Setari Cookie-uri

ce crema sa folosesc,e bine antirid?am 23 ani

am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop
levantica
Postat pe 18 Iunie 2009 17:03
noooooooo antirid la 23 de ani?? ultralift??? si la 50 ce faci? iti pui masca pe fata sa te acoperi?? o crema puternic hidratanta sau revitalizanta speciala pt tenul tau uscat
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 20:07
De la: danuk1985, la data 2009-06-18 17:03:36am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop


vai ce urata trebue sa fii cu riduri!?
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 20:11
glumeam,trebue sa existe ceva,cu siguranta o sa te ajute fetele
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 20:12
De la: danuk1985, la data 2009-06-18 17:03:36am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop


pote sunt doar riduri de expresie....daca nu o crema foarte hidratanta....recomand de la GARNIER....eu ma inteleg super de bine cu ea....dar nu ti recomand crema antirid...de la anisorii tai....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 20:16
la 23 de ani antirid ...in fine ptr asta recomand crema fina de la Niveea Q10 plus
danutzza_stefi
Postat pe 20 Iunie 2009 13:36
Naturist:
- demachiaza-te cu ulei, de preferinta de masline.

Cam in 2 saptamani o sa te mire (+) rezultatul.
90701
Postat pe 24 Iunie 2009 11:26
Eu nu ti-as recomanda sa folosesti o crema antirid la varsta asta. Ti-as recomanda una hidratanta. Spre exempul, este Aslavital Lift, care e pentru tenuri obosite, ridate nu din cauza timpului, ci din cauza altor factori. Mary
mary_cj
Postat pe 24 Iunie 2009 14:57
Nu cred ca este bine sa folosesti creme antirid la varsta asta. Mai indicata ar fi o crema hidratanta. Acum depinde ce fel de ten ai. Gama de cosmetice Logona are cateva produse f bune. Trimite-mi email la andamargarit@yahoo.com si-ti dau mai multe informatii, daca vrei.
anda59
Postat pe 26 Iunie 2009 22:04
de pantofi e super okkkkkkkkk la 23 de ani??????????
yza79
Postat pe 30 Iunie 2009 22:10
Aslavital Lift bune ..si ca sfat ca ai 23 ani foloseste pt hidratare
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 13:54
fata cere un sfat nu trebuie sa o jignim
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 13:56
De la: pamela_1, la data 2009-07-02 13:56:26fata cere un sfat nu trebuie sa o jignim

pamy vine week-endul....
yumy
Postat pe 3 Iulie 2009 07:43
Eu folosesc niste produse naturale exceptionale. Cele mai bune pentru ridurile din jurul ochilor sunt produsele de la YON-KA Paris, Nutri Contour si Alpha Countour care previn aparitia ridurilor, le combat si hidrateaza f bine pielea. Am dat uin search pe net si o alta marturie ar suna cam asa:I bought ALPHA-CONTOUR Anti-wrinkles eye & lip contour and within 2 weeks there is a massive improvement in my lines. I will be using this for ever. Thank you
kudika055879
Postat pe 30 Iulie 2009 12:22
De la: levantica, la data 2009-06-18 17:03:36am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop


E prea devreme ca sa folosesti crema anti-rid. Poti folosi creme de hidratare pentru ochi. Cele de la Clinique sunt foarte bune.
franziska_eu
Postat pe 6 August 2009 15:17
De la: levantica, la data 2009-06-18 17:03:36am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop


e cam devreme pentru ultralift-uri
creme hidratante iar pentru zona din jurul ochilor ai putea folosi masti reci
mitura
Postat pe 6 August 2009 15:26
De la: mitura, la data 2009-08-06 15:26:16
De la: levantica, la data 2009-06-18 17:03:36am 23 ani si as vrea sa stiu dak e bine sa folosesc creme antirid ultralift...sau ar trebui sa mai astept?am in jurul okilor niste riduri,si am si tenul uscat..sau ce creme ar trebui sa folosesc,tratamente naturiste,etc..va poop


