Setari Cookie-uri

depresie...

I-sm spus si lui....ca ce a fost a fost candca, ca eu am trecut peste si nu m-as mai intoarce pentru nimic in lume la el. e constiient de asta..dar...el tot spera.
Eu il iubesc pe prietenul meu actual si imi e f bine. Peste ceva vreme o s afi si u la fel k mine
te pup si astept sa vad cum vei fi asa in timp
AdrIanalove22
Postat pe 28 August 2008 16:21
Dorina,uitate care fete suntem sau am fost in aceiasi situatie ca tine.Greseti mult!Daca nu avea alta relatie,mai ziceam..dar cand el este in ultimu hal de rautacios,prin vorbe,fapte,ar trebuie sa`i multumesti Lui Dumnezeu ca s`a intamplat acum si nu mai tarziu.El la inceput nu a vrut sa`ti faca in ciuda,dar tu i`ai aratat ca iti este prin comenturile de pe hi5 sau alte mesaje pe tel sau pe messenger,si a vazut clar ca chiar daca ii zici lucruri urate o faci din ciuda si gelozie.Stai linistita ca el nu se va schimba,si asa o sa`i faca si ei.Este un imatur!si din cate am observat eu,nu prea vrei sa`l uiti.Pt ca nu ai cum sa`ti strici viata,sa`ti sacrifici timpu pt unu care ti`a dovedit clar cum este,numai ca nu ti`a dat in scris.Eu am putut sa uit,nu sa iert,un baiat nenorocit,care si`a batut joc de mine la 15 ani,la 16 a inceput sa ma bata,intr`o vacantza la munte,ca sa aflu cand m`am intors ca de fapt el batea doua persoane:eu si..un copil...:(.nu am stiu ce inseamna sa fi gravida,imi venise ciclu peste,doar cand mi s`a marit sanii.Am cerut ajutorul mamei mele,pt ca stiam ca este singura care poate intelege."Norocul"meu,ca sa zic asa,(pt ca eram in 4 luni=crima)a fost ca aveam anexita si trebuia tratata(nu grav)dar oricum nici daca vroiam nu puteam duce sarcina la sfarsit.dar nu vroiam s`o duc.Eram un copil cu un copil.Si am nascut propriu zis,nu chiuretaj,mi s`a provocat nasterea,mi s`a rupt apa,am simtit aceleasi dureri ca la o nastere normala.Vreau sa relatez ca nu sunt de la tara(fara jignire dar acolo majoritatea sunt mai neglijente),provin din familie buna,si chiar nu am stiut,era o prostuta,ma prostise el,si aveam impresia ca iubesc.Nici mie nu`mi vine acum sa cred ca am trecut peste asta,spre multumirea mea am un iubit de trei an care ma iubeste si o clipa nu ma facut sa ma simt rau,ne`am sustinut,si am inteles orice stare a lui,si am primit acelasi lucru din partea lui.A aparut exact atunci cand credeam ca totul se prabuseste peste mine.Eu am ramas cu un pacat imens,si cu un gol in suflet ce`i drept, sper din tot sufletul sa`mi rascumpar pacatu atunci cand chiar va fi momentul pt un bebe.Ador copii...si mereu ma gandesc la ingeras!Dorina,nu extista nu pot,exista nu vreau!Vrei,ca esti puternica,ca noi toate,tre sa ne iubim si pe noi,si sa visam,ca visurile nu le poate distruge nimeni.GAndeste`te ca poate acum maturizarea acum isi face efectul mai bine,si va fi un exemplu pt tine,un exemplu rau,pe care nu`l vei mai repeta niciodata!Esti sociabila,asa cum ai fost si cu noi,esti desteapta,si sigur esti si frumoasa.Parerea lui ar trebui sa te doara trei metri in spate.Esti mult mai buna decat el,dovedeste`ti tie asta ca sa o vada si altii!Fi sigura pe tine,ca nu ai pierdut nmk,ci ai castigat timp pt a`ti pune totu in ordine si sa`ti faci viata frumoasa,cum o meriti.TE pup,si va pup pe toate!!!Sunteti tari!
For_life
Postat pe 28 August 2008 17:16
Si inca ceva(scuze de stres).Sa avem pretentia sa ne iubeasca cineva,doar atunci cand ne iubim pe noi isine destul de mult.Fiecare trebuie sa aiba o doza de egoism cat de mica...iar persoana nostra sa fie ce`a mai importanta,care intradevar nu merita uitata!!
For_life
Postat pe 28 August 2008 17:19
