Setari Cookie-uri

indragostita de un alt barbat

Pentru un sex pui demnitatea familiei la îndoialã? Trebuie sã fii foarte etentã ce faci dacã ai si copii, la mijloc sunt ei. Acel bãrbat poate are farmec si metode bãrbãtesti de a seduce o femeie,fii foarte atentã la intentiile lui, e mai chipes de cît sotul tãu? pînã acum a fost bun sotul tãu?
kudika466666
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:16
De la: kudika410399, la data 2013-04-14 08:07:04Povestea ta este identice cu a mea , parca eu am scris rândurile astea.
Nu pot da imi scot din minte si suflet acest om, dar nu cred ca as putea sa ii spun ce simt. Il iubesc in tãcere de foarte mult timp. Fiind gradul acesta de rudelor nici mãcar nu as intrazni.
Dacã poți spune ce simți si mergi înainte eu nu am curaj !

Nu imi vine sa cred ca are cineva aceeași poveste identica cu a mea. Doamne este identica chiar ce ai spus de relația cu soțul tau , avem si noi 17 ani de relație si aceleași probleme.
kudika410399
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:20
Cu scuzele de rigoare pentru celelalte persoane care se afla pe acest forum, nu pot spune decat " nu degeaba se spune despre femeile maritate ca, sunt cu..e", au in pat in fiecare seara barbat si totusi viseaza la altul, cazul de fata. Ceea ce nu pot spune de o femeie singura, care poate nu are partener si ar dori.Ti sau recomandat dusuri reci, sex cu sotul, etc. dar degeaba, odata incoltita ideea se pare ca nimic nu te mai opreste. Fa cum te taie capul, capul face, capul trage. Nu inteleg altceva...de ce aveai nevoie si de martorii, la pacatul tau?
kudika_30206
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:34
hello,daca precum spui tu il vrei doar pentru sex atunci nu rata ocazia.Daca arati atit de bine precum te lauzi chiar daca asta dupa parerea mea nu conteaza prea mult,ca doar nu mai stinteti niste adolescenti ai sanse sa iti implinesti fantezia.Succes!!!!!!!!
kudika323334
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:53
De la: kudika_30206, la data 2013-04-14 08:34:24Cu scuzele de rigoare pentru celelalte persoane care se afla pe acest forum, nu pot spune decat " nu degeaba se spune despre femeile maritate ca, sunt cu..e", au in pat in fiecare seara barbat si totusi viseaza la altul, cazul de fata. Ceea ce nu pot spune de o femeie singura, care poate nu are partener si ar dori.Ti sau recomandat dusuri reci, sex cu sotul, etc. dar degeaba, odata incoltita ideea se pare ca nimic nu te mai opreste. Fa cum te taie capul, capul face, capul trage. Nu inteleg altceva...de ce aveai nevoie si de martorii, la pacatul tau?


Ar fi bine daca nu ai mai generaliza la adresa tuturor femeilor casatorite. Uite ca unele dintre noi suntem multumite de casnicia noastra si de barbatul de langa noi.
kudika_32792
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:59
Destul de greu pentru tine,dar intrebarea-i de ce te-ai mai casatorit cu actualul sot.Inseamna ca sentimentele tale sunt nestatornice,cum vezi un barbat deosbit ti se aprind calcaiele,daca-ti inseli sotul,celalalt nu te va iubi considerand ca esti frivola si la radul lui stiind ca daca vezi un alt barbat frumos il inseli si pe el,Asa ca ramaii cu prima ta iubire(sotul tau) si doar viseaza.
kudika_33250
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:19
Pentru cea care a initiat topicul: cred ca de vina pentru dorinta ta de a te culca cu acel barbat, si casatorit pe deasupra, este faptul ca simti ca imbratanesti si nu te mai simti seducatoare, de aceea cauti o confirmare din exterior ca inca mai esti o femeie frumoasa, de aceea o consideri urata pe sotia acelui barbat pe care tu il placi, de aceea te si compari cu fiica lor de 14 ani, de aceea ne si spui ca multi barbati te plac, dar nu-i placi tu pe ei etc.

