Setari Cookie-uri

cine are amant si dc?

De la: bebegag, la data 2008-10-09 01:18:58nu am intentia sa te judec si sa-ti dau sfaturi pt ca nu am acest drept!eu personal nu inteleg de ce doi oameni,care nu sint fericiti impreuna,nu spun stop!pur si simplu nu as putea sa joc un rol dublu,sa ma ascund,sa ma prefac ca il mai doresc pe cel de acasa...mai mult,nu as suporta sa fiu pe locul doi in viata unui barbat!


Nici eu nu pricepeam de ce 2 oameni nefericiti isi strica viata continuand o relatie care nu aduce nici o raza de soare... mai mult, ma bateam cu pumnul in piept ca prima infidelitate a sotului se va termina cu un divort spectaculos, eu nefiind pusa in discutie, pentru ca eram foarte convinsa de mine ca nu-s capabila de compromisuri si inselaciuni..
Viata insa mi-a rezervat alte finaluri... prima infidelitate am iertat-o, desi aflasem dupa multa vreme si numai dupa ce m-am pomenit infestata cu oarece ciupercute pe care nu le puteam capata decat pe cale sexuala... de ce? ptr ca el a motivat ca din cauza mea a recurs la alta, eu fiind rece, distanta si prea increzatoare..
Desigur ca nu s-a potolit si dupa alti ani mi-a adus cadou o boala venerica si mai si... iar l-am iertat ba l-am si tratat, eu ia-m facut injectiile cu moldamin sa nu care cumva sa afle lumea si sa-l arate cu degetul... sotie grijulie, ce sa mai "incolo si-ncoace":D
Dar cand s-a mai si indragostit de o individa pe care el insusi o caracteriza ca fiind recipientul de adunat sperma al tuturor, m-am infuriat....rau...hotarata sa divortez, dar asteptand sa fie de acord cu asta...pana si copilul major stia de aventurile tatalui, numai eu nu...deh, asa se intampla de obicei.
Ca sa nu mai lungesc povestea, nu am divortat nici de data asta, initial m-am tavalit de frustare si durere... orgoliul si mandria mea au fost tavalite in cel mai josnic mod posibil, pentru ca din nou eu eram vinovata pentru toate aventurile si ghinioanele sale...
Apoi am cunoscut un barbat, un foarte bun ascultator si prieten, de care m-am atasat mental foarte mult, era "prietena mea cea mai buna"...si am sfarsit prin a ne indragosti reciproc de mintile noastre mai intai, apoi cu totul si pana peste cap...
Nu-mi pare rau de nimic, nu ma simt vinovata deloc, dimpotriva, abia acum ma simt femeie, implinita, iubita, dorita,am scapat de inhibitii si complexe, am devenit EU, asa cum sunt de fapt si cum mi s-a interzis sa fiu toata viata.
Deci sotul a ramas sot, cu obligatiile strict pecuniare ce le datoreaza familiei, iar iubirea vietii mele este bine ascunsa si pazita de ochii si rautatile intrusilor si ma bucur de ea ori de cate ori pot..
De ce am ales compromisul pana la urma?
1. este cumplit sa iei decizii drastice cand sunt copii la mijloc, chiar daca majori
2. am ajuns la concluzia ca toate (sau aproape toate) mariajele ajung mai devreme sau mai tarziu sa devina rutina si calvar... si ca savoarea unei iubiri ascunse sta tocmai in faptul ca nu te leaga nimic, nu ajungi sa te certi ca nu ajung banii sau ca nu si-a adunat sosetele sau mai stiu eu ce ... fiecare este independent si este liber sa plece daca si cand vrea..
Sper ca am fost coerenta , e tare tarziu ...

