Setari Cookie-uri

depresie...

mai fetelor, cate povesti triste s-au strans aici si cate lacrimi am varsat pentru cine nu trebuie. stiti ce este cel mai trist? daca adun din fiecare din povestile voastre cate ceva o scot pe a mea. am avut o relatie lunga, 5 ani cu tot cu intreruperi, m-a lasat pentru alta de mai multe ori, mi-a reprosat ca nu sunt sociabila si ca nu ies in oras si ca nu am prieteni (adevarul e ca el i-a indepartat pe toti, de cate ori stateam cu cineva de vorba el venea si ma lua de acolo, pana cand prietenii mei au inceput sa ma evite), era foarte atasat de parinti si de bunici, nu ar fi plecat de langa ei pentru nimic in lume, ma mintea, ma insela, s-a desppartit de mine ca sa stea cu alta dar venea si ma cauta, ma lasa sa ma rog de el sa se intoarca la mine, ii faceam cadouri, ii dadeam bani, l-am ajutat cu examenele, ii minteam pe ai mei si plecam de acasa ca sa stau cu el si nu-i convenea ca ajung seara. de ziua lui mi-a zis sa nu vin la petrecearea lui pentrru ca o sa fie cealalata si nu vrea sa o supere si cand i-am zis bunicii lui ca nu pot veni pentru ca el nu vrea ea m-a incurajat sa vin dar nu am avut curaj sa fac ceva ce el nu vroia. si cum s-a terminat? se despartea de mine o data la 1-2 luni (numai prin sms sau pe mess) si de fiecare data plangeam pana numai puteam si ma rugam de el si dupa un timp accepta sa se impace, ne certam zilnic pentru ca eu m-am schimbat dupa cum vroia el si a descoperit ca nu ii place. se supara ca nu ii dadeam minim 10 sms-uri pe zi si ca nu il sunam cel putin 1 ora zilnic, imi verifica telefoanele si imi cerea parola de la mess si de la hi5. o data dupa ce ne-am despartit nu l-am cautat si m-am cuplat cu cineva sa ii fac ciuda si s-a rugat de mine poana nu am mai rezistat si m-am intors la el, dar a mers din ce in ce mai rau pana cand s-a enervat ca a gasit un mesaj de la un tip si mi-a spart telefonul si am crezut ca o sa ma bata, cand am scapat i-am zis ca e ultima data cand o sa il mai vad si de atunci gata. da il iubesc dar am suferit asa de mult incat nu as suporta sa-i mai simt atingerea. norocul meu e ca am cunoscut pe cineva care m-a sustinut in ultimii 2 ani din calvarul asta pentru ca ma iubeste. nu stiu ce simt pentru el dar e asa de bine sa simti ca cuiva ii pasa de tine incat nu pot sa stau departe de el. nu exista o solutie minune pentru o problema ca asta, dar sigur tu o vei gasi pe a ta. gandeste-te la el nu cu ura, nici cu resentimente, nici cu durere, ci cu bucurie ca ai trait o experienta care te-a invatat multe si care te-a facut o femeie puternica, pentru ca frumoasa si pritenoasa ne-ai demonstrat noua ca esti in doar cateva mesaje, iar daac el nu a vazut in atata timp inseamna ca isi vedea propriile defecte nu pe ale tale.
bucura-te de micile minuni ale vietii, zambeste, fii fericita si gandeste pozitiv, iar daca ti se intampla ceva rau ignora-l, dupa furtuna iese mereu soarele, doar ca uneori mai greu
Flooo
Postat pe 26 Septembrie 2008 06:09
hello! mai flo,nu am cum sa nu simt nimic cand il vad,pt ca mi-a facut mult rau.nu am dat aici detalii despre cate mi-a facut ,dar au fst multe,si in ciuda asta imi pasa de el ...mai mult decat propia persoana.
si imi invarte cutitul in rana pe zi ce trece..daca la inceput isi punea poze cu ea in piscina sarutandu-se,acuma isi pune poze cu ea in pat,in dormitorul a lor ei,daca nu ma insel.sincer,nu stiu ce s-a intamplat cu persoana aia...dar se vede cat de mult m-a iubit. si cata dreptate aveau a mei,ca o sa-si bata joc de mine.
in tot raul e un bine,chiar daca acum nu vad,pt ca a lasat urme in sufletul meu povestea asta.
dar incep sa ma simt mai bine pt ca realizez ca valorez mult mai mult.realizez ca nu am nevoie de o persoana ca el.realizez ca nu e ceea ce vroiam.l-am acceptat cu toate defectele..si totusi m-a facut sa ma simt ca ultimul om.si nu asta e iubirea.
trebuie sa invatam sa mergem mai departe. fetelor!nu mai stati dupa niste neseriosi,nu merita,nu merita nici sa te gandesti.e drept ca e usor cu teoria,si mai greu cu practica...
dorina_77
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:27
normal ca e usor sa iti propui sa faci niste lucruri dar e greu sa te si apuci sa le faci. cutitul in rana o sa se rasuceasca mult timp de acum inainte e normal sa simti ceva, doar ca in curand o sa iti dai seama ca ceea ce simteai nu e iubire, era doar nevoie si afectiune, ambele sunt foarte usor de inlocuit. dar gandeste-te tu ai vrea sa pui poze cu tine in dormitor sa va vada toata lumea? adica asta nu e o dovada de dragoste, nu sunt eu prea pudica dar asta suna a lauda. voi ce parere aveti? face asta ca sa demonstreze ca e barbat, dar rezultatul e pe dos
Flooo
Postat pe 28 Septembrie 2008 07:53
fetelor,ati facut intalnirea aia?
dorina_77
Postat pe 28 Septembrie 2008 23:09
da, trist, dar adevarat... si eu am avut o relatie de 4 ani. si a trecut ceva timp de la despartirea noastra, dar nu-l pot uita, mi-a ramas in inima... zilele astea l-am vazut pe hi5, era cu noua lui gagik (nu kiar noua, de vreo 3 luni), o copilita de 19 ani. si n-am nimic cu fata, k ea n-are nic o vina in tot ce a fost, dar am simtit si eu cum mi-a bagat cineva un cutit adinc, adinc, pina la os... m-a durut f mult, dar acu am analizat situatia si mi-am dat seama de multe... asa k, va trece, timpul le vindek pe toate, important e sa nu-l vezi, sterge-i id-ul de mess, nr de telefon... n-ai tu nevoie de asa un prieten... va iesi soarele, ai sa vezi.
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:15
De la: Pinna, la data 2008-10-05 14:15:39da, trist, dar adevarat... si eu am avut o relatie de 4 ani. si a trecut ceva timp de la despartirea noastra, dar nu-l pot uita, mi-a ramas in inima... zilele astea l-am vazut pe hi5, era cu noua lui gagik (nu kiar noua, de vreo 3 luni), o copilita de 19 ani. si n-am nimic cu fata, k ea n-are nic o vina in tot ce a fost, dar am simtit si eu cum mi-a bagat cineva un cutit adinc, adinc, pina la os... m-a durut f mult, dar acu am analizat situatia si mi-am dat seama de multe... asa k, va trece, timpul le vindek pe toate, important e sa nu-l vezi, sterge-i id-ul de mess, nr de telefon... n-ai tu nevoie de asa un prieten... va iesi soarele, ai sa vezi.


