Setari Cookie-uri

cine are amant si dc?

De la: tany_ro, la data 2008-09-28 19:16:19eu una.din cauza lipsei de afectiune..a indiferentei....am intalnit un altul..care intradevar..ma copleseste cu afectiune...si mi e bine...nu mai spun de partea legata de sex...
tany_ro
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:16
De la: heaven_gate, la data 2008-09-18 22:06:54
De la: aditza70, la data 2008-09-17 11:23:29asa moare o prietenie sau casnicie de lunga durata,in loc sa faci dragoste incepi sa faci sex.
Ce faci atunci cand ai sot de 11 ani si amant de 8 ani?
...............ar fi super.......sa vezi ce bn ar fi s te imparti cand la unu cand la altul.............hmmmm.........imi vin idei....

nu este cazul sa ma impart de la unul la altul pt ca de f multa vreme sunt doar a unuia din cei doi,poti sa ghicesti a cui,asta este si motivul pt care sunt doi
adistefi1970
Postat pe 28 Septembrie 2008 22:44
Ca sa rezum: esti cu cineva de 8 ani, il iubesti ca pe un bun prieten, dar nu te satisface sexual si emotional. Esti cu el pentru ca e siguranta si obisnuinta dar relatia nu te mai satisface demult.
Amantul -il iubesti, intre ei este ceea ce ai vrea de la un barbat dar el, desi te iubeste si pe tine, nu poate sa isi paraseasca consoarta.

Intrebare: se pare ca tu esti gata sa lasi orice pentru domnul amant dar el este "impartit". Nu crezi ca pasiunea asta dintre voi nu este strict legata de faptul ca sunteti amanti? Nu crezi ca, fiind impreuna, ati ajunge tot acolo unde sunteti acum -fiecare in bratele altcuiva?

Ideea este ca once a cheater, always a cheater. Cum ai putea sa ai incredere in amantul tau la urma urmei, daca intrati intr-o relatie?
Eu asta nu inteleg. Amantul, relatia extraconjugala -sa zic asa- e pasionala si extraordinara tocmai ca nu implica nici un pic de commitment si alte lucruri de genul din partea barbatului. In momentul in care ar fi cu tine, ar cauta acelasi sentiment in bratele alteia.

Lucrurile nu sunt complicate. Sunt simple in final. Unde e iubirea, acolo ar trebui sa mergi. Ceea ce e este complicat este ca el nu te vrea atat de mult pe cat il vrei tu -de amant vorbesc- din moment ce el nu poate sa lase totul ca sa fie cu tine.

Nu ti se pare ca lucrurile sunt deja rezolvate? El nu te vrea -sau nu suficient de mult. Ce mai astepti? Sa mai treaca niste ani si el sa fie in aceeasi pozitie?

andreea_new
Postat pe 29 Septembrie 2008 09:43
heaven_gate locuieste o luna cu amantul tau sa vezi cum iti trece dragostea. Nu mai visati fetelor cai verzi pe pereti. Am o prietena care avea o relatie f frumoasa si era chair indragostita de pritenul ei (erau de 4-5 ani impreuna) pana cand un coleg de serviciu a inceput sa-i suceasca capul. Si-a parasit iubitul, si dupa 2 luni de convietuire cu amantul sta si plange in pumni.
deeas2682
Postat pe 29 Septembrie 2008 10:46
de ce? pt ca faci ceva interzis si iti place, s-ar putea sa nu mai fie asa incitant la un moment dat, in mare parte cam toti isi inseala partenerii. eu nu stiu daca am fost inselata, nu sunt sigura, dar eu am inselat cu nesimtire, si nu stiu de ce am facut-o, da m-am indragostit de amant, dar era interesant si incitant si mi-a placut ca fac ceva interzis si ceva care trebuia sa ascund, si trebuia sa am grija si etc. si mereu vroiam sa vb cu cineva, dar nu am vb cu nimeni si a fost interesant, nu ne-am oficiliazat relatia pt ca el avea o relatie si nu vroia sa se desparta, a fost nasol pt ca eu iubeam, iar el... nu stiu daca. dar mi-am dat seama ca ma dorea. si eu il doream mereu... o faci asa din nebunie, si viata e o nebunie, si daca ai un impuls sa iti inseli sotul/prietenul, nu stiu daca noi gresim femeile, sau barbatii dar nu-mi pare rau de nimic ce am facut si ma ismt bine in pielea mea.. nu pune intrebari si mergi mai departe pe calea ta.. pt ca nimic nu mai conteaza pe lumea asta, pt ca intr-o zi totul se va sfarsi si asta e faza la care disper, nu ma gandesc la nimic, si fac tot ce mi se pare bine la un moment dat si nu vreau sa ma gandesc la pareri de rau...
succes, si cred ca si pe strada ta va fi soare candva... toate sunt facute cu un scop pe lumea asta, si tot raul e spre bine...
Sweet_Rodica
Postat pe 30 Septembrie 2008 05:49
cesar
Postat pe 30 Septembrie 2008 06:23

Mesaj pentru ROCK :


Tu chiar te regasesti in mesajul asta???