Buna, si eu am iesit dintr-o relatie de curand (3 sapt)dupa 3 ani jumate. Problema e ca noi ne-am certat pt ca el nu a vrut sa ne mutam impreuna si vroia sa stam cu ai lui in casa si merge foarte des pe la bunici, pe cand eu vroiam sa stam mai mult impreuna. Am plecat de la el si m-am mutat din nou la parinti. I-am spus sa nu ma mai caute, dar ma lasa 2-3 zile si imi mai trimite cate un mesaj sau suna. Vad ca tine la mine, dar nu face nimic. Prefera sa sufere. Nu stiu ce as putea sa fac sa fim iar impreuna, in asa fel incat sa il fac pe el sa zica ceva sa ne impacam. Lui ii e frica sa nu ne certam dupa casatorie iar (era programata pt la anu nunta). Dar eu tot incerc sa ii explic ca pana la urma daca nu risti nu ai de unde sa stii cum o sa fie.
dinu_cornelianicoleta
Postat pe 28 August 2008 19:51
I`ai spus care este motivul alegerii tale?Imi pare bine pe deoparte sa vad ca esti tare si ai putut sa pui piciorul in prag,dat totodata nu ezita sa vb cu el.Trebuie sa stie,si mai mult,sa inteleaga intradevar.Poate nu se simte suficient de bine pregatit material..sau poate crede ca de fapt intentia ta esti cumva casatoria,si ii este frica,din acelasi motiv material,sau o frica de care nu`si da seama pur si simplu.Chiar daca tu vrei si asta,incearca sa`i explici ca dupa 3 ani jum de relatie,si ii enumeri clipe frumoase tandre,lucruri facute impreuna,ati putea face pasu de a va muta impreuna,singur,pentru a trece treptat la un alt pas in relatie,sa vedeti daca intradevar va potriviti din toate punctele de vedere.Spunei ca poti merge cu el in vizita la bunici,sau asigura`l ca intentia ta nu este sa`l desparti de vreun membru al familie,ci pur si simplu vrei lucru asta pentru voi.O relatie trebuie sa mearga mai departe in actiuni,sa le numesc asa,nu sa stagneze.Un pic de presiune intr`o discutie pe tema asta poate vei afla totusi ceva,si care este motivul real pt care el refuza sa stati impreuna,singuri.DIscutati amabil,frumos,ca doi oameni maturi.Pup
For_life
Postat pe 28 August 2008 20:38
De la: AdrIanalove22, la data 2008-08-28 00:59:00Buna! Imi pare foarte rau pentru tine. si eu am trecut printr-o situatie similara. Fusesem aproape 4 ani cu tipul respectiv, si am luptat mult pentru relatia nostra, deoarece toata lumea era impotriva. De la inceput nimeni nu ne-a dat nici o sansa si totusi a mers. Ne-am iubit si a fost super bine .Ca si in cazul tau si- afcaut aparitia o alta tipa, despre care eu nu am stiut nimic. Ne-am despartit din cu totul alte motive decat cealata tipa..in opinia mea. Am suferit mult, plansete, bocete. Cel care mi-a decshis ochii a fost prietenul cel mai bun al lui, dar acest prieten a facut asta deoarece ii placea de mine si ar fi vrut sa fie cu mine. Apoi a urmat o perioada foarte grea pentru mine, certuri, ameninyari, avenit cu tipa respectiva la mine la usa..faze urate..jigniri.
Am reusit sa trec peste asta, abia in momentul in care mi-am demonstrat mie ca nu eu am gresit ci el..sau poate asa a fost conjunctura.
Am inceput sa imi caut pe altcineva...nu am tinut deloc la acea persoana..dar mi-a demonstrat cat de importanta sunt eu si ce merit eu in viata. am ramas prieteni si ii multumesc pentru asta.
Acu dupa 3 ani cam asa...sunt in relatii bune cu fostul. ,ma cauta , ma suna, vrea sa ne impacam...am avut asa o discutie f serioasa...si i-am explicat ca pentru nimic in lume nu ma mai intorc la el...si mi-a zis ca m-a iubit si ca o sa ma iubesca mereu.
Eu am reusit sa depasesc momentul, rtrebuie sa reusesti si tu. Daca nu ai prieteni, inceraca sa vb pe net si poate asa iti faci mai multi, incearac mai iesi la o cafea la un suc....Eu in momentul actual am un prieten de aprox 2 ani.
te pup si multa bafta



