Setari Cookie-uri

Indragostita de profesor

buna,pe langa orele de meditati si scoala ar trebui sa te integrezi intr-un grup egal sau mai putin egal cu tine,se te distrezi pt k langa un barbat mai invarsta trecut prin viata te vei transforma in ceva matur si nu iti poate oferi frumusetea adolescentei iar trecand timpu vei regreta apoi va urma numai dezamagiri,cum ziceai te poti distra fara actiuni sexuale,acel profesor va avea nevoie de acest aspect si pana la urma va profita de naivitatea ta.suces
gabytzu_bv
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:23
De la: Black_Lips, la data 2011-12-04 18:19:15Am si eu o problema.Anul acesta merg la olimpiada si fac saptamanal cate o ora de pregatire cu profesorul de la clasa.Inca din a-IX-a l-am simpatizat pe acest om pentru rabdarea,placerea cu care preda si pentru calmul sau.Spre deosebire de colegii mei,care il considera un"fraier"si rad de el,eu intotdeauna am fost cuminte si activa la orele lui.Anul acesta de cand a inceput pregatirea cu mine mi-am dat seama ca eu nu simt doar admiratie si respect fata de domnu' profesor,ci iubire pura.Sunt constienta ca nu e un lucru bun,iar sentimentul de VINOVATIE ma macina de cateva luni.Pur si simplu nu-mi pot lua gandul de la EL,iar prezenta sa imi tulbura ratiunea.Sunt constienta ca intre profesori si elevi nu trebuie sa existe decat respect si colaborare,nimic mai mult.Cunosc din presa multe cazuri de eleve seduse si pacalite de profesori,care au patit lucruri foarte grave si nu-mi doresc sa-mi se intample la fel.Tin sa spun ca domnu' profesor s-a purtat absolut normal si nu mi-a facut avansuri,nici nu m-a atins.Spre deosebire de alte cadre didactice din liceul meu acest barbat e foarte discret,nu barfeste,nu-si povesteste viata pe la toate colturile,ceea ce e un lucru admirabil.Fata de elevi e rece,rational si nu se baga in vietile lor personale.Ne trateaza pe toti la egalitate si nu lasa loc de indulgente la notare.Chiar daca merg la Olimpiada nu-mi pune note mai mari,ci ma asculta in fiecare ora si-mi da mai multe teme decat le da colegilor mei.Odata,cand m-a ridicat pe neasteptate la ascultare m-am comportat si am vorbit ca un copil de 7 ani,iar lucrul acesta l-a enervat.In tot acest timp ma holbam si ma hlizeam la el ca un betiv,lucru pe care nu l-a trecut cu vederea.Ma tem ca si-a cam dat seama ca il plac,iar asta l-a suparat.De atunci a devenit rece si distant cu mine,iar la pregatiri imi reproseaza ca sunt imprastiata si dezordonata.Scopul meu este sa obtin rezultate bune la concurs,nu o idila cu un adult,dar simpla lui prezenta ma peturba.Colegii nu stiu de sentimentul meu pentru acest barbat insurat,dar vreo doua fete banuiesc ceva.Acestia(colegii)considera ca munca mea suplimentara e in zadar,dar mie chiar imi place ceea ce fac si nu vreau sa renunt.Ceea ce invat la materia lui s-ar putea sa ma ajute pe viitor si nu vreau sa dau inapoi,dar sentimentele imi afecteaza gandirea,comportamentul si traiul zilnic.Noaptea am insomnii,ziua sunt obosita si imi vine greu sa invat.La scoala in timpul cursurilor il aud cum preda la clasele vecine si nu ma pot concentra deloc la ore.Simt ca o iau razna si nu stiu cat pot sa mai tin ascunsa aceasta patima nebuneasca.Ma tem ca daca vor afla elevii si profesorii din liceu,ma voi face de ras si pe mine,dar si pe EL.Nu vreau sa creada toti prostii ca domnul profesor s-a dat la mine,caci saracul om nu e vinovat cu nimic.Toata aceasta VINA imi apartine mie si sunt responsabila de ceea ce fac.Programul meu scolar e total opus cu cel al psihologului din liceu si nu pot vorbi cu el,desi am incercat de mai multe ori.Nu-mi pun incredere in familie,caci parintii mei nu au fost de acord cu Olimpiada inca de la inceput,dar m-au lasat fiindca mie imi face placere.Alti profesori din liceu obisnuiesc sa umble cu paratul/barfitul si nu ma incred in ei,iar asa zisii mei prieteni/colegi nu sunt decat niste profitori.Nu gasesc persoane cu care sa ma sfatuiesc,asa ca va cer voua sfatul.Am dat deja prea multe detalii si nu doresc sa dezvalui identitatea mea,nici cea a domnului profesor.-Va rog sa ma ajutati!

