Setari Cookie-uri

Am sa ma sinucid pentru ca sant bolnav de SCLEROZA MULTIPLA

La varsta de 15 ani am aflat ca sufar de aceasta maladie , medicii imi spuneau ca RAUL vine in jurul varstei de 40 de ani. Atunci m-am hotarat sa nu macasatoresc niciodata si sa nu am copii ca nu cumva sa-mi mosteneasca boala. Am reusit! Sant singur si nimeni nu va suferi in urma mea.Consider ca am castigat o batalie cu boala , NU VA FI MOSTENITA. Nu ampe nimeni care sa-mimaispuna cate o vorba buna Imi cam lipseste . Dar stiu ca nu va plange nimeni in urma mea . Acest gand imi umpleinima de bucurie.Pana acumafost binisor ca am avut putere de munca ca sa-mi castig bani cu care sa-mi platesc chiria .Am incercat sa obtin o locuinta sociala dar cei de la spatiul locativ mi-au alungat sperantele unei repartitii . Sper sa nu ma paraseasca puterile dintr-o data ca sa pot sa ma sinucid cu zambetul pe buze ca am ucis boala.
sulumorudar
Postat pe 7 Ianuarie 2009 04:12
go ahead....cine te opreste

sau astepti sa planga strainii de pe net pentru tine????????????
kitty_krieger
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:44
poate ca raul cel mai mare nu o sa vina in jurul varstei de 40 de ani cum pot ei sa anticipeze de la 15 la 40? cred ca depinde de organism...
iar faza cu sinuciderea ... poate nu esti atat de puternic precum credeai...daca cedezi acum..iar sincera sa fiu unui om care are probleme nu poti sa ii dai un sfat iar daca el si-a pus in cap sa se sinucida are si alte probleme...
coffeeta
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:50


Exista forumuri speciale unde se discuta "serios" despre asta...si
unde te poti intalni cu persoane care vor acelasi lucru ;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:53
Chiar nu ai pe nimeni? Parinti, rude, prieteni?
Uite, ai prietenii de pe forum.Mai bine vorbeste cu noi si intre timp mai mergi la doctor, cine stie, poate a aparut o cura de vindecare.
micabis
Postat pe 10 Ianuarie 2009 07:48
Mda.... nici eu nu prea inteleg ce astepti de la noi....
Daca decizia e luata si asta e singura solutie, atunci incearca sa te distrezi cat poti pana vine momentul. Adica mi se pare ridicol acum sa traiesti fiecare zi anticipand momentul ala. Toti murim, toti stim asta, dar nu stam sa ne gandim incontinuu la asta... Fa si tu la fel.
Distractie maxima iti doresc.
Dor_a
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:10
nu cred ca anticipeaza momentul mortii ci momentul in care va fi orb intr-un scaun cu rotile singur pe lume si incapabil sa duca chiar si un dumicat la gura pentru ca nu-l vor mai ajuta nici mainile...

eu zic totusi sa nu ... si mai zic ca e greu sa fi singur si pentru cineva sanatos, dar pentru cineva bolnav care stie in ce fel i se va schimba viata...
nu cred ca e o fericire pentru nimeni sa stie ca se indreapta spre asa ceva, poate noi ceilalti speram ca nu vom ajunge dar cand stii ca e doar o problema de timp si timpul e din ce in ce mai scurt cred ca e intr-adevar groaznic.
eu zic sa fi optimist, bucura-te de tot ce ai si de tot ce poti, daca ai asa ceva nu pot sa spun ca va fi bine, ca nu va fi, dar macar vei avea amintiri frumoase si poate iti vei gasi linistea intr-un fel.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 01:59
Pierderea facultatilor mintale este una din manifestarile bolii. Cum crezi ca un om intr-o astfel de situatie mai are amintiri? In cazul meu , optimismul inseamna naivitate. O varianta optima este doar moartea inaintea manifestarilor totale ale bolii.
sulumorudar
Postat pe 15 Ianuarie 2009 21:26
De la: sulumorudar, la data 2009-01-15 21:26:17 Pierderea facultatilor mintale este una din manifestarile bolii. Cum crezi ca un om intr-o astfel de situatie mai are amintiri? In cazul meu , optimismul inseamna naivitate. O varianta optima este doar moartea inaintea manifestarilor totale ale bolii.


