Setari Cookie-uri

depresie...

da,adevarul e ca nu mai am incredere in mine,prin faptul ca m-a lasat pentru ea imi pune semne de intrebare,daca sunt mai urata,daca nu-s sociabila,plicticoasa.
in legatura cu prietenii,chiar nu am cu cine sa ies cand nu am ce face in casa,toti se dau ocupati,ba nu pot,ba is cu iubitii,ba is la lucru.si vroba ta,daca caut nu gasesc...
dorina_77
Postat pe 22 August 2008 22:13
hei,pana una alta ne ai pe noi..si facem intrunirea in septembrie neaparat.,...o sa fie fun,iar prin faptul ca iti arata tie vezi Doamne defectele tale,e pentru ca ii este mai ushor sa vada defectele celor din jur in loc sa-si vada de ale sale...iar porbabil ca ina cesti 3 ani tu din cauza ca tineai f mult la el nu l-ai vazut asa cum il vezi acum,cand ti-ai dat seama cam ce fel de persoana e..cauta-ti acitivitati in care sa te implici,indiferent de natura lor,nu te mai izola in casa...si iesi...chiar si singura sa te plimbi..daca te claustrezi in casa nu vei rezolva nimik...si mai ales,sa nu uiti ca in septembrie vii in Bucuresti.poop si ai grija de tine
dydy88
Postat pe 22 August 2008 22:49
il intalnesc mereu in oras.de fiecare data cand ma plimb il vad,imi provoaca o senzatie de frica,mi se inmoaie picioarele,sunt agitata si culmea noaptea nu pot dormi din cauza asta.cateodata ma gandesc ca-s blestemata...
dorina_77
Postat pe 23 August 2008 02:43
Crede-ma dorina, nu esti blestemata. Inca nu ai uitat, asta e tot. Ti-am mai zis trebuie sa incerci putin, nu afirma nimeni k e ceva usor dar asta e. Vrei sa ajungi la 40,50 de ani amintindu-ti de el? Eu marg pe o idee, dc el nu se gandeste la mine eu dc sa o fac??? Asa tre sa gandesti si tu! te-am pupat si iesi din ksa
EuBebelusa
Postat pe 23 August 2008 11:27
men suuuuuck!:)) jur k exact prin asta trec si eu...
blanarigeanu
Postat pe 23 August 2008 16:01
de ce atatea nedreptati??de ce ei o duc bine si noi nu??
dorina_77
Postat pe 23 August 2008 19:58
ei cred ca au mai multe frustrari decat noi dar nu o arata asa....e mandria masculina...:-))
G_Diana
Postat pe 24 August 2008 16:28
Trebuie sa faci primul pas, si acela este sa iesi din casa, dupa aceea ai sa vezi ca ti se va parea totul mai usor, si eu am trecut prin ceva asemanator, si pot sa spun ca atunci cand esti intr-o stare ca cea descrisa de tine, vezi totul in negru, si simti ca iti merge din ce in ce mai rau, ca toti iti intorc spatele, etc., dar nu e asa, ai sa vezi ca daca iti vei schimba starea de spirit si aceste lucruri vor lua alta intorsatura, si referitor la faptul ca esti mai retrasa, si mai rezervata nu inseamna ca nu esti sociabila, poate tocmai relatiile de acest gen te-au facut sa iti fie frica sa te mai apropii de oameni, dar asta se poate schimba, de fapt totul se poate schimba, nimic nu e batut in cuie, decat daca crezi asta, trebuie doar sa iti dai seama de importanta schimbarii, si de dezavantajele lucrurilor care trebuiesc schimbate.

