Setari Cookie-uri

depresie...

ufff,cate esperiente neplacute,cata suferinta provoaca specimenele astea de barbati...k asa am ajuns sa le numesc in ult timp.Chiar in prezent am aceleasi sentimente,aceeasi stare...si eu,dar incerc sa trec peste.Ce sa zic,si eu am incheiat o relatie,am tinut mult la respectivul,ne-am desp...pt k el nu mai avea acelasi entuziasm ca la inceput...oki am suferit acum cateva luni,si hop a aparut un fat frumos din senin...pe strada intamplator(deaia e bine sa iesi )Ne-am placut am iesit de cateva ori,un drum la munte...am vrut sa o iau k o aventura,si sa-i dau papucii dupa intoarcerea de la munte...dar el cica vroia relatie...amorezat fat frumos.Si proasta am fost k nu am pus punct aventurii,ci am continuat relatia,pt k am inceput sa pun suflet si atunci a disparut el in ceata,de frica probabil..k ne intelegeam prea bine.Stiu ca e greu,dar tb sa trecem peste,sa incepem sa gandim altfel,sa nu ne mai lasam calcate in picioare,si poate sa fim mai rele,pt k am observat...le plac fetele rele,si cand ne inmuiem...nu mai suntem bune... Cat despre prieteni,cam asa e cu varsta asta...majoritatea au avut noroc sa isi gaseasca pe cineva...si uita de prieteni,dar asta e..cum ziceau si alte fete tb sa incercam sa ne facem noi cunostinte.bafta
pui_mic
Postat pe 27 August 2008 11:52
Mai fetelor...oare nu gresim noi undeva de suntem atatea pe aici suparate,dezamagite?
Vad ca majoritatea au aceiasi poveste,si cam acelasi sentiment este produs.Eu m`am cam saturat sa iubesc.Si daca omul nu ma vrea,uite k nici eu nu`l mai vreau.Lapusneanu ar mai fi luptat,dar el avea si ceva de castigat.Are pe alta mai buna ca mine?Asta pana nu va intalni una si mai buna..N`are rost sa luptam cu morile de vant!!!
Nu putem doar sa plangem zi de zi,trebuie sa avem curajul si puterea sa uitam si sa mergem mai departe.Daca azi a fost vreme urata..nu inseamna k nu poate da soarele maine.
ayda4ever
Postat pe 27 August 2008 13:02
Si eu ma bag! E foarte tare ideea, de ce sa fim singure in diferite locuri, cand putem sa radem impreuna de viata?

Postat pe 27 August 2008 13:28
Capul sus dragutza mea!Am trecut si eu prin ce treci tu,am plans multe nopti in perna,am trimis multe mesaje stupide,am facut multe gesturi regretabile si fix dupa un an mi-am gasit sufletul pereche pe net(ai insa mare grija ca sunt multi nemernici cu fete cumsecade)Ne-am casatorit dupa 2 ani de dragoste nebuna,am facut o superbitate de fetita si totul e ca- n prima zi.Cand ma gandesc cat am jelit dupa fostul iubit,ma umfla rasul.Cred ca mi se intunecase mintea.Cand a aflat ca ma marit ,a inceput sa ma asaltez cu mesaje patetice si disperate de iubire.Era socat ca cea pe care o lasase devastata,fusese capabila sa-l uite si sa-si vada mai departe de viata.Stii cat de bine mi-au facut acele mesaje?Imi rasplatisera practic toate lacrimile si toata durerea suferita in trecut.Atunci l-am apreciat inca odata pe actualul meu sot si iubit.Draga mea,in viata totul se plateste inzecit ,asa ca vezi-ti de viata ta ,bucura-te de fiecare zi cu soare,ridica capul sus si priveste cerul de cate ori ai ocazia ,multumeste-i Domnului ca esti sanatosa si zambeste cat mai mult!De ce?Pentru ca esti libera sa faci ce vrei ,sa traiesti cum doresti.Fa lucruri noi,inscrie-te la cursuri noi,care sa-ti faca placere,citeste mult,ia-ti filme bune de vizionat si ai sa vezi ca intr-o zi va fi mult mai mult soare si pe strada ta!Te pupic si succes!
orania
Postat pe 27 August 2008 13:59
apuca-te de baut:))
iamonica_kissu
Postat pe 27 August 2008 14:00
draguta si eu am patit ceva de genul asta, adica ma parasit pt ca s-a mutat din oras, culmea a uitat sa ma anunte si o vb cu mine dupa ce timp de 3 saptamani am insistat eu sa-mi spuna care e problema...o fost ceva de genul dush rece mai ales ca dupa o saptamana era ziua mea...

cand mi-a zis ca pleaca, ca nu il mai intereseaza de mine si ca intai vrea sa-si rezolve el problemele m-am intrebat ce o fost cu minciunile gen "te iubesc"
o fost atat de rau socul incat prietena mea cea mai buna ma obligat sa iau pastile ca sa dorm si practic mi-a indesat mancarea pe gat pt ca nu dormeam, nu mancam, nu beam, nu fumam...nu faceam nimic doar imi aduceam aminte sa respir
mi-a luat destul de mult sa-mi revin...

