Setari Cookie-uri

drepturile femeilor

iar daca pe tine te excita o femeie care miroase a mancare e preferinta ta
Sa fii santos!
Iar ca sa-ti fac si tie o placere uite un emoticon cu limba scoasa
Ba nu, uite doua
amme22
Postat pe 9 Iulie 2008 20:52
asta cu nasterea nu mai tine tot de femei ,ai vazut ca a nascut un barbat si cu statul la cratita esti depasit s-a inventat mancarea gata preparata asa ca stai doar la ,,,,microunde eu nu am nici o obligatie
wdy
Postat pe 9 Iulie 2008 20:53
si cum spuneam ceva mai sus "dinozaurii" inca traiesc printre noi!!!!!
felicitari baietel inca mai esti atarnat de fustita mamii????
si ca sa devin serioasa.... cand un barbat gandeste precum o faci tu cu siguranta ca nu are ce cauta in viata mea si de altfel in viata multora dintre femeile cu capul pe umeri.... o femeie nu are doar obligatii are si drepturi,are dreptul de a-si educa fii si fiicele are dreptul de a alege in viata calea pe care o apuca propria ei viata,are dreptul sa faca avort sau are dreptul de a-si sacrifica viata pt un copil....are dretul de a refuza anumite chestii care nu ii fac placere intr-o casnicie...are dreptul sa se apere si sa ii apere pe cei iubiti atunci cand sunt in pericol si la asta ma refer cand ma gandesc la barbatii violenti care ataca femeile si copii mai slabi fizic decat ei ...etc....mai baietel dragalas traim intr-o era a progresului si o era care tinde catre egalitate in drepturi asta din punct de vedere legal si social....asa ca mentalitatea de dinozaur mai sus mentionata mergea in secolele trecute nu in zilel noastre,nu in europa lui 2008,zau daca uneori nu imi vine sa imi trag singura palme cand vad astfel de specimene masculine.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Iulie 2008 21:10
gagici,de azi avem numai obligatii !!!!....deci sa le indeplinim: suntem obligate SA AVEM AMANTI.......suntem obligate SA NE CUMPARAM HAINE SI BIJUTERII SCUMPE......suntem obligate SA VENIM ACASA DUPA MIEZUL NOPTII,EVENTUAL SI CIUPITE OLEACA.......suntem obligate SA NU AVEM SERVICI......suntem obligate SA MANCAM NUMAI LA RESTAURANT......suntem obligate SA MERGEM LA PETRECERI NON-STOP........suntem obligate SA LE DAM LA MOACA BARBATILOR,CA SA NE INTRETINA !!!!!......va plac ,barbateilor,acum, obligatiile noastre ????........

Postat pe 9 Iulie 2008 22:04
wdy
Postat pe 9 Iulie 2008 22:06
etta din partea mea se aproba cu entuziasm
Mai, ce caut eu in casa la ora asta? Offf... ce mi-e ciuda pe mama ca m-a facut fata cuminte
amme22
Postat pe 9 Iulie 2008 22:11
De la: geo32, la data 2008-07-09 20:47:30pentru emma:
obligatia de a naste si a creste copii.

pentru etta:
nu, ne-au scos tot p-acolo de unde.........hop!!
din biblie se spune ca femeia este supusa barbatului. ca trebuie sa-i fie soata, amanta , bucatareasa.......asa ca , cel mai bine si mai exitant , este sa stati la cratita.

n-aveti emoticon cu limba scoasa?

De la: geo32, la data 2008-07-09 20:47:30pentru emma:
obligatia de a naste si a creste copii.

pentru etta:
nu, ne-au scos tot p-acolo de unde.........hop!!
din biblie se spune ca femeia este supusa barbatului. ca trebuie sa-i fie soata, amanta , bucatareasa.......asa ca , cel mai bine si mai exitant , este sa stati la cratita.

n-aveti emoticon cu limba scoasa?



alt..domn..ufff.....stii ceva ..ai tu grija..de...caci eu ma duc la niste prietene sa beau o cafeluta..ca deh..asta-i obligatia mea...
si mai lasa limba aia..ca cine stie unde....



etta.....

