Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

Asa este,ai perfecta drepatate;barbatii care intr-adevar au tot ce le trebuie acasa nu cauta in alta parte NIMIC.Or m-ai fi si exceptii,cine stie?!
kudika020172
Postat pe 21 Iunie 2009 17:52
De la: lonely_soul, la data 2009-06-21 14:39:27
De la: wolfy, la data 2009-06-21 13:52:22Sa fie clar, cand o relatie nu mai merge, nu merge din vina ambilor parteneri, nu doar a unuia.

Asta e o chestie greu de inteles pentru multa lume.

Multumesc Wolfy. Intr-adevar, sunt de vina amandoi. Si eu sunt de vina. Dar de ce a spus alteia si nu mie??
Stiu ca am facut ceva gresit, dar asta se discuta in casa, nu trebuia sa se izoleze in fata calculatorului si sa-si gaseasca pe altcineva sa-l "inteleaga". Chiar l-am intrebat de ce nu mi-a spus ce simte? Hm...ma rog...chiar nu mai are nici un rost...asta nu-mi place -ca nu vrea sa plece. Nu ma mai simt sotie. Numai mama. E enervant.



Lonely, cand am afirmat " o relatie nu merge din vina ambilor parteneri", m-am referit in special la cei care inseala ( indiferent ca este femeie sau barbat) dar nu sunt capabili sa-si recunoasca vina si arunca totul in carca partenerului. Era o doamna pe aici care-si inseala sotul pentru ca nu stie sa mai fie sot. Asa scapa ei de remuscari.
Referitor la situatia ta, greu cred ca-ti este si te felicit pentru atitudine. Asa este, sotul tau trebuia sa comunice in primul rand cu tine, rufele se spala in familie, dar vezi tu , unii au un caracter mai urat si sunt egoisti. Sotul tau este unul dintre barbatii care au de toate acasa ( altfel nu inteleg de ce nu vrea sa divorteze) dar din plictiseala si-a cautat
valita76
Postat pe 21 Iunie 2009 18:13
[quote name='valita76' date='2009-06-21 18:13:23
Lonely, cand am afirmat " o relatie nu merge din vina ambilor parteneri", m-am referit in special la cei care inseala ( indiferent ca este femeie sau barbat) dar nu sunt capabili sa-si recunoasca vina si arunca totul in carca partenerului. Era o doamna pe aici care-si inseala sotul pentru ca nu stie sa mai fie sot. Asa scapa ei de remuscari.
Referitor la situatia ta, greu cred ca-ti este si te felicit pentru atitudine. Asa este, sotul tau trebuia sa comunice in primul rand cu tine, rufele se spala in familie, dar vezi tu , unii au un caracter mai urat si sunt egoisti. Sotul tau este unul dintre barbatii care au de toate acasa ( altfel nu inteleg de ce nu vrea sa divorteze) dar din plictiseala si-a cautat [/quote]

Chiar ca din plictiseala. Si da, mi-e foarte greu. Dar sper sa trec si peste asta. Nu stiu cum, dar voi trece. Nu doresc nimanui starea pe care o am, intrebarile pe care mi le pun zi de zi. OF Or trece, ca toate trec.
lonely_soul
Postat pe 21 Iunie 2009 18:30
De la: lonely_soul, la data 2009-06-21 14:39:27
De la: wolfy, la data 2009-06-21 13:52:22Sa fie clar, cand o relatie nu mai merge, nu merge din vina ambilor parteneri, nu doar a unuia.

Asta e o chestie greu de inteles pentru multa lume.

Multumesc Wolfy. Intr-adevar, sunt de vina amandoi. Si eu sunt de vina. Dar de ce a spus alteia si nu mie??
Stiu ca am facut ceva gresit, dar asta se discuta in casa, nu trebuia sa se izoleze in fata calculatorului si sa-si gaseasca pe altcineva sa-l "inteleaga". Chiar l-am intrebat de ce nu mi-a spus ce simte? Hm...ma rog...chiar nu mai are nici un rost...asta nu-mi place -ca nu vrea sa plece. Nu ma mai simt sotie. Numai mama. E enervant.


Prima fraza din mesajul meu era un citat. Si da, se referea la faptul ca desi partenerul inselat poate avea si el o vina, cu siguranta ca cel carea insala are o vina mai mare. Ideea era ca cei care insala dau toata vina pe celalalt.
beyonce_indragostita
Postat pe 21 Iunie 2009 19:28
De la: lonely_soul, la data 2009-06-21 15:53:06La asta m-am gandit si eu Liliana. Multumesc.