acum cand ma uit inapoi mi se pare o prostie dar de cred ca si experientele de genul asta sunt bune la ceva

capul sus domnisoara pt ca sunt sigura ca va rasari soarele si pe strada ta ca pe strada oricui, iesi afara cu prietenele tale, la un film o piesa de teatru, o plimbare in parc unde sa va uitati dupa alti baietii...

cum se zice "are balta peste"; asta e valabila de ambele parti
mirelacm
Postat pe 27 August 2008 14:59
Imi aduc aminte de mine cand am trecut prin asa ceva.....uuuuuf nici baitza nu voiam sa fac.... dar acum ma gandesc ce prostutza am putut fi cand in viata ai de ce sa te bucuri fiecare moment pentru ca oricum e cam scurta!
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 16:51
De la: iamonica_kissu, la data 2008-08-27 14:00:21apuca-te de baut:))


bautura nu rezolva nimic...chiar in prima luna numai asta faceam.pe moment iti trece tristetea,dar dupa aceea parca e mai grav
dorina_77
Postat pe 27 August 2008 16:59
Bravo Dorinutza! Bautura ! Dupa ce nu ajuta la nimik, ba mai ii si da lui subiect de gandire la ce fel de persoana esti, iti face si mult rau...accentueaza depresia!
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 17:23
De la: GrebenisanDiana, la data 2008-08-27 17:23:16Bravo Dorinutza! Bautura ! Dupa ce nu ajuta la nimik, ba mai ii si da lui subiect de gandire la ce fel de persoana esti, iti face si mult rau...accentueaza depresia!


eh,asta stiu,doar ca in primele luni de despartire nu suportam singuratatea..ma refugiam in alcool.ba mai mult,ii trimiteam si lui mesaje din greseala.si o data m-a sunat,si mi-a zis ca am gresit nr,si m-a intrebat ce am patit,i-am zis k nu mi-e prea bine.si mi-a zis ca de stia din ce cauza mi-e rau nici nu ma suna. dar de atunci am mai facut-o o data lata...si am zis ca nu ma mai imbat veci!si asa a si fost.
desi am mai iesit cu colegii pentru ca s-a terminat sesiunea,am baut cu masura.dar el a aflat ca m-am distrat...si mi-a trimis sms ca bravo..ca tot bata umblu,ca bautura ma distruge,ca nu stie cum pot fi asa,ca eu nu eram asa,ca daca el s-a schimbat in bine asta nu inseamna ca eu trebuie sa ma schimb in rau..si i-am spus...ca nu ma cunoaste..dar de ce ma mira,ca niciodata nu m-a cunoscut. si mi-a zis ca atata vroia sa-mi zica,ca sa am grija de mine pentru ca el are...si i-am zis ca se vede...ca are,ca doar de aia umbla cu panarame.ca daca asta considera ca e schimbare in bine se inseala..si nu mi-a mai raspuns...
dorina_77
Postat pe 27 August 2008 18:08
hmmmm..nici eu nu mai aveam mult pana sa incep sa beau....dar inainte de asta am avut o revelatie(sa i spun asa).Deja slabisem 12kg in 2 luni,pt ca pur si simplu refuzam sa mananc,acum cand stau si m agandesc nici nu stiu cu ce traiam.Intr o zi m am uitat in oglinda si din femeia inalta cu forme care eram,dupa care intorceau barbatii capul pe strada devenisem o ....epava in adevaratul sens al cuvantului,si m am gandit ca daca ma mai apuc si de baut....chiar nu mai ramane nimik din mine....si el va avea toata satisfactia,,,asa ca mi am dat 2 palme(la propriu vb f serios...in oglinda )si am incercat sa mi vad de viata.Ce nu te omoara clar te face mai puternic.Dorina scumpa mea....sper sa deschizi ochisori si sa ti dai seama cat de mult valorezi...si cat de importante sunt alte lucruri.Noi putem doar sa ti fim alaturi.....dar tu esti singura care se poate ajuta pe sine.....pana nu esti tu convinsa ca vrei sa treci peste si sa incerci sa iesi din starea asta,chiar nu are nimeni cum sa te ajute.
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 19:02
ayda,...exact l aasta ma gandeam eu astazi ..dupa ce am gasit topicul acesta....Oare nu gresim noi undeva?dar...unde?...eu chiar as fi curioasa sa .....vad unde si cum am gresit,nu de alta dar eu sunt ffff orgolioasa de felul meu si nu prea suport sa gresesc si sa pierd.Tocmai din acest motiv ma gandesc sa merg la un psiholog.
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 19:06
De la: bebestrumph, la data 2008-08-27 19:02:52hmmmm..nici eu nu mai aveam mult pana sa incep sa beau....dar inainte de asta am avut o revelatie(sa i spun asa).Deja slabisem 12kg in 2 luni,pt ca pur si simplu refuzam sa mananc,acum cand stau si m agandesc nici nu stiu cu ce traiam.Intr o zi m am uitat in oglinda si din femeia inalta cu forme care eram,dupa care intorceau barbatii capul pe strada devenisem o ....epava in adevaratul sens al cuvantului,si m am gandit ca daca ma mai apuc si de baut....chiar nu mai ramane nimik din mine....si el va avea toata satisfactia,,,asa ca mi am dat 2 palme(la propriu vb f serios...in oglinda )si am incercat sa mi vad de viata.Ce nu te omoara clar te face mai puternic.Dorina scumpa mea....sper sa deschizi ochisori si sa ti dai seama cat de mult valorezi...si cat de importante sunt alte lucruri.Noi putem doar sa ti fim alaturi.....dar tu esti singura care se poate ajuta pe sine.....pana nu esti tu convinsa ca vrei sa treci peste si sa incerci sa iesi din starea asta,chiar nu are nimeni cum sa te ajute.


