Setari Cookie-uri

Gemenii

Asa e suntem niste gelosi iar eu cel putin atunci cand ma supar in momentul ala nu e bine sa ma bagi in seama pt ca de atata suparare iti spun lucruri pe care nu le auzi toata viata!!Mereu suntem in cautare de lucruri noi!!

Postat pe 12 Septembrie 2008 16:45
sunt cu un geaman de 1 an...e cel mai schimbator om ce l-am cunoscut...e foarte gelos foarte posesiv...nu lasa libertate insa el vrea libertate,nu-i place sa fie constrans...ii place sa fie in centru atentiei si nu suporta ca pers de langa el sa fie mai importanta in fata cuiva decat el,e misogin dar in acelasi timp poate fi cel mai tandru barbat chiar daca inainte a tipat ore in sir la tine,poate sa iti aduca flori si sa-ti zica ca te iubeste atat de frumos si sincer chiar daca mai devreme te intreba ca ti-ar trebui tie flori sau sa iti spuna ca te iubeste cand tu stii deja asta.Suntem ca soarecele si pisica...am incercat sa il schimb am reusit putin,mai mult nu mai vreau ca poate nu l-as mai iubi,..nu ma inteleg cu el dar nu pot nici fara el...la fel si el...nu stie sa arate ceea ce simte insa simte in felul lui...minte f mult parca toata viata lui ar fi o minciuna...si nu pt ca asa ar vrea ci pt ca ii sta in sange...cand iti spune unde a fost si de fapt te-a mintit ca a fost in acel loc,nu iti povesteste nimic din ceea ce a facut acolo insa cand spune adevaraul numai despre asta vb.Are mai multe fetze,poate azi sa te tradeze maine sa fie alaturi de tine cand nimeni altcineva nu e si ai nevoie sa fie,poate sa te vb urat pe la spate si de fapt toate astea pt ca sa nu fie el considerat in nu stiu ce fel,e f timid daca il iei tare in privat dar in fatza lumii se crede cel mai important cu un papagal mare si tupeu din plin dar e in stare sa se piarda atat de tare incat sa tremure sa planga si sa se balbaie...da el un geaman poate face si asta daca il iei tare.Cel mai timid poate fi in momentele intime chiar de nu arata sau nu pare.Zice multe dar face putine.E f ciudat ca om si ca personalitate,nu poti sa-i intelegi...stand departe de el va fi f greu sa te intelegi,dar stand in aceiasi locuinta sansele cresc f mult sa existe un viitor unul langa celalalt.E f greu sa renunte la ceva cu care s-a obisnuit,de fapt nici nu va renunta vreodata cu adevarat,intr-un fel sau altul mereu se va intoarce macar putin la o perioada de timp,la ceea ce a fost in rutina lui.Arata uneori ca ar vrea sa lupte pt ceea ce are dar rar o face,poate in felul lui insa acela este de neinteles,trebuie sa ai o tarie f mare,rabdare,nervi tari si inima puternica sa stai langa el.Punctul sensibil este obisnuinta si timiditatea,e f greu sa ajungi la ele dar odata descoperite in fatza ta poti face multe sa il ai aproape.IUbeste din tot sufletul insa nu arata decat f rar prefera sa iti spuna ca te iubeste dar sa nu arate (i se pare fara rost)decat sa fie el descoperit.Hmmm...eu sunt un rac,sensibil si romantic...dar incerc din rasputeri sa mearga sa am viitor alaturi de el...poate intr-o zi se va intampla...dar daca ai ocazia la inceputul unei relatii sa renunti la ea caci a gresit deja,renunta...ca ei tot mereu vor gresi si in timp nu vei mai putea renunta la ei caci tot mereu se vor schimba in bine cand va fi mom sa renunti si nu vei mai putea pleca de langa ei si chiar daca va despartiti si luni intregi se va intoarce cu coada intre picioare si iti va spune si iti va arata atatea si te vei intoarce daca il iubesti...stiu sa faca un om uneori numai din cuvinte oricat de tare ai fi nu ii vei rezista...
lost_angel87
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:57
Cata dreptate ai Andrea :)) eu sunt in zodia gemeni si fostul meu prieten tot in zodia gemeni era, a fost o relatie tumultoasa rau de tot. Am devenit o obsesie pentru el. Adevarul este ca relatia noastra nu a fost plictisitoare deloc :)) nu am avut cand sa ne plictisim, ba ne certam si apoi ne impacam si chestia asta a durat 3 ani. Era misogin asa cum spui tu si in societate el trebuie sa fie cel mai tare si atat. De multe simteam ca in relatia asta am fost singura... ceea ce nu este deloc sanatos...
Bine ca nu mai sunt cu el, am si amintiri frumoase in ceea ce il priveste dar ma bucur ca am putut sa spun pana aici si sa nu ma mai intorc inapoi.
Multa bafta tie si tuturor care au un prieten sau iubit geaman :)) pentru ca aveti nevoie de nervi de otel :))
Only_me26
Postat pe 19 Septembrie 2008 12:35