Poate ca eu sunt prea drastica, poate nu am experienta necesara, dar parerea mea este ca un barbat care s-a purtat asa se va purta la fel in viitor, si practic vei fi nevoita sa treci prin situatia asta de mai multe ori. Stii cum se spune, raul trebuie taiat din radacina.Decat sa stai langa cineva care-ti provoaca suferinta, care nu stie sa te puna in valoare, mai bine iti cauti pe altcineva. Desigur, cand esti casatorita mai e si aspectul material care trebuie luat in considerare. Oricare ar fi decizia ta, iti urez sa reusesti sa-ti gasesti echilibrul.
beyonce_indragostita
Postat pe 21 Iunie 2009 19:45
as iubi si 5 persoane casatorite, atat timp car arata ca pamela anderson.
Tazmanian
Postat pe 21 Iunie 2009 19:49
si eu iubesc pe cineva care e casatorit il iubesc pe sotul meu,care e casatorit cu mine
R_F
Postat pe 21 Iunie 2009 19:52
e foarte aiurea mai ales cand stai cu gandul ca se duce acasa la sotie si poate o dragaleste iar tu ai ramas cu ochii in soare.pune-te in locul sotiei putin.nu cred ca ti-ar placea sa patesti si tu la fel.daca te-ar iubi cu adevarat totusi ar lasa-o.
kudika034362
Postat pe 21 Iunie 2009 20:04
De la: wolfy, la data 2009-06-21 19:45:35
De la: lonely_soul, la data 2009-06-21 15:53:06La asta m-am gandit si eu Liliana. Multumesc.


Poate ca eu sunt prea drastica, poate nu am experienta necesara, dar parerea mea este ca un barbat care s-a purtat asa se va purta la fel in viitor, si practic vei fi nevoita sa treci prin situatia asta de mai multe ori. Stii cum se spune, raul trebuie taiat din radacina.Decat sa stai langa cineva care-ti provoaca suferinta, care nu stie sa te puna in valoare, mai bine iti cauti pe altcineva. Desigur, cand esti casatorita mai e si aspectul material care trebuie luat in considerare. Oricare ar fi decizia ta, iti urez sa reusesti sa-ti gasesti echilibrul.


Si eu cred la fel sa stii. Cred ca odata ce a gresit, sansele sunt sa o faca din nou. Si mai cred ca pentru fiecare exista cineva si nu meritam sa ramanem langa oameni care nu ne merita si ne fac rau deliberat. Dar ca sa nu ai mustrari de constiinta mai tarziu si sa poti sa-ti continui viata cu sufletul impacat, eu zic ca iti datorezi TIE in primul rand si apoi cuplului in care esti, sa incerci sa faci sa mearga sau macar sa clarifici lucrurile inainte de a incepe un nou capitol.
liliana2005
Postat pe 21 Iunie 2009 20:08
Eu cred draga daca ai ajuns se intrebi pe omeni straini aicea pe chat ce ai de facut....inseama nu esti stapana pe situatia in care afli..inseama ai ajuns la un punct in care nici tu numai sti ce vrei...e adevarat ca sunt multe cauze dece barbati insala sotii sau sotii pe barbati ca suntem egali nici femeiile nu sunt sfinte...numai ca sunt mai destepte fata de barbati si stiu se ascund bine pe amanti,nimeni nu poate se ti da sfatul ,tu isusi trebuie se descurci situatia in care ai intrat,si crede ma nu esti singura sunt multe femei care a avut aventura cu unul insurat numai ca uni recunosc si altele fac pe maicute...ca si barbati dau la li....mb si daca auzi cum vorbesc intre ei...eu?nici o data
waitrouse
Postat pe 21 Iunie 2009 22:30
eu zic ..traieste clipa...si nu te mai gandi la consecinte...fara prejudecati, fara remuscari..pareri de rau ...nu intamplator "intra" in viata noastra si astfel de persoane...probabil ca "ne sunt trimise" ca sa mai invatam cateceva ...pareri de rau nu trebuie sa ai..nu erai tu..era alta...iar ca te macina gandurile ca este cu nevasta dupa ce pleaca de langa tine...nici asta nu ar trebui sa te deranjeze..este langa ea ..dar cu gandul mereu la tine
sorina1
Postat pe 21 Iunie 2009 23:23
De la: 6262, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?


