Setari Cookie-uri

Bai, spuneti-mi si mie ce sa fac cu o vecina care si-a montat hota in compartimentul de scurgere a blocului ca sa vina la mine mirosul de la ce gateste?

Sunt disperata! Unei vecine i-a venit ideea sa monteze hota de la aragaz in compartimentul de scurgere a blocului si totodata compartimentul pe unde vin tevile de apa......prin fisurile peretelui (ca pe acolo vin tevile de apa la mine in casa) vine de dimineata pana seara miros de mancare....si face niste mancaruri oribile; eu nu gatesc dar la mine in casa miroase a ceapa, a usturoi....oamenii astia manaca de trei ori pe zi, practic nu stiu cum pot baga atatat in ei (mancaruri f grele de tarani)si cum poate femeia aia sa fie sclava la aragaz si sa gateasca de dimineata pana seara....si tot mirosul ala de mancare taraneasca vine la mine....Nu mai pot!!!!!! ....I-am zis ca vine mirosul la mine si nu ma crede.....zice ca am vazut eu ca si-a pus hota si am ciuda pe ea, nu crede ca la mine miroase, am chemat-o sa vada dar ei nu-i miroase - E nesimtita!.....ce sa fac?....cum sa izolez?...sa pun silicon prin crapaturile din perete?...dar parca sunt prea mari fisurile........Un tip mi-a zis sa-i torn apa pe acolo pana si-o strica tampenia aia de hota....cred ca o sa bag un furtun pe acolo dar sper sa aibe efect....daca nu bag dinamita!.....eu glumesc acum dar e f rau ce mi se intampla

Postat pe 2 Septembrie 2008 09:07
Multumesc, multumesc pt sfaturi, au fost asa de multe ca ca am zis ca stau pana la Revelion sa citesc!..in afara de porcaria aia de fazan nu se mai discuta nimic pe acest forum..am pus silicon pe langa tevile respective ca asa m-a sfatuit cineva dar mie pur si simplu nu-mi venise aceasta idee simpla inainte!.....am rezolvat!....Dar am constatat o chestie: rau mai e sa stai la bloc, sa suporti pe toti vecinii! Eu o sa ma gandesc serios sa-mi fac casa pe pamant...Hai pa!...va las cu fazanul!

Postat pe 5 Septembrie 2008 08:12
De la: dulcevenin, la data 2008-09-05 08:12:21Multumesc, multumesc pt sfaturi, au fost asa de multe ca ca am zis ca stau pana la Revelion sa citesc!..in afara de porcaria aia de fazan nu se mai discuta nimic pe acest forum..am pus silicon pe langa tevile respective ca asa m-a sfatuit cineva dar mie pur si simplu nu-mi venise aceasta idee simpla inainte!.....am rezolvat!....Dar am constatat o chestie: rau mai e sa stai la bloc, sa suporti pe toti vecinii! Eu o sa ma gandesc serios sa-mi fac casa pe pamant...Hai pa!...va las cu fazanul!
cel mai simplu ar fi sa te prefaci ca ai o teava sparta,(intentionat bineinteles)care sa inunde bucataria,distrugand hota ce dupa asemenea incident, probabil va fi montata altundeva pentru a evita repetarea incidentului.

Postat pe 7 Septembrie 2008 07:28
mai am idei.

poti baga un uscator de par cu turatie mare in acele crapaturi in asafel incat sa trimeata inapoi in casa femeii toate acele mirosuri.


sau cumpara niste cocaina pe care sa o arunci in ahota dupa care cheama politia si spunele ca vecina face trafic.

fiind deasupra cratitei femeii detii un mare avantaj: de la tine poate ajunge orice in cratita femeii. te las sa folosesti imaginatia mai departe.

daca astea nu merg mai intreaba ca mai gasesc io ceva.

Postat pe 7 Septembrie 2008 07:32
....super!

Postat pe 7 Septembrie 2008 12:52
De la: dulcevenin, la data 2008-09-07 12:52:26 ....super!


as vrea sa stiu ce ai ales ,sa ma simt si io bine macar....

