Setari Cookie-uri

Mama nu mi-l acceapta..ce fac??un sfat...va rog.

stiu yumy da mai stiu k nu toti sunt la fel..sa nu generalizam.
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:37
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:32:16
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:22:30eu inteleg si tocmai de asta zic k vreau sa o conving pe mama pt k el este aceea jumatate de care zici si tu.

dar asta nu poti sa o faci de pe o zi pe alta.Trebuie sa ai rabdare,lasati relatia sa decurga normal fara sa grabiti lucrurile,iesi cu el la intalnire iar cand te intorci acasa povesteste-i mamei unde ati fost ,ce ati facut ,cat de romantic a fost si cat de bine te-ai simtit .
Ps.Si eu am un prieten ,la inceput mama nu putea sa se uite la el ,asa rau o enerva ,ca are tatuaj pe mana stanga iar ea nu suporta picturile pe piele .acum dupa 2 ani cand a vazut cat e de treaba si cat e de simpatic zici ca-i fiul ei.
te rog frumos nu i mai da replica mu i stei
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:38
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:30:05yumy nu stiu da voi reusi cv..tata nu am...a murit acum cv timp

Imi pare foarte rau! Te intrebasem pentru ca ma gandeam ca l-ai fi putut avea complice la discutia cu mama ta, eu cred ca merita incercat sa discuti cu ea, sa incerci sa ajungi la sufletul ei, mamele sunt sensibile si isi iubesc mereu puii, chiar daca par dure, iti doresc mult succes in discutia cu ea. Si curaj, incercarea moarte n-are!
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:38
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:36:16
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:28:08
eh ,fiecare cu gandirea lui,eu personal nu sunt rasista ,am crescut intr-un alt mediu probabil de aceea,noi am fost invatati sa acceptam omul asa cum este si sa nu judecam pe nimeni deoarece nu e dreptul nostru .Eu nu detest pe nimeni deoarece consider ca in fiecare este un suflet curat .Ai incercat macar o data sa te pui in pielea altuia?Sa fi judecata de altii pentru ca nu ai culoarea pielii adecvata?

Pai si eu am fost invatat la fel..crede-ma am empatizat cu atatia oamenii..., eu nu am judecat pe nimeni dupa culoare pielii, numai ca tiganii s-au evidentiat mai mult prin practica de a suti
Nu ai intalnit tiganci prin magazine care vin cu fuste si fura haine, nu i-ai vazut cum baga la ingramadeala un batran in autobuz ca sa ii fure si ultimii banii sau si mai exemplar cum vin pe plajele de la mare, dar nu numai si ghicesc doar doamnelor care au inele pe degete?
Nu este vina mea ca aceasta etnie si-a facut un renume prost, ca sa nu mai dau exemplul de pe kudika care vorbeste aiurea in tramvai, majoritatea tiganilor sunt needucati si hoti si prefera sa fure decat sa muneasca, asta e cruntul adevar, sa nu-mi zici ca nu i-ai vazut prin franta cersind...si prin romania au ditamai viloaiele nu zic ca nu sutn si alte natii care fac asa, dar ei fac ce fac si ies mai in evidenta
ai fost,,educat,,sa sugi pu la ,mars in slo bo z de lesinata
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:40
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:38:50
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:30:05yumy nu stiu da voi reusi cv..tata nu am...a murit acum cv timp

Imi pare foarte rau! Te intrebasem pentru ca ma gandeam ca l-ai fi putut avea complice la discutia cu mama ta, eu cred ca merita incercat sa discuti cu ea, sa incerci sa ajungi la sufletul ei, mamele sunt sensibile si isi iubesc mereu puii, chiar daca par dure, iti doresc mult succes in discutia cu ea. Si curaj, incercarea moarte n-are!


ms si sper sa reusesc.da accept la prietenie..sa iti dau un msj privat
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:40
cunosc si eu familii de tigani in oraselul meu,cu unii am copilarit,parintii au fost de reaba dar copiii si-au c-am da in petec,eu fiind prietena cu ei nu am avut probleme,dar casniciile copiilo nu au durat!
Draga mea Alina,trebuie sa stai serios de vorba cu mama ta cand se va intoarce iubitul tau,poate,poate se va indupleca!!!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:41
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:38:50
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:30:05yumy nu stiu da voi reusi cv..tata nu am...a murit acum cv timp