Atunci fa ce ai dorit inainte sa mori - viziteaza lumea, sau mai stiu eu ce.
Kathara
Postat pe 15 Ianuarie 2009 21:28
De la: sulumorudar, la data 2009-01-15 21:26:17 Pierderea facultatilor mintale este una din manifestarile bolii. Cum crezi ca un om intr-o astfel de situatie mai are amintiri? In cazul meu , optimismul inseamna naivitate. O varianta optima este doar moartea inaintea manifestarilor totale ale bolii.


nu se intampla deodata, se intampla treptat, asa ca pana la un punct vei avea amintiri; fi optimist ca poate medicina va avea intr-un an, doi, trei nu leacul ci macar mijlocul de a sustine boala; fi optimist ca poate te ajuta Dumnezeu si mori de gripa; fi optimist ca poate vine sfarsitul ala al lumii si oricum crapam toti.

ori nu! vezi ca daca inghiti vreo 50 din banalele aspirine dai coltu' intr-o ora, fara chinuri si fara alte batai de cap. deci succes.

Postat pe 16 Ianuarie 2009 00:51
nu poti renunta la lupta cu greul vietii acum ! viata e frumoasa asa cum iti este oferita cu bune si cu rele ...nu anticipa momentul ,,acela'', nu-ti provoca singur moartea, sinuciderea nu-i o solutie chiar daca starea ta de sanatate te detemina. lasa firul vietii sa curga pana in ,,acel moment''..ai sa vezi ca nu se sfarseste acolo , e mai lung de atat , ai incredere in Dumnezeu !
cypyk
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:57
eu nu stiu cum ii puteti vb asa bietului om,poate ca el nu o fii in deplina facultate mintala,dar noi suntem si inloc sa il incurajam sau in cel mai rau caz sa ignoram mesajul lui,voi il indemnati sa se sinucida,nu vreau sa judec pe nimeni dar haideti sa fim un pic mai intelegatori cu oamenii singuri si cu probleme ca intr-un fel sau altul astea sunt cateva din motivele care ne-au adus pe multi dintre noi pe site asta,nu cred ca suntem aici ca sa judecam,sa ne batem joc,sa ne certam si in cel mai rau caz sa facem un om sa sufere si mai mult decat sufera deja,suntem aici sa ne ajutam unii pe alti si sa castigam niste prietenii sau cel putin sa primim niste sfaturi sincere din partea unor oameni care doresc sa faca bine!parerea mea este sa nu iti pierzi credinta si nici speranta in d-zeu,fiecare om a venit pe pamantul asta cu un scop,da dovada de curaj,eu una te admir pt ca ai ajuns pana aici,lupta si nu renuta!nu lasa boala sa te invinga,lasa-ti familia sa te iubeasca pt ca la sfarsit fiecare din ei vor avea cate ceva din tine in inima lor,macar asa pleci stiind ca ai lasat ceva in urma ta!si nu uita:cu totii vom parasi pamantul asta mai devreme sau mai tarziu,asa ca hai sa lasam ceva in urma noastra si nu averii si alte lucruri nesemnificative ci oamenii care ne iubesc si ne vor purta mereu in suflet indiferent daca vom fii langa ei sau nu!
lostangel86
Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:07
sunt multi oameni bolnavi, unii mai putin grav, alti ...
problema lui nu e ca e bolnav ci ca e inrait si incrancenat.
am cunoscut cu ceva vreme in urma doi frati gemeni, baiat si fata, care mostenisera o ingrozitoare boala - pana la 5 ani au fost copii normali apoi in cateva luni au ajuns in scaune cu rotile si medicii le-au spus ca ajung la maxim 18 ani iar starea lor se va agrava dramatic pe masura trecerii timpului. nu au avut acei 15 ani de copilarie, nu au avut nimic, doar o mama disperata care ii cara de colo-colo doborata de vinovatie desi purtatorul bolii fusese tatal.
sorin s-a stins pe la 17 ani; luminita a supravietuit spre uimirea tuturor pana aproape de 22. nu am vazut niciodata, dar niciodata un om mai echilibrat, mai optimist, mai bun.
totdeauna incerca sa ajute, sa se implice in ceva, sa lase o amintire frumoasa in sufletele unor oameni la fel de amarati ca si ea. si reusea.
parca o vad si azi, radea din orice si se bucura de orice, stia ca timpul ei e scurt si incerca atat cat putea sa se bucure de viata si sa ii bucure pe cei din jur.
nu am simtit pe pielea mea cum e sa ticaie ceasul din ce in ce mai tare dar am avut sub ochi ani de zile asa ceva si pot sa spun ca a murit impacata cu ea insasi si cu tot universul.
"bietul om" poate face ceva bun cu portia lui de viata, atata cata e; el insa a ales sa nu faca asta; a ales sa traiasca in "partea intunecata a lunii". nici macar nu ne intreba nimic, doar ne comunica incrancenat hotararea lui. noi nu putem sa il ajutam. ne pare rau.
dar stiu ca fericirea omului sta in fericirea oamenilor si daca incerci sa ii faci pe altii fericiti vei gasi poate un rost si vietii tale.