da stiu si eu am trecut prin etapa asta...asteptarea e grea dar va veni si ziua aceea ,credema ,si indiferenta doare cel mai tare si il va face sa reflecteze asupra anumitor chestii...
marylu2108
Postat pe 29 August 2008 23:54
De la: dorina_77, la data 2008-08-28 01:06:43
De la: pui_mic, la data 2008-08-27 21:26:25La tine din pacate pare ceva sigur...dak ti-a zis clar k nu mai vrea,si sa-l lasi in pace...oricum nu te merita.Ar fi fost mai rau dak era cu alta si te mai cauta si pe tine,intr-un fel e mai bine asa...k nu te mai tulbura...si chiar dak e greu...o sa treaca.De curiozitate,dak ar fi fost sa mai vrea ceva cu tine...chiar si de forma,stiind totusi k e cu ea,ai mai fi cedat?eu una am facut prostia sa cred k poate de fapt vrea sa testeze terenu sa ne impacam...si tot eu mi-am luat teapa.Nu neg k si noi poate avem o vina,in aceste relatii,dar m-am saturat sa aud k nu am gresit cu nimic,k sunt cea mai dulce,oki...bla bla si alte dulcegarii,dar de fept ei realizeaza k nu vor o relatie serioasa...de ce..?pt ca sunt lasi si fug cand intalnesc de fapt o femeie puternica,langa care sunt constienti k s-ar putea cuminti asa k mai bine sa fim si noi mai indiferente...nu credeti?


eu am fst cu el cand era cu ea...dar ea nu stie...el doar dupa ce s-a culcat cu mine mi-a zis ca are pe altcineva,dar ca nu se poate numi relatie...si ea nu stie..ca doar deaia se iubesc asa mult!si credeam ca nu e ceva serios ce au ei..dar se pare ca nu a fst asa..pentru ca fata de mine s-a schimbat mult,nu ma mai aprecia,imi scotea la inaintare defectele,era foarte rece,privirea era absenta..parca l-a vrajit tipa.deci nu stiu ,dar s-a schimbat brusc.si imi zice ca s-a schimbat pentru cine trebuie.m-a durut asta...pentru ca vorba asta m-a facut sa ma simt ca si cum i-as fi facut ceva,ca si cum as fi fost dusmanul lui...



exact . exact asa se intampla in majoritatea situatiilor dupa ce pierd vad ce au avut langa.iar dovada ca am trecut peste tot este cand ajungem sa ne apreciem pe noi. si trebuie sa recunoastem,cel putin la mine asa a fost faptul ca sa intors si mia vorbit,mia spus ca ma iubit si ma va iubi si a fost un prost ma facut sa simt ca am primit inapoi ceva ce pierdusem ,poate e ceva rautacios in acest sentiment dar asa am simtit...
marylu2108
Postat pe 30 August 2008 00:00
Salut! Ce vreau eu sa spun e ca sunt si tipe care te lasa cu ochii-n soare... pentru altul, pentru ca ca nu esti de nasul lor, din perversitate... Ca barbat nu-i cu nimic mai usor. N-ai nici macar un dulap in care sa-ti faci ordine... Dar cand dai peste specimene de genul celor de mai sus, e cazul sa eviti monologurile copilaresti:
a) l-am iubit, cum a putut sa imi faca asa ceva nenorocitul?
b)il iubesc, habar n-are idiotul
c) tot la mine se va intoarce
d)asa-s barbatii...
e) razbunarea va fi crunta...
f)il insel si eu...
g) ma arunc...

Prietenia te invata ca esti liber(a) printre oameni liberi, fara ascunzisuri iscusite, fara amnezii inchipuite. Cand celalalt nu stie sa primeasca, orice i-ai darui e irosire curata.

