Setari Cookie-uri

e ingrozitor sa aflii ca cel pe care-l iubesti te inseala...dar mai ingrozitor e sa aflii cu cine...

Chiar ca ingrozitor. Sorry!!!
Hai sa spui ca el e barbat si se uita dupa fete, dar asta nu-l disculpa; dar ea (pustoaika) sa se fi gandit ca are fam. si mai ales ca ai si ajutat-o; sa-ti faca chestia asta. Totusi nu e chiar micuta, sa fim seriosi
I-ati inima in "dinti" si mergi mai departe.
caty_brb
Postat pe 2 Mai 2010 14:10
Am citit toate comment-urile si :) ...imbucurator cum suntem noi femeiile...cum ne sustinem,sfatuim,dam cu opinia :)...Tindem sa generalizam si sa blamam,este adevarat ca barbatii sunt mai predispusi la infidelitate,dar este pacat sa aruncam cu afirmatia"toti sunt niste nemernici".
Si printre noi,femeile,se numara infidele...Este un razboi fara sfarsit,acesta intre femei si barbati...lasandu-l de-o parte...suntem cu totii fiinte...capabile de iubire,devotament,loialitate...Cum spunea si cineva mai sus si ii sustin ideea,totul tine de compatibilitate....Se intampla sa ne trezim in relatii in care nu regasim...si cu siguranta nici partenerul :)...care ajunge,miseleste sau impins de subconstient,in bratele altcuiva...PS: Este pacat sa continui o astfel de relatie,cu siguranta exista cineva si pt sufletul tau in lumea asta mare :D
CapsunikRoz
Postat pe 2 Mai 2010 14:12
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-23 00:01:49
De la: dana_4u4u, la data 2010-04-22 22:56:53seara buna....sa va spun povestea mea...m-am casatorit in vara anului 2008(fiind impreuna de 5 ani) cu barbatul pe care-l iubeam si care credeam ca ma iubeste
toate bune si frumoase pana prin martie 2010 cand am aflat ca iubitul meu sot ma inseala...cu o pustoaica de 17 ani(eu am 31,de:)))ospatarita care culmea lucra la noi, si noi urma sa fim nasii ei de cununie in viitor(din nasa nu ma scotea) pustoaica de care eu am avut grija,ma interesam cum merge cu scoala,i-am dat haine,machiaje,o sfatuiam...etc
aveau o relatie de aproate un an de zile,inca dinainte sa ne casatorim noi
a fost un adevarat soc pentru mine va dati seama,n-am putut sa trec peste asta,sotul meu avand antecedente,am trecut peste toate dar peste asta n--am putut


adica i-o tragea finei de cand avea 14 ani???



mai geo ce matematica ai facut tu? :))
are 17 si aveau o relatie de 1 an ;;)
BluOndA
Postat pe 2 Mai 2010 14:15
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-04-23 16:00:34io propun sa i-o mai traga un an, sa nu iasa la socoteala cu virgula!!



