Setari Cookie-uri

explicati-mi comportamentul fostului iubit

Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?
LadyManu
Postat pe 6 Octombrie 2014 19:07
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:07:06Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?



Amandoua1!Tu vei fi astfel daca vei accepta invitatia fostului iubit!!Iubita lui se declara "fraiera" pentru ca are incredere in acel domn,dar ii acord circumstante intrucat se afla la inceput de relatie si nu are experienta!!Referitor la domnul respectiv,oare de ce nu ma surprinde comportamentul lui infantil????
kudika_15804
Postat pe 6 Octombrie 2014 19:16
Trebuie sa marturisesc ca am fost geloasa pe acea femeie, ma gandeam ca poate se indragosteste de ea...Dar acum ma intreb daca e intr-adevar indragostit de ea. Eu, cand ma aflu intr-o relatie cu un barbat, nici nu ma gandesc sa ies cu altul, nici macar intr-o aventura!
LadyManu
Postat pe 6 Octombrie 2014 19:25
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:25:19Trebuie sa marturisesc ca am fost geloasa pe acea femeie, ma gandeam ca poate se indragosteste de ea...Dar acum ma intreb daca e intr-adevar indragostit de ea. Eu, cand ma aflu intr-o relatie cu un barbat, nici nu ma gandesc sa ies cu altul, nici macar intr-o aventura!



Corect!!!Deci...!!!Sisteaza orice contact cu acel domn,nu este demn de niciuna dintre voi doua!!!Urmeaza a treia!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Octombrie 2014 19:39
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:25:19Trebuie sa marturisesc ca am fost geloasa pe acea femeie, ma gandeam ca poate se indragosteste de ea...Dar acum ma intreb daca e intr-adevar indragostit de ea. Eu, cand ma aflu intr-o relatie cu un barbat, nici nu ma gandesc sa ies cu altul, nici macar intr-o aventura!


FOARTE frumos , respecta-l pe el respectandu-te pe tine insati , fii demna , fostul tau nu stie sa piarda , nu renunta la ceea ce ai ;alergand dupa 2 iepuri ii vei pierde pe amandoi si vei suferi dar vei produce si suferinta!succes si inspiratie !
kudika_956659
Postat pe 6 Octombrie 2014 20:24
Mi-ar fi placut sa aflu pareri si de la barbati.
Incerc din rasputeri sa cred ca nu toti sunt la fel, dar...slabe sperante.
Nu-i asa, "stimati" barbati?
LadyManu
Postat pe 8 Octombrie 2014 17:18
De la: LadyManu, la data 2014-10-08 17:18:03Mi-ar fi placut sa aflu pareri si de la barbati.
Incerc din rasputeri sa cred ca nu toti sunt la fel, dar...slabe sperante.
Nu-i asa, "stimati" barbati?



eiii cum sa fim draga stimati,,,te intrebi care i fraiara,,sper ca nu toate sunteti la fel,,nu i asa stimata femeie
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:28
De la: LadyManu, la data 2014-10-08 17:18:03Mi-ar fi placut sa aflu pareri si de la barbati.
Incerc din rasputeri sa cred ca nu toti sunt la fel, dar...slabe sperante.
Nu-i asa, "stimati" barbati?



Draga mea,nu sunt toti la fel,dar au un singur lucru in comun!!!

Nu cred ca trebuie sa te mai gandesti la ce a facut fostul tau iubit,este mult prea putin important,daca stii sa gestionezi situatia si sa te porti in consecinta!!!Dovedeste ca esti mai mult decat ce a crezut acel domn ca esti!!!!Nu mai da importanta nimicurilor,cauta sa vezi viata personala dintr-o alta perspectiva,si anume,cea a femeii hotarate.
kudika_15804
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:35
De la: kudika_15804, la data 2014-10-08 18:35:27
De la: LadyManu, la data 2014-10-08 17:18:03Mi-ar fi placut sa aflu pareri si de la barbati.
Incerc din rasputeri sa cred ca nu toti sunt la fel, dar...slabe sperante.
Nu-i asa, "stimati" barbati?



