Setari Cookie-uri

Extensiile de Par

Buna tuturor. As dori sa aflu si eu parerea altora in legatura cu extensiile de par, tipurile de extensii, beneficiile si neplacerile cauzate de acestea. Acum 6 luni in urma greselii unei coafeze care m-a lasat cu parul de 10 cm a trebuit sa imi aplic si eu extensii de par natural. Cum nu mai imi suportam noul look m-am grabit si nu am stat sa astept sa imi comand niste extensii sau sa ma documentez prea mult asa ca am poposit la un salon unde aveau extensii pe stoc si mi le-au aplicat pe loc. Mi-au fost aplicate niste extensii cu lipite cu keratina care in 2 luni mi sau incuract in par( s-a incurcat parul meu la radacina pe masura ce crestea). Le-am tinut 3 luni dupa care le-am indepartat parul meu ramanand foarte degradat si cu keratina aceea pe el si am fost nevoita sa ma tund din nou...mai precis sa tund suvitele care erau imbibate cu keratina...un cosmar. De atunci imi cade foarte mult par desi eu aveam inainte un par foarte des si rezistent care se rupea greu.Acum mi-as dori sa imi aplic alte extensii stiti vreun tip care sa nu degradeze parul ??? Poate printre voi sunt fete care au avut extensii si au fost multumite chiar si dupa ce le-au indepartat. Si poate aveti si vreun pont pt cadearea parului( in exces raman cu el in mana). Va multumesc si astept parerile voastre!
Vedeta
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:16
Eu nu am avut extensii dar am prietene care si`au pus asa ceva si au fost incantate de rezultat doar in prima faza , cand au iesit din salon cu un par superb si aranjat perfect. Extensiile care se lipesc de firul tau natural de par nu sunt bune , indiferent ca sunt lipite cu keratina sau silicon....afecteaza foarte rau parul , nu am auzit nici macar o persoana care sa nu se planga de acest lucru. Daca vrei neaparat extensii cumpara din acelea cu clips , care se prind pe deasupra suvitei tale prin tot parul., acelea nu au cum sa afecteze parul pt ca nu sunt lipite. Acum , au si ele dezavantajele lor , daca nu ai parul foarte des poate sufla vantul si ti se vede clipsul cu suvita prin par Cred ca vin cel mai bine cand porti coada , ca sa o ai foarte lunga , daca asta iti doresti. Eu sunt multumita cu parul meu si mi se par extensiile mare bataie de cap...de ex astea cu clips trebuie sa le speli din cand in cand , sa le descurci , piepteni etc...
Kittynelle
Postat pe 17 Septembrie 2008 21:01
Si eu am avut extensii de par, si cu keratina si cu silicon...si si cusute...momentan nu mai am, nu pt ca nu mi-au placut dar am zis ca stau o perioada fara...eram foarte multumita cu cele cusute..nu aveam parul incurcat, erau chiar ok..si eu am patit la fel cu cele cu silicon deci nu recomand nimanui...si pt caderea parului...am avut si eu probleme de genu asta, mi-am luat 1 mie de tratamente si fara folos...doar un singur tratament era bun pt parul meu: galbenus de ou, o lamaie si ulei de masline...folosesti de ori pe saptamana dupa ce te speli cu sampon...la mine a functionat,apoi nush la altcineva...depinde si de par...
sper ca rezolvi problema cat mai repede:X pupi
Xintia
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:04
Ne puteti adresa orice intrebari referitoare la produsele disponibile in cataloage sau in stoc si ptr. comenzi pe adresa noastra de email: afrodita.shop@yahoo.com . Asteptam sa ne vizitati si sa va oferim solutiile noastre competitive la blog-ul : www.afroditashop.blogspot.com
Cataloage si preturile in RON :

Produsele profesionale ptr par : L`oreal Professional -Expert Serie-Tecni.art-Artec Textureline , Tigi Bed Head -S Factor-Catwalk, Joico -K-pak-I.C.E, Schwarzkopf Professional-Bonacure-OSIS-got2Be, Wella Professional SYSTEM Professional-Biotouch-Color Preserv, L`oreal Natures Therapy-Technique , Matrix , Framesi Professional, Redken Woman & Men, Kerastase Paris , CHI Professional