Postat pe 17 Ianuarie 2009 04:28
Am eu o banuiala ca daca ai fi fost tu in locul lui ai fi fost mai putin ,,blanda si buna".

Nu vad in ce consta rautatea lui - ba dimpotriva, mi se pare un om responsabil, ceea ce nu-i putin lucru.
Kathara
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:54
nu am spus rau, am spus inrait, e o diferenta ca de la cer la pamant.
el insusi spune ca nu are pe nimeni, ca traieste singur, ca munceste ca sa-si acopere o chirie ceea ce inseamna ca s-a afundat in munca, ca nu are cine sa-i spuna si lui o vorba buna.
da, e un lucru responsabil sa nu faci copii cand stii ca poti sa le dai un astfel de "dar" dar nu vad unde e responsabilitatea in faptul ca boala a devenit o axis mundi.
unde e responsabilitatea in faptul ca in loc sa isi faca prieteni, sa vorbeasca cu altii, sa ajute pe altii, el si-a pus ca si guvernator al vietii sinuciderea???
el si-a facut un plan si aici doar l-a comunicat; nici macar n-a spus ca ar dori sa ii spuna si lui cineva o vorba buna desi a recunoscut ca ii lipseste sau ca si-ar dori sa cunoasca oameni; n-a intrebat si n-a cerut nimic, nici macar o parere.
eu am spus mai sus ca nu stiu cum e sa ti se intample dar am avut oameni apropiati care au suferit si au murit asa ca ii inteleg suferinta si temerile; am vrut sa fie o punte de comunicare dar s-a scuturat foarte repede.
poate eram blanda si buna, poate nu, nu stiu ca nu sunt in situatia asta; dar cu siguranta macar incercam.

Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:37
De la: sulumorudar, la data 2009-01-07 04:12:23 La varsta de 15 ani am aflat ca sufar de aceasta maladie , medicii imi spuneau ca RAUL vine in jurul varstei de 40 de ani. Atunci m-am hotarat sa nu macasatoresc niciodata si sa nu am copii ca nu cumva sa-mi mosteneasca boala. Am reusit! Sant singur si nimeni nu va suferi in urma mea.Consider ca am castigat o batalie cu boala , NU VA FI MOSTENITA. Nu ampe nimeni care sa-mimaispuna cate o vorba buna Imi cam lipseste . Dar stiu ca nu va plange nimeni in urma mea . Acest gand imi umpleinima de bucurie.Pana acumafost binisor ca am avut putere de munca ca sa-mi castig bani cu care sa-mi platesc chiria .Am incercat sa obtin o locuinta sociala dar cei de la spatiul locativ mi-au alungat sperantele unei repartitii . Sper sa nu ma paraseasca puterile dintr-o data ca sa pot sa ma sinucid cu zambetul pe buze ca am ucis boala.


