Setari Cookie-uri

Ce parfum f puternic si persistent stiti?

Versace (sticla mov inchis)sau Bulgari (sticla rotunda si alba)sunt exceptionale daca iti plac parfumurile tari si rezistente.
auraelya
Postat pe 17 August 2008 08:42
Eu folosesc moschino este foarte persistent
ancutza_cocutza
Postat pe 17 August 2008 09:30
ANAIS ANAIS de la CACHAREL
roxana1
Postat pe 17 August 2008 09:34
parfummuri foarte puternice sunt cele de la lancome - iar daca vei alege Magie Noire.....o sa fii super incantata de el, persista fosrte, foarte mult su este puternic.
diana27
Postat pe 17 August 2008 10:31
CELE MAI BUNE PARFUMURI PE CARE TI LE POT RECOMANDA;ESTE NINNA RICCI;DOLCE GABBANA;YOU TO CALVIN KLEIN;AMARIGGE DE LA GIVENCHY;MAROUSSIA;FARRENHEIT;
raziela
Postat pe 17 August 2008 11:02
buna,iti pot recomanda un parfum de firma bun care persista foarte mult si e super placut:dolce&gabana light blue,sunt convinsa ca o sa-ti placa....incearca-l.Sau de la marca hermes paris:kelly caleche,e destul de puternic la inceput dar apoi dupa cateva minute e super fain.succes.
luiza1982
Postat pe 17 August 2008 11:39
buna! si eu prefer de asemenea parfumurile puternice.iti recomand armani_code, cinema_ysl sau elle_ysl, l'instant de guerlain_guerlain sau preferatul meu addict_dior. Toate cele enumerate persista f mult!
printisik_andra
Postat pe 17 August 2008 12:24
ideea e k parfumul pe care il porti trebuie sa te reprezinte...parfumul, zic eu, se alege in functie de personalitatea pe care o ai...eu folosesc euphoria-vara blossom, iarna cel simplu-calvin klein.un alt parfum care imi place mie f tare este dior addict...good luck
andrra
Postat pe 17 August 2008 13:00
Incearca Euphoria de la Calvin Klein ..Eu l-am incercat si acum nu ma mai despart de el .
E chic, puternic, rezistent si atrage toate privirile .
Dar la cate propuneri ai cred ca iti va fi greu sa faci o alegere !
irina1985
Postat pe 17 August 2008 14:15
Eu am kenzo amour si e super. Amabalajul il gasesti in mai multe culori pentru ca este o culoare pentru fiecare cantitate. Dar e super parfumul si persista. Si D&G - The one este un parfum foarte puternic, care persista mult, dar e un parfum mai dulce.

Postat pe 17 August 2008 15:25
CHANEL MADEMOISELLE
rexa
Postat pe 17 August 2008 16:09
Am tot citit aceste mesaje si m-am amuzat enorm..Pt a vorbi despre parfumuri trebuie chiar sa te pricepi.Nu consider ca sunt o priceputa insa cand vine vb de parfumuri as vb zile.In primul rand parfum puternic si persistent trebuie specificat si pentru ce perioada. PT ca de ex pt iarna este JP GAultier, Alien de la Mugler Noul Amarige verde, asa este si Angel de la Mugler insa nu te sfatueisc pt ca nu este pe gustul ficatului meu la fel ca si Cristal Noir care la nou s-a purtat f mult tocmai pt ca se poarta.Insa nu tot ce e la moda e de calitate. Iti recomand insa clasicul Very Irresistable-Ghivency si Elle De la Yves Sait Laureant care sunt geniale. Mai este si Euphoria-Klein.

Avand in vedere ca am peste 40 d parfumuri si cunsoc de la o posta dupa miros si multe altele va pot spune celor care au postat mesaje cu parumuri gen AMor Amor, sau Light Blue ca acelea sunt f usuoare si de vara si inca un pont Hugo Boss sunt ok dar nu persista sing acre persista e Woman.Nici Armani nu persista f mult si in afara de arhi cunsocutul Armani Code..ar mai fi City Glam care la noi s a purtat acum 3ani.

