Setari Cookie-uri

toate natiile de carti on-line

scapa de mersul prin librarii si de timpul pe care il pierzi in cautareaa unei anumite carti sau a unui autor sau etc.....acum gasesti pe supercarti tot ce vrei de la carti pentru piticoti pina la carti de specialitate.ce mai astepti?app...daca ma intrebi pe mine sunt si un pic mai ieftine decat in librarii.....mi-am luat o carte de drept privat roman cu 40 de lei pe cand in librarie era 50 de lei.deci?tu alegi.mergi prin librarii sau iti iei carti de pe http://www.supercarti.ro/index.html?ref=oana_barbu intrun mod mai comod mai ieftin si mai rapid?
bily_badboy
Postat pe 17 Martie 2009 15:59
E nu chiar toate natiile. Am primit si eu mail-ul respectiv si m-am uitat un pic sa vad despre ce e vorba.
Eu sunt pasionata de istoria religiilor spre exemplu (indeosebi iudaism, crestinism, islam) si nu am gasit ceva din cale afara de interesant. Editura Hasefer, ca sa dau un exemplu, lipsea cu desavarsire.
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca pentru mine este o reala placere sa umblu prin librarii ...
Plus ca am posibilitatea de a citi dintr-o carte inainte de a o cumpara, ceea ce la preturile actuale nu e deloc de neglijat. O carte poate sa mi se para interesanta, dar sa nu gasesc in ea informatia de care am nevoie.
Asa ca ... haideti la shoping in librarii si nu on-line.
daniela_ep2003
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:08
De la: daniela_ep2003, la data 2009-04-14 08:08:22E nu chiar toate natiile. Am primit si eu mail-ul respectiv si m-am uitat un pic sa vad despre ce e vorba.
Eu sunt pasionata de istoria religiilor spre exemplu (indeosebi iudaism, crestinism, islam) si nu am gasit ceva din cale afara de interesant. Editura Hasefer, ca sa dau un exemplu, lipsea cu desavarsire.
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca pentru mine este o reala placere sa umblu prin librarii ...
Plus ca am posibilitatea de a citi dintr-o carte inainte de a o cumpara, ceea ce la preturile actuale nu e deloc de neglijat. O carte poate sa mi se para interesanta, dar sa nu gasesc in ea informatia de care am nevoie.
Asa ca ... haideti la shoping in librarii si nu on-line.


Ooo, da! Si mie imi place sa citesc din carti inainte de a le cumpara...
Si - ca veni vorba de carti on-line - mai sunt si cele pe care le poti descarca pe gratis de pe anumite site-uri... (si chiar "toate natiile", pentru ca sunt in toate limbile)
Dor_a
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:32
parerea mea...citind varti online vom uita sa mai rasfoim o carte! mie imi place cum miroase o carte, a tipografie, a hartie...imi place sa am o biblioteca frumoasa, si mi-o maresc la fiecare salariu cu macar inca o carte. imi place sa fac notiite, sa subliniez un citat...in plus si asa calculatorul ne ia o buna parte din timp, ochii obosesc, nu mai bine citim o cate la umbra unui copac?
Lulli
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:15
De la: Luli2, la data 2009-04-14 11:15:17parerea mea...citind varti online vom uita sa mai rasfoim o carte! mie imi place cum miroase o carte, a tipografie, a hartie...imi place sa am o biblioteca frumoasa, si mi-o maresc la fiecare salariu cu macar inca o carte. imi place sa fac notiite, sa subliniez un citat...in plus si asa calculatorul ne ia o buna parte din timp, ochii obosesc, nu mai bine citim o cate la umbra unui copac?


Ideal asa ar fi... Asta cand nu esti nomad, Luli...
Altfel... cartile pe care le cumperi in locul asta, aici raman cand tu pleci... Cantaresc prea mult si cargo-ul se plateste pe kg.
Dar intr-un laptop incap biblioteci intregi... Si ceea ce conteaza e ceea ce-ti RAMANE dupa ce ai citit o carte, nu neaparat cartea in sine... Mde, trebuie sa ne adaptam...
Dor_a
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:27
Dora, cred ca depinde si de perspectiva din care privesti situatia. am spus ca eu asa prefer si poate ca e din cauza ca am terminat litere si lucrez in continuare in acest domeniu. De exemplu, eu fac un doctorat al carui corpus este presa scrisa. sincer, am incercat sa accesez varianta online a fiecarui ziar, reviste, etc. n-am putut lucra! asa ca, mi-am carat ziarele pentru ca altfel simt ca pot vedea si intelege ceea ce vrea sa transmita continutul unei carti, al unui articol, etc. prietenul meu prefera sa citeasca in format electronic...ami-a duc aminte cu drag ca la ultima vizita in Franta mi-am cumparat carti ca o nebuna! la urma am observat ca depasesc limita permisa pt kg la bagaje pentru avion. nici o problema! mi-am lasat acolo hainele, papucii, dar am luat cartile!
Lulli
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:54
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fata de fum 15 De la: kudika_nikole 2 Ianuarie 2012 20:34
Help ?! 28 De la: yumalai 19 Ianuarie 2010 11:51
Reperele copilariei romanesti 3 De la: anastasia_m 12 Ianuarie 2011 16:06
Carti cu tematica spirituala, astrologie, dezvoltare personala 22 De la: solitary_devil 24 Februarie 2010 12:33
Nicolae Manolescu - Istoria criticã a literaturii române 298 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:48