Setari Cookie-uri

Mintea vs. inima

A trecut aproape o luna de la despartire. El - si-a gasit iubirea in alta parte si cica e fericit. Eu am inceput sa ma redescopar. Mi-am umplut timpul cu tot felul de activitati - am inceput sa fac sport, sa ies cu prietenii, sa ma distrez :) Lucruri care uitasem cum sunt...

Si cu toate astea m-am gandit la el foarte mult... si am plans... si m-am consumat... dar nu l-am cautat si am sperat, sper in continuare ca imi va trece. Mi-am analizat foarte bine pasii pe care i-am facut in relatia noastra...si am realizat unde am gresit, unde a gresit si el. Insa realizez in acelasi timp ca pentru noi doi nu mai e nimic de facut. Azi si-a postat poze pe facebook cu actuala...o parte din sufletul meu se bucura pentru el ca e fericit, dar o alta parte e trista pentru ca realizeaza ca nu m-a iubit cu adevarat. Inainte sa ne despartim imi spunea ca vrea sa isi petreaca viata alaturi de mine, iar acum e atat de fericit cu o alta persoana. Oare este posibil asa ceva?

Nu stiu, dar sper sa mi se intample si mie. Eu sunt inca foarte afectata, chiar daca eu sunt cea care a luat decizia. Prima despartire, prima suferinta apriga...of si doare atat de tare.

Sper totusi sa mai existe un alt baiat in lumea asta atat de mare care sa ma faca sa simt fiorii dragostei. Imi doresc sa iubesc, sa ma dedic, sa fiu fericita. Mi-ar placea sa imi dea cineva un termen fix - "suferinta dureaza 2 luni, 3 saptamani, 4 zile si 5 ore". Si pe urma sa stiu ca e totul pa :)) Puteti sa faceti asta? Va rog eu mult..

Mda...am mai scris ca sa ma mai descarc un pic :) nu ma supar daca nu raspunde nimeni, nu ma supar daca veniti cu reprosuri, cu sfaturi...eu doar simteam sa fac asta. Va urez tuturor o zi minunata si o saptamana usoara!
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 16:50
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 16:50:15A trecut aproape o luna de la despartire. El - si-a gasit iubirea in alta parte si cica e fericit. Eu am inceput sa ma redescopar. Mi-am umplut timpul cu tot felul de activitati - am inceput sa fac sport, sa ies cu prietenii, sa ma distrez :) Lucruri care uitasem cum sunt...

Si cu toate astea m-am gandit la el foarte mult... si am plans... si m-am consumat... dar nu l-am cautat si am sperat, sper in continuare ca imi va trece. Mi-am analizat foarte bine pasii pe care i-am facut in relatia noastra...si am realizat unde am gresit, unde a gresit si el. Insa realizez in acelasi timp ca pentru noi doi nu mai e nimic de facut. Azi si-a postat poze pe facebook cu actuala...o parte din sufletul meu se bucura pentru el ca e fericit, dar o alta parte e trista pentru ca realizeaza ca nu m-a iubit cu adevarat. Inainte sa ne despartim imi spunea ca vrea sa isi petreaca viata alaturi de mine, iar acum e atat de fericit cu o alta persoana. Oare este posibil asa ceva?

Nu stiu, dar sper sa mi se intample si mie. Eu sunt inca foarte afectata, chiar daca eu sunt cea care a luat decizia. Prima despartire, prima suferinta apriga...of si doare atat de tare.

Sper totusi sa mai existe un alt baiat in lumea asta atat de mare care sa ma faca sa simt fiorii dragostei. Imi doresc sa iubesc, sa ma dedic, sa fiu fericita. Mi-ar placea sa imi dea cineva un termen fix - "suferinta dureaza 2 luni, 3 saptamani, 4 zile si 5 ore". Si pe urma sa stiu ca e totul pa :)) Puteti sa faceti asta? Va rog eu mult..

Mda...am mai scris ca sa ma mai descarc un pic :) nu ma supar daca nu raspunde nimeni, nu ma supar daca veniti cu reprosuri, cu sfaturi...eu doar simteam sa fac asta. Va urez tuturor o zi minunata si o saptamana usoara!