Insa pt o femeie senzuala care vrea sa iasa in evidenta si sa nu fie prea dulce( si aici numesc gama DIOR care nu prea e preferata mea- in afara de J'adore care e de seara si destul de finutz) recomand -Cavalli-Her, HOT COUTURE( GENIAL!!!)ALien, Nina Ricci( parfum ce poarta numele ei Nina Ricci dar si Premier Jour) si de la italieni un alt parfum klumea este J.S EXTE este un parfum ce are un colier in interiorul sticlei.As mai vb si despre Miracle apoi Jette Joop de la Joop si very Irresitiable.

Parfumuri de gen Lancome, Boss si Armanai Code sunt parfumuri deja..arhi cunsocute sau ff slabutze...
Am mai vazut amintit Channel Mademoiselle care a fost la noi la moda acum 3 ani.Este un parfum destul de bun care s-ar potrivi cu cerintele tale. Tot ce e kenzo nu suport-prea dulci sau nu sunt genul meu cand vine vb de o femeie puternica si senzuala si nici la D&G nu prea as avea ce sa laud pt gustul meu.

Desi gustul nu se discuta trebuie sa mai tii cont ca daac te duci sa iti cumepri un parfum sa ai la tine si nsite cafea pt ca dupa fiecare "adulmecare" sa iti neutralizezi mirosul- Din tot ce am citit aici multe parfumuri sunt vechi sau sunt f cunsocute pe piata noastra dar daac dai un ban atunci trebuie sa fii multumita de aleere. SI IN NIIC UN CAZ TRESOR-LANCOME-Acum repet depinde pt ce perioada...INsa din istoria parfumurilor---bine nu genul ala de abe Channel5 sau opium..ma refer unul klumea este Alien si as mai numi noul de la YSL ELLE a da si Verry Iresistable

Daca vrei de vara apoi as mai scrie inca3 pagini ;))

O ZI BUNA!



daisy
Postat pe 17 August 2008 17:03
Tocmai am primit un parfum pe care mi-l doream de mult... Incearca CHANEL ALLURE SENSUELLE! E SUPER si persista foarte mult! sau DIOR, MISS DIOR CHERIE...
17deea
Postat pe 17 August 2008 18:51
incercati Carolina Herrera-212 sexy si Cacharel-liberte, acesta e foarte persistent
adriana_adri
Postat pe 17 August 2008 22:31
eu am primit de la sotul meu insolence de la guerlain , este un parfum execeptional , pentru o adevarata femeie , puternic , misterios si foarte persistent.
sotul meu mi l+a adus de la paris ,dar banuiesc ca si cele din ropmania sunt la fel .
ti-l recomand cu caldura
gabirasanu
Postat pe 17 August 2008 23:12
incearca Ultraviolet de la Paco Rabanne
stylisimo
Postat pe 17 August 2008 23:25
buna.sunt reprezentanta la oriflame si iti recomand geordani,e cam cel mai puternic miros..se simte mult timp,sau mai poti incerca eclat pt femei si asta e bun,si miroase destul d frumos dar asta ,cum au mai zis si alte fete,depinde d ph-ul tau.fiekre parfum miroase altfel la fiekre.d pe piata iti recomand preta-porte..miroase super fain sau citrical..tot d pe piata si la un pret f bun.
ramonik2008
Postat pe 18 August 2008 00:10
buna fetelor incercati Dune de la Dior,Par Amour de la Clarins .Cele de la Lancome la fel sunt super,mai ales Tresor.Eu sunt innebunita si il declat parfumul vietii mele pe cel de la Burberry.E posibil sa nu fi auzit de el unele dintre voi insa nu prea cred, e o marca renumitaaaa....e SUUUUUUUUUUPER,miroase extraordinat si dureaza ffffffffffff mult.E f tare si romantic.Acum depinde ce va place,mentionez ca e un parfum f dulce.
Deci daca alegeti,Burberyy Red(dont forget!!!!!!!!!!)
vanda23
Postat pe 18 August 2008 10:28
Am eu o colega, care se da cu un parfum oribil, in schimb e fooooarte persistent si puternic-miroase a solutie de aia de imbalsamat
Circe
Postat pe 18 August 2008 10:53
ai incerkt ultraviolet de la paco rabanne? e si puternic si persistent
Catalina_eu
Postat pe 18 August 2008 12:58
De la: ramonik2008, la data 2008-08-18 00:10:59buna.sunt reprezentanta la oriflame si iti recomand geordani,e cam cel mai puternic miros..se simte mult timp,sau mai poti incerca eclat pt femei si asta e bun,si miroase destul d frumos dar asta ,cum au mai zis si alte fete,depinde d ph-ul tau.fiekre parfum miroase altfel la fiekre.d pe piata iti recomand preta-porte..miroase super fain sau citrical..tot d pe piata si la un pret f bun.