Draga mea,nu sunt toti la fel,dar au un singur lucru in comun!!!

Nu cred ca trebuie sa te mai gandesti la ce a facut fostul tau iubit,este mult prea putin important,daca stii sa gestionezi situatia si sa te porti in consecinta!!!Dovedeste ca esti mai mult decat ce a crezut acel domn ca esti!!!!Nu mai da importanta nimicurilor,cauta sa vezi viata personala dintr-o alta perspectiva,si anume,cea a femeii hotarate.


daaaaa draga meaa au toti un lucru in comun,,,,tu cu toate femeile ce lucru aveti in comun draga mea,,,propaganda ta dp acest site e penibila,,,,bn ca nu s toate ca tn draga mea
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:40
Dar de ce te simti lezat? Ai fi putu spune ca tu, de exemplu, nu esti ca cel din relatarea mea.
Si ai fi putut raspunde civilizat laa intrebare.
Eu ce sa inteleg? Daca as fi raspuns avansurilor as fi fost curva? Adica, mai mult decat fraiera?
LadyManu
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:45
ce bn ne simtim,,asta era fericirea noastra sa le vb unora frumos iar pe altii care nu i cunoastem sa i condamnam,,suntem plini de fericire si iubire cand facem asta draga noastra
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:45
De la: LadyManu, la data 2014-10-08 18:45:08Dar de ce te simti lezat? Ai fi putu spune ca tu, de exemplu, nu esti ca cel din relatarea mea.
Si ai fi putut raspunde civilizat laa intrebare.
Eu ce sa inteleg? Daca as fi raspuns avansurilor as fi fost curva? Adica, mai mult decat fraiera?



nu ,tu trebui sa intelegi alt lucru ,ca nici nu trebui sa pui intrebarea cn e fraiera sau nu,,,iar barbatii sunt oameni precum si voi si nu toti sunt la fel deci iar nu trebuia sa pui intrebarea,,ei inseala din unele motive voi din altele nimic nou
kudika_950728
Postat pe 8 Octombrie 2014 18:49
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:07:06Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?


Toti 3. El pt. ca profita de voi ca sa-si primeasca dozele de sex, tu pt. ca accepti sa mai iesi cu el si cealalta care nu cred ca stie nimic.
kidd_o
Postat pe 8 Octombrie 2014 21:26
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:07:06Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?


Profilul barbatului care umbla cu nadragii in vine

Nu iti cauta nicio vina , da-i pur si simplu papucii .
kudykkka
Postat pe 9 Octombrie 2014 17:04
Poate imi explica, tot barbatii, cum de reusesc ei sa stea intr-o relatie fara sa fie legati afectiv de acea femeie. Fiindca daca se duc la una si la alta, in timp ce au o relatie, inseamna ca nu au nici respect, nici afectiune pentru femeia de langa ei.
LadyManu
Postat pe 10 Octombrie 2014 17:29
De la: LadyManu, la data 2014-10-10 17:29:18Poate imi explica, tot barbatii, cum de reusesc ei sa stea intr-o relatie fara sa fie legati afectiv de acea femeie. Fiindca daca se duc la una si la alta, in timp ce au o relatie, inseamna ca nu au nici respect, nici afectiune pentru femeia de langa ei.


sunt si femei care stau in astfel de relatii, doar pt. ca el are bani, asa ca intreaba si de partea cealalta
kidd_o
Postat pe 10 Octombrie 2014 18:12
De la: LadyManu, la data 2014-10-10 17:29:18Poate imi explica, tot barbatii, cum de reusesc ei sa stea intr-o relatie fara sa fie legati afectiv de acea femeie. Fiindca daca se duc la una si la alta, in timp ce au o relatie, inseamna ca nu au nici respect, nici afectiune pentru femeia de langa ei.