Postat pe 24 August 2008 18:02
De la: paradyse_dream, la data 2008-08-24 18:02:35Trebuie sa faci primul pas, si acela este sa iesi din casa, dupa aceea ai sa vezi ca ti se va parea totul mai usor, si eu am trecut prin ceva asemanator, si pot sa spun ca atunci cand esti intr-o stare ca cea descrisa de tine, vezi totul in negru, si simti ca iti merge din ce in ce mai rau, ca toti iti intorc spatele, etc., dar nu e asa, ai sa vezi ca daca iti vei schimba starea de spirit si aceste lucruri vor lua alta intorsatura, si referitor la faptul ca esti mai retrasa, si mai rezervata nu inseamna ca nu esti sociabila, poate tocmai relatiile de acest gen te-au facut sa iti fie frica sa te mai apropii de oameni, dar asta se poate schimba, de fapt totul se poate schimba, nimic nu e batut in cuie, decat daca crezi asta, trebuie doar sa iti dai seama de importanta schimbarii, si de dezavantajele lucrurilor care trebuiesc schimbate.

ai dreptate,asa ar trebui sa faca..

Postat pe 25 August 2008 01:26
De la: paradyse_dream, la data 2008-08-24 18:02:35Trebuie sa faci primul pas, si acela este sa iesi din casa, dupa aceea ai sa vezi ca ti se va parea totul mai usor, si eu am trecut prin ceva asemanator, si pot sa spun ca atunci cand esti intr-o stare ca cea descrisa de tine, vezi totul in negru, si simti ca iti merge din ce in ce mai rau, ca toti iti intorc spatele, etc., dar nu e asa, ai sa vezi ca daca iti vei schimba starea de spirit si aceste lucruri vor lua alta intorsatura, si referitor la faptul ca esti mai retrasa, si mai rezervata nu inseamna ca nu esti sociabila, poate tocmai relatiile de acest gen te-au facut sa iti fie frica sa te mai apropii de oameni, dar asta se poate schimba, de fapt totul se poate schimba, nimic nu e batut in cuie, decat daca crezi asta, trebuie doar sa iti dai seama de importanta schimbarii, si de dezavantajele lucrurilor care trebuiesc schimbate.

de iesit ies din casa,problema e ca ies singura,nu am cu cine iesi,nu interactionez cu nimeni..vreau sa-mi fac prieteni,dar nu stiu cum.as vrea sa se schimbe ceva...dar nu se intampla nimic spectaculos...fiecare zi e la fel
dorina_77
Postat pe 25 August 2008 01:31
Lucrezi?esti la scoala sau la facultate?cel mai bine ar fi daca..ti-ai gasi pe cineva care sa stie sa-ti asculte problemele,sa te sustina in ceea ce faci.Nici eu nu am prieteni,dar am makr oameni cu care sa ies la un suc,si sa pierd timpul.Tu de asta ai nevoie..sa nu mai ai timp sa te gandesti la el.in bloc de exemplu..nu ai un/o vecin/a cu care sa iesi ?nu e cel mai bun lucru sa-ti traiesti viata plangand dupa el!
nb
ayda4ever
Postat pe 25 August 2008 02:39
De la: ayda4ever, la data 2008-08-25 02:39:09Lucrezi?esti la scoala sau la facultate?cel mai bine ar fi daca..ti-ai gasi pe cineva care sa stie sa-ti asculte problemele,sa te sustina in ceea ce faci.Nici eu nu am prieteni,dar am makr oameni cu care sa ies la un suc,si sa pierd timpul.Tu de asta ai nevoie..sa nu mai ai timp sa te gandesti la el.in bloc de exemplu..nu ai un/o vecin/a cu care sa iesi ?nu e cel mai bun lucru sa-ti traiesti viata plangand dupa el!
nb

sunt studenta,de lucrat nu lucrez.in bloc am foste "prietene" cu care nu am mai pastrat legatura de ani buni.la facultate colegii nu sunt de aceea cu care sa iesi,nu suntem uniti,ei doar invata si atat...
nu ma mai bucur de vacante,pentru ca stiu ca nu am ce face,hainele stau in dulap,nu am unde sa le port,nu am pentru ce sa le port. ma gandesc sa ma angajez,poate asa nu ma mai gandesc.desi,banii nu ma ajuta cu nimic...
