Setari Cookie-uri

Sa raman cu un barbat cu care nu fac sex aproape deloc?

hmmmm....eu cred ca esti o norocoasa in privinta asta....la noi e mai complicat..facem dragoste 1 data pe an ..si atunci 5 min si gata....dupa 10 ani de cand suntem impreuna si 7 de cand suntem casatoriti gandeste-te ca esti o norocoasa..de 4 ani o facem 1 -2 pe an ..si am doar 26 de ani si daca ma vezi cum arat nu o sa-ti vina sa crezi de ce intampla asta...te pup si ai grija de tine
stela_georgiana
Postat pe 21 Iulie 2008 15:45
ce nu inteleg eu, e de ce nu discutati cu partenerii vostri problema? daca vreti o relatie serioasa si pe lunga durata, aveti in primul rand incredere unul in celalalt. sunteti abia la inceput de drum, nu puteti incepe cu stres, nemultumiri si suferinta..
dupa cativa ani buni impreuna, daca toate celelalte merg bine, sexul poate fi minunat chiar si de doua ori pe luna.si daca la un moment dat dispare, iti raman celelalte. de aceea eu zic ca trebuie pus in balanta "sexul e fantastic, viata fara el nu are nici un sens" cu "ce mai avem pe langa"...

Postat pe 21 Iulie 2008 16:11
vorbesti serios??o data sau de doua ori pe an???are pe alta??sau ce ca parca nu este logic ce afirmi?
lacramioararobu
Postat pe 21 Iulie 2008 16:16
De la: pusyk, la data 2008-07-21 14:44:54Buna sunt si eu noua pe aici si as dori sa ma ajutati cu un sfat ceva.Am si eu o problema asemanatoare cu prietenul meu in privinta sexului. suntem de 2 ani impreuna si locuim impreuna de 2 luni, timp in care el s-a schimbat putin din anumite puncte de vedere. adica merge la serv de dim vine acasa si se culca, tot timpul imi spune ca e obosit si atat. eu parca sunt pusa acolo drept bibelou. hai sa spunem ca asta nu ar fi o probl deoarece se trezeste noaptea si facem dragoste DAR problema mea este urmatoarea cu care nu reusesc sa ma impac deloc si nu stiu daca este normal sau nu. Noi nu facem dragoste mai mult de un numar al lui, adica dureaza un sfert de ora sau 10 minute si gata ma ia in brate si s culca. mentionez ca ne simtim f bine am2 si eu am de multe ori si 2 orgasme intr-un timp f scurt numai ca nu imi este suficient! spuneti-mi va rog eu sunt anormala ca vreau sa ne iubim si noi cateva ore? oare este suficient s faci decat 10 minute dragoste cu persoana iubita? oare barbatii dupa ce termina un numar numai au chef? va rog mult sa ma lamuriti si pe mine ca acest aspect ma pune pe ganduri serios chiar daca il iubesc enorm. e bine s stai cu cineva langa tine care nu iti da atat cat vrei tu? si el ma vrea foarte mult dar de ce ii este suficient 10 min? ca si km isi face treaba termina si gata e satul. eu nu sunt asa de abia atunci ma 'incalzesc' si mai vreau ! eu nu pot s spun ca am petrecut o noapte cu iubitul meu asa cum spun altele, eu pot s spun ca am facut sex atat ca asta asa se numeste sex nu dragoste! va rog mult sami dati un sfat si sa-mi spuneti si mie daca cer prea mult!


Muhahaha rad si eu nitzel eu as spune sa te multumesti cu cea ce ti-a dat sunt alte femei care asteapta o viata intreaga un org ...... si poate ca altele care mor si nu au avut un singur org .... tu deja ai doua la 10 minute de love .... ce vrei mai mult :D
Pierdut_in_lume
Postat pe 21 Iulie 2008 16:16
cred ca are dreptate miha16 ar fi bine sa vb cu el sa ii spui ce nu iti convine, daca intelege si ve4zi ca incearca sa se schimbe merita sa mai stai cu el daca nu....... mai bine il lasi o viata ai si aia trebuie traita la maxim
ram84
Postat pe 21 Iulie 2008 16:20
nu stiu daca poate fi atat de categoric totul.. nu ne convine ceva si lasam deoparte.. oare gasim ceva mai bun? e in zadar sal insel ca nu sunt disperata dupa sex.. eu il vreau p el ca p el il doresc atat d aia nu sunt multumita degeaba o fac cu altu daca eu vreau s ma iubeasca el..astai problema

Postat pe 21 Iulie 2008 16:40
vezi sfatul de mai sus!!!!!!!!! discutati cu ei. nu sunt ghicitori in stele ca sa stie ce va doriti...

