Setari Cookie-uri

Cum scapam de cojitul de la soare??

Buna! As dorii si eu sfaturi in cum as putea stopa cojiul sau cel putin sa-l ameliorez de pe spate...deoarece cred ca am stat prea mult la soare si cu prea mult ulei cu protectie 0... ..eu m am dat cu ulei pt bebelusi dar degeaba .In 2 sapt ma duc la o nunta si se vede destul de urat pe spate.....HELP...dk aveti vro idee..tnx
alina_luminita
Postat pe 20 August 2008 11:53
nu ai cum.. eventual iti poti pune muuuulte crema nutritiva, pt a ameliora putin vizual.. dar oricum va merge jos toata pielea.. probabil in 2 saptamani va merge de tot asa ca nu-ti face griji de pe-acum

Postat pe 20 August 2008 11:56
Nu prea ai ce sa faci.Daca cumva uleiul de bebelusi l-ai folosit la plaja ai facut cea mai mare greseala.Eu una am patit-o ceva ani in urma...Eram atat de arsa ca imi era si mila sa ma uit la mine
ramo77
Postat pe 20 August 2008 11:57
eu am stat aseara juma de ora sa ma ....decojesc sau cum so mai numi problema a fost cand am inceput sa-mi frec mainile si toata pielea aia moarta s-a agatat de parul de pe maini

cea mai buna solutie este sa pui pe cineva sa te frece ca lumea ...sa ti se ia toata pielea pentru ca din pacate chiar nu exista metoda de a o pastra
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 12:10
Multumesc mult fetelor!
alina_luminita
Postat pe 20 August 2008 16:07
stai la umbra!!!
catch_a_fire
Postat pe 25 Octombrie 2008 08:59
:)))) categoric acu'
alina_luminita
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:02
e iarna deja dar...cred ca si de la solar te poti coji...

jupoi pielea mai cu foc.... asta e n-ai ce face....daca e sa se duca se duce....

cu tot cu bronz.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:05
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:11
De la: alina_luminita, la data 2008-08-20 11:53:46Buna! As dorii si eu sfaturi in cum as putea stopa cojiul sau cel putin sa-l ameliorez de pe spate...deoarece cred ca am stat prea mult la soare si cu prea mult ulei cu protectie 0... ..eu m am dat cu ulei pt bebelusi dar degeaba .In 2 sapt ma duc la o nunta si se vede destul de urat pe spate.....HELP...dk aveti vro idee..tnx

Cand faci dus,foloseste o lufa ca e mai aspra...in 2-3 zile nu mai ai nimic...si obligatoriu lotiunea de corp,dupa dus...
e_v_a
Postat pe 19 Iunie 2009 16:44
Fetelor cind mergeti la plaja NICIODATA nu folositi ulei pe piele.E un fel de efectde prajeala ca in tigaie.Sunt atitea creme de folosit cu UVB/UVA care te ajuta sa te bronzezi fara sa treci prin fazele aste.
Cancerul de piele se face de nenumarate cojiri de aste si de nenumarate prajiri pentru extra bronz.
micabis
Postat pe 20 Iunie 2009 00:59
Deci si eu am facut aceesi prostie ca si tine ... ulei de bebelusi si acum simt ca imi vine sa imi iau pielea de pe mine ... vroiam sa te intreb daca mai tii minte ce ai folosit tu atunci ca sa iti treaca si daca pielea ti s a cojit!!!
Multumesc mult!!
andruca
Postat pe 30 Iunie 2009 00:16
De la: ramo77, la data 2008-08-20 11:57:24Nu prea ai ce sa faci.Daca cumva uleiul de bebelusi l-ai folosit la plaja ai facut cea mai mare greseala.Eu una am patit-o ceva ani in urma...Eram atat de arsa ca imi era si mila sa ma uit la mine



pentru ramo e mesajul , dar si celelalte fete daca stiu astept raspunsuri!!
andruca
Postat pe 30 Iunie 2009 00:17
Pentru regenerarea rapida a pielii folositi creme hidratante.Dar oricum ar fi ia o vreme.
micabis
Postat pe 30 Iunie 2009 18:35
De la: alina_luminita, la data 2008-08-20 11:53:46Buna! As dorii si eu sfaturi in cum as putea stopa cojiul sau cel putin sa-l ameliorez de pe spate...deoarece cred ca am stat prea mult la soare si cu prea mult ulei cu protectie 0... ..eu m am dat cu ulei pt bebelusi dar degeaba .In 2 sapt ma duc la o nunta si se vede destul de urat pe spate.....HELP...dk aveti vro idee..tnx


