Setari Cookie-uri

Cum sa depasesc fosta relatie?

mergi la un medic psihanalist,vei fi uimita cat de obiectiv vei privi totul dupa...acum mintea si sufletul iti sunt blocate si vei ajunge sa-ti atribui esecul si sa te complaci...si vei proceda identic in toate relatiile viitoare! invata sa te iubesti in primul rand pe tine si daca pentru asta simti ca ai nevoie de ajutor nu ezita o clipa sa-l cauti,nu e o dovada de slabiciune,ba din contra! barbatii ajung sa respinga femeile martire,nu suporta sa le vada suferind,chiar daca e din vina lor,fi puternica!!!
DP_imian
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:09
atit tie ..f.ana cit si tie olivia v-as recomanda sa inmcercati si alte relatii si sa nu mai ginditi la timpul trecut...intrun cuvint ..punct si de la capat
kudika498953
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:38
nu-ti piede speranta, incepe o noua viata alaturi de alcineva, si io am avut o reletie treb sa ne casatorin anul asta era sala inchriata muzica data avans si ma lasat de sarbatori k a cunoscul p altul, mi-e greu si te inteleg si p tine dar viata merge inainte, :*
Danyel_Rusu_1
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:41
Si inca nu ti s-a facut scarba de el???? Eu nu inteleg cum de te mai gandesti la o astfel de persoana. Pur si simplu gandeste-te ca tu esti cea care nu il mai vrei,n-ai pierdut nimic deosebit,tipul asta de barbat se gaseste oriunde,cauta altceva. Te pup n-are rost sa te framanti si chiar nu te mai gandi la regrete,niciodata sa nu regreti nimic.
andourrr
Postat pe 6 Ianuarie 2013 11:42
CREDE in tine si vei reusi!!!!!sunt multe idei de conturat!!imi e greu sa le scriu pe toate acum!eu am ramas singura cu un copil!au fost 8 ani de relatie extraordinari!!totul s-a terminat cand s-a nascut fetita noastra!m-a inselat cu o fata din trupa noastra de prieteni...e singura care a fost cu mine in sala de nasteri dar asta nu a impiedicat-o ca a doua zi dupa ce am plecat de acasa sa se mute in apt nostru unde locuiam dupa nunta.....au urmat multe probleme,amenintari...un divort scandalos care a durat un an...credea ca ma va manipula la nesfarsit ,credea ca daca e primul in viata mea si ca daca avem un copil impreuna,nu il voi parasi niciodata!credea ca nu pot face nimic fara el...intotdeauna am avut incredere in mine dar,traiam la umbra nucului batran...ma facea sa cred ca depind de el,desi in sufletul meu stiam ca pot mai mult dar nu aveam curajul!...curajul acela a prins viata in momentul in care eram tratata ca un pres...cand "mangaierile lasau vanatai"...a fost frumos,pastrez in suflet amintiri si locuri deosebite..au ele un loc sfant in sufletul meu!intre timp insa,m-am schimbat sau...AM CRESCUT..nu mai am 17 ani!nu imi este rusine de nimic,merg pe strada cu fruntea sus!iar fetita mea,ma face cea mai FERICITA FEMEIE SI MAMA !
Iesi,simte-te bine,incearca placerile vietii dar in acelasi timp,respecta-te si ai incredere in tine,ai incredere ca meriti mai mult!
PS:daca vrei sa mai povestim si crezi ca te ajuta,lasa un id de messenger.:)te pup!sa ai o zi frumoasa!
kudika_22458
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:04
Singurul mod in care poti face un baiat sa ,, moara "dupa tine este sa nu-i dai atentie, sa para ca nu conteaza pentru tine. El se va intreba mereu de ce nu-l vrei. Barbatii sunt niste copii si vor exact jucaria pe care nu o pot avea; si, mai ales ei au mentalitate de vanatori...le place mai mult vanatoarea decat vanatul.Din pacate , o relatie care s-a stricat nu mai poate redeveni functionala pentru ca mereu vor fi resentimente intre voi.Stiu ca e dureros si e greu sa renunti la o iubire, dar daca e doar din partea ta , atunci nu e iubire; trebuie sa simtiti amandoi acelasi lucru...daca nu , lantul se rupe.
natural_woman
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:08
Fii ambitioasa,nu te mai lasa folosita atunci cand ai stat 3 luni cum ai putut sa ai ambitie?Tu esti pt el numai partenera de sex,sa iti bagi vata in ureichi sa nu il mai auzi cand iti vorbeste.Iubeste-te pe tine ,gandeste-te ca nu mai inseamna nimic in viata ta,este un mincinos si se foloseste de sentimentele tale.Nu-i mai da atentie,mai sant barbati care respecte femeile,ai sa gasesti si tu unul daca vei avea respect de tine.Bafta!
kudika488843
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:38
De la iubire se poate trece si la ura....prea multe ai acceptat si ti-au fost ranite sentimentele. Femeile sunt mereu disponibile pentru barbati, mai ales ca stie ca l-ai iubit si inca il iubesti. Incearca sa iesi si tu la petreceri, sa nu te vada ca stai si tinjesti dupa el, atunci sa vezi cum o sa te caute el pe tine ....plateste-i cu aceeasi moneda....procedeaza exact cum a procedat el....si nu mai lasa sa vina la tine in apartament ca doar pentru un anume scop vine....nu mai fi disponibila...Este adevarat PRIMA IUBIRE nu se uita...dar cu trecerea anilor o sa iti dai seama ca nu era asa de potrivit pentru tine...Daca erai casatorita si dupa 4 ani calca stramb??? acceptai relatia in continuare...Ulciorul nu merge de multe ori la apa..Probabil ca vei fi apreciata si dorita dupa ce vede ca nu-i mai dai importanta, nu raspunde la mesajele lui, IGNORA-L ca o sa-l doara cel mai dare.Sper ca ti-am fost de folos cu acest sfat, care probabil ca ar fi trebuit mult mai dezvoltat.
kudika_2089
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:49
Draga mea, am trecut si eu prin ceva foarte asemanator. De fapt, am patit acelasi lucru, doar ca a durat doar 2 ani si jumatate.

