Setari Cookie-uri

Orientare sexuala

De la: aleera, la data 2008-09-12 01:34:11in primul rind nu am nimic impotriva homosexualilor,lesbienilor....sunt oameni ca si noi plamaditi exact la fel.....prin viciu am avut in vedere adica o obisnuinta negativa deoarece asta cred ,da poate instinctele acestea iti sunt harazite de la nastere n-am cum sa stiu si nu pot sa ma expun obiectiv pentru ca nu am incercat sa am o relatie cu o tipa de acelasi sex........dar mi-am exprimat parerea mea proprie.....si totusi sint o fire care are frica de Dumnezeu ..........oricum fiecare isi alege pe ce drum v-a merge in viata .......


Emyia 120% de acord cu tine zice ca am eu ceva cu ea,,,si sa nu apuc sa mai postez pe forum daca am ceva cu ea,,,,dar ma deranjeaza ca nu vrea sa primeasca anumite informatii care i se ofera,,,,cred ca in viata trebuie sa ascultam si ce au altii de spus si sa invatam daca avem ce.
Scumpa allera sincer iti zic ca mi se pare ca incerci sa folosescti cuvinte de om mare doar ca sa pari altfel decat esti,,,,avem cu totii timp sa crestem si in varsta si la nivel intelectual,,,,ca nimeni nu s-a nascut intelept. Daca tu zici ca "suntem toti plamaditi de Dumnezeu exact la fel" pai cum pot eu sa imi creez o obisnuinta din ceva ce imi este scris in codul genetic?? Ma pot obisnui sa ma spal pe dinti dimineata, ma pot obisnui sa beau un pahar de Jack Daniels cu cola la pranz,,,ma pot obisnui sa fumez,,,,dar nu ma pot obisnui sa ma indragostesc,,,,e ca si cum ai zice a tu alegi de cine te indragostesti,,,,si daca ai avut vreodata pana acum santa sa fii "in love" ai stii ca lucrurile nu stau chiar asa.
Sincer cred ca o parere obiectiva este data atunci cand nu esti implicata in mod direct in acel eveniment, si el nu iti influenteaza parerea in nici un fel,,,,asa ca daca ai fi avut vreodata o exerienat cu o fata ceea ce ne-ai fi putut oferi ar fi fost o parere subiectiva ,,,,,parca asa vine nu??
In orice caz nu am nimic cu tine si nu ma cert cu tine doar incerc sa iti explic anumite lucruri,,,,incearca sa citesti ce am scris pe un ton calm penru ca asa am scris....

Despinarose,,,nu ma cert cu nimeni ,,,si nu penru ca nu as avea ce sa spun,,,dar am prea mult respect pt tine si topicul postat de tine. E meritul tau si nu am sa creez discutii neplacute pe el
aricica_pogonica
Postat pe 12 Septembrie 2008 10:46
pute-ti skrie ce vreti la adresa mea dimpotriva ma distreaza....skrie-ti ce va pofteste inima pe me nu ma deranjeaza.....voi plinge atunci cind lumea nu ma v-a mai vorbi despre rau sau despre bine nu importa.....atita timp cit cineva zice ceva la adresa mea e foarte bine....publicitatea gratuita nu strica nimanui
aleera
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:19
Am citit toate mesajele ...si in loc sa ma orientez...m`am dezorientat total :)))
Sabrina_Nede
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:24
ce mai vrei Sabrina??? sa te orientezi?? da ce orientare iti mai trebe maica??? nu ai barbat acasa??? ce acu te dai pe fete?? ne dam in prietenii si pe la spate vrei sa-mi furi obiectul muncii a??
hai ca glumesc,,,,nu de alta da daca nu mentionez iarasi se simte vcate una bagata in seama cand nu e
multi pupici orientatelor si dezorientatelor
aricica_pogonica
Postat pe 12 Septembrie 2008 20:58
Aricica...gata..m`am calmat..multumesc pentru luminare :)))))

Corect ! Am barbat acasa :))))

1. M`am sarutat cu o femeie . ( S`a intamplat cand aveam vre`o 12 ani si se dadea un "gagiu" la mine si eu nu stiam sa sarut :))) asa ca am pus`o pe ea sa imi arate ). Nu mi`a placut senzatia...tokmai pt ca nu ma atragea.
2. numai stiu ce era la 2 :))))))))))
Sabrina_Nede
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:01
buna asta cu,,,nu mai stiu care era 2 :))
hai ca iti zic eu cum ai reactiona si ce ai face daca ti-ar veni puradelul/plodul/copilul acasa si ti-ar zice ca e gay
zi-mi ca-l duci la doctor sa se trateze te provoc
aricica_pogonica
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:03
HAoleu..puradeii mei...ie credincioshi maica... nu ii las io asa ...