da..si eu am slabit aproape 10 kg,dar in schimb arat mult mai bine decat aratam.asa ca partea asta nu o regret.m-am schimbat dupa despartirea asta,acord mai multa atentie aspectului fizic.probabil ca e orgoliul asta..sa-mi demonstrez ca arat mai bine decat ea.in trecut nu ma mai intorc,dar toata povestea asta m-a facut sa ma simt inferioara,m-a facut sa-mi pun un semn de intrebare..cu ce am gresit...m-a facut sa ma simt singura,sa realizez ca si cei dragi iti fac rau,ca nu poti avea incredere in nimeni.si nu stiu de unde vine atata rautate...si cand se va sfarsi..
dorina_77
Postat pe 27 August 2008 19:35
Da si eu arat mult mai bine acum....desi ma uit in oglinda si parca totusi lipseste ceva,....acel ceva pe care il ai numai cand esti....indragostit!...nu i nimik o sa l am si eu iar....:).Eu m am simtit inferioara inca din timpul relatiei,de fapt daca stau bine si ma gandesc m am simtit asa cam p etot parcursul relatiei,pt ca el avea grija sa fac tot felul de remarci:cu ca am nasul prea mare(e putin mare dar nu seamana cu al unu clown),,,,cum ca am celulita( am,,asta este,,nu am ce i face..m am straduit)....cum ca eu nu pot sa fiu ca x si y....si m am consumat fff mult....si am incvercat sa ma autodepasesc.....sa nu mai aud comparatii si critici...dar nu am reusit niciodata sa il multumesc.E nasol ca barbatul cu care te culci sa nu aiba decat reprosuri si dupa sa aiba pretentia sa fii cooool in pat...fara sa te gandesti cat de mult te jigneste in timpul zilei....Si eu am avut complexe de inferioritate si inca mai am,si chiar am avut tendinta sa ma compar cu actuala lui,dar am trecut peste.....o stiu ,,,este frumoasa ,,recunosc ,,arata mai bine decat mine,,,,dar.......sa fie fericiti impreuna...mi oi gasi si eu un amarat. ,,candva pt care sa conteze ce am in cap si in sufl;et mai mult decat nasul,si aaaa....faptul ca nu am sanii mari.....da...dupa cum vezi si eu sunt frustrata din cauza lui,ca mi a bagat tot felul de idei in cap...dar incerc s atrec peste si sa vad partea plina a paharului......ma gandesc ca sunt oameni care nu pot merge,,,,care sunt bolnavi.....si de multe ori am impresia ca il manii pe Dumnezeu stand si plangandu ma aiurea de toate tampeniile,cand sunt oameni care ar da orice sa fie cum suntem noi.Cat depre rautate....da si eu ma mir cum de exista asa oameni...cu sufletul gol...si rece....si egoisti...si oameni pt care la un moment dat as fi fost in stare sa renunt (s au chiar am renuntat) la tot(fostul meu).....La mine stii care este problema?ca eu inca nu m am potolit......cu atata bunatate.Mereu zic ca nu o sa mai fiu asa buna si ingaduitoare si de fiecare data fac l afel.De naravul asta.....
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 20:30
nu stiu bebe..dak as sti,poate as avea acum langa mine persoana pe care o iubesc cel mai mult pe lumea asta.
Eu..nu ma pot plange k m-a jignit vreodata,din contra,vorbea si vorbeste de mine foarte frumos."Cea mai.." Si aqm isi intreaba prietenii:"zi mai,n`avea iubita mea cei mai frumosi ochi?","nu era iubita mea perfecta si atenta ca venea zi de zi la mine la servici sa nu ma plictisesc;merit eu asa fata?"D-asta ma si oftic,poate daca ma scotea de tot din viata lui,il uitam mai repede.Sa se fi purtat altfel..Si aqm..e suficient un beep...k imi sare inima in 30 de directii..si incep sa tremur k fraiera!!Asta e...ma gandesc sa vad totusi..unde gresim bebe!
ayda4ever
Postat pe 27 August 2008 20:50
ciudati tare barbatii astia...si ex ul meu la fel face acum.....ca stie ce apierdut,ca sunt nush cum...ca sa si pe dincolo....ca plange dupa mine din 2 in 2 zile...ca actuala lui lesina prin casa pt ca o compara cu mine(asta stiu si de la mama lui,pt ca am mai vbt cu dansa)....dar l amine a fost mai complicat....eu a trebuit sa iau atutudine pt ca l avremea aceea ma umilea in toate modurile cu putinta....la tine se pare ca alta a fost situatia.......dar....cine sa i mai inteleaga pe barbatii astia?.......Oricum...orice inceput are si un sfarsit,,,iar orice sfarsit este un nou inceput......
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 21:22
La tine din pacate pare ceva sigur...dak ti-a zis clar k nu mai vrea,si sa-l lasi in pace...oricum nu te merita.Ar fi fost mai rau dak era cu alta si te mai cauta si pe tine,intr-un fel e mai bine asa...k nu te mai tulbura...si chiar dak e greu...o sa treaca.De curiozitate,dak ar fi fost sa mai vrea ceva cu tine...chiar si de forma,stiind totusi k e cu ea,ai mai fi cedat?eu una am facut prostia sa cred k poate de fapt vrea sa testeze terenu sa ne impacam...si tot eu mi-am luat teapa.Nu neg k si noi poate avem o vina,in aceste relatii,dar m-am saturat sa aud k nu am gresit cu nimic,k sunt cea mai dulce,oki...bla bla si alte dulcegarii,dar de fept ei realizeaza k nu vor o relatie serioasa...de ce..?pt ca sunt lasi si fug cand intalnesc de fapt o femeie puternica,langa care sunt constienti k s-ar putea cuminti asa k mai bine sa fim si noi mai indiferente...nu credeti?
pui_mic
Postat pe 27 August 2008 21:26
Eu sunt total de acord cu indiferenta asta! Si mai sunt de acord si cu faptul ca fug de femei puternice!Dupa despartirea asta...la vreo 3luni ..am cunoscut un tip...nu am vrut s am abag,dar toti imi ziceau ca o s ami prinda bine si ca nu a murit nimeni si ca nu tre sa tin doliu,...asa ca am spus :fie,,de ce nu!!!si mai bine imi bagam un bat undeva..tipul la inceput ca bla bla ca lui ii plac femeile sigure pe ele,independente, care stiu ce vor de l aviata...buuunnnn(mi am spus in gandul meu)..in sf unul care nu vrea femeie la cratita.Ce credeti voi fetelor ca s a intamplat?dupa 1 luna de cand ne am cunoscut....(nu era mare dragoste intre noi....dar era un inceput mai mult decat promitator)....baiatul incepe sa ma evite....in prima luna ne vedeam zilnic....dupa inca 1 luna ne vedeam de 2 pri /sapt...pana i am dat un sms la sentiment si mai pe ocolite asa l am trimis de unde a venit...adika in propriile origini Nu mi a dat nici un raspuns la sms ul ala,,,pur si simplu a lasat o asa cum a picat....ca sa vb acum cateva zile cu el pe mess...si ce credeti ca mi spune?....""ai un suflet bun,poate prea bun....dar esti puternica si...te descurci singura''..eu nu mai inteleg nimik,si de fapt nici nush daca mai vreau.Nu am incercat s ama ridic peste el(pt ca avea si el o pozitie sociala)...dar nu inteleg de unde schimbarea asta brusca,,cu 2 luni in urma imi spusese ca ii plac femeile puternice..care nu stau la mana barbatilor(ba chiar le critica pe iubitele prietenilor lui care atarnau pur si simplu de ei....)Si eu m am saturat de bla bl auri si vai ce buna esti si etc,,,si dupa fleosc...nici macar nu au curaj sa spuna in fata ce nu le convine:''mai fato nu mai vreau sa ne vedem din cauza aia ,aia si cealalta''...tot timpul motive si iar motive....
bebestrumph
Postat pe 27 August 2008 21:47
De la: bebestrumph, la data 2008-08-27 21:47:14Eu sunt total de acord cu indiferenta asta! Si mai sunt de acord si cu faptul ca fug de femei puternice!Dupa despartirea asta...la vreo 3luni ..am cunoscut un tip...nu am vrut s am abag,dar toti imi ziceau ca o s ami prinda bine si ca nu a murit nimeni si ca nu tre sa tin doliu,...asa ca am spus :fie,,de ce nu!!!si mai bine imi bagam un bat undeva..tipul la inceput ca bla bla ca lui ii plac femeile sigure pe ele,independente, care stiu ce vor de l aviata...buuunnnn(mi am spus in gandul meu)..in sf unul care nu vrea femeie la cratita.Ce credeti voi fetelor ca s a intamplat?dupa 1 luna de cand ne am cunoscut....(nu era mare dragoste intre noi....dar era un inceput mai mult decat promitator)....baiatul incepe sa ma evite....in prima luna ne vedeam zilnic....dupa inca 1 luna ne vedeam de 2 pri /sapt...pana i am dat un sms la sentiment si mai pe ocolite asa l am trimis de unde a venit...adika in propriile origini Nu mi a dat nici un raspuns la sms ul ala,,,pur si simplu a lasat o asa cum a picat....ca sa vb acum cateva zile cu el pe mess...si ce credeti ca mi spune?....""ai un suflet bun,poate prea bun....dar esti puternica si...te descurci singura''..eu nu mai inteleg nimik,si de fapt nici nush daca mai vreau.Nu am incercat s ama ridic peste el(pt ca avea si el o pozitie sociala)...dar nu inteleg de unde schimbarea asta brusca,,cu 2 luni in urma imi spusese ca ii plac femeile puternice..care nu stau la mana barbatilor(ba chiar le critica pe iubitele prietenilor lui care atarnau pur si simplu de ei....)Si eu m am saturat de bla bl auri si vai ce buna esti si etc,,,si dupa fleosc...nici macar nu au curaj sa spuna in fata ce nu le convine:''mai fato nu mai vreau sa ne vedem din cauza aia ,aia si cealalta''...tot timpul motive si iar motive....