timpul vindeca toate..dar cateodata am impresia ca dau ghinioanele peste mine:-s . id-ul de mess nu l-am sters ca oricum e ocupat cu d'soara si nu are vreme sa intre pe mess.nr de telefon nu l-am sters dar mi-am schimbat nr. adevarul e ca..da..il consideram prieten...dar mi-a facut prea multe. am iertat..dar nu am uitat...inca mi se face rau cand il vad.dar pana la urma fiecare cu viata lui...
astept ziua in care voi fi si eu fericita
dorina_77
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:19
"EMO?" Eh asa am fost si eu...multa vreme...nu mi-am revenit complet dar..e mai bine...Prietenii aia care spui ca iai PIERDUT pe PARCURS e clar ca nu erau decat CUNOSTINTE...Stiu ca e greu, e teribil...dar...evita-l cat poti de mult...evita sa il vezio perioada...si pune mana si cauta un baiat care sa iti placa cat de putin ....sa te curteze...iti va mai lua gandu..mai de[arte e decizia ta...si eu stateam ca muscata in casa nu miscam nici sa ma duc sa imi iau de mancare, faceam comanda la pizza ....dar mi-a trecut...nu te lasa ca nu merita, si mie mie ciuda si acuma cand il vad cu preaiubita lui...mergi mai departe, ce nu te omoara te intareste~~
Anamaria09
Postat pe 7 Octombrie 2008 13:05
de curand am vazut un film : the secret . foarte interesant de altfel . daca gandesti negativ atragi negativul . cam asa s-a intamplat cu mine
gandeam negativ...inca mai gandesc...incerc sa ma schimb
daca gandesti pozitiv,s-ar putea sa te gandesti la ceea ce nu-ti place...si iar nu e bine. principalul e sa te multumesti cu ce ai..dar sa-ti doresti sa se intample ceva bun cu viata ta : prieteni, relatii, iubire,bani...orice gand negativ trebuie exclus . deci solutia e sa te bucuri de ce ai , sa faci orice zi speciala
dorina_77
Postat pe 7 Octombrie 2008 19:05
pai nu v'am recomandat si eu putin mai inainte filmul asta documentar? eu l'am vazut de multe ori...de cate ori sunt down, il pun si...incerc sa cheer up. Ideea e ca nu mereu functioneaza, dar trebuie sa crezi...cand ceva nu functioneaza inseamna ca pur si simplu nu e dat, iar ce'i l tau e pus deoparte, trebuie doar sa gandesti pozitiv si sa ai incredere in tine... :)
uneori e atat de greu, dar am invatat ca totul se poate daca tu crezi...cand nu crezi sau ai indoieli e cel mai usor sa se duca totul pe apa sambetei. De fiecare data cand iti pierzi increderea in tine, viata, merita sa te mai uiti odata la el.
baby_doll1
Postat pe 7 Octombrie 2008 23:37
DORINA cit de bine inteleg ce simti.Iubitul meu m-a parasit.Il sun si-mi raspunde cu cuvinte foarte,foarte urite.In timpul unei certe si-a chemat prietenul care m-a imbrincit.Doamne, cum pot ei oare sa se comporte asa cu noi.Nu-mi vine sa cred ca dupa un an de cind suntem impreuna el este atit de indiferent, crud...A sunat-o pe sora mea si i-a spus ca el are alta, ca nu ma mai iubeste si nu stie cum sa scape de mine (sunt cam insistenta:il sun, pling, il implor sa nu procedeze si cu mine cum a procedat cu fetele care le-a avut pina la mine)
Da foarte greu......