Curaj si noroc cu intalnirea in grup!
OMG
Postat pe 30 August 2008 00:26
De la: OMG, la data 2008-08-30 00:26:47Salut! Ce vreau eu sa spun e ca sunt si tipe care te lasa cu ochii-n soare... pentru altul, pentru ca ca nu esti de nasul lor, din perversitate... Ca barbat nu-i cu nimic mai usor. N-ai nici macar un dulap in care sa-ti faci ordine... Dar cand dai peste specimene de genul celor de mai sus, e cazul sa eviti monologurile copilaresti:
a) l-am iubit, cum a putut sa imi faca asa ceva nenorocitul?
b)il iubesc, habar n-are idiotul
c) tot la mine se va intoarce
d)asa-s barbatii...
e) razbunarea va fi crunta...
f)il insel si eu...
g) ma arunc...

Prietenia te invata ca esti liber(a) printre oameni liberi, fara ascunzisuri iscusite, fara amnezii inchipuite. Cand celalalt nu stie sa primeasca, orice i-ai darui e irosire curata.

Curaj si noroc cu intalnirea in grup!


foarte adevarat "Prietenia te invata ca esti liber(a) printre oameni liberi, fara ascunzisuri iscusite, fara amnezii inchipuite." dar in ziua de azi se poarta "ascunzisurile". te dai ceea ce nu esti.si probabil de asta multe relatii esueaza.intr-un final ramai dezamagit,ca nu era ceea ce parea.
dorina_77
Postat pe 30 August 2008 02:58
De la: dorina_77, la data 2008-08-30 02:58:13
De la: OMG, la data 2008-08-30 00:26:47Salut! Ce vreau eu sa spun e ca sunt si tipe care te lasa cu ochii-n soare... pentru altul, pentru ca ca nu esti de nasul lor, din perversitate... Ca barbat nu-i cu nimic mai usor. N-ai nici macar un dulap in care sa-ti faci ordine... Dar cand dai peste specimene de genul celor de mai sus, e cazul sa eviti monologurile copilaresti:
a) l-am iubit, cum a putut sa imi faca asa ceva nenorocitul?
b)il iubesc, habar n-are idiotul
c) tot la mine se va intoarce
d)asa-s barbatii...
e) razbunarea va fi crunta...
f)il insel si eu...
g) ma arunc...

Prietenia te invata ca esti liber(a) printre oameni liberi, fara ascunzisuri iscusite, fara amnezii inchipuite. Cand celalalt nu stie sa primeasca, orice i-ai darui e irosire curata.

Curaj si noroc cu intalnirea in grup!


foarte adevarat "Prietenia te invata ca esti liber(a) printre oameni liberi, fara ascunzisuri iscusite, fara amnezii inchipuite." dar in ziua de azi se poarta "ascunzisurile". te dai ceea ce nu esti.si probabil de asta multe relatii esueaza.intr-un final ramai dezamagit,ca nu era ceea ce parea.

Cata dreptate poti sa ai Dorina....ramai dezamagit ca in final nu era ceea ce te asteptai sa fie...iti lasa un gust amar, iti intuneca bucuria fiecarui minut trait...
G_Diana
Postat pe 30 August 2008 20:30
nu dispera.....din pacate multe dintre noi ne dedicam tot timpul partenerului si cand ne despartin ne dam seama cat de mult am uitat sa ne gandim si la noi. Asta e un sfat pentru toata lumea...nu va dedicati timpul suta la suta partenerului.
Acum e putin prea tarziu dar gandeste-te ca probabil nu ii duci dorul ci doar te simti singura si ranita si nu sti ce sa faci pentru ca toata viata ta s-a invartit in jurul lui.
Iesi la plimbari singura, incearca sa descoperi ce iti place sa faci, dute la coafor, la sala, la manechiura orice crezi ca ti se potriveste. Lasa internetul si mai bine citeste o carte. Fati o lista cu lucruri care ti-ai dori sa faci. Cu alte cuvinte invata sa traiesti fara a depinde de alta persoana, si nicidecum nu incepe o relatie doar ca sa nu fi singura. Cauta pe net grupuri care calatoresc si plimba-te daca iti permiti. In Europa sunt multe companii aeriene ieftine. ryanair una dintre ele sau skyscanner unde poti compara preturi.
Probabil ca ti-ai si pierdut foarte mult increderea in tine, sunt multe carti care te pot ajuta....."Cum sa spui NU", "cum sa-ti intaresti increderea in tine".

