Setari Cookie-uri

Sunt complexata! Un sfat va rog...

De la: kudika019861, la data 2009-10-27 11:37:14
De la: kudika074314, la data 2009-10-26 17:51:54
De la: love_is_precious, la data 2009-10-18 16:06:01
De la: lauraganea, la data 2009-10-18 11:12:52e f ok sa creezi o atmosfera romantica...dar intai sa te obisnuiesti inceararca pe o banana(fara coaja), cam seamana. vezi cum e. si apoi cand e atunci faci acelasi lucru ca si la banana . o sa vezi inceputul e greu...si o sa il faci ffff fericit, mai ales ca sexul oral e important pentru barbati. bafta


Oralul nu mi se pare atat de esential, chiar il poate face fff fericit?! Poate gandesc asa si din cauza mediului in care traiesc, de exemplu majoritatea fetelor pe care le cunosc spuneau ca daca prietenul lor le`ar propune asa ceva, l`ar trimite la plimbare in secunda 2... eu de obicei sunt open-minded, vorbesc despre orice cu prietenul, am si eu fantezii pe care i le marturisesc si pe care incearca sa mi le indeplineasca...insa de oral nu a mentionat nici unul pana acum, era ceva tabu...





si tu le crezi pe prietenele tale? n ai de unde sa stii ce fac ele e o scuza...pt ca si ele se gandesc ca daca ai afla tu sau celelalte ca una dintre grupuletul vostru "a papat banana" ati judecao sau mai stiu eu ce...in plus daca faci treaba asta nu tre sa spui la nimeni...e ceva personal...parerea mea...si daca nu ai tupeu pana la urma...fa astfel: incepe sa l saruti in zona inghinala fara sa i faci sex oral...sarutal pe acolo..asa vezi cum sta cu igiena si iti faci un pic de curaj...si apoi terminati-va "partida"..vezi ce iti spune dupa sau a 2 zi ...successss [/quot

Pe mine m-a cam bufnit rasul cand am citit faza asta cu prietenele:)Pun pariu ca alea fac sex total dar ce?sant proaste sa spuna?:)


love_is_precious
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:36
De la: bl_de, la data 2009-10-27 12:40:43
De la: love_is_precious, la data 2009-10-17 21:40:04Acum cateva zile prietenul meu mi`a propus sa facem sex oral... si eu lui si el mie... problema este ca sunt foarte complexata, nu pot scapa de prejudecati.... sex normal facem de vreo 7 luni, insa sexul oral parca e un subiect tabu pentru mine... Suntem impreuna de un an si ceva si il iubesc enorm, e singura persoana cu care as face asa ceva daca ar fi... Insa intotdeauna am fost o fata cuminte si nu incetez sa ma gandesc ce ar crede despre mine daca as accepta... Daca o sa zica ca sunt o usuratica sau mai stiu eu ce?! E gresit sa fac asta? Va rog sa nu fiti rautaciosi in raspunsuri



Doamneee...esti dusa rau! De ce trebuie sa stie o tara intreaga ca ii faci sau nu sex oral?Esti fata cuminte dar te intereseaza ce spune lumea! E simplu,pui sau nu gura....si sa fii cuminte in continuare!


Este un forum in care fiecare scrie ce vrea si ce gandeste! Daca ti se pare un topic prostesc, nu te pune nimeni sa citesti si cu atat mai putin sa iti dai cu parerea. Vezi ca mai sunt si alte subiecte pe aici...
love_is_precious
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:39
De la: one_size, la data 2009-10-27 12:46:30este o vorba..daca nu vrei sa faci sex oral tine gura inchisa!