Un raspuns concret din partea barbatilor nu vei primi .
Dar cred ca pt ei , ochii vad , inima cere si nadragii cad si ei
kudykkka
Postat pe 10 Octombrie 2014 21:53
De la: LadyManu, la data 2014-10-10 17:29:18Poate imi explica, tot barbatii, cum de reusesc ei sa stea intr-o relatie fara sa fie legati afectiv de acea femeie. Fiindca daca se duc la una si la alta, in timp ce au o relatie, inseamna ca nu au nici respect, nici afectiune pentru femeia de langa ei.



De ce crezi ca prostitutia a supravietuit atatea mii de ani?
Pentru ca in cazul multor barbati nu exista neaparat o legatura intrinseca intre sex si sentimente. Din acest motiv barbatii au apelat de cand lumea la prostituate atunci cand nu au avut o partenera disponibila sexual .

Un barbat se poate culca cu o femeie doar pentru bucuria placerii actului sexual. Pur si simplu nu isi doreste mai mult de atat.

O femeie are nevoie de sentimente pentru a initia o relatie intima cu un barbat. (Sunt convins ca exista si exceptii si de asemenea sunt convins ca in cazul unor masculi de exceptie sunt destule femei ce si-ar calca pe principii daca ar avea oportunitatea de a nu suferii niciun fel de consecinte in urma unei nopti de neuitat).

Un barbat nu are neaparata nevoie de implicare emotionala pentru a initia o relatie intima.
Cu toate astea, in mod paradoxal se poate intampla ca in urma unei relatii intime sa se aprinda ceva in el si incetul cu incetul sa ajunga de la a face sex la a face dragoste.
Lucrurile se petrec pe dos ca la femei.

Din punctul meu de vedere, tinand cont de aceste diferente legate de modul de perceptie al sexului dpdv al unui barbat si dpdv al unei femei felul in care ai pus problema este simplist si banal.

Femeile care asteapta ca un barbat sa se comporte in fata unei situatii asa cum se comporta o femeie vor fi foarte des dezamagite si vor ajunge cu usurinta la concluzia ca toti barbatii sunt o apa si un pamant.
In mod surprinzator de multe ori barbatii gay sunt apreciati de a genul asta de femei. Oare de ce?

In clipa in care vei face pasul de la cum ai vrea tu sa fie la cum este de fapt vei constata ca viata va fi mai putin complicata.
Nu cere lucruri impotriva firii fiindca vor fi intodeauna efemere.
In general in prima faza cand fluturasii zburda nelinistiti prin stomac traim cu iluzia ca totul este perfect si ne straduim sa facem in asa fel incat sa fim pe placul celuilalt dar acest lucru nu poate dura la nesfarsit daca ceea ce facem nu este specific felului nostru de a fii zi de zi.
Radu_Cristian_1
Postat pe 10 Octombrie 2014 23:57
De la: kudika_973641, la data 2014-10-10 21:53:13
De la: LadyManu, la data 2014-10-10 17:29:18Poate imi explica, tot barbatii, cum de reusesc ei sa stea intr-o relatie fara sa fie legati afectiv de acea femeie. Fiindca daca se duc la una si la alta, in timp ce au o relatie, inseamna ca nu au nici respect, nici afectiune pentru femeia de langa ei.


Un raspuns concret din partea barbatilor nu vei primi .
Dar cred ca pt ei , ochii vad , inima cere si nadragii cad si ei


vezi ca devii ,,,,,,,,

tocmai,,raspunsuri din partea barbatilor a primit,,tu nu dai decat dovada de misandrism,,nimic altceva
kudika_950728
Postat pe 10 Octombrie 2014 23:58
Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?
LadyManu
Postat pe 11 Octombrie 2014 09:48
De la: LadyManu, la data 2014-10-11 09:48:08Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?


