Setari Cookie-uri

Un strigat (mieunat) de ajutor!!!

Buna fetelor,
Va rog din suflet sa ma ajutati daca puteti! Acum o luna de zile am gasit un motanel in statiunea Mamaia.Nu va pot spune in ce stare era bietul animalut si cat de tare m-a impresionat daca am decis sa-l iau cu mine la Bucuresti pentru a-l trata.M-am gandit ca o sa-l duc la veterinar si in felul acesta o sa-i dau sansa de a supravietui. Tratamentul lui a durat trei saptamani si din momentul in care l-am gasit si pana acum cand scriu aceste randuri, Mariusica(asa l-am botezat), a stat la mine. Am incercat in fel si chip sa-i gasesc un stapan pentru ca e un motanel tare dragalas si iubitor si dupa cate chinuri a indurat nu as vrea sa-i dau iar drumul pe strada. Eu stau cu chirie si mai am un motan si proprietarul mi-a cam sugerat sa scap de unul dintre ei. Daca vreti un animalut de companie torcator si jucaus nu ezitati sa-mi scrieti pe mess. Id-ul meu este alinageorgiana20(@yahoo.com)
Probabil ca o sa ma trimiteti pe site-urile de adoptii animale, dar am incercat si acolo fara niciun rezultat.

alinageorgia
Postat pe 31 August 2009 16:55
imi pare rau de motanelul tau cel nou. si mie imi plac tare mult pisicile, dar nu stiu dak pot face ceva pt a te ajuta. dar vreau sa te intreb cu ce-l deranjeaza concret pe proprietar sa tii 2 pisici. gazda locuieste acolo cu tine? motanii intre ei cum se inteleg, cel vechi il accepta pe cel nou? trebuie sa le cumpere el de mancare sau pur si simplu e un om insensibil? asta daca mai e de actualitate acum dupa 2 sapt.........
blussy
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:47
He he, Mariusica a fost adoptat! Proprietarul nu locuieste cu mine in casa insa apartamentul este mobilat de el si nu-i convine faptul ca am doi pisici. Motanul meu are un an si jumatate si se intelegea bine cu motanelul cel mic. Acum sunt extrem de bucuroasa ca i-am gasit stapan si sper sa fie alintat si iubit macar asa cum a fost la mine.
alinageorgia
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:17
bravo..... ma bucur pt tine si pt Mariusica al tau
blussy
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:16
bravo,fato.....esti de-a mea.si eu ador pisicii........
FLORY_DULCIK
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Design 1 De la: kudika_8783 30 Mai 2012 14:41
Croitoreasa Baia Mare 1 De la: kudika_17004 26 Septembrie 2012 14:53
am o intrebare pentru cele care suneti din bucuresti :) 20 De la: vaiana 25 Iunie 2009 16:21
Atentie! Premiile de pe kudika nu se dau! 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 12:56
Help!!!! 1 De la: anzemarinescu 21 Martie 2010 15:21