...cum sa te sinucizi mai omule !! tu te auzi ce spui??? cred ca nu realizezi ca VIATA este ceva de care trebuie sa te bucuri in fiecare zi...fara sa te gandesti la lucruri negativiste....ok, toata lumea are probleme dar incercam sa la depasim cum putem...esti bolnav..ok...de ce nu incerci sa mergi la doctor?poate a mai avansat tehnica intre timp ... pana atunci de ce sa te gandesti la lucruri asa aiurite?mai intri aici stai de vorba cu noi.... si mai uiti de cele rele
lusha_ubitik
Postat pe 17 Ianuarie 2009 19:53
Cum mai esti,Radu.... ?
liza24_84
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:17
degeaba dam noi sfaturi despre cat de puternici trebuie sa fim in orice situatie si cum nu trebuie sa ne lasam doborati de boli necrutatoare.daca nu suntem in locul celui care sufera,nu avem cum sa stim prin ce trece si de ce gandeste asa.e simplu sa judecam si sa respingem si sa spunem: du-te si omoara-te!
dar e greu sa fim alaturi de cel ce se gaseste in situatii disperate.sinuciderea nu e un lucru bun si nicidecum o optiune,insa nu cred ca stim cat de mult sufera cel care a deschis topicul.

Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:25
De la: alex_baiasu10, la data 2009-01-19 17:25:15degeaba dam noi sfaturi despre cat de puternici trebuie sa fim in orice situatie si cum nu trebuie sa ne lasam doborati de boli necrutatoare.daca nu suntem in locul celui care sufera,nu avem cum sa stim prin ce trece si de ce gandeste asa.e simplu sa judecam si sa respingem si sa spunem: du-te si omoara-te!
dar e greu sa fim alaturi de cel ce se gaseste in situatii disperate.sinuciderea nu e un lucru bun si nicidecum o optiune,insa nu cred ca stim cat de mult sufera cel care a deschis topicul.


Ai dreptate in tot ce spui,dar avem datoria sa il sfatuim si sa fim cum putem alaturi de el...Uneori un simplu cuvant valoreaza nespus de mult...
liza24_84
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:38
De la: liza24_84, la data 2009-01-20 11:38:24
De la: alex_baiasu10, la data 2009-01-19 17:25:15degeaba dam noi sfaturi despre cat de puternici trebuie sa fim in orice situatie si cum nu trebuie sa ne lasam doborati de boli necrutatoare.daca nu suntem in locul celui care sufera,nu avem cum sa stim prin ce trece si de ce gandeste asa.e simplu sa judecam si sa respingem si sa spunem: du-te si omoara-te!
dar e greu sa fim alaturi de cel ce se gaseste in situatii disperate.sinuciderea nu e un lucru bun si nicidecum o optiune,insa nu cred ca stim cat de mult sufera cel care a deschis topicul.


Ai dreptate in tot ce spui,dar avem datoria sa il sfatuim si sa fim cum putem alaturi de el...Uneori un simplu cuvant valoreaza nespus de mult...


corect! trebuie sa il si incurajam sa nu se mai gandeasca la sinucidere.eu ma legam mai mult de cuvintele grele pe care i le-au scris anumite persoane pe la inceputul topicului.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 13:58
De la: alex_baiasu10, la data 2009-01-20 13:58:08
De la: liza24_84, la data 2009-01-20 11:38:24
De la: alex_baiasu10, la data 2009-01-19 17:25:15degeaba dam noi sfaturi despre cat de puternici trebuie sa fim in orice situatie si cum nu trebuie sa ne lasam doborati de boli necrutatoare.daca nu suntem in locul celui care sufera,nu avem cum sa stim prin ce trece si de ce gandeste asa.e simplu sa judecam si sa respingem si sa spunem: du-te si omoara-te!
dar e greu sa fim alaturi de cel ce se gaseste in situatii disperate.sinuciderea nu e un lucru bun si nicidecum o optiune,insa nu cred ca stim cat de mult sufera cel care a deschis topicul.