si eu sunt in zodia gemenilor...si sunt o persoana schimbatoare, dar sociabila, prietenoasa, dar daca m-ai suparat, s-a terminat prietenia! Iar in ceea ce priveste compatibilitatea cu alta zodie...prietenul meu este rac...opusul meu, linistit, calm, incet, iar eu o spun sincer toata ziua sunt plecata, la o prietena, la alta...am inteles ca nu prea ne potrivim ca zodii, dar chiar e oki, eu zic ca ne completam destul de bine....

Postat pe 19 Septembrie 2008 12:52
Si sotul meu este Gemeni si intr-adevar este schimbator,cred ca trebuie sa te obisnuiesti cu felul lor mai special, ca sa poti supravietui alaturi de ei.Adevarul e ca pot fi foarte devotati si ar face orice pt tine,numai ca trebuie sa stii sa le atingi coarda sensibila.In ceea ce priveste gelozia, al meu este ok,bine nici nu i-am dat motive,uneori mi_ar parea bine sa fie putin gelos,in limitele normalului bineinteles.Stiu ca ma iubeste,faptele lui o dovedesc, dar nu stiu ce se intampla pt ca imi spune asta cam rar,sau o spune atunci cand dorm, imi sopteste tot felul de lucruri frumoase cand eu sunt semi constienta. Nu stiu,parca n-ar vrea sa recunoasca asta.Cu toate acestea ne intelegem bine,din toate punctele de vdr chiar daca zodiacul nu ne recomanda, eu fiind taur.Uneori nu strica sa fi putin mai distant/a cu ei,asa parca sunt incitati,au pt ce lupta si uita de rutina.Succes cu iubitii Gemeni
charlizee
Postat pe 19 Septembrie 2008 22:43
eu gemeni si iubitu meu scorpion o adevarata relatie 2 gelosi, un posesiv, o persoana schimbatoare mereu dar totusi dureaza!Cred ca nu conteaza asa mult zodia intr-o relatie

Postat pe 21 Septembrie 2008 13:43
De la: charlizee, la data 2008-08-22 13:46:29 Eu sunt Taur iar el e Gemeni. ce ziceti de combinatia asta? Horoscopul nu prea recomanda combinatia asta,dar noi suntem ok pe langa faptul ca fiecare cuplu mai are neintelegeri.


La noi e invers..:P El Tauras si eu Gemeni si spun cu mana pe inima ca uneori tind sa cred ca aceasta combinatie poate fi fatala.Acum vreo 4 ani, cand ne cunoscusem, aveam parte de certuri ca-n povesti.Am ajuns sa-l alerg si cu toporul in jurul masinii..:)) E dificil pana cunosti cu adevarat persoana, nu conteaza zodia.Dupa aceea...floare la ureche!
dana_21
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:40
Desi si suntem schimbatoare cele din zodia gemeni avem cred ca destui prieteni care ne inteleg...cateodata suntem superficiale ...