Nu stiu cum sa-ti spun, fara sa te superi, in caz ca mai citesti pe aici, dar imi lasi impresia ca esti o femeie superficiala, care se defineste doar prin aspectul ei exterior si-i categoriseste pe ceilalti oameni in functie de acelasi criteriu, cel al frumusetii exterioare. Sunt de parere ca ar trebui sa-ti indrepti privirea si asupra partii interioare din tine, sa-ti indrepti atentia si asupra sufletului, si teama mi-e pentru tine ca vei gasi un mare gol acolo, deoarece pentru tine frumusetea exterioara a fost mai presus de cea interioara. Frumusetea trupului e importanta, dar la fel de importanta, daca nu chiar mai importanta, e frumusetea sufletului. Frumusetea interioara a unui om nu imbrataneste niciodata, nu se demodeaza niciodata, asta ar trebui tu sa intelegi, iar cand o sa intelegi asta, n-o sa-ti mai fie teama de batranete. Nimic nu este mai penibil decat o femeie care se machiaza strident, poarta bluze cat mai decoltate, fuste cat mai scurte, care se arunca de gatul oricarui barbat, in speranta ca o va primi in patul lui, si nu cred ca tu ti-ai dori sa ajungi intr-o astfel de ipostaza, cea a femeii constiente de faptul ca imbatraneste si e disperata ca nu mai e seducatoare.

Si mai doresc sa-ti spun ceva: poate, in ochii tai, sotia acelui barbat e o femeie urata, dar in ochii lui, acea femeie cu siguranta este o femeie deosebita, caci altfel nu ar fi facut-o sotia lui si mama copiilor sai.

In legatura cu acel barbat, daca te-ar fi placut, pana acum ar fi facut mai multe ca sa-ti arate lucrul asta, iar faptul ca ti-a oferit o floare in prezenta sotului nu denota absolut nimic. Cred ca oricare dintre femeile prezente aici, am primit vreo floare sau un buchet de flori cu diferite ocazii de la colegii nostri sau de la prietenii de familie. E un doar un gest politicos si atat.

Si, acum la final, vroiam sa-ti spun ca daca tu esti dispusa sa-ti distrugi lunga ta casnicie pentru ca simti ca imbratanesti si de aceea esti disperata, vroiam sa-ti spun ca nu ai niciun drept sa te bagi in casnicia de 20 de ani sau poate chiar mai mult a acelui barbat, mai ales ca el nu a facut niciun gest care sa-ti arate ca el tine la tine. La varsta ta ar fi trebuit sa ai mai multa minte si prestanta.

Asa, si ca sa nu uit, tin sa precizez ca sunt impreuna cu acelasi barbat de 13 ani, suntem casatoriti de foarte multi ani (12 ani mai precis), ne tinem de mana, chiar si in public, viata noastra intima este inca plina de pasiune, ne adresam vorbe de alint si de drag, si stii de ce facem toate lucrurile astea? Pentru ca ne iubim si ne pasa unul de celalalt, pentru ca relatia noastra reprezinta unul dintre cele mai frumoase lucruri din viata noastra, pentru ca am invatat sa ne privim si sa ne iubim, dincolo de chipurile noastre. Nu doar trupurile noastre se iubesc si se doresc, ci si sufletele noastre fac acelasi lucru. Omul asta reprezinta viata mea, e parte din mine, din inima si sufletul meu, si orice alt barbat nici nu se poate compara cu el. Mi-a fost si imi este alaturi la bine si la greu, si eu i-am fost si-i sunt alaturi intotdeauna si stii de ce? Pentru ca ne iubim.
kudika_32792
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:34
Vio , ....
Rotty_
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:40
De la: Rotty_, la data 2013-04-14 09:40:01Vio , ....


kudika_32792
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:42
Doamneee..ce aveti in capu ala?.Plin de hormoni acolo si mormologi?...Unde va e gandirea limpede si intelepciunea..Femei??
Ioanna__
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:46
o sa-ti treaca.astea sunt instincte si ispite.de obicei cand o femeie alearga dupa un barbat va fi dezamagita.vezi-ti de treaba ta si gandeste-te la altceva si nu mai face comparatii la felul cum arati.pe barbati nu prea ii intereseaza aspectul asta in mod expres.
kudika127260
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:47
Nu-i spunenimic !!!, daca e sa fiti impreuna timpul le v-a rezolva singur si veti fi , daca nu , NU.Cum rezolvatimpul problemele omul nulepoate rezolva !
kudika081088
Postat pe 14 Aprilie 2013 10:15
crezi? unii poate da altii poate s mai 'prosti' si se dau cu capul de pereti incercand sa gaseasca un raspuns la faptul ca ''sotia lor a luat distanta fata de ei''. si cate o data ma gandesc ca mai bine fac parte din prima categorie.
vaneduard
Postat pe 14 Aprilie 2013 10:15
De la: Ioanna__, la data 2013-04-14 09:46:32Doamneee..ce aveti in capu ala?.Plin de hormoni acolo si mormologi?...Unde va e gandirea limpede si intelepciunea..Femei??