Daca si parfumurile de la oriflame le gasesti foarte bune,inseamna ca este de-ajuns sa ne dam doar cu deodorant...
ramo77
Postat pe 18 August 2008 14:01
din ce am incercat eu givenchy-hot couture e foarte puternic si rezistent;se simtea pe piele si dupa dus.da' parca e un pic old-fashion
wish-chopard e foarte dulce si tine binisor
ange ou demon-givenchy e nemaipomenit-isi schimba mirosul si "lasa dara"
angel-thierry mugler e foarte dulce,asemanator wish, dar e printre cele mai persistente
cinema-ysl e mai sofisticat,insa rezista bine
preferatul meu e shalimar-guerlain-da' e mai mult pentru femei mature; ai impresia ca merge bine pe langa o haina de blana decat cu jeansi
nina ricci-premier jour desi e fresh-floral tine foarte bine multe ore
armani mania-are un miros placut, dulceag pudrat dar parca nu e destul de persistent

acum persistenta parfumului difera in functie de fiecare: de ph pielii, de circulatia sanguina etc.plus ca un parfum miroase diferit pe mai multe persoane.
sa ne spui la ce parfum ai ramas

andrreya
Postat pe 18 August 2008 16:35
clar allien de la therry mugler..e cel mai tare si persistent parfum;toata lumea ma intreaba cu ce parfum ma dau;si mai este si dior addict care e persistent;dar cica de pinde si de ph-ul fiecaruia..
michmichelle
Postat pe 18 August 2008 16:35
BUNA FETELOR,AS AVEA SI EU CEVA DE ADAUGAT IN SPECIAL PENTRU DAISY;DESI A SCRIS UN ARTICOL DESTUL DE LUNG A CAM SCALDAT-O.....MAI INTAI A CRITICAT PUTIN PARERILE NOASTRE A TUTUROR SI APOI A INCEPUT SI EA SA-SI DEA CU PAREREA.OK,ORICUM GUSTURILE NU SE DISCUTA IAR CAT DESPRE MODA...LASA DE DORIT.A MENTIONAT CA NU STIU CE PARFUM A FOST LA MODA ACUM 3 ANI....ARE VREO IMPORTANTA?POTI FOLOSI UN PARFUM DACA VREI TOATA VIATA SI ASTA NU INSEAMNA CA ESTI DEMODATA...CAT DESPRE LIGHT BLUE SE POATE FOLOSI FOARTE BINE SI IARNA SI VARA SI GARANTEZ CA ESTE PERSISTENT.ORICUM,FETELOR..... NU POTI FOLOSI UN PARFUM LA INTAMPLARE SAU PENTRU CA TI-L RECOMANDA CINEVA,E MAI BINE SA-TI ALEGI DUPA PROPRIILE GUSTURI,NU-I ASA?
luiza1982
Postat pe 18 August 2008 20:31
De la: ramo77, la data 2008-08-18 14:01:50
De la: ramonik2008, la data 2008-08-18 00:10:59buna.sunt reprezentanta la oriflame si iti recomand geordani,e cam cel mai puternic miros..se simte mult timp,sau mai poti incerca eclat pt femei si asta e bun,si miroase destul d frumos dar asta ,cum au mai zis si alte fete,depinde d ph-ul tau.fiekre parfum miroase altfel la fiekre.d pe piata iti recomand preta-porte..miroase super fain sau citrical..tot d pe piata si la un pret f bun.