Postat pe 25 Septembrie 2008 10:00
o zodie contradictorie, extrem de sociabila, schimbatoare ca vremea si care vb pt doi odata...cel putin eu

Postat pe 25 Septembrie 2008 18:13
Da dar e de admirat felul prin care trecem de la o stare la alta...acum tristi dupa veseli...mereu stim sa ascundem lucrurile astea

Postat pe 26 Septembrie 2008 17:21
Salut ,si eu sunt in zodia gemenilor ;sunt o fire foarte vesela ,mereu atarg atentia fara sa vreau ,imi fac prietenii foarte repede darrrrrrrrrrrr nu imi place sa calatoresc si nu ma plictisesc repede de o relatie .Sunt foarte schimbatoare de la ras la plans si invers,ma supar foarte repede imi trece la fel de repede darrrrrrrrrr cand cineva ma ,,inteapa'' foarte tare in fata ii spun prieten vorbesc cu el,glumesc dar iar in spate sunt cel mai de temut dusman al lui Nu imi place sa mint, nu imi plac linguselile nici pesoanele mironosite acele ,,pisicute'' cred ca suntem dintr-o bucata pana la urma nu mai multiiii SINCER IMI IUBESC ZODIA DAR CRED CA TINE SI DE CARACTERUL OMULUI SI UN SFAT: DACA SUNTETI SUPARATIIIIIII DUCETI-VA LA UN GEAMAN SIGUR VA VA FACE ZIUA MAI VESELA
cristina_blondyy
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:59
De la: , la data 2008-09-21 13:43:50eu gemeni si iubitu meu scorpion o adevarata relatie 2 gelosi, un posesiv, o persoana schimbatoare mereu dar totusi dureaza!Cred ca nu conteaza asa mult zodia intr-o relatie
cristina_blondyy
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:02
De la: , la data 2008-09-21 13:43:50eu gemeni si iubitu meu scorpion o adevarata relatie 2 gelosi, un posesiv, o persoana schimbatoare mereu dar totusi dureaza!Cred ca nu conteaza asa mult zodia intr-o relatie




ASA EEEEEE SI LA MINE LA FEL
dar avem o relatie de suflet cu foccccccccc si apa ,nu cred ca as renunta la asa ceva ,pur si simplu ne completam elllllllll ff nervossssss eu ff calmaaaa, el sadicccccccc eu miloasa habar nu am de ce zice ca nu suntem compatibili avem 3 ani si e ok bineinteles ca ne mai si certam darrrrrrrrrrrrr atunci e mai frumos dupa poaie apare si soarele nu ?
cristina_blondyy
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:04
Ok, si eu sunt gemeni, dar o sa spun cate ceva despre cunostintele si prietenii mei gemeni, ca daca as vb despre mine nu as fi obiectiva.
Am 3 amici baieti(in gemeni) si ma inteleg super bine cu ei, sunt tot timpul 'sufletul petrecerii', dar in relatiile lor sunt cam instabili si nu spun niciodata nu cand vine vorba si de alte fete, dar sincer cred ca gemenii in general fac asta din curiozitate, nu pentru ca au moravuri usoare sau pt ca nu-si iubesc partenerii...
Cu fetele din zodia gemeni nu prea ma inteleg, dar am si o f buna prietena printre ele si cu care seman fffff mult (ca si fel de-a fi)...
In concluzie(a mea) nu cred ca ar trebui sa judecam oamenii f mult dupa zodie, pt ca atunci ne limitam prea tare....
Lydz
Postat pe 17 Octombrie 2008 02:21
si eu sunt gemeni si ma regasesc in majoritatea celor ce descriu aceasta zodie ,cand vesela cand trista cand ambitioasa cand delasatoare,nu o consider o zodie buna ,suntem prea cerebrali si de multe ori avem de pierdut in viata,cand sunt in fata vreunei probleme actiuneaza dualismul sunt in cumpana si de multe ori nu stiu ce sa fac,dar totusi ce pot spune , cu toate ca ma imprietenesc repede cantaresc mult daca sa imi fac acele persoane prietene adevarate...asta e ...dar pot spune ca gemenii raman cu sufletul copii toata viata...va doresc noroc tuturor gemenilor
tury65
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:09
sotul meu este in zodia asta!chiar este cea mai ciudata zodie dar...eu am reusit sa acaparez unul din gemeni sintem balanta si gemeni si se spune ca este cea mai buna combinatie
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:11
buna la toti.si eu sunt o geamana,intradevar din ce am citit majoritatea lucrurilor ce se spune despre aceasta zodie e adevarat.Eu ma regaesc in mai toate mesajele lasate aici.Sunt geloasa.posesiva,curioasa, interesata de lucruri noi,etc. Dar fereasca dumnezeu ,,sa ma calce cineva pe coada,, sunt imprezibila, imi schimb imediat starea de la plans la ras si multele altele. Sunt casatorita cu o fecioara de 15 ani si ne intelegem foarte bine.Eu sunt o furtuna dar el este raza de soare dupa furtuna

