intreprinde.I-am spus de la bun inceput ca sunt cateva bucurii pe care eu nu i le mai pot oferi in viata,cum ar fi de exemplu un copil,insa deocamdata a zis ca nu doreste asta.
Eu cred ca nimeni nu-ti ofera garantia ca o relatie va merge sau nu indiferent daca exista sau nu diferenta de varsta.Tu trebuie sa-ti asumi asta si curajul de-ati urma inima...sau mintea.Aici s-ar putea sa ai opinii pro si contra.E alegerea ta daca te lasi influentata de asta sau nu.Iti doresc tot binele din lume.


Fetelor va felicit pe toate care aveti barbatul mai mic ca voi,ca sunteti casatorite cu el ori nu asta nu conteaza,Diferenta de varsta nu e o problema,fiti mandre de voi si nu ascultati gura lumi,,iubiti si veti fi iubite si apreciate din acest punct de vedere,,Va doresc tot binele din lume si sa fiti fericite........MII DE COMPLIMENTE...............
kudika326239
Postat pe 21 Iulie 2011 14:34
De la: flavia_claudia_vlad, la data 2011-07-17 21:12:31buna...si sotul meu e mai mic decat mn cu 8 ani dar ne intelegem f bn...acum inevitabil mai sant si certuri dar prostesticel putin la noi. am simtit din prima clipa ca e barbatul langa care o sa imbatranesc.chiar daca santem amandoi la a doua casatorie am invatat fiecare cate ceva, iar acum stim cum sa procedam in conditii de criza..ne iubim enorm si nu vedem viata unul fara celalalt.daca tu intr-adevar simti ca este jumatatea ta merita sa faci si sacrificii pt ca oricum in viata trebuie sa treci prin ceva clipe grele ca sa ajungi sa fi fericit, adica totul are un pret si asta o zic din experienta mea.pt mine acum in momentul asta a meritat tot ce am patimit pina sa al cunosc pe el...a fost luminita de la capatul tunelului.deci bafta multa ati doresc si multa sanatate[/quote

Bravo Flavia,felicitari te apreciez f mult ca poti da o lectie de viata si altora,Complimenti si multa fericire
kudika326239
Postat pe 21 Iulie 2011 14:39
De la: kudika411991, la data 2011-07-07 19:34:05Buna seara dragi forumisti! Sunt noua pe aici si la indemnul amicei mele ( care este deja membra de ceva vreme) am decis sa postez si eu. Pe scurt..... Am iesit acum ceva vreme dintr-o relatie cu ceva probleme ca in orice alt cuplu...certuri, orgolii...si pe alocuri si lipsa banilor ( nu ca banii ar fi scopul meu).
De mentionat ca eu sunt mai mare decat el...eu am 32 de ani iar el 24...o diferenta de aproape 8 ani ( ma rog...fara o luna acolo) Eu sunt slabuta, trasaturi fine ( atat la fata cat si la corp), frumoasa si mai toata lumea imi da de la 22-26..deci nu o epava :)))).......in general tipii mai mici ma curteaza tocmai din aceasta cauza. El e inalt...bine facut....si pare marisor la varsta ( initial am crezut ca are 30-31...la vremea cand ne intalniseram). Aratam bine impreuna...suntem un cuplu potrivit.
Ce pot sa zic...dupa o vreme ( 1 an jumate), ne-am despartit de la acele certuri....el spune ca ma iubeste inca ( si eu pe el) insa deocamdata nu se stie ce va fi. Ii este teama ca certurile ne vor aduce in acelasi punct si ca nu ne vom schimba ( e capricorn veritabil :P ). Nu are pe nimeni...nu poate sa se apropie inca de alta persoana.....
Acum intrebarea mea pt voi: merg asemenea relatii cu diferenta de varsta ( in care femeia e mai mare) pe viitor? Nu de alta...dar macar sa stiu pt ce lupt.... In mare ne potrivim din multe puncte de vedere...avem acelasi sistem de valori, aceleasi gusturi, preferinte....multe merg bine, mai putin faza cu orgoliile si certurile. Aici insa cred ca pot face ceva compromisuri si sa zicem ca s-ar rezolva. Astept sa-mi dati sfaturi...fie si critice...dar sa fie constructive, obiective si de bun simt.....