Produse ptr machiaj : Lancome , L`oreal PARIS, M.A.C, Clinique , NEUTROGENA , Revlon , Estee Lauder , Elizabeth Arden, Bobbi Brown , Dior , Yves Saint Laurent , Chanel , Lancaster

Produse profesionale ptr unghii : O.P.I Manicure-Pedicure, Creative Nail Design , China Glaze , Orly , Seche USA , ESSIE , IBD Beauty Nails , EzFlow

Produse profesionale ptr vopsirea/decolorarea parului: Igora Royal Schwarzkopf Profesionnal, Suocolor-Majirel L`oreal Professionnel,Redken Color Fusion - Redken Professional Shades,CHI IONIC Permanent Shine Hair Color,Framesi Hair Color,Joico Professional Hair Color & Developer - Verocolor ,Matrix Professional HairColor,Paul Mitchell Professional Hair Color,Rusk Professional Hair Color,TIGI -"Colour with style",Wella Professional Color Koleston,Color Application Accessories -Redken,Tigi

Produse ptr ten acneic, uscat, sensibil,anti-age,cuperoza : Clinique, Lancome, Estee Lauder , Murad - Profesional skincare , Joey New York ,

Postat pe 5 Octombrie 2008 17:44
Pt. caderea parului: dupa ce ma clatesc bine, pun intr-un vas putin otet alimentar si apa si ma clatesc din nou. La mine a dat rezultate si parul este mai stralucitor
alynap25
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:29
aceeasi dilema o am si eu eu..as dori extensii de par nastural, din cele cusute, dar am auzit ca trebuie spalate doar la salon.
Pentru cele care au / avut extensii...cum le-ati intretinut? cat timp poti sta cu ele (eu nu as vrea sa renunt la ele...daca este posibil)?
Eu sunt din provincie, imi puteti recomanda un salon in Bucuresti de care ati fost multumite?
mncpopa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:06
Stie cineva unde as putea sa imi vand parul?! am coditele de cand m`am tuns :( sunt lungi si frumoase... Daca stie cineva vre-un salon sau pe cineva care cumpara par sa imi spuna! mercic
stefanya_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:03
ce bine ar fi fost daca descopeream discutia asta acum vreo 3 luni.... cand urma sa fiu mireasa si din motive obiective( par foarte rar, fir moale) mi-am pus extensii cu keratina. fericire mare cand am iesit pe usa salonului, mergeam mandra pe strada ca am ditamai claia de par. la primul spalat(avand si parul gras, trebuie sa ma spal cam 1 data la 2 zile) am fost putin dezamagita ca nu prea reuseam sa-l descurc, una peste alta coafura de mireasa a fost asa cum mi-am dorit, nu stiu ce ma faceam fara extensii. doar ca apoi parul a inceput sa creasca si sa se incalceasca la radacina- aceleasi probleme. ma chinuiam ore intregi sa descurc extensiile, din cauza parului incurcat mi se vedeau legaturile...groaznic!!!!! oribila experienta! acum doar ce am reusit sa mi le scot,dar ce e la halul meu nu va puteti imagina.... calti ca la oaie si resturi de keratina. mi-am pierdut rabdarea, asa ca daca nu reusesc prea curand sa-l descalcesc ma tund cheala!


ma bate gandul ca pe viitor sa le incerc pe cele cu clip on, dar inainte de asta tre` sa ma informez bine... dupa cum spunea Puffilici, ma tem ca va bate vantul si se vor vedea clipsurile.
apropo, se aplica usor?


Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:19
Oferta!!! Oferta!!! pun si vand extensii cu keratina la cel mai bun pret ....blonde si brunete!!Doar 5 lei noi suvita!!!contact: ID: hair_extensy
redvipera
Postat pe 30 Noiembrie 2008 23:20
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:36
eu una recomand extensiile clip on...nu se vad,nu se incurca (trb sa le speli asa cum iti speli si tu parul...sampon balsam) se pot coafa asa cum vrei si le poti da jos si pune cand vrei!!! nu sunt scumpe....au un pret chiar acceptabil...mai pt toate buzunarele...o investitie pe termen fff lung ;))
andreea_x
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:33
Vrei sa un PAR mai LUNG si mai BOGAT? Extensiile cu clips sunt solutia ideala!! Confectionate din PAR NATURAL 100%, aceastea se prind foarte usor si discret de parul tau in numai 3 minute, SCHIMBANDU-TI TOTAL LOOK-UL! Am toata gama de culori disponibila (de 45, 50, 55, 60 si 70cm) CALITATEA EXCEPTIONALA a acestor extensii (ceea ce le si deosebeste de celelalte de acest gen) este DURATA DE REZISTENTA si COMFORTUL asigurat de aceastea, facandu-va sa va simtiti ca si cum ar fi propriul dumneavoastra par!!! ARATI CA O VEDETA, TE SIMTI CA O VEDETA!! ATENTIE!! PRET PROMOTIONAL!! Ofer REDUCERI la 2 sau mai multe EXTENSII CUMPARATE!!! Nu pierde ocazia!! Contacteaza-ma pe adresa de mess: extensii_perfecte sau la nr de tel 0751.57.86.85
extensii_perfecte
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:16
Buna ,,, eu am avut extensi si mi-am distrus paru ingrozitor a trebui sa ma tund bob ca sa il pot salva,intradevar cand ai extensi park esti ileana consanzeana pacat ca iti strica paru ..acum mi-am luat extensi dar cu cleme sa vad cum or fi alea ...
nicole19_vl
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:27
Nu recomand nimanui asa ceva! Distruge parul. Am 2 cunostinte care si-au pus extensii si au suferit pe urma... destul cu parul lor.
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:04
eu folosesc extensii cu clips-on de aprox 6 luni si sunt foarte multumita....nu se incurca si foarte important nu se vad ...se aplica usor si se indeparteaza la fel de usor...
micutza_micutza
Postat pe 2 Februarie 2009 11:47
Extensii de par natural, de cea mai buna calitate, disponibil diferite culori si marimi (25 cm,45 cm, 50 cm, 60 cm, 75 cm). Vand extensii si pun extensii in Iasi si Bucuresti, la cele mai mici preturi de pe piata.
Daca va intereseaza scrieti-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com sau sunati-ma pe nr de tel: 0744 551225
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:33
Extensii de par natural, de cea mai buna calitate, disponibil diferite culori si marimi (25 cm,45 cm, 50 cm, 60 cm, 75 cm). Vand extensii si pun extensii (pe baze de capse) in Iasi si Bucuresti, la cele mai mici preturi de pe piata.
Daca va intereseaza scrieti-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com sau sunati-ma pe nr de tel: 0744 551225
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:40
Extensii de par natural, de cea mai buna calitate, disponibil diferite culori si marimi (25 cm,45 cm, 50 cm, 60 cm, 75 cm). Vand extensii si pun extensii (pe baze de capse) in Iasi si Bucuresti, la cele mai mici preturi de pe piata.
Daca va intereseaza scrieti-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com sau sunati-ma pe nr de tel: 0744 551225
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:40
imi poti spune si mie cum sunt cele cusute ? te rog :*

Postat pe 4 Februarie 2009 22:19
De la: _Jolie_, la data 2008-09-17 21:01:54Eu nu am avut extensii dar am prietene care si`au pus asa ceva si au fost incantate de rezultat doar in prima faza , cand au iesit din salon cu un par superb si aranjat perfect. Extensiile care se lipesc de firul tau natural de par nu sunt bune , indiferent ca sunt lipite cu keratina sau silicon....afecteaza foarte rau parul , nu am auzit nici macar o persoana care sa nu se planga de acest lucru. Daca vrei neaparat extensii cumpara din acelea cu clips , care se prind pe deasupra suvitei tale prin tot parul., acelea nu au cum sa afecteze parul pt ca nu sunt lipite. Acum , au si ele dezavantajele lor , daca nu ai parul foarte des poate sufla vantul si ti se vede clipsul cu suvita prin par Cred ca vin cel mai bine cand porti coada , ca sa o ai foarte lunga , daca asta iti doresti. Eu sunt multumita cu parul meu si mi se par extensiile mare bataie de cap...de ex astea cu clips trebuie sa le speli din cand in cand , sa le descurci , piepteni etc...



