Setari Cookie-uri

poveste de dragoste cu un condamnat

De la: kudika1993, la data 2010-06-07 20:20:39
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:30:38offf sunt nascuta pe 13 aprilie 1992 calculeaza.am 18 ani si un pic.d mintit nu am d c pt ca m nevoie d parerea voastra asupra realitatii din viata mea nu asupra unei fictiuni.
Copilas te rog frumos asculta sfatul unei mame(ai virsta unuia dintre copiii mei) NU ITI DISTRUGE VIATA! Indiferent cit de afectos pare cu tine,indiferent cit ti se pare tie ca te iubeste un puscarias tot puscarias ramine.viata in inchisoare ii face mai rai decit cit sint iar acolo invata cica"scoala vietii" Daca a avut atitia ani de detentie a facut ceva grav si crede-ma ca va face mai rau cind va iesi de acolo.Apropo tie ti-a zis ca este inchis din ce motive? Tu esti o fata tinara cu un viitor in fata si ar trebui sa cauti un baiat de virsta ta sa traiesti frumusetea adolescentei cu fluturasi in burtica si alea ,alea.....caci cu anii astia nu te mai intilnesti draga mamii si ai sa plingi apoi cu lacrimi amare. TU ESTE POSIBIL SA AI LIPSA DE AFECTIUNE DIN PARTEA PARINTILOR SI LUCRUL ASTA SA TE FACA SA LUNECI PE O PANTA GRESITA.CONSULTA UN PSIHOLOG DACA ESTE NEVOIE DAR MAI BINE VORBESTE CU MAMA TA;


