Setari Cookie-uri

cine a cumparat parfum de pe "www.aoro.ro"?

Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...
kudika376399
Postat pe 8 Decembrie 2011 01:11
De la: kudika376399, la data 2011-12-08 01:11:23Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...


Poti sa le faci pe amandoua...si plangerea si informarea celorlalti despre tzeapa...
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2011 19:32
AORO, sunt tepari si eu le-am bagat bani frumosi in buzunar pana sa imi dau seama. fiti atenti: imi comand un set scump,Dior Pure Poison. am primit unul de Craciun in 2010, de la sora mea, cand am fost in Italia. Pt ca imi place imi propun sa imi iau unu. cutia impecabila, inantru geanta cosmetica, in care in hartie cu dior, produsele. Opaaaa, capacul sticlei mele e alb, al lor moc, atomizerul meu negru, al lor gold, pe cutie trecuta o serie pe parfum alta serie, laptele de corp intr-o sticluta de plastic de proasta calitate, mata cu buburuze.Imi vine sa explodez, astia m-au taxat 299 lei+ transport pt o facatura!! ii sun ,le spun, ei zic :una Palcu: poate vreo greseala la depozit! Ce greseala gunoaielor, Dior e firma ce se respecta, nu admite astfel de greseli, numai daca le produceti voi la cehia, acolo poate fi o greseala la depozit!!! TEPARII.
Credeti-ma sunt la a 6-a comanda, pana sa-mi deschid ochii,pt ca aveam originalul cu ce sa compar. fiti atenti la toate detaliile: sticla de parfum nu are defecte, sau bavuri pe fund,eticheta de pe fundul sticlei e bine lipita fara bule de aer, srisul designerului e mat sau lucios, capacul fara imperfectiuni,nici macar o bula de aer.Astia comercializeaza facaturi,de calitate superioara. Nu fiti fazani, ca mine
de nervi, am un serpentine pe gata, la prima comanda facuta la ei mi-am luat unu, nu l-am deschis pt comparare, dar azi de nervi l-am sfartecat.E asa de bine facut dar totusi fake,diferente era de culoare, era mai portocaliu cel de la aoro, pe fund sticla nu avea bavura si eticheta era aprox la fel,scrisul de pe sticla era diferit, pe cel original scrisul era negru mat, iar pe cel de la aoro negru lucios, forma literelor era identica, la capac parca mai era ceva dar n-am mai avut nervi de el. Daca aveti un original si cumparati de la ei,fiti atenti la cele mai mici detalii,si in interiorul capacului uitati-va, puneti-le una langa alta.
Nu va irositi banii greu munciti!!!
ESCROCII DRACULUI
ErikaStefania
Postat pe 18 Decembrie 2011 00:24
De la: kudika376399, la data 2011-12-08 01:11:23Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...
da,numai abureli pe forumul asta...cati ani ai si ce faci in noaptea de revelion ?
GODZILA
Postat pe 18 Decembrie 2011 00:30
De la: GODZILA, la data 2011-12-18 00:30:17
De la: kudika376399, la data 2011-12-08 01:11:23Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...
da,numai abureli pe forumul asta...cati ani ai si ce faci in noaptea de revelion ?