probabil ca nu a stiut cum sa se justifice..nu a gasit o scuza buna.
de obicei baietii cand ocolesc raspunsul e pentru a nu spune ceva dezagreabil, ceva care sa-l puna intr-o lumina proasta. uite.. la ceva timp dupa ce m-am despartit de el am indreptat ochii spre o alta persoana...ne-am cuplat intr-o seara,m-a sarutat, m-a luat in brate am dansat cu el...ce mai,a fst f pasional.si a doua zi nimic!nici salut!nu ma asteptam sincer dupa ce a fst intre noi.si l-am intrebat ce e cu el.si a spus ca nu isi are rostul sa-mi spuna,doar ca ii sunt simpatica,si ca ma considera doar o colega.la care eu i-am spus nu stiam ca se saruta cu colegele,nu stiam ca le ia in brate,si pe deasupra sa si le pipai!si s-a enervat si mi-a zis k nu i-a placut niciodata de mine,si ce a fst intre noi a fst doar o distractie de-o seara.si i-am trimis mesaj,i-am spus ca nu-i port pica,doar am vrut sa-l fac sa recunoasca anumite chestii,si sper ca povestea asta nu o sa-l faca sa se schimbe fata de mine(noi eram f buni prieteni inainte).dar se pare ca nu a fst asa,mi-a dat ignore de pe lista,plus cand m-am intalnit cu el s-a facut ca nu ma vede.nu stiu ce vrea sa demonstreze cu asta,dar sincer,il vad ca pe un fraier in momentul de fata.deci barbati rar gasesti,sunt pe cale de disparitie...