Eu am inceput de anul trecut sa folosesc o crema cu SPF 50 de la Gerocossen. Am pielea uscata si ma impac foarte bine cu ea. De cate ori ma bronzam si eu aveam aceeasi problema: mi se cojea pielea si aveam mancarimi. Crema de la Gerocossen are aloe si vitamina E si hidrateaza foarte bine.
ira09
Postat pe 1 Iulie 2009 13:31
De la: andruca, la data 2009-06-30 00:16:37Deci si eu am facut aceesi prostie ca si tine ... ulei de bebelusi si acum simt ca imi vine sa imi iau pielea de pe mine ... vroiam sa te intreb daca mai tii minte ce ai folosit tu atunci ca sa iti treaca si daca pielea ti s a cojit!!!
Multumesc mult!!


dus fierbinte alternat cu cel rece si apoi am stat la "inmuiat" in apa cu sare vre 30 de minute.... dupa baie m=am frecat cu prosopul toata piele moarta (care am reusit) si pe urma am dat cu o crema de la dove peste tot. .
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 13:35
eu niciodata nu ma pot bronza frumos intotdeauna m-am cojit. dar sa vad dau un sfat: nu stati din prima zi la soare f mult ca o sa va prajiti in cel mai mare hal . bronzati-va treptat asa va puteti tine bronzul mai mult timp
ANNYBLONDY
Postat pe 24 Iulie 2009 17:36
Iubita mea, si eu am patit la fel, am fost putin la mare vara asta si am exagerat cu statul la soare...evident dupa cateva zile de la intoarcere , am inceput sa ma cojesc, asa ca am dat o fuga la solar, am facut o sedinta de 12 minute , si acum au trecut aproape 2 saptamani de atunci iar pielea mea este intacta, si nu am nici o pata de la soare........poti incerca si varianta asta! Bafta!
Dolcys
Postat pe 25 Iulie 2009 22:35
Buna fetelor,

Desi nu am probleme de cojitul pielei, anul acesta am comis-o si eu...am cam stat la soare "protejata" numai cu ulei autobrozant; repet avand un pigment bun al pielei nu au existat decojiri in masa , dar am rezolvat in urmatorul mod:
- dupa dus- gomaj al pielei ( gasiti orice crema , doar sa fie mai abraziva, ex. samburi de cirese )
- stati 3-4 minute apoi frecati si cu un burete ,dupa care va clatiti.
- pe pielea umeda tratati-va cu ulei de masline si nu va stergeti, tamponati doar cu prosopul.

Veti constata ca dupa vreo trei -patru astfel de tratamente , este mult mai bine.
Important!!!! Folositi gomaj odata la doua interventii. ( cam doua pe saptamana la patru -cinci hidratari).

Bafta tuturor.
elena_maria
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:40
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:03
o crema super hidratanta cu protectie ridicata face minuni. De multe ori nu prea poti evita decojirea pielii. Eu recomand produsele de la Hampton Sun, sunt foarte bune,preturile putin mai ridicate, dar merita!
kudika_29639
Postat pe 8 Aprilie 2013 14:51
care soare
againpiscotica
Postat pe 8 Aprilie 2013 14:59
De la: againpiscotica, la data 2013-04-08 14:59:52care soare

RA
rondina
Postat pe 8 Aprilie 2013 15:01
De la: rondina, la data 2013-04-08 15:01:13
De la: againpiscotica, la data 2013-04-08 14:59:52care soare

RA

againpiscotica
Postat pe 8 Aprilie 2013 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
marirea sanilor si cresterea in inaltime 8 De la: MONSENIORUL 7 Ianuarie 2012 23:03
slabire eficienta si mentinere 2 De la: Ronnie_Coleman 17 Ianuarie 2009 14:20
Revolutia wellness! 5 De la: A_dele 1 Iunie 2011 11:24
sani mei cresc peste noapte 27 De la: arahnida 30 Decembrie 2009 01:26
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 2 De la: nasty_kat2004 10 Martie 2009 18:34