Draga mea,suferinta dureaza atata timp cat ii permiti sa-ti ravaseasca viata,numai de tine depinde sa te eliberezi de tot ce ti-a adus trauma respectiva!!!Doare cumplit,nu?Mie-mi spui?????Nu mai continua supliciul autocompatimirii,,,iesi din aceasta stare,,nu merita sa te indepartezi de tine,regaseste-te,draga mea,in orice iti aduce aminte de TINE si mai putin de EL!!!Tot ceea ce ti-a palcut in aceasta viata,,readu-l in viata ta!!!Acesta este sfatul meu,,,in lupta cu propria-ti durere,,cauta lacrima de fericire ,si nu pe cea de durere,ambele sunt ravasitoare pentru suflet,dar prima iti reinstaleaza pacea si linistea in inima!!!Continua metamorfoza in si cu tine!!Bafta!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iunie 2012 17:04
@MissRainbow - ca intotdeauna, iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Lupt cu mine sa scap de aceasta autocompatimire. Dar mai apare asa cate un lucru care ma face sa imi aduc aminte si sa mi se faca inima cat un purice.
Insa voi continua metamorfoza si sper sa descopar in mine o femeie puternica, pregatita pentru viata si pentru o noua iubire!
Te pup :)
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 17:21
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 16:50:15A trecut aproape o luna de la despartire. El - si-a gasit iubirea in alta parte si cica e fericit. Eu am inceput sa ma redescopar. Mi-am umplut timpul cu tot felul de activitati - am inceput sa fac sport, sa ies cu prietenii, sa ma distrez :) Lucruri care uitasem cum sunt...

Si cu toate astea m-am gandit la el foarte mult... si am plans... si m-am consumat... dar nu l-am cautat si am sperat, sper in continuare ca imi va trece. Mi-am analizat foarte bine pasii pe care i-am facut in relatia noastra...si am realizat unde am gresit, unde a gresit si el. Insa realizez in acelasi timp ca pentru noi doi nu mai e nimic de facut. Azi si-a postat poze pe facebook cu actuala...o parte din sufletul meu se bucura pentru el ca e fericit, dar o alta parte e trista pentru ca realizeaza ca nu m-a iubit cu adevarat. Inainte sa ne despartim imi spunea ca vrea sa isi petreaca viata alaturi de mine, iar acum e atat de fericit cu o alta persoana. Oare este posibil asa ceva?

Nu stiu, dar sper sa mi se intample si mie. Eu sunt inca foarte afectata, chiar daca eu sunt cea care a luat decizia. Prima despartire, prima suferinta apriga...of si doare atat de tare.

Sper totusi sa mai existe un alt baiat in lumea asta atat de mare care sa ma faca sa simt fiorii dragostei. Imi doresc sa iubesc, sa ma dedic, sa fiu fericita. Mi-ar placea sa imi dea cineva un termen fix - "suferinta dureaza 2 luni, 3 saptamani, 4 zile si 5 ore". Si pe urma sa stiu ca e totul pa :)) Puteti sa faceti asta? Va rog eu mult..

Mda...am mai scris ca sa ma mai descarc un pic :) nu ma supar daca nu raspunde nimeni, nu ma supar daca veniti cu reprosuri, cu sfaturi...eu doar simteam sa fac asta. Va urez tuturor o zi minunata si o saptamana usoara!


altu'n loc ca un boboc

mergi mai incet pe strada,punne un zambet discret in coltul gurii,tine capul mai sus,blugii mai stramti,rujul mai "depravat" si da'i bataie. mergi,bea cafele cu ei,descoase'i priveste'i in ochi. daca nu joci la loto,nu castigi,daca nu arunci undita in garla nu prinzi peste

tine spatele drept,scoate plamanii la inaintare,vino la coafor daca vrei si dupa ce termin cu tine sigur te mariti

pe bune acum...fara gluma...daca zici ca ai certitudinea ca nu te-a iubit,nu merita efortul sa-ti macini ficatii. daca dupa o luna omu da cu "..." de toti pretii risipim energie. tu intreband si noi cu raspunsuri. raspunsul e cral.

iesi la vanatoare sora mea
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:23
dupa o luna trebuia sa-si rupa parul din cap,nu spinarea pe toate toapele. daca te iubea,acum plangea pe sub geamul tau,urca pe o macara si zicea ca'si da foc ,aducea manelisti,lautari,viori chitare ,flori la geamul tau.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:25
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:21:53@MissRainbow - ca intotdeauna, iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Lupt cu mine sa scap de aceasta autocompatimire. Dar mai apare asa cate un lucru care ma face sa imi aduc aminte si sa mi se faca inima cat un purice.
Insa voi continua metamorfoza si sper sa descopar in mine o femeie puternica, pregatita pentru viata si pentru o noua iubire!
Te pup :)



Draga mea,dar esti puternica din simplul motiv ca esti femeie!!!!Stii cum este femeia?????Este asemenea unui nufar,,se hraneste din mizeria umana,depusa in sufletul ei,dar nu din vina ei,renascand ,in toata splendoarea,asemenea florii amintite!!!Fii femeie pana la capat!!!Viata este lupta cu sine,si mai putin o lupta cu ceilalti!!Succes!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iunie 2012 17:28
De la: MissRainbow, la data 2012-06-18 17:28:34
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:21:53@MissRainbow - ca intotdeauna, iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Lupt cu mine sa scap de aceasta autocompatimire. Dar mai apare asa cate un lucru care ma face sa imi aduc aminte si sa mi se faca inima cat un purice.
Insa voi continua metamorfoza si sper sa descopar in mine o femeie puternica, pregatita pentru viata si pentru o noua iubire!
Te pup :)