femeie inteleapta ?!
Cotoiu_ucigas
Postat pe 14 Aprilie 2013 10:28
gandire limpede
Cotoiu_ucigas
Postat pe 14 Aprilie 2013 10:28
aici ai dreptate !!!!! dupa 17 ani de sex cu acelasi barbat , am ajuns sa facem sex de citeva ori pe an , am hotarit si eu sa ma las prada tentatiei , nu dau sfaturi , fiacare face ce crede , dar a fost sublim de a dreptul . fara sa fiu indragostita doar sex . pasional , salbatic parca incercam sa recuperam amindoi ce am pierdut atitia ani .e o decizie pe care o iei fara sa stai pe ginduri uneori si mai ales cind simti ca marele EL nu mai are nici un fel de interes pentru tine . hotarirea iti apartine !
kudika329981
Postat pe 14 Aprilie 2013 11:10
subscriu , viata e scurta iar noi ca femei avem tendinta de a ne sacrifica mereu pentru soti copii sau alti membri ai familiei ,
eu am refuzat sa o mai fac , am incercat altceva si e super ok . mi am asumat un risc dar n o sa mi para rau niciodata pentruca viata mea trebuie traita , iar sotul meu este interesat doar de ce vrea si ii convine lui . dupa 17 ani de casnicie nu mai reactioneaza nici daca stau goala linga el cu orele ....DECI ?
kudika329981
Postat pe 14 Aprilie 2013 11:20
eu zic sa fi mai ocupata, adica sa faci tot timpul ceva care sa te solicite ca sa nu mai te gandesti la el. Din experienta iti spun ca, atunci cand iubesti un barbat cu adevarat nu vezi si nu auzi nimic din ceea ce se intampla in jurul tau. ori la tine, daca ai vazut si oarece gest si simti acea atractie, asta imi da de gandit. insa, eu zic sa nu faci un gest pe care sa il regret apoi.
maria_doina
Postat pe 14 Aprilie 2013 11:44
Dovada mai mare de curvism nu stiu. Cum naiba sa ai sot si copii si tu sa vrei sa faci sex cu unul din prietenii sotului?! Stai Doamne iarta-ma in banca ta, la familia ta! Si altminteri femeile se supara cand sunt facute cu*ve... Sincer imi e scarba de aceste femei!! Nu vreau sa generalizez, nu toate femeile sunt cu*ve sa cum nu toti barbatii sunt cu*vari, dar raman uimit de ce ganduri animalice dau unele dovada. Daca te nemultumeste ceva in legatura cu viata ta amoroasa, ii spui sotului si sigur se va rezolva intr'un fel sau altul, ca doar sunteti casatoriti, deci banuiesc ca puteti discuta si sa va dati amandoi cu parerea. Doamne, fac cancer cand citesc astfel de lucruri!
kudika_16675
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:25
asta a intrat in tine.....lasa omul in pace si nu-ti dezamagi familia mai ales copii, fi o mama responsabile ca exista un Dumnezeu.
kudika029011
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:40
daca inima ti spune fa o fara regrete
Ieronim_Guzu_1
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:54
kudika377362
Postat pe 14 Aprilie 2013 13:34
Nu cred ca este vorba de dragoste. Dragostea presupune ceva mai mult decat sex-ul. Potrivit unui studiu facut de psihologi este extrem de daunator sa te casatoresti cu primul barbat din viata ta sau dupa caz prima femeie din viata ta, deoarece in timp apar tentatii...tentatia de-a vedea cum e si cu alt partener. Nu stiu sincer de ce-ai postat acest topic. In fond si la urma urmei ce-ti doresti? Sa-ti spuna cineva daca s-o faci sau nu cu nasul tau? Iti faci reclama sa afle lumea ca ”nu exista barbat pe lumea asta care sa te poata refuza” sau care e faza ca nu m-am prins de ea? Esti femeie matura ce naiba...sau asa te dai. Prostul daca nu e si fudul nu e prost destul.
simona_anca
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:00
sunt casatorita de 18 ani,am avut rel sexuale cu sotul cu un an inainte de casatorie...deci avem 19 ani..eu spun ca nu am rezistat tentatiei de a incerca cu alt barbat...s-a intamplat in urma cu 2 ani...
my_self40
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:06
De la: kudika329981, la data 2013-04-14 11:20:07subscriu , viata e scurta iar noi ca femei avem tendinta de a ne sacrifica mereu pentru soti copii sau alti membri ai familiei ,
eu am refuzat sa o mai fac , am incercat altceva si e super ok . mi am asumat un risc dar n o sa mi para rau niciodata pentruca viata mea trebuie traita , iar sotul meu este interesat doar de ce vrea si ii convine lui . dupa 17 ani de casnicie nu mai reactioneaza nici daca stau goala linga el cu orele ....DECI ?