Tu esti tot o abureala, Godzila!
ErikaStefania
Postat pe 18 Decembrie 2011 02:46
Sub nici o forma sa nu va luati parfumuri de pe aoro.ro k sunt jalnici. Pe langa faptul ca ti le aduc intr-un mare hal si daca vrei sa il faci cadou ti-e rusine ca eu asa l-am primit. parfumul nu bare acea folie pe el cum ar fi normal desi cand au zis sa il desfac at cand voi primi coletul am zis ca nu vreau fiindca vreau sa il dau cadou dar nici vorba de folie si mai mult mai era si cutia rupta. Nu miros deloc sunt apa de la robinet cu picaturi parfumate cred ca. nu mai zis ca pe site scriu ca ai un cadou la comanda, o nimica toata dar gestul conteaza sa te intrebe daca il vrei sau nu, nu sa taca k poate nu mai zici nimic de el, deci vorba sa ti-l mai dea , numai vorba e de ei. Eu am comandat in schimb de pe Laparfum.ro si sunt f ok , parfumurile arata f bine , miros super si persista si sunt si mai ieftine. Si la ei ai un cadou pe care de altfel il vrei sau nu ei ti-l dau. de regula ei iti dau un parfum depinde de luna in care comanzi fie unul mai mare fie unul mic si erau si cu folie pe ele .Niciodata nu o sa mai comand de la aoro. Mai bine iau de la prietenii care ii mai am si se ocupa cu parfumuri ca tot ce am luat de la ei a fost ok . Singurul lucru acum de sarbatori a fost ca cei de la Laparfum ajungeau cu comanda in 5 zile si eu ma grabeam k plecam din oras in rest sunt fff ok
lucianagl2006
Postat pe 25 Decembrie 2011 16:53
De la: lucianagl2006, la data 2011-12-25 16:53:34Sub nici o forma sa nu va luati parfumuri de pe aoro.ro k sunt jalnici. Pe langa faptul ca ti le aduc intr-un mare hal si daca vrei sa il faci cadou ti-e rusine ca eu asa l-am primit. parfumul nu bare acea folie pe el cum ar fi normal desi cand au zis sa il desfac at cand voi primi coletul am zis ca nu vreau fiindca vreau sa il dau cadou dar nici vorba de folie si mai mult mai era si cutia rupta. Nu miros deloc sunt apa de la robinet cu picaturi parfumate cred ca. nu mai zis ca pe site scriu ca ai un cadou la comanda, o nimica toata dar gestul conteaza sa te intrebe daca il vrei sau nu, nu sa taca k poate nu mai zici nimic de el, deci vorba sa ti-l mai dea , numai vorba e de ei. Eu am comandat in schimb de pe Laparfum.ro si sunt f ok , parfumurile arata f bine , miros super si persista si sunt si mai ieftine. Si la ei ai un cadou pe care de altfel il vrei sau nu ei ti-l dau. de regula ei iti dau un parfum depinde de luna in care comanzi fie unul mai mare fie unul mic si erau si cu folie pe ele .Niciodata nu o sa mai comand de la aoro. Mai bine iau de la prietenii care ii mai am si se ocupa cu parfumuri ca tot ce am luat de la ei a fost ok . Singurul lucru acum de sarbatori a fost ca cei de la Laparfum ajungeau cu comanda in 5 zile si eu ma grabeam k plecam din oras in rest sunt fff ok



Cam ce se stie despre aoro am citit recent despre Laparfum.ro...asa ca, lasa-ne cu reclama...
kudika226898
Postat pe 26 Decembrie 2011 10:04
Fara suparare dar, pana la urma: fiecare face ce vrea, nu? Parerile sunt impartite:
1. cei care Nu sunt multumiti
2. cei care sunt multumiti
si (eventual)
3. cei care nu au comandat si doresc un sfat
Sa luam cazul 3: eu, am comandat de pe aoro.ro si, inca nu mi-a venit comanda dar o astept. am intrat de curiozitate pe forum-uri ca sa vad parerile oamenilor (ceea ce mi se pare corect), si am vazut cateva persoane nehotarate care vor sa stie daca sa comande sau nu.
Nu vreau sa dau nume de persoana/e care din prima a/au inceput sa-si tina parerile si i-a/i-au descurajat pe cei ce doreau sa comande. lasati omul sa faca ce vrea si nu incepeti voi sa il criticati si sa-l faceti in toate felurile ca ba nu o sa-i placa, ba o sa-si cheltuiasa banii degaba, etc. In cazul asta exista 2 varainte:
1. omul care tine cont
2. omul care Nu tine cont
Pe bune acum, gusturile nu se dicuta...(u should know that ...)
Lalla15
Postat pe 28 Decembrie 2011 15:36
De la: Lalla15, la data 2011-12-28 15:36:33Fara suparare dar, pana la urma: fiecare face ce vrea, nu? Parerile sunt impartite:
1. cei care Nu sunt multumiti
2. cei care sunt multumiti
si (eventual)
3. cei care nu au comandat si doresc un sfat
Sa luam cazul 3: eu, am comandat de pe aoro.ro si, inca nu mi-a venit comanda dar o astept. am intrat de curiozitate pe forum-uri ca sa vad parerile oamenilor (ceea ce mi se pare corect), si am vazut cateva persoane nehotarate care vor sa stie daca sa comande sau nu.
Nu vreau sa dau nume de persoana/e care din prima a/au inceput sa-si tina parerile si i-a/i-au descurajat pe cei ce doreau sa comande. lasati omul sa faca ce vrea si nu incepeti voi sa il criticati si sa-l faceti in toate felurile ca ba nu o sa-i placa, ba o sa-si cheltuiasa banii degaba, etc. In cazul asta exista 2 varainte:
1. omul care tine cont
2. omul care Nu tine cont
Pe bune acum, gusturile nu se dicuta...(u should know that ...)