dorina_77
Postat pe 25 August 2008 12:33
Dorina nu merita sa plangi dupa el,pt ca din cate spui tu el nu mai vrea,el are deja o prietena...sa-i fie de bine...incearca sa nu te mai gandesti la el,iar atunci cand te intalnesti cu el adu-ti aminte toate vorbele urate care ti le-a spus si asa poate ai sa ajungi sa fi indiferenta in privinta lui...ai abia 20 anisi ai atata timp sa intalnesti persoana care sa te aprecieze asa cum esti tu
onuta81
Postat pe 25 August 2008 18:55
Buna.Ai pentru cine sa porti hainele,pentru TINE.Pentru tine trebuie sa faci tot ce faci..nu pt cineva.Pentru tine trebuie sa-ti revi,iar lui nu trebuie decat sa-i arati k iti e perfect fara el,mult mai bine,si ca poti reusi singura.Si eu ma aflu intr-o situatie critica..totusi nu ma voi umili,mai mult decat am facut`o deja.Si iubirea asta are limite.Si daca intradevar vrei sa`l iubesti in continuare desi nu merita,pastreaza`ti demnitatea,si respecta`i deciziile chiar dak nu te includ.Cred ca e timpul sa-ti impui sa te respecti,si sa mergi mai departe cu capul sus.
ayda4ever
Postat pe 26 August 2008 00:10
Dragutza, am trecut si eu prin depresii de genul asta.....poate mai grave si la 24 de ani, varsta la care credeam ca sunt matura!:-))Totul este sa gandesti poxitiv....si vei atrage pozitivul:-) hainele le vei purta in curand si in acel moment te vei gandi cum am facut si eu :-) " Doamne, dar ce am gandit asa atunci?" Vei vedea ca totul va fi bine....
G_Diana
Postat pe 26 August 2008 18:14
as vrea sa gandesc pozitiv,dar nu prea pot,pentru ca de fiecare data cand incerc chestiile nu merg la fel cum gandesc,merg mult mai prost..
tot ma compar cu actuala lui,ca de ce e mai buna de cat mine..si eu de ce nu pot fi fericita cum sunt ei.
dorina_77
Postat pe 27 August 2008 01:42
Am uitat....imi cer scuze pt gramatica de balta de care am dat dovada...sau ortografie sau ce-o fi....dar am scris repede...se mai intampla

Postat pe 27 August 2008 02:51
in cazul meu el altfel,el nu da doi bani pe mine,si se vede asta,vorbeste urat cu mine,mi-o da pe ea la telefon.isi pune poze cu ea pe toate siturile,ii trimite commenturi ca iubeste.si i-am reprosat ca se poarta urat ei cu mine si-mi zice ca nu intelege de ce mai ma interesez de el,pt ca noi 2 nu mai avem nici cea mai mica legatura.
mi-a placut de cineva,dar s-a purtat foarte urat cu mine.am stat o seara cu el si a doua zi s-a facut ca nu ma vede,nu m-a salutat...si l-am intrebat daca s-a simtit bine cand nu m-a salutat.si a evitat raspunsul,dar a subliniat ca nu ma place..desi a incercat mult sa fie cu mine.si in ziua de azi nu ne mai vorbim,noi eram f buni prieteni,dar acum nici salut nu-mi zice.
au mai urmat inca doi "jegosi" care ma placeau,dar am aflat ca unul e divortat si are o tipa,iar unul avea prietena.
deci experiente frumoase nu am avut
toata lumea se poarta ca naiba!!
inca nu l-am uitat pe el,desi a trecut aproape un an de atunci,inca mai am sentimente pentru el.sincer,nu as vrea sa fiu cu el doar daca mi-ar impartasii sentimentele,ceea ce nu o va face,pentru ca are prietena.dar in primul rand vreau sa-mi fie si mie bine.de ce lui ii merge bine si mie nu??el acuma se bucura de viata..si eu imi pierd noptile aiurea...
dorina_77
Postat pe 27 August 2008 03:16
Eu cred ca fara sa vrei inca iti mai doresti sa fi cu el...aici e problema.Si din cauza asta e afecteaza f mult sa vezi ca ii merge bine cu aia...si sa-i citesti toate comenturile...etc.