Postat pe 21 Iulie 2008 16:50
scuze de greselile gramaticale m-am grabit s scriu mai repede.. asa este o sa discut cu el, dar de fiecare data cand o fac spune ca va merge la doctor... sper sa se rezolve ceva! astept ijn cont sfaturile si parerile voastre va pup

Postat pe 21 Iulie 2008 17:23
nu te supara........aici era vorba despre abstinenta!!!! despre barbati care NU vor sa faca sex !
Probabil multe fete din care scriu aici ,despre problemele lor s-ar bucura si pt 10 minute de sex......hmmmm si mai ales 2 orgasme............
loreAR
Postat pe 21 Iulie 2008 20:25
COMENTARIUL ERA PT PUSIK.......
loreAR
Postat pe 21 Iulie 2008 20:27
Ia ghiciti ce mi s-a intamplat? M-a parasit ptr ca i se pare ca avem ritmuri diferite de viata...Bine,a zis ca vrea o pauza,dar eu cred ca e totuna.Va multumesc ptr sfaturi,chiar ma simt mai bine ca am cu cine sa vb despre asta

Postat pe 21 Iulie 2008 21:06
da- l incolo cu ritmul lui cu tot...el are probleme si tot el cu coada pe sus...nu merita. viata e frumoasa si barbati garla..

Postat pe 21 Iulie 2008 21:26
pai asta e si scopul forumului, nu? sa stii ca nu esti singura. Te-a parasit? Probabil are complexe... Daca isi da seama ca are o problema e deja un pas inainte. Mai trebuie sa si doreasca sa faca ceva in privinta asta. Dar daca v-ati despartit, nu mai e si problema ta. Esti tanara (si NORMALA!). Mult succes in continuare. Oricum, era greu de crezut ca veti rezista. Am cunoscut si eu un cuplu asemanator, au divortat dupa vreo 2 ani.
ctl
Postat pe 21 Iulie 2008 22:36
NU-TI FA GRIJI. LASA-L PE EL CU ,,MALAIUL" SI CAUTA ALTUL CU ..... RESTUL VINE DE LA SINE.
John
IancuJianul
Postat pe 22 Iulie 2008 00:20
incearca sa-i spui care e problema...10 minute intradevar e cam putin...pt unele persoane e de ajuns dar pt eltele nu...deci discuta cu el altfel el nu va sti ca tu vrei mai mult sau mai poate fi o varianta el se termina si nu il mai intereseaza daca tu te-ai simtit bn sau daca mai vrei

Postat pe 22 Iulie 2008 09:36
As vrea s va spun ca eu nu am deschis sub asta cu el niciodata, deoarece nu am gasit momentul potrivit si mereu am fost pe graba.Ce am uitat s specific in toate comentariile mele, este faptul ca noi locuim impreuna cu parintii si cele 2 surori ale lui deocamdata. Din acest motiv nu putem s n desfasuram asa cum vrem niciodata, de cand m-am mutat la el d 2 luni zi de zi seara de seara noapte de noapte suntem deranjati de cineva, ba intra ba iese, numai asa. e ca naiba fetele astea nu dorm nici noaptea ma , invata pentru licenta si s fataie non stop... E un chin... mai avem un an de suportat asa ca p urma ne mutam singuri si atunci cred ca voi vedea eu cu ce barbat am de aface intr-adevar, zic eu sa vedem acum. Cam asta, era un detaliu f important pe care nu vi l-am dat. Acum astept si eu parerile voastre in leg cu asta... Oricum ma simt mult mai bine ca am cu cine sa-mi impartasesc problemele. :-*

Postat pe 22 Iulie 2008 11:36
Cred ca nici nu ar trebui sa te consumi din cauza asta! Cu atat mai putin sa suferi dupa el. NU MERITA DELOC. Sa-si gaseasca una pe ritmul lui foarte bine, gaseste-ti si u unul pe ritmul tau. Oricum asta-i un pretext idiot care nu merita nici-un fel de atentie din partea ta! Priveste-l ca pe o frunza vestejita serios. Mergi cu capul sus mai departe si concentreaza-te pe altceva mai interesant si mai frumos. Multa bafta pupici.