=))
BluOndA
Postat pe 2 Mai 2010 14:19
Mai,Danutza,imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat,dar eu scriu fiindca vreau sa-i transmit aleia sau aluia care face titlurile sa invete dracului gramatica limbii romane!"AFLI" in cazul de fata se scrie cu un singur i.Pentru Dumnezeu,daca nu stii intreaba!
fratzi65
Postat pe 2 Mai 2010 14:28
Buna sunt Corina imi pare f rau pt tine.Si eu am fost casatorita cu fostu sot si mam inteles bine la inceput eu la inceput l-am iubit f mult si el sio batut joc de mine dar asta e.Eu iti doresc sa fi tare ca trece si sa ai grija de tine si sa iesi prin oras si sa iti ocupi timpu cu tine sa mergi la coafor si sa te faci frumoasa asa cum ai vrut u.
kudika034003
Postat pe 2 Mai 2010 14:30
Am citit si celelalte comentarii postate aici si sunt de acord in majoritatea cazurilor. Intr-adevar este ingrozitor sa afli ca te inseala dar mai ingrozitor este sa afli cu cine. Da toti barbatii in viziunea mea sunt "niste porci" insa femeile care insealacum si ce sunt?
Unde le putem incadra? Eu am fost casatorit 25 de ani si ...chiar si dupa 25 de ani s-a intamplat sa aflu ca ma inseala. 10 ani am luptat din rasputeri sa o fac sa inteleaga ca ceea ce face nueste bine. Sau poate pentru ea o fi bine nu stiu.10 ani imi spunea intr-una ca sunt nebun si ca tre sa merg la doctor psihlog si chiar la psihiatru.Acum cand ea a divortat si s-a mutat cu cel pentru care ne certam noi mereu, adica, cu un fost prieten de familie si el la randul lui casatorit, cine este nebun si cine este nemernic? In concluzie , toti gresim insa nu toti avem puterea de a recunoaste si de a ierta. Unii nu suntem instare sa ne iertam nici pe noi. Asa ca... fata draga stai de vb serios cu el si poti sa-i mai acorzi o sansa, nai ales daca aveti si copii.Ce s-ar fi intamplat daca descopereai dupa 25 de ani ca mine. Oricum nu-i usor dar timpul le rezolva pe toate. Mult succes!
kudika106171
Postat pe 2 Mai 2010 14:30
buna.am urmarit cam toata povestea ta si as dori sa ti spun si parerea mea.nu cred nici o clipa ca tu ai fi fost de vina ca sotul tau si cu pustoaica respectiva sa ajunga la o relaxie extraconjugala insa ar fi un un loc in care ai gresit si acela ca ai vrut sa te mariti cu el chiar daca stiai ca a mai avut antecedente......din cate ai zis la inceput ai spus ca ai trecut peste anumite antecedente dar acum nu ai mai putut .greseala ta e ca ai acceptat sa ti greseasca cu ceva in speranta de mai bine.....si poate asta iti va fi de ajutor pe mai tarziu"lupul isi schimba parul dar naravul,ba".cred ca aici ai gresit ,iar el nu te a meritat si nici nu te a respectat o data ce a mai gresit candva a preferat sa o mai faca odata si poate mult mai profund.ma bucur ca ai divortat si ca ai avut puterea asta .imi dau seama prin ce suferinta ai trecut si cu siguranta amintirile ti au lasat anumite rani in suflet pe care nu le vei putea uita atat de usor.si as dori sa maoi adaug ceva,tot tu spuneai ca ai avut multa grija de fata respectiva ca i dadeai haine machiaj etc printre care ai mai luat o si la mare din cate am inteles nu?s au intr un concediu cu voi?as vrea sa te intreb chiar atat de naiva ai fost? in ziua de azi copilele nu mai judeca nimic iar in lumea care traim ma mir ca ai infiltrat o atat de usor in viata voastra de cuplu ....si asta cu siguranta te doare mai tare......si as avea vre o 2 intrebari la tine.daca aveti un copil inpreuna?si o alta intrebare ar fi ,cand ati luat o pe pustoaica cu voi la mare cum ati dormit?toti 3 intr un pat?sincer te compatimesc ......e extrem de dureros .....is patita cu multe1
AIRBAG
Postat pe 2 Mai 2010 14:32
Nu e neaparat doar el singurul vinovat....pustoaicele din ziua de azi la 15 ani se cred doamne....cunosc cateva asemenea poame...nici nu le dai 15 ani...si umbla cu barbati de 30 ani....ele se mandresc cu asta....le intereseaza doar banii la ora actuala....asta e mentalitatea lor...si bineinteles proasta educatie...
creatasme21
Postat pe 2 Mai 2010 14:35
teribil pt tine...dar e clar ca esti tanara si vei gasi alta relatie....el nu te merita....
kudika113122
Postat pe 2 Mai 2010 14:38
Sigur ca da ,e nevinovata!!! Asa gasiti-le scuze,bai oameni buni ,pustoaicele astea sunt cele mai perverse,cauta barbati sa le intretina ,sa le plimbe,etc.Si dupa cate am inteles ,ei nu au o situatie materiala neglijabila.Asa ca las-o mai moale si nu ii mai gasi tu scuze,ca asta e o mare curva,iti spun eu ca ea e constienta de faptele sale si pun pariu ca putin ii pasa ca a despartit o familie,mai are si nerusinarea sa o numeasca nasa si toate chestiile astea,de aici iti dai seama ca e o mare panarama.Cel mai bn ar fii sa uiti de el si sa ii lasi in pace.Sunt sigura ca asta se va plictisii de el cand va da de altul mai potent financiar.Ma uimeste cu cata usurinta pot face rau unii si fara nici un fel de regret.
liverpool262000
Postat pe 2 Mai 2010 14:41
Nasoala kestie..........c sa mai zic........in ziua de azi te poti astepta la orice.......
barbatii se cred cei mai tari!dar ce credea el ca tu nu o sa afli?