daca nu poti spune ce materie preda,macar de unde esti dar corect
varuzza
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:49
De la: PICCKARD, la data 2011-12-04 19:03:32
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-04 18:58:12
De la: Black_Lips, la data 2011-12-04 18:54:32
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-04 18:30:37
De la: Black_Lips, la data 2011-12-04 18:27:37Ce nume ciudat ai!De obicei baietii vor sa scape cat mai rapid de virginitate.:))


Eu sunt virgin si am 28 de ani si vreau sa scap de virginitate...

Poate as putea sa te ajut sa il uiti pe dom profesor daca ai vrea sa ne cunoastem si sa facem si dragoste.




Imi pare rau ca te dezamagest,dar spre deosebire de tine eu nu vreau sa-mi pierd virginitatea.:))Daca vrei sa ma faci sa-l uit gaseste o metoda mai putin "sexuala"


Pai hai sa mai vorbim pe mess daca vrei. Id meu e
prietendeosebit



hai ca-i pus-o virgine! vezi ca o metoda ar fi sexul oral sau anal ca sa ramana virgina nu stiu cum te vei mai numi tu ulterior!
kudika412287
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:50
poti discuta si cu mine . cosx25
kudika412287
Postat pe 18 Decembrie 2011 14:51
da, poate iubire pura e mult spus, totusi cred k la varsta ta puritatea in ceea ce simti, si care cred k e indragosteala pura mai degraba decat iubire, pt k iubirea aduce lucruri bune in fiintza ta, nu dezechilibre, nu probleme, nu prietenii sumbre d pe site-uri care te trimit direkt sa faci sex k sa te 'rezolvi'. Raspunsul la framantarile tale se gaseste simplu si usor chiar in inima ta! Si dak e asa cum simt eu, cred k ar trebui sa-i spui si lui prin ce tereci, sa fii directa si sincera, si evident curajoasa si , dat fiind k pare un om adevarat , inainte d a fi barbat , cred k el insusi te va ajuta foarte mult sa depasesti momentul. In alta ordine d idei, cred k idealul tau d barbat este un om superior, calm si serios care sa te trateze cu respect si corectitudine si sunt sigura k , dak iti urmezi visul, atunci cand vei fi cu adevarat p[regatita , il vei intalni....cu drag, ingerasul tau pazitor
kudika474179
Postat pe 18 Decembrie 2011 15:11
nu e roza situatia ta. din cate imi dau seama esti o persoana rationala si esti constienta de treaba asta. tre sa te gandesti ca e doar o pasiune care nu se mai termina fata de omul asta, nu e nimic care sa iti darame viata. stii bine ca nu poate fii nimic intre voi, asa ca nu are rost sa te chinui cu ganduri legate de el. viata merge mai departe, spune-ti asta mereu si o sa vezi ca va trece. psiholog nu sunt, cel putin nu cu diploma, dar te inteleg f bine.incearca sa il vezi asa cum e, casatorit si cu o familie. tie ti-ar placea ca la sotul tau sa se gandeasca cineva asa cum te gandesti tu la el? cred ca raspunsul e nu.
lasand la o parte chestiile morale, cred ca ai vazt si tu atitudinea lui fata de tine, nu vrei sa se ajunga la discutii directe si deschise cu el in care sa iti spuna in fata sa il lasi in pace si sa iti bagi mintile in cap, nu?
pari desteapta, sunt sigura ca vei gasi si puterea sa mergi mai departe.
sara_sefora
Postat pe 18 Decembrie 2011 15:20
in primul rand daca esti o fata asa cum ne scrii aici ca esti cuminte si decenta nu uita ca pt a fi fata sau femeie conteaza sa ai rusine si decenta ,este un barbat insurat ,de ce sa spargi casa unui om care a ales sa aiba o sotie alta decat tine,este un adult tu o minora,te duci la olimpiade si in loc sa ti stea gandul ca o fata inteligenta la studiu te gandesti la un om adult cu 16 anni mai mare ,de ce n ai si tu activitati,ganduri si vise ca cei de varsta ta?ce sa faci cu unul mai in varsta?sa ti zica toata lumea ca est i usuratica si cu#rva ca majoritatea adoloscentelor din ziua de azi care nici nu se mai imbraca decent si conform varstei iar de machiaj nu mai pomenim,sa te barfeasca si priveasca urat toata lumea inclusiv familia lui, sotiei lui (poate te si bate sau arunca cu acid pe fatza sa te desfigureze caci sunt agresive femeile ranite si inselate)sa nu poti iesii pe strada ca auzi susoteli si se holbeaza toata lumea la voi,sa n aveti subiecte de discutie caci nu veti vorbi mereu de olimpiada,oricum nu are viitor relatia ta si ti o spun din experieta prietenelor mele ca diferentele se vor simti ,mai ales el o sa ti ceara sa fii om mare cand tu esti o pustoaica imatura,mai iesi si tu la mec sau kfc cu prietenii de varsta ta ,mai fa ti de lucru prin casa ,mai ajuta ti mama caci de asta ai asa multi timp sa visezi cai verzi pe pereti ,e normal la varsta ta sa ai fantezii cu profii sau barbati mai in varsta dar e o faza ,o sa pierzi mult daca te pacalesti singura ca poti avea o relatie cu un barbat cu DIFERENTA de varsta ,de asta se numeste diferenta caci nu sunteti la fel si nu veti fi niciodata!! iar despre virginitate nu merita s o arunci pe fereastra cu un prof mai in varsta care dupa ce o sa se sature de tine o sa ti zica :::NE DESPARTIM PT CA NU NE POTRIVIM(ghici de ce) pup si sper sa ti treca ,e frumos un baiat de vrst ta nu unu care sa nu te inteleaga pt ca nu trece prin aceleasi lucruri ca tn
kudika004836
Postat pe 18 Decembrie 2011 16:00
De la: kudika481900, la data 2011-12-18 13:14:43Buna! Eu am o , varsta destul de inaintata, dar am copi, de care sunt foarte apropiata, si cunosc destul de bine problemele tinerilor. Tot ce povestesti tu aici e destul de serios si traumatizant pentru varsta ta si trebuie sa lupti putin ca sa scapi de OBSESIE! Am scris cu majuscule, intrucat parerea mea este ca ai facut o obsesie pentru un om. Nu stiu ce varsta are si cum arata acest domn profesor, dar ar fi bine sa te gandesti la aspectl lui fizic, la faptul ca are sau poate sa faca burta, ca se lasa muschii, ca pielea nu mai are stralucire, ca daca ai ajunge sa il saruti, ai constata ca ii miroase din gura...si alte astfel de ganduri..."placute". Pe de alta parte, ai scapa mai usor, daca "ai pune ochii" pe un tanar si ai lupta sa il cuceresti. Probabil ca aceasta activitate te-ar sustrage de la obsesia ta, ti-ar indrepta gandurile spre altceva... Sa stii ca, asa cum singura te-ai determinat sa te gandesti la dl. rofesor, tot asa singura te pti determina sa il uiti. Nu ai alta sansa decat sa muncesti cu psihicul tau. Poate e bine sa renunti pentru o perioada la orele suplimentare. Sunt convinsa ca oti lucra la matematica si fara ajutorul lui. Cu el alaturi mai mult iti inrautatesti situatia. Bafta mult! daca vrei sa mai discuti pe aceasta tema, te astept cu placere pe mess iulia_s2008.