Si de fiecare data cand incepe unul cu critica, trebuie sa aiba si sustinator, normal! Nu iti place aici, cauta la entertainment, ca nu te obliga nimeni sa`ti pierzi vremea citind!
love_is_precious
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:41
Gandeam exact ca tine pana in momentul in care mi s-a oferit... am ramas foarte surprinsa pentru ca nu stiam ce are de gand si nu l-as fi crezut in stare asa ca l-am lasat sa-mi faca de cateva ori pana am trecut in actiune ....parca nici acum nu-mi vine sa cred si ma simt si eu putin rusinata dar ce mi-a facut el m-a facut sa ma simt atat de bine asa ca am simtit nevoia sa ii intorc ,,favoarea".dar eu zic o treaba ...;lasa-l pe el sa inceapa:D: si nu ar trebui sa te simti o usuratica..nu esti decat o fata care are o relatie stabila si care are tot dreptul sa fie satisfacuta pe deplin
Lady_Gaga9
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:41
De la: Lady_Gaga9, la data 2009-10-29 23:41:54Gandeam exact ca tine pana in momentul in care mi s-a oferit... am ramas foarte surprinsa pentru ca nu stiam ce are de gand si nu l-as fi crezut in stare asa ca l-am lasat sa-mi faca de cateva ori pana am trecut in actiune ....parca nici acum nu-mi vine sa cred si ma simt si eu putin rusinata dar ce mi-a facut el m-a facut sa ma simt atat de bine asa ca am simtit nevoia sa ii intorc ,,favoarea".dar eu zic o treaba ...;lasa-l pe el sa inceapa:D: si nu ar trebui sa te simti o usuratica..nu esti decat o fata care are o relatie stabila si care are tot dreptul sa fie satisfacuta pe deplin


Iti multumesc parca e mai bine sa stiu ca nu sunt singura in aceasta situatie.
love_is_precious
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:14
vorba lui simo daca nu vrei sa faci ceva nu face!!! fa ceea ce simti nu ceea ce ti se cere e cel mai bine!!
claudia_popescu1984
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:42
Pai nu o sa vina ca o cerere...ar fi si culmea sa ii ordone asa ceva dar e mai bine sa isi dea seama de faptul ca ea nu a mai facut pana acum si nu are de unde sa stie ce si cum....t tocmai de asta e bine sa ofere el primul .....nu din prima hai frate o punem de-un 69???:)))))e chiar penal...iti taie si pofta de sex si te lasa si cu intrebari dupa...delicat.. ca rezolva mai multe asa...comunicarea ajuta....dar ce am invatat eu pana acum e ca intotdeauna un baiat o sa ofere ca sa primeasca dupa:)))))important e sa nu ajungi intr-un stadiu in care sa oferi numai u..fa-l sa fie doar al tau...innebuneste-l de cap si n-o sa regreti dar la final sa fiti amandoi pe aceeasi lungime d unda si cu scor cat de cat egal
Lady_Gaga9
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:40
De la: love_is_precious, la data 2009-10-25 16:30:09
De la: martie02, la data 2009-10-25 13:35:57
De la: love_is_precious, la data 2009-10-17 21:40:04Acum cateva zile prietenul meu mi`a propus sa facem sex oral... si eu lui si el mie... problema este ca sunt foarte complexata, nu pot scapa de prejudecati.... sex normal facem de vreo 7 luni, insa sexul oral parca e un subiect tabu pentru mine... Suntem impreuna de un an si ceva si il iubesc enorm, e singura persoana cu care as face asa ceva daca ar fi... Insa intotdeauna am fost o fata cuminte si nu incetez sa ma gandesc ce ar crede despre mine daca as accepta... Daca o sa zica ca sunt o usuratica sau mai stiu eu ce?! E gresit sa fac asta? Va rog sa nu fiti rautaciosi in raspunsuri



Buna!

Am citit ceea ce ai scris si vreau sa iti spun parerea mea deoarece mi se pare un subiect foarte interesant!