Iar dupa parerea mea expresia "cui pe cui se scoate" e o porcarie...nu cred ca daca ai gasi pe altu(numa de dragul de afi cu cineva) o sa-l uiti.Bine asta functioneaza dar prima data trebuie sa te impaci cu tine si cu gandul ca chiar nu mai ai ce face si nu are rost sa chinui singura cititnu-i toate prostiile.Nu te ajuta cu nimic sa-i vezi pozele de la avatar sau de pe diferite site-uri...si nici sa te gandesti la el...nu merita asa multa atwntie....De ce tu sa te chinui si te gandesti la relatia lui cand el in acel timp cine stie ce face (dar cu siguranta nu se gandeste la tine).Nu merita.
In schimb poti sa-ti gasesti diferite activitati care sa-ti umple timpul...poate te ajuta cu ceva poate nu.
Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da si daca ai posibilitatea fa-o cat mai repede..pleaca undeva 1 sapt-2...oriunde...chiar si singura daca nu ai cu cine...ai sa vezi o sa-ti fie mai bine.


Si inca ceva....sa nu crezi k lui o sa-i mearga asa bine bine tot timpul(fi sigura k si el are probleme)...roata se intoarce intotdeauna ...sa fi sigura ca si el va suferi poate chiar mai rau ca tine....(chiar daca nu ii doresti asta)....

Asa e viata ...azi o palma...maine un pumn...da o sa-si ia si el un picior in gura intr-o zi (am prelucrat putin expresia k nu mai stiu cum era...suna mai bine oricum)

Postat pe 27 August 2008 03:40
DRAGA Dorina am citit toate posturiile tale si pot sa ti spun ca inteleg perfect prin ce treci!!!LA mine au trecut trei ani de la despartire si nu l am putut uita chiar intre timp am mai acvut o relatie de un an insa nu afost sa fie!Cat despre DEPRESIE,crde.ma te poti vindeca trebuie doar sa ti doresti asta cu toata inima!nu te mai gandi la el pune totul intr o cutie si ascunde o undeva sa nu mai stii de ea!IESI IN PARC oriunde exact cum te au sfatuit toti de aici,plimba te chiar si singura,nu te mai gandi ca esti singura nu temai simti asa!NU ESTI DE FAPT NICIODATA SINGURA te ai pe tine!Esti tanara,esti speciala pentru tine!Cum a spus cineva mai sus incearca sa faci ceva cursuri de dans ar fi super ok !Iti mai dau un sfat unde mi am facut eu multi prieteni in copilarie!DE CE NU FACI EVA BUN CU TIMPUL TAU LIBER?intereseaza te de organizatii nonguvernamentale inscrrie-te voluntara a ceva te asigur ca vei intalni oameni deosebiti,nu oricine face gesturi de astea si oameni intelgienti cu care ai ce discuta!Nu ti pierde speranta trezeste -te cu pofta de viata!Bucura-te ca esti sanatoasa,ca poti merge,ca poti respira in fiecare dimineatza si ca poti vedea toate frumusetiile din jurul tau.Nu l mai privi pe el,nu te mai gandi cat de fericit este cu cealalta,gandest-te cat de fericita vei fi tu fara el pentru ca nu te-a meritat!PRIVESTE IN FATXA SI NU TE INCONJURA DE ZIDURI,IAR DACA TOTUSI O FACI PENTRU APARARE NU INCHIDE DE TOT,LASA FERESTRE SA POTI VEDEA ADEVARATA IUBIRE SI NU O ASTEPTA,VA VENI CAND TE ASTEPTI MAI PUTIN !!!te pup dulce si iti urez mult mult noroc si sper ca in curand o sa auzim numai de bine de tine!!!
mauinboots
Postat pe 27 August 2008 04:34
Si daca ai nevoie de o prietena fie si la distanta pe internet ca eu nu sunt in tara momentan!ITI LAS Id ul meu de mess:mauinboots@YAHOO.COM POTI SA MA CONTACTEZI SI SA VB ORICAND!!NUMAI BINE!!