Te inteleg perfect,ma regasesc in orice ipostaza.Si mi-am facut de multe ori procese de constiinta,dar vad ca nu sunt singura care am ajuns la o asa compensare.
ana_lili36
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:33
tot aud pareri pro si contra.pana nu ti se intampla tie nu ai cum sa stii cum este sa ai amant,sau sa inseli.si eu ziceam inainte,ca nu as putea sa mint,sa insel,dar pusa fiind in fata situatiei atunci am realizat ca intre teorie si practica este mare diferenta.asa ca una este sa gndescti si asat este sa fi pus in fata faptului implinit;pana sa inseli iti spui ca tu nu ai putea sa faci asa ceva,ca nu esti genul,ca bla bla;asa eram si eu inainte exacat asa gandeam si eu.asa ca pana nu esti in situatia data nu si cum sa stii ce se simte si mai ales e foaret usor sa judeci.pup la toata lumea

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:35

nu am intentia sa te judec si sa-ti dau sfaturi pt ca nu am acest drept!eu personal nu inteleg de ce doi oameni,care nu sint fericiti impreuna,nu spun stop!pur si simplu nu as putea sa joc un rol dublu,sa ma ascund,sa ma prefac ca il mai doresc pe cel de acasa...mai mult,nu as suporta sa fiu pe locul doi in viata unui barbat![/quote]
De ce? pt k unora le convine situatia si poate nu se cred pe al doilea loc! sau poate e un mijloc de a te distra, sau poate unii asa ies din monotonia vietii, sau poate pur si simplu s-au cuplat cu persoana nepotrivita si mai stau impreuna din obisnuinta, de rusine fata de parinti... sint mii de motive...
Pinna
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:45
De la: hotty, la data 2008-10-09 16:35:37tot aud pareri pro si contra.pana nu ti se intampla tie nu ai cum sa stii cum este sa ai amant,sau sa inseli.si eu ziceam inainte,ca nu as putea sa mint,sa insel,dar pusa fiind in fata situatiei atunci am realizat ca intre teorie si practica este mare diferenta.asa ca una este sa gndescti si asat este sa fi pus in fata faptului implinit;pana sa inseli iti spui ca tu nu ai putea sa faci asa ceva,ca nu esti genul,ca bla bla;asa eram si eu inainte exacat asa gandeam si eu.asa ca pana nu esti in situatia data nu si cum sa stii ce se simte si mai ales e foaret usor sa judeci.pup la toata lumea