Depinde in ce fel iubesti acea persoana pe care o iubesti! Daca il iubesti cu adevarat, ai puterea de a renunta la tentatia de a-l desparti de partenera lui de viata, si ai puterea de a te multumi cu o simpla amicitie. Daca nu ai aceasta putere, atunci mai bine las-o balta!
onyx001
Postat pe 22 Iunie 2009 00:53
deci care pe care se mai iubeste acilea k am cam lipsit
bruneagra25
Postat pe 22 Iunie 2009 09:38
tu esti Nostradamus?
le stii pe toate?
nu mai fi asa sigura!
mirelucki
Postat pe 22 Iunie 2009 17:31
De la: mirelucki, la data 2009-06-22 17:31:51tu esti Nostradamus?
le stii pe toate?
nu mai fi asa sigura!

Cine?
lonely_soul
Postat pe 22 Iunie 2009 18:47
De la: ralukama, la data 2009-06-20 13:46:09
De la: ralukama, la data 2009-06-20 13:42:32
De la: medeea01, la data 2009-06-10 20:52:47
De la: ralukama, la data 2009-06-05 23:52:55ha ha... cineva ma face "fatuca" pt ca vb de "amante cu responsabilitati"
mea culpa!!
amantele, se pare, traiesc pe muntele Olimp, huzurind toata ziua si tragand nectarul cu paiul de aur... ele n-au zile proaste, nu au nevoie sa manance si nici nevoi fiziologice n-au, pentru ca, nu-i asa, cum i-ar sta unei amante sa faca ... o "treaba" sau alta...?? amantele nu merg pe strada, ele sunt purtate pe perne de puf si traiesc, undeva, intr-o lume paralela nou, muritorilor... amantele toate au ochi albastri si par blond, de la mama natura... amantele nu stranuta, nu se ranesc, nu au menstruatie (ca de aia sunt mereu "disponibile" si nici nu sunt atinse de vreo realitate!
........................................................ si as mai putea continua, pentru ca, se pare, asa isi doresc unele doamne de pe aici sa ne raportam la subiect. ceea ce nu inteleg unele este ca nu e vina nimanui daca te inseala iubitul sau sotul... sau in niciun caz doar a amantei, care l-o fi amenintat pe sarmanul om cu pistolul la cap...
imi vine sa rad, de ciuda ca vad atata rautate... unele nu sunt in stare sa poarte discutii in contradictoriu, ca daca le zici ceva ce nu "bate" cu prejudecatile sau, hai sa nu fiu dura, cu bunele lor convingeri, te si fac "fatuca", "amanta", "neserioasa" sau mai stiu eu cum...
aaaa!
si m-am saturat de placa "pune-te in locul celei inselate... ti-ar placea?" Pai hai sa fim sinceri: toti am fost sau vom fi, la randul nostru, inselati... stim cum e... si, mai mult de atat... de ce sa te pui in locul cuiva, intr-o situatie pe care nu ai cum sa o simti decat in moemntul in care o traiesti???

prin urmare... multe monumente de intelepciune pe aici!


mai ralukama e normal ca nu e doar vina amantei cand se ajunge la inselat.in primul rand este vina barbatului.ea propune si incita si el raspunde.daca sotia nu ti mai place si nu te mai multumeste poti frumos sa divortezi sau sa pleci dar nu....e mai bine cu 2.una pentru distractie si alta acasa care creste copil si are grija de tine.amanta=distractie,sotia=plasa de siguranta.
aporpo eu nu fac parte din categoria doamnelor pe care le ai descris tu ca stau aici pe forum.sunt necasatorita si am 25 de ani nu 50.nu ti spun sa te pui in locul sotiei pentru ca daca tu esti amanta e clar ca asta e ceea ce ti ai dorit tu.ai fost inselata si acum vrei sa fii de partea cealalta numai ca in timp....poate....o sa intelegi ca ce faci rau ti se intoarce intotdeauna inapoi.eu daca am facut rau cuiva mi s a intors inapoi.nu cred ca fac pe desteapta ci vorbesc strict din experienta mea de pana acum.
amanta este o femeie ca oricare alta doar ca este o fire mai slaba.se multumeste cu barbatul alteia pentru ca fie nu e in stare sa gaseasca un barbat singur fie nu e capabila sa stea singura.tu raluca de ce ai decis sa fii amanta cuiva?
a) ca sa nu fii singura
b)pentru ca esti prea slaba sa mai renunti la el acum ca te ai indragostit de el desi are sotie
c)te razbuni pe viata care a fost dura cu tine
nu e nevoie sa mi raspunzi mie.raspunde ti tie in primul rand.
atat






