Setari Cookie-uri

femeia varsator

De la: a_ale, la data 2008-12-31 23:40:59
De la: halm, la data 2008-12-31 23:32:25Pentru toate varsatoarele:


LA MUTI ANI! sa traim si sa fim fericite indiferent ce se spune despre noi.
doar pentru varsatoare?



Pentru ele ca eram pe topicul lor dar cu tot dragul si pentru altii sau altele.
just28
Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:51
LA MULTI ANI VARSATOARELOR!!!!
Asta se pare k e anul nostru.... asa k lume lume.... tineti-va bine!!!
axyalexya
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:02
ai dreptate,sa traim fericite
ce se poate spune despre noi,decat lucruri de bine!
la multi ani noua
sa traim bine!!!!!!!!!!1111
sisi
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:05
da,ai citit horoscopul?e anul nostru
inaintam in fortza.bv noua
sisi
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:06
Si eu sunt varsatoare...tot ce s-a spus despre varsator este adevarat..intradevar nu suntem toti la fel si asta ne face unici,de neinlocuit...cineva spunea ca nu toti varsatorii sunt la fel..si e normal,ascendentul isi spune cuvintul..tuturor varsatorilor un an plin de vise implinite si multa,multa dragoste!!Si nu uitati sa zimbiti mult,mai ales pentru voi ,dar si pentru cei din jur!!
blondsecret07
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:15
La multi ani tuturor celor care postati aici! Vrea sa vad si eu horoscopul pe 2009 care ne avantajeaza.
Va pup.
mia200000
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:00
Varsatoarelor! Inca una pe aici!
Cine da, sau a dat de baut? Eu mai am putin!
crishca
Postat pe 2 Februarie 2009 20:36
De la: mia200000, la data 2008-12-18 17:12:38 Multumesc dar chiar nu mai pun la suflet ce spun unii, altii, in viata am invatat un lucru ca oricat de mult bine ai face oamenilor, oricat de bun sau sincer ai fi niciodata nu e de ajuns. Nu poti multumi pe toata lumea, dar atat timp cat eu sunt cu constiinta impacata ca nu am facut nici un rau nimanui restul pot spune ce vor, vorbele urate nu ma mai afecteaza de mult.
Oameni ca el sunt peste tot si am de a face zilnic cu ei si atat timp cat eu nu am gresit cu nimic oamenii pot vorbi cat vor, e usor sa tragi niste concluzii despre altii inloc sa iti vezi de viata ta.
monikgabriela2007
Postat pe 16 Februarie 2009 21:07
INcredibil, cred ca nu am citit niciodata o descriere mai clara a unei Varsatoare..si in plus mi se potriveste 100%.
danaantonia
Postat pe 24 Februarie 2009 12:23
Cred ca esti un om inteligent. Asa ca vei intelege repede ca in viata nu este totul zodia: ci mentalitatea, nivelul de inteligenta, educatia, nivelul de informatie acumulat si nu in cele din urma cat de mare e inima si cat de mult ai de daruit si mai ales cui. Nu judec niciodata si cred ca fiecare om e o binecuvantare si incerc mereu sa vad si din punctul de vedere al celuilalt. S-ar putea ca ceea ce iti este rezervat bun sa fie dupa colt. Viata e un echilibru intre ce daruim si ce primim. Va fii bine!!
monikgabriela2007
Postat pe 27 Februarie 2009 19:34
Pentru Dya

Domnisoara! Ai uitat sa precizezi ca" TOTI GEMENII SUNT SEMIDOCTI. INTELIGENTI, DAR MEDIOCRI" este un pasaj din zodia Gemeni pe care l-ai copiat aici!Sunt convins ca nu prea stii sa ii apreciezi!
Daca esti VARSATOARE te inteleg...Toti au o parere foarte buna despre ei insa totul e la nivel teoretic,imaginar,nu sunt practici,realisti.Sunt niste aerieni...
lynx
Postat pe 1 Martie 2009 12:26
nu am deschis topicul asta ca sa se certe lumea aici...fiecare are dreptul la opinia sa!
alesandu
Postat pe 2 Martie 2009 16:33
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-26 12:10:51
De la: just_me_carmen, la data 2008-09-24 22:24:26 Un topic interesant...si eu sunt tot in zodia varsator...sunt de acord ca multe dintre cele spuse, chiar se potrivesc insa sunt si particularitati. E adevarat ca suntem extrem de pasionale cand este vorba de relatia cu persoana iubita si ca ne place atentia...si nu mi s-ar potrivi 2 lucruri...cel cu sexul..ca il facem doar ca trebuie...gresit...am o gramada de prietene in aceeasi zodie cu mine si spunem deschis ca daca este facut cu persoana iubita intrece limitele si doi ..libertatea...e ok sa ai libertatea ta ca persoana si sa fie respectata dar nu dusa la extrema...parerea mea este ca femeii varsator ii place sa fie cautata..sa i se arate ca este importanta ...cineva de parere cu mine?? eu asa zic