Postat pe 8 Octombrie 2008 14:08
mai..incerc sa cred in filmul ala...adik cand vrei ceva..si te gandesti la partea negativa se intampla partea negativa. azi am zis un NU mare cand era sa-mi calce o colega ochelarii..si mi i-a calcat...si mai mult mia spart lentila..si mai mult..mi-a indoit si ochelarii!si fraiera de mine nu i-am cerut pagube!si tot ea era ofticata. ma interesez sa vad cat costa lentilele si daca is scumpe ii cer banii...si sper sa nu faca fitze!
dianchik nu mai fii asa pesimista...nu vezi ca cel de sus iti da un semn ca nu e de tine?cate dovezi mai vrei acum..pe bune!cat mai vrei sa induri din partea lui??deci te inteleg cum te simti acuma..dar nu mai lasa de la tine pt ca mai tare vei fi calcata in picioare!nu te mai gandi la el..sterge nr de tel...fa ce nu ai facut pana acum..fa lucruri noi!o sa uiti de el..si o sa sa-ti dai seama ca nu e de tine.si se comporta asa pt ca le permitem!am observat..cu cat esti mai afurisita cu atat esti mai placuta de catre ei.nu le plac fetele slabe si plangacioase..le plac cele puternice si independente.
gandeste-te de acum mai mult la tine..pt ca el nu merita!si stai linistitata..ca si-a gasit perechea!sunt sigura ca e cu una pe "masura" lui de ratat.din pacate f putin dintre noi stim sa iubim...hai pup..si astept vesti de bine
dorina_77
Postat pe 8 Octombrie 2008 18:06
Adica el te iubeste si nu isi da seama....?
te rog sa nu te mai cobori la nivelul lui , si te plangi macar NU in fata lui....
Anamaria09
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:51
Sunt aproape 3 luni si imi era mai bine...ne-am mai intalnit o data si am fost buna de nimic toata ziua. Acum am aflat ca ii e bine si iar am intrat intr-o depresie de toata frumusetea...nu mai pot sa imi revin...chiar nu exista echitate? Doamne...am mai iesit cu unul cu altul si nu pot sa nu ma gandesc la el.Stiu ca nu exista reteta pt asa ceva,am ascultat toate sfaturile oamenilor din jurul meu...si pentru o clipa m-am simtit mai bine. Am iesit la filme,am cautat sa imi fac de lucru dar sunt terminata si stiu ca trebuie sa lupt sa imi fie bine. Dar cum? Nu exista loc sa n-aiba o poveste...sa nu ne fi intalnit..facultatea mea,metrou nu stiu care,barul,casa mea,melodii ..toate au mesaj. Imi vine sa mor. Cum mama naibii a uitat si a luat-o de la capat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic? Imi vine sa si rad...il urasc. Si pe ea. Sper sa aiba parte si ea la randul ei de una ca ea care sa se bage tot timpul si a reusit ce si-a propus.Cred ca am fost prea buna si prea iubitoare ca altfel nu se explica,avea nevoie de una ca el.O sa fie bine...ca am mai auzit povesti de-astea...si toate se uita,nu? ooof...
andreees
Postat pe 9 Octombrie 2008 05:32
De la: Dydy88, la data 2008-08-22 15:24:38si eu ma bag... come on.,viata nu se termina dupa o despartire...totul in viata se intampla cu un motiv!