pai nu, ca uite cum te inseli, ca nici macar amanta nu sunt... :))) si pentru asta oi fi fost prea slaba? ! probabil ca n-am fost in stare... si zambesc amar, ca nici macar asta n-am stiut sa fiu.
ideea e, fara suparare, sa nu mai credem ca stim totul... sa nu mai generalizam, sa nu mai dam verdicte de viata, ca toate situatiile sunt diferite.
a! si nu, nu ma razbun pe viata, nu sunt ranchiunoasa, nu cred in concluzii prestabilite, nimic...


foarte bine.lasa ca n ai pierdut nimic.decat a 5 a roata la caruta mai bine un gust amar vreo cateva luni.
elisa_me
Postat pe 22 Iunie 2009 22:59
De la: maria_zada, la data 2009-06-21 00:03:41Sa iubesti o persoana casatorita e un compromis major. Complicatii inutile, impuse sau acceptate din dorinta de a completa - vorba vine - ce ti se ofera in casatorie. Dorinta de a avea mai mult, fara sa cauti solutia ce ti-ar aduce acel mai mult in propria casnicie. Instabilitate emotionala, sociala, care tot imaturitate afectiva este , dpdv psihologic. Cu alte cuvinte, impunerea autocontrolului, evaluarea corecta, obiectiva a ambilor parteneri, delimitarea problemelor, descoperirea solutiilor, aplicarea in practica a deciziilor- complicat , nu ? Mai simplu, se rezolva cu adaugarea celei de-a treia persoane, pe post de surogat de ... ce vreti voi


nu e nimic complicat.tine de principii,educatie,deminitate/respect de sine si dorinta de a alege calea mai grea...adica incercarea de a rezolva problemele nu fuga intr un mod rusinos.asa cum spunea cineva este mult mai simplu sa ti gasesti pe cineva nou decat sa faci o relatie de lunga durata sa mearga.bineinteles ca exista in timp posibilitatea sa nu te mai atraga partenerul de viata si sa vrei pe altcineva.nu e nimic gresit.dar normal,cel putin pentru mine,este sa pui punct ca sa nu incurci degeaba persoana cu care esti.nu stiu de ce altii nu vad lucrurile in felul asta.
elisa_me
Postat pe 22 Iunie 2009 23:05
De la: wolfy, la data 2009-06-21 12:16:57
De la: valita76, la data 2009-06-21 12:02:33 Ai dreptate. Eu insa nu sunt de acord cu cei care isi gasesc scuze penibile ca sa-si insele sotul sau sotia. Nu-ti mai place, nu te satisface, nu te atrage, fi sincer cel putin si divorteaza.



Sunt perfect de acord cu tine! Daca esti casatorit(a) si nu-ti convine ceva, divorteaza! Insa in conditiile in care o persoana casatorita insala, ea este cea careia trebuie sa i se dea o vina mai mare, nu amantului/amantei! Cand un barbat are amanta, el este cel vinovat in proportie de 90%, ea in proportie de 10%. In mentalitatea nostra avansata femeia e intotdeauna de vina! Un barbat casatorit are amanta? E vina ei, nenorocita dracului, se baga in casatoria omului! Pai in primul rand ca nu ea are initiativa, ci el, adica el o invita in casnicia lui, si tot el o tine acolo! Daca in schimb o femeie casatorita are amant, credeti cumva ca o sa se gasesac cineva sa spuna ca e vina amantului? Nu! Vina e tot a ei, ca e o panarama, nu-si vede de barbat ci se duce pe coclauri!Da' de ce se duce, a? Ii trebuie sex? Nu-i ajunge unu', ii trebuie doi, stricata dracului!