mauinboots
Postat pe 27 August 2008 04:36
Dorina_77,abia acum am citit povestea ta....Momentan sunt plecata dar in sept revin acasa,si....sunt din Cluj! Daca simti nevoia unei prietene nu ezita sa ma contactezi.Am adresa de mess pe profil.POti sa-mi dai un add si vb mai multe.Te sarut si nu uita ca cel care te face sa plangi nu merita lacrimile tale!Sa auzim de bine!
danandi23
Postat pe 27 August 2008 04:54
hey dorina!
te inteleg f bine, si eu am trecut prin o perioada fooartee similiara! chiar nu trebuie sa te mai macini...cand vei gasi omul care te va apreacia la adevaratul tau nivel vei intelege ce e cu adevarat dragostea!
uite, si eu din cluj sunt si nu prea am prieteni acolo...adica nu am deloc, desi acolo sunt nascuta, crescuta si tot tacamul.la sf lui septembrie vin (sunt in italia acum) pt ca incep facultatea... daca vrei sa ne intalnim sa povestim te poti baza pe mine... am sa mai intru aici sa vad ce mai faci. Dar pls nu mai fi trista, sa stii ca vei fi si tu fericita...e doar o chestiune de timp, iar pentru asta trebuie sa fii tu in stare sa faci ceva!
baby_doll1
Postat pe 27 August 2008 11:06
hey:).....eu sunt noua pe aici.Ce pacat ca nu am gasit site ul mai devreme:(..poate mi ar fi fost si mie mai usor cu ataea persoane binevoitoare in jur.Dorina..si eu trec printr o situatie similara.Eu m am despartit de el de 5 luni,dupa o relatie de 4 ani si jumatate.la fel ca si tine in momentul in care am ramas singura nu aveam pe nimeni...o aveam pe sora mea si atat...aaaa si o ''prietena''(s a dovedit apoi a nu fi chiar atat de prietena...e fata buna dar...asta este alta poveste)....deci eram singura,si asta datorita faptului ca atunci cand eram cu el nu aveam voie sa ies singura din casa,si practic am fost pusa sa aleg intre prieteni si el.Ca sa mai reiau din fostele legaturi cu amici nu se mai pune problema....intre timp mai toate colegele mele s a u casatorit...fiecare are viata ei.M am simtit( si inca ma simt ) foarte singura,dar....nu m am inchis nicodata in casa,am incercat sa fac tot ceea ce nu am putut face cat timp am fost cu el.Daca nu am cu cine sa ies....ies singura..si cateodata imi prinde bine.Ma intorc acasa obosita si nu mai am timp sa m agandesc la el.M i am luat un job....m am mutat singura,,deci am niste obligatii( tre sa platesc chirie si toate cele).....am mai multa grija de mine( ca de,,,nu as vrea sa ma intalnesc cu el pe strada si sa arat neingrijita ca sa i dau satisfacti aca sufar dupa el)...incerc in fiecare zi sa invat s atraiesc pt mine,desi nu am fost niciodata o persoana egoista(el a fost mereu pe primul loc....eu abia dupa,,,dac aimi mai venea si mie randul).Imi este inca foarte greu,mai ales cand stiu ca el si a gasit pe altcineva dupa 3 zile de la despartirea nostra,si sta cu ea inca de atunci in casa lui in care statuseram impreuna(casa pe care am mobilat o impreuna)...Imagineaza ti ca nu mi apicat bine ca eu am muncit pt lucrurile care le am facut acolo,iar ea le a luat de a gata.Si ce ar fi trebuit sa fac?sa stau incuiata in casa ,sa plang ca a preferat o pe ea?ca nu a stiut sa ma aprecieze?am plans...muuuult...si nu am rezolvat nimik....ma mai apuca si acum melancolia...dar incerc sa urmez sfaturile unui amic fff bun:''pune mai mult pret pe tine'',si de cate ori ma simt deprimata ,ma duc l aoglinda si mi spun asta,,,si functioneaza...hmm....de cele mai multe ori.Trebuie sa te ajuti singura,si gandindute la el in continuare