Ai dreptate in tot ce spui,dar avem datoria sa il sfatuim si sa fim cum putem alaturi de el...Uneori un simplu cuvant valoreaza nespus de mult...


corect! trebuie sa il si incurajam sa nu se mai gandeasca la sinucidere.eu ma legam mai mult de cuvintele grele pe care i le-au scris anumite persoane pe la inceputul topicului.


Mi-am dat seama la ce te-ai referit..dar am tinut sa mentionez si asta :)
liza24_84
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:02
Salut!
Cunosc si eu cat de cat simptomele acestei boli, am un caz in familie.
Nu iti voi spune ca a te sinucide din cauza unei boili e ceva nebunesc... scleroza multipla este o boala grea, si stiu ca este foarte dificil sa iti mentii o stare de spirit buna in conditiile unei astfel de boli, si mai ales daca esti singur si nu ai nici un sprijin.
Dar mai stiu ca simptomele oricarei boli, ORICAT DE GRAVA AR FI EA, pot fi considerabil diminuate printr-o atitudine mentala pozitiva (iar aici stau marturie numeroasele cazuri de diferite boli, printre care si CANCER in care s-au inregistrat vindecari "miraculoase").
In al doilea rand, fie esti gresit informat despre aceasta boala, fie informatiile pe care tu le cunosteai sunt depasite de noi descoperiri medicale. SCLEROZA MULTIPLA NU DETERMINA PIERDEREA FACULTATILOR MINTALE SI NICI NU ESTE EREDITARA.
Poti fii pus la punct mult mai usor cu privire la ultimele noutati despre aceasta boala, inscriindu-te in SOCIETATEA DE SCLEROZA MULTIPLA DIN ROMANIA (SSMR) - http://www.smromania.ro/.
In aceasta asociatie vei gasi nu numai informatiile de care ai nevoie referitoare la boala, ci si foarte multi prieteni, care sufera si ei, la fel ca si tine - veti putea fi sursa de intr-ajutorare si alinare unii pentru ceilalti. In plus, aceasta asociatie, cu sediul la Oradea, are filiale in aproape toate centrele urbane importante din tara, asa ca te poti inscrie la centrul cel mai apropiat de orasul in care locuiesti.
Sper ca informatiile furnizate de mine iti vor fi de folos, dar nu uita ca cel mai important factor in lupta cu o boala, este o atitudine mentala potrivita, iar daca crezi ca tu vei castiga lupta cu ea sinucigandu-te, te inseli! In cazul asta, castigatorul va fi ea, nu tu!
In plus, sunt ferm convinsa ca nu iti doresti de fapt moartea (altfel, nu te-ai mai fi obosit sa ne scrii noua, ci ai fi actionat direct, nu-i asa?). Ceea ce iti doresti de fapt, sunt prieteni, o vorba buna, un umar pe care sa plangi...pentru ca, pana la urma esti om si ai nevoie de toate aceste lucruri, toti avem nevoie de ele... Si sper ca in SSMR sa gasesti prietenii de care ai nevoie, precum si o raza de speranta si lumina in viata ta! Dar nu uita, de tine depinde totul! :)
Numai bine iti doresc!
AndreeaGF
Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:51
HEEEEEI ! CE-I IN MINTEA TA? CUM SA TE SINUCIZI? DU-TI CRUCEA PINA LA CAPAT ASA CUM FACEM TOTI ! NU ESTI SINGURUL CXARE E SINGUR PE LUME. EXISTA INSTITUTII SPECIALIZATE- ASISTENTA SOCIALA A PRIMARIEI DIN LOCALITATEA UNDE LOCUIESTI, AI POSIBILITATEA DE A FI INGRIJIT DE UN ASISTENT SOCIAL... SINT MULTE VARIANTE . FI BARBAT CE DUMNEZEU; CU TOTII AVEM O BOALA SAU ALTA DAR " PLECAM " ATUNCI CIND NE CHEAMA DUMNEZEU NU CIND VREM NOI. ADRESA MEA DE EMAIL: modilca_melania@yahoo.com de la 8 la 16:30 putem discuta. NU FI LAS . SALUTARI.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:28
prima oara cand am scris la acest topic nu am stiu ce sa iti raspund...dar m-am gandit si nu pot sa te incurajez sa renunti la viata cand altii ar da orice sa mai traiasca o ora..o zi...o luna....nu te pot incuraja nici sa traiesti intr-un chin pt ca asta nu se mai numeste viata....si nimeni nu poate sa iti vanda vise si sperante ca va fi bine...dar nici nu te putem incuraja la sinucidere...putem doar sa fim aici ...sa vb... dar nu putem fi partasi la moartea ta sau la viata ta traita in chinuri....
coffeeta
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:08
Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:13
Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:13
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 13:13:05Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...