Va sunt cunoscute treburile astea, nu?


da.sunt cunoscute frazele.ai perfecta dreptate.dar ai gresit proportiile.el propune.bun.e vina lui cea mai mare in special.corect.dar ea accepta.e si vina ei si e mai mult de acel 10%.desi nu cred ca e cazul sa judecam a cui vina e mai mare pentru ca oricum nu vom schimba mentalitatile oamenilor.
elisa_me
Postat pe 22 Iunie 2009 23:16
De la: medeea01, la data 2009-06-22 23:16:28
De la: wolfy, la data 2009-06-21 12:16:57
De la: valita76, la data 2009-06-21 12:02:33 Ai dreptate. Eu insa nu sunt de acord cu cei care isi gasesc scuze penibile ca sa-si insele sotul sau sotia. Nu-ti mai place, nu te satisface, nu te atrage, fi sincer cel putin si divorteaza.



Sunt perfect de acord cu tine! Daca esti casatorit(a) si nu-ti convine ceva, divorteaza! Insa in conditiile in care o persoana casatorita insala, ea este cea careia trebuie sa i se dea o vina mai mare, nu amantului/amantei! Cand un barbat are amanta, el este cel vinovat in proportie de 90%, ea in proportie de 10%. In mentalitatea nostra avansata femeia e intotdeauna de vina! Un barbat casatorit are amanta? E vina ei, nenorocita dracului, se baga in casatoria omului! Pai in primul rand ca nu ea are initiativa, ci el, adica el o invita in casnicia lui, si tot el o tine acolo! Daca in schimb o femeie casatorita are amant, credeti cumva ca o sa se gasesac cineva sa spuna ca e vina amantului? Nu! Vina e tot a ei, ca e o panarama, nu-si vede de barbat ci se duce pe coclauri!Da' de ce se duce, a? Ii trebuie sex? Nu-i ajunge unu', ii trebuie doi, stricata dracului!

Va sunt cunoscute treburile astea, nu?


da.sunt cunoscute frazele.ai perfecta dreptate.dar ai gresit proportiile.el propune.bun.e vina lui cea mai mare in special.corect.dar ea accepta.e si vina ei si e mai mult de acel 10%.desi nu cred ca e cazul sa judecam a cui vina e mai mare pentru ca oricum nu vom schimba mentalitatile oamenilor.



Da ai dreptate...nu ai fost in aceasta situatie asai? Nu ai gasit corespondenta lor..sa vezi ce poate sa scrie o femeie...fara scrupule...care a devenit amanta..."Ai simtit legatura intre noi cand ne am vazut?" scrisa de o femeie...!sa nu pomenesc de pozele trimise de ea...in vana...pe jumatete goala...si " as vrea sa ne tavalim impreuna"....care barbat rezista la o multime de asemenea scrisori?
Normal ca a reusit...sotul meu castiga 6 mii de euro pe luna...acum numai are nici un sfant...nici loc de munca...dar nu vrea sa ne lase in liniste..cel putin atat.saracele amante...!!!!!
lizzy74
Postat pe 24 Iunie 2009 10:20
De la: lizzy74, la data 2009-06-24 10:20:39
De la: medeea01, la data 2009-06-22 23:16:28
De la: wolfy, la data 2009-06-21 12:16:57
De la: valita76, la data 2009-06-21 12:02:33 Ai dreptate. Eu insa nu sunt de acord cu cei care isi gasesc scuze penibile ca sa-si insele sotul sau sotia. Nu-ti mai place, nu te satisface, nu te atrage, fi sincer cel putin si divorteaza.



Sunt perfect de acord cu tine! Daca esti casatorit(a) si nu-ti convine ceva, divorteaza! Insa in conditiile in care o persoana casatorita insala, ea este cea careia trebuie sa i se dea o vina mai mare, nu amantului/amantei! Cand un barbat are amanta, el este cel vinovat in proportie de 90%, ea in proportie de 10%. In mentalitatea nostra avansata femeia e intotdeauna de vina! Un barbat casatorit are amanta? E vina ei, nenorocita dracului, se baga in casatoria omului! Pai in primul rand ca nu ea are initiativa, ci el, adica el o invita in casnicia lui, si tot el o tine acolo! Daca in schimb o femeie casatorita are amant, credeti cumva ca o sa se gasesac cineva sa spuna ca e vina amantului? Nu! Vina e tot a ei, ca e o panarama, nu-si vede de barbat ci se duce pe coclauri!Da' de ce se duce, a? Ii trebuie sex? Nu-i ajunge unu', ii trebuie doi, stricata dracului!

Va sunt cunoscute treburile astea, nu?


da.sunt cunoscute frazele.ai perfecta dreptate.dar ai gresit proportiile.el propune.bun.e vina lui cea mai mare in special.corect.dar ea accepta.e si vina ei si e mai mult de acel 10%.desi nu cred ca e cazul sa judecam a cui vina e mai mare pentru ca oricum nu vom schimba mentalitatile oamenilor.