Stiu cum este sa iubesti cu fiecare particica a corpului si a mintii tale.
Sfatul meu este sa nu lasi niciodata un om sa fie in centrul universului tau, indiferent despre cine este vorba. Pentru ca daca punem ceva sau pe cineva in centrul universului nostru in afara de Dumnezeu, il pierdem.

In alta ordine de idei, stiu ca in momentul asta nu iti poti inchipui o fericire mai mare decat cea traita candva alaturi de fostul tau prieten, dar, crede-ma, sa iubesti persoana potrivita este de o mie de ori mai frumos. Exista alti barbati care sa te faca fericita fara sa iti provoace atata suferinta.

Eu personal am trecut peste fostul meu prieten mai intai la nivel rational, apoi sentimental. Rational, mi-am dat seama ca, indiferent daca acum cand sunt tanara suport aproape orice, in viitor nu as suporta sa fiu inselata. Stii foarte bine durerea aceea ingrozitoare in piept pe care o ai cand te inseala barbatul iubit. Eu am hotarat ca nu mai vreau sa o simt niciodata.

Cu partea sentimentala este mai greu. Nu trebuie sa uiti, trebuie sa accepti ca il iubesti, sa te impaci cu asta si sa iti zici ca acum nu este omul bun pentru tine, dar in viitor daca sunteti meniti sa fiti impreuna, veti fi.Si mai ales trebuie sa iti concentrezi atentia pe altceva si mai ales altcineva! Roaga-te mult ca Dumnezeu sa iti scoata in cale pe cel potrivit pentru tine, lasa-te in voia Providentei, linisteste-te si ai credinta ca nu esti singura.

Eu personal am avut marele noroc sa cunosc pe cineva care sa ma faca fericita si care sa fie potrivit pentru mine. Pentru ca daca nu va potriviti in aspectele importante, in timp sentimentul se roade si patesti la fel.

Si culmea, dupa ce nu i-am mai dat atentie, fostul s-a intors plangand si aproape ca m-a cerut in casatorie in ploaie in fata casei. A durut ca naiba sa ii zic nu.. dar ceva in mine m-a facut sa il refuz.