dorina_77
Postat pe 27 August 2008 23:04
buna! e prima data cand scriu:) si eu am trecut prin asa ceva acum 3 ani, din nefericire. dupa o relatie de 5 ani , pe care o credeam perfecta (bineinteles era numai din punctul meu de vedere ), am descoperit ca persoana de langa mine nu era nici 10 % din c credeam eu.am reusit sa trec peste asta numai cu ajutorul altui baiat .va pup
alinavalentina1985
Postat pe 27 August 2008 23:59
analizeaza situatia la rece,nu trebuie sa iti negi sentimentele ca sa il uiti,incearca sa fii indiferenta fata de el,stai la distanta o perioada ,rabdare multa.dupa un timp vei constata ca va vrea sa se apropie de tine,e garantat mai ales ca face anumite lucruri evident in ciuda ta si cand va veni la tine,atunci vei sti daca mai simti ceva pt el sau nu,atunci va fi mai usor sa vezi tot,o sa treaca un timp e adevarat dar cred ca merita sa astepti sa vina la tine.si mai ideal ar fi daca ai reusi sa il uiti intre timp te vei simti eliberata,iar daca vei constata ca mai simti ink ceva... atunci mai dai o sansa dar de data asta nu ii mai permite sa calce deloc pe langa,daca va mai avea tentative e clar ca trebuie sa renunti la el definitiv. cam asta am facut eu si l-am uitat fara sa vreau pt am avut timp sa ma gandesc la mine si la faptul ca nu ma merita succes!!!
marylu2108
Postat pe 28 August 2008 00:10
De la: marylu2108, la data 2008-08-28 00:10:20analizeaza situatia la rece,nu trebuie sa iti negi sentimentele ca sa il uiti,incearca sa fii indiferenta fata de el,stai la distanta o perioada ,rabdare multa.dupa un timp vei constata ca va vrea sa se apropie de tine,e garantat mai ales ca face anumite lucruri evident in ciuda ta si cand va veni la tine,atunci vei sti daca mai simti ceva pt el sau nu,atunci va fi mai usor sa vezi tot,o sa treaca un timp e adevarat dar cred ca merita sa astepti sa vina la tine.si mai ideal ar fi daca ai reusi sa il uiti intre timp te vei simti eliberata,iar daca vei constata ca mai simti ink ceva... atunci mai dai o sansa dar de data asta nu ii mai permite sa calce deloc pe langa,daca va mai avea tentative e clar ca trebuie sa renunti la el definitiv. cam asta am facut eu si l-am uitat fara sa vreau pt am avut timp sa ma gandesc la mine si la faptul ca nu ma merita succes!!!