Doamna...(sper sa nu gresesc sexul), cel putin jumatate din mesajul postat de d-vs e scris parca din mintea mea, am vrut sa-mi completez postarea, dar nu a mai fost nevoie
problema e ca tot ceea ce o indemnam sa faca, nu poate face inca singura. trebuie sa gaseasca puterea launtrica sa se rupa, si apoi sa-si dea timp de vindecare...da...e o obsesie din pacate...e foarte tanara si lipsita de experienta...
kudika365333
Postat pe 18 Decembrie 2011 16:47
De la: kudika311054, la data 2011-12-18 13:29:18mai fata voi generatia de azi santeti usuratice fara scrupule si eu am fost eleva dar niciodata nu mai trecut prin cap sau sa ma gandesc la profesorul meu mai in varsta si casatorit dar voi santeti de toata scarba si rusinea acestei tari indragostestete de o pers de varsta ta si lasa omul ca are familie si tie daca cineva s-ar baga peste familia ta nu ai bucuroasa vai de capul tau esti varza si mai ceri si sfaturi forum adica e ceva de laudat ce faci tu? ati recomant sa mergi la un pshiatrul ca sigur stai rau cu neuroni binenteles daca ai PS.esti de toata sila si date cu capul de pereti poate,pote ati vine mintea la cap sau pote se duce la pasarica ca sigur acolo o ai bitch

cu parere de rau constat ca dintre d-vs si biata fata indragostita, prima care trebuie sa mearga la psiholog sunteti d-vs...