Postat pe 22 Iulie 2008 11:45
Adica sa inteleg ca tu nu pui asa mare pret pe sex... eu nu spun ca celelalte nu sunt importante, ba da chiar foarte mult, n intelegem din toate pct de vedere e un om minunat care si-ar da si camasa dupa el pt mine, (dau un exemplu) , radem, glumim, calatorim, plus multe alte activitati dragute..
Dar daca nu facem sex decat d 2 ori p luna scuza-ma nu n putem numi un cuplu ci mai degraba prieteni ceva spre amici. Daca vreau s fac toate astea imi gasesc un amic si le fac! Pai c facem ajungem sa fim ca fratii in felu asta! Daca nici sex nu faci intr-un cuplu inseamna ca e grav... si daca viata sexuala merge bine atunci toate vin d la sine! Pt ca in primul rand se pastreaza apropierea dintre cei doi, devii tot mai legat,mai unit unu fata de altu..ceea ce face ca totul s mearga ca p roate dpdv sentimental si pe urma toate celelate!

Postat pe 23 Iulie 2008 08:37
pentru toti sexul este f important intr-o relatie,nu ai nevoie sa dormiti ca fratii, eu nu as sta cu un barbat de asta atata timp cat el nu vrea sa isi rezolve problema sau sa o rezolvati amandoi.eu, personal nu m-as simti bine, as avea impresia ca am eu ceva , ca nu-l atrag ca nu ma doreste.Dar daca comunicati poate puteti salva relatia, dar trebuie bunavointa si rabdare din partea amandurora.BAFTA!
jane_doe
Postat pe 23 Iulie 2008 15:06
uite,eu stiu tipi si tipe care chiar nu's fani sex.am un prieten care a zis ca mai bine se duce acasa si face o piesa decat sa faca sex..exista persoane si persoane.maybe you hooked up with the wrong person

Postat pe 24 Iulie 2008 04:27
hmmmm...zici ca il iubesti si toate in rest sunt ok...ba mai mult si locuiti impreuna.Poi daca acuma e asa rar,ce Dumnezeu se va intampla mai incolo????
parerea mea? stii cand dai add pe mess pt cei care iti cer acceptul in lista ta?
ok,e la fel cred.next,next,finish...si te opresti acolo unde ti-e bine.
matracucu
Postat pe 4 August 2008 08:30
Hmmmmmmmm... Ce þi-e ºi cu evoluþia asta... Eu m-aº fi gândit ca exemplu:
"E la fel ºi în piaþã când îþi alegei morcovi. Dai next, next, next pânã la finish când gãseºti morcovul potrivit...."
adicon
Postat pe 4 August 2008 08:59

bravo adicon.....sooper tare insa daca e vb de morcov,vezi tu,esti deja in piatza,supa probabil e pe foc si esti nevoita sa il iei....si daca nu gasesti numai de aia de pus la borcan??(la borcanel de ala de 400 )?
ori lista cu add....he heeee....daca vrei dai next,daca nu nuuuuuu
matracucu
Postat pe 4 August 2008 16:02
De la: pusyk, la data 2008-07-21 14:44:54Buna sunt si eu noua pe aici si as dori sa ma ajutati cu un sfat ceva.Am si eu o problema asemanatoare cu prietenul meu in privinta sexului. suntem de 2 ani impreuna si locuim impreuna de 2 luni, timp in care el s-a schimbat putin din anumite puncte de vedere. adica merge la serv de dim vine acasa si se culca, tot timpul imi spune ca e obosit si atat. eu parca sunt pusa acolo drept bibelou. hai sa spunem ca asta nu ar fi o probl deoarece se trezeste noaptea si facem dragoste DAR problema mea este urmatoarea cu care nu reusesc sa ma impac deloc si nu stiu daca este normal sau nu. Noi nu facem dragoste mai mult de un numar al lui, adica dureaza un sfert de ora sau 10 minute si gata ma ia in brate si s culca. mentionez ca ne simtim f bine am2 si eu am de multe ori si 2 orgasme intr-un timp f scurt numai ca nu imi este suficient! spuneti-mi va rog eu sunt anormala ca vreau sa ne iubim si noi cateva ore? oare este suficient s faci decat 10 minute dragoste cu persoana iubita? oare barbatii dupa ce termina un numar numai au chef? va rog mult sa ma lamuriti si pe mine ca acest aspect ma pune pe ganduri serios chiar daca il iubesc enorm. e bine s stai cu cineva langa tine care nu iti da atat cat vrei tu? si el ma vrea foarte mult dar de ce ii este suficient 10 min? ca si km isi face treaba termina si gata e satul. eu nu sunt asa de abia atunci ma 'incalzesc' si mai vreau ! eu nu pot s spun ca am petrecut o noapte cu iubitul meu asa cum spun altele, eu pot s spun ca am facut sex atat ca asta asa se numeste sex nu dragoste! va rog mult sami dati un sfat si sa-mi spuneti si mie daca cer prea mult!