Ai spus ca peietenul tau vrea sa faceti sex oral...este foarte bine ca el a avut curajul sa vorbeasca cu tine despre acest lucru. Este ceva ce el vrea sa experimenteze si vrea sa faca asta cu tine pentru ca are incredere in tine. Din punctul lui de vedere nu pare sa existe o problema.
Problema este la tine...tu iti faci griji despre ceea ce ar putea el sa creada despre tine...pai, din moment ce el si-a exprimat aceasta dorinta, nu vad de ce si-ar schimba parerea despre tine in rau.
De fapt tu te agati de acest motiv pentru ca iti este teama sa incerci ceva nou.
Nu iti face atatea griji. Ai spus ca si tu vrei. Daca vrei atunci incearca....
Nu este ceva anormal, nu esti o ciudata daca faci asta, nu este nimic rau ....
Singurul lucru rau sunt complexele tale de care trebuie sa scapi pentru ca nu te lasa sa te dezvolti.
Daca faci sex oral cu prietenul tau nu inseamna ca nu mai esti o fata cuminte.


Am discutat din nou, m`a lamurit cu tot si am acceptat... Cand se va intampla, nu stiu inca, va fii spontan Cert este ca nu o sa regret ca am facut acest pas deoarece il iubesc mai mult decat orice... Mai mult decat atat, am impresia ca lucrul acesta va schimba oarecum relatia in si mai bine, intrucat e o dovada clara de incredere si de iubire...sau poate ma insel, nu stiu Ce zici?


Nu te inseli! Faptul ca tu vei face acest pas va fii benefic pentru relatia voastra. Va va apropia si veti avea mai multa incredere unul in celalalt.
Ma bucur ca ai reusit sa iti depasesti temerile! Asta demonstreaza ca esti o fata curajoasa!
te pup! numai bine! sper sa ne mai intalnim pe aici.
martie02
Postat pe 30 Octombrie 2009 23:28
Poi daca nu vrei sa o faci nu o fa e inca ceva sa nu te faca dupa aia in chip si forma si sa iti dea papucii sincer incearca sa vb cu el mai asteapta si o sa vezi ce reiese
Alinajisca
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:57
De la: love_is_precious, la data 2009-10-17 21:40:04Acum cateva zile prietenul meu mi`a propus sa facem sex oral... si eu lui si el mie... problema este ca sunt foarte complexata, nu pot scapa de prejudecati.... sex normal facem de vreo 7 luni, insa sexul oral parca e un subiect tabu pentru mine... Suntem impreuna de un an si ceva si il iubesc enorm, e singura persoana cu care as face asa ceva daca ar fi... Insa intotdeauna am fost o fata cuminte si nu incetez sa ma gandesc ce ar crede despre mine daca as accepta... Daca o sa zica ca sunt o usuratica sau mai stiu eu ce?! E gresit sa fac asta? Va rog sa nu fiti rautaciosi in raspunsuri



este ceva normal sa te simti asa...nu te va crede o usuratica stai linistita....va fi bine pentru amandoi
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:02
vreau sa spun ca pana acu cateva luni eram de conceptzia fara sex inainte de casatorie.si in niiiici un caz oral eram atat de agatzata de ideile astea,nu ai cum sa itzi inchipui....Imi parea scarbos...pana l-am intalnit pe el.am ajuns sa ma gandesc si sa imi doresc singura asta,fara ca macar sa faca el vreo iluzie.ii ft ok,da-ti numa putzin timp sa te obisnuiesti,o sa-ti placa cu sigurantza! tot mai mult ...in plus nu o sa te judece defel...mai ales ca va iubitzi,va stitzi de atata tp si atzi si vorbit de asta...o sa va faca numa bine(relatziei),daca te trateza cu respect...ah si inca ceva...tot cuminte ramai,doar cu un partener mai fericit:)) sper ca nu intervin in calea prejudecatzilor nimanui...
shoeshine
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:28
*aluzie
shoeshine
Postat pe 22 Noiembrie 2009 22:57
si la mine a fost la fel la inceput cu al meu iubit...ca ar putea sa-si schimbe parerea despre mine pt ca si la mine a fost prima data cand am facut sex oral... dar nu a fost asa....chiar s-a intensificat relatia.stia ca e prima data pt mine...asa ca daca va doriti ai putea sa lasi prejudecatile la o partesi sa faci ceea ce simti pt ca oricum lumea va vorbi indiferent daca esti fata cuminte sau nu
just_iulia
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:09
Dupa ce a fost la profesioniste cu tine i se va parea un esec total .
kudika085739
Postat pe 24 Noiembrie 2009 08:43
De la: love_is_precious, la data 2009-10-17 21:40:04Acum cateva zile prietenul meu mi`a propus sa facem sex oral... si eu lui si el mie... problema este ca sunt foarte complexata, nu pot scapa de prejudecati.... sex normal facem de vreo 7 luni, insa sexul oral parca e un subiect tabu pentru mine... Suntem impreuna de un an si ceva si il iubesc enorm, e singura persoana cu care as face asa ceva daca ar fi... Insa intotdeauna am fost o fata cuminte si nu incetez sa ma gandesc ce ar crede despre mine daca as accepta... Daca o sa zica ca sunt o usuratica sau mai stiu eu ce?! E gresit sa fac asta? Va rog sa nu fiti rautaciosi in raspunsuri