Bineinteles ca fiecare face ce doreste..dar in cunostinta de cauza...daca doreste o tzeapa uriasa....pai, sa cumpere atunci de pe site-ul cu pricina...
kudika226898
Postat pe 28 Decembrie 2011 18:05
De la: kudika376399, la data 2011-12-08 01:11:23Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...
kudika498087
Postat pe 15 Ianuarie 2012 01:53
De la: kudika498087, la data 2012-01-15 01:53:53
De la: kudika376399, la data 2011-12-08 01:11:23Pacat ca scrii execrabil si nimeni nu te poate lua in serios. Eu una sunt multumita de ei. Oricum daca vreodata as fi nemultumita de un serviciu nu as scrie gresit tzeapa pe forumuri, as face plangere la OPC. Dar ma rog, eu nu vand parfumuri pe aria de publicitate...


Hai sa traiesti, exact ca morcovu' !!!
kudika498087
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:00
am vrut si eu sa comand de pe aoro dar cand am citit atatea pareri negative de site,m-am razgandit.
Jenny23
Postat pe 22 Ianuarie 2012 16:26
salut, aleandru ma numesc, si vreau sa iti spun ca astazi 08.02 mi a sosit un parfum de pe aoro, e vorba de un one milion pr, la sfatul unui prieten care a mai cumparat si era multumit, si ca sa nu te mai tin in suspans o sa iti zic de la inceput ca este o tzeapa cum ar zice multi, si pentru eventualii cumparatori, vreau sa aveti incredere in mine cand zic ca e tzeapa, un parfum original, persista pana la 12 ore pe pielea unui om in functie de ph, e asta tine max 1 h, si ca sa rezum, va dati seama ca l am luat la pla pe tov care mi a recomandat, si stiti ce imi zice " eu sunt multumit de cat ma tine, la care eu ii zic pai bine amice tu sti cat tine un parfum orivinal, la care el rasp, cat vrei sa te tinaa 10 ore ai innebunit? deci ca si concluzie cei care vreti sa dati comanda m ai puneti 1 mil deoparte si go to sephora sau douglas
kudika504444
Postat pe 8 Februarie 2012 18:48
Salutare,
Si eu am auzit la fel despre aoro, ca nu ar persista. Nu stiu exact de unde le aduc, dar eu nu mai am incredere in nimic de la noi de pe piata.
Eu mai nou imi iau parfumuri de la un prieten care le aduce din state. Sunt originale si persista f mult, nu se compara cu ale noastre din sephora, etc si are si preturi mici.
Comanda de pe bigdiscount. Daca vreti detalii gasiti pe http://ustyleforless.blogspot.com/ e blogul lui.
e de incredere.
kme87
Postat pe 9 Februarie 2012 00:38
De la: amazelenee, la data 2010-04-13 19:44:52eu ma gandesc sa-mi cumpar unul si as vrea sa stiu parearea persoanelor care au incercat... Multumesc anticipat pentru raspunsuri


Vand Parfumuri ORIGINALE la orice gramaj si variantele TESTER la preturi cu 50 - 250 RON mai scazute decat in magazinele oficiale.Chiar si unele parfumuri care nu se mai fabrica, rare, editii limitate sau variante indisponibile in Romania.Trimitem in orice localitate din tara prin curierat rapid.(Toate parfumurile sunt originale. Testerele sunt sticle originale ambalate in cutii de carton obisnuit sau alb neinscriptionat si uneori pot fi fara capac).Exclud orice legatura cu falsurile, copiile aparent perfecte sau orice fel de produse contrafacute!Cer si ofer seriozitate! ID:sportmann2007,MAIL:sportmann2007@yahoo.com ,TEL: 0767023497
http://vandparfumurioriginale.blogspot.com , http://vand-parfumuri-originale.blogspot.com/
kudika510317
Postat pe 21 Februarie 2012 00:16
Am mai descoperit un site foarte tare, au cred ca toate marcile de parfumuri din lume, se numeste ParfumX.ro. Mi-am luat un parfum Comme de Garcon si e foarte tare, chiar sunt produse originale dupa cate tepe mi-am luat de la alte magazine. Vin cam greu produsele dar trebuie sa aveti rabdare, macar astept o saptamana decat sa iau o facatura. Astept parerile voastre. Pup!
deeas0414
Postat pe 3 Martie 2012 01:20
Daca ai urmari discutiile de pe forumuri ai vedea ca majoritatea celor care tipa "fake" si "tzeapa ordinara", fix cuvintele astea, ii gasesti mai apoi pe ariile de publicitate vanzand, exact...parfumuri. Oricum eu pe cei de la aoro.ro i-am verificat mai demult inainte sa cumpar de la ei. I-am verificat si pe site-ul Ministerului de Finante si CUI-ul este valid insa prezinta adresa sediului social din Cehia. Asta inseamna ca sunt doar rezidenti fiscali in Romania, adica vand din Cehia in alte tari si legea ii obliga sa se declare in Romania ca sa plateasca taxele aici. Din punctul meu de vedere sunt de incredere, eu am cumparat doua parfumuri de la ei si nu am de ce sa ma plang.
kudika376399
Postat pe 7 Martie 2012 21:40
De la: kudika376399, la data 2012-03-07 21:40:04Daca ai urmari discutiile de pe forumuri ai vedea ca majoritatea celor care tipa "fake" si "tzeapa ordinara", fix cuvintele astea, ii gasesti mai apoi pe ariile de publicitate vanzand, exact...parfumuri. Oricum eu pe cei de la aoro.ro i-am verificat mai demult inainte sa cumpar de la ei. I-am verificat si pe site-ul Ministerului de Finante si CUI-ul este valid insa prezinta adresa sediului social din Cehia. Asta inseamna ca sunt doar rezidenti fiscali in Romania, adica vand din Cehia in alte tari si legea ii obliga sa se declare in Romania ca sa plateasca taxele aici. Din punctul meu de vedere sunt de incredere, eu am cumparat doua parfumuri de la ei si nu am de ce sa ma plang.