eu cunosc un cuplu unde ea are 33 iar el 26 si se iubesc de mama fokului. sunt de vreo 4-5 impreuna, sunt unul pt celalalt. Cred k se poate convietuirea si pe viitor, insa cred k vor fi ceva praguri la un moment dat..akum depinde si de personalitatea fiekruia...Dak u eshti geloasa, knd ai sa fii la 40 de ani poate nu ai sa mai fii la fel de frumoasa si poate e tentat sa se uite dupa femeile mai tinere...dar dak aman2 avetzi incredere multa in celalalt shi nu suntetzi nici geloshi in masuri depashite cred k ar functiona. Dak va iubiti si va potriviti atat de mult, eu te`ash sfatui sa va datzi o shansha!
d33a89
Postat pe 22 Iulie 2011 12:55
veziti de drum...gandeste si la ce va fi...o sa suferi la batranete mai mult....lasa+l liber,doar el sa decida....oricum,baba nu te va place....
kudika045103
Postat pe 23 Iulie 2011 22:55
SA VEZI CUM INCEP PROBLEMELE DUPA CASATORIE ATUNCI O SA FIE PREA TARZIU
elena500
Postat pe 23 Iulie 2011 23:13
Multumesc pt sfaturi...dar deja am incheiat de ceva vreme subiectul. Am gasit pe altcineva...putin mai mare ca mine si mult mai interesant si prezentabil decat "tinerelul"....care deja nu ma mai intereseaza. Sper sa mearga cu cel nou. E mai bine asa...:)
kudika411991
Postat pe 24 Iulie 2011 09:56
Draga minunata fata Kudika 411991; sinceritatea si puritatea sufletului tau sunt minunate si de mare ajutor in adevarata dragoste, pe care o doresti; mare lucru sa fii sincer, mai ales cu tine insati; in primul rand , as dori sa-ti spun cu siguranta ca, diferenta de varsta in dragoste , nu a contat NICIODATA, mai ales ca la voi este chiar mica, nu conteaza in ce sens; conteaza sa existe aceasta iubire, dupa care alergam cu totii, uneori ca niste bezmetici; intr-o relatie ca a ta, conteaza sa poti ajunge la acea armonie, dorita la fel de mult de fiecare din voi, nu ca pe o tinta speciala ci ca pe un lucru magic, facator de minuni in dragoste si iubire; aceasta armonie vine din iubire, dar si din educatie, cultura si maturitate suficienta; cred ca inca mai aveti cate ceva de aflat , unul despre (si de la) celalalt! daca simtiti ca iubirea este reciproca si va inunda sufletele, cu siguranta veti depasi acele momente de "cearta din orgolii si mindrii neintelese" aceste certuri, trebuie sa-ti dea tie de gandit, care este cauza lor si din ce apar; s-ar putea sa fie si un semnal de alarma pentru tine; relatia se poate transforma in iubire doar daca poti sa definesti cat mai sincer si clar, de unde si din ce cauza reala apar momentele care strica acea pace si armonie; trebuie judecat la rece si fara pasiune, de catre fiecare din voi; explicatia ca ar veni de la bani, este cel putin discutabila; cred ca sunteti in stare sa aveti niste venituri fiecare din voi; sper asta; sper de asemeni ca nu sunteti orientati spre asezarea financiara , prin relatia cu alcineva; daca asta va macina sufletele, ar fi bine sa stati departe unul de altul, cel putin pentru o vreme, ca sa va mai vina si mintea la cap, la fiecare, mai ales celui vinovat de INTERESE; aceste jegoase preocupari cotidiene, au distrus si vor distruge mereu multe povesti de dragoste posibil frumoase, daca gasesc terenul putred: lipsa de educatie, cultura si vointa si imaginatie; deci daca te simti tare pe situatie, asa cum ar trebui sa fii, preia comanda si afla acele adevaruri necesare, despre el dar si despre tine; s-ar putea sa ai surprize placute dupa aceea; mentineti comunicarea continua intre voi, si asta conteaza enorm; orgoliile si mandria fiecaruia nu a trebui sa blocheze aceasta relatie a voastra, daca exista cu adevarat iubire intre voi; astea pot fi clarificate cu bun simt si respect reciproc-f important acest lucru; nu va lasati influentati de anumite persoane din preajma, care s-ar putea sa contina venin si nu iubire, din diferite interese stiute sau nu; aveti grija de voi si astept un semnal de bine de la tine; sunt sigur ca meriti sa fii iubita cu adevarat, indiferent cine este acel baiat; trebuie sa te merite, asta este sigur! Succes!
kudika153642
Postat pe 24 Iulie 2011 11:17
Felicitari ! ai grija de tine totusi, si fi deschisa la sfaturile bune si utile; acetea te ajuta sa te descoperi pe tine, indiferent cum se numeste baiatul si ce varta are! sa fie cu noroc pe deplin si sa fii iubita , ptr ca meriti, pe definitiv!
kudika153642
Postat pe 24 Iulie 2011 11:22
daca va iubiti... iubiti-va mult. Viata e scurta si timpul zboara. Nu sta si astepta parerea altora, fa ce simti. Timpul iti va da rasp.dar ca sa nu regreti mai tarziu... iubiti-va mult
Diferenta de varsta nu inseamna nimic. Eu am fost cu o tipa cu 10 ani mai mare, numai ca sotul ei... nu a lasat-o sa divorteze, el fiind "popa", in fine...interese politice si duhovnicesti (lumea zilelor noastre) . Daca e iubire, nimic altceva nu mai conteaza.
dodydoru
Postat pe 24 Iulie 2011 22:27
Merci pt sfat Doru...dar deja e tarziu. Se pare ca nu m-a iubit, daca dupa 3 saptamani de la cearta...(pt ca nu discutaseram oficial despre despartire), el isi facuse deja alta relatie ( insa mie mi-a ascuns lucrul asta)....S-a cuplat cu prima gasita in drum..si anume, fata proprietarului garsonierei pe care el a inchiriat-o...Jenant! Asta dupa ce inainte de despartire imi facuse scandal ca nu l-am mutat in casa mea ca sa nu mai plateasca el chirie. Probabil a fost un materialist si un profitor....Bine ca am descoperit asta la timp. Eu am refuzat cativa tipi care aveau situatie materiala destul de bunicica, in timpul relatiei cu acest specimen....am zis ca sunt dedicata relatiei....iar el?
Asta e...nu-mi mai pasa...nu-l mai iubesc...imi este doar scarba. Ramane o amintire urata...o relatie de care nu-mi voi reaminti pe viitor dupa "vindecarea completa" . Bine ca mi-a aratat D-zeu adevarul...pt ca el il ascundea...insa la 3 zile dupa ce l-am rugat sa-mi spuna ce ascund, l-am vazut cu respectiva fata absolut intamplator....
kudika411991
Postat pe 25 Iulie 2011 00:34
De la: dodydoru, la data 2011-07-24 22:27:11daca va iubiti... iubiti-va mult. Viata e scurta si timpul zboara. Nu sta si astepta parerea altora, fa ce simti. Timpul iti va da rasp.dar ca sa nu regreti mai tarziu... iubiti-va mult
Diferenta de varsta nu inseamna nimic. Eu am fost cu o tipa cu 10 ani mai mare, numai ca sotul ei... nu a lasat-o sa divorteze, el fiind "popa", in fine...interese politice si duhovnicesti (lumea zilelor noastre) . Daca e iubire, nimic altceva nu mai conteaza.