Draga mea, da-mi voie sa-ti spun o parere. Si partenera (sotia) mea a fost, multa vreme, in situatia ta. Acum ne pare rau ca n-am fost mai insistent, mai ales ca eu am avut destule experiente anterioare, dar mai bine mai tarziu decat niciodata. Fa-o!
- lasa-l pe el primul. Reactioneaza cand iti place (acolo!), indruma-l la nevoie... Spune-i ca-l iubesti. Va fi bucuros si mandru ca te poate stimula asa. Nu-i nevoie sa-i oferi reciproca in aceeasi sedinta, mai bine, daca esti incalzita, lansati-va intr-un sex "normal", ca lumea.
- cand iti vine randul, fa-o cu simt. Nu atinge cu dintii si nu te inspira din clipuri xxx, unde alea parca sunt masini de muls. Fii voluptoasa, lauda-i organul (pica bine!). Nu-l descarca. Mai incolo puteti incerca altele, 69, etc. Oricum insa, sexul oral e bine sa ramana un "condiment", nu baza activitatii...
- sa fiti amandoi imbaiati si frumos mirositori. Daca faceti vreodata sex mai improvizat si nu ai apucat sa mergi la baie inainte, nu-l lasa. Nu neglija asta niciodata; valabil si pt. el.
- ai grija la urmatoarele: unele femei au un gust/miros neplacut indiferent de igiena. Testeaza-te. Poate fi o ciuperca (candida) sau altceva. Exclude/trateaza din timp orice neplacere fiziologica.
Succes!
atlan
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:40
nu este normal ca unui barbat sa i se practice sex oral ci doar unei femei.... sa nu uitam ca femeia doar prin stimularea clitorisului cu limba ajunge pe cele mai inalte culmi ale orgasmului....
Baiat_Rezervat
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:55
inseamna ca tu numai peste "mutante" ai dat pana acum
felixcat
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:01
De la: love_is_precious, la data 2009-10-17 21:40:04Acum cateva zile prietenul meu mi`a propus sa facem sex oral... si eu lui si el mie... problema este ca sunt foarte complexata, nu pot scapa de prejudecati.... sex normal facem de vreo 7 luni, insa sexul oral parca e un subiect tabu pentru mine... Suntem impreuna de un an si ceva si il iubesc enorm, e singura persoana cu care as face asa ceva daca ar fi... Insa intotdeauna am fost o fata cuminte si nu incetez sa ma gandesc ce ar crede despre mine daca as accepta... Daca o sa zica ca sunt o usuratica sau mai stiu eu ce?! E gresit sa fac asta? Va rog sa nu fiti rautaciosi in raspunsuri

o faci numai daca vrei...nu obligata....poate intr-o zi de curiozitate sa il satisfaci vei face cu siguranta...
cristiana_cris
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:12
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-11-24 15:55:49nu este normal ca unui barbat sa i se practice sex oral ci doar unei femei.... sa nu uitam ca femeia doar prin stimularea clitorisului cu limba ajunge pe cele mai inalte culmi ale orgasmului....
cristiana_cris
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:14
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-11-24 15:55:49nu este normal ca unui barbat sa i se practice sex oral ci doar unei femei.... sa nu uitam ca femeia doar prin stimularea clitorisului cu limba ajunge pe cele mai inalte culmi ale orgasmului....




