HELPPP! ce stiti despre cursurile pt gravide? a facut careva?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent HELPPP! ce stiti despre cursurile pt gravide? a facut careva?: (5 din 2 voturi)

olimpia08 Avatarul lui olimpia08

11 mesaje

Buna tuturor,

sunt o viitoare mamica si vreau sa va intreb daca cineva dintre voi are idee ce e cu acele cursuri pentru femei gravide? am auzit de ele dar nu prea stiu ce e cu ele.
unde se pot face in Bucuresti? a facut careva? sunt utile? cat costa?
multumesc!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
da' nu trebuie sa urmezi cursuri sa ramai gravida.
stiu io o metoda!
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

De la: geo_x, la data 2009-06-09 12:37:25da' nu trebuie sa urmezi cursuri sa ramai gravida.
stiu io o metoda!

Nu'mi spui si mie?
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
De la: Diavolyta_, la data 2009-06-09 12:39:31
De la: geo_x, la data 2009-06-09 12:37:25da' nu trebuie sa urmezi cursuri sa ramai gravida.
stiu io o metoda!

Nu'mi spui si mie?

daca vrei, ti-arata.
nu se povesteste

11 mesaje

multumesc pt bunatatea ta!!! si eu stiu acea metoda
cu alte info imi poti fi de folos???
Fosta membra Kudika.ro
De la: olimpia08, la data 2009-06-09 23:34:05multumesc pt bunatatea ta!!! si eu stiu acea metoda
cu alte info imi poti fi de folos???

da draga mea.
atinteste-ti ochii la ceea ce scriu si ia aminte.
deschide o fereastra de internet explorer sau mozila. la mijloc ai o bara goala, deasupra si dedesupt niste scrisurri pe care poti foarte bine sa le ignori, apuca soricelul cu mana drapta si fixeaza-l in bara aia goala. apoi, incet, sa nu te fortezi, scrii cu litere de-o schioapa CURSURI LAMAZE!
lonely_soul Avatarul lui lonely_soul

419 mesaje
Oras: bistrita

stiu io o metoda!

11 mesaje

geo_x, iti admir capacitatea de a intelege informatiile. gata liceul, eu as crede ca nu! in definitiv nu stiu ce cauti pe un forum pt femei insarcinate!!! daca aveam nevoie de info legate de cursuri, apelam la google, dar tu cum asimilezi informatiile mai greu, e de inteles. eu de fapt cautam pe cineva care a facut un astfel de curs!!! deci, de tine n-am nevoie!!!!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: olimpia08, la data 2009-06-10 18:22:10geo_x, iti admir capacitatea de a intelege informatiile. gata liceul, eu as crede ca nu! in definitiv nu stiu ce cauti pe un forum pt femei insarcinate!!! daca aveam nevoie de info legate de cursuri, apelam la google, dar tu cum asimilezi informatiile mai greu, e de inteles. eu de fapt cautam pe cineva care a facut un astfel de curs!!! deci, de tine n-am nevoie!!!!!

exagerezi.
liceul e ceva indraznet pentru mine!
ok.
asteptam pe cineva sa-ti raspunda. numa' sa nu nasti pana atunci.
asa ca tot mai buna-i solutia mea .
calotescu Avatarul lui calotescu

1 mesaj
Oras: arad

si eu sunt insarcinata in 23 de sapt si as vrea sa fac ceva cursuri dar nu stiu unde,sunt din arad
krisztinahegedus Avatarul lui krisztinahegedus

3 mesaje
Oras: tg mures

Buna
eu am facut cursuri pentru gravide. E o gimnastica asemanatoare cu areobicul, dar desigur cu miscari mult mai lente si fara sarituri. Am invatat respiratiile pentru nastere, exercitii pentru asbdomen putin mai altfel si auzi si foarte multe povesti despre nasterre si maternitate si primele zile pe care le petreci cu copilul. Sincer, mie mi/au folosit. Eu zic ca merita. Si oricum inveti mult din experientele altora si poti sa schimbi si impresii. De obicei se barfeste ca intre fete, dar de data asta si cu folos. Aflii multe si despre ginecologi, despre spitale si personalul lor....etc. Oricum iti este de folos. Daca ai posibilitatea du/te. Din pacate nu stiu in bucuresti unde gaseti asa ceva dar sigur exista. Bafata si nastere usoara
_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

De la: calotescu, la data 2009-08-13 11:20:08si eu sunt insarcinata in 23 de sapt si as vrea sa fac ceva cursuri dar nu stiu unde,sunt din arad

stiu eu unde se fac in Arad