Setari Cookie-uri

cine are amant si dc?

se pare ca toate femeile au amanti sau macar 80-90%

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:27
ce proportie placuta.....

nu-i asa????
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:45
femeile stiu ce vor....................sau mai bine zis se descurca...........dar oare e bn?

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:50
pot sa spun ca am sta de vb cu el ,mi-a dat numarul lui de telefon,vorbim doar cand poate el,sper sa se schimbe situatia,el asa spune,acum vom vedea,nu vreau sa fiu folosita,ca il iubesc ,va sarut,si multumesc pt aprecieri si critice

Postat pe 23 Septembrie 2008 14:32
traim intr-o societate plina de prejudecati. se spune ca femeia e egala cu barbatul, dar cum se face ca barbatii sint "mai egali"?! (scuzati comparatia) adica, o femeie e considerata "bagaboanda" daca se culca cu mai multi, pe cind un barbat e ridicat in slavi daca polenizeaza cit mai multe flori!!!! poate e timpul sa se intoarca roata. mai nasol e ca la femei, in cele mai multe cazuri intervine partea emotionala si unele se indragostesc de amant. poate fi de bine, poate fi de rau. cert este ca si femeile si barbatii au la baza acelasi material. prin urmare, hai sa nu mai judecam femeile cu amant, hai sa nu ne batem in piept ca "eu niciodata n-o sa-l insel" si alte d'astea!!!!
parerea mea
kytte
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:14
sper sa iti fie bn papusi......te-am bagat in lista mea......sa te aprecieazi.....meriti

Postat pe 23 Septembrie 2008 16:45
nu ma mai vrea amantuuuuuu...........ce sa fac?...........sa il las?......sau.........sa il atept?.........

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:40
si cand ma gandesc ...ca nu il mai vad o luna si cv................offfffff

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:40
heaven, lasa-l sa vada ce pierde/a pierdut!
kytte
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:12
pt tine kytte

Postat pe 24 Septembrie 2008 13:27
nu credeti ca e timpul sa vada si barbatii cum e sa fi folosit doar pentru sex? ei asta fac: te amagesc, iti promit luna de pe cer si cind iti ceri dreptul, dau fuga inapoi la neveste.
noi de ce nu ne putem folosi de ei? aaaa da, pentru ca la noi intervin (si ma repet acum) afurisitele de sentimente. dar poate ni se vor deschide ochii la timp sa vedem "jocul" lor. si sa invatam pentru a-i trata cu aceeasi moneda.
kytte
Postat pe 26 Septembrie 2008 14:59
HAI SA FOLOSIM BARBATII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OLALALA

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:01
În sfîrºit te-ai lãmurit!! De fapt problema ta nu este pe cine sã alegi. Problema ta este cã amîndoi sînt prea puþini. Vrei de fapt un harem de bãrbaþi. Ca toate femeile de altfel...
mihai1591
Postat pe 27 Septembrie 2008 20:42
ce iz de frustrare se iveste
googoodoll
Postat pe 27 Septembrie 2008 21:39
De la: heaven_gate, la data 2008-09-16 02:30:52amant poate e mult spus asta din faptul ca nu sunt casatorita..........dar recunosc ,ca am..........dc?..........pt ca a fost dragoste la 1 vedere din partea mea..........l-am placut din prima clipa...........sunt indragostita de el si il iubesc ........ma satisface in toate privintele............pana la el nu am stiut ce e aia satisfacere in pat.............nu ca as fi avut multe rel bazate pe sex ci doar una inaintea lui.......poate credeti ca sunt rea si ma joc ,cu sentimentele prietenului meu cu care am o rel de aproape 8 ani ..........dar intre noi nu mai e iubire ci stabilitate,probl e ca e acel barbat romantic pe care mi l-am dorit ,il iubesc ca pe un bun prieten si atat a disparut iubirea ,sau acele vibratii care erau inainte..............offffff..........e bn sa ai amant dar si nu....mai suferi.............dar ce sa ii faci la dragoste..........astept opinii....impresiile voastre


Deci frustrarea, sexual vorbind, te-a impins sa iti cauti amant.
Vezi, asta e cauza in 95% din situatiile de acest gen. Oamenii sunt frustrati si cauta ce le lipsese in alta parte.