Pasiunea barbatilor pentru sex e cam asa cum este pasiunea femeilor pentru pantofi.

Un barbat se simte vinovat ca si-a inselat partenera abia in clipa in care incepe sa nutreasca sentimente pentru cea cu care a facut asta.
Acesta este si motivul pentru care in marea majoritate a cazurilor barbatii prinsi cu mata in sac sunt cei care incep sa se implice emotional si cei care au ghinionul sa fie impreuna cu amanata in momentul si locul cel mai nepotrivit.

Barbati care fac sex just for fun schimband partenerele ca pe camasi sunt foarte greu de prins pentru simplul fapt ca au in sange arta de a spune femeii exact ce vrea ea sa asculte la momentul respectiv.
Un astfel de barbat va acorda acelas grad de atentie indiferent de situatie si doar din intamplare va putea fi prins.

Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Octombrie 2014 14:46
De la: LadyManu, la data 2014-10-11 09:48:08Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?


spui de cele mai multe ori,,total gresit,,,,inseala cumva barbatii cu barbatii?

ia calculatorul in mana si ai sa vz ca,,,de cele mai multe ori ale tale,,,sunt total gresite,,,sa nu ti mai zic si ca sunt mai multe femei ca barbatii

deci ca nu iti faci coroAna ca inseli nu inseamna nicidecum ca nu inseli
kudika_950728
Postat pe 11 Octombrie 2014 22:06
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-11 14:46:46
De la: LadyManu, la data 2014-10-11 09:48:08Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?


Pasiunea barbatilor pentru sex e cam asa cum este pasiunea femeilor pentru pantofi.

Un barbat se simte vinovat ca si-a inselat partenera abia in clipa in care incepe sa nutreasca sentimente pentru cea cu care a facut asta.
Acesta este si motivul pentru care in marea majoritate a cazurilor barbatii prinsi cu mata in sac sunt cei care incep sa se implice emotional si cei care au ghinionul sa fie impreuna cu amanata in momentul si locul cel mai nepotrivit.

Barbati care fac sex just for fun schimband partenerele ca pe camasi sunt foarte greu de prins pentru simplul fapt ca au in sange arta de a spune femeii exact ce vrea ea sa asculte la momentul respectiv.
Un astfel de barbat va acorda acelas grad de atentie indiferent de situatie si doar din intamplare va putea fi prins.



tu vz de treaba ta radule ca vb prostii
kudika_950728
Postat pe 11 Octombrie 2014 22:07
De la: kudika_950728, la data 2014-10-11 22:07:38
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-11 14:46:46
De la: LadyManu, la data 2014-10-11 09:48:08Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?


Pasiunea barbatilor pentru sex e cam asa cum este pasiunea femeilor pentru pantofi.

Un barbat se simte vinovat ca si-a inselat partenera abia in clipa in care incepe sa nutreasca sentimente pentru cea cu care a facut asta.
Acesta este si motivul pentru care in marea majoritate a cazurilor barbatii prinsi cu mata in sac sunt cei care incep sa se implice emotional si cei care au ghinionul sa fie impreuna cu amanata in momentul si locul cel mai nepotrivit.

Barbati care fac sex just for fun schimband partenerele ca pe camasi sunt foarte greu de prins pentru simplul fapt ca au in sange arta de a spune femeii exact ce vrea ea sa asculte la momentul respectiv.
Un astfel de barbat va acorda acelas grad de atentie indiferent de situatie si doar din intamplare va putea fi prins.



tu vz de treaba ta radule ca vb prostii


Hai uimeste-ma cu intelepciunea ta si vino si cu argumente care sa dovedeasca ca vorbesc prostii.

Inainte de a ma uimii cu intelepciunea ta simt nevoia sa fac o precizare.