foarte trist sa vad un astfel de mod de a gandi la o persoana cu..."experienta"...educatie...comunismul v-a spalat creierul...ce-i mai grav e ca prea multi oameni sunt asa
Brucan, saracul, vorbea de 20 ani ca sa putem scapa de comunismul din ADN-ul nostru?
nici intr-o 100 de ani nu vom scapa; cine naiba educa generatia asta?!
sunt copii ai nimanui...chiar daca au ambii parainti langa ei
kudika365333
Postat pe 18 Decembrie 2011 16:57
DE CE VA GRABITI SA JUDECATI SI SA JIGNITI?! OARE CHIAR ASA DE LIMITATI SPIRITUAL AM RAMAS?!
kudika481900
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:04
Si cand am adresat intrebarea de mai sus, nu ma refer la cea care cere sfatul, ci la cei si cele care se grabesc sa o judece, sa o jigneasca. CU TOATA VARSTA SI EXPERIENTA MEA, SUNT ALATURI DE CEA CARE A ADUS IN DISCUTIE ACEST SUBIECT!!!
kudika481900
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:23
Eu zic sa-ti vezi de drum caci poful nu va pune botul .Nu pentru ca nu i-ar place(doar e barbat )ci pentru ca- i este frica (isi pierde serviciul si mai ajunge si la parnaie).
Nu-ti distruge viitorul.Indreapta-ti privirea catre baieti tineri si ai sa descoperi ca viata este mai frumoasa in compania unora de varsta ta decat in compania unui bosorog.
Esti o fata isteata si trebuie s-o dovedesti.
kudika464060
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:32
Eu cred ca esti un copil si ceea ce simti e o simpla admiratie. Da dovada de maturitate si nu actiona in nici un fel trateaza-l ca pe un simplu profesor altfel o sa-ti distrugi si tie viata si lui. Pe bune acum chiar nu exista baieti mai apropiati de varsta ta??????
cristinagrasune
Postat pe 18 Decembrie 2011 18:08
imi place cum gindesti dragutzo
incearca sa iti stapinesti bine sentimentela pt prof'
shi gindestete ca el are o familie
shi nu cred ca ai vrea sa ii faci rau lui
sau mai rau sa il desparti de sotie
ca yo cunosc multe fete de genul asta
myshu1984
Postat pe 18 Decembrie 2011 18:16
NU mi se pare ca a te uita la un barbat mai mare e o problema asa de mare incat sa se faca atata caz....singura problema aici e ca barbatul respectiv iti e profesor. Gandeste-te ca si daca prin absurd ar fi atras de tine nu si-ar periclita familia si locul de munca. Daca te atrag barbatii maturi, cauta-ti altul.. nu e imposibil sa gasesti. Poate te vei simti mai linistita dupa o alta experienta!
kudika128281
Postat pe 18 Decembrie 2011 18:36
Mai intii trebuie sa-ti spun ca situatia ta nu este unica. Este firesc ca sentimentele tale sa se concentreze asupra punctului de maxima satisfatie din viata ta, iar la varsta ta e usor sa fie un profesor daca ai norocul sa ai unul care intradevar sa merite. Din pacate acest gen de iubire, desi natura si pura, este respinsa de societatea in care traim. Nu voi intra in argumentele de psihologie si sociologie care sunt aduse in favoarea acestei respingeri. Realitatea este ca nu vei putea da niciodata curs acestei iubiri. Daca ai face-o, mai devreme sau mai tarziu cineva va afla si vietile voaste (si a celor din imediata voastra apropriere, precum familiile voastre) vor fi distruse, atit de reactia sociala cit si de "mica problema" a faptului ca el are deja o familie iar societatea nostra se considera "monogama". Dupa olimpiada, la sfirsitul