Imi pare foarte rau! Te intrebasem pentru ca ma gandeam ca l-ai fi putut avea complice la discutia cu mama ta, eu cred ca merita incercat sa discuti cu ea, sa incerci sa ajungi la sufletul ei, mamele sunt sensibile si isi iubesc mereu puii, chiar daca par dure, iti doresc mult succes in discutia cu ea. Si curaj, incercarea moarte n-are!
te gandeai ca poti sa mi fa ci o mu ie pi sa ma s pe tn de jeg
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:41
De la: Titanika, la data 2012-12-27 16:41:16cunosc si eu familii de tigani in oraselul meu,cu unii am copilarit,parintii au fost de reaba dar copiii si-au c-am da in petec,eu fiind prietena cu ei nu am avut probleme,dar casniciile copiilo nu au durat!
Draga mea Alina,trebuie sa stai serios de vorba cu mama ta cand se va intoarce iubitul tau,poate,poate se va indupleca!!!


apoi nu stiu cum voi reusi sa o induplec
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:42
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:36:16
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:28:08
eh ,fiecare cu gandirea lui,eu personal nu sunt rasista ,am crescut intr-un alt mediu probabil de aceea,noi am fost invatati sa acceptam omul asa cum este si sa nu judecam pe nimeni deoarece nu e dreptul nostru .Eu nu detest pe nimeni deoarece consider ca in fiecare este un suflet curat .Ai incercat macar o data sa te pui in pielea altuia?Sa fi judecata de altii pentru ca nu ai culoarea pielii adecvata?

Pai si eu am fost invatat la fel..crede-ma am empatizat cu atatia oamenii..., eu nu am judecat pe nimeni dupa culoare pielii, numai ca tiganii s-au evidentiat mai mult prin practica de a suti
Nu ai intalnit tiganci prin magazine care vin cu fuste si fura haine, nu i-ai vazut cum baga la ingramadeala un batran in autobuz ca sa ii fure si ultimii banii sau si mai exemplar cum vin pe plajele de la mare, dar nu numai si ghicesc doar doamnelor care au inele pe degete?
Nu este vina mea ca aceasta etnie si-a facut un renume prost, ca sa nu mai dau exemplul de pe kudika care vorbeste aiurea in tramvai, majoritatea tiganilor sunt needucati si hoti si prefera sa fure decat sa muneasca, asta e cruntul adevar, sa nu-mi zici ca nu i-ai vazut prin franta cersind...si prin romania au ditamai viloaiele nu zic ca nu sutn si alte natii care fac asa, dar ei fac ce fac si ies mai in evidenta

eu nu sunt aici nici sa dau like nici sa sanctionez ,dar te intreb ,oare de ce s-a ajuns in aceasta situatie?de ce nu au locuri de munca?
pentru ca nu-i angajeaza nimeni....discriminare se numeste acest lucru
uite eu am vazut un caz ...un baiat crescut in casa de copii,ajuns la maturitate a facut facultate ,baiat super inteligent,urma sa fie profesor de matematica.A incercat sa se angajeze dar a fost refuzat pretutindeni.Ghici de ce?culoarea pielii nu l-a avantajat desi avea o inteligenta peste medie .
alandalaportocala
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:44
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:38:07
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:32:16
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:22:30eu inteleg si tocmai de asta zic k vreau sa o conving pe mama pt k el este aceea jumatate de care zici si tu.

dar asta nu poti sa o faci de pe o zi pe alta.Trebuie sa ai rabdare,lasati relatia sa decurga normal fara sa grabiti lucrurile,iesi cu el la intalnire iar cand te intorci acasa povesteste-i mamei unde ati fost ,ce ati facut ,cat de romantic a fost si cat de bine te-ai simtit .
Ps.Si eu am un prieten ,la inceput mama nu putea sa se uite la el ,asa rau o enerva ,ca are tatuaj pe mana stanga iar ea nu suporta picturile pe piele .acum dupa 2 ani cand a vazut cat e de treaba si cat e de simpatic zici ca-i fiul ei.
te rog frumos nu i mai da replica mu i stei

dogule sa-mi fie cu iertare ca te salut atat de tarziu eram prinsa in febra postarilor te tuc si fug .ar fi cazul sa pap ceva
alandalaportocala
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:47
asa e kuduka16760 unii dintre ei nu au nici o vina pt ce fac ceilalti
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:47
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:42:24
De la: Titanika, la data 2012-12-27 16:41:16cunosc si eu familii de tigani in oraselul meu,cu unii am copilarit,parintii au fost de reaba dar copiii si-au c-am da in petec,eu fiind prietena cu ei nu am avut probleme,dar casniciile copiilo nu au durat!
Draga mea Alina,trebuie sa stai serios de vorba cu mama ta cand se va intoarce iubitul tau,poate,poate se va indupleca!!!