TU L-AI ALES !!!
Du-ti crucea asa cum ti-ai fcaut-o !
_Kiddo
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:17
eu zik ca ar fi bine sa fii un om mai cu credinta sa incerci sa te rogi mai mult pt ca ceea ce zici u sunt pacate foarte mari ,de fapt u faci doua unu ca ti-e nas sau u esti nasa lui nu am inteles prea bine si doi ca inseli in timp ce esti maritata ,se numeste desfrahnare iar u esti subjugata de lucruri satanice si credema ca iti va parea rau de greselile facute ijn viata ,astea cad pe tine ,pe copii ,se platesk cu boli grave ,cu multe inclusiv moartea pt ca desfranarea e un pacat de moarte ,eu zik sa mergi si sa te spovedesti in fiecare luna la un preot dar nu orice preot si sa incerci sa revii la lucrurile frumoase pe care le ai :ai un sot ,ai o casa ,ai niste copii ,eu de exemplu nu am nimik din toate astea si nu stii cat mi-as dori sa le am sa fiu cea mai fericita de pe pamant nu sa ma gandesk cu cine sa mi-o trag ,pai de ce te-ai mai casat. Succes ,d-zeu sa te indrepte spre bine
kudika138694
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:57
Vreau sa-ti zic ca nu-ti face fata acest comportament.Ce exemplu vor avea copiii tai? Inca un lucru - cu toata pasiunea ta pentru el, sa stii o lege, un barbat comod aranjat inviata nu va lasa confortul pentru o femeie care se poarta ca o parasuta. Cazul tau , daca faci asta, este ca si pierdut. Te va avea la mana si dupa consumarea actului, tu il vei cauta mai intens, dar el te va trata ca pe o obtiune.Ce zici de o asa desfasurare a evenimentelor? Vei piede tot respectul fata de tine si vei arata cat de slaba ai putut fi odata. Tine minte, intr-o zi iti vei aduce aminte de acest mesaj. Ah, da, daca chiar va fi ceva intens, el iti va gasi inlocuire, cum i-ar face sotiei sale acum. Gandeste-te daca merita familia ta acest sacrificiu. Candva totul se va intoarce la tine,viata e ca si bumerangul.
kudika539393
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:57
Imi place cum ai spus...de ce are dansa nevoie de martori, daca oricum va face ce-i trasneste prin minte. Fato, cula-te cu el si basta, dar un om normal niciodata nu va aproba asa ceva, poate doar ratatii si retardatii!
kudika539393
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:03
eu zic ca viata merita traita din plin. Trebuie sa faci ceea ce vrei in viata nu doar ce e moral
kudika_25804
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:12
hm,iti dau un sfat prietenesc
e pacat in fata lui dzeu
e barbat si doreste sex ca orice barbat
risti sa va destramati fimiliile
se va vedeaca tu il iubesti si mai ales dupa ce vei face sex cu el
daca stai cuminte in banca ta o perioada de timp iti va trece.
poti fi foarte dezamagita,s au te vei simti bine
dar totul va rasufla
de data asta cred ca e cazul sa gindesti cu creierul,nu cu fundul
vrei sex mai mult?cumparati un vibrator.
kudika_14504
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu nimic...sunt intr-o mare dilema ..oare ce sa fac??help me please! 56 De la: crisss31 29 Iunie 2009 17:39
mesaj 25 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 21:10
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50
Eu penticostala,el ortodox !??? 7 De la: Carla7 18 Mai 2014 20:25
Sincer nu stiu ce sa fac!!! 17 De la: kudika136210 4 Martie 2010 15:23