eu una personal nu inteleg de ce vrea sa ne faca partasi la moartea lui?!
coffeeta
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:17
De la: coffeeta, la data 2009-01-21 13:17:06
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 13:13:05Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...


eu una personal nu inteleg de ce vrea sa ne faca partasi la moartea lui?!

Pentru ca de fapt vrea sa i se spuna sa nu o faca... si noi ne-am apucat sa-i spunem fix de-a'ndoaselea... Ceva-mi spune ca alta reactie astepta el...
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:41
De la: coffeeta, la data 2009-01-21 13:17:06
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 13:13:05Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...


eu una personal nu inteleg de ce vrea sa ne faca partasi la moartea lui?!

ufff, ma bucur sa vad ca nu sunt singura ciudata :D
pe un forum "normal" acest topic ar fi fost sters si utilizatorul banat...pe un forum normal...
iar eu am comentat ceea ce am comentat din doua motive:
1. astfel de topicuri imi creeaza greata fizic
2. speram ca alti utilizatori sa nu-i ofere ceea ce cauta el, astfel alimentandu-i tendintele sinucigase...

PS: dragii mei, nu tot ce zboara se mananca
kitty_krieger
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:13
De la: iry24, la data 2009-01-21 14:13:46
De la: coffeeta, la data 2009-01-21 13:17:06
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 13:13:05Coffeeta, stii ce? Eu cred ca ne batem... degetele degeaba... Daca a hotarat, stie ce are de facut... Totusi, eu stiu ca cei hotarati nu mai discuta. Pentru ei hotararea e luata si subiectul inchis... De unde deduc ca reactia ta de a-l incuraja a fost cea buna...


eu una personal nu inteleg de ce vrea sa ne faca partasi la moartea lui?!

ufff, ma bucur sa vad ca nu sunt singura ciudata :D
pe un forum "normal" acest topic ar fi fost sters si utilizatorul banat...pe un forum normal...
iar eu am comentat ceea ce am comentat din doua motive:
1. astfel de topicuri imi creeaza greata fizic
2. speram ca alti utilizatori sa nu-i ofere ceea ce cauta el, astfel alimentandu-i tendintele sinucigase...

PS: dragii mei, nu tot ce zboara se mananca


cred ca toti avem probleme mai grave sau mai putin grave..poate toti ne-am saturat la un moment dat de viata...acum na daca am ceda toti nervos...am fi o planeta de sinucigasi....
coffeeta
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum "te ridici "? 16 De la: oana84onutza 14 Martie 2010 00:48
Rochii de mireasa si de ocazie din America 2 De la: pisicuta_razboinica 9 Martie 2009 21:08
Hello!Vreau sa spun ca ideile de cadouri pentru Mos Nicolae,Mos Craciun sunt absolut minunate si reusite totodata!Daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa imi spuna de unde se pot cumpara,de exemplu setul acela de la Philips,sunt foarte incantata de el!Va 4 De la: Dontyyy 3 Decembrie 2009 13:02
Cadouri inedite pentru copii 7 De la: pisicuta_razboinica 19 Iulie 2009 22:59
Cat de bune sunt acele cursuri Eurocor? 2 De la: grasshopper 16 Iulie 2010 10:26