ma nebunaticule, tu i-ai tras-o sub coada preotesei?! foarte tare!
pickard
Postat pe 25 Iulie 2011 06:54
aceiasi diferenta de varsta e intre mine si iubitul meu...numai ca eu sunt cea mica si el este mai mare..:))asa ca daca si iubitul tau e capricorn cum e si al meu,si ai zis ca e....trebuie sa sti sa lasi mult de la tine in momentele tensionate pt ca el nu va ceda prea usor sau nu va ceda delok mai binezis chiar daca nu are dreptate.in rest sunt foarte familisti si te poti baza pe ei..iar cat despre diferenta de varsta nu o consider foarte mare (8ani) si nu ar trebuii sa va incurce...asa ca iubiti va mult nu conteaza varsta chiar asa mult...
3liza
Postat pe 26 Iulie 2011 06:01
Diferenta de varsta este o problema ?

Diferentza de virsta fizica nu este o problema dar diferentza de nivel moral este o mare problema. Daca sinteti pe aceeasi frecventza e ok . Relationarea nu se face cu trupul ci cu sufletul ... compatibilitatile sint generate de nivelul spiritual si de nimic altceva...
denis_3d25
Postat pe 26 Iulie 2011 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ne-am despartit si l-am ucis 16 De la: cristi_nne 26 Ianuarie 2011 15:10
despartiti.......dar locuim impreuna! 11 De la: marmarci 28 Aprilie 2009 15:35
Sa-l inteleg sau nu? 13 De la: steffy91 4 Septembrie 2010 22:13
Scorpionii ... si nu numai 2 De la: kudika_nikole 20 Ianuarie 2012 20:43
Ajutor 1 De la: Miuriel 29 Iulie 2011 23:38