indiferenta sunt de mult.pana acuma m-am consumat degeaba,dar de ceva luni nu mi-am mai descarcat nervii pe el.nu l-am mai sunat,nu i-am trimis mesaj,nu am mai vb cu el pe mess.cand ne-am intalnit m-a salutat,iar a doua zi a intrat in vorba cu mine pe mess...chiar m-am mirat...dar de atunci nu am mai vb.
de venit nu va mai veni la mine si nici nu ma astept,pentru ca m-a uitat.daca ar fi sa analizez la rece,ii clar,ca nu merita atentia mea,dar in schimb inima imi zice altceva.as fi in stare sa-i iert multe...dar nu stiu de ce

dorina_77
Postat pe 28 August 2008 00:49
Buna! Imi pare foarte rau pentru tine. si eu am trecut printr-o situatie similara. Fusesem aproape 4 ani cu tipul respectiv, si am luptat mult pentru relatia nostra, deoarece toata lumea era impotriva. De la inceput nimeni nu ne-a dat nici o sansa si totusi a mers. Ne-am iubit si a fost super bine .Ca si in cazul tau si- afcaut aparitia o alta tipa, despre care eu nu am stiut nimic. Ne-am despartit din cu totul alte motive decat cealata tipa..in opinia mea. Am suferit mult, plansete, bocete. Cel care mi-a decshis ochii a fost prietenul cel mai bun al lui, dar acest prieten a facut asta deoarece ii placea de mine si ar fi vrut sa fie cu mine. Apoi a urmat o perioada foarte grea pentru mine, certuri, ameninyari, avenit cu tipa respectiva la mine la usa..faze urate..jigniri.
Am reusit sa trec peste asta, abia in momentul in care mi-am demonstrat mie ca nu eu am gresit ci el..sau poate asa a fost conjunctura.
Am inceput sa imi caut pe altcineva...nu am tinut deloc la acea persoana..dar mi-a demonstrat cat de importanta sunt eu si ce merit eu in viata. am ramas prieteni si ii multumesc pentru asta.
Acu dupa 3 ani cam asa...sunt in relatii bune cu fostul. ,ma cauta , ma suna, vrea sa ne impacam...am avut asa o discutie f serioasa...si i-am explicat ca pentru nimic in lume nu ma mai intorc la el...si mi-a zis ca m-a iubit si ca o sa ma iubesca mereu.
Eu am reusit sa depasesc momentul, rtrebuie sa reusesti si tu. Daca nu ai prieteni, inceraca sa vb pe net si poate asa iti faci mai multi, incearac mai iesi la o cafea la un suc....Eu in momentul actual am un prieten de aprox 2 ani.
te pup si multa bafta
AdrIanalove22
Postat pe 28 August 2008 00:59
De la: pui_mic, la data 2008-08-27 21:26:25La tine din pacate pare ceva sigur...dak ti-a zis clar k nu mai vrea,si sa-l lasi in pace...oricum nu te merita.Ar fi fost mai rau dak era cu alta si te mai cauta si pe tine,intr-un fel e mai bine asa...k nu te mai tulbura...si chiar dak e greu...o sa treaca.De curiozitate,dak ar fi fost sa mai vrea ceva cu tine...chiar si de forma,stiind totusi k e cu ea,ai mai fi cedat?eu una am facut prostia sa cred k poate de fapt vrea sa testeze terenu sa ne impacam...si tot eu mi-am luat teapa.Nu neg k si noi poate avem o vina,in aceste relatii,dar m-am saturat sa aud k nu am gresit cu nimic,k sunt cea mai dulce,oki...bla bla si alte dulcegarii,dar de fept ei realizeaza k nu vor o relatie serioasa...de ce..?pt ca sunt lasi si fug cand intalnesc de fapt o femeie puternica,langa care sunt constienti k s-ar putea cuminti asa k mai bine sa fim si noi mai indiferente...nu credeti?