Postat pe 28 Octombrie 2008 22:24
I AM FUCKIN PROUD TO BE A GEMINI!:X:)
anca_yvonne
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:44
Aha! V-am prins! Si eu sunt nascuta in zodia "Gemeni" ... si mai am si "ghinionul" de a fi nascuta in anul maimutei (pe cat punem pariu ca v-ati deschis o noua pagina si ati dat Google cu "anul maimutei"? )

Sunt tipica - dar ... am si parti atipice - cum ar fi ca imi e frica de schimbari majore in viata mea - drept pt. care fac compromisuri peste compromisuri, si ... nu mai stiu cine sunt (daca va vine sa credeti, acum am realizat acest lucru).

Nu sunt in stare sa ma gandesc prea mult la mine, si la ceea ce mi se intampla mie ... Iau fiecare zi asa cum este, si trebuie sa fiu in cenreul atentiei, always ...

Incerc sa fiu rezonabila, sa nu fiu absurda. Mie nu mi se poate spune: "Nu fa asa! Nu e bine!" - mie trebuie sa mi se spuna "Nu fa asa, deoarece ..." :) O droaie de argumente BUNE

In plus ... Sunt dificila, din punctul de vedere al traiului in 2 - acum am chef de mers la Disco, acum am chef sa stau acasa "coach potato" ... Acum am chef sa gatesc, peste 5 minute zic ca m-am saturat ... Asta-s eu! Stiu ca sunt greu de suportat Da' na, "asta-s eu si alta nu-s, alta mama nu mai face!"

Fiti mandri ca sunteti gemeni, ca si asa nu mai aveti ce sa schimbati - invatati-va defectele si punctele forte, si invatati sa va corectati - pe cat posibil - deectele, si sa va accentuati punctele forte!
catalinaOlo
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:21
poate ca parem superficiali sau superficiale insa de fapt suntem niste pers ff implicate.......punem suflet in tot ceea ce facem si speram pana in ultimul mom......dezamagirea ne doare cel mai tare insa trecem peste pt ca pana la urma asta e viata.......suntem ambitiosi dar si delasatori uneori....eu una asa ma cam caracterizez.........ador sa fac mai multe lucruri in acelasi tp sa ma distrez sa cunosc lume cu care sa dezbat absolut orice tema existenta pe loomea asta pt ca sunt de parere ca mereu am ce invata.inghit multe mizerii venite din partea celorlalti pana nu mai suport si at renunt la ii mai avea in preajma pe acestia....consider ca sunt o buna prietena care rareori a dezamagit. curioasa din fire si mereu pusa pe shotii ador sa fac surprize si sa vad zambete pe chipul cunoscutilor insa si knd ma calca cnva pe coada se schimba sit complet in dragoste gemenii ofera absolut totul insa au grija sa se asigure ca acea pers corespunde in mare parte dorintelor lor.....si desi se afirma ca gemenii sunt infideli eu una as dori sa va contrazic......eu una nu mi-am inselat prietenul si nici nu am de gand sa o fac pt ca am gasit ceea ce imi doream sa am.....
parerile vor fi impartite insa daca e sa o luam asa,fiecare zodie are parti bune si mai putin bune suntem unici in felul ns deci......referitor la ac zodie eu zic ca e una benefica celorlalte pt ca vrem sa ne dovedim utili celor care ne sunt alaturi,sa fim oamenii potriviti la mom potrivit pt cei din jur vorbim mult si punem multe intreb la care ast raspuns si sper ca asta sa nu deranjeze pe multi insa asa suntem noi...cu gura mare:D uneori maturi alteori imaturi uneori copii alteori "oamenii mari"....poate pt ca nu ne place monotonia....va pooopacesc pe voi toti cei care faceti parte din ac zodie sau nu si aveti grija de voi :P:P:P
goody2mistery
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:37
:)))) imi place ca va spuneti oful in leg cu zodia asta care vi se pare asa de complexa si complicata :))))....... apropo de relatii si compatibilitati eu sunt cu un capricorn respectiv "capra cu coarne "cum imi place mie sa spun :))) si ne intelegm tare bn......ne mai certam ne mai impacam insa la final toate sunt frumoase ar fi fost o rel mai linistita daca eu nu eram gemeni :)))) dar asta e el e ff calm si calculat de fel iar eu prefer sa ma copilaresc sa ma alint chestii ....sooo depinde.......cn isi mai duce viata cu o capra sa imi spuneti si mie cum va merge ca sa stiu daca am dat peste vreo exceptie de la regula sau nu?
goody2mistery
Postat pe 19 Noiembrie 2008 12:44
De la: mynamedana, la data 2008-08-22 15:51:36gemenii sunt persoane f prietenoase, sucite intr-adevar dar pe care te poti baza intr-o relatie de prietenie. printre defecte se numara instabilitatea. mie mi se pare o zodie buna...nu doar pt ca sunt eu un geaman veritabil