.....................................................fac orice daca ma primiti si pe mine ce vis... intre atatea femei frumoase, dulci, inteligente si pline de viata... pls, pls, pls... claudiu
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 9 Octombrie 2008 07:07
De la: dorina_77, la data 2008-08-20 19:53:10
De la: EuBebelusa, la data 2008-08-20 13:03:47Crede-ma ca ma abtin ingrozitor sa nu-l sun, sa nu vb cu el. Intre noi nu a ramas nici makr un salut, nu mai vb deloc pt k a zis k nu mai vrea sa mai vb niciodata cu mine. Doare enorm dar incerc sa fiu tare. Fa si tu a fel. Desi stiu ca sfaturile nu ajuta, mie toti mi-au zis k cu timpul o sa fie mai usor, au trecut 2 sapt si e din ce in ce mai greu dar incerc sa ma bucur de viatza. Bafta!!!


mie mi-a luat ceva mai mult sa nu-l mai caut...ii scriam mesaje.asa,mai rar,cand ma apuca.dar nu am rezistat sa nu-i zic vorbe grele cand i-am vazut poze cu ea la avatar cum se sarutau si pe hi5.i-am zis multe,printre care sa se duca sa se "sa se consoleze" la iubitica,ca vai ce rau ii sa ai prieteni asa prosti,ca mai mult de o fata ca ea nu poate cuceri,ca sa mearga si el sa-si dea bacul.cand ma deranja cu ceva anume ii vorbeam urat.l-am sunat intr-o zi ca si-a picat licenta,si mi-a dat-o pe ea la telefon.deci am crapat de nervi si i-am zis sa se maturizeze.si mi-a zis ca intre noi va mai ramane un salut si atat,si daca il tot insult nici atat.si i-am zis ca acuma se vede cat m-a iubit de mult,si de geaba se lauda ca iubeste,ca habar nu are ce e iubirea.
de atunci nu l-am mai cautat,dar ne-am intalnit prin oras si m-a durut sa-l vad.mai ales pentru ca se tot uita la mine.ma intalneam des cu el si totdeauna era cu ea.ultima data cand ne-am vazut parca se bucura sa vada cum sufar pentru ca il vad cu ea.s-a uitat de jos in sus,mi-a zambit,dar nu m-a salutat doar dupa ce am salutat eu. a doua zi mi-a scris pe mess.aveam o poza cu un caine la avatar si m-a intrebat daca e al meu.
de 1 luna nu am mai vb nimic cu el si nici nu voi mai face nimic,pentru ca de fiecare data cand m-am interesat de el mi-a "rasplatit" pe masura
au trecut 9 luni si nu-s ok...parca sunt la fel ca la inceput.incerc sa fac ceva cu viata asta,dar de fiecare data ma bat de trecut..se spune ca timpul vindeca toate..inca mai astept...