eu am fst cu el cand era cu ea...dar ea nu stie...el doar dupa ce s-a culcat cu mine mi-a zis ca are pe altcineva,dar ca nu se poate numi relatie...si ea nu stie..ca doar deaia se iubesc asa mult!si credeam ca nu e ceva serios ce au ei..dar se pare ca nu a fst asa..pentru ca fata de mine s-a schimbat mult,nu ma mai aprecia,imi scotea la inaintare defectele,era foarte rece,privirea era absenta..parca l-a vrajit tipa.deci nu stiu ,dar s-a schimbat brusc.si imi zice ca s-a schimbat pentru cine trebuie.m-a durut asta...pentru ca vorba asta m-a facut sa ma simt ca si cum i-as fi facut ceva,ca si cum as fi fost dusmanul lui...
dorina_77
Postat pe 28 August 2008 01:06
Sfaturile de genu: "vezi-ti de viata ta si o sa se intoarca la tine" sau "fi indiferenta si gaseste-ti respectul fata de tine k astfel se fa oftica si el" mi se par aberatii. nu face lucrurile astea cu gandul k ii va parea lui rau, e un dobitoc care nu a facut nimic decat si-a batut joc de tine, te-a jignit k sa iti dea impresia k e mai destept k tine, k "el poate", nu asa decurge o relatie normala!!
nu te mai raporta la el ca sa iesi din depresia asta!! fa totul in raport cu tine si cu ce iti doresti de la viitor.
incepe prin al sterge din lista de mess. da-i un ignore, si fa in asa fel incat sa nu mai auzi de el.
cauta-ti lucrurile care iti fac placere si tine-te de ele. nu te mai gandi k e sfarsitul lumii! gandeste-te k Dumnezeu a vrut sa va despartiti pt k nu era de tine... cate dovezi mai vrei sa-ti dai seama k si-a batut jos de tine??
"Ce nu te doboara te face mai puternic!!"
asa k nimeni nu moare dintr-o relatia d-asta!!! cu toate ajungem la un moment dat sa stam cu un dobitoc fara sa vrem!!!!
fa-ti planuri de viitor si tine-te de ele k eu cred k nu faci nimic pt tine!!! de-ti plangi de mila de 1 an!!inchipuieti peste 3 ani cand vezi k nu ai realizat nimic... ai fost decat sedusa si abandonata, stai linistita nu esti singura,dar asta nu inseamna sa ne punem streangul de gat,cum ai facut tu la propriu.
sunt atati tipi draguti,dar nu trebuie sa-ti pui toate sperantele in viitorul iubit si sa-l sufoci... fa-ti un plan de viitor si tine-te de el(profesional) ! invata sa te respecti si astfel te vor respecta si alti! daca te vei multumi cu viata ta va fi si viitorul iubit multumit de tine!
baietii vin k liliecii, important e sa stim sa-i alegem, sa avem rabdare sa ne dam seama cum sunt, sa-i punem la incercare.. sunt atatea modalitati in ati da seama cum e cineva!! asa k fi desteapta si fi tu cea care alege nu care este aleasa!!!

Postat pe 28 August 2008 01:16
scuze,am scris la propriu, defapt la figurat :P
Si cum facem fetelor cu intalnirea aia?? eu as vrea sa o planificam pe data de 6 septembrie si 7 pt cele care nu au ajuns... voi ce spuneti!! ???????unde?? nu stiu. sau bem un shake la McDonald'sul de la unirii...

Postat pe 28 August 2008 01:22
De la: AdrIanalove22, la data 2008-08-28 00:59:00Buna! Imi pare foarte rau pentru tine. si eu am trecut printr-o situatie similara. Fusesem aproape 4 ani cu tipul respectiv, si am luptat mult pentru relatia nostra, deoarece toata lumea era impotriva. De la inceput nimeni nu ne-a dat nici o sansa si totusi a mers. Ne-am iubit si a fost super bine .Ca si in cazul tau si- afcaut aparitia o alta tipa, despre care eu nu am stiut nimic. Ne-am despartit din cu totul alte motive decat cealata tipa..in opinia mea. Am suferit mult, plansete, bocete. Cel care mi-a decshis ochii a fost prietenul cel mai bun al lui, dar acest prieten a facut asta deoarece ii placea de mine si ar fi vrut sa fie cu mine. Apoi a urmat o perioada foarte grea pentru mine, certuri, ameninyari, avenit cu tipa respectiva la mine la usa..faze urate..jigniri.
Am reusit sa trec peste asta, abia in momentul in care mi-am demonstrat mie ca nu eu am gresit ci el..sau poate asa a fost conjunctura.
Am inceput sa imi caut pe altcineva...nu am tinut deloc la acea persoana..dar mi-a demonstrat cat de importanta sunt eu si ce merit eu in viata. am ramas prieteni si ii multumesc pentru asta.
Acu dupa 3 ani cam asa...sunt in relatii bune cu fostul. ,ma cauta , ma suna, vrea sa ne impacam...am avut asa o discutie f serioasa...si i-am explicat ca pentru nimic in lume nu ma mai intorc la el...si mi-a zis ca m-a iubit si ca o sa ma iubesca mereu.
Eu am reusit sa depasesc momentul, rtrebuie sa reusesti si tu. Daca nu ai prieteni, inceraca sa vb pe net si poate asa iti faci mai multi, incearac mai iesi la o cafea la un suc....Eu in momentul actual am un prieten de aprox 2 ani.
te pup si multa bafta


