Setari Cookie-uri

Orientare sexuala

No pb!
black_cherry
Postat pe 15 Septembrie 2008 08:31
uau
aku am citit declaratia lu` flash :|

Ce-ai femeie? esti posedata?
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 08:34
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-15 08:28:48micutzule te dai si la despinutza noastra????


nu ma dau mai la despinuta dar ma supara comentariile aiurea ale acestor cetateni de baza

si pana la urma daca ma dau ce? esti cu ochiipe mine ca pe butelie
na si tie un pupic sa incepi bine ziua de luni

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:41
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-15 08:34:08uau
aku am citit declaratia lu` flash :|

Ce-ai femeie? esti posedata?


io cred ca e barbat .....

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:57
cre`k...altfel nu`mi explic comportamentul !
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 09:04
despina e una dintre cele mai scumpici fete de pe acest forum.. MA INDOIESC ca cineva ar avea motive sa-i reproseze ceva

nu baga de seama, gabi.. esti o dulce

Postat pe 15 Septembrie 2008 09:46
1. am avut 2 experiente si au fost ok. 2.oricum ar fi copilu meu l-as sustine .sa iti fie copilu homosexual nu mi se pare o problema, sunt probleme mult mai grave cum ar fi cele legate de sanatate care as vrea sa nu le aiba.atata timp cat el ar fi fericit si multumit de viatza lui si eu as fi fericita.
witcher
Postat pe 15 Septembrie 2008 12:49
Interesant..

1.Nu`mi caut femeie dar n-am sa o refuz daca ma gaseste ea.

2.Aici am tot citit raspunsuri de genul "e copilul meu il accept asa" .. Eu nu stiu daca as suporta sa stiu ca baiatul meu si-o trage in ... cu altul. Ca fata mea imparte patul cu alta nu ar fi problema pt ca si eu sunt deschisa unei asemenea provocari. Poate as fi in stare chiar si pe lunga durata.

Nu am nimic nici cu barbatii gay dar sa nu fie baiatul meu ala.Nu as vrea ca el sa fie mireasa la nuta lui .

Dar probabil si eu l-as accepta asa dar nu m-as impaca cu ideia.
fluturas_
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:49
1. Da
2. Sper sa nu fie vorba de orientare sexuala, ci numai de curiozitate, teribilism etc
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:10
Va multumesc pentru sustinere!
Fiecare are dreptul la o parere doar ca nu vad rostul cuvintelor urate.Eu prefer cand ma deranjeaza ceva sau cineva sa aduc argumente solide,sa ii demonstrez ca greseste,sa ii spun cu ce m-a deranjat si cum m-a facut sa ma simt,nu sa jignesc sau sa ii doresc raul...Cred ca sunt eu demodata si am ramas la vremea cand discutiile se faceau pe cale pasnica

Ca sa revenim la subiect,multumesc pentru noile aparitii de pe acest topic si pentru ca au raspuns sincer si frumos,fara injurii!
despinarose
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:43
Asa ca de inceput de saptamana fac cinste tuturor cu multi,multi pupici!
despinarose
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:45
despinarose,esti o persoana buna!Ma bucur sa vad ca exista astfel de oameni pe forum!!!
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:48
Asaaa....sa raspund si eu...zilele astea n-am fost prea concentrata...de la insomnii :(((


1. Nu, dar sunt deschisa la orice e nou...in plus...am sa ma studiez mai bine poate gasesc in mine o asemenea orientare, poate scap definitiv de barbati!