Ziceai ca nu ai vazut nici o persoana care sa nu se planga de asta..eu sunt una dintre ele...daca sti cum sa ai grija de ele (si nu'i musai sa le speli la salon) nu ai probleme.....si conteaza foarte mulkt cine ti le da jos...modul in care se dau jos....nu se ia solutia respectiva si se freaca de cheratina pana se dizolva cheratina pt ca asa o data cu ea se dizolva si parul tau....si asa risti sa ramai fara el...asa ca fiecare ar trb sa se documenteze foarte bine inainte de a face sau a spune ceva....;)
andreea_x
Postat pe 17 Februarie 2009 00:11
: EXTENSII NATURALE CU CLIP ON GASITI AICI : http://extensii-clip.blogspot.com
Charmmy
Postat pe 17 Februarie 2009 10:11
De la: Charmmy, la data 2009-02-17 10:11:09 : EXTENSII NATURALE CU CLIP ON GASITI AICI : http://extensii-clip.blogspot.com
niko8
Postat pe 17 Februarie 2009 10:15
eu mi-am pus extensi suvita cu suv. dar nu sant cusute sant legate de par nici eu nu stiam cum e si mi-m zis sa le inerc se pot tine pana la 6 luni dar nu se poate pieptana parul de la radacina mai de jos putin cam dor usturanu f.tare au avantaje dar si dezavantaje .....si o prietena dea mea sia pus par lung cusut il avea scurt dar doare f.tare mai ales cand dormi si stai pe el si se tine pana la 3 luni .
artemi
Postat pe 21 Februarie 2009 22:35
NOI AVEM LA SALON EXTENSII PAR NATURAL PE MICRO RING CARE NU DAUNEAZA DELOC FIRULUI DE PAR ALLBEAUTYLINE
all_beautyline
Postat pe 25 Februarie 2009 19:39
vreau si eu un filmulet cu aplicarea unor estensi cusute va rog sau un loc unde se pot aplica pt ca,caut de o luna si nu stie nimeni

Postat pe 13 Martie 2009 23:28
De la: artemi, la data 2009-02-21 22:35:04eu mi-am pus extensi suvita cu suv. dar nu sant cusute sant legate de par nici eu nu stiam cum e si mi-m zis sa le inerc se pot tine pana la 6 luni dar nu se poate pieptana parul de la radacina mai de jos putin cam dor usturanu f.tare au avantaje dar si dezavantaje .....si o prietena dea mea sia pus par lung cusut il avea scurt dar doare f.tare mai ales cand dormi si stai pe el si se tine pana la 3 luni .


buna.esti din bucuresti?cat te au costat extensiile astea legate(manopera+par) si daca esti din bucuresti unde ti le ai pus?multuemsc,
elisa_me
Postat pe 28 Martie 2009 04:45
extensiile cu clip cad repede sau tin o zi?trebuiesc indeplinite anumite conditii?????strica parul?il subtiaza??tine tensiune??te doare capul??????
kudika004836
Postat pe 29 Martie 2009 11:58
De la: medeea01, la data 2009-03-28 04:45:07
De la: artemi, la data 2009-02-21 22:35:04eu mi-am pus extensi suvita cu suv. dar nu sant cusute sant legate de par nici eu nu stiam cum e si mi-m zis sa le inerc se pot tine pana la 6 luni dar nu se poate pieptana parul de la radacina mai de jos putin cam dor usturanu f.tare au avantaje dar si dezavantaje .....si o prietena dea mea sia pus par lung cusut il avea scurt dar doare f.tare mai ales cand dormi si stai pe el si se tine pana la 3 luni .