.................................................................
sincer... nu merita nici macar sa te uiti la el... si nu te mai injosi cand il vezi... de ce sa-l saluti tu? cat despre ea, nici macar o privire... FII TARE FEMEIE!!! o sa iasa soarele si pe straduta ta... sa fii iubita!
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 9 Octombrie 2008 07:14
Ma bag si eu ,e dureros sa suferi dupa fostul
aura_elenutza
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:29
Dorina_77 ai dreptate in tot ceea ce spui,dar e asa greu sa faci....sa uiti o persoana care a insemnat enorm pt tine si pt care s-a renuntat la multe lucruri...in fine,eu ma gandesc si la situatia mea....ma tot gandesc la el,cu toate ca incerc sa-mi impun sa nu,lui oricum ii e bine acolo,dar este a naibii de greu...si unde m-ai pui ca mi-e si dor de el,nu era un om rau dar nu inteleg de ce a renuntat asa usor la mine,la noi....cand ma gandesc ca mie imi e aiurea si lui ii e f bine acolo,ca nu am insemnat mai nimic pt el....este greu sa treci peste gandurile care te tot duc la el, f greu....uneori ma gandesc ca el era tot farmecul...acum nimic nu mai are farmec...uneori simt ca degeaba traiesc...ma rog....ai dreptate in ceea ce spui cu negativismul asta...sa stii ca si eu gandeam negativ si pe buna dreptate asa sa si intamplat...incerc sa nu mai gandesc asa dar cand vad cate mi se intampla....nu stiu cum sa gandesc altfel...dar cum ai spus si tu mai sus...astept ziua cand voi fi si eu fericita....dar ma intreb ...fericirea depinde numai de noi?
onuta81
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:42
SAALLL!!Eu am invatat ca in viata nimic nu ramane neplatit.Si noi platim greselile noastre si altii le vor plati pe ale lor fata de noi.Nu treb sa ne mai obosim sa uram pt ca independent de noi roata se intoarce...Era un citiat intr-o carte "Aceleasi replici,aceleasi fapte,alte persoane".Sa fie bine pt toata lumea ,care merita :D

Postat pe 12 Octombrie 2008 00:33
onuta..e al naibii de greu..dar ai sa vezi ca timpul le vindeca pe toate...asa a fst si cu prima iubire..asa a fst si cu primul prieten...asa e mereu cand pui suflet.crede-ma..ca tie iti e mai bine ca el,pt ca nu ai nevoie de un om langa tine care nu te merita.
ti se pare ca el a fst tot farmecul pt ca nu ai intalnit ceva mai presus decat amintirile alea.
citeam un articol despre depresie..si scrie asa..ca un om care e in stare de depresie are nevoie de afectiune..si daca nu o gaseste..se adanceste tot mai tare..urmarile sunt :scadere in greutate,lipsa de energie,pofta de mancare scazuta,lipsa de motivatie,lipsa de chef pt orice alta activitate. solutia ar fi..o gandire mai pozitiva asupra lucrurilor,totul se intampla cu un scop,si de cele mai multe ori este necesar sa se intample anumite lucruri.a doua schimbare ar trebui facuta asupra stilului de viata,sa incercam sa vedem ceva frumos in orice activitate,sa oferim iubirea celor din jur..si chiar daca nu ne e inapoiata..nu trebuie sa fim furiosi sau suparati,pt ca la un moment dat ne vom primi partea noastra. eu nu am avut afectiunea unui barbat de cand nu mai sunt cu el,dar in schimb am avut afectiunea parintilor,animalelor. am avut un caine si o pisica.le placea sa doarma in pat cu mine,cainele nu ma lasa sa ma imbrac..era nerabdator sa-l scot afara.si de fiecare data cand dormeam veneau si se puneau langa mine.ce vreau sa spun aici..e ca nu suntem singure...chiar daca nu mai esti cu persoana respectiva..exista cai..prin care te poti bucura de viata.
si da..in mare parte fericirea depinde de noi.pt ca tu decizi ce faci cu viata ta..de ex. daca te cheama prietenii la un chef...hotarasti sa stai in casa...ca doar mai bine plangi decat sa te distrezi!tu decizi cat stai sa plangi dupa cine nu merita.ai sa-ti revii...totul e sa nu te mai gandesti la ce a fost..si sa vrei sa se schimbe in bine viata.
dorina_77
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:26
Tu ai mare dreptate Dorina ,insa mi-e f greu sa gandesc pozitiv si nu stiu de ce .....tot incerc,zic "hai, ma ca va fi bine" dar probabil ca nu prea cred cu tarie in ce zic...altfel nu imi explic....si asa e...atunci cand ai aceea stare numita depresie ai nevoie de afectiune,asa cum ai citit acolo tu...dar sincer mie mi-e dor dupa afectiunea lui.....cu toate ca sunt constienta ca pe el nu-l mai intereseaza de mine...chiar nu stiu cum sa fac sa fiu mai vesela si sa capat incredere ca va fi bine....daca tu ai trecut prin asa ceva,da-mi un sfat te rog,cum ai inceput sa gandesti pozitiv
onuta81
Postat pe 13 Octombrie 2008 20:15
De la: elennam, la data 2008-10-12 00:33:17SAALLL!!Eu am invatat ca in viata nimic nu ramane neplatit.Si noi platim greselile noastre si altii le vor plati pe ale lor fata de noi.Nu treb sa ne mai obosim sa uram pt ca independent de noi roata se intoarce...Era un citiat intr-o carte "Aceleasi replici,aceleasi fapte,alte persoane".Sa fie bine pt toata lumea ,care merita :D