anului, poti incerca so vorbesti cu el, dar e foarte probabil sa fi dezamagita de rezultat. Singura solutie cu certitudine viabila este sa te controlezi. Sa devi mai cerebrala si sa tii aceste sentimente sub control. Daca ai avea norocul sa gasesti un baiat apropriatvarsei tale care sa te iubeasca si "sa-ti canalizeze sentimentele" catre el, ai putea trece mai usor peste asta. Dar e un "noroc" rar. E drept ca dragostea nu te intreaba cand loveste, dar sunt situatii ca a ta cand trebuie sa dai si tu, cu sete, ca sa-ti pastrezi mintea si inima intregi. Desi programul nu-ti permite usor, te sfatuiesc sa faci cumva sa vorbesti cu psihologul liceului (eventual la telefon daca altfel nu poti). El are calificarea, experienta si cunostinta cazului optime sa te ajute.
eaglebr1
Postat pe 18 Decembrie 2011 18:36
Pai da e o problema cam complicata,cam nasol,dar te inteleg.Dar mai important pentru tine este olimpiada ptr ca am inteles ca tu iti doresti asta foarte mult,iar chestia cu proful pai da dar daca el nu ti-a dat de inteles nimic,ce ai de gand sa faci?Te-ai intrebat cu adevarat ce vrei?Sincer?Te-ai gandit cum ar putea reactiona daca ar afla asa ceva?Esti sigura ca ai putea indura tot ce se va intampla dupa,adica aici ma refer la colegii tai/prietenii tai,la ceilalati profesori?Nu este mai importanta decat orice Olimpiada inainte de toate?Eu cred ca da,raspunsul esti singura care il detine,parerea mea este ca nimeni nu te poate ajuta,decat tu,tu stii ce ete cel mai bine de facut.Dar te-ai gandit ca poate nu e dragoste?Te inteleg foarte bine pentru ca si eu sunt indragostita de profesorul meu care este mai mare un pic decat mine,dar eu sunt mult mai mare decat tine,iar eu numai sunt la scoala,licei,facultatea sunt la master.Si stiu ca nu este bine dar nu neaparat toate relatii student/elev -profesor se sfarsesc prost,ptr cei care critica.Gandeste-te bine si constinuati studiile si lasa totul sa treaca,e mai bine asa
kudika443448
Postat pe 18 Decembrie 2011 19:45
Scoala......hm......nu stiam sa ne iubim profii,ii uram.....erau severi.....mult prea duri!!!
Ne faceam cate o ceata si plecam pe la casile lor la sf de an....si le spargean tiglele sau geamurile.DAR era o profa asa de urata si cocosata.....ca am iubit-o cu totii si culmea la ea invatam.Prima data de frica,apoi din dragoste pt ea. ....nu mai e de mult..........
Titanika
Postat pe 18 Decembrie 2011 19:54
Eu tot nu inteleg - care este problema ta? Vrei sa ai o relatie cu el, sau iti place ideea unei iubiri platonice martirizante si fara sens? Sau esti lipsita de scrupule, si, atunci, treci la actiune, sau ai remuscari si, atunci, reorienteaza-te!
Poti sa rezolvi foarte usor problema - la urmatoarea intalnire cu el, spune-i ce simti si lasa-l pe el sa gaseasca solutia. Se presupune ca este un om rational, si, poate, daca este asa de moral cum pare (prin ochii tai!) va gasi solutia convenabila ptr situatia ta. Dar trebuie sa iti asumi:
1. consecintele
2. o eventuala respingere mai brutala
3. o eventuala... "scurgere de informatii"
kudika085679
Postat pe 18 Decembrie 2011 22:03
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-18 13:24:00 Va rog frumos nu-mi mai trimiteti mie masaje despre acest topic dandu-mi sfaturi pt ca nu sunt eu initiatoarea acestui topic .....