Draga mea,dar esti puternica din simplul motiv ca esti femeie!!!!Stii cum este femeia?????Este asemenea unui nufar,,se hraneste din mizeria umana,depusa in sufletul ei,dar nu din vina ei,renascand ,in toata splendoarea,asemenea florii amintite!!!Fii femeie pana la capat!!!Viata este lupta cu sine,si mai putin o lupta cu ceilalti!!Succes!!!


haoleooo

aproape ca m'ai incurajat si pe mine


e buna si incurajarea ta...daca o luam unu mai serios,altu o face sa rada....facem om din ea pana la urma

fata are nevoie de energie pozitiva si prieteni acum asa ca...sus paharele
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:32
@angelo_micnegrusiurat - m-ai facut sa rad oleaca, trebuie sa recunosc :)) deja mi-l imaginam pe "print" cu lautari si altele pe la balconul meu. :)) Mai bine lasa.

Cat despre coafor, chiar trebuie sa fac o vizita cat de curand pe acolo. Vreau sa ma rasfat si sa fiu claxonata pe strada. Macar pt coafura :))

Va pup pup pup :) Si va las ca diseara am intalnire cu un prieten. Macar sa mai treaca timpul, chiar daca n-o iesi nimic :P
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 17:33
Serios ca ai dreptate, ingerico :D
Una mai haioasa, alta mai profunda...ambele cu un impact pozitiv asupra mea. Va multumesc
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 17:34
Ups...cred ca te-am facut fata, ma scuzi. Ingerel >:D<
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 17:36
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:34:33Serios ca ai dreptate, ingerico :D
Una mai haioasa, alta mai profunda...ambele cu un impact pozitiv asupra mea. Va multumesc


npc veveritzo stai sa'ti vad si eu pozele,sa vad daca mai ai sanse
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:36
pfffff nu ai poze
nu e posibil tre sa ai poze
altfel nu'i profesional ce facem aici
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:38
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-06-18 17:32:43
De la: MissRainbow, la data 2012-06-18 17:28:34
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:21:53@MissRainbow - ca intotdeauna, iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Lupt cu mine sa scap de aceasta autocompatimire. Dar mai apare asa cate un lucru care ma face sa imi aduc aminte si sa mi se faca inima cat un purice.
Insa voi continua metamorfoza si sper sa descopar in mine o femeie puternica, pregatita pentru viata si pentru o noua iubire!
Te pup :)



Draga mea,dar esti puternica din simplul motiv ca esti femeie!!!!Stii cum este femeia?????Este asemenea unui nufar,,se hraneste din mizeria umana,depusa in sufletul ei,dar nu din vina ei,renascand ,in toata splendoarea,asemenea florii amintite!!!Fii femeie pana la capat!!!Viata este lupta cu sine,si mai putin o lupta cu ceilalti!!Succes!!!


haoleooo

aproape ca m'ai incurajat si pe mine


e buna si incurajarea ta...daca o luam unu mai serios,altu o face sa rada....facem om din ea pana la urma

fata are nevoie de energie pozitiva si prieteni acum asa ca...sus paharele



Pentru prieteni,prietenie si iubire,,,,tot inainte,,,sus paharele,,dragii mei,pentru doamna noastra,care merita sa iubeasca din nou si sa fie iubita!!!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iunie 2012 17:40
Nu imi pun poze ca nu stiu cat mai stau eu pe aici :p Si voiam sa raman asa mai anonima...dar sa vad, poate ma razgandesc :D

Berica si de la mine
sunshine04
Postat pe 18 Iunie 2012 17:41
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:41:52Nu imi pun poze ca nu stiu cat mai stau eu pe aici :p Si voiam sa raman asa mai anonima...dar sa vad, poate ma razgandesc :D

Berica si de la mine


asa sora mea
mai da'i dreacu de martalogi


are balta peste,e viata prea scurta ca sa te smiorcai dupa toti pagubosii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 17:45
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:41:52Nu imi pun poze ca nu stiu cat mai stau eu pe aici :p Si voiam sa raman asa mai anonima...dar sa vad, poate ma razgandesc :D

Berica si de la mine



Pentru mine,,bere neagra,te rog!!!! Draga mea,,,fiecare clipa,ca este suspin sau fericire,trebuie sa treaca prin noi,,asa ne calim sufletele si devenim tot mai puternice,,prin lupta interioara!!!

