Setari Cookie-uri

orgoliul...........greu de invins!!!!

Si cand spun asta ma gandesc mai ales la baieti....deoarce de curand am trait o experienta destul de cidata pe care nici in momentul de fata nu am reusit sa o inteleg.......este foarte lunga povestea asa ca o sa fiu cat mai scurta posibil.....am fost cu un tip 2luni in care ne-am certa de vreo 3 ori dar de fiecare data ne-am impacat pe parcursul acestei relatii am aflat ce el mai are pe altcineva...bineinteles cand am auzit acest lucru ne-am despartit......insa la numai cateva zile am afat un lucru destul de ciudat el statea cu acea fata fiinca ii era frica sa nu de omoare fiindca il amenintase ca isi ia viata daca o paraseste. El a recunoscut totul si mi-a sp k ii era frica sa-mi spuna acest lucru fiindca stia ca o sa ne despartim si el pe mine ma iubeste si ca daca ar sti ca nu i se va intampla nimic celeilate fete s-ar desparti in orice moment de ea.....nu stiu de unde am avut acea putere..dar l-am iertat s-a desp de acea fata si totul era OK pana cand ne-am certat (bineinteles din prostii) definitiv. Trecuse 5 zile ingrozitoare pot spune dimineata, dupa amiaza, seara in orice moment vroiam sa-l sun sa vorbesc cu el imi era dor de el ii simteam lipsa....atunci am inteles ca IL IUBESC prea tarziu dupa cum suntem obijnuiti ne dam seama ca iubim pe cineva abia dupa ce pierdem acea persoana. La o luna dupa ce ne-am despartit i-am cerut iertare...si i-am spus daca ne impacam si el mi-a spus......Te iubesc prea mult.......nu o sa ne mai impacam vreodata nu o sa uit vei ramane mereu in inima mea..si nu uita ca te iubesc. am inceput sa plang si sa plang pana cand numai puteam...la 2 zile dupa aflasem ca se impacase cu fata aceea a fost ca un sok pt mine ..sa imi spuna ca ma iubeste si sa aflu ca s-a impacat cu aceea fata...eu niciodata nu am crezut in cuvinte ele te ranesc cel mai mult pe aceasta lume....Il iubesc ma iubeste dar ....nu putem fi impreuna dc???fiindca el e mult prea orgolios ca sa-mi ofere o sansa ..... sansa de ai arata ca il iubesc.. ce ar trebui sa fac????:->
kudika002285
Postat pe 14 Aprilie 2009 00:51
O sa-ti spun eu alta poveste,mult mai interesanta.Am trait cu un om 8 ani de zile :).Pana am aflat ca ma inseala,pana ce intreaga mea lume si toate valorile mele s-au prabusit intr-un rau de suferinta.L-am prins,am avut un soc mi-a jurat iubire eterna,mi-a spus ca vrea sa fiu mama copiilor lui,iar a doua zi amanta mi-a povestit ca si ei i-a spus despre mine ca sunt doar o cunostinta nebuna care are un bolnav simt al umorului.Am suferit,am vrut sa-mi iau zilele nu pt el,pentru faptul ca pierdusem tot.Pt el ma certasem cu familia pt el renuntasem la viata mea vesela de pana atunci.Si ca o completare diferentele de cultura si statut social erau foarte mari.Pt el renuntasem la tot,iar faptul ca deschisesem ochii si vazusem asta m-au dus la capatul puterilor.Cu toate astea l-am iertat :),am mai stat langa el inca 2 ani plini de suferinta.Ajunsesem sa ma urasc pe mine,sa-mi fie scarba ca mai raman inca langa el si de fiecare data cand vroiam sa pun punct,reusea sa ma manipuleze,reusea sa ma faca sa renunt la ceva ce mi-ar fi facut mie si poate ca si lui un bine.Invatase sa-mi lovesca cele mai slabe puncte si le folosea zilnic.In doi ani de zile cu sinceritate spun ca nu trecea clipa sa nu-mi doresc sa mor.Ma indepartase de toti prietenii mei,nimeni nu mai stia nimic de mine,nu mai aveam pe nimeni :),nimeni sa-mi spuna o vorba de incurajare nu mai aveam nimic.Am avut 3 tentative de suicid,din fericire esuate.Si toate astea pana acum 3 luni cand am spus GATA.Merit mai mult,sunt o fiinta umana cu