Bancuri...cei care striga tzeapa sunt cei tzepuitzi, nu ii gasesti cu nicio publicitate...incerci si tu sa dregi busuiocul...odata ce 100 de insi iti spun ca e tzeapa, trebuie sa fii mare bou sa mai cumperi, doar pt. ca unul de-al lor incearca sa mai fraiereasca...
kudika226898
Postat pe 8 Martie 2012 20:35
eu zic sa nu faci greseala asta
kudika517668
Postat pe 2 Aprilie 2012 13:52
are dreptate si kudika376399 cand spune ceea ce spune. eu pot sa recomand aoro ca simplu consumator. am cumparat de la ei si parfumuri si cosmetice pentru a evita preturile alea ridicole din magazinele ,,obisnuite" cum sunt douglas sau sephora. experienta mea cu acest magazin ma face sa ii recomand pe mai departe. daca vreti senzatii tari cu curieri care nu exista si numere de telefon la care nu raspunde nimeni incercati laparfum sa vedeti acolo servicii ,,calitative".
kudika_4952
Postat pe 12 Aprilie 2012 19:50
De la: kudika_4952, la data 2012-04-12 19:50:11are dreptate si kudika376399 cand spune ceea ce spune. eu pot sa recomand aoro ca simplu consumator. am cumparat de la ei si parfumuri si cosmetice pentru a evita preturile alea ridicole din magazinele ,,obisnuite" cum sunt douglas sau sephora. experienta mea cu acest magazin ma face sa ii recomand pe mai departe. daca vreti senzatii tari cu curieri care nu exista si numere de telefon la care nu raspunde nimeni incercati laparfum sa vedeti acolo servicii ,,calitative".