2. Nu as avea nimic impotriva, dar m-as intreba cu cine seamana... ;))

Postat pe 15 Septembrie 2008 15:48
A devenit o modã sã vorbeºti despre "orientarea sexualã". ªi dacã aceastã ...orientare nu e cea a majoritãþii oamenilor de pe planetã, atunci devine interesant, incintant, subiect de dezbateri aprinse, etc. Pãrerea mea este cã ...ne-o cam cãutãm cu lumânarea. Aceastã chestiune, extrem de mediatizatã în prezent, pune oamenii, adolescenþii mai ales, care ºi-aºa sunt dezorientaþi, într-o posturã extrem de deconcertantã. Aºa cã se ajunge ca un tînãr de 15 ani, în loc sã-ºi vadã de carte ºi de viitor, sã se gândeascã ce orientare sexualã o fi avînd. Am citit cã în America copii care n-au împlinit încã 18 ani au avut deja mai una sau mai multe experineþe sexuale ºi de una ºi de cealaltã. Chipurile sã-ºi descopere orientarea realã. Nici noi în Romania nu suntem departe de asta.
Pãrerea mea, deºi în niciun caz nu e ...la modã acum, este cã oamenii aceºtia (homosexualii) sunt bolnavi, ºi cum pe bolnavi n-ai cum sã-i elimini din societate, îi accepti aºa cum sînt. Partea proastã e cã s-a ajuns pânã acolo încît boala sã fie luatã drept normalitate. Chiar ºi unii medici cu care am stat de vorbã afirmã acest lucru.
Copiii au nevoie de educaþie sãnãtoasã, comunicare în familie, preocupãri specifice vârstei, nu sã fie lãsaþi de izbeliºte, abandonaþi la televizor sau internet. ªi atunci ºi orientatrea lor va fi cea care trebuie. Din pãcate prea puþini beneficiazã de tratament sãnãtos în familie. Nu pot spune decât fereascã Dumnezeu...
ªi încã ceva. Oricât de toleranþi am fi faþã de orientãrile homosexuale, trebuie sã recunoaºtem cã nimeni n-o sã-i accepte în totalitate aºa cum sunt. Cel mult o sã-i tolereze.

Postat pe 15 Septembrie 2008 15:51
Sincer...ma enerveaza ce ai scris! Si "bolnavi" e un termen deplasat si dur.... nu vreau sa ma cert cu tine... atat am de zis!

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:03
Ai 28 de ani si o gandire atat de limitata...hmmmm....ciudat!Totusi,sunt convinsa ca nu cunosti nici o alta persoana cu alta orientare sexuala si de-asta vb asa.Crede-ma sunt cei mai normali oameni in viata.Se trezesc dimineata,lucreaza,iubesc si gandesc ca si tine,doar ca nu ai aceeasi atractie sexuala ca si tine!Ti-ai schimba parerea daca ai ajunge sa cunosti o asemenea persoana,iar termenul de "bolnavi" e total deplasat,crede-ma!Ar fii mai rau daca ai avea un copil cleptoman sau cu adevarat bolnav psihic,gen masochist sau ... cu altfel de manii si boli psihice...
sweetpink
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:11
De la: sweetpink, la data 2008-09-15 16:11:01Ai 28 de ani si o gandire atat de limitata...hmmmm....ciudat!Totusi,sunt convinsa ca nu cunosti nici o alta persoana cu alta orientare sexuala si de-asta vb asa.Crede-ma sunt cei mai normali oameni in viata.Se trezesc dimineata,lucreaza,iubesc si gandesc ca si tine,doar ca nu ai aceeasi atractie sexuala ca si tine!Ti-ai schimba parerea daca ai ajunge sa cunosti o asemenea persoana,iar termenul de "bolnavi" e total deplasat,crede-ma!Ar fii mai rau daca ai avea un copil cleptoman sau cu adevarat bolnav psihic,gen masochist sau ... cu altfel de manii si boli psihice...




Postat pe 15 Septembrie 2008 16:11
Sincer, nu mã intereseazã pãrerea ta. Îmi spui cã sunt limitatã...Tu cum eºti, dacã nu poþi accepta o altã opinie fãrã sã spui o rãutate? Te înþeleg, ai doar 20 de ani...

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:30
De la: corneille, la data 2008-09-15 16:30:43Sincer, nu mã intereseazã pãrerea ta. Îmi spui cã sunt limitatã...Tu cum eºti, dacã nu poþi accepta o altã opinie fãrã sã spui o rãutate? Te înþeleg, ai doar 20 de ani...



Ok...ai dreptate...aici nu ne certam, ne spunem opiniile...dar uite ce e: opinia mea e ca aici mai intra si persoane gay care poate nu s-ar simti bine sa citeasca ceea ce ai scris...adica e bine sa ne punem si in pielea celorlalti cand ne exprimam o opinie... Oricum daca eu te-am deranjat cu ceva imi cer scuze...si pur si simplu continui sa cred ca nu sunt de acord cu tine, dar e ok!

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:37
Si hai sa nu ne intzepam...:D

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:37
vezi ca se poate? o zi bunã!

Postat pe 15 Septembrie 2008 16:41
De crede toata lumea ca daca are mai multzi ani are si mai multe minte?
Asta nu e corect !

Cu ce se trateaza boala asta corneile ? Daca tot ai vorbit cu medicii presupun ca ti-au zis si tratamentul !