Da-i cu berea,neamuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!
MissRainbow
Postat pe 18 Iunie 2012 17:49
De la: MissRainbow, la data 2012-06-18 17:49:41
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 17:41:52Nu imi pun poze ca nu stiu cat mai stau eu pe aici :p Si voiam sa raman asa mai anonima...dar sa vad, poate ma razgandesc :D

Berica si de la mine



Pentru mine,,bere neagra,te rog!!!! Draga mea,,,fiecare clipa,ca este suspin sau fericire,trebuie sa treaca prin noi,,asa ne calim sufletele si devenim tot mai puternice,,prin lupta interioara!!!

Da-i cu berea,neamuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!


mai subtire cu berea la ora asta ca sunt inca la munci

nu vreau sa imi plece doamnele bocind
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 18:06
De la: sunshine04, la data 2012-06-18 16:50:15A trecut aproape o luna de la despartire. El - si-a gasit iubirea in alta parte si cica e fericit. Eu am inceput sa ma redescopar. Mi-am umplut timpul cu tot felul de activitati - am inceput sa fac sport, sa ies cu prietenii, sa ma distrez :) Lucruri care uitasem cum sunt...

Si cu toate astea m-am gandit la el foarte mult... si am plans... si m-am consumat... dar nu l-am cautat si am sperat, sper in continuare ca imi va trece. Mi-am analizat foarte bine pasii pe care i-am facut in relatia noastra...si am realizat unde am gresit, unde a gresit si el. Insa realizez in acelasi timp ca pentru noi doi nu mai e nimic de facut. Azi si-a postat poze pe facebook cu actuala...o parte din sufletul meu se bucura pentru el ca e fericit, dar o alta parte e trista pentru ca realizeaza ca nu m-a iubit cu adevarat. Inainte sa ne despartim imi spunea ca vrea sa isi petreaca viata alaturi de mine, iar acum e atat de fericit cu o alta persoana. Oare este posibil asa ceva?

Nu stiu, dar sper sa mi se intample si mie. Eu sunt inca foarte afectata, chiar daca eu sunt cea care a luat decizia. Prima despartire, prima suferinta apriga...of si doare atat de tare.

Sper totusi sa mai existe un alt baiat in lumea asta atat de mare care sa ma faca sa simt fiorii dragostei. Imi doresc sa iubesc, sa ma dedic, sa fiu fericita. Mi-ar placea sa imi dea cineva un termen fix - "suferinta dureaza 2 luni, 3 saptamani, 4 zile si 5 ore". Si pe urma sa stiu ca e totul pa :)) Puteti sa faceti asta? Va rog eu mult..

Mda...am mai scris ca sa ma mai descarc un pic :) nu ma supar daca nu raspunde nimeni, nu ma supar daca veniti cu reprosuri, cu sfaturi...eu doar simteam sa fac asta. Va urez tuturor o zi minunata si o saptamana usoara!


Suferintele in dragoste sunt foarte dureroase, insa avem noroc ca exista timpul care ne vindeca aproape orice rana de pe suflet. Il vei uita la un moment dat, despartirea este inca proaspata si de aceea esti inca afectata si te consumi. Cu timpul, insa, vei remarca ca-ti va pasa din ce in ce mai putin de el, ca te vei gandi din ce in ce mai rar la el, pana vei realiza, intr-o buna zi, ca ti-a devenit indiferent. Nici nu o sa realizezi cand se vor intampla toate acestea.

E foarte bine ca nu stai in casa si te preocupi de tine si viata ta sociala, insa, te rog din suflet, nu-i mai vizualiza profilul pe Facebook, deoarece iti infigi tu singura sageti de gelozie in suflet. Accepta ca el face parte din trecutul tau, ca nu te-a iubit dupa cum l-ai iubit tu, si ca e ghinionul lui ca te-a pierdut, iar el va realiza asta candva, insa sper ca atunci sa nu-i acorzi o alta sansa, caci mi-e teama ca te va face din nou sa suferi.

Mergi pe calea preocuparii fata de tine si viata ta sociala, e cea mai buna cale ca sa-l uiti, si nu-i mai vizita profilul de pe Facebook, deoarece iti face rau acest lucru.

Si sa stii ca iubirea adevarata vine atunci cand ne asteptam mai putin. Ti-o spun din proprie experienta si uite ca sunt cu el de mai bine de 12 ani.

Te pup si fii demna in continuare!
kokeshi
Postat pe 18 Iunie 2012 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ramai insarcinata fara relatii sexuale? 47 De la: kudika_9935 23 Iunie 2012 02:35
inrebare 50 De la: Apadeploaie 8 Iulie 2010 19:19
Buna seara .. 32 De la: error20 18 Noiembrie 2010 09:06
Masajul de relaxare 4 De la: kudika382747 18 August 2014 23:52
Buna.. 7 De la: mimi_ca29 19 Martie 2011 12:35