Postat pe 7 Septembrie 2008 14:15
le-as inscena cu droguri ca sa aresteze toata familia, baremi sa scap de toate problemele care mi le fac!

Postat pe 7 Septembrie 2008 15:41
uof mosnegii astia au nij apucaturi.Blocul in care stau nuj cum a fost construit ca intre cativa pereti este spatiu. Odata am pus la spalat si in timpul asta m-am dus sa fac baie.Deodata numai ce aud curgand picaturi de apa din zona in care e instalata masina.Ies sa vad ce se intampla si ce sa vad...curgea apa prin intrerupatoare si prize.Nici nu stiu cand ma apucat un prosop sa scot masina din priza(ca am crezut ca s-a intamplat ceva de la ea).Ca apoi sa realizez ca apa venea de sus..Vreo baba tampita nu are alte scurgei nuj ce draq face...cum i-a venit in cap sa toarne apa sau pe unde.Crek s-io fi fac gauri in pere ti
vipar_008
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:27
SI EU AM ACEEASI PROBLEMA DE LA VECINI MIROASE NUMAI A MANCARE LA MINE IN CASA CHIAR DACA EU NU GATESC ESTE INGROZITOR
liliana_2007
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:30
iti spun clar ca nu are autorizatie pentru asa ceva...nu este o problema atat de ampla privita din exterior si poate parea penibil sa ceri sfatul unui profesionist privitor la corectitudinea montajului insa tot aburul acela afecteaza peretii neizolati ai scurgerii (mai ales daca unul din ei este exterior), generand condens si deteriorandu-i ceea ce produce dauna colectiva. daca motivul mirosului deranjant nu influenteaza pe nimeni, atunci asta sigur da
lorelay_me
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:40
sau, cel mai simplu eviti scandalul prin investitie in izolarea suprafetelor fisurate...desi e culmea nesimtirii intreaga situatie
lorelay_me
Postat pe 17 Noiembrie 2008 18:43
Gaby211081
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:16
pai mai cheam-o la cafea la tine cand miroase mai ``imbietor`` si roag-o sa stati la o barfulita,poate k asa s-o prinde!!!
dak nu tine exista protectia consumatorului,aburii ai afecteaza zugraveala din bucatarie si iti face igrasie nu?
si nu-i sanatos k apoi va intelege asa am facut eu cu vecini de sus a caror teava din perete era sparta si curgea apa vesnic era umed peretele,nu dispera trebuie sa fie o solutie.
ioanageorgiuADY
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:21
Dar tu stai tot timpul acasa pentru ca stii si de cate ori gateste vecina ta. Inteleg ca este deranjant mirosul de mancare, dar ciudat este ca doar tu faci gura pe tema asta, nu s-a mai ridicat nimeni impotriva ei. Izoleaza-ti tu frumusel peretii si vei scapa de miros. Sa stii ca indiferent unde ar avea montata hota tot va veni miros de mancare. "Chestia" cu mirosurile este foarte des intalnita la bloc sa stii!

Postat pe 11 Decembrie 2008 11:29
Buna .Cumpara un spray Pur spuma si da cu el prin crapaturi,izoleaza atit de bine ca nici aerul nici apa nu mai trece dincolo,astfel i se intorc mirosurile de unde vin,eu asa am procedat.Sprayul respectiv il gasesti in maagzinele de vopsele.
ROSSDA
Postat pe 19 Iulie 2009 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
joc 3 De la: yumalai 17 Noiembrie 2009 09:16
Opinii/pareri/reactii/note - "meciul" (confruntarea TV) GEOANA-BASESCU! 17 De la: dandanaua_reloaded 5 Decembrie 2009 21:06
hei, esti credincios? 9 De la: blue07scorpion 7 August 2009 16:13
Sarpele ca PET 30 De la: blussy 15 Septembrie 2009 19:21
O intrebare 7 De la: kudika_24319 7 Ianuarie 2013 14:43