idealuri si vise.merit sa fiu iubita si pretuita.Am plecat fara sa ma uit innapoi,fara sa-mi mai pese,fara sa spun adio,fara nimic de la el.Acum redevin o persoana sigura pe ea,reinvat sa ma iubesc in primul rand pe mine,reinvat ca viata e frumoasa.Normal cu ajutorul terapiei,dar fac pasi frumosi in acest sens.Mi-am schimbat numarul de telefon,adresa nu o stie,in plus acum simt ca detin puterea.Simt ca nu ma mai poate manipula.Sfatul meu gandeste-te prima data la tine si la binele tau,analizeaza bine situatia si vezi daca merita.Sincer nu mai vreau sa aflu ca si altcineva trece prin ce am trecut eu.Nu-i blama iubita,poate si ea e o victima,asa cum 2 ani am fost eu :).Succes
eveee
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:03
De la: kudika002285, la data 2009-04-14 00:51:22Si cand spun asta ma gandesc mai ales la baieti....deoarce de curand am trait o experienta destul de cidata pe care nici in momentul de fata nu am reusit sa o inteleg.......este foarte lunga povestea asa ca o sa fiu cat mai scurta posibil.....am fost cu un tip 2luni in care ne-am certa de vreo 3 ori dar de fiecare data ne-am impacat pe parcursul acestei relatii am aflat ce el mai are pe altcineva...bineinteles cand am auzit acest lucru ne-am despartit......insa la numai cateva zile am afat un lucru destul de ciudat el statea cu acea fata fiinca ii era frica sa nu de omoare fiindca il amenintase ca isi ia viata daca o paraseste. El a recunoscut totul si mi-a sp k ii era frica sa-mi spuna acest lucru fiindca stia ca o sa ne despartim si el pe mine ma iubeste si ca daca ar sti ca nu i se va intampla nimic celeilate fete s-ar desparti in orice moment de ea.....nu stiu de unde am avut acea putere..dar l-am iertat s-a desp de acea fata si totul era OK pana cand ne-am certat (bineinteles din prostii) definitiv. Trecuse 5 zile ingrozitoare pot spune dimineata, dupa amiaza, seara in orice moment vroiam sa-l sun sa vorbesc cu el imi era dor de el ii simteam lipsa....atunci am inteles ca IL IUBESC prea tarziu dupa cum suntem obijnuiti ne dam seama ca iubim pe cineva abia dupa ce pierdem acea persoana. La o luna dupa ce ne-am despartit i-am cerut iertare...si i-am spus daca ne impacam si el mi-a spus......Te iubesc prea mult.......nu o sa ne mai impacam vreodata nu o sa uit vei ramane mereu in inima mea..si nu uita ca te iubesc. am inceput sa plang si sa plang pana cand numai puteam...la 2 zile dupa aflasem ca se impacase cu fata aceea a fost ca un sok pt mine ..sa imi spuna ca ma iubeste si sa aflu ca s-a impacat cu aceea fata...eu niciodata nu am crezut in cuvinte ele te ranesc cel mai mult pe aceasta lume....Il iubesc ma iubeste dar ....nu putem fi impreuna dc???fiindca el e mult prea orgolios ca sa-mi ofere o sansa ..... sansa de ai arata ca il iubesc.. ce ar trebui sa fac????:->



cred ca tipul asta cam are doua fete....si o cam face pe victima.daca te`ar iubi asa cum zice....nu s`ar fi intors la ea,mai ales dupa presupusele sale amenintari.meriti ceva mai bun,nu te lasa invinsa
iulices
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:11
Bravo tie ,nimeni pe lumea asta nu merita asa ceva .Eu sunt casatorita de ani buni si am un sot model si (nu spun asta numai asa sa ma aflu in treaba )sa stii ca daca mi-ar face viata un calvar l-as lasa .Numai ca noi nu locuim in Romania si asta ajuta ,barbatii de casa sunt niste mitocani care au impresia ca li se cuvine totul ... iar femeile sunt f supuse ,ma uit la toate prietenele mele de casa si mi se face rau cand aud atatea drame .Intr-o viata atat de stresata ... ultimul lucru de care ai nevoie e un barbat care sa-ti faca viata un iad .