Da ai dreptate...nu ai fost in aceasta situatie asai? Nu ai gasit corespondenta lor..sa vezi ce poate sa scrie o femeie...fara scrupule...care a devenit amanta..."Ai simtit legatura intre noi cand ne am vazut?" scrisa de o femeie...!sa nu pomenesc de pozele trimise de ea...in vana...pe jumatete goala...si " as vrea sa ne tavalim impreuna"....care barbat rezista la o multime de asemenea scrisori?
Normal ca a reusit...sotul meu castiga 6 mii de euro pe luna...acum numai are nici un sfant...nici loc de munca...dar nu vrea sa ne lase in liniste..cel putin atat.saracele amante...!!!!!



lizzy pana la urma ai langa tine ce iti doresti.daca nu poate rezista inseamna ca nu e bun.ce e cu generalizarea asta "ce barbat ar rezista?!".de unde stii tu sigur ca orice barbat ar face exact la fel ca sotul tau?ma rog...tu stii mai bine daca incerci deja sa i gasesti scuze.e adevarat ca avem instincte si barbatii si femeile(barbatii mai puternice decat femeile) dar asta nu inseamna ca ei sufera de vreo boala si nu se pot abtine.ba da pot.doar ca nu vor.sunt convinsa ca nu toti sunt la fel.poate ca sunt idealista dar asta e pararea mea.
am mai vazut pe aici pe forum barbati care spun ca nu si au inselat iubitele/sotiile.ce crezi ca ei nu au avut ispite?
elisa_me
Postat pe 24 Iunie 2009 22:23
tot ce pot spune e ca e GROAZNIC sa ajungi sa te indragostesti de un barbat insurat! prietena mea cea mai buna "a patit" asa ceva si a suferit cumplit!

ea era impreuna cu un tip de ceva timp, dar relatia nu mai era asa buna... si atunci a aparut EL(mult mai mare ca ani decat prietena mea)! i-a spus din prima zi ca e insurat, ca are 3 fete... i-a trimis poze cu ele...cu sotia lui...deci totul prevedea doar o simpla si frumoasa prietenie: impartaseau amandoi probleme...de cuplu (el ii spunea intotdeauna sa incerce sa isi rezolve problemele cu iubitul-si parea sincer), ea ii dadea sfaturi cum sa-si recucereasca sotia- pt ca o dejamagise cu o amanta, timp de 8 ani de zile!!!... mai vorbeau de serviciu... si altele pana ce intr-o zi de ziua lui ( se cam ametise) i-a spus ca O IUBESTE! era la acea petrecere cu sotia lui, pa care probabil o uitase pe undeva... si a sunat-o pe prietena mea intreaga seara si doar asta ii spunea... m-a sunat si pe mine printre picaturile telefoanelor lui... o simteam cum tremura toata de parca o mare nenorocire i se intamplase si asa a si fost! :(

si de atunci a inceput calvarul, a 2 a zi a sunat-o din nou si tot asa... si-a dat seama ca si ea avea sentimente puternice pentru el... dar erau contrar tuturor principiilor ei: morale, religioase, educative... dar EL facea totul sa para atat de feeric...

nu am stiut ce sfat sa-i dau... cand ma intreba ingrozita ce sa faca... pentru ca o vedeam cat radia de fericire cand vorbea cu el... despre el...dar o vedeam si cum suferea la gandul ca stia ca nu va fi intotdeauna asa... si la frica ca roata i se va intoarce!!!

ps: normal ca si iubirea lor s-a consumat, la vreo 3-4 luni dupa acel prim "te iubesc"... si... ea a suferit groaznic de mult (renuntase la multe planuri pt el, a slabit mult, nu se mai ingrijea...nu mai vroia sa vada nici un barbat)... dar a fost mai bine asa... de el nu am mai stiut mare lucru...pana intr-o seara geroasa de iarna ( ea inca nu isi revenise din trista, dar inevitabila despartire, cand a sunat-o din nou... si a intebat-o de relatia ei cu prietenul - cu care nu reusise sa se impace... incercau ei ceva, dar ea ramanea rece, iar el observand asta i-a spus din nou ca o iubeste!!! i-a inchis telefonul si a incercat sa se sinucida!!!...

cine a fostul "vinovatul" in aceasta situatie?

ea nici acum nu e prea bine...dar viata merge mai departe!...