da-l darcu!tu esti desteapta,frumoasa si nu merita sa suferi dupa unu ca el!e clar ca nu te iubeste sau nu te-a iubit.........
kudika157889
Postat pe 2 Mai 2010 14:43
total de acord cu tine!!! si deloc de acord cu cele care sustin ca peste ani relatiile se schimba si toate eforturile raman in van!! important e sa ramai mereu pe pozitie, sa iti iubesti barbatul si sa ii arati asta mereu!! dar mai importanta e ALEGEREA cuiva , dupa cum am mai spus si raman la parerea mea. cu fostul meu prieten stiam ca ma va insela odata si odata, pentru ca se vedea din comportamentul lui, si nu m-am inselat!!asa ca nu mai ignorati semnalele pe care le transmit unii barbati care au intentia de a insela!! dar acum instictul imi spune ca viitorul sot nu e asa!!! nici nu e un prefacut care sustine ca nu se uita niciodata dupa vreo femeie, recunoaste ca ii plac femeile, dar ca a ales una singura!! si de asemenea, tot el spune ca barbatii inseala cand nu primesc ceea ce vor acasa!!! asa ca eu propun sa ne ascultam prietenii-sotii mai bine si sa nu uitam ca cele destepte in relatie suntem noi, doar suntem sexul frumos si delicat!!!
imi pare sincer rau pentru cele care au fost inselate, eu fiind la randul meu pacalita si stiu cat se poate suferi si cat de ranita se poate simti o femeie in aceasta situatie!! dar cand nu e sa fie si nu te identifici cu o persoana, care nu te pretuieste si nu apreciaza ceea ce oferi tu, mai bine o lasi balta si iti vezi de drum! pentru ca uneori nu se poate face nimic, unii barbati chiar se nasc ca sa insele, nu se maturizeaza niciodata sau poate se maturizeaza tarziu si atunci nu avem noi nici o vina!! vina noastra e ca pe acestia (mai ales cei cu antecedente ) trebuie sa ii simtim de la o posta!!!
cititi mai multe despre comportamentul barbatilor, interesati-va si veti vedea ca sunt total opusi de noi si de asta e mai greu sa ii intelegem, dar nu imposibil!! cand barbatul de langa tine (asta daca nu face parte din actegoria porcilor cum mai sunt numiti pe aici) simte ca poate avea in tine o partenera fidela, sincera, care sa ii ofere liniste si libertate, care sa il inteleaga din toate punctele de vedere si sa ii ofere atentia de care are nevoie , atunci nu va mai pleca de langa tine!!! numai fiti atente ca fiecare barbat e si diferit de altul, si au nevoi diferite, descoperiti-le pe cele cu adevarat importante, ca acum nu trebuie sa le facem mereu pe plac!!! asa ca eu va urez succes si multa fericire si putere de a merge mai departe si de a cauta persoana potrivita!!!! si tineti-va departe de cei care nu merita
kudika024292
Postat pe 2 Mai 2010 14:43
Celia sa nu te mai mire....bine ca nu aveti vreun copil impreuna,seintampla atatea ciudatenii in lumea asta ,eu am patit-o pe propria-mi piele,faza e ca tre'sa te ridici si sa mergi mai departe ,nu sa-ti plangi de mila,k sincer e plina lumea de c dupa barurve genul pustoaicei ,mie mi-a lasat copilul fara tata o disperata de astabati!Capul sus si viata mere inainte!
kudika108898
Postat pe 2 Mai 2010 14:44
nasu trebuia sa o invete meserie inainte sa se casatoreasca pustoaica!
bine ai facut ! trebuia sa-l dai afara din casa cu ce era pe el!
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Mai 2010 14:58
De la: dana_4u4u, la data 2010-04-22 22:56:53seara buna....sa va spun povestea mea...m-am casatorit in vara anului 2008(fiind impreuna de 5 ani) cu barbatul pe care-l iubeam si care credeam ca ma iubeste
toate bune si frumoase pana prin martie 2010 cand am aflat ca iubitul meu sot ma inseala...cu o pustoaica de 17 ani(eu am 31,de:)))ospatarita care culmea lucra la noi, si noi urma sa fim nasii ei de cununie in viitor(din nasa nu ma scotea) pustoaica de care eu am avut grija,ma interesam cum merge cu scoala,i-am dat haine,machiaje,o sfatuiam...etc
aveau o relatie de aproate un an de zile,inca dinainte sa ne casatorim noi
a fost un adevarat soc pentru mine va dati seama,n-am putut sa trec peste asta,sotul meu avand antecedente,am trecut peste toate dar peste asta n--am putut