marinflori
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:23
Am fost mult timp furioasa pe mine,pt ca-i permiteam sa ma manipuleze.Normal eram furioasa in absenta lui.Mi-a distrus cei mai frumosi ani ai tineretii mele.Dar acum cu fericire pot spune ca sunt un alt om.Ma bucur ca n-am avut copii sau nu ne-am casatorit,ar fi fost 2 greseli catastrofale.Acum mi-e doar teama sa nu cumva sa ma gaseasca si sa ma raneasca fizic.Psihic ma cred in stare sa-l infrunt.
eveee
Postat pe 14 Aprilie 2009 23:34
De la: eveee, la data 2009-04-14 23:03:42O sa-ti spun eu alta poveste,mult mai interesanta.Am trait cu un om 8 ani de zile :).Pana am aflat ca ma inseala,pana ce intreaga mea lume si toate valorile mele s-au prabusit intr-un rau de suferinta.L-am prins,am avut un soc mi-a jurat iubire eterna,mi-a spus ca vrea sa fiu mama copiilor lui,iar a doua zi amanta mi-a povestit ca si ei i-a spus despre mine ca sunt doar o cunostinta nebuna care are un bolnav simt al umorului.Am suferit,am vrut sa-mi iau zilele nu pt el,pentru faptul ca pierdusem tot.Pt el ma certasem cu familia pt el renuntasem la viata mea vesela de pana atunci.Si ca o completare diferentele de cultura si statut social erau foarte mari.Pt el renuntasem la tot,iar faptul ca deschisesem ochii si vazusem asta m-au dus la capatul puterilor.Cu toate astea l-am iertat :),am mai stat langa el inca 2 ani plini de suferinta.Ajunsesem sa ma urasc pe mine,sa-mi fie scarba ca mai raman inca langa el si de fiecare data cand vroiam sa pun punct,reusea sa ma manipuleze,reusea sa ma faca sa renunt la ceva ce mi-ar fi facut mie si poate ca si lui un bine.Invatase sa-mi lovesca cele mai slabe puncte si le folosea zilnic.In doi ani de zile cu sinceritate spun ca nu trecea clipa sa nu-mi doresc sa mor.Ma indepartase de toti prietenii mei,nimeni nu mai stia nimic de mine,nu mai aveam pe nimeni :),nimeni sa-mi spuna o vorba de incurajare nu mai aveam nimic.Am avut 3 tentative de suicid,din fericire esuate.Si toate astea pana acum 3 luni cand am spus GATA.Merit mai mult,sunt o fiinta umana cu idealuri si vise.merit sa fiu iubita si pretuita.Am plecat fara sa ma uit innapoi,fara sa-mi mai pese,fara sa spun adio,fara nimic de la el.Acum redevin o persoana sigura pe ea,reinvat sa ma iubesc in primul rand pe mine,reinvat ca viata e frumoasa.Normal cu ajutorul terapiei,dar fac pasi frumosi in acest sens.Mi-am schimbat numarul de telefon,adresa nu o stie,in plus acum simt ca detin puterea.Simt ca nu ma mai poate manipula.Sfatul meu gandeste-te prima data la tine si la binele tau,analizeaza bine situatia si vezi daca merita.Sincer nu mai vreau sa aflu ca si altcineva trece prin ce am trecut eu.Nu-i blama iubita,poate si ea e o victima,asa cum 2 ani am fost eu :).Succes


hai ma fata nici chiar sa te omori din cauza unui cretin , ce a fost in mintea ta bine ca n-ai reusit si ai trecut peste perioada aia urata nu imi vine a crede cum cineva poate sa duca persoana cu care traieste la extrem , sa nu mai stie de ea , sa nu mai vrea sa traiasca Fii tare si lasa- l in trecut pe nenorocitul ala care ti-a facut viata un calvar , ai grija sa nu te induplece nicidecum . io in locul tau il omoram pe el nu pe mine
Peony
Postat pe 21 Mai 2009 18:57
De la: Peony, la data 2009-05-21 18:57:12