Sa nu faci greseala sa folosesti anti rid de acum. Cred ca ar trebui sa dormi mai mult pentru ridurile din jurul ochilor, si ti-ar prinde bien sa folosesti niste creme hidratante dar pentru varsta ta. Anti rid se foloseste dupa 25- 30 de ani. Mai bine foloseste ulei de masline, ulei de cocos daca simti nevoei de hodratare. Neaparat sa te demachiezi in fiecare seara si sa nu tragi de pielea ochilor, incearca cand te demachiezi sa dai in sens invers al formarii ridurilor. Iar ca si cosmetice iti recomand sa folosesti ceva natural dar ceva ce e acreditat, eventual sa te informezi si ce trebuie sa contina sau nu o crema ca sa nu faca rau. Un ten uc probleme e de doua ori mai pretentios. Daca nu gasesti informatii despre ce sa nu contina cosmeticele ca sa faca bine iti pot da eu cateva informatii. Da-mi adresa ta de mail pe mesaj privat ca sunt cam satula de mailuri cu firme nou aparute la care sa ma inscriu.
beatricea
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:38
creme cu lifting in nici un caz...poate ceva anti-age (nu anti-rid!!) impotriva radicalilor liberi sau cu SPF. si neaparat hidratanta daca ai tenul uscat.

creme hidratante cu SPF exista si in varianta cu colorant inclus, asa ca nu mai trebuie sa folosesti fond de ten peste. (plus ca daca ai tenul deshidratat banuiesc ca nici nu poti folosi fond de ten ca se duce pielea). cred ca si nivea are asa ceva daca nu ma insel.

si inca o chestie! nu folosi la ochi crema de fata, ia una speciala pentru ochi, super hidratanta. gerovital are una bunicica si nu e scumpa.

bafta si ai grija de tine
DayC
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:48
La 23 de ani ai nevoie de un demachiant,o crema hidratanta si o crema pt zona ochilor!dimineata,inainte de machiaj(daca folosesti)aplici crema hidratanta pe tenul curat,apoi crema pt ochi.
Seara,inainte de culcare te demachiezi(chiar daca nu ai fost machiata,acesta curata impuritatile depuse pe ten in timpul zilei)apoi aplici din nou crema hidratanta si noapte buna!!
Nu te stresa de acum cu cremele antirid,ar trebui sa te intereseze un mod de viata cat mai sanatos- iesitul in natura,renuntatul la fumat,mancatul sanatos,exercitiile fizice si cele 8 ore de somn-toate acestea contribuie la mentinerea unui ten cu aspect sanatos,tanar!
Numai bine!
kritzia
Postat pe 6 Octombrie 2009 07:09
Am uitat sa vorbesc despre influenta razelor UV...primele mele riduri au aparut dupa folosirea solarului(prima si ultima data cand am folosit asa ceva:-(
acelasi efect il are si excesul de soare,asadar crema hidratanta trebuie sa fie una cu SFP 10 ,15sau 20!
kritzia
Postat pe 6 Octombrie 2009 07:17
De la: kritzia, la data 2009-10-06 07:17:44Am uitat sa vorbesc despre influenta razelor UV...primele mele riduri au aparut dupa folosirea solarului(prima si ultima data cand am folosit asa ceva:-(
acelasi efect il are si excesul de soare,asadar crema hidratanta trebuie sa fie una cu SFP 10 ,15sau 20!