Asta sustineam si eu mai sus, in legatura cu sexul. In nici un caz nu-l fac doar pt ca e sarcina care este inclusa in fisa postului Urasc monotonia... ceva de genu: aceeasu placa seara de seara...prea boring...
Cu cat mai multa diversitate, cu atatt mai bine
Si in legatura cu cautatul...o, da! Cu cat suntem mai bagate in seama, cu atat de mai bine



Asa e! Si eu sunt varsatoare si pot spune ca regasesc in cel putin 99% din ce s-a scris pana acum! cu mici exceptii: intotdeauna intarzii cand e vorba de intalniri cu prietenii pt k nu ma pot abtine nu de alta :)))
Si da, cum cat sunt mai bagata in seama cu atat e mai bine ca daca vad ca nu merge nimik, ma plictictisesc de atata asteptat si o las balta intr-un final!!!
Am momentele mele incare vreau sa fiu ABSOLUT SINGURA ca daca este cineva langa mine, ori il omor si pe el...ori...de fapt, de obicei il omor pe el si incep sa fiu sarcastica, ironica si chiar muuult mai rau decat atat!!!
Ar cam trebui sa ne tinem si noi macar din cand in cand nervii stransi si sa nu izbugnim tot timpul dar deh! ASTA E!

Postat pe 25 Martie 2009 14:56
Am avut colege din aceasta zodie,chiar si o prietena din zodia varsator.Dintre toate zodiile,femeile din zodia aceasta sunt cele mai insuportabile,arogante,se cred cele mai frumoase,inteligente,considerand ca nimeni nu se ridica la nivelul lor etc.Ceea ce e fals!
Hannibal_Queen
Postat pe 1 Mai 2009 13:12
De la: alesandu, la data 2008-08-29 08:33:12Meblondy...si mie mi se potriveste!!!
si mie mi se potriveste
afrodytza
Postat pe 1 Mai 2009 15:07
De la: Hannibal_Queen, la data 2009-05-01 13:12:51Am avut colege din aceasta zodie,chiar si o prietena din zodia varsator.Dintre toate zodiile,femeile din zodia aceasta sunt cele mai insuportabile,arogante,se cred cele mai frumoase,inteligente,considerand ca nimeni nu se ridica la nivelul lor etc.Ceea ce e fals!

trebuie sa fii tare complexata sa vorbesti asa despre o prietena de-a ta.
focsa05
Postat pe 2 Mai 2009 20:12
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:27
De la: focsa05, la data 2009-05-02 20:12:02
De la: Hannibal_Queen, la data 2009-05-01 13:12:51Am avut colege din aceasta zodie,chiar si o prietena din zodia varsator.Dintre toate zodiile,femeile din zodia aceasta sunt cele mai insuportabile,arogante,se cred cele mai frumoase,inteligente,considerand ca nimeni nu se ridica la nivelul lor etc.Ceea ce e fals!

trebuie sa fii tare complexata sa vorbesti asa despre o prietena de-a ta.


Nu sunt deloc complexata,dar trebuie sa lasi aprecierile sa vina de la cei din jur,nu sa te lauzi singura.
Hannibal_Queen
Postat pe 3 Mai 2009 15:32
of scumpo.. e o diferenta in a te simti in regula din toate punctele de vedere(frumoasa,inteligenta etc) si a te lauda cu asta. nu prea stii sa te exprimi..
focsa05
Postat pe 3 Mai 2009 17:55
Am dreptul sa imi exprim parerea fara sa iti cer tie voie,si nu vorbi fara sa cunosti macar persoana despre care vorbesc.Autoarea forumului a zis sa ne exprimam parerea,sa spun inclusiv defectele acestei zodii,deci daca simti ca ti se potriveste caracterizarea facuta de mine,asta e.Nu am de gand sa ma cert cu tine,daca asta urmaresti jignindu-ma.Oricum nu esti tu in masura sa imi dai sfaturi.
Hannibal_Queen
Postat pe 3 Mai 2009 20:08
nici nu aveam de gand sa ne certam.. dar cand afirmi anumite lucruri despre un grup "femeile din zodia aceasta",trebuie sa iti asumi riscul de a fi contrazisa mai ales cand le faci niste caracterizari de genul "cele mai insuportabile,arogante".
focsa05
Postat pe 3 Mai 2009 20:52
De la: Hannibal_Queen, la data 2009-05-01 13:12:51Am avut colege din aceasta zodie,chiar si o prietena din zodia varsator.Dintre toate zodiile,femeile din zodia aceasta sunt cele mai insuportabile,arogante,se cred cele mai frumoase,inteligente,considerand ca nimeni nu se ridica la nivelul lor etc.Ceea ce e fals!