ai de capu meu cum doamne a putut face asa ceva fata aia? ca imi vine sa o bat adica ii oferi ajutor, sprijin, sfaturi, de toate si ea pe la spate se.... si eu am 17 ani dar nu as face asa ceva nicioadata imi pare sincer rau pt tine, dar daca te-a inselat acum, cu siguranta o va mai face.
nu inteleg oamenii astia, cum te-a mai putut privi in ochi (fata aceea) dupa ce a facut? ce nesimtita
doar timpul le va rezolva pe toare, fi tare. te-as ajuta daca as putea, dar nu am cum
clau19
Postat pe 2 Mai 2010 15:16
BRAVO BINE CA AI SCAPAT DE ESTI TINARA AI VIATA INAINTE .CIND O SAL LASE CA ESTE PREA BATRIN ATUNCI SAL VEDEM.TU,TRAIESTETI VIATA CA NU SE INVIRTE IN JURUL UNUI DOBITOC.
laleaua_neagra
Postat pe 2 Mai 2010 15:26
Fetelor,eu am 18 ani,si un baiat de vreo 24 se tot tine de capul meu si nu ma lasa in pace,k sa il pup, ca ii place de mine,vrajeli de-astea.Am inteles ca tipul e insurat,dar el mie,mi-a zis k nu e (barbatii sunt idioti:D).Vreau sa ma lase in pace,dar nu intelege cu vorba buna(ca i-am zis de n ori sa ma lase in pace k am prieten,desi nu am, dar nu are de unde sa stie el asta:-j).Ce pot sa ii fac sa ma lase in pace,ca nu vreau sa am absolut nimic cu el,pentru ca totusi e om insurat:|
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 2 Mai 2010 15:31
De la: DaNutzZa_DaNutzZyka, la data 2010-05-02 15:31:32Fetelor,eu am 18 ani,si un baiat de vreo 24 se tot tine de capul meu si nu ma lasa in pace,k sa il pup, ca ii place de mine,vrajeli de-astea.Am inteles ca tipul e insurat,dar el mie,mi-a zis k nu e (barbatii sunt idioti:D).Vreau sa ma lase in pace,dar nu intelege cu vorba buna(ca i-am zis de n ori sa ma lase in pace k am prieten,desi nu am, dar nu are de unde sa stie el asta:-j).Ce pot sa ii fac sa ma lase in pace,ca nu vreau sa am absolut nimic cu el,pentru ca totusi e om insurat:|



Apropo baieti,nu vreau sa va simtiti jignesc cu comm meu,dar barbatii nu stiu ce vor si care e limita...Sorry,dar asa este!
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 2 Mai 2010 15:35
pai.....si ce ai facut? mai esti cu el sau ai terminat-o?
ei ce i-ai spus? eu in locul tau as fi murit....stiu k suna aiurea dar sincer asa de rea poate fi lumea si mai ales sa stii k "ala" pe care il iubesti si te pui in pat cu el si te trezesti tot cu el, el este centrul universului tau te inseala...greu mi-as reveni....sper sa k esti bine si k viata o sa iti de-a intradevar unu care sa te iubeasca si cel mai important SA FIE DOAR CU TINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ioana_bomboana
Postat pe 2 Mai 2010 15:37
Salut dar m-ai frumos ca dupa ce te inseala desteptul m-ai o lasa sa vb cu tine la telefon ,asa am patit eu prima data am plans serios am facut ca trenu dar dupa gata ce a fost a fost si am un copil de4ani cu el asta este acum dupa ce am vazut ca e dobitoc si tampit ca nu gandeste m-am linistit si gata viata e frumoasa si trebuie traita la maxim fetelor capu sus nu se merita siti chesti aia cu decat sa planga mama m-ai bine masa asa ca TRAIASCA FETELE ca viata amara are cine sa ne o faca .Va pup
kudika080850
Postat pe 2 Mai 2010 16:35
draga mea...astia de felul in care-i descrieti ...nu-s normali......sunt tauri comunali...propunetii pentru castrat...si la export cu ei....
kudika045103
Postat pe 2 Mai 2010 16:38
De la: kudika045103, la data 2010-05-02 16:38:51draga mea...astia de felul in care-i descrieti ...nu-s normali......sunt tauri comunali...propunetii pentru castrat...si la export cu ei....