nu vei rezolva nimik!Eu am trecut prin multe in relatia asta,si am facut multe sacrificii,dar nu a stiut sa aprecieze:well...el apierdut: eu altul ca el gasesc ''n'' in fiecare zi daca vreau,,,dar el alta ca mine mai rar,drept dovada in primele saptamani de l adespartire mi o lauda mie pe actuala lui ca este citez''tot ce mi pot dori de l ao femeie'',intr o discutie mai recenta cu el pe mess,,,,imi spune c ade fapt abia acum a realizat ce a pierdut si ca din 10 cuvinte pe care le vb cu ea jumate sunt despre mine,si ca o compara cu mine,si ca parintii lui inca ii spun iulia(din obisnuinta,,greseala etc).Pe mine sincer nu m aincalzeste cu nimik...pt ca eu il vroiam pe el si atat....dar nu s a putut si ....GATA!.Viata u se opreste la un singur barbat......Eu sunt oricand disponibila sa vorbim daca vrei...si stiu nu sunt din cluj,dar ador sa calatoresc ,si imi doresc de fff mult timp sa vad partile acelea,si nu am putut o face din cauza lui,,,acum insa sunt libera sa fac ce vreau,,asa ca,,,,:)puuup si ai grija de tine.Sper sa ne mai auzim:)....
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 11:13
De la: bebestrumph, la data 2008-08-27 11:13:25hey:).....eu sunt noua pe aici.Ce pacat ca nu am gasit site ul mai devreme:(..poate mi ar fi fost si mie mai usor cu ataea persoane binevoitoare in jur.Dorina..si eu trec printr o situatie similara.Eu m am despartit de el de 5 luni,dupa o relatie de 4 ani si jumatate.la fel ca si tine in momentul in care am ramas singura nu aveam pe nimeni...o aveam pe sora mea si atat...aaaa si o ''prietena''(s a dovedit apoi a nu fi chiar atat de prietena...e fata buna dar...asta este alta poveste)....deci eram singura,si asta datorita faptului ca atunci cand eram cu el nu aveam voie sa ies singura din casa,si practic am fost pusa sa aleg intre prieteni si el.Ca sa mai reiau din fostele legaturi cu amici nu se mai pune problema....intre timp mai toate colegele mele s a u casatorit...fiecare are viata ei.M am simtit( si inca ma simt ) foarte singura,dar....nu m am inchis nicodata in casa,am incercat sa fac tot ceea ce nu am putut face cat timp am fost cu el.Daca nu am cu cine sa ies....ies singura..si cateodata imi prinde bine.Ma intorc acasa obosita si nu mai am timp sa m agandesc la el.M i am luat un job....m am mutat singura,,deci am niste obligatii( tre sa platesc chirie si toate cele).....am mai multa grija de mine( ca de,,,nu as vrea sa ma intalnesc cu el pe strada si sa arat neingrijita ca sa i dau satisfacti aca sufar dupa el)...incerc in fiecare zi sa invat s atraiesc pt mine,desi nu am fost niciodata o persoana egoista(el a fost mereu pe primul loc....eu abia dupa,,,dac aimi mai venea si mie randul).Imi este inca foarte greu,mai ales cand stiu ca el si a gasit pe altcineva dupa 3 zile de la despartirea nostra,si sta cu ea inca de atunci in casa lui in care statuseram impreuna(casa pe care am mobilat o impreuna)...Imagineaza ti ca nu mi apicat bine ca eu am muncit pt lucrurile care le am facut acolo,iar ea le a luat de a gata.Si ce ar fi trebuit sa fac?sa stau incuiata in casa ,sa plang ca a preferat o pe ea?ca nu a stiut sa ma aprecieze?am plans...muuuult...si nu am rezolvat nimik....ma mai apuca si acum melancolia...dar incerc sa urmez sfaturile unui amic fff bun:''pune mai mult pret pe tine'',si de cate ori ma simt deprimata ,ma duc l aoglinda si mi spun asta,,,si functioneaza...hmm....de cele mai multe ori.Trebuie sa te ajuti