Postat pe 9 Iulie 2008 22:12
esti bestiala
wdy
Postat pe 9 Iulie 2008 22:16
mai fetelor asta dete cu mucii in fasole si fugii cat il tinura picioarele.....doane chiar mai exista astfel de barbati in ziua de azi????
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Iulie 2008 22:49
Eu inclin sa cred ca a glumit
amme22
Postat pe 9 Iulie 2008 22:50
eu sper ca a glumit pt ca altfel ar fii tragic sa vad ca mai exista astfel de specimene umane preintre noi....tare mi-ar pare rau pt ca uin definitiv si la urma urmei respectul intre 2 persoane e mai important decat forta fizica si/sau functiile pe care le pot ocupa la un loc de munca....abia atunci cand ajungi acasa iti dai seama ca ceea ce numesti asa nu e refugiu ci caminul unde te intorci intotdeauna cu drag si nerabdare...nu corvoada spalarii hainelor nu neplacerea statului la cratita sau a educarii copiilor ci locul unde lucrurile mai sus mentionate devin placerea de zi cu zi ...pt ca se pot face impreuna .... cu cel pe care il alegi sa-ti stea alaturi.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Iulie 2008 12:21
ete na! ce atata va ridicati pe piedestal de nu va mai da jos de acolo nici cu macaraua!
strigati peste tot "egalitate egalitate!" si cand e vorba de obligatii la uitati.
da, si barbatu' are obligatia de a tine femeia in puf si pulbere, da' cand e vorba de obligatiile voastra , se trasforma automat in obligatii placute.
tiii, ce starintura creai!!
valeau, cum ati fi jucat tontoroiu in fata mea , daca mi-erati neveste , amante sau prietene!
ce ma mai sexeaza pi mini, e ca aici va dati luptatoare. da cand ajungeti in fata prietenului , sotului sau amantului , sunteti numa' miere si lapte. as vrea sa vad o singura femeie care pune in practica ceea ce spune.

Postat pe 10 Iulie 2008 13:01
De la: amme22, la data 2008-07-09 20:52:29iar daca pe tine te excita o femeie care miroase a mancare e preferinta ta
Sa fii santos!
Iar ca sa-ti fac si tie o placere uite un emoticon cu limba scoasa
Ba nu, uite doua


pa mine ma excita sotia in orice stare. fie ca miroase a cartofi prajiti , fie ca sta aplecata sub chiuveta cand schimba garnitura, fie ca este imbracata in pufoaica, fie ca are in spinare butelia.....

Postat pe 10 Iulie 2008 13:08
gagici,ia spuneti voi daca io nu aplic ceea ce spun !!!!.....si,iubirea mea,nu ai gasit o femeie desteapta ,pe semne,ca sa vezi tu ce ai juca tontoroiul in fata ei ....si fara sa-ti dai seamja ca joci !!!!!.......te pup ....si mai studiaza.....sau poate ca ai gasit,stiu eu ????.......si e atat de desteapta incat nici nu-ti dai seama.........

Postat pe 10 Iulie 2008 13:13
fac abstractie de mesaju' dumneavoastra doooaamna etta si adaug la obligatiile femeii , urmatoarea :
cand barbatu' e suparat(diferite motive, ba ca a mancat bataie echipa facorita, ba ca n-a gasit berea pe placu' lui, ba ca l-a parasit amanta..etc), femeia are obligatia de a-i reface starea de veselie cu diferite giumbuslucuri, tumbe si pozne!

Postat pe 10 Iulie 2008 13:24
scumpete draguta...ai in fata ta o femeie care pune in practica ceea ce spune!!! prefer sa renunt la muuulte lucruri daca nu corespund cu dorintele mele oricat de rau m-ar durea...si asta ti-o pot spune oamneii care ma cunosc prea bine cat de determinata sunt in muuulte privinte.exista si exceptii care confirma regula!!!la fel cum exista si barbati care respecta regulile!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Iulie 2008 13:33
daca mai spui o data " scumpete draguta", pe cuvant de nu te iau de soata. macar o noapte!
in fata mea am monitoru'!
inca ceva, determinarea se flosteste in fata unui barbat. pentru ca una e sa aspiri in carierea si alta e sa respiri in fata barbatului!
sunt notiuni distincte.

Postat pe 10 Iulie 2008 13:37
mai Geo,pai parca te dadusi sot fidel !!!!!.....eeeee.....barbatii astia......acu' nu-ti mai e frica de soata ??????........

Postat pe 10 Iulie 2008 13:45
am zis " daca mai foloseste"! da' pun pariu ca n-o mai foloseste!