Postat pe 28 Septembrie 2008 01:29
buna all...hmm,eu am fost si amanta(este o poveste foarte lungaaa,pt ca am fost o amanta mai dificila si la cine pov mereu mi se spune ca e foarte placuta povestea mea si incurcata) am avut si amant( si la fel o poveste foarte incurcata) dar acum am o relatie foarte stabila si il iubesc dar nu as mai putea vreodata in viata mea sa mai fiu amanta sau sa am amant. eu cred ca in viata nu reusim niciodata sa avem tot ceea ce ne dorim de la persoana de langa noi. ori e familist dar nu e bun in pat,ba e bun in pat dar nu e familist,ba e familist si bun in pat dar e un pic golanut sau nu e asa atent cum vrem noi,ba nu e una... ba nu e alta...asa ca eu una m-am axat pe un gen de baiat care sa aibe calitatile cel mai mult dorite de mine..si am terminat balciu.acum ce sa fac...... raman doar cu speranta ca pe parcurs poate o sa indeplinseasca si calitatile care nu le are acum....asa cum mie nu imi place sa fiu inselata....eu nu insel....asa cum mie nu imi place sa fiu mintita....nu mint.....asa ca ce tie nu-ti place aluia nu-i face...

asa ca fetelor parerea mea este ca in viata trebuie sa treceti prin toate,eu un aasa am facut iar acum gata m-am linistit.cred ca de la 18 ani pana la 27 mi-am trait viata la maxim si poate peste masura iar acum am obosit un pic asa ca m-am calmat. nu mi se pare corect sa te apuci sa intemeiezi ofamilie iar cand te plictisesti sa realizezi ca nu ai facut multe la viata ta si sa incepi cu amanti/amante sau mai stiu eu ce alte lucluri.eu cred ca fiecare trebuie sa doarma asa cum isi asterne: te-ai apucat de familie pai atunci sa fi sanatos...cine te-a pus sa incepi ceva de ce nu esti capabil/a ?? da nu am nimic impotriva divorturilor,nu-ti mai place viata pe care o ai?,nu te mai satisface sotul/sotia?. ok divorteaza si incerca sa iti refaci viata pe plac dar ca sa gasim fel si fel de motive pt a insela sau minti nu sunt de acord...
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 06:19
De la: Rock__, la data 2008-09-16 02:44:12aaa...MI-A VENIT UN CITAT ....Citeam deunazi o carte "Manipularea erotica" si am gasit o fraza care m-a cucerit definitiv, imi venea sa o scriu pe toate gardurile: "O femeie adevarata isi alege barbatul cu judecata si amantul cu inima!"


O femeie ADEVARATA nu va iubi niciodata un barbat ratat !

Postat pe 28 Septembrie 2008 08:56
neata fetelor!
si eu am avut amant dar din fericire pana la urma ne-am casatorit.
intre noi a fost dragoste la 1 vdr.Fain
acum suntem de 3 ani impreuna, il iubesc dar.....
Cel ami naspa, dupa parerea mea e: SINGURATATEA IN DOI.
atunci cand te simti singura, e ceva natural, uman, ai nevoie de cineva aproape de sufletul tau si nu numai langa tine.
cristal253
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:01
cred ca toate la un moment dat am avut.............dar cel mai bn e sa stii cand sa te opresti......asta in cazul in care nu va fi decat amant......si cred ca ne luam amant doar sa ne satisfaca nevoile omenesti....trupesti......si apoi mai punem si suflet......un barbat cu toate calitatile nu il gasesti.....nu cred ca exista....cel mai bn e sa iubesti barb asa cum e ........oricum meritam iubite..noi,femeile......si meritam sa ne iubim......suntem mai presus decat barbatii