am fost in situatia asta...un an sotul meu nu a mai venit acasa din xxxxxxx si acolo nu a fost tocmai un sfint!experienta am si inca foarte multa!vrei sa-ti spun ceva?!eram atit de suparata incit nu-mi ardea sa-mi fac amant! pur si simplu nu mi-as complica viata!pt ce sa ma ascund,pt ce sa traiesc cu un om pe care nu-l mai vreau?de ce sa nu divortez si sa-mi refac viata?!sotul meu m-a inselat la 1000 km distanta si tot a fost groaznic!dar sa vina de la "ea" in patul meu? si eu l-am iertat dar asta nu a fost tot!am vazut unde am gresit eu si am incercat sa ma schimb!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:32
orice explicatie as incerca sa dau vad ca nu ma intelege nimeni....imi iubesc sotul dar nu mai e aceeasi dragoste de la inceput si totusi am ales sa merg mai departe in viata cu el pt ca pur si simplu nu am putut sa spun NU.pur si simplu nu imi puteam imagina viata fara el...in ceea ce-l priveste pe amant e doar o atractie fizica pt inceput si nu cred ca o sa-mi fie ceva mai mult de atat!!daca m-ati fi intrebat acu 3 luni ce inseamna pt mine as fi spus ca imi vad viitorul alaturi de el....dar si asa am ales sa ma casatoresc..am gandit cu ratiunea nu cu inima eii acu nu mai pot sa spun acelasi lucru..cred ca a fost ceva tentant avand in vedere ca sotul meu a fost primul in viata mea si singurul si nu ca am fost curioasa sa vad cum e si cu altul ci pur si simplu s-a intamplat...asta nu inseamna ca de acu o sa continui numai asa si cum amantul e plecat acu din tara pt vreo 2 sapt e un moment bun sa-mi revin si sa nu-l mai caut.ce a fost a fost!!o sa incerc sa fiu fericita langa sotul meu...daca o sa mearga bine daca nu o sa divortez la un moment dat!!CUM A VREA DUMNEZEU!!poop all si noapte buna
treysy
Postat pe 9 Octombrie 2008 21:52
eu te inteleg dar nu te aprob!asta sint eu,nu-mi place sa-mi complic prea mult viata!fiecare face ce simte ca pina la urma viata e prea scurta ca sa ne cramponam de ceea ce cred ceilalti!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 9 Octombrie 2008 22:43
Gandeste-te la amantul tau. Daca el ar avea o prietena sau o amanta? Tu ai accepta? Gandeste-te ti-ar place sa fii pe locul 2?Renunta la cel pe care nu-l mai iubesti.
costina0021
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:06
prea tare. Te sustin.
costina0021
Postat pe 10 Octombrie 2008 17:08
eii pe dracu normal ca nu mi-ar placea sa fiu pe locul 2 si cred ca asta o sa si fac ...nu o sa-l mai caut deloc dar ce fac daca el o sa ma sune in continuare chiar daca ii spun sa n-o mai faca???am mai incercat varianta asta si nu m-a luat in seama .. ma suna ca sa ma ispiteasca daca nu o sa ramanem amici ...ma gandesc ca si asta e o solutie nu??e un tip prea super ca sa-l scot de tot din viata mea oricum ms pt sustinere costina0021.acum daca as da timpul inapoi nu as mai face greseala asta pt ca un amant la urma urmei nu face decat sa iti dea toate socotelile peste cap si sa faci lucruri pe care nu credeai ca ai sa le faci vreodata dar cum se spune ca omul din greseli invata.....
treysy
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:03
De la: treysy, la data 2008-10-10 22:03:34eii pe dracu normal ca nu mi-ar placea sa fiu pe locul 2 si cred ca asta o sa si fac ...nu o sa-l mai caut deloc dar ce fac daca el o sa ma sune in continuare chiar daca ii spun sa n-o mai faca???am mai incercat varianta asta si nu m-a luat in seama .. ma suna ca sa ma ispiteasca daca nu o sa ramanem amici ...ma gandesc ca si asta e o solutie nu??e un tip prea super ca sa-l scot de tot din viata mea oricum ms pt sustinere costina0021.acum daca as da timpul inapoi nu as mai face greseala asta pt ca un amant la urma urmei nu face decat sa iti dea toate socotelile peste cap si sa faci lucruri pe care nu credeai ca ai sa le faci vreodata dar cum se spune ca omul din greseli invata.....

sti ce-mi place la tine?esti foarte sincera!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Octombrie 2008 23:03
da msss asa am fost intotdeauna imi place sa spun tot ce gandesc fara sa ma dau dupa deget...asta sunt eu cine ma place bine cine nu la fel de bine te poopic o zi faina tuturor
treysy
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:45
Un sex-simbol devine un lucru. Eu urãsc ideea de a mã transforma într-un obiect. Dacã totuºi sunt sortit a deveni un simbol, atunci, dintre toate lucrurile pe care aº putea sã le reprezint, prefer sexul. Este ceva cât se poate de natural ºi de firesc.Pt iubita mea CELIA,care stie ce inseamna sa traiesti,semnat un bun prieten...te pup!
cyyb_jupanu
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:40
ms bunul meu prieten.........pt mine esti simbol.........obiect nu poti fi.....nu are viata......esti un simbol pt ceea c esti......pt ceea ce reprezinti........si ma incanta me amigos.....rasp tau.....dar sexul implica sentimente ......un lucru nu are constiinta,nu are sntimente....doar tu ca pers poti avea pt acel lucru.........fii mai explicit.........alta data....

Postat pe 12 Octombrie 2008 14:14
Heaven Gate


Exista 2 chestii pt care imi pare rau ca nu m-am nascut femeie:

-sa am libertatea sa fac ce,cand,unde si cum vreau cu un barbat asa cum o au femeile(mai ales in timpurile de azi,ca acum 10 ani nu era asa)
-sa cred cu tarie ca daca sunt femeie am dreptul sa vreau sa am tot ceea ce eu simt in functie de nevoile mele personale.