Da-ti un makeover si iesi in lume......nu pentru alti dar pentru tine. Du-te in toate magazinele in care nu ai fost...mai ales cele cu tot felul de maruntisuri si prostioare, o sa vezi ca incet incet vei aprecia libertatea de a face ce vrei cu timpul tau.

Fii tare!
kerigan_ro
Postat pe 2 Septembrie 2008 21:15
De la: kerigan_ro, la data 2008-09-02 21:15:19nu dispera.....din pacate multe dintre noi ne dedicam tot timpul partenerului si cand ne despartin ne dam seama cat de mult am uitat sa ne gandim si la noi. Asta e un sfat pentru toata lumea...nu va dedicati timpul suta la suta partenerului.
Acum e putin prea tarziu dar gandeste-te ca probabil nu ii duci dorul ci doar te simti singura si ranita si nu sti ce sa faci pentru ca toata viata ta s-a invartit in jurul lui.
Iesi la plimbari singura, incearca sa descoperi ce iti place sa faci, dute la coafor, la sala, la manechiura orice crezi ca ti se potriveste. Lasa internetul si mai bine citeste o carte. Fati o lista cu lucruri care ti-ai dori sa faci. Cu alte cuvinte invata sa traiesti fara a depinde de alta persoana, si nicidecum nu incepe o relatie doar ca sa nu fi singura. Cauta pe net grupuri care calatoresc si plimba-te daca iti permiti. In Europa sunt multe companii aeriene ieftine. ryanair una dintre ele sau skyscanner unde poti compara preturi.
Probabil ca ti-ai si pierdut foarte mult increderea in tine, sunt multe carti care te pot ajuta....."Cum sa spui NU", "cum sa-ti intaresti increderea in tine".

Da-ti un makeover si iesi in lume......nu pentru alti dar pentru tine. Du-te in toate magazinele in care nu ai fost...mai ales cele cu tot felul de maruntisuri si prostioare, o sa vezi ca incet incet vei aprecia libertatea de a face ce vrei cu timpul tau.

Fii tare!


da,asta e greseala pe care o face majoritatea din cate vad...a trecut mult timp de atunci si incerc sa accept ca nu va mai face parte din viata mea nici ca amic.trist,am stat atata timp cu el,si nici macar amici nu suntem,dupa ce am petrecut atatea impreuna,l-am ajutat cu de toate,cu proiecte pt facultate,cu lucrul acasa(avea casa in reconstructie,de care se bucura acuma iubitica lui),ii duceam de mancare la lucru,acasa era puturos si ii serveam mancarea la pat,i-am facut multe favoruri,i-am imprumutat sume mari de bani cand avea nevoie,ii faceam cadouri pt k imi placea la nebunie...si pt ce am facut toate astea?pt ce?ca sa plece cu alta?si pentru ea sa aiba bani de distractie si cheltuiala?dar ea ce i-a oferit??n-am inteles niciodata alegerea lui...dar e mai bine asa...nu am avut niciodata sustinere din partea lui.defectul meu e ca sunt prea buna!am observat ca nu esti placuta de catre altii daca dai totul..multi prefera sa fie cu fitzoase,cu tipe mai a dracului.

ma gandesc sa ma duc saptamana ce vine la o biblioteca sa-mi caut niste carti,si daca e asa cald,sa ma duc la plaja sa citesc o carte
am un defect..de cand is singura cheltuiesc excesiv pe tot felul de haine..pe care le iau,chiar daca nu le port
dorina_77
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:01
De la: EuBebelusa, la data 2008-08-28 11:22:086 septembrie ar fi k, chiar credeam k ati uitat Dorina, pt tine e bine?

unde ,cum ?
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 20:02
buna!si eu am trecut printr-o despartire ....am fost casatorita si a plecat intr-o zi pur si simplu...mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva .Ce e mai rau este ca exista si un copil asa ca nu mi-ar strica sa intru si eu in cercul asta...bineinteles daca ma primiti:)....
maryutza75
Postat pe 6 Septembrie 2008 05:25
De la: maryutza75, la data 2008-09-06 05:25:08 buna!si eu am trecut printr-o despartire ....am fost casatorita si a plecat intr-o zi pur si simplu...mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva .Ce e mai rau este ca exista si un copil asa ca nu mi-ar strica sa intru si eu in cercul asta...bineinteles daca ma primiti:)....


hello! bine ai venit!nu este rau ca ai un copil,copilul nu e o problema,nu are vina ca tatal lui nu te iubeste.o va va descurcati si fara el copilului trebuie sa-i oferi dragostea si fericirea,nu unui ratat,care te-a parasit pt alta!