Asa sa fie elena! Numai ca eu cred ca sunt multe persoane...sa le zicem privilegiate carora nu li-se intoarce nimic rau, in tot ceea ce fac pica mereu in picioare...ca pisica!
Felicia.


Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:45
Buna..
Te consideri ultimul om prin natura suferintei pe care o induri..Nu vorbesc in necunostiinta de cauza,sau pentru k eu nu am sentimente daca trec usor peste greutati.Pana de curand..la fel sufeream si eu din cauza unei iubiri..aqm sincer..as vrea sa mai pot iubi.Asta a fost ultima urmare a faptului k am iubit,k am suferit,k am urat,k mi-am dorit sa ma razbun,k m-am umilit...si m`am umilit..si m`am umilit..si am iubit.Acum constientizez k nu depasim limitele pe care ni le impunem.Daca imi propuneam sa mai treaca inca o zi..in care urma sa plang(pe ascuns), sa stau si sa recitesc la infinit arhiva de mess sau mesajele de pe telefon, nu faceam si altceva.Daca imi propuneam sa zambesc,zambeam..daca vroiam sa fac ordine in casa..faceam..
Probabil te gandesti k imi e usor sa vorbesc..si ca sfaturi poate da oricine.Dar nu-i asa.Niciodata nu potzi descrie exact ce se intampla in sufletul cuiva,si nici nu va gasi cineva vreodata cele mai bune si usoare cuvinte ca sa-ti aline durerea sau sa-ti aduca fericirea.
Important este ce-ti doresti cu adevarat,si ce faci ca sa ai ce-ti doresti.Iar daca ce-ti doresti tu este iubirea unei anumite persoane,nu merita sacrificiul.Iubirea nu se pastreaza in seifuri,iubirea e libera.O sa vina alta cu siguranta.
ayda4ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 19:45
Buna fetelor!!!am citit toate posturi voastre...doamne cat de multe suntem in situatia asta...primiti-ma si pe mine in clubul vostru, pt ca si eu plang dupa un baiat, despre care cred si acum ca este cel mai bun, am zile in care imi vine sa imi smulg sufletul sa nu mai simt atata suferinta, mi-e dor de el si am o teama imensa de o eventuala intalnire, in care ar putea sa ma ignore complet.In general suport cat pot de bine situatia, insa am multe mom de decadere psihica, plang ca o nebuna si nu stiu incotro s-o iau sa ies din starea asta.Merg la servici, la facultate, ies cu prietenele, insa nimeni nu intelge cu adevarat prin ce trec si toata lumea se asteapta sa uit peste noapte si sa ma comport ca si cand nimic nu s-a intamplat.