"O femeie adevarata isi alege barbatul cu judecata si amantul cu inima!"

Nu am nici un interes sa te judec dar dupa opinia mea va fi vai de viata barbatului cu care te vei marita!
Mai bine s-ar potrivi
O femeie care nu se iubeste decat pe ea isi alege barbatul cu judecata
iar amantul cu ce are in pantaloni"
lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:25
Pentru Sweet Rodica


Ce noroc mai poti sa ai cu barbatul de langa tine!Cred ca prost o sa ramana toata viata in mintea ta...
Stiu cum esti si cum gandesti...suntem la polul opus...eu cu constiinta si barbat-deci moral,iar tu fara constiinta si femeie-deci imorala.
Eh...doar stiam ca odata era invers...dar practica bate teoria.

lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:34
Mesaj pentru ROCK :


Tu chiar te regasesti in mesajul asta???

"O femeie adevarata isi alege barbatul cu judecata si amantul cu inima!"

Nu am nici un interes sa te judec dar dupa opinia mea va fi vai de viata barbatului cu care te vei marita!
Mai bine s-ar potrivi
O femeie care nu se iubeste decat pe ea isi alege barbatul cu judecata
iar amantul cu ce are in pantaloni"
lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 02:11
Ciau. Scuze daca te supar tu nu esti naiva esti proasta.
WeisseRosse
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:05
Ciau. Scuze daca te supar tu nu esti naiva esti proasta.
WeisseRosse
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:06
Inainte sa mai judecati pe altii, ganditi-va la proverbul cu cainele si prostul. Care murea de grija altuia? Fiecare face ce doreste cu ce are si tot el o sa traga ponoasele la un moment dat. Singurul lucru pe care ar tb sa-l ai in vedere sunt copiii tai, daca ii ai, si cum i-ar afecta daca povestea ta de dragoste ar iesi la iveala. In rest, tu stii mai bn ce te face fericita si ce nu.
SunBeam
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:24
De la: dn_paraschiv, la data 2008-09-28 17:02:16Nu am amant,da' tare as mai vrea unu'.De ce?? Ghici.....


Pai- si ce te opreste?
Constiintza?
Sau...timpul?
( pana la urma comoditatea e cel mai bun aliat-probabil- al fidelitatii- caci am citit in diverse "forumuri" despre "n-am timp!- cand sa ma mai intalnesc si cu el/ea"
G_I_JOE
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:05
sau lipsa curajului :D
googoodoll
Postat pe 1 Octombrie 2008 11:32
hello la toata lumea.si eu am aceeasi problema.am o relatie de aproape 5 ani,dar de 2 luni,am un alt baiat pe care la inceput l-am vrut dar pentru esx,insa acum am inceput sa tin la el.cu prietenul nu ma mai inteleg deloc,nu mai exista atractie,pasiune,am devenit ca fratii.eu am intrat in alta relatie pentru ca cea pe care o aveam nu era cum trebuie,lipsea ceva.acum nu stiu ce sa fac..........si nu vreau sa ranesc pe nimeni,mai ales ca la pritenul meu tin enorm,insa nu il mai iubesc.dar nici pe celalalt nu il iubesc.nu stiu..sunt pierduta

Postat pe 1 Octombrie 2008 12:51
imi place cum dati lectii la altii....................fiecare face cum vrea.............poti sa ai amant poti sa nu ai..........nu cred ca daca ai esti imoral sau daca nu ai esti moral.............nu dupa asta iti dai seama cat de moral e o pers...........si nu mai vb din statistici.......sau vb.........spuneti daca vi s-a intamplat ....sau nu.....si nu mai judecati pe altii.........sincer mai imoral e sa judecati o pers decat sa ai amant..............si app rusine dc?..........e cv normal............te tine ai nu te tine nu ai.........si toti avem constiinta.........ca doar suntem oameni nu animale........