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:32
deci fetelor,cand ne vedem?

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:33
da mey..nu ne mai vedem? ...
bebestrumph
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:59
Mai eu nu am mai putut sa intru sambata sa vb despre intalnirea noastra, Ce ziceti sa o lasam pe sapt asta pe la final? Vineri seara sau sambata, pt cele kre lucreaza. Astept idei Va pup
EuBebelusa
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:52
...in primul rand mersi pt raspuns....e adevarat ca el nu merita sa-i mai acord atentie dar chiar si dupa atata timp nu mi-l pot scoate din minte iar cea mica ii seamana leit asa ca atunci cand ma uit la ea il vad pe el...e destul de greu.Copilul e tot ce mi-a mai ramas din dragostea noastra si este lumina ochilor mei:0....deci ne intalnim sa vorbim?...sincer mi-ar face placere
maryutza75
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:04
De la: maryutza75, la data 2008-09-11 09:04:35...in primul rand mersi pt raspuns....e adevarat ca el nu merita sa-i mai acord atentie dar chiar si dupa atata timp nu mi-l pot scoate din minte iar cea mica ii seamana leit asa ca atunci cand ma uit la ea il vad pe el...e destul de greu.Copilul e tot ce mi-a mai ramas din dragostea noastra si este lumina ochilor mei:0....deci ne intalnim sa vorbim?...sincer mi-ar face placere


nu stiu ce sa zic..stiu ca e greu...dar eu zic sa-i acorzi dragostea copiluilui de 2 ori..pentru ca un om ca acela nu merita o persoana ca tine.
dorina_77
Postat pe 11 Septembrie 2008 12:54
Eu am incercat sa ii explic de ce am plecat, ca la el e mai important orice decat noi. Si acum dupa ce ne-am certat a zis ca nu poate sa vina in Buc (stateam in TM impreuna la ai lui) pt ca trebuie sa mearga la munca, de parca noi nu am fi importanti. Si vrea sa vorbim, dar cand....nu stiu. Eu una nu mai suport sa stau in starea asta.Ziceai de situatia materiala, castiga destul de bine cat sa ne permitem sa stam sg. si cu banii lui si cu ai mei ne descurcam. Poate ii e teama sa fie independent, sincera sa fiu nici eu nu mai stiu ce gandeste.I-am zis sa nu ma mai caute dupa alte discutii (in care am fost calmi) si el tot se mai trezeste sa vada ce fac, dar atat, nu sa faca mai mult, cu toate ca mi-a si zis ultima data cand am vb cu el ca de asta ma tot cauta, sa vb, dar nu face nici un gest sa vina sa vb, vrea sa merg eu acolo. Eu am sa merg sapt viitoare sa imi iau cartea de munca si sa mai stau cu colegele. Dar tot eu sa fiu aia care face primul pas si el sa nu se miste deloc? Doar atat vroiam sa vina si i-am zis ca ma intorc cu el. Dar iar nu stiu la ce se gandeste el.Il stiu destul de bine si sigur nu ii e tot una ca s-a intamplat asta, dar este si influentabil si aici dau vina pe bunica-su si face o mare greseala, ca il stie foarte bine pe mosu ala ca vb aiurea.Nici nu stiu daca mai am la ce sa sper. Zici ca am fost tare. nu aveam incotro, si ma gandeam ca daca e sa ajunga intr-o situatie ca asta o sa deschida ochii. Dar cand ii deschide poate o sa fie prea tarziu. I-am spus destul de clar ca eu la al 3 lea loc de munca nu mai renut pt el si el sa nu faca nici un compromis.
Doare al naibii de tare, si crede-ma m-as intoarce daca ar face si el un pas. Dar se pare ca sper degeaba
dinu_cornelianicoleta
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:07
dorina, atata timp cat tu inca iti pui intrebari de ce te-a lasat cand tu ai fost atat de buna cu el, n-o sa treci veci peste asta. A fost si gata. Faptul ca el a fost un nemernic, nu inseamna cu siguranta ca toti sunt asa...nu inseamna ca nu exista barbati care sa faca si ei pt tine ce ai facut tu pentru viermele ala. Deci important e sa nu pleci de la premisa ca toti sunt din acelasi aluat...
e buna ideea cu mersul la biblioteca si luat de carti, dar tot ce o sa faci este dupa ce le citesti te vei simti de la inceput la fel de singura. Cu hainele stiu cum e.... been there done that. Iti acapareaza mintea si sunt un fel de drog, singurul care te face sa uiti... stiu si eu cel mai bine, am cheltuit si inca mai cheltuiesc inexplicabil pe haine, doar ca sa acopere alte lipsuri, probleme...trist!. De ce nu iti gasesti un job? e o ocazie sa cunosti lume, sa mai iesi si tu, sa vezi cum vei vedea viata radical cu alti ochi... Nu te izola, si cel mai important nu mai cheltuii toti banii pe haine, pentru ca iti face bine doar exact cand le cumperi, mai apoi te intristezi si mai mult ca n'ai unde sa le porti...fa ceva mai wise cu ei...calatoreste, investeste intr-o afacere, in orice caz ceva care sa cuprinda si relatii interumane.
baby_doll1
Postat pe 12 Septembrie 2008 13:17
De la: baby_doll1, la data 2008-09-12 13:17:30dorina, atata timp cat tu inca iti pui intrebari de ce te-a lasat cand tu ai fost atat de buna cu el, n-o sa treci veci peste asta. A fost si gata. Faptul ca el a fost un nemernic, nu inseamna cu siguranta ca toti sunt asa...nu inseamna ca nu exista barbati care sa faca si ei pt tine ce ai facut tu pentru viermele ala. Deci important e sa nu pleci de la premisa ca toti sunt din acelasi aluat...
e buna ideea cu mersul la biblioteca si luat de carti, dar tot ce o sa faci este dupa ce le citesti te vei simti de la inceput la fel de singura. Cu hainele stiu cum e.... been there done that. Iti acapareaza mintea si sunt un fel de drog, singurul care te face sa uiti... stiu si eu cel mai bine, am cheltuit si inca mai cheltuiesc inexplicabil pe haine, doar ca sa acopere alte lipsuri, probleme...trist!. De ce nu iti gasesti un job? e o ocazie sa cunosti lume, sa mai iesi si tu, sa vezi cum vei vedea viata radical cu alti ochi... Nu te izola, si cel mai important nu mai cheltuii toti banii pe haine, pentru ca iti face bine doar exact cand le cumperi, mai apoi te intristezi si mai mult ca n'ai unde sa le porti...fa ceva mai wise cu ei...calatoreste, investeste intr-o afacere, in orice caz ceva care sa cuprinda si relatii interumane.