Daca vreti sa vorbim, daca sunteti triste si aveti nevoie neaparata de cineva care sa va dea un sfat obiectiv, fara sa va judece, dati add id-ului meu (vicd14).Vreaau si eu sa cunosc oameni noi..poate gasim un sprijin unde ne asteptam mai putin..nu cred ca strica,mai ales pentru noi care impartasim aceeasi durere.

va pup!!!
je_baby
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:06
De la: je_baby, la data 2008-10-17 14:06:26Buna fetelor!!!am citit toate posturi voastre...doamne cat de multe suntem in situatia asta...primiti-ma si pe mine in clubul vostru, pt ca si eu plang dupa un baiat, despre care cred si acum ca este cel mai bun, am zile in care imi vine sa imi smulg sufletul sa nu mai simt atata suferinta, mi-e dor de el si am o teama imensa de o eventuala intalnire, in care ar putea sa ma ignore complet.In general suport cat pot de bine situatia, insa am multe mom de decadere psihica, plang ca o nebuna si nu stiu incotro s-o iau sa ies din starea asta.Merg la servici, la facultate, ies cu prietenele, insa nimeni nu intelge cu adevarat prin ce trec si toata lumea se asteapta sa uit peste noapte si sa ma comport ca si cand nimic nu s-a intamplat.

Daca vreti sa vorbim, daca sunteti triste si aveti nevoie neaparata de cineva care sa va dea un sfat obiectiv, fara sa va judece, dati add id-ului meu (vicd14).Vreaau si eu sa cunosc oameni noi..poate gasim un sprijin unde ne asteptam mai putin..nu cred ca strica,mai ales pentru noi care impartasim aceeasi durere.

va pup!!!



hello!bine ai venit!
eu cred ca fiecare dintre noi trece prin asa ceva pe parcursul vietii,pt ca doar asa iti poti da seama cat de mult te potrivesti cu persoana respectiva.suferinta asta e inevitabila,mai ales ca te-ai implicat in relatie,si cand ti se tranteste brusc usa in nas.dar cu timpul ai sa intelegi de ce s-a intamplat asa,si nu vei mai simti nimic cand o sa-l vezi,probabil doar nostaligie..sau indiferenta.
totul e sa accepti ca e over de tot...si ca ce a fst nu mai coteaza,conteaza ce va fi!ti-am dat add in lista.asa ca astept sa vorbim :D
dorina_77
Postat pe 18 Octombrie 2008 16:23
Dorina cum ai reusit sa treci peste tot si sa ajungi sa gandesti la rece? La inceput cand ai deschis subiectul ,aveai alta stare sufleteasca iar acum din raspunsurile tale pari schimbata...cum ai reusit?
onuta81
Postat pe 18 Octombrie 2008 19:39
hehe, ce ma bucur ca ti'ai mai revenit :) uite ce vreme frumoasa e afara :) sa o ti tot asa cred ca si the secret a ajutat'o..
baby_doll1
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:49
cred ca ai scris id-ul gresit ca mie nu mi-a aparut add-ul tau.
e vicd14...pup
je_baby
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:35
CINE NU TE OMOARA, TE FACE MAI PUTERNIC... ce adevar se afla in acest citat... in viata totul isi are rolul sau, tot ce ni se intimpla, meritam... iar noi in loc sa criticam esecurile, ar fi bine sa le analizam! Si mai tineti minte: dak un barbat se comporta urit cu noi, e numai din vina noastra! si cineva a mai scris pe-aici k barbatilor le plac femeile puternice si independente, iar cele plingacioase au numai de pierdut, am facut si eu parte din acestea! Important sa va dati seama cit sinteti de importante!
Pinna
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:46
dorina....lasa id-ul tau de mess. poate vb. am o poveste asemanatoare dar nu asta conteaza neaparat. poate reusesc sa te mai 'scot putin la lumina". cu sfaturi. pupici
marukaxxx
Postat pe 26 Octombrie 2008 12:15
hello fetelor!cred ca am sa vin in bucuresti!ce ziceti?facem intalnirea aia?:D
dorina_77
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ?:(( 12 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:18
when the love is gone 20 De la: stefancelmic 6 Iulie 2009 14:43
nu-l inteleg !! 15 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 21:05
Dezamagire 13 De la: kudika_35255 3 Iunie 2013 10:17
Despartire!!! 34 De la: valy90 14 Decembrie 2010 12:41