apoi nu stiu cum voi reusi sa o induplec


stiu ca-ti este greu,dar asa cum au zis si ceilalti,...cu rabdare,vei reusi.Pt moment incearca sa gandesti cu capul,de vei gabdi cu inima vei suferi mult prea mult,dar cred ca timpul le va rezova pe toate!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:47
kudika* scuze am gresit.
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:47
De la: Titanika, la data 2012-12-27 16:41:16cunosc si eu familii de tigani in oraselul meu,cu unii am copilarit,parintii au fost de reaba dar copiii si-au c-am da in petec,eu fiind prietena cu ei nu am avut probleme,dar casniciile copiilo nu au durat!
Draga mea Alina,trebuie sa stai serios de vorba cu mama ta cand se va intoarce iubitul tau,poate,poate se va indupleca!!!
eu cunosc niste romani de treaba iti vine sa crezi asa cva,,ce pu la mea o toti dati cu de treaba sau nu,,sunteti chiar asa retardati incat nu puteti intelege ca in mediul ala sau nascut daca va nasteati voi acolo,,puteti alege voi unde sa va nasteti,nu are nimeni nici un merit pentru unde e nascut si on ce mediu a crescut,,iar vai ca totusi aveti scoala si nu va dati seama de asta si inca sunteti rasisti ,inseamna ca cu atat mai mult sunteti niste retardati mintali
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:48
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:44:43
uite eu am vazut un caz ...un baiat crescut in casa de copii,ajuns la maturitate a facut facultate ,baiat super inteligent,urma sa fie profesor de matematica.A incercat sa se angajeze dar a fost refuzat pretutindeni.Ghici de ce?culoarea pielii nu l-a avantajat desi avea o inteligenta peste medie .
Inseamna ca nu a venit unde trebuie
eu am lucrat la un departament de recrutare pentru o mare companie si a venit un baiat care a terminat facultatea +masterul cu 10, cv-ul era foarte bogat avea si recomandari+plus a venit cu o povestea similara. Eu ce am zis ca il recomand pt angajare mai ales ca am zis ca saracul nu are familie, are nevoie de bani, e baiat destept are dreptul la o sansa. Ghicesti ce s-a intamplat?
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:49
dak voi reusi as fii cea mai fericita nu mi-ar mai trebui nimic pe lume.
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:50
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 16:50:25dak voi reusi as fii cea mai fericita nu mi-ar mai trebui nimic pe lume.

Sigur vei reusi trebuie sa ai incredere in tine
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:51
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:48:06
De la: Titanika, la data 2012-12-27 16:41:16cunosc si eu familii de tigani in oraselul meu,cu unii am copilarit,parintii au fost de reaba dar copiii si-au c-am da in petec,eu fiind prietena cu ei nu am avut probleme,dar casniciile copiilo nu au durat!
Draga mea Alina,trebuie sa stai serios de vorba cu mama ta cand se va intoarce iubitul tau,poate,poate se va indupleca!!!
eu cunosc niste romani de treaba iti vine sa crezi asa cva,,ce pu la mea o toti dati cu de treaba sau nu,,sunteti chiar asa retardati incat nu puteti intelege ca in mediul ala sau nascut daca va nasteati voi acolo,,puteti alege voi unde sa va nasteti,nu are nimeni nici un merit pentru unde e nascut si on ce mediu a crescut,,iar vai ca totusi aveti scoala si nu va dati seama de asta si inca sunteti rasisti ,inseamna ca cu atat mai mult sunteti niste retardati mintali