De la: eveee, la data 2009-04-14 23:03:42O sa-ti spun eu alta poveste,mult mai interesanta.Am trait cu un om 8 ani de zile :).Pana am aflat ca ma inseala,pana ce intreaga mea lume si toate valorile mele s-au prabusit intr-un rau de suferinta.L-am prins,am avut un soc mi-a jurat iubire eterna,mi-a spus ca vrea sa fiu mama copiilor lui,iar a doua zi amanta mi-a povestit ca si ei i-a spus despre mine ca sunt doar o cunostinta nebuna care are un bolnav simt al umorului.Am suferit,am vrut sa-mi iau zilele nu pt el,pentru faptul ca pierdusem tot.Pt el ma certasem cu familia pt el renuntasem la viata mea vesela de pana atunci.Si ca o completare diferentele de cultura si statut social erau foarte mari.Pt el renuntasem la tot,iar faptul ca deschisesem ochii si vazusem asta m-au dus la capatul puterilor.Cu toate astea l-am iertat :),am mai stat langa el inca 2 ani plini de suferinta.Ajunsesem sa ma urasc pe mine,sa-mi fie scarba ca mai raman inca langa el si de fiecare data cand vroiam sa pun punct,reusea sa ma manipuleze,reusea sa ma faca sa renunt la ceva ce mi-ar fi facut mie si poate ca si lui un bine.Invatase sa-mi lovesca cele mai slabe puncte si le folosea zilnic.In doi ani de zile cu sinceritate spun ca nu trecea clipa sa nu-mi doresc sa mor.Ma indepartase de toti prietenii mei,nimeni nu mai stia nimic de mine,nu mai aveam pe nimeni :),nimeni sa-mi spuna o vorba de incurajare nu mai aveam nimic.Am avut 3 tentative de suicid,din fericire esuate.Si toate astea pana acum 3 luni cand am spus GATA.Merit mai mult,sunt o fiinta umana cu idealuri si vise.merit sa fiu iubita si pretuita.Am plecat fara sa ma uit innapoi,fara sa-mi mai pese,fara sa spun adio,fara nimic de la el.Acum redevin o persoana sigura pe ea,reinvat sa ma iubesc in primul rand pe mine,reinvat ca viata e frumoasa.Normal cu ajutorul terapiei,dar fac pasi frumosi in acest sens.Mi-am schimbat numarul de telefon,adresa nu o stie,in plus acum simt ca detin puterea.Simt ca nu ma mai poate manipula.Sfatul meu gandeste-te prima data la tine si la binele tau,analizeaza bine situatia si vezi daca merita.Sincer nu mai vreau sa aflu ca si altcineva trece prin ce am trecut eu.Nu-i blama iubita,poate si ea e o victima,asa cum 2 ani am fost eu :).Succes


hai ma fata nici chiar sa te omori din cauza unui cretin , ce a fost in mintea ta bine ca n-ai reusit si ai trecut peste perioada aia urata nu imi vine a crede cum cineva poate sa duca persoana cu care traieste la extrem , sa nu mai stie de ea , sa nu mai vrea sa traiasca Fii tare si lasa- l in trecut pe nenorocitul ala care ti-a facut viata un calvar , ai grija sa nu te induplece nicidecum . io in locul tau il omoram pe el nu pe mine
concordia
Postat pe 5 Noiembrie 2009 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bani 2 De la: kudika442578 27 Septembrie 2011 23:08
VREI SA FACI BANI SIMPLU SI USOR->AICI SOLUTIA 13 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 12:57
Shoppingul: nevoie de estetic sau dependenta? 2 De la: cmpadvm2003 17 Iulie 2015 11:21
Colantii - cel mai sexy outfitt pe care il poate avea o fata sau femeie 6 De la: Erikvanderty 26 Aprilie 2015 23:56
LA CE TE GANDESTI ACUM...??? 94 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 07:34