Gabitza23
Postat pe 8 Iulie 2009 05:39
Ma uimesc raspunsurile voastre. Am doar 20 de ani si iubesc un barbat casatorit,si care are o fetita de 5 luni. S-a casatorit cu actuala lui sotie pentru ca ea era insacrinata. Prima oara cand ne`am vazut am simtit amandoi ca ceva nu e in regula si ca nu o sa fie doar "one night stand". Ne`am indragostit inca din primele zile unul de celalalt. Da,e adevarat...ma simt groaznic,lipsita de caracter,mi-am calcat in picioare toate principiile. Dar,credeti-ma e un sentiment involuntar,pur si simplu nu putem sa renuntam unul la celalalt. Simt ca ma sufoc de cand ma despart de el si pana ne vedem din nou. Da,doare..doare enorm ca pentru el "acasa" inseamna langa ea,in acelasi pat cu ea. Dar sunt atat de fericita in prezenta lui,cand ma strange in brate de parca nimic nu mai conteaza.
NotForLovers
Postat pe 11 Iulie 2009 21:11
draga mea, traieste clipa, profita de acele momente minunate pe care el ti le ofera
ingerasulsupi
Postat pe 12 Iulie 2009 10:27
Daca ingeras spune asta, clipele pe care ti le ofera el, sunt acelea in care stai in genunchi si citesti biblia.
kudika023770
Postat pe 12 Iulie 2009 20:49
nimeni nu seamana cu nimeni , daca n ar exista oameni slabi si lipsiti de caracter nu ne am mai insela unii pe altii........
bella28
Postat pe 13 Iulie 2009 11:57
Ar fi ingrozitor draga mea sa ma vad intr-un numar nedefinit de exemplare.Nu numai oamenii slabi si lipsiti de caracter insala.Cunosc o vecina care avea o suta de kile si barbatul sau nu avea curaj sa-i reproseze ca il insala, fiindca ii era frica sa nu-l calce pe picior.Si decat cu piciorul in ghips, mai bine prefera sa fie inselat.Era mai putin dureros.
kudika023770
Postat pe 13 Iulie 2009 20:10
in cazul asta n am ce zice , fiecare o sa adune ce a semanat , bateti va joc de voi , inselati.... la randul vostru ve ti fi inselati , asta e.... se poarta
bella28
Postat pe 13 Iulie 2009 21:43
"Daca ingeras spune asta, clipele pe care ti le ofera el, sunt acelea in care stai in genunchi si citesti biblia. "
Dragul meu viata este scurta si trebuie traita, in genunchi cu biblia ai vazut ca nu mai stau nici aia care ar trebui sa stea, asa ca simtiti-va bine cat puteti, parerea mea :)
ingerasulsupi
Postat pe 14 Iulie 2009 07:33
Am citit diferite pareri pana acum. Dar ce parere aveti despre o femeie care iubeste dezinteresat acel barbat care este casatorit? "Amantele" in general sunt catalogate ca fiind viclene,materialiste etc. Dar nu intotdeauna e asa. Iubesc atat de mult un astfel de barbat incat am lasat deoparte gelozia si posesivitatea cu care eram obisnuita si traiesc cele mai fericite clipe din viata mea. Da,ma doare enorm atunci cand el pleaca "acasa"."Acasa",insemnand pentru el sotia si fetita lui. Dar stiu ca ma iubeste enorm si in ciuda faptului ca are un servici care ii cam ocupa timpul nu a fost zi sa nu ne vedem macar de doua ori...seara stand pana dupa miezul noptii adeseori. Sunt sentimente involuntare si chiar daca as vrea sa nu mai simt nimic pt el nu reusesc. Asa a fost sa fie...
NotForLovers
Postat pe 14 Iulie 2009 11:35
Ingeras, asta fac. Traiesc clipele minunate pe care mi le ofera. Chiar daca as vrea, nu pot renunta la el. Desi mi`am incalcat toate principiile, nu regret nimic. Pentru ca sunt foarte fericita,iar pe fetita lui o iubesc enorm.
NotForLovers
Postat pe 14 Iulie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o problema psobil infantila 3 De la: miss_darine 2 Noiembrie 2009 21:45
el sau amantul ???? :( 19 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:52
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
dieta personala :sml-confused0006: 3 De la: bl_de 15 Iulie 2009 12:34