Postat pe 10 Iulie 2008 13:50
A citit eu bine ....a zis Geo .."sa respiri in fata barbatului"???!?!1 Vai vai si iar vai ... Uite ca sa scot din mine .. "filosoful" si "psihologul" ...hihihihih ... iti fac o caracterizare asha ...pe baza a trei vorbe de-ale tale... Ia sa vedem ... 32 de ani .. barbat... nici prea inalt ...nici prea gras.. plin de el (probabil ca ai si de ce) .. :)))in compania femeilor de pe "varianta" ....ca deh ..numai alea au determinare doar pentru meserie.. :))) si din cand in cand mai da peste vreo "puicutza" ..mai mult sau mai putin emancipata...care n-a facut prea multa scoala...ca deh ..n-are decat 18 ani ..si nu prea stie ea care-i treaba cu barbatii ..si deci "respira mai greu" in fata lor... hehehehehhehe.... Am nimerit-o ??!??!! Sper sa nu .. Eu stiu ce=ti recomand.. lasa "intalnirile virtuale" cu gagicile de pe net... incearca ceva ce nu e atat de "de neatins" ...si ceva mai putin gomflabil... si ai sa vezi cat de bine respira unele doamne si don'soare in fata ta...o sa ramai de-a dreptul stupefiat... din toate punctele de vedere.. Si ..sa nu uit ..."scumpete draga" ... ca poate poate te faci si tu cu vreo 10 soate.. in fata monitorului asha...
mia_mia
Postat pe 10 Iulie 2008 13:55
imi retrag pupici,geo!!!!
ce gandire,nene'!
alone
Postat pe 10 Iulie 2008 13:57
sa nu incerci sa te faci psiholog sau ghicitoare-n bol, ca n-ai nici o sansa.

Postat pe 10 Iulie 2008 13:58
Am si sperat sa nu ma pricep la d-ale psihologiei...ce sa mai zic de ghicitu-n bol ..si datu-n bob... :))) da cand te iei de o armata de gagici ..ca cica ..resira greu ... iti iei caracterizari de toate felurile Goergica.. :)) Fi tu ...naturel .. si zi ce te macina ... ca te descoasem noi ...
mia_mia
Postat pe 10 Iulie 2008 14:08
dragutule Geo,ia aminte ca suntem multe si marunte.....femei,p'aci......si cred ca stii tu ce se intampla cu masculii care cad prada furnicutelor multe si marunte !!!!.......il mananca de viu !!!!!.....pe tot......si fooooooarte rapid !!!!....asa ca mai bine ,da-te cu noi,nu fii impotriva noastra,ca e mai bine,zau asa.......ca la noi se poarta haremurile,da' deja postu' de sultan e ocupat.......totusi......

Postat pe 10 Iulie 2008 14:09
sunt curios foc, de unde incepeti sa ma mancati?

Postat pe 10 Iulie 2008 14:15
mai baiatule, mare ciudatenie mai esti si tu! parca traiesti in pustiu! te distrezi nu? mai ales cand le vezi pe gagici cum se agita! ai fost un baietel rau! trebuie sa fi pedepsit de biciul lu' mia!

Postat pe 10 Iulie 2008 14:19
Nu fi curios Georgica.. ca stii ce se zice de curiosi ???!!??! Ia uite ca esti si "consatean" de=al meu .. :))) hai mah ca se respira bine aici ... mai vine si briza marii in ajutor.. Da daca curios esti ..si vrei sa stii ..iti zic de unde as incepe eu .. Ti-as taia buzitzele si libutza..si=as face o tocanita a la Geo .. cu sos rosu .. si cum se poarta delicatesele... as adauga ca si garnitura.. "fudulii" fierte bine bine... (Nu ca ti-as manca fuduliile ... dar ar da bine in farfurie acolo ...) .. si le-as pune si pret..sa le vand.. macar profit sa scot..ca tot suntem determinate .. si eu lucrez cu banii .. :)))
P.s. asta ca sa mai scapam de monotonie.. "scumpete draga" ..
mia_mia
Postat pe 10 Iulie 2008 14:25
eu,avand in vedere ce reprezint pe aici,as incepe cuuuu.....capul.....eeeeeee,cum e sa fii muscat de cap ????....ca io nu stiu sa ma'nc normal,ci numa' sa musc...... .... ... ... .... ... ...

Postat pe 10 Iulie 2008 14:25
Si fetelor..eu ii dau o invitatie...de preten ..eu zic sa napustiti pe el .. :)) sa vada omu determinarea... :))))
mia_mia
Postat pe 10 Iulie 2008 14:26
ieeeeee!!! mia, fata esti sadica, nu gluma!

Postat pe 10 Iulie 2008 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anulare amenda ratb 6 De la: Summer_ 19 Martie 2011 21:50
CE SA MA FAC? 12 De la: dragalaspui 10 Septembrie 2008 15:30
pilates scris. 5 De la: Florenta_Hagi_mihale_1 28 Noiembrie 2014 13:00
2012-sfarsitul lumii? 32 De la: tzvetociki 14 Februarie 2010 16:09
cum se scrie corect? 15 De la: daiana_m8 2 Decembrie 2013 18:15