si asta e drept...inca ma gandesc de ce s-a purtat asa cu mine,de ce m-a facut sa ma simt ca naiba,cand eu tot timpul l-am sprijinit si l-am ajutat in toate!ma intalnesc frecvent cu el in oras,nu-mi explic de ce ..localuri sunt destule,ne intalim la aceeasi ora in acelasi local,sau pe strada..la aceeasi ora in acelasi punct.l-am vazut cu masina..s-a facut ca nu ma vede...ca sa nu fie nevoit sa ma salute

cartile ma ajuta in mica masura,din moment ce-l vad pe el frecvent...si-mi aminteste tot rahatul ce a fst intre noi.

ma gandesc sa ma angajez...cu norma partiala,cum incepe facultatea...
vreau sa ma schimb cumva...simt nevoia sa fiu imbracata mai bine,sa arat fizic mai bine...am sa incep sa fac si sport.si sper sa reusesc sa-mi fac si alti prieteni...

dorina_77
Postat pe 13 Septembrie 2008 20:40
Dorina eu zic in primul rand sa schimbi subiectul de aici de pe topic despre el si samergi mai departe haisa vb despre altceva de exemplu de tzoale ca si mie imi plac!SPUNE MI CE TI AI MAI CUMPARAT?
mauinboots
Postat pe 14 Septembrie 2008 03:59
De la: mauinboots, la data 2008-09-14 03:59:03Dorina eu zic in primul rand sa schimbi subiectul de aici de pe topic despre el si samergi mai departe haisa vb despre altceva de exemplu de tzoale ca si mie imi plac!SPUNE MI CE TI AI MAI CUMPARAT?