Multumesc pt intelegere


Nu confundati persoanele!Eu am facut postarea,nu Nikole.
Black_Lips
Postat pe 18 Decembrie 2011 22:05
Buna, eu cred ca problema este de fapt inexistenta, tu ai dezvoltat o obsesie pentru un om care, prin calm, inteligenta si tot restul calitatilor (pe care inevitabil un profesor le are), te-a facut sa il admiri. Din cate inteleg, din partea lui nu exista aceleasi "sentimente", deci singurul lucru de controlat aici esti tu. Incearca sa ii descoperi si defectele, sa vezi ce nu iti place la el, incearca sa iti dai seama ca daca renunti la olimpiada nu iti faci decat tie rau, pentru ca ai muncit si mai ales daca iti place materia, asta te poate ajuta in viitor.
Obsesia ta ar disparea subit daca el ti-ar da un semn, tie ti se pare atragator faptul ca te ignora, faptul ca relatia ti se pare una interzisa. Insa pentru a fi vorba despre o relatie, in ea trebuie inscrise doua persoane. Iar din ce inteleg, profesorul cel mai probabil are o familie sau oricum, are pe cineva, din moment ce nu ii fug ochii dupa eleve. Nu esti nici prima nici ultima eleva care cade in admiratie pentru un profesor, dar de cele mai multe ori relatiile se termina brusc, dureros si experientele sunt traumatizante.
Nu trebuie sa povestesti nimanui din scoala despre asta, pentru ca ai ajunge doar sa fii barfita. Tine minte ca in afara de familia ta, nu este nimeni care sa iti vrea binele si caruia sa ii pese, mai ales la varsta liceului, cand copiii sunt foarte rai. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, vorbeste cu o prietena din afara scolii, car nu cunoaste personajele povestirii... sau ce te ajuta si mai mult atunci cand nu ai cui spune - deschide o pagina de Word si asterne-ti gandurile, intrebarile, nelamuririle. Si vei vedea ca te descarci mai bine.
Cat despre Olimpiada - bafta! E sansa ta sa il faci pe domnul profesor, chiar si pentru cateva minute, sa te admire el pe tine!
kudika336320
Postat pe 18 Decembrie 2011 22:56
De la: Black_Lips, la data 2011-12-18 22:05:20
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-18 13:24:00 Va rog frumos nu-mi mai trimiteti mie masaje despre acest topic dandu-mi sfaturi pt ca nu sunt eu initiatoarea acestui topic .....