Subscriu partial la ce scrie mai sus.

Postat pe 1 Decembrie 2008 15:30
si eu sunt in zodia gemeni dar nu ma regasesc in totalitate in cele scrise mai sus..
eu cand ma enervez imi trece fff greu nu ca rocs si ii dau fff mare dreptate lui cristina blondyy cand a spus sa apelezi la un geaman cand ai o zi proasta sau esti suparat...;)
si eu o consider o zodie buna...
cat despre parerea sotului meu despre gemeni...citez "o zodie cu 2 fete" =))...sa precizez, el e zodia leu
dar pana in prezent relatia merge super ok...si suntem casatoriti deja de aproape 2 ani...
pupici la toti gemenii
adina_2007
Postat pe 27 Decembrie 2008 01:03
scuze de aproape 10 ani...
am vrut sa criu...
e clar e ora tarzie
adina_2007
Postat pe 27 Decembrie 2008 01:06
daa, e o zodie mai greu de inteles, pt ca noi gemenii cu siguranta avem ceva special
eu una nu cred k as putea sa fiu alta zodie, pt ca ma caracterizeaza gemenii
va pup p toti gemenii mei
danutza_pisicel
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:27
da si eu sunt Gemeni , in doua personalitati gasesti orice, asta ne diferentiaza putin de ceilalti .
costelino1967
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:02
De la: Rocs, la data 2008-09-11 23:08:21data nasterii 24 mai;;)

si eu la fel de lqa BRAILA
costelino1967
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:03
in mod paradoxal, zodiile "duble" (gemeni, pesti, balanta) nu au doua fetze ci doar moduri ciudate de a reactiona. probabil ca e felul lor de a se apara atunci cand sunt pusi in situatii delicate in fatza celorlalti. sunt destul de dependenti de ceea ce crede lumea despre ei. e destul de mare diferenta intre o nativa (mie imi par extrem de cerebrale, inteligente, amuzante, simple si eficiente in ceea ce intreprind) si un nativ (aparent sociabil si nepasator fata de parerile celor din jur, in realitate extrem de procupat sa fie primul in tot ce face si daca se poate sa fi avut totul gata de ieri) parerile mele.