Recomanda facaturi celor care nu-si permit magazinele "obisnuite" gen Sephora, Douglas...pentru ei exista aoro, etc. Gigel negriciosul...
kudika226898
Postat pe 13 Aprilie 2012 18:39
Si eu am fost atrasa de preturile mici si am cumparat de la aoro un "parfum" care, din pacate, nu prea se gaseste in magazinele din Romania: Lanvin - Rumeur (apa de parfum). Am primit produsul sigilat (cu sigiliu tip holograma nu doar tipla lipita), cutia arata identic, zic eu, cu cea pe care o mai avusesem insa "parfumul" era clar un fake. De ce spun asta: pulverizatorul era rupt, motiv pentru care a curs "parfum" in dopul metalic care coclise in interior iar banda satinata de la gatul sticlei cu sigla Lanvin era lipita cu un lipici gen silicon care era prelins si pe sticla. Am sunat la ei, am reclamat calitatea produsului (sau, mai bine zis, lipsa ei) iar reprezentantul site-ului sustinea una si buna originalitatea produsului. Avand in vedere ca imi doream parfumul respectiv si nu banii achitati pe el am zis sa mai fac o incercare, pacalindu-ma cu gandul ca a fost doar ghinion sa primesc asa ceva. Am fost de acord cu inlocuirea produsului cu unul identic ca marca si "model" insa original. Am rugat sa fie original ca sa nu imi mai fac nervi aiurea si mi s-a garantat originalitatea noului produs. Procedura standard: retur produs, mailuri peste mailuri, primit noul produs dupa aproape 1 luna: cutie ok (ca si prima), pulverizator functional, capac intact, sticla de calitate inferioara celei originale si detalii care lasa de dorit (inscriptionare, banda satinata). In concluzie am primit garantat un alt fake, mai putin fake decat primul insa departe de original cu care am putut sa-l compar avand in vedere ca inca mai aveam acasa sticla cumparata dintr-o tara cu adevarat europeana. Am si pulverizat din el pe piele iar mirosul, desi foarte apropiat de original, se deosebea prin izul alcoolic si prin faptul ca a persitat cu indulgenta 2-3 ore. Am reclamat iar calitatea "parfumului", ei au sustinut sus si tare ca este original, ca le iar de la fabrica, etc...Asta a fost experienta mea cu aoro, o teapa in toata regula dar care nu ma mira avand in vedere ca asta e tara teparilor si a celor care se lasa cu prea multa usurinta fraieriti...iar eu am fost categoric una din ei.
kudika_11649
Postat pe 9 Iulie 2012 19:40
este teapa originala ....cu aoro ...eu am luat 2 parfumuri si nu sunt bune de nimic....si o gramada de bani ....sunt contrafacute ....mai bine luati unul original ca nu este mare diferenta la pret...
kudika_13142
Postat pe 28 Iulie 2012 17:47
De la: kudika_13142, la data 2012-07-28 17:47:12este teapa originala ....cu aoro ...eu am luat 2 parfumuri si nu sunt bune de nimic....si o gramada de bani ....sunt contrafacute ....mai bine luati unul original ca nu este mare diferenta la pret...



kudika226898
Postat pe 29 Iulie 2012 19:07
Am avut si eu cateva prietene care au cumparat de la Aoro si au fost extrem de dezamagite. Au zis ca sticlele aratau identic dar se simtea diferenta dintre esente, pt ca au avut si originalul cu care sa poata compara produsele.
RoxyRoxx
Postat pe 11 Octombrie 2012 18:48
nu toate produsele de pe aoro sunt originale,cele care au pretul exagerat de mic fata de magazin sunt fake,cele care au un pret apropiat de pretul de magazin sunt originale.Eu lucrez in domeniul parfumeriei si cunosc parfumurile originale.Pentru cine are nevoie de parfumuri originale eu primesc la target si le dau la jumatate de pret.Am decat anumite branduri bvlgari,calvin klein,thierry mugler,nina ricci,cerruti.
kudika_21925
Postat pe 23 Noiembrie 2012 21:14
De la: kudika_21925, la data 2012-11-23 21:14:14nu toate produsele de pe aoro sunt originale,cele care au pretul exagerat de mic fata de magazin sunt fake,cele care au un pret apropiat de pretul de magazin sunt originale.Eu lucrez in domeniul parfumeriei si cunosc parfumurile originale.Pentru cine are nevoie de parfumuri originale eu primesc la target si le dau la jumatate de pret.Am decat anumite branduri bvlgari,calvin klein,thierry mugler,nina ricci,cerruti.


Ce ma distrasi...lucrezi domeniul parfumeriei...adica esti prieten/a cu Gigel Sacosa...
kudika226898
Postat pe 24 Noiembrie 2012 15:49
problema ta dak crezi sau nu,gigel sacosa sau nu eu macar ma dau cu parfumuri originale nu k altii care isi ia de pe net fake si mai platesc si destui bani pe ele.
kudika_21925
Postat pe 25 Noiembrie 2012 22:03
De la: kudika_21925, la data 2012-11-25 22:03:12problema ta dak crezi sau nu,gigel sacosa sau nu eu macar ma dau cu parfumuri originale nu k altii care isi ia de pe net fake si mai platesc si destui bani pe ele.



Aia cu "orijinalu'" o zici tu...
kudika226898
Postat pe 26 Noiembrie 2012 17:56
Stiti cum se spune:
prost e cine da, nu cine cere
kudika_22196
Postat pe 27 Noiembrie 2012 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parfum today,little black dress, soul,giordani white gold 8 De la: ancaid 26 Februarie 2014 21:48
Parfumuri Originale 7 De la: kudika226898 12 Iulie 2010 20:19
BMB Collection 12 De la: adricom 3 Septembrie 2010 23:58
GIORDANI GOLD 12 De la: mitura 21 Noiembrie 2010 15:36
Vand Giordani Gold si Volare 2 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 19:37