o fi poate si exceptii. Sti ca exceptia intareste regula?
just28
Postat pe 5 Mai 2009 15:21
sunt varsatoare si ai dreptate .ma caracterizeaza.sunt exact ca in descriere si ma bucur ca sunt varsatoare
sisi
Postat pe 5 Mai 2009 19:33
Sunt curioasa in legatura cu zodiacul pe care l-ai consultat. De cand ma stiu nu am citi un zodiac atat de complex si care sa ma reprezinte atat de bine, cu bune si rele ;)
kudika032635
Postat pe 5 Iunie 2009 10:22
De la: amme22, la data 2008-09-20 20:25:00corect
o singura exceptie: barfele nu imi plac, insa le ascult; niciodata nu poti sti cand ai nevoie de o informatie. Unde mai pui ca felul in care vorbeste un om despre altul arata de fapt cum e in realitate omul care isi da drumu la gura - cu alte cuvinte reuseste sa se descrie singur pe el insusi


.... sunt de acord cu tine in privinta barfelor ( nici mie nu-mi plac ) dar le ascult din aceleasi motive ;) ... cred ca ne-am ratat cariera. Trebuia sa devenim psihologi
kudika032635
Postat pe 5 Iunie 2009 11:09
De la: srbrodica, la data 2008-10-01 12:30:57E logic de ce nu a tinut relatia...defecte si iar defecte... Varsatorii se cearta numai atunci cand au o cauza nobila si vor sa scoata adevarul la suprafata.
Iubesc corectitudinea si asteapta de la ceilati acelasi lucru.Urasc minciuna si fatarnicia.
Din contra, intotdeauna duc la bun sfarsit un lucru inceput,chiar daca intampina piedici, sunt parolisti.
Suntem inzestrati de la natura cu f. multa indemanare,iar in gospodarie suntem f. priceputi in toate(femeile-gospodine iar barbatii-mesteri),nu platim pe altii sa ne faca treburile casnice.
In ceea ce priveste sexul, intradevar nu suntem patimase,totul depinde de partener.
Va doresc din suflet sa va gasiti o partenera dupa masura asteptarilor, daca o varsatoare nu v-a putut convinge ca are toate cele 3 calitati ale unei femei ideale.
Pe 31 oct.se implinesc 16 ani de cand ma straduiesc sa fiu cea mai buna sotie si mama din lume.



Iti doresc sa ai parte de multi ani fericiti in continuare, de multa sanatate alaturi de cei dragi !!!
Sunt in totalitate de acord cu tine. As mai adauga ca varsatorii se cearta doar atunci cand se umple paharul ( eu cel putin asa procedez ) iar cand isi deschid gura au argumente..... cat cuprinde ;) .
In privinta lucrului dus la bun sfarsit, sunt parolisti, chiar daca unii privesc cu scepticism promisiunile facute de un varsator.
In ceea ce priveste sexul..... depinde enorm de mult de partener. Sotul ( iubitul ) care nu se implica in problemele cotidiene ale varsatoarei, ii mai si face tot timpul observatii ( nefondate ) nu se poate astepta la sex patimas.
Toate cele bune tuturor.
kudika032635
Postat pe 5 Iunie 2009 12:49
aici ai dreptate ....

Postat pe 11 Iunie 2009 15:51
se zice ca daca o persoana din zodia varsator se indragosteste greu ii mai trece ... e belea mare ... asa ca run away .... nush ce sa zc dar asa vorbeste lumea .. eu sunt indragostita si nu scapa asa de usor de mn .... (saracutzu ) da e viata mea ...

Postat pe 11 Iunie 2009 15:53
buna fetelor, si eu sunt o varsatoare.....................partea proasta a acesti zodii mi se pare modestia si uneori respectul fata de cei din jurul nostru. In rest totul e ok...............
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 11 Iunie 2009 22:14
Hai sa facem o echipa si sa schimbam lumea !! Fara monotonie ! Fara tristete !!

Postat pe 12 Iunie 2009 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu balanta autentica el sagetator?? 7 De la: kudika052895 17 Iulie 2009 22:07
eu taur .. el taur .. 15 De la: CarlaT 3 Octombrie 2010 01:29
s-a apucat cineva de invatat? 9 De la: Narcisa_Ana 5 Aprilie 2009 11:22
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57
sa ma despart sau nu? 31 De la: Pudika416607 9 Septembrie 2011 11:59