_
citi-voi tot horoscopul ca sa aflu in ce zodie vreau sa fiu azi.
ecce_cortex
Postat pe 28 Februarie 2009 09:51
pfuuu..aici e cercul geamanelor:))...shi eu sunt tot in zodia gemeni,shi din tot ce am citit pana akum am observat k asa e...si am putzin din toate!imi iubesc zodia shi nu mi-as dori alta:X
aleks_baby_blue
Postat pe 28 Februarie 2009 19:33
Si eu sunt tot in zodia GEMENI si ma regasesc in descrierile citite aici!!!! Sincer...daca as fi sa aleg o alta zodie...AS REFUZA FARA SA MA GANDESC DE 2 ORI, pentru ca asa zapaciti sau superficiali, distrati sau indiferenti cum se spune ca am fi...am reusit sa trec prin multe etape mai grele ale vietii si am avut puterea sa rad si sa zambesc si atunci cand sufletul imi plangea cu lacrimi de sange!!! Da, recunosc fsptul ca gresim si ii facem si pe cei din jur sa sufere pentru ca nu reusesc sa ne inteleaga sau sa ne perceapa asa cum suntem; gresim si pentru ca ne temem ca ne-am putea pierde libertatea la care noi tinem mult de tot...sau pur si simplu ne temem ca daca spunem exact ceea ce simtim intr-o relatie...putem fi facuti "din vorbe" sau "din fapte" de catre altii si atunci preluam initiativa!!! Dar si cand IUBIM...O FACEM CU PATIMA SI DOR!!!SI DA SUNTEM GELOSI...DAR CINE NU E???CINE NU TINE LA CEEA CE E AL LUI???LA CEEA CE IUBESTE SI ADORA???TOTI TINEM!!!! Si da..se spune ca GEMENII mint foarte mult...SA VAD EU OM CARE NU A MINTIT MACAR O DATA IN VIATA...cu toate ca multi vor spune ca au mintit pentru ca era necesar...SA FIM SERIOSI!!!!NECESAR PENTRU CINE SAU PENTRU CE???Toti mintim...si unii chiar mult...insa nu cred ca sunt persoane mai directe si mai transante decat GEMENII!!!In momentul cand nu le convine ceva...TI-O SPUN FARA MENAJAMENTE, iar cand i-ai suparat...ITI AMINTESC CE LE-AI FACUT SI ACU 10 ANI, pentru ca GEMENII iarta...(au puterea asta de a ierta)...DAR NU UITA!!!AU O MEMORIE DE ELEFANT (daca ma intelegeti- adica nu uita niciodata raul facut de cineva lor)!!!SI SUNT MAESTRII AI CUVINTELOR - Iti trantesc o replica atunci cand ti-e lumea mai draga si iti taie elanul de smecher sau incercarea de a-i lua peste picior!!! INSA si cine reuseste sa le intre in GRATII are numai de castigat...si o duce foarte bine...cu conditita SA NU FIE ZGARCIT SI CHITIBUSAR (pentru ca GEMENII sunt foarte darnici si practici), SA NU FIE POSESIV (GEMENII SUNT LIBERTINI, dar daca iubesc si li se arata ca sunt IUBITI...NU SUNT NESIMTITI SA INSELE SI SA BATJOCOREASCA)!!!Pentru ei familia e foarte importanta si vor fi cei mai buni prieteni ai copiilor lor...iar eu cred cu tarie asta pentru ca am avut norocul sa lucrez cu generatii de copii de toate varstele timp de 9 ani...iar simplul fapt ca mie imi spuneam "mama"...si imi povesteau lucruri pe care parintii lor nici nu le stiau...imi e de ajuns ca sa ma conving ca ma iubeau si ca eram aproape de sufletul lor!!!
ASADAR...NU VA FERITI DE GEMENI...CA NU SUNTEM CU 2 FETE CUM SE SPUNE...SUNTEM MAI DEGRABA COMBINATIA YING SI YANG...DEPINDE DE CEI DIN JUR SAU DE CEL/CEA DIN JUR CE ANUME VOR DETERMINA SA SCOATEM LA SUPRAFATA...GEAMANUL BUN SAU PE CEL RAU!!!!
EU CONSIDER CA GEMENII SUNT CEEA CE IMI PLACE MIE SA SPUN..."UNITATE IN DIVERSITATE"!!!!!
VA PUP SI NU VA FERITI DE ..."TWINS"!!!!
Annellizze
Postat pe 7 Martie 2009 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il recuceresti? 41 De la: kudyka_ta 11 August 2010 15:41
Zodiile si culorile 40 De la: pupa 5 Martie 2010 11:12
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08
eu pestoaica..el gemeni...oare o sa mearga?? 32 De la: uriashu 29 August 2009 11:26
EA PESTI EU SCORPION...CE SANSE AVEM? 2 De la: AlexMag 12 August 2009 20:50