Cumva stiai ca si barbatii simt si ei la fel?
De ce barbatii sunt cei care trebuie sa se invarta dupa cum simte femeia si nu si invers?De ce crezi tu ca femeie ca nu si barbatii ar trebui sa simta sau sa isi doreasca asta asa cum tu declari?

Pai asta suna a egoism...adica te iubesc doar daca tu mai iubesti...
Eu as avea alta opinie...Sa ai pretentii sa fii iubita doar daca TU esti in stare sa oferi ceva cu sinceritate.Intelegi asta?
Restul se leaga...
Gandeste la ce am postat aici si astept un comentariu...
Si stii ce?Nu vreau comentarii feministe pt ca nici eu nu sunt misogin.
lynx
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:04
ti se pare ca sut egoista ....?

Postat pe 12 Octombrie 2008 18:05
lynx......iubesc..........nu sunt egoista asa cum crezi tu.......sunt iubita si iubesc..........si da sunt barb care simt la fel dar si barb care arata ca simt la fel dar de fapt se joaca cu tine..........cred ca ti-am rasp .........

Postat pe 13 Octombrie 2008 08:03
heaven-orice barbat inseala,eu de ex am o rel de 10 ani,casatorit,am amanta de 1 an,imi iubesc si sotia si amanta,dar diferit ,amanta imi ofera satisfactii la pat,sotia satisfactii sufletesti,sunt curios mai esti cu tipul ala?
oricum imi place ceea ce ai scris,mi-ar placea sa te cunosc,si amantul tau nu stie ce pierde ca si iubitul tau,toata lumea inseala,unii recunosc,altii nu,dar o sa iti treaca de amant si vei ramane cu iubitul tau,te asigur,asta numai daca si el te iubeste..e discutabila iubirea lui fata de tine...... iti trimit acest pupic,sti o fata frumoasa

Postat pe 13 Octombrie 2008 13:47
am uitat sa mentionez ,cred ca te-am vazut in oras,undeva pe la magazinul olt,esti superba

Postat pe 13 Octombrie 2008 13:49
De la: number_one, la data 2008-10-13 13:47:59heaven-orice barbat inseala,eu de ex am o rel de 10 ani,casatorit,am amanta de 1 an,imi iubesc si sotia si amanta,dar diferit ,amanta imi ofera satisfactii la pat,sotia satisfactii sufletesti,sunt curios mai esti cu tipul ala?
oricum imi place ceea ce ai scris,mi-ar placea sa te cunosc,si amantul tau nu stie ce pierde ca si iubitul tau,toata lumea inseala,unii recunosc,altii nu,dar o sa iti treaca de amant si vei ramane cu iubitul tau,te asigur,asta numai daca si el te iubeste..e discutabila iubirea lui fata de tine...... iti trimit acest pupic,sti o fata frumoasa

.........interesant................bv ca ai amanta...........poate citeste si ea pe aci si vede cam ce gandesti tu............il cunosti pe x?..........si draga nu o sa ma cunosti niciodata...........oricum ms ca ai postat ............

Postat pe 13 Octombrie 2008 14:24
De la: number_one, la data 2008-10-13 13:49:03am uitat sa mentionez ,cred ca te-am vazut in oras,undeva pe la magazinul olt,esti superba

..........si daca m-ai vazut care e problema?..............cand ma mai vezi uita-te bn la mine...........vezi sa nu iti cada ochii de la atata uitat

Postat pe 13 Octombrie 2008 14:25
pt heaven:mi-am dat seama cine e tipul din ce a scris pe forum,pe tine te stiu din vedere,si m-am interesat de tine,stiu unde stai,aproximativ,stiu cum arati,nu vreau sa crezi ca sunt un obsedat,imi placi,cel mai mult imi place c ascunzi sub haine si buzele tale alea superbe ,senzuale,ma fascinezi,mi-ar placea sa isim la un suc impreuna,fara ceva implicatii,o simpla intalnire,fata in fata,sa nu uit sunt prieten de familie cu o cunostiinta de a ta,sau a familiei tale,am vazut c m-ai sters din lista de prieteni,te rog sa ma bagi inapoi,scumpa mea draga
iti transmit un pupic,si iti las id meu,si daca se poate un numar d telefon,daca esti draguta