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:20
nu esti pierduta, ai ajuns la momentul cand te simti confuza...nu stii ce vrei... timpul le rezolva pe toate...si iti ordoneaza sentimentele.trebuie doar sa stii sa pastrezi ambele relatii pana reusesti sa te aduni si sa decizi.Acum nu e momentul...
sfatul meu e ca ar trebui sa ramai cu primul si sa incerci sa o iei de la inceput poate cine stie iti revin sentimentele pt el.bafta multa si sunt sa ne anunti ce ai decis
cristal253
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:24
mersi cristal 253 de sfat.asta incerc sa fac,insa simt ca nu mai poate fi ca inainte.si nu vreau sa ii prelungesc lui(prietenului) suferinta.el am iubeste foarte mult si eu chiar nu am ce sa-i reprosez.ma gandesc sa ii cer o perioada fara el in care sa imi clarific sentimentele,sa vad daca ii simt lipsa,daca imi e dor de el

Postat pe 1 Octombrie 2008 13:46
Ciao fetelor!Nu stiu dak mai citeste cineva comm meu fiind pe ultima pagina, dar ma regasesc in tema asta si nu ma pot abtine sa nu va impartasesc experienta mea. Exista in viata mea 2 barbati, 1 din trecut pentru care aveam o obsesie si care la momentul acela nu vroia ceva serios si cel care e actualul meu boyfriend de cativa anisori. Brusc s-a reintors in viata mea 1 mea iubire care acum regreta tot si ma vrea numai pt el. Recunosc ca am o slabiciune pt el, cu prietenul sunt unele probleme legate de pat si uite asa sunt intr-o mare dilema. Oare sa renunt la iubitul meu doar pt ca avem unele probleme in pat, dar in rest imi ofera aproape tot pt cel din trecut care si azi imi trezeste sentimente....sau ce? Sunt f debusolata nici o prietena nu ma poate ajuta totul e pe umerii mei....si e ff greu. Nu as vrea nici sa dau vrabia din mana, dar nici sa ajung la batranete si sa ma intreb ce-ar fi fost daca....?
alexandruta
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:04
te inteleg perfect alexandruta.ti-e frica sa-ti asumi riscul de apierde ceva frumos fara sa stii ce te asteapta.si eu simt exact acelasi lucru.oare sa dau vrabia din mana pe cioara de pe gard?
dac o sa regret,daca o sa-mi para rau.dar mai stiu ca nu pot sta intr-o relatie care nu ma satisface.daca ma complac de pe acum in situatia asta,cand o sa am copii si latele o sa-mi fie si mai greu.eu zic ca ceva trebuie sa riscam,si sa vedem daca castigam sau pierdem;in fond,trebuie sa invatam din greseli

Postat pe 1 Octombrie 2008 14:23
Paraseste-l si dute atunci cu iubirea vietii tale daca tot e dragoste....
costina0021
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:00
Bravo....sunt deacord cu tine. Asa este.
costina0021
Postat pe 1 Octombrie 2008 15:04
SI EU MA GASESC INTR-O SITUATIE SIMILARA CU A TA.SUNT CU PRIETENUL MEU DE 4 ANI SI CEVA.RELATIA NOASTRA A AVUT SUISURI SI COBORASURI CA ORICE RELATIE DAR NU AM CREZUT VREODATA CA VOI AJUNGE SA INSEL.DAR UITE CA NU E INTOTDEAUNA ASA CUM SPERI SI CREZI.DIN LUNA APRILIE MA VAD CU UN ALT BAIAT,SUNTEM SI LA ACEEASI FACULTATE SI UNEORI E IMPOSIBIL SA NU NE INTALNIM.LA INCEPUT MI-A FOST DESTUL DE GREU ,AM FOST FOARTE TULBURATA PT CA EFECTIV NU STIAM CE SA FAC.AM INCERCATSA MA DESPART DE PRIETENUL MEU DAR EL NU A RENUNTAT DELOC PT CA IUBESTE F MULT SI M-AM INTORS LA EL.DAR IN TOT ACEST TP M-AM INTLNIT SI CU CELALALT BAIAT,CARE LA INCEPUT A STIUT CA AM PRIETEN .APOI EL A FOST PLECAT 1 LUNA DIN TARA TP IN CARE NU NE-AM MAI AUZIT DELOC.RELATIA CU PRIETENUL MEU IN ACEST TIMP A INCEPUT SA MEAGRA MAI BINE,EXCLUZAND CERTURILE STUPIDE CARE LA NOI SUNT APROAPE LA ORDINEA ZILEI ASTA FIIND SI UNUL DIN MOTIVELE PT CARE NU SUNT MULTUMITA DE RELATIA MEA.NUMAI CA ACUM CATEVA ZILE BAIATUL PE CARE IMI DOREAM SA-L UIT S-A INTORS SI CE CREDETI CA AM FACUT CUM A SOSIT?M-A SUNAT PE MINE BINEINTELES SI MI-A SPUS CA VREA SA MA VADA.SI ASTA A FOST ,AM UITAT DE TOATE GANDURILE SI PLANURILE PE CARE LE AVEAM,M-AM INTALNIT CU EL SI MI-AM DAT SEAMA CAT MI-A LIPSIT SI CAT I-AM LIPSIT SI EU LUI. SITUATIA ASTA NU-MI MAI PLACE DELOC,STIU CA TREBUIE SA IAU O HOTARARE INTELEAPTA DAR NU STIU CARE E ACEEA.DACA DORITI SA-MI SPUNETI PAREREA VOASTRA SAU SA SA MA INTREBATI ....
.
1587
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:04
1587 sunt alaturi de tine crede-ma .e o vorba cu ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.ideea e ca trebuie sa vedem in sufletul nostru ce decizie e cea mai buna.acum depinde daca esti o persoana calculata ia decizia cu mintea,daca esti o persoana sentimentala ia decizia cu inima.sper sa pot sa o fac si eu.te pup