Anw, iesi in oras, bucura-te de viata, straluceste si ai incredere in tine! :)

Take care! :-*
Nadzieja
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:54
A, si inca ceva... Cand eram in primele luni de relatie cu actualul meu prieten, aveam momente in care plangeam si ii spuneam unei prietene:
"Ce sa fac? Ce am eu acum este o gropita, pe cand ceea ce simt pentru fostul este o prapastie."
Stii ce mi-a raspuns?
"Sapa in gropita, iar cu pamantul scos acopera prapastia" :)
Nadzieja
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:57
Oamenii vin si pleaca din viata noastra insa noi mergem mai departe si facem loc in viata noastra unor oameni noi de care avem nevoie de ei astazi. A fost un trecut frumos, deschide ochii si bucura te de ceea ce esti, de oamenii minunati pe care i ai langa tine si lasa noutatea sa ti umple viata!

kudika455052
Postat pe 6 Ianuarie 2013 12:57
Si bine ai facut ca ai spus NU.Oamenii nu se schimba! Bravo!
andourrr
Postat pe 6 Ianuarie 2013 13:01
Mi-a placut chestia cu gropita:)))))) da ai grija nu sapa prea mult ,gandeste-te ca o sa fi nevoita sa o astupi mai tarziu.....hahhaha Glumeam! Sa dea Dumnezeu sa fiti fericiti impreuna.
andourrr
Postat pe 6 Ianuarie 2013 13:07
La multi ani! Poate 2013 iti va aduce linistea in suflet de care ai nevoie! Cat despre un sfat, iti voi spune ce mi-a spus bunul meu prieten din copilarie: NU MAI FI DISPONIBILA PENTRU NIMIC! Nu ii mai raspunde apoi suna-l si spune-i ca aveai ceva de facut,fii naturala...fii indisponibila, fii frumoasa...fii vesela mereu,inconjurata de prieteni . Serios,e greu dar crede-ma,la mine a mers. Plus ca ...cui pe ciu se scoate if you know what I mean...;)
Se poate crede-ma! Mai greu dar se poate! Lasa prietenia astafalsa in care tu il iubesti,te topesti dupa el ...Daca chiar te vroia,venea dupa tine dar ce rost are sa vina cand are deja cand bate din palme. Repet: la mine a mers de minune! O zi frumoasa iti doresc si putere! Se poate !!!!
veve1
Postat pe 6 Ianuarie 2013 13:23
Barbatii sunt niste porci, dar asta e , fac si ei parte din viata noastra...Cred ca e foarte simplu sa dai sfaturi si foarte greu sa le aplici. Nu cred ca exista o metoda anume pentru a uita pe cineva. Sentimentele noastre nu tin de ratiune, asa ca e inutil sa ne spuna cei din jur :"Uita-l, nu te mai gandi la el, nu mai suferi"...De parca noi am alege! Ar fi mult prea simplu daca am putea alege de cine sa ne indragostim,cand a venit momentul sa nu-l mai iubim etc. Il vei uita la un moment dat sau poate nu-l vei uita niciodata, doar timpul va decide. Cred ca cea mai mare greseala ar fi sa te arunci in bratele primilor veniti, doar de dragul de a fi cu cineva. Nu vei reusi decat sa faci comparatii, sa te duci mereu cu gandul la el si sa-ti adancesti durerea. Incearca sa fii singura o perioada sa iesi doar cu fetele.
Eu am ajuns la concluzia ca iubirea e cel mai minunat si mai oribil lucru care exista (suna absurd, stiu!), iubirea ne aduce cele mai mari bucurii, dar si cele mai mari suferinte...Vorbesc din propria-mi "tragedie"amoroasa...Nu te invinovati prea mult ca i-ai cedat de multe ori, asa suntem noi femeile, chiar si cele mai puternice, cand iubim uneori devenim vulnerabile si trecem peste mandrie, dar MAI BINE SA-TI PARA RAU DE CE-AI FACUT DECAT DE CE N-AI FACUT, nu crezi?
kudika490014
Postat pe 6 Ianuarie 2013 13:42
nu stiu cat de puternica sunt .insa mie de 3 ori mi sa intamplat asa in viata si am fost nevoita sa o i-au mereu de la capat ...am iubit de la 14 ani dupa care am stat cu un tip 9 ani dupa barbatul care mi -a marcat viata , tipu cu care ar fi trebuit sa ma casatoresc dar l-am lasat in prag de nunta pt ca m-a inselat si am luat-o din nou de la capat cu cel mai bun prieten al meu din facultate care m-a dezamagit enorm m-a abandonat cand aveam cea mai mare nevoie de el ..si am luat-o din nou de la capat ...nu pot decat sa iti spun ca totul depinde de tine ..nu esti un obiect ..esti o femeie ..orce ar fi nu te lasa folosita ..iar dac vrei sa reusesti in viata agatate de scopuri nu de obiecte si cu atat mai putin de oameni ..daca doresti sa vb facb meu este enescu raluca sunt intr-o rochie neagra ...multa bafta
nemapolonica
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:13
De la: kudika490014, la data 2013-01-06 13:42:39Barbatii sunt niste porci, dar asta e , fac si ei parte din viata noastra...