ce te-au mai vrajit femeile.............
i_andra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 19:16
daca simti ca vrei sa faci acest lucru atunci fa-l dar decit sa fie facut din obligatie sau asa doar ca sa ii faci lui pe plac, mai bine nu !
Va intelege faptul ca nu vrei si poate ca va veni ziua cind tu vei capata mai multe incredere in tine, in el si in aceasta practica sexuala si atunci ii vei cee tu lui sa treceti si peste acest prag al autocunoasteerii in dragoste. Timpul, rabdarea si lips aprejudecatilor le va rezolva pe toate. Mult succes !
Aproape_eu
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:20
ultimul lucru care o sa-l zica despre tine e ca esti o usuratica...
trust me..
am initiat ceva fete in taina sexului oral :))
si am intampinat aceeasi problema
Limbu
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:43
adica o femeie daca face sex oral e usuratica???? hmmmm....unde traim?? de ce e TABU sexul oral....e o parte din trupul iubitei/iubitului......ce-i acolo jos?...dawn of the dinosaurs?

keepliving
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:59
De la: kudika085739, la data 2009-11-24 08:43:05Dupa ce a fost la profesioniste cu tine i se va parea un esec total .


Serios? Ma gandesc ca va intelege ca e pentru prima data si n-am de unde sa am experienta celorlalte..
Deocamdata n-am apucat sa facem nimic (tot din cauza prejudecatilor mele), insa inca exista in discutie acest subiect...
love_is_precious
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:16
De la: keepliving, la data 2009-12-12 02:59:53adica o femeie daca face sex oral e usuratica???? hmmmm....unde traim?? de ce e TABU sexul oral....e o parte din trupul iubitei/iubitului......ce-i acolo jos?...dawn of the dinosaurs?



M-a amuzat postarea ta Probabil ai dreptate. Dar mi-e prea frica de ce ar putea gandi....sau poate ca nu o sa ma descurc...
love_is_precious
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:19
o sa ii faci un cadou de craciun, imbracata in sexy-craciunita

_iluzie_
Postat pe 22 Decembrie 2009 14:46
De la: miss_darine, la data 2009-10-17 22:14:43Pui mic, atunci cand iubesti pe cineva, faci dragoste, nu sex! Puteti sa experimentati orice, fara jena si prejudecati, important e sa va placa voua! In niciun caz nu vei fi catalogata drept usuratica, din moment ce va iubiti!
.....esti preoteasa cumva?? ....te-am prins!! ....SARBATORI FERICITE!!
arahnida
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:32
De la: _iluzie_, la data 2009-12-22 14:46:08o sa ii faci un cadou de craciun, imbracata in sexy-craciunita



Ce tare mai e si ziua lui de nastere, chiar a doua zi de Craciun
love_is_precious
Postat pe 23 Decembrie 2009 13:07
Eu consider ca lucrurile astea trebuie sa vina de la sine, nu impuse, nici macar sugerate.Daca nu vin de la sine si stai sa gandesti daca sa le faci sau nu, mai bine nu le faci.Dragostea se simte , nu se gandeste.

Postat pe 23 Decembrie 2009 13:11
De la: scorpio67, la data 2009-12-23 13:11:21Eu consider ca lucrurile astea trebuie sa vina de la sine, nu impuse, nici macar sugerate.Daca nu vin de la sine si stai sa gandesti daca sa le faci sau nu, mai bine nu le faci.Dragostea se simte , nu se gandeste.


Adevarat dar...daca tot s`a pus problema...
love_is_precious
Postat pe 23 Decembrie 2009 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut de munca rubrica erotism 11 De la: kudika228425 17 Aprilie 2012 14:38
tu cum te masturbezi ? 220 De la: kudika073785 10 Octombrie 2009 13:28
pozitii??? 27 De la: datura 5 Martie 2009 19:43
i need.... 22 De la: kudika337202 18 Decembrie 2010 19:55
sex fara prejudecati 62 De la: krysty2000 27 Iulie 2010 12:07