Multumesc pt intelegere


Nu confundati persoanele!Eu am facut postarea,nu Nikole.
li_cu_ta
Postat pe 18 Decembrie 2011 23:38
Drept recompensa ca am confundat persoanele iti trimit o poezie din folclorul suedez se pare.

Invata

Învata de la apa sa ai statornic drum.
Învata de la flacari ca toate-s numai scrum.
Învata de la umbra sa treci si sa veghezi.
Învata de la stânca cum neclintit sa sezi.

Învata de la soare cum trebuie s-apui.
Învata de la vântul ce adie pe poteci
Cum trebuie prin lume de linistit sa treci.
Învata de la toate caci toate-ti sunt surori,
Cum treci frumos prin viata,
Cum poti frumos sa mori!

Învata de la vierme ca nimeni nu-i uitat …
Învata de la nufar sa fii mereu curat.
Învata de la flacari ce-avem de ars in noi.
Învata de la ape sa nu dai înapoi.

Învata de la umbra sa fii smerit ca ea.
Învata de la stânca sa-nduri furtuna grea.
Învata de la soare ca vremea sa-ti cunosti.
Învata de la stele ca-n cer sunt multe osti.

Învata de la greier când singur esti sa cânti.
Învata de la luna sa nu te înspaimânti.
Învata de la vulturi când umerii ti-s grei.
Si du-te la furnica si vezi povara ei.

Învata de la floare sa fii gingas ca ea.
Învata de la miel sa ai blândetea sa.
Învata de la pasari sa fii mereu în zbor.
Învata de la toate ca totu-i trecator.



Citeste si ia aminte..........O seara minunata ,sa ai
li_cu_ta
Postat pe 18 Decembrie 2011 23:42
Imi pare rau, ca problema ta nu a fost trata serios, si a devenit un circ al altora.
Iti voi spune strict parerea mea. In general fetele la varsta adolescentei incep sa faca pasiuni.
De la pasiune pana la iubirea adevarata este o mare diferenta pe care tu o vei invata in timp asa cum se intampla pentru toata lumea. Dupa parerea mea tu ai fost si esti o eleva silitoare ceea ce pt. mine inseamna ca esti mai serioasa si mai responsabila decat elevii de varsta ta, si atunci tu ii percepi ca fiind imaturi ( cel putin) si nu vor prezenta un real interes in viitorul apropiat din punct de vedere sentimental. Tu vezi in profesorul tau seriozitatea si maturitatea pe care ti-o doresti de la un posibil partener. Ce trebuie sa fii constienta este ca cu cat o relatie este mai greu de obtinut cu atat ti-o vei dori mai mult, dar nu inseamna in termeni reali ca ai parte de iubire. Eu zic ca trebuie sa te aduni si sa reevaluezi situatia in care te-ai bagat si mai rau in care din inconstienta il poti baga si pe profesorul tau, mai ales ca asa cum ai spus si tu majoritatea lumii deabia asteapta o barfa noua si rautacioasa. Eu sunt ferm convinsa ca asa cum tu esti o persoana serioasa si probabil matura pt. varsta ta exista si un baiat bine educat, manierat care sa intrupeze tot ce iti doresti tu, sa te cucereasca si sa impartasiti o iubire adevarata, dar in acelasi timp sa fie apropiat de varsta ta.
Iti doresc tot binele !
alhmeida
Postat pe 19 Decembrie 2011 12:25
cred ca vrei sa fii in trend... adica ai vazut ca se poarta,...esti minora,... hai cu ei la puscarie tata ..nu? zic si io
kudika431341
Postat pe 19 Decembrie 2011 18:21
buna!am citit mesajul tau despre domnul profesor.Mi-a placut tare mult cum ai descris situatia in care te afli si ce calitati ai stiut sa observi la el, tinand cont ca esti foarte tanara si cred eu, fara experieneta.Eu te inteleg dar crede/ma cel mai bine este sa iti infrangi trairile si sentimentele si sa cauti sa te comporti cat mai firesc in preajma lui avand mereu constiinta ca nu e bine ce faci. Iar de mesajele celorlalti care au ras de tine sunt niste imaturi, care nu stiu sa poarte discutii.Solutia nu este sa te indepartezi de prof si de scoala ci este sa te impaci cu tine ca asta este, oricui i se poate intampla. ramai cu bine si sa ma ti la curent.te pup.
kudika414552
Postat pe 19 Decembrie 2011 19:46
De la: li_cu_ta, la data 2011-12-18 23:42:23Drept recompensa ca am confundat persoanele iti trimit o poezie din folclorul suedez se pare.