Sunt si barbati care sufera din cauza unor femei si totusi nu sunt de parere ca femeile sunt niste "porci", asa ca da-ti cateva palme poate te trezesti si vezi ca sunt si barbati cumsecade care chiar repspecta fidelitatea si au principii pe care le respecta.
Intelege ca suntem toti oameni si fiecare e diferit chiar daca semanam unii cu altii, femeie ori barbat.
Iubirea este cel mai minunat lucru insa sub nici o forma nu are cum sa fie oribil; nu iubirea iti provoaca suferinte ci lipsa ei.
E bine sa suferi, chiar daca este greu si chiar daca nu realizezsi in moentele alea cand lumea ta pur si simplu ti se prabuseste si simti ca nu mai poti respira si ca nimic nu mai are culoare ori gust, odata ce lucrurile astea trec ai sansa sa iti dai seama ca nu ai avut decat de invatat din tot calvarul ala.

Kiddo_
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:19
Draga mea , socializeaza , mergi sa faci sport , umple-ti viata cu de toate , timpul le rezolva pe toate , dar numai daca vrem.Daca tu accepti sa-l primesti de fiecare data iti reimprospatezi ranile , analizeaza unde ai gresit tu , in primul rand , poate ai oferit prea mult , uneori este bine sa avem o rezerva pentru noi , sa ne protejam , dar cand vei intelege unde ai gresit , te vei vindeca .Iti recomand sa citesti cartea
Poarta-te ca o lady ,gandeste ca un barbat , de Steve Harvey si la fel de mult te va ajuta si
"Daca m-as asculta , m-as intelege " de Jacques Salome .Iti urez succes si nu uita ............viata nu se opreste la primul barbat din viata ta , bucura-te si accepta-l pe urmatorul !
kudika_24781
Postat pe 6 Ianuarie 2013 15:02
Prin ce trecem noi femeile....acum mi am facut curaj sa vorbesc si eu ....a trebuit sa invat sa traiesc cu durerea in suflet ....nu poti uita ...face parte din viata ta , trecutul tau ,mergi mai departe pt ca nu este o regula ,,,trebuie doar sa razbati....au trecut 2 ani si ceva de cand m am despartit de el si inca ma trezesc cu lacrimi pe obraz...si muncesc ,ies cu prietenii ,merg in vacante ...dar totul este in zadar ,nimic nu va mai fi cum a fost ......poate ca intr o zi am sa va spun si povestea vietii mele...
kudika028547
Postat pe 6 Ianuarie 2013 16:27
Draga kudika_18248