Tratament injectabil..spitalizare, izolare , antibiotice, !!!!!

Dumniezaule sfinte :))


Pai nu va ganditzi ca nu tine de beserica treburile astea ??
Vrei sa ajung in iad cu tot cu puradei ??

Mai mai..tinerilor !

Sabrina_Nede
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:02
fetili ...citesc eu astea doua pagini sau ma puneti voi la curent cu un scurt rezumat ? dar aveti grija ca mai mult de 220 nu rezist ok ?
iris_4_ever
Postat pe 12 Septembrie 2008 22:06
rezumat,,,:despinarose,kathara,georgia99,sweetpink,si subsemnata, am avut experiente cu persoane de acelasi sex (sarut,atingeri,sex, what ever) si spunem mai mult sau mai putin acelasi lucru,,,ca important e ca copilul tre sa fie fericit si aia e tot ce conteaza,,,si chiar daca nu le va conveni vor incerca sa il sprijine.
desi pufilici nu a avut relatii cu femei si nici nu se gandeste sa aiba,,,,recunoaste ca dragostea fata de copii e mai importanta si va fi alaturi de ei.
googoodoll zice ca nu e de acord cu ambele variante...
geiorgia desi a fost cu femei,,,zice ca copilul poate sa se duca si el,,,da sa nu fie orientare sexuala,,,,
si aleera e total impotriva ca te bate Dumnezeu,,si daca copilul ar fi gay,,,il iubeste da il duce la doctor sa il scape de acest viciu,,,,
elena claudia nu se simte atrasa de femei,,,dar si-ar sprijini copilul daca ar fi gay,
baietii fac misto ca de obicei,,,,
si sabrina e confuzata :)) sau dezorientata,,,
si cam asta e rezumatul...
ai inteles ceva?? k eu nu
aricica_pogonica
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:14
De la: aricica_pogonica, la data 2008-09-12 23:14:46rezumat,,,:despinarose,kathara,georgia99,sweetpink,si subsemnata, am avut experiente cu persoane de acelasi sex (sarut,atingeri,sex, what ever) si spunem mai mult sau mai putin acelasi lucru,,,ca important e ca copilul tre sa fie fericit si aia e tot ce conteaza,,,si chiar daca nu le va conveni vor incerca sa il sprijine.
desi pufilici nu a avut relatii cu femei si nici nu se gandeste sa aiba,,,,recunoaste ca dragostea fata de copii e mai importanta si va fi alaturi de ei.
googoodoll zice ca nu e de acord cu ambele variante...
geiorgia desi a fost cu femei,,,zice ca copilul poate sa se duca si el,,,da sa nu fie orientare sexuala,,,,
si aleera e total impotriva ca te bate Dumnezeu,,si daca copilul ar fi gay,,,il iubeste da il duce la doctor sa il scape de acest viciu,,,,
elena claudia nu se simte atrasa de femei,,,dar si-ar sprijini copilul daca ar fi gay,
baietii fac misto ca de obicei,,,,
si sabrina e confuzata :)) sau dezorientata,,,
si cam asta e rezumatul...
ai inteles ceva?? k eu nu


Bun , atunci baga-ma si pe mine in categoria din care faci tu parte iar la partea cu ala micu nu stiu ce sa zic ....una este sa ai parte de ceva activitate si alta sa fie un mod de viata iar eu-s cam stright.

Probabil repet ceea ce au spus fetele deja dar de, adevarul este ca nu mi-ar surade ideea sa descopar ca progenitura mea ar fi altceva decat hetero dar oricum , e a mea si tre sa o accept asa cum este nu ?
iris_4_ever
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:20
Aricica,stiu ca nu te certi dar eu dooar incercam sa va atentionez pe toate si pe toti(sa nu uitam de micutul nostru mai negru asa )ca sa nu lasam sa se ajaunga la una pentru ca e chiar urat si mi-ar placea ca pe acest topic sa fie liniste si pace
V-am pupacit,weekend placut si ne mai intalnim pe aici la o parere sau o cafeluta,ceai ceva...dupa preferinte
Aproape ca uitasem de iris!Draga mea,pe aici dezbate lumea daca homosexualitatea este un dat genetic sau daca se poate corecta...Asadar,te asteptam cu opinii
despinarose
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:23
Despinutza :P

Nu se certa nimeni :)))

:* pupici !
Sabrina_Nede
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:25
Eu una nu cred ca este genetic.
Nu cred ca o fata care a ales sa se iubeasca cu alta fata nu a incercat niciodata cu un tip ....a incercat si a ales ce i-a placut mai mult atat.
In privinta barbatilor este mai complicat , stiu un baiat care a fost violat cand avea 16 ani si de atunci nu vede decat barbati , cu fetele nu a facut niciodata ....
Tine de alegerea fiecaruia si atat .
iris_4_ever
Postat pe 12 Septembrie 2008 23:42
eu una nu m`am lamurit ca este genetic..