15 e OK.
Chiar si cremele de corp ar trebui combinate cu creme cu SPF, vara.
Dor_a
Postat pe 6 Octombrie 2009 07:56
Si eu am tot 23 ani, dar nu intentionez in viitorul apropiat sa folosesc creme pt riduri. Folosesc ulei de maslina f des, de cateva luni de zile, si da, chiar se vede o imbunatatire a tenului foarte buna. nu stiu daca e datorita uleiului, sau asa e tenul meu, dar stiu ca imi face f bine la piele. Saia i grija la expunerile de la UV, si foloseste crema f hidratanta, specifica zonei ochilor.
amalushh
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:23
foloseste o crema pt tenul tau uscat,hidrtanata,si un pentru conturul cohilor.e f important sa ai o crema speciala pt conturul ochilor.daca te intereseaza cele mai noi informatii despre frumusete,produse cosmetice,ingrijirea naturala a pielii si review-uri produselor de machiaj,intra aici : http://camelcutza.blogspot.com/ .Te asteptam cu drag!
camelcutza
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:27
buna,pentru 23 de ani este ideal sa folosesti un gel contur ochi de la gerovital plant.acelasi lucru l-am patit si eu,ten uscat,in jurul ochilor riduri fine,dar datorita gelul de la gerovital plant,s-au redus foarte mult,nu se mai vad si ma simt mult mai bine.daca va intereseaza intrati pe blogul meu,am produse foarte ieftine si foarte bune ,profesionale de la gerovital h3 si gerovital plant,la cantitati foarte mari 200ml-500 ml(pretul variaza intre 40 lei si 47 lei,ex.demachiant emulsie hidratanta,gerovital h3 500 ml 47 lei!!!) www.thinlizzystore.blogspot.com
thinlizzy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:25
Care e varsta recomandata pentru a incepe folosirea cremei anti-rid? Eu am 29 de ani si folosesc de vreo jumatate de an nivea Q10. Si eu am ten uscat si ceva riduri in jurul ochilor. De ziua mea am primit setul de Q10 si de atunci mi-am cumparat acelasi lucru.
Cammie80
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:01
Cremele antirid sunt necesare persoanelor cu varste peste 35 de ani. Tenul tau e cam tanar pentru o crema antirid. Nu e recomandabil sa folosesti tratamentele de acest gen, sunt suficiente cremele pentru ten uscat, ca prima etapa.
mihapic73
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:06
De la: mihapic73, la data 2009-11-22 16:06:53Cremele antirid sunt necesare persoanelor cu varste peste 35 de ani. Tenul tau e cam tanar pentru o crema antirid. Nu e recomandabil sa folosesti tratamentele de acest gen, sunt suficiente cremele pentru ten uscat, ca prima etapa.

Multumesc de raspuns.
Eu cunosc o tipa care foloseste crema antirid de la 18 ani. Si ea la randul ei cunostea o doamna, care de asemenea folosea crema antirid de la 18 ani si pe la 40 de ani nu avea riduri. Totusi mi se pare prea timpuriu.
Cammie80
Postat pe 23 Noiembrie 2009 21:36
NUUU, doamne fereste, o crema hidratanta este suficienta. Sau daca nu vrei sa folosesti nimic chimic, untul de shea 100% natural este foarte potrivit.
dianabolojan
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:35
in niciun caz! daca la varsta ta iti pui problema asta,apai mai incolo ce fel de probleme o sa-ti faci?
stai linistita inca, nu-ti bate capul de pe'acu cu chestii de astea
ameelia
Postat pe 8 August 2010 12:25
hmmm eu recomand produsele bruno vassari pentru ingrijirea faciala.mie imi merg foarte bine.si le poti comanda usor pe www.luxbeauty.ro
andreutza33
Postat pe 12 August 2010 13:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un VIS implinit!Esti seful tau! 1 De la: anycyka 3 Februarie 2010 11:57
Vreti sa castigati niste bani in plus?! 6 De la: ra_kudika 28 Aprilie 2010 13:13
Refan Parfumuri 140 Marci Celebre la cele mai mici preturi 4 De la: steffy91 5 Noiembrie 2011 12:11
tratamente cosmetice personalizate, gratuite, produese bio, marci renumite 1 De la: destin67 28 Ianuarie 2010 09:43
Crema unica pentru tenul tau ! 3 De la: doi_ochi_caprui 27 Iulie 2011 12:38