chiar imi pare foarte rau ca ti s-a intamplat asta..tipul chiar nu are bun simt!intrebare:de ce vrea sa va mai impacati??i s-a dus "roata de rezerva" si acum are nevoie de una noua?cum poate sa-ti zica ca te iubeste dupa ce s-a purtat asa cu tine?asta e iubire?sincer,ma bucur pentru tine ca l-ai uitat si ca ai pe altcineva.sper ca voi reusii si eu sa o fac
dorina_77
Postat pe 28 August 2008 01:23
De la: zuzaa, la data 2008-08-28 01:16:43Sfaturile de genu: "vezi-ti de viata ta si o sa se intoarca la tine" sau "fi indiferenta si gaseste-ti respectul fata de tine k astfel se fa oftica si el" mi se par aberatii. nu face lucrurile astea cu gandul k ii va parea lui rau, e un dobitoc care nu a facut nimic decat si-a batut joc de tine, te-a jignit k sa iti dea impresia k e mai destept k tine, k "el poate", nu asa decurge o relatie normala!!
nu te mai raporta la el ca sa iesi din depresia asta!! fa totul in raport cu tine si cu ce iti doresti de la viitor.
incepe prin al sterge din lista de mess. da-i un ignore, si fa in asa fel incat sa nu mai auzi de el.
cauta-ti lucrurile care iti fac placere si tine-te de ele. nu te mai gandi k e sfarsitul lumii! gandeste-te k Dumnezeu a vrut sa va despartiti pt k nu era de tine... cate dovezi mai vrei sa-ti dai seama k si-a batut jos de tine??
"Ce nu te doboara te face mai puternic!!"
asa k nimeni nu moare dintr-o relatia d-asta!!! cu toate ajungem la un moment dat sa stam cu un dobitoc fara sa vrem!!!!
fa-ti planuri de viitor si tine-te de ele k eu cred k nu faci nimic pt tine!!! de-ti plangi de mila de 1 an!!inchipuieti peste 3 ani cand vezi k nu ai realizat nimic... ai fost decat sedusa si abandonata, stai linistita nu esti singura,dar asta nu inseamna sa ne punem streangul de gat,cum ai facut tu la propriu.
sunt atati tipi draguti,dar nu trebuie sa-ti pui toate sperantele in viitorul iubit si sa-l sufoci... fa-ti un plan de viitor si tine-te de el(profesional) ! invata sa te respecti si astfel te vor respecta si alti! daca te vei multumi cu viata ta va fi si viitorul iubit multumit de tine!
baietii vin k liliecii, important e sa stim sa-i alegem, sa avem rabdare sa ne dam seama cum sunt, sa-i punem la incercare.. sunt atatea modalitati in ati da seama cum e cineva!! asa k fi desteapta si fi tu cea care alege nu care este aleasa!!!


eu zic sa incep prin a nu ma mai gandi la el.mi-am facut alt id,si pe celalalt nu mai intru.sincer nu ma mai astept la nimic din partea lui,stiu ca e domeniul trecutului,si stiu ca ce a simtit el pentru mine nu a fost iubire.problema e alta...ca m-a facut sa ma simt inferioara,m-a facut sa nu mai am incredere in nimeni,m-a facut sa ma simt de nimic,m-a facut sa ma simt singura...
dorina_77
Postat pe 28 August 2008 01:41
nu poti lasa un barbat care nu stia ce vrea sa te doboare.. in primul rand tu esti cea mai importanta, si daca nu ai incredere de sine, te simti inferioara samd stai linistita ca se observa...si toti barbatii fug. Daca tu nu esti impacata cu tine insuti, daca pe chipul tau se citeste mereu lamentarea..inca nu esti pregatita de nimic. Cum zicea f bine o tipa mai sus, invata sa te respecti, sa ai incredere in tine si sa te simti ''cea mai'' deosebita. Respectul, increderea, optimismul...nu le gasesti in nici un barbat. Ideea e ca desi ti se poate parea greu, trebuie sa te refaci singura. Abia apoi vei fi pregatita pentru lucruri mai serioase. Lasa mother fuc*erul in lasitatea, mediocritatea si ce mai vrei tu, cu panarama lui cu tot, si tu focuseaza-te pe viitor, pe TINE.
Insa la o chestie vreau sa va contrazic...doar pentru ca ati suferit voi ''dramele'' astea cu niste baieti ATAT de idioti, nu inseamna absolut deloc ca barbatii corecti, cu ceva in cap (mai functionabil chiar decat ce-au intre picioare) sunt pe cale de disparitie. Nu deloc...
baby_doll1
Postat pe 28 August 2008 10:25
6 septembrie ar fi k, chiar credeam k ati uitat Dorina, pt tine e bine?
EuBebelusa
Postat pe 28 August 2008 11:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51
Ce se intampla cand...? 20 De la: dandanaua_reloaded 22 Februarie 2010 21:02
Cum poti uita pe cineva... 2 De la: AndM 19 Iunie 2010 21:00
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54
ce ar trebui sa fac???? 16 De la: AndM 8 August 2010 14:04