Sunt convinsa de asta !!

Slava domnului k mi`a dat Dumnezeu gura sa intreb ( mana sa tastez)..si sa aflu sa nu mai judec pe altii fara sa le stiu opiniile !
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:19
eu nu mi-am puso cu nici un tip pana acu,,,da nici nu imi trebe,,,, sac sac
aricica_pogonica
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:28
si nici nu vrei sa incerci? poate o sa-ti placa

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:31
iooiiiii ce s-a intamplat????/ de ce nu imi mai apare numele nou???daca dau la profil imi zice inexistent

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:32
pfiu ce m-am speriat,am crezut ca mi s-a sters contul nou ce naiba s-a intamplat???

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:34
De la: aricica_pogonica, la data 2008-09-13 00:28:47eu nu mi-am puso cu nici un tip pana acu,,,da nici nu imi trebe,,,, sac sac


pai si te limitezi doar la fete ? poate ai surprize placute totusi
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:35
sa fie oare un semn ???
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:35
la mine te referi sabrina?

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:37
mie mi se deschidea greu pagina si cum imi era mail-ul deschis am intrat pe un mail de la kudika,de aia cred ca mi-a intrat pe celalalt,desi nu ar fi normal sa intre daca e inexistent nu?

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:39
aici este clar ceva divin...ceva divin se intampla larisa :)))
Sabrina_Nede
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:40
fetelor nu e ca nu vreau sa incerc,,,am incercat pe vremea cand eram in negare,,,,si nu a iesit,,,nu merge ce sa-i faci?? sunt setata pe modul feminin
asta e viata,,,,cred ca in viata asta raman pe femei,,, da nu imi pare rau deloc,,,,
faza comica e ca am o lista lunga de tipi care asteapta un semn din partea mea sa ma combin cu ei da nici sa le zic ca sunt pe invers nu imi vine,,,ca imi creez probleme de care nu am nevoie,,, asa ca intre timp ma bucur de atentia lor fara a le oferi nimic in schimb nici macar sperante
unii barbati,,,,jesus
aricica_pogonica
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:41
hai mai nu fa misto acum mi-am dat seama ce s-a intamplat m-am speriat degeaba

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:41
lasa larisa ca trece
oleaca de panica nu strica niciodata te aduce cu picioarele pepamant
oricum sa iti zic : bine ai revenit printre noi??? sau faci si la asta ca la "imi pare bine de cunostiinta" de pe topicul precedent??
aricica_pogonica
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:45
nu aricica,dar nu stiam ce s-a intamplat cand am dat la profil am vazut ca scrie inexistent atunci m-am speriat,dar dupa ce am vazut ca scrie meblondy m-am linistit
aricica,vezi ca eu ti-am pus o intrebare pe un alt topic si m-am ignorat

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:47
scumpa nu te-am ignorat ma pus sefu la multa treaba a venit cu chef de munca in noaptea asta,,,,nu am facut atata corespondenta de cand m-am angajat aici (2 sapt) cata am facut in noaptea asta
ce m-ai intrebat??raspund aiici
aricica_pogonica
Postat pe 13 Septembrie 2008 00:50
of dar nu mai stiu care era topicul...era cel in care tu scria-i ca nu mai scrii nimic sa nu zica lumea ca imi faci avansuri poate iti amintesti tu ;) o sa vezi in continuare intrebarea.

Postat pe 13 Septembrie 2008 00:53
ok era la intrebari si raspunsuri fara perdea ma uit acum si iti raspund acolo
asta daca nu ma trezesc in dificultate
aricica_pogonica
Postat pe 13 Septembrie 2008 01:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu cum sa il ajut..... 10 De la: ilovethisgame 18 Martie 2010 16:31
HBV- relatie/casatorie 1 De la: HBV123 27 Aprilie 2015 15:03
nu stiu ce pot sa fac....:(( some help pls :D 21 De la: angelsANDbutterflyes 5 Noiembrie 2010 13:21
POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA............. 153 De la: stem_29 16 Iulie 2010 00:29
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49