singura,si gandindute la el in continuare nu vei rezolva nimik!Eu am trecut prin multe in relatia asta,si am facut multe sacrificii,dar nu a stiut sa aprecieze:well...el apierdut: eu altul ca el gasesc ''n'' in fiecare zi daca vreau,,,dar el alta ca mine mai rar,drept dovada in primele saptamani de l adespartire mi o lauda mie pe actuala lui ca este citez''tot ce mi pot dori de l ao femeie'',intr o discutie mai recenta cu el pe mess,,,,imi spune c ade fapt abia acum a realizat ce a pierdut si ca din 10 cuvinte pe care le vb cu ea jumate sunt despre mine,si ca o compara cu mine,si ca parintii lui inca ii spun iulia(din obisnuinta,,greseala etc).Pe mine sincer nu m aincalzeste cu nimik...pt ca eu il vroiam pe el si atat....dar nu s a putut si ....GATA!.Viata u se opreste la un singur barbat......Eu sunt oricand disponibila sa vorbim daca vrei...si stiu nu sunt din cluj,dar ador sa calatoresc ,si imi doresc de fff mult timp sa vad partile acelea,si nu am putut o face din cauza lui,,,acum insa sunt libera sa fac ce vreau,,asa ca,,,,:)puuup si ai grija de tine.Sper sa ne mai auzim:)....

in primul rand BINE AI VENIT PE FORUM! si in al doilea rand,felicitarii pentru puterea de a trece peste si vointa de fier...sper sa o ajute asta pe dorina...si apropo...noi am stabilit ca in septembrie vom iesi la o cafea toate,aja ca esti invitata noastra sa ne cunoastem si sa mai barfim
dydy88
Postat pe 27 August 2008 11:19
Oricand cu cea mai mare placere:)..hmmmm...de fapt...abia astept:)...Deja ma simt mai bine avnd in vedere ca ma simt bine venita aici:)..pup
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 11:23
poate o sa vi se para banal ce va spun, dar pana la urma trebuie sa gasesti unul pentru care esti totul, dar intr-o maniera nerestrangatoare de libertate pt tine... Chiar cred ca trebuie aruncat la gunoi un tip care nu te respecta si apreciaza la adevarata ta valoare...bravo strumph ca ai reusit partial sa treci peste! si ai sa vezi ca vei trece din ce in ce mai mult, pana cand ai sa ajungi la cine vrei. Fetelor, ati vazut ''The secret'' ? e un film/ documentar care te invata ce si cum sa gandesti. Va recomand cu caldura, mai ales tie, dorina! pe mine m-a invatat sa gandesc pozitiv, si m-a ajutat super mult!
baby_doll1
Postat pe 27 August 2008 11:24
asa si trebuie sa te simti! iar pentru celelalte fete,care au fost cu ideea sa ne intalnim...trebuie sa stabilim ziua cand ne vedem,ca sa nu ne facem alte planuri:) si pentru un loc dragut dezbatem apoi
dydy88
Postat pe 27 August 2008 11:26
Da sa stabilim din timp...ca eu in septembrie ma duc .....la cules la vie la bunicii mei ..dar chiar nu vreau sa ratez intalnirea asta.:).O sa dispar putin....ca de..tre sa am grija de imaginea mea (maine merg in vizita la parintii mei si sta si el pe acolo,si chiar trebuie sa fiu impecabila ) Vorbim mai tarziu:)
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 11:31
foarte bine scumpa! sa vedem si ce vor zice fetele astea de aici ai grija de tine acolo...si imi faci pofta de must
dydy88
Postat pe 27 August 2008 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa plec sau nu? 55 De la: kudika_nikole 19 Decembrie 2011 22:45
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54
un sfat 17 De la: Diavolyta_ 6 Mai 2009 10:42
despartiti.......dar locuim impreuna! 11 De la: marmarci 28 Aprilie 2009 15:35
sunt casatorita si m-am indragostit 323 De la: anonim12345 18 August 2012 22:25