Daca si parfumurile de la oriflame le gasesti foarte bune,inseamna ca este de-ajuns sa ne dam doar cu deodorant...

Ha ha! Ce-am mai ras! Ai dreptate ramo!

Decat o...ala mai bine nu ma dau cu nimic!
Ramonik, cum poti propune un parfum din ingrediente artificiale (pretaporte/oriflame)cand aici s-a vorbit numai de parfumuri naturale?

Postat pe 18 August 2008 22:10
" Ce parfum f puternic si persistent stiti?" - asta ar fi numele articolului...asa ca am sa-mi dau cu parerea strict la intrebare , fara sa zic ca parfumul X sau Y e bun sau nu.
Puternice si persistente mi s-au parut mie urmatoarele(de-a dreptul m-au "creierit", si le-as recunoaste si-n coma ,dar asta nu inseamna ca sunt si fana lor infocata ):
- D & G -Red
- Gucci -Rush 1 (rosu)
- Kenzo - Jungle
- YSL - Opium
- Guerlain - Shalimar
- Bvlgari - Omnia
- Christian Dior - Dune
mussika
Postat pe 18 August 2008 22:16
Eu mai stiu asa puternic Angel si Innocent Angel ambele de la Thierry Mugler.....si Euphoria de la Calvin Klein...si Pure Poison de la Dior

Postat pe 18 August 2008 22:32
Ca tot ati adus vorba despre deodorante. Nu stiu ce aveti cu bietele deodorante. Vara, in special, nici nu folosesc altceva, decat produsele din seria de baie (deodorant, gel de dus si sapun). Mi se pare suficient. Foarte rar, seara, pot sa alepez si la o apa de toaleta. Am grija doar ca toate din aceeasi gama.

Cat despre "moda", cred ca parfumurile sunt cele din urma produse cxare se supun dictatului modei. Asta pentru ca simtul olfactiv e atat de diferit de la idivid la individ, incat nu mai poate fi influenta de parerea unor "dictatori". Incerc in fiecare an apropae tot ce gasesc nou pe piata din Romania, dar rama fidela parfumurilor vechi, pe care le cunosc, stiu cum se comporta intr-o situatie sau alta, ce efect au etc. Nu conteaza ca sunt din seria "parfumul bunicii", important e sa-mi placa. Apropo, Nahema, care imi place inca de pe vremea adolescentei mele, a ajuns sa fie produs in cantitati foarte mici si nu se gaseste decat in marile capitale europene. Uneori, cand reusesc sa-mi cumpar un Nahema, imi spun cu ironie ca eu probabil voi fi ultima consumatoare de Nahema, si ii voi ramane fidela pana la moarte... :) Adevarul e ca sunt foarte putine parfumuri care mi se potrivesc atat de bine.
aciri
Postat pe 19 August 2008 01:28
Opium-Yves Saint Laurent
Farah
Postat pe 19 August 2008 07:33
sunt doua parfumuri pe care le prefer.acuma nu stiu daca si tie iti plac,oricum poti sa incerci:CHANEL ALLURE
INCANTTO-CHARME SALVADORE FERAGAMO
munflorin1
Postat pe 19 August 2008 08:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parfumuri bune si ieftine de sarbatori 1 De la: kudika003643 15 Noiembrie 2009 19:12
Parfumuri FM Group Cosmetics, la preturi de criza 1 De la: _iluzie_ 17 Noiembrie 2009 13:11
AORO = TEAPA DE TEAPA 4 De la: kudika517668 26 Februarie 2014 21:36
Parfumuri originale la pret de importator direct, www.parfumo.lx.ro 4 De la: chartreux 28 Februarie 2010 09:32
parfumul preferat 252 De la: kudika226898 30 Mai 2020 16:14