Algocalmin? Sau Paracetamol?
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:47
de ce ti/as raspunde tie, care vorbesti pe tonul asta?

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:02
corneille intr-un fel iti dau dreptate (uitandu-ma la cei de 12 de acum...eu nu eram asa desi au trecut decat 8 ani de atunci)...dar cred ca intradevar esti limitata ... esti genul care daca asa i se da asa le ia.nu incalca o regula sau face ceva diferit. asa imi pari,nu vreau sa derajez..

dar...intradevar cum spune si rock (nu mai stiu cum :D ) termenul de "bolnav" suna cam..grav. sunt(em) bolnavi de ce ? doar pt ca nu ne incadram in normele normalului? daca am sa fac ceva diferit am sa fiu luata drept "bolnava" ..? eu nu ma cert aici...dar chiar nu inteleg de ce se foloseste cuvantul "bolnav". nu e prima cand aud cuvantul asta cand este vb de homosexualitate.

cat despre cum sunt crescuti copii...despre educatia lor.

am primit o educatie adecvata si tot ma simt atrasa de femei.
fluturas_
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:18
Poti sa imi zici doar rock ;))

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:22
Hmmm..Fetelor,fetelor!Ce bine e cand se calmeaza oamenii de la sine fara sa fie nevoie de altcineva!Bravos!
Media,netul,anturajul s.a.m.d. au o influenta destul de mare asupra mintilor tinerilor in formare dar cred ca si ei singuri isi pot canaliza energia spre lucruri pozitive in ciuda "peisajelor" urate care lli se prezinat zilnic...Eu am aproape 23 de ani,sunt singura la parinti,am crescut intr-un mediu destul de ok,am cunoscut rromi dar nu fur,am cunoscut persoane care sunt gay dar nu sunt asa,am cunoscut oameni violenti dar nu apelez la lovituri fizice,ci doar la cuvinte,singura mea arma de pret cu care prefer sa ma bat!Asa ca si firea(personalitatea,felul nostru de a da semnificatie unui lucru sau unui eveniment s.a.m.d.)joaca un rol important in dezvoltarea unei persoane.Refuz sa cred ca homosexualitatea este o boala pentru ca stiu ca nu exista un tratament pentru asta.Oamenii care sunt asa asa se nasc,nu isi doresc ei sa fie astfel,nu devin asa pentru ca se lasa manipulati,ci pur si simplu asa simt!Daca un om simte sau este altfel decat altii asta nu il face un ciudat!Multi dintre oameni sunt perversi,oportunisti,ipocriti,rautaciosi..deci nu stiu daca ar trebui sa ne luam dupa majoritatea oamenilor..Ar trebui sa procedam in asa fel incat sa ne simtim bine in pielea noastra,sa ne gasim echilibrul si sa ne simtim impliniti din toate punctele de vedere!
despinarose
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:23
sã fii sãnãtoasã! Eu mi-am spus pãrerea. Nu am pretenþia sã fiþi de acord cu mine. Dacã eºti fericitã aºa, cred cã e ok. Deºi mã îndoiesc cã poti fii împlinitã cu o femeie. Dar...

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:23
Se pare cã aºteptaþi ca toti cei ce scriu aici sã proslãveascã homosexualitatea...eu n am s-o fac. Bine spunea cineva cã începem sã simþim tirania minoratului. Dacã nu esti de acord cu ceva. esti ...limitat. Prefer sa fiu limitata, sincer...A good day!!!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:25
raspunsul meu era pentru butterfly. Scuze

Postat pe 15 Septembrie 2008 17:27
De la: corneille, la data 2008-09-15 17:23:16sã fii sãnãtoasã! Eu mi-am spus pãrerea. Nu am pretenþia sã fiþi de acord cu mine. Dacã eºti fericitã aºa, cred cã e ok. Deºi mã îndoiesc cã poti fii împlinitã cu o femeie. Dar...



Eu nu am postat un mesaj audio incat sa se inteleaga tonul meu :). Deci care este tratamentul pentru boala asta ??
Sabrina_Nede
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tu ce ai face? 20 De la: Boca 16 Ianuarie 2010 13:25
vreau un sfat 7 De la: kitty_krieger 16 Aprilie 2010 20:48
Exista fantome? A trecut cineva prin experente paranormale? 105 De la: Libeloo 20 Februarie 2014 10:35
urgent..idei de cadou 2 De la: cecilia91 13 Aprilie 2015 16:55
viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor) 62 De la: G_I_JOE 22 Decembrie 2009 10:36