idem.
eu am considerat ca asta se numeste doar sex si atat, daca era implicat mai mult sentimental ar fi tinut cont si de preferintele partenerei... nu mai zic de faptul ca trebuie sa observe daca ea e ok, dar cu 10-15 min nu stiu care ar fi, poate cele care il au langa ele doar pentru bani lor.
lili_r
Postat pe 4 August 2008 19:35
De la: stela_georgiana, la data 2008-07-21 15:45:05hmmmm....eu cred ca esti o norocoasa in privinta asta....la noi e mai complicat..facem dragoste 1 data pe an ..si atunci 5 min si gata....dupa 10 ani de cand suntem impreuna si 7 de cand suntem casatoriti gandeste-te ca esti o norocoasa..de 4 ani o facem 1 -2 pe an ..si am doar 26 de ani si daca ma vezi cum arat nu o sa-ti vina sa crezi de ce intampla asta...te pup si ai grija de tine


nu pot sa cred asta... dar de ce stai cu asa creatura? ce te tine, mama?
lili_r
Postat pe 4 August 2008 19:38
De la: kudika_emma, la data 2008-07-15 09:58:02Sunt foarte confuza...Mie imi place foarte mult sa fac sex,mi se pare o parte foarte importanta intr-o relatie...sau cel putin pana sa il cunosc pe C, prietenul meu actual.Facem sex maxim de doua ori pe luna,si atunci ptr ca insist eu.Suntem impreuna de 6 luni,locuim impreuna de cateva luni bune,toate celelalte parti sunt oarecum normale,ok,dar nu stiu ce sa fac cu partea asta...





fatoooo, esti tanara ( daca varsta de la id este reala ), altul, ce naiba, este clar, nu pot fi decat 2 probleme
1. este gay si te tine doar asa ( am vazut asta si mai sus postata de cineva )
2. atata poate, si clar mai incolo vei ramane cu "buzele" umflate
aaahhh, si ar mai fi ceva
3. chiar daca este o problema pshica, nu se va rezolva, oricat ati discuta si oricat se va duce la doctor

si asta ti-o spun eu ca barbat. parerea mea
_fantoma_
Postat pe 4 August 2008 21:21
auzi da e nebun?cum sa fak sex cu tine asa de rar? inseamna k nu e atractie sau nu va potriviti in pat.tre sa discutati sa vedeti ce se intampla.
s26
Postat pe 5 August 2008 01:20
Poarta o discutie serioasa cu el,incearca sa intri in sufletul lui,sa vezi ceea ce gandeste,ceea ce i se intampla.Daca nu vrea de prima data,lasa-l o perioada,apoi insista asupra subiectului.
Fa tot posibilul ca sa mearga bine,dar daca nu da rezultate..."dragoste cu sila nu se poate".Mai exact,lasa-l,cauta-ti un alt morcovel,pt ca asta vei face oricum,mai devreme sau mai tarziu.
In concluzie,mai bine sa te desparti de el si sa iti cauti pe altcineva daca nu merge chiar deloc,decat sa ramai cu el si sa-ti cauti amant

Postat pe 5 August 2008 01:59
De la: kudika_emma, la data 2008-07-15 10:06:41Am vorbit cu el despre asta,si nu poate fizic mai mult,mi-a marturisit ca si fostele lui prietene i-au reprosat asata,si il vad ca e trist din cauza asta.


mergi la el cu ,,ceva noutati'' in materie de sex.....

Postat pe 18 August 2008 08:56
cam aceeasi problema ca si kudika_emma am si eu...numai ca la noi e altceva la mijloc...lui i se "ridica"oriunde altundeva dar nu in pat...pe langa faptul ca nu facem des atunci cand e mom pur si simplu nu vrea sa prinda viata dar daca suntem intr-un restaurant sau intr-o terasa imediat isi revine..nici nu siu ce sa zic ptr ca stiu k impotent nu e..dar ma deranjeaza ptr k mie imi place f mult dar nu am cu cn si nici sa termin relatia nu as vrea ptr ca il iubesc...hai sa zicem ca nici nu avem timp ptr k lucram amandoi,el mai mult de cat mn si din cauza aceasta nici nu vedem des..dar uneori simt nevoia... ce sa fac?
pinky_ellf
Postat pe 18 August 2008 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astãzi nu am chef, iubitule! .... 124 De la: r_girl 14 Mai 2009 17:53
ce parere aveti despre "labioplastie"? 37 De la: pickard 23 Decembrie 2010 16:32
Problema importantat AJUTOR!!! 11 De la: kudika513288 5 Martie 2012 14:06
Sunt amanta unui barbat casatorit 25 De la: scorpio67 29 Iulie 2009 21:23
Intrerupere inainte de a ajunge la sex :) 4 De la: ellena_r 6 Noiembrie 2009 13:05