am o manie cu shoppingul pe net!citeam o carte...ca pentru a-ti creste stima de sine simti nevoia de a-ti cumpara haine care te avantajeaza,dar adesea multe dintre cele cumparate sunt inutile,pt ca nu ai unde sa le porti. acesta e cazul meu,iau multe haine elegante,dar nu am unde sa le port!
dorina_77
Postat pe 15 Septembrie 2008 13:18
eu am luat un hint de la maica-mea... cand sunt deprimata, am mai multa grija de mine decat de obicei. haine asortate mai atent, machiaj mai subtil si mai senzual, accesorii potrivite cu hainele... :D masti faciale si baita acasa :P
Laurelin
Postat pe 17 Septembrie 2008 23:35
hei, sigur ca ai unde sa le porti... du-te la teatru, du-te in club, intereseaza-te de concerte!
Laurelin
Postat pe 17 Septembrie 2008 23:36
De la: Laurelin, la data 2008-09-17 23:36:57hei, sigur ca ai unde sa le porti... du-te la teatru, du-te in club, intereseaza-te de concerte!


pai singura in club?
dorina_77
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:32
Buna Dorina! abia acum am citit povestea ta. Parerea mea e ca baiatul ala nu te-a uitat inca. Daca te uita nu iti mai arunca cu dragostea lui in fatza si nu facea orice sa te raneasca fiindca niciodata nu vom incerca sa ranim oamenii care ne sunt indiferenti. Si sa nu e mire daca la un moment dat va venii sa va impacati. Mie mi s-a intamplat cu fostul prieten..un nemernic de altfel. S-a gandit el dupa doi ani de la despartire ca e cazul sa ne impacam..nici nu iti poti imagina ce satisfactie am avut cand i-am spus un NU raspicat si i-am inchis telefonul in nas. Pana in momentul ala ma mai interesa de viata lui, credeam ca fraiera ca nu l-am uitat..dar cand i-am spus NU m-am simtit in sfarsit libera, si am realizat ca defapt sentimentele pe care credeam ca le am nu erau decat orgoliu ranit.
Ai sa vezi ca asta va face si el..se va intoarce la tine..si bine ar fi ca atunci sa ii dai un mare flit.
Daca ai nevoie de un sfat sau de o prietena virtuala nu ezita sa imi dai add pe mess. Pisicuta_alintata11 este id-ul meu.
onutza1108
Postat pe 19 Septembrie 2008 10:03
Buna scumpa!

Uite sfatul meu, ar fi foarte bine si deasemenea cu efect sa te inscrii la ceva cursuri de dans, sau alte cursuri care necesita consum de energie. Este foarte adevarat ca sortul iti antreneaza corpul, produce hormoni de fericire si te vei simtii foarte bine. Astfel, inevitabil vei avea contact cu lume noua, grupuri din care poti alege, nu te mai gandii la rau. Un sut in fund...un pas inainte De ce tanjesti dupa cineva care "nu da nici 2 bani pe tin"... il vrei inapoi si sa traiesti asa mereu, fara sa te poti bucura de momentele placute ale vetiila modul cinstant?? Hai ieisi din starea asta si gandeste-te: sunt oameni care ar vrea sa traiasca si nu pot si deasemenea subnt cei care pot dar nu vreau, se complac intr-o stare din care nu-si dau interes sa iasa. Capul sus si gata, nu e sf de lume.Exista foarte multi oameni pe planeta acesta care ar avea neoie de o pereche, de ce te inchizi, indrazneste, de tine depinde cum iti merge in fircare moment. Viata e facuta numai pt decizii, in orice moment ai oportunitatea de a decide daca vrei sa vergi mai departe/sau sa stai, daca sa zambesti/sau sa plangi, sa te bucuri/sau nu.

Te pup.

Postat pe 20 Septembrie 2008 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a doua sansa 8 De la: kind_er 6 Octombrie 2013 21:29
ne-am intalnit prea tarziu 66 De la: ferero 9 Mai 2009 06:07
As vrea sa-l inteleg..."oare asa merit...." 28 De la: scorpio67 20 Martie 2011 19:15
Salut :( 31 De la: martie02 18 Octombrie 2009 22:53
fostul meu iubit ma vrea ca si amanta! ajutooooooor!!!!!!!! 45 De la: kudika029282 8 Septembrie 2010 21:02