Poate spunandu-ti urmatoarea mica poveste vei intelege mai bine toate sfaturile ce ti s-au dat aici.
Am fost intr-o relatie legala 2 ani, din care un an am acceptat betii, scandaluri, batai si inselat. Eram tanara, asa ca mi-am luat inima in dinti si am spus STOP, mai ales ca la mijloc era si un copil ce preferam sa creasca in liniste. MAREA mea greseala:am stat sa sufar dupa acea relatie 3 ani. 3 ani in care m-am inchis, izolat de prieteni si tot ce tinea de frumusetea vietii. Am cunoscut apoi pe altcineva, care credeam, in prostia mea, ca va tine la mine, ca ma va aprecia. Neavand prieteni cu care sa vorbesc iar experienta mea cu partea masculina era aproape nula, am facut o a doua MARE greseala. Am acceptat o noua relatie cu toate ca mi-am dat seama ceea ce vroia el de fapt de la mine. Am tacut si am acceptat aceasta nebunie doar ca sa nu mai fiu singura. Urasc singuratatea! Am fost in aceasta relatie, nu 4 ani ca tine, ci 13!! Daca la incept a fost cat de cat OK, ultimii 3 ani a fost cosmar curat. Betii urmate de batai, scandaluri din orice...Gandul ca as putea ramane iar singura ma innebunea de-a binelea.Varta de acum inaintata, 2 copii acum, nu unul, fara prieteni...era abisul in care credeam ca ma voi prabusii. Acceptam toate mizeriile de frica sa nu sufar apoi de singuratate. Asta pana in momentul cand...fiica mea cea mare si eu am ajuns la spital in urma unei batai :(. Asta a fost punctul terminus al relatiei.Nu am facut atunci pasul despartirii, insa am inceput sa imi fac prieteni. Mi-am facut grupul meu in care ma simteam bine. Asa am inceput sa simt ca nu mai sunt singura ci am si pe altii alaturi de mine. Asta mi-a dat puterea sa pun capat si relatie nebunesti in care ma complaceam de atat timp.Mi-am spus atunci: punct si de la capat. Viata nu ia sfarsit aici si nu se stie niciodata ce ma asteapta pe viitor.Acum sunt fericita, linistita si...chiar iubita de cineva care ma apreciaza pe mine ca om si nu ma crede doar obiect bun de folosit :)
Mona22
Postat pe 6 Ianuarie 2013 16:38
Draga mea, si eu ca si tine am incheiat o relatie de patru ani. A fost cel mai dureros lucru din viata mea, nu l-am mai vazut de trei luni si inca ma gandesc la el. Eu am ales sa incheiem deoarece nu mai era nimic intre noi. Am fost impreuna cu el din liceu pana in anul doi de facultate, cand am venit aici credeam ca relatia va decurge la fel de minunat ca pana acum, dar nu a fost asa, ci total invers. Noi eram la facultati diferite si el, pana unde stau eu facea o ora si mereu cand ii reprosam ca nu petrecem destul timp impreuna, el imi venea cu scuza ca face prea mult pana la mine, am incercat sa iesim in alte parti, dar la fel el se grabea mereu sa plece ca face prea mult pana acasa. intr-o seara mi-a spus ca va merge intr-un local cu colegii de cameara si iubitele lor si m-a invitat si pe mine, dar era ziua in care aveam cursuri pana la 8 si eu ajungeam acasa la 9 si nu puteam sa merg, pana la urma a mers fara mine, m-a suparat foarte tare, mai ales ca a vrut sa mearga si a 2-a oara, dar m-am infuriat foarte tare pe el si nu s-a mai dus. Am trecut peste incident, dar un an si jumatate am tinut-o numai in certuri pentru ca nu ne vedeam suficient, nici peste noapte nu vroia sa mai ramana la mine si pana la urma l-am intrebat daca are pe altcineva si a negat. In vacanta de vara am crezut ca daca vom petrece toata var impreuna ne vom linistii si el a crezut la fel. Pentru ceva timp am crezut ca ne-am impacat, ne alintam ne trimiteam msg cu cat de mult ne iubim flori, etc. iar cand am inceput din nou facultatea a fost si mai rau ca anul trecut, adica pe mine ma scotea numai in