Dragul meu,nu sant rasista si nici nu le caut nod in paura atata timp cat ma respekta!DA!Sa nu ma intelegi gresit!!!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:52
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:49:23
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:44:43
uite eu am vazut un caz ...un baiat crescut in casa de copii,ajuns la maturitate a facut facultate ,baiat super inteligent,urma sa fie profesor de matematica.A incercat sa se angajeze dar a fost refuzat pretutindeni.Ghici de ce?culoarea pielii nu l-a avantajat desi avea o inteligenta peste medie .
Inseamna ca nu a venit unde trebuie
eu am lucrat la un departament de recrutare pentru o mare companie si a venit un baiat care a terminat facultatea +masterul cu 10, cv-ul era foarte bogat avea si recomandari+plus a venit cu o povestea similara. Eu ce am zis ca il recomand pt angajare mai ales ca am zis ca saracul nu are familie, are nevoie de bani, e baiat destept are dreptul la o sansa. Ghicesti ce s-a intamplat?
pleaca pi sa mas pe tn de retardata care aveai id de mes cu vodafone ca lucrai la ei distruso psihic
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:53
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:53:01
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:49:23
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:44:43
uite eu am vazut un caz ...un baiat crescut in casa de copii,ajuns la maturitate a facut facultate ,baiat super inteligent,urma sa fie profesor de matematica.A incercat sa se angajeze dar a fost refuzat pretutindeni.Ghici de ce?culoarea pielii nu l-a avantajat desi avea o inteligenta peste medie .
Inseamna ca nu a venit unde trebuie
eu am lucrat la un departament de recrutare pentru o mare companie si a venit un baiat care a terminat facultatea +masterul cu 10, cv-ul era foarte bogat avea si recomandari+plus a venit cu o povestea similara. Eu ce am zis ca il recomand pt angajare mai ales ca am zis ca saracul nu are familie, are nevoie de bani, e baiat destept are dreptul la o sansa. Ghicesti ce s-a intamplat?
pleaca pi sa mas pe tn de retardata care aveai id de mes cu vodafone ca lucrai la ei distruso psihic
MAI AI?
krizantema
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:55
deci oricine ii va mai da replica mu i stei penale ,,rasiste,yumi va avea de suferit
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:55
De la: krizantema, la data 2012-12-27 16:55:08
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:53:01
De la: yumy, la data 2012-12-27 16:49:23
De la: kudika_16760, la data 2012-12-27 16:44:43
uite eu am vazut un caz ...un baiat crescut in casa de copii,ajuns la maturitate a facut facultate ,baiat super inteligent,urma sa fie profesor de matematica.A incercat sa se angajeze dar a fost refuzat pretutindeni.Ghici de ce?culoarea pielii nu l-a avantajat desi avea o inteligenta peste medie .
Inseamna ca nu a venit unde trebuie
eu am lucrat la un departament de recrutare pentru o mare companie si a venit un baiat care a terminat facultatea +masterul cu 10, cv-ul era foarte bogat avea si recomandari+plus a venit cu o povestea similara. Eu ce am zis ca il recomand pt angajare mai ales ca am zis ca saracul nu are familie, are nevoie de bani, e baiat destept are dreptul la o sansa. Ghicesti ce s-a intamplat?
pleaca pi sa mas pe tn de retardata care aveai id de mes cu vodafone ca lucrai la ei distruso psihic
MAI AI?
nici n am inceput retardo,,din cauza unr oameni ca mu i sta de yumi a existat holocaustul,vz familii ingropate de vi,si la urma intreaba ma daca mai am
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:58
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:55:32deci oricine ii va mai da replica mu i stei penale ,,rasiste,yumi va avea de suferit


hei,usurel!!!Ai trecut la atac?Te rog mult fara violenta!!!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 16:59
heloooooooooo...incetati cu cearta si vb urate..vreau sa aud idei sfaturi nu certuri mai bn zis sa vad scris ca nu am cum sa le aud prin comp.
Alyna_Catalin_2
Postat pe 27 Decembrie 2012 17:00
De la: Titanika, la data 2012-12-27 16:59:23
De la: kudika_23875, la data 2012-12-27 16:55:32deci oricine ii va mai da replica mu i stei penale ,,rasiste,yumi va avea de suferit


hei,usurel!!!Ai trecut la atac?Te rog mult fara violenta!!!
nu mi mai da mesaje private nu ma intereseaza ca e norata tiganga,,ma intereseaza sa sanctionati cretinismul nu sa l imbratisati
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 17:01
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 17:00:10heloooooooooo...incetati cu cearta si vb urate..vreau sa aud idei sfaturi nu certuri mai bn zis sa vad scris ca nu am cum sa le aud prin comp.
o sa vz tu cearta daca mai vorbesti cu mu i sta de yu mi
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 17:03
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 17:00:10heloooooooooo...incetati cu cearta si vb urate..vreau sa aud idei sfaturi nu certuri mai bn zis sa vad scris ca nu am cum sa le aud prin comp.


o luaram cu totii razna,se pare ca nimeni nu are idei,intradevar e o situatie complicata si totul depinde doar de tine!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 17:05
De la: Titanika, la data 2012-12-27 17:05:36
De la: Alyna_Catalin_2, la data 2012-12-27 17:00:10heloooooooooo...incetati cu cearta si vb urate..vreau sa aud idei sfaturi nu certuri mai bn zis sa vad scris ca nu am cum sa le aud prin comp.


o luaram cu totii razna,se pare ca nimeni nu are idei,intradevar e o situatie complicata si totul depinde doar de tine!


Intr-un razboi ca si in dragoste trebuie dusa mereu acea batalie care se termina cu esec s-au cu reusita!
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2012 17:10
Moldoveanca si tzigan...combinatia ideala..el la ciordit in Italia, ea la produs pe centura...tot in Italia...asta e viitorul...
kudika226898
Postat pe 28 Decembrie 2012 23:50
pardon..combinatia ta e gresita.
Alyna_Catalin_2
Postat pe 29 Decembrie 2012 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna 152 De la: capsunik_luv 12 Decembrie 2009 00:00
nu stiu ce sa fac...va rog ajutati ma cu un sfat 13 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:25
ce sa fac sa-l fac sa se apropie mai mult de mine? 66 De la: kudika475109 28 Iulie 2013 12:18
Ciudatenie 26 De la: thadoog 11 Ianuarie 2010 18:52
Atractie necontrolata 3 De la: ilumax_76 7 August 2011 08:40