Nu toti barbatii se incadreaza in cele scrise de mine.
In mod cert exista si exceptii.
In opinia mea cele scrise de mine se potrivesc mari majoritati a barbatilor posesori de organe genitale functionale in cadrul unui act de reproducere.

De asemenea tin sa precizez faptul mi-am exprimat punctul de vedere gandindu-ma doar la barbatii dispusi sa isi insele partenerele.

Ca urmare a acestui fapt va rog sa excludeti din afirmatiile mele barbatii capabili sa fie fideli unei singure femei.
Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Octombrie 2014 00:22
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-12 00:22:33
De la: kudika_950728, la data 2014-10-11 22:07:38
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-10-11 14:46:46
De la: LadyManu, la data 2014-10-11 09:48:08Pai, si inima unei femei cere. Dar, de cele mai multe ori, cand o femeie este intr-o relatie, nu se duce si in patul altor barbati.Spun "de cele mai multe ori", fiindca sunt si femei care actioneaza precum barbatii: de ce sa nu ne implinim poftele?
Daca n-au sentimente, macar respect sa aiba. Cum sa te conduca doar ceea ce ai in nadragi?


Pasiunea barbatilor pentru sex e cam asa cum este pasiunea femeilor pentru pantofi.

Un barbat se simte vinovat ca si-a inselat partenera abia in clipa in care incepe sa nutreasca sentimente pentru cea cu care a facut asta.
Acesta este si motivul pentru care in marea majoritate a cazurilor barbatii prinsi cu mata in sac sunt cei care incep sa se implice emotional si cei care au ghinionul sa fie impreuna cu amanata in momentul si locul cel mai nepotrivit.

Barbati care fac sex just for fun schimband partenerele ca pe camasi sunt foarte greu de prins pentru simplul fapt ca au in sange arta de a spune femeii exact ce vrea ea sa asculte la momentul respectiv.
Un astfel de barbat va acorda acelas grad de atentie indiferent de situatie si doar din intamplare va putea fi prins.



tu vz de treaba ta radule ca vb prostii


Hai uimeste-ma cu intelepciunea ta si vino si cu argumente care sa dovedeasca ca vorbesc prostii.

Inainte de a ma uimii cu intelepciunea ta simt nevoia sa fac o precizare.

Nu toti barbatii se incadreaza in cele scrise de mine.
In mod cert exista si exceptii.
In opinia mea cele scrise de mine se potrivesc mari majoritati a barbatilor posesori de organe genitale functionale in cadrul unui act de reproducere.

De asemenea tin sa precizez faptul mi-am exprimat punctul de vedere gandindu-ma doar la barbatii dispusi sa isi insele partenerele.

Ca urmare a acestui fapt va rog sa excludeti din afirmatiile mele barbatii capabili sa fie fideli unei singure femei.


raducule,ce zici tu de barbati e valabil si pentru femei in alt context deci e total degeaba ce zici,,plus ca o sa lasi impresia ca doar barbatii fac asta vb despre ei,,,

deci vb prostii sau degeaba prietene
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 01:47
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:07:06Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?

..pai daca tu nu sti ce simti..atunci cine...????
Fulg-de-nea
Postat pe 12 Octombrie 2014 01:56
De la: LadyManu, la data 2014-10-06 19:07:06Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o..nedumerire:
acum 4 luni am incheiat o relatie cu un barbat la care am tinut mult. El nu a tinut la fel de mult la mine. Relatia s-a racit treptat. Motivul despartirii, invocat de el: nu eram pe aceeasi lungime de unda. Despartirea a fost de comun acord, deci nu s-a lasat cu jigniri sau lacrimi (din partea mea).De curand, adica in cursul ultimei luni, fostul iubit, care a inceput o relatie noua acum doua luni si jumate, ma suna si ma invita la plimbari nocturne (de vreo 2 ori). Intr-o zi, chiar mi-a spus ca vrea sa ne petrecem un week-end la munte impreuna.
In toata povestea asta, cine-i fraiera: eu sau actuala lui iubita?