Invata

Învata de la apa sa ai statornic drum.
Învata de la flacari ca toate-s numai scrum.
Învata de la umbra sa treci si sa veghezi.
Învata de la stânca cum neclintit sa sezi.

Învata de la soare cum trebuie s-apui.
Învata de la vântul ce adie pe poteci
Cum trebuie prin lume de linistit sa treci.
Învata de la toate caci toate-ti sunt surori,
Cum treci frumos prin viata,
Cum poti frumos sa mori!

Învata de la vierme ca nimeni nu-i uitat …
Învata de la nufar sa fii mereu curat.
Învata de la flacari ce-avem de ars in noi.
Învata de la ape sa nu dai înapoi.

Învata de la umbra sa fii smerit ca ea.
Învata de la stânca sa-nduri furtuna grea.
Învata de la soare ca vremea sa-ti cunosti.
Învata de la stele ca-n cer sunt multe osti.

Învata de la greier când singur esti sa cânti.
Învata de la luna sa nu te înspaimânti.
Învata de la vulturi când umerii ti-s grei.
Si du-te la furnica si vezi povara ei.

Învata de la floare sa fii gingas ca ea.
Învata de la miel sa ai blândetea sa.
Învata de la pasari sa fii mereu în zbor.
Învata de la toate ca totu-i trecator.



Citeste si ia aminte..........O seara minunata ,sa ai




draguta mica,uite ce poezie frumoasa ai primit!Iti place???SOMN USOR!!! iNCEARCA SA UITI....si incearca sa-ti traiesti copilaria cu tot cei mai frumos in ea si-n viata ta.Nu te mai intalnesti cu anii astia niciodata......chiar daca privesti profu in fiecare zi,incearca sa-l privesti ca pe o nostalgie trecuta!!!
Titanika
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:29
baiazid...polin...putzy...iar ai baut sampon de vase,kultivato ? sau nu ti-a priit apa din toaleta cu care-ti dai pe freza inainte sa iesi pe traseu ?
TERMINATOR2012
Postat pe 19 Decembrie 2011 22:33
hello...vreau sa iti spun ca m-a impresionat povestea ta si cum ai pus problema...eu una cred ca ai facut pasiune pt acel om si nu e nimic altceva decat acel sentiment puternic care are sa treaca in momentul in care intrerupi legatura, in cazul tau nu e si posibil deci eu te-as sfatui sa mergi s-au sa cauti un psiholog la tine in oras sau cauta rsp pe sitteul doc Cristian Andrei, mult succes!
kudika434059
Postat pe 20 Decembrie 2011 13:01
http://www.eva.ro/dragoste/relatii/marturia-unei-eleve-care-a-luat-bac-ul-si-nu-e-fericita-articol-36502.html
Black_Lips
Postat pe 20 Decembrie 2011 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pot sa am incredere? 32 De la: kudika418943 30 Septembrie 2011 18:22
un barbat atipic si totusi atit de comun... 19 De la: kudika143575 11 Aprilie 2010 21:11
fetelor am nevoie de sfaturi cum sa ii atrag atentia 19 De la: yassSmin 20 August 2009 22:04
unde este increderea barbatiilor? 19 De la: amanda01 8 Iulie 2009 16:42
Relatie intre veri de gradul 2 (adica 6) 34 De la: Microcentaurina 20 Ianuarie 2010 21:46