parcurii si cu colegii lui iesea la bere, cand organiza facultatea vreun eveniment el era nelipsit si pe Fb avea poze cu fete si eu m-am simtit data la o parte, trdata. Daca am vazut ca eram a 3a roata de la bicicleta in propria relatie am zis sa-i pun punct, doar nu era sa mai fiu impreuna cu un astfel de om, car enu mai era baiatul de care ma indragostisem acum patru ani. Dupa cateva saptamani ma suna ca ar vrea sa ne impacam si ca ar face orice ca acest lucru sa se intample, eu eram data peste cap, reusisem sa ma invat cu ideea ca nu mai suntem impreuna. desigur doar cu vorba a ramans ca nu a facut nimic, doar m-a mai suntat de cateva ori si atat. bine, defapt eu am fost cea care i-a spus ca ar fi mai bine sa ne vedem de vietile noatre si tot eu am fost cea care i-a dat un msg spunandu-i ca nu am cu cine sa vb, dar tot eu nu am vrut sa contunuam deoarece nu m vrut sa ma injosesc atat pentru o pesrsoana care nu ma merita. Inca ma simt tradata, fiinda cu un an in urma imi spusese ca avem planuri impreuna si ca ma iubeste foarte mult, cum pot astfel de pesoane sa existe, sa aiba toata iubirea de care au nevoie si totusi...oricum nu iti dau nici un sfat cine stie ce, doar am vrut sa-ti spus si prin ce am trecut eu. Sfatul meu este sa iesi din casa,gaseste hobby-uri, si nu ai sa-l uiti atat de usor, este o rana care se vindeca in timp, el nu se va schimba, oamenii nu se schimba oricat de mult le arati ca ii iubesti. mult noroc
kudika337358
Postat pe 6 Ianuarie 2013 16:49
Nici nu-ti dai seama ce repede o sa uiti totul...
trebuie doar sa vrei sa nu il mai auzi , sa nu-l mai vezi.Atat.
Bafta
Mr_Li
Postat pe 6 Ianuarie 2013 16:51
ghertzoaica
Postat pe 6 Ianuarie 2013 17:14
Nu vei putea sa-l uiti, ci doar sa-l ierti cu timpul!Dincolode iubire si durere trebuie sa fie demnitatea ta!
Fiecare fila de calendar pe care ati rupt-o impreuna ,nu este doar o foaie de hartie, ci este o parte din viata ta! Gaseste-ti ocupatii noi, prieteni noi, da-ti tie o sansa. Nu sta sa-ti plangi de mila, sa lasi viata sa treaca pe langa tine.Ai puterea sa-l scoti din viata ta si sa privesti un nou rasarit!
healthy008424
Postat pe 6 Ianuarie 2013 18:50
oricat de tare te.a ranit niciodata nu trebuie sa lasi asta sa se vada cand esti in preajma lui. Daca mai trece un timp si iar vine la tine cu ochi de catelusi si cu scuze penibile trebuie sa ii dai ignor, ignoranta e cea mai buna cale ca sa atragi atentia cuiva. Daca te mai vezi cu el la petreceri arata-i ca viata e frumoasa si fara el. Distreaza.te si incearca sa fii optimista. Si tine minte cine a calcat stramb o data va mai calca stramb si a doua oara.
kudika067875
Postat pe 6 Ianuarie 2013 20:35
ai primit asa de multe sfaturi la intrebarea ta, ma intreb oare daca le si citesti pe toate... fiecare persoana da un sfat din propria experienta, care este mai mult sau mai putin asemanatoare cu a ta. Dar cel mai bine si mai bine tu stii ce e in sufletul tau si ce-ti doresti. Daca nu vine din inima dorinta de a-l uita, ci dorinta de a gasi o cale sa va reimpacati, atunci nu o sa uiti de el. Gandeste-te bine la ce iti doresti si ce e mai bine pentru tine - nu sunt acelasi lucru! Este o analogie putin ciudata, dar gandeste-te cand esti la dieta: iti doresti sa mananci ceva dulce, dar stii ca nu e bine pentru tine asa ca te abtii. E acelasi principiu si in problema ta, doar ca la o scara mai mare si mult mai dureroasa. Ideea e ca tu trebuie sa stabilesti singura ceea ce vrei - daca vrei sa-l uiti, daca vrei sa va reimpacati, daca vrei sa ramaneti amici, etc - si cand ai un scop (analog la cate kg vrei sa slabesti) vei stii ca trebuie sa renunti la anumite lucruri care le doresti dar care iti sunt daunatoare (analog la dulciuri, cartofi si hamburgeri ;) ). Sper ca o sa poti sa-ti asculti inima si sa iei decizii conform virtutilor tale, si sa nu urmezi calea propusa de altii. Pana la urma, tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau si ce e mai bine pentru tine. Succes!