Dunealui a vrut altceva dar se pare ca acel ceva nu e destul!Sau simte ca actuala indragosteala e subreda si exista sansa sa se rupa oricand si atunci isi omul loc spre tine ca oricand sa te aiba de rezerva si sa intoarca inapoi.
Te vrea manta de vreme rea!E mielul care crea sa suga de la doua oi!Nu te umili sa il primesti inapoi cu tot cu actuala!
Arno_28
Postat pe 12 Octombrie 2014 07:07
Daca femeile s-ar respecta mai mult, i-ar putea trimite la plimbare pe acesti asa zis barbati, iar ei ar fi nevoiti sa-si ajusteze comportamentul. Eu nu am dat curs invitatiei fostului, ci doar m-a suparat comportamentul lui, pe care il practica majoritatea barbatilor.
Sau, de ce nu, femeile ar putea sa le raspunda cu aceeasi moneda. Nu cred ca domnilor le-ar conveni.Si atunci, cand ar fi intr-o relatie, s-ar gandi de doua ori inainte de a umbla prin sat, cu nadragii pe vine!
LadyManu
Postat pe 12 Octombrie 2014 09:16
De la: LadyManu, la data 2014-10-12 09:16:59Daca femeile s-ar respecta mai mult, i-ar putea trimite la plimbare pe acesti asa zis barbati, iar ei ar fi nevoiti sa-si ajusteze comportamentul. Eu nu am dat curs invitatiei fostului, ci doar m-a suparat comportamentul lui, pe care il practica majoritatea barbatilor.
Sau, de ce nu, femeile ar putea sa le raspunda cu aceeasi moneda. Nu cred ca domnilor le-ar conveni.Si atunci, cand ar fi intr-o relatie, s-ar gandi de doua ori inainte de a umbla prin sat, cu nadragii pe vine!



Daca te respecti suficient de mult inchizi capitolul "Fostul iubit",il tratezi cu indiferenta,nu ii raspunzi in niciun fel si iti vezi de viata ta,care,cu siguranta,mai are multe de oferit,in ceea ce te priveste!!!Nu sunt adepta razbunarii prin punerea in practica a celuiasi comportament!!De ce??Pentru simplul motiv ca nu mi-ar placea sa fiu asemenea LUI,caci ,o data ce ai recurs la aceeasi mojicie,ajungi,instant,pe aceeasi treapta inferioara cu barbatul respectiv!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2014 10:44
De la: LadyManu, la data 2014-10-12 09:16:59Daca femeile s-ar respecta mai mult, i-ar putea trimite la plimbare pe acesti asa zis barbati, iar ei ar fi nevoiti sa-si ajusteze comportamentul. Eu nu am dat curs invitatiei fostului, ci doar m-a suparat comportamentul lui, pe care il practica majoritatea barbatilor.
Sau, de ce nu, femeile ar putea sa le raspunda cu aceeasi moneda. Nu cred ca domnilor le-ar conveni.Si atunci, cand ar fi intr-o relatie, s-ar gandi de doua ori inainte de a umbla prin sat, cu nadragii pe vine!


daca barbatii sar respecta mai mult le ar putea trimite la plimbare pe cele care fac acelasi lucru


ce vi se intampla voua nu inseamna ca se intampla tuturor,,ce face ti voi aici e nonsens,,atata timp cat femeile fac acelasi lucru,,,,nu de femeie sau barbat tine asta ci de persoana
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
da sau nu 28 De la: valivieru96 16 Ianuarie 2010 20:12
Spune-mi pe cine iubesti ca sa-ti spun cine esti 46 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:53
povesti 21 De la: Indiana_Jones 22 Octombrie 2011 23:16
Multa suferinta.... 41 De la: kudika318477 22 Decembrie 2010 01:01
a insela 24 De la: gb_byenkutza 7 Iunie 2010 18:58