buna.esti din bucuresti?cat te au costat extensiile astea legate(manopera+par) si daca esti din bucuresti unde ti le ai pus?multuemsc,
buna si tie.nu sant din bucuresti locuiesc in alta tara aici sant preturi cuprinse intre0,80 de centi si 4-5 euro.eu mi-am pus cu 2 euro bucata 15 suvite dar pot sa-ti spun ca dupa 15 zile leam dat jos pt. ca se vedeau f. tare legaturile parul a crescut si parca aveam niste noduri in cap toata lumea ma intreba ce am in cap.au fost puse deasupra poate daca erau sub par nu sar fi vazut dar asa nu se vedeau suvitele.si prietena mea lea dat jos o durea capu f.tare nu a suportat .eu una nu as sfatui pe nimeni sa-si puna asa ceva pt.ca sant numai dezavantaje pt. par .cade si f.mult dupa,dar asa santem noi femeile nu santem multumite niciodata mereu vrem sa fim mai frumoase.....(manopera nu am platit numai pretul suvitelor 30 de euro,si cand le-am dat jos nimic a intrat tot in acelasi pret totul)nu stiu daca ti-am fost de mare ajutor.
artemi
Postat pe 30 Martie 2009 16:51
De la: artemi, la data 2009-03-30 16:51:08
De la: medeea01, la data 2009-03-28 04:45:07
De la: artemi, la data 2009-02-21 22:35:04eu mi-am pus extensi suvita cu suv. dar nu sant cusute sant legate de par nici eu nu stiam cum e si mi-m zis sa le inerc se pot tine pana la 6 luni dar nu se poate pieptana parul de la radacina mai de jos putin cam dor usturanu f.tare au avantaje dar si dezavantaje .....si o prietena dea mea sia pus par lung cusut il avea scurt dar doare f.tare mai ales cand dormi si stai pe el si se tine pana la 3 luni .


buna.esti din bucuresti?cat te au costat extensiile astea legate(manopera+par) si daca esti din bucuresti unde ti le ai pus?multuemsc,
buna si tie.nu sant din bucuresti locuiesc in alta tara aici sant preturi cuprinse intre0,80 de centi si 4-5 euro.eu mi-am pus cu 2 euro bucata 15 suvite dar pot sa-ti spun ca dupa 15 zile leam dat jos pt. ca se vedeau f. tare legaturile parul a crescut si parca aveam niste noduri in cap toata lumea ma intreba ce am in cap.au fost puse deasupra poate daca erau sub par nu sar fi vazut dar asa nu se vedeau suvitele.si prietena mea lea dat jos o durea capu f.tare nu a suportat .eu una nu as sfatui pe nimeni sa-si puna asa ceva pt.ca sant numai dezavantaje pt. par .cade si f.mult dupa,dar asa santem noi femeile nu santem multumite niciodata mereu vrem sa fim mai frumoase.....(manopera nu am platit numai pretul suvitelor 30 de euro,si cand le-am dat jos nimic a intrat tot in acelasi pret totul)nu stiu daca ti-am fost de mare ajutor.



mi ai fost.iti multumesc ca mi ai raspuns.eu am mai avut o data extensii cusute dar din pacate erau cusute doar in spate si in fata tot par scurt aveam.tipa care mi le a pus stia sa impleteasca si sa coase dar nu mai pusese extensii niciodata asa ca ne am dat noi cu pararea si a iesit prost.dar in rest nu am avut probleme decat in ceea ce priveste calitatea parului.
elisa_me
Postat pe 31 Martie 2009 18:47
Buna. Nu stiu daca a ma spus cineva mai sus despre asta.. uite acum zile am devenit din blonda bruneta, prin vopsea , pt ca naturala totblonda am ramas ..... am parul undeva cu o palma mai js de umeri.... si cautand pe internet m gasit un site sa cumpar extensii.... nu am aut prea mare incredere dar totusi am cumparat..... am facut comanda luni, mi-au venit marti... ma costat 330 lei... au 50 de cm... ceea ce inseamna... pana la jumatatea spatelui..... sunt SUPER BUNE.... si nu spun asta pt ca vreau sa le cumperi pt ca nu ma ajuta cu nimic ca nu le vand eu.... i pt chiar sunt.... sunt din par natural 100%.... sunt pur is simplu superbe.... se prind in 5 minute dupa ceas.... sunt pe clipsuri si intradevar tin! pe site vei gasi si ajutoare pt cum se pun extensiile
mai jos este site-ul
http://extensii-par.webs.com/cumsefolosesc.htm


te pup si sper sa iti fie de ajutor

alexandra007
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masaj anticelulitic 50 LEI/ 60 min. piata romana 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:11
prolactina marita 3 De la: Diavolyta_ 5 Mai 2009 18:20
Produse profesionale pentru par Tigi Fudge Joico Senscience 1 De la: Heidi_85 8 Ianuarie 2010 23:10
Cat de rusinos si cat de actual ? 2 De la: happyastrid 14 Noiembrie 2015 16:39
vopsirea parului cu henna 45 De la: HABIBA_CHANDRAMUCKI 16 Octombrie 2013 19:53