Postat pe 1 Octombrie 2008 16:17
eu pot sa zic ca sunt unul din cazurile in care am fost inselata, apoi am aflat ca toti din jurul meu stiau asta(inclusiv prietenele mele) mai putin eu...l-am iertat desi i-am zis clar in fata ca roata e rotunda si o sa sufere cand se asteapta mai putin de la mine....am petrecut clipe minunate impreuna apoi, o vacanta de vis ...iar la intoarcere am avut ocazia sa ma cuplez cu baiatul pe care il ravneam toate fetele din gasca mea...e un dulce....bineinteles ca mi-am inselat iubitul cu el(m-am simtit minunat ca am facut asta) mai ales ca el a aflat asta imediat....acum il macina gandul ca nu stie cine e tipul iar de la mine nu o sa afle asta.....iar cireasa de pe tort... prietenii nostri comuni stiu cine e tipul, dar sunt de acord cu mine ca iubitul meu nu merita sa afle cine e noi suntem tot impreuna iar cu dulceata mea de baiat nu am apucat sa ma mai vad pt ca iubitul meu ma controleaza mereu dak sunt acasa sau in alta parte.....desi vb cu amantul mereu la tel...el e dispus oricand sa ne mai vedem...si doar sa traim clipa....iar pt fetele care au amant
la_donna
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:16
eu am avut amant....si nu zic " am avut " pt ca as fi renuntat la el:D
din contra.....l-am ales p el in defavoarea unuia cu care impartisem 3 ani din viata mea.si nu imi pare rau , din contra apreciez ca am putut lua o hotarare .
am incercat sa impac si capra si varza dar nu mergea, la un moment dat realizasem ca fat de iubitul meu devenisem mai rece(si el sesizase asta) si relatia mea " bazata pe sex" nastea sentimente:)
am stat si m-am gandit: relatia mea cu iubitul nu mai mergea oricum asa ca am hotarat sa imi fac amantul iubit.nu aveam c pierde!
acum sunt cu el de 3 luni, imi este bine desi parca simt ca are teama in suflet ca as putea sa ii fac si lui acelasi lucru ce i-am facut fostului meu: sa il insel!

oricum nu mi-as mai face amant.viata e frumoasa si fara efecte speciale, daca simt ca o relatie nu mai mere m-as desparti imediat si as cauta p alta persoana alaturi de care m-as simt implinita. fara compromisuri!
theonasahara
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:20
draga mea, ai dreptate...eu sunt aproape de varsta celor doi si pot sa-ti spun din experienta: poti sa faci sex si chiar mai bine si sex calitate ...totul insa depinde de cat de bine ai reusit sa-ti descoperi senzualitatea si daca esti o persoana fara inhibitii..si...de partener.. .asa ca te linistesc si pe tine si pe celelalte fete de varsta ta...e mult mai bine !!! va sarut
emilia367
Postat pe 1 Octombrie 2008 21:29
topicu' asta devin un fel de "clubu' femeilor disperate"!

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:40
pt geo:
fiindca au amanti, sau fiindca au procese de constiinta?
googoodoll
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:27
lynx ..
asa ai fost toata viata?
ma ref pe la 20-25 ...
morticia_adams
Postat pe 1 Octombrie 2008 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce cadou ar trebui sa ii facem iubitului????? 22 De la: ctwmn 18 Iulie 2009 08:49
VREAU SA AFLU MAI MULT 5 De la: kudika075615 21 Octombrie 2009 21:13
cum facem sa stergem ce postam in forum? 5 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:27
o situatie delicata 164 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
in curind va fi ziua lui..... 4 De la: luke_at_me 20 Iulie 2008 02:12