Postat pe 28 Septembrie 2008 10:05
De 2 ani de zile am un amant pe care il iubesc si care ma iubeste.L-am cunoscut dupa exact 2 sapt.in care am aflat ca sotul meu ma inseala.A fost barbatul care m-a sfatuit sa nu divortez si care si azi imi spune acelasi lucru.Avem amandoi copii iar el e casat de 25 ani si eu de 15.
Problema este ca eu m-am aprins ceva mai tare in relatia asta si chiar imi doresc sa divortez dar stiu ca nu e tocmai bine pt copii.Are 46 ani si eu 48.Ne vedem in f zi ,suntem colegi de serv si facem drag de 3 ori pe sapt sau poate mai des.Doar in week-end stam uneori despartiti.Plecam prin tara dar el imi spune ca nu poate lipsi noaptea de acasa,desi eu pot pt.ca plec deseori in delegatii.Nu mai pot sa fac nici macar sex decat f greu cu sotul,care continua sa ma insele.Daca n-ar fi copilul de 15 ani as divorta si maine dar ce folos ca oricum amantul meu care a mai fost o data divortat de aceeasi nev nu mai doreste s-o faca?!....
s_sanitasif
Postat pe 28 Septembrie 2008 14:39
Eu zic ca e bine.Stiti de ce?Pentru ca amantul iti transforma defectele in calitati pe cand sotul face exact invers.E bine pentru ca te face sa te simti frumoasa,iar sotul o prefera pe vecina de la doi in topul femeilor frumoase.E bine pentru ca ne ...stimuleaza sa avem grija de noi,pentru ca stiu sa ne-asculte si nimeresc al dracu mult controversatul punct G,unii chiar de prima data.
ana_lili36
Postat pe 28 Septembrie 2008 14:45
cum te poti opri dintr-o relatie care nu te satisface.........sufleteste?

Postat pe 28 Septembrie 2008 16:27
De la: Ray_s, la data 2008-09-28 01:29:39
De la: heaven_gate, la data 2008-09-16 02:30:52amant poate e mult spus asta din faptul ca nu sunt casatorita..........dar recunosc ,ca am..........dc?..........pt ca a fost dragoste la 1 vedere din partea mea..........l-am placut din prima clipa...........sunt indragostita de el si il iubesc ........ma satisface in toate privintele............pana la el nu am stiut ce e aia satisfacere in pat.............nu ca as fi avut multe rel bazate pe sex ci doar una inaintea lui.......poate credeti ca sunt rea si ma joc ,cu sentimentele prietenului meu cu care am o rel de aproape 8 ani ..........dar intre noi nu mai e iubire ci stabilitate,probl e ca e acel barbat romantic pe care mi l-am dorit ,il iubesc ca pe un bun prieten si atat a disparut iubirea ,sau acele vibratii care erau inainte..............offffff..........e bn sa ai amant dar si nu....mai suferi.............dar ce sa ii faci la dragoste..........astept opinii....impresiile voastre


Deci frustrarea, sexual vorbind, te-a impins sa iti cauti amant.
Vezi, asta e cauza in 95% din situatiile de acest gen. Oamenii sunt frustrati si cauta ce le lipsese in alta parte.

.....nu sunt frustrata draga............de unde ai scos-o?

Postat pe 28 Septembrie 2008 16:29
De la: ana_lili36, la data 2008-09-28 14:45:16Eu zic ca e bine.Stiti de ce?Pentru ca amantul iti transforma defectele in calitati pe cand sotul face exact invers.E bine pentru ca te face sa te simti frumoasa,iar sotul o prefera pe vecina de la doi in topul femeilor frumoase.E bine pentru ca ne ...stimuleaza sa avem grija de noi,pentru ca stiu sa ne-asculte si nimeresc al dracu mult controversatul punct G,unii chiar de prima data.
............frumoasa?!..........eu nu de aceea am amant(daca mai am).......il am ca e bun la pat..........

Postat pe 28 Septembrie 2008 16:30
Nu am amant,da' tare as mai vrea unu'.De ce?? Ghici.....

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:02
lipsa totala.....oare?...............

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:04
sau sa ti-o mangaie?..........a facut plasa de paia njeni?

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:05

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:06

Postat pe 28 Septembrie 2008 17:10
tany_ro
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 3 De la: selket 25 Iunie 2009 21:36
Wael Ghonim 1 De la: battleofwits 10 Februarie 2011 14:23
un sfat va rog ......diferenta de varsta in dragoste...o problema?! 20 De la: alexia30 13 Decembrie 2009 11:36
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20