Postat pe 13 Octombrie 2008 17:21
si cand te mai vad si sper sa fie curand,nu doar o sa ma uit ci o sa vorbim,cred ca imi las amanta ,prea mult te plac scumpa mea,

Postat pe 13 Octombrie 2008 17:23
mai chiar esti obsedat......ma sperii .......stai mai bn la curu nevestetii.............si vrajeste-o pe aia.........si nu mai abera pe aici ..........me streseaza chestiile astea .......si ma enervez .....si nu ai vrea sa mai vb asa dragutz cu tine.....so........lasa-ma.....cauta pe alta fraiera ..........si daca imi cunosti familia care e probl ta,sau daca stii unde stau............sa iti fie de bn...........si poti sa imi cunosti tot neamul......crezi ca ma intimidezi?..............no way

Postat pe 13 Octombrie 2008 18:00
ai gresit persoana..........................bye

Postat pe 13 Octombrie 2008 18:01
nu vreau sa te intimidez,vreau sa ma doresti,sa ma iubesti,sa ne intalnim,toata noaptea m-am gandit la tine,acum sunt la munca si ma gandesc la tine tot timpul,printesa mea ce mi-ai facut?
da-mi numarul de telefon sa te sun sa iti aud vocea,spune-mi ca ne vedem curand,te doresc scumpa mea draga,printesa sufltului meu,ingerul meu pazitor

Postat pe 14 Octombrie 2008 13:51
o floare pentru o floare

Postat pe 14 Octombrie 2008 13:52
vorbesti mumos.........dar nu tine........si nu ti-am facut nimik......ti-ai facut-o cu mana ta......si te rog nu mai posta pe acest topic....................bye......o zi plina de venin

Postat pe 14 Octombrie 2008 14:07
mare ti-e gradina

omule ,zici ca esti casatorit si ai amanta dar felul in care abordezi o viitoare partenera de sex lasa al dracului de mult de dorit.
te comporti de parca ai avea 13 ani , nu ai nici cea mai mica idee cum sa atragi o femeie daca chiar esti interesat de ea

ai toate sansele sa faci rost de un ordin de restrictie in cazul in care chiar o sa o contactezi ,daca nici macar pe un forum nu esti in stare sa agatzi o femeie in viata reala nici nu se mai pune problema
iris_4_ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:11
IMI PLACE ACEST INGER,ACEST MISTER INVALUIT IN AURA ,ACEST BUCHET DE FLORI CARE RAMANE TANAR TOT TIMPUL,ACEASTA PRINTESA A SUFLETULUI MEU,ACEASTA MIRIFICA CREATURA,ACEASTA ZANA A TIMPULUI MODERN,ZANA BUNA,BUNA RAU DE TOT
O MELODIE PENTRU TINE IUBITA MEA
SPER CA O SA ITI PLACA
SI NISTE VERSURI PENTRU TINE OAZA MEA ,ETERNITATEA MEA,AURORA MEA
IMI BATE INIMA MAI TARE
TE IUBESC,SUFLET AL MEU
TE PORT PRETUTINDENI
CU MINE
TE DORESC MAI MULT DECAT
AR PUTEA REDA CUVINTELE MELE
TE IUBESC CU TOT CE AM
CU TOATA LUMINA DIN MINE


Postat pe 14 Octombrie 2008 14:51

Postat pe 14 Octombrie 2008 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii... 59 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 16:30
Femeie echilibrata vs Superfemeie….ce spun urmasele Evei,ce parere au ele??? 23 De la: claudio2 19 Mai 2009 10:58
Vreau si eu un sfat... 6 De la: pinguina 7 Ianuarie 2011 14:23
nu ma iubeste dar vine la mine pentru sex 335 De la: kudika109268 7 Februarie 2010 22:33
Voi cum vedeti lucrurile? 15 De la: Ana_Ion_1 27 August 2013 11:17