Nu sunt de acord cu tine. Oamenii sunt ființe de la natura poligame.
Ceea ce nu inteleg eu este de ce daca te deranjeaza asa mult adulterul, te-ai mai casatorit cu el? El avand recidive, dupa ce am inteles. Ia in calcul mai mult decat mandria, fericirea ta.
agora
Postat pe 2 Mai 2010 17:52
De la: kudika034003, la data 2010-05-02 14:30:12Buna sunt Corina imi pare f rau pt tine.Si eu am fost casatorita cu fostu sot si mam inteles bine la inceput eu la inceput l-am iubit f mult si el sio batut joc de mine dar asta e.Eu iti doresc sa fi tare ca trece si sa ai grija de tine si sa iesi prin oras si sa iti ocupi timpu cu tine sa mergi la coafor si sa te faci frumoasa asa cum ai vrut u.
...sa iasa-n oras la coafor sa se faca frumoasa ....asa si ?...ca sa ce ?!!!! ..da proaste mai santeti ,jaleeeee
cristinxxx
Postat pe 2 Mai 2010 18:10
dap .. exista si "nenorociti" din astia .. si eu am patit`o ku sotul meu... suntem impreuna de 5 ani, iar akum 2 ani, l`am prins la noi in casa, ku cea mai buna prietena a mea, p kare o cunosteam d foarte multi ani, si prin ea l`am kunoscut p el ... sunt in kontinuare ku el, ne`am casatorit si avem si un baietel de 10 luni, dar nu pot trece nici akum peste imaginile p care le`am vazut .. inka am kosmaruri ku acel " tablou" ... asa ka .. barbatii sunt nijte porci, dar mai tarfe sunt femeile care ridika koada stiind ka acei barbati sunt insurati si etc ...dar nici ei nu merita iertati, ci pedepsiti intr`un fel .. :)
kudika027058
Postat pe 2 Mai 2010 18:15
mi se pare mie sau apar din ce in ce mai multe cazuri de adulter..si femeile mereu pleaca cu altu???care-i faza s-a schimbat mentalitatea?
kudika150696
Postat pe 2 Mai 2010 18:40
De la: dana_4u4u, la data 2010-04-23 23:04:30probabil ca am si eu o parte din vina,nu stiu..nu stiu daca le-am netezit calea sau nu,nu mi-a trecut prin cap o secunda pana sa aflu ca ei 2 ar putea face asa ceva,pe ea am luat-o pana si in vacante cu noi...
stiu ca l-am iubit,l-am respectat,l-am sustinut in tot ceea ce a facut, si nu a fost de ajuns, asta-i viata



nu cred ca ai avut parte de vina ...poate ai simtit vreodata ceva dar nuai bagat de seama ....sau poate nu ai vrut sa bagi in seama...oricum ar fi nu e ok...bravo daca ai divortat.
esti puternica si iti va trece.
kamynik
Postat pe 2 Mai 2010 19:04
Se pare ca in ziua de azi nu mai exista valori si principii si oameni in care sa poti avea incredere, toti sunt nerabdatori sa te tradeze...insa cu totii au uitat ca vor avea parte, exact, de acelas tratament mai devreme sau mai tarziu...pentru ca in aceasta lume totul se plateste! Tu trebuie sa stii ca daca s-a intamplat asa inseamna ca sotul tau nu era tocmai potrivit pentru tine si o sa gasesti pe cineva care sa te merite, sa te aprecieze, sa te respecte si sa te iubeasca.Multa bafta!
minciunescu_geo
Postat pe 2 Mai 2010 19:11
,ce jegos!!!!!!!!!!!!
muresan_elena_roxana
Postat pe 2 Mai 2010 19:15
un amant bun te-ar trata
natuta
Postat pe 2 Mai 2010 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi am înșelat iubitul 83 De la: Emma_1786 2 Februarie 2020 15:44
Oare chiar s`a schimbat? 47 De la: tonim69 30 Iulie 2009 10:42
ajutati-ma vreau sa ma impac cu iubitul 33 De la: ella_c 3 Martie 2009 13:32
sa il dau in judecata pe fostul sot? 3 De la: maimai_no1 2 Septembrie 2011 01:27
DESPRE A FACE RAU CUIVA,FACANDU-TI TIE BINE. 20 De la: Barbie30_ 29 Noiembrie 2010 07:26