adelina_balasa
Postat pe 6 Ianuarie 2013 20:47
Si eu cu fostul iubit intretineam relatii sexuale..De fiecare data cand il vedeam imi venea sa sar pe el, parca eram obsedata de el...Cand aveam nevoie sa dau din energie stiam la cine apela .De fiecare data cand mergeam la petreceri ma imbracam provocator innebunea , cand venea spre mine ma indepartam de el murea ca nu ma poate avea in momentul ala di mergea sa isi gaseasca alta victima:)...De fiecare data cand ma suna sa ma invite la suc , mergeam dar nu se intampla nimic, il doream, dar ma abtineam, cand ma atingea ii luam mana sau cand imi batea apropouri ma faceam ca nu inteleg ce spune si asa se intorcea cu buza umflata...Acum cum suntem asa zisi prieteni putem vb orice ...Totusi mi-a fost iubit nu mi-a fost dusman...Ca ne-am desparit am fost amandoi de vina...Sufeream mai tare cand nu il vedeam sincer...Pe zi ce trecea am acceptat situatia, am inceput sa il privesc exact ca un prieten, nimic mai mult...Cu cat accepti situatia cu atat iti este mai usor...Noi am avut o relatie de 4 ani si ceva si i suntem despartiti de un an...Cand am nevoie de ajutor la el apelez de fiecare data..Cand ne vad prieteni de fiecare data ne spune de ce nu dam uitari si sa ne impacam,ii facem ca nu ii auzim...Sincer prefer sa ramanem asa decat din nou impreuna...Trebuie sa fii tare in fata lui...Cateodata si ei ne dau puterea sa trecem mai departe.. Cu cat vezi cealalta fata iti vine sa spui"Doamne pt ce sufar ? Pt ciudatenia asta? Nu merci! Azi inainte imi pun in gand sa nu mai sufar pt el..Depinde si de noi, cu cat ne gandim ce frumoasa a fost relatia noastra cu atat rau ne face, I-a gandeste la lucruri rele ce a fost intre voi, fara sa pui cele bune si vwzi in cateva luni nici macar nu iti mai pasa de el...Credema...Scuze gramatica:)
kudika100024
Postat pe 6 Ianuarie 2013 21:42
Multumesc!!! Eu am reusit sa trec in urmatoarea etapa!!! Pana cand nu iti impui sa accepti trecutul si sa triesti in prezent pentru un viitor mai bun pentru tine...nu rezolvi nimic. Eu asta a facut: am zis stop, nu mai vreau sa sufar, sa plang, vreau sa fac orice ca sa ma simt bine si sa profit cat mai mult de statutul de single! Si caut persoana cu care sa privim impreuna in aceeasi directie!!! Mult succes si incredere in Dumnezeu ca are pentru fiecare ceva bun...
filip_ana_maria2007
Postat pe 6 Ianuarie 2013 22:44
cui pe cui se scoate
kudika344299
Postat pe 7 Ianuarie 2013 01:43
Cred ca Lizicat are dreptate...nu incerca pur si simplu sa-l uiti,ca nu ai cum sa reusesti,aveti multe amintiri impreuna.Nu-l mai lasa sa te umileasca,trebuie sa incerci sa intrerupi orice contact cu el...chiar schimbati nr de tel.Incearca sa socializezi cat mai mult si sa nu stai singura in casa.Cu timpul nu o sa mai simti nimic pt el...
vasilepeter
Postat pe 7 Ianuarie 2013 02:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor... 19 De la: surubelnita 6 Mai 2014 21:46
concurs de bancuri 9 De la: alfredodecurtofreco 15 Noiembrie 2010 20:00
nu pot sa renunt la el. ce pot sa fac? 26 De la: kudika037917 10 Iulie 2009 03:48
Off 4 De la: anutzzaa 13 Iulie 2010 16:52
S-a despartit de mine, au trecut 2 luni insa as vrea sa ne mai acordam o sansa P.S. Are cineva ghidul lui Alex David- Cum sa-ti recastigi iubita ? 9 De la: Matei_910 5 Iulie 2015 22:46