Din pacate doamna are dreptate , fostul meu sot a ajuns in puscarie dintr-o prostie ( fara sa pun in discutie caracterul si motivul care au dus la inchiderea lui) .Inainte de acest eveniment eram hotarata sa imi iau copii si sa plec .....apropo am copii cu un pic mai mari decat tine ......dar brusc datorita acestei situatii ma gandeam sa abandonez acest gand , mi se facuse mila de el desi mai tarziu sa dovedit ca intradevar de acolo a venit si mai inrait si proverbul " pe cine lasi sa traiasca nu te lasa sa traiesti " era valabil si in acest caz , ma pot felicita ca am mers mai departe cu divortul . Esti tanara , ai toata viata inainte , nu iti strica tineretea alaturi de acesta persoana . Nu spun ca nu e posibil ca el sa fi ajuns acolo dintr-un motiv prostesc dar totusi sunt atatia ani de cand este inchis si sunt si multe diferente intre voi . Deschide si ochii si lasa mintea sa judece corect , nu te lua numai dupa inima ...ti-o spune cineva care a gandit numai cu sufletul asa cum faci tu acum si nu am vrut sa tin seama de nici o avertizare in privinta fostului meu sot si in final am sfarsit prin a divorta . Iti doresc puterea de a judeca corect , dar cu mintea nu cu sufletul !
ELENA_1919
Postat pe 20 Iunie 2010 09:18
si cum iti poti da seama ca il iubesti atat de mult daca l-ai avzut de cateva ori... eu am o relatie de 2 ani si ceva si mai descopar cate ceva la iubytul meu...gandeste-te bine..pt ce este condamnat?daca atunci cand va iesii se va comporta urat cu tine sau de unde stii tu ca nu are familie? eu zic sa te mai gandesti ca esti inca micutza si lumea este plina de tipi ok...
bebelusaflory
Postat pe 20 Iunie 2010 09:24
sincer si eu am avut o asemenea poveste,ne-am cunoscut tot can era el la puscarie,pr telefon.l-am asteptat ani,iar cand a iesit m-am dat seama ca nu ne potrivim .Eu aveam 20 ani iar el 36.La telefon ne intelegeam bn dar in realitate imi era rusine cu el ,cand mergeam p strada.toata lumea se uita ciudat.......in fine,ne-am despartit,iar el acum a devenit obsedat de mine si tot ma mai suna si ma cauta
kudika114869
Postat pe 20 Iunie 2010 09:40
nu e nik adevarat cu condamnatul sa stii elena.iti soun eu ce este,doar te pakaleste atata tot.cati nu cunosc eu,iti spun k sant in stare sa-si dea viata pt tine k nu stiu ce,bla,bla.totul e o minciuna.unei prietene i s-a intamplat iar in urma cu 2 ani sa spun asa,pakat natura nu e inzestrat-o kiar asa de bn.toti spuneam sa term cu acel baiat dar degeaba nici nu vroia sa asklt nici makar un sfat.nu-ti spun cate cartele cumpara basca mai mergea si la ai lui sa contribuie la pakete.timpul a trecut,a vnt ziua eliberari si kand a vazut-o a spus k el vre sa-si kontinuie viata altfel adika.................pt asta a ajuns sa nu mai vbeasca nici ku noi.asa k ai mare grija,vrei sa suferi nu ai decat dar sincer imi pare rau
kudika175143
Postat pe 20 Iunie 2010 09:41
buna,
kudika173183
Postat pe 20 Iunie 2010 09:50
draga mea , el daca mai sta in inchisoare , cu condamnare grea , si indiferent de diferenta de varsta , lui ii convine de minune aceasta relatie cu tine care esti desteapta , cuminte si devreme acasa. El are o problema hormonala din cauza abstinentei si tu la fel din cauza varstei. Pe un drum lung , pe care-l doresti tu ai grija pe cine alegi sa-ti fie alaturi. Poate vezi si auzi , dar nu a venit vremea sa si intelegi lucrurile. Succes , iti doresc sa gandesti cu maturitate .
kudika165514
Postat pe 20 Iunie 2010 09:57
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15buna.eu nu am nicio dilema ci vreau doar sa aflu niste pareri din partea voastra despre o poveste complicata.nu este pt cei cu prejudecati.pt inceput o sa va rog sa nu ma judecati sau sa ma criticati .este vorba d povestea mea de dragoste alaturi d un detinut.o sa incerc sa o scurtez la cateva fraze:l-am cunoscut acum 2 ani prin intermediul telefonului...el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.eu sunt o tocilara inascuta cu o reputatie de fata cuminte,devreme acasa,in fine.am o familie "d bine" cum s spune care d ceva vreme a aflat d el si cred ca v-ati dat seama cam cum au reactionat. d cand au aflat d el viata noastra a devenit mai complicata decat era.mi-au taiat orice modalitate d a lua leg q el.dar incercam sa supravietuim.ideea este ca nu imi pot inchipui restul vietii fara el chiar daca am si am avut foarte mari probleme datorita lui.sa nu va ganditi:"vai,uite inca o nauca,mai nauca decat altele".incercati sa luati lucrurile ca atare sa va ganditi ca asa ceva chiar se intampla ca doi oameni care provin din 2 lumi atat d diferite chiar s pot iubi,adora.imi e greu sa explic tot ceea c traim noi impreuna:este atat d frumos si totusi atat d greu,extrem d greu.in 2 ani d cand n cunoastem ne-am vazut d 5 ori si o singura data,dupa lungi tratative cu birocratia,am reusit sa-l strang in brate.in concluzie,credeti ca avem vreo sansa sa traim in societate,in romania,ca o familie normala?d precizat:urmeaza sa n cununam,bineinteles in secret.


pare o poveste ca-n filme.....si ca povestea sa para reala in numele iubirii,ar trebui ca el sa fi invatat ceva in acesti ani si pentru ca te iubeste asa de mult ar trebui sa te lase in pace,ca langa el nu ai viitor,dar cum nu te iubeste ci are doar nevoie de tine(singura la parinti,parinti care pot fi santajati pt binele copilului),nu te va lasa,el din ce sa traiasca dupa...
imagineaza-ti putin...ce prietena te va primi in casa cu un puscarias?cine te va angaja cu un sot puscarias?copilul tau va fi urmarit toata viata de fapta tatalui...nu va putea sa urmeze o cariera in armata sau aviatie sau....pt ca tatal este un puscarias.
asta e viata pe care ti-o doresti?
axmx
Postat pe 20 Iunie 2010 09:59
Buna, uite ca sa nu ai impresia ca te judec sau ca te-as impinge sa alegi o varianta, eu iti propun ceva: incerca-l sa vezi cum reactioneaza atunci cand il superi cu ceva, incearca sa-i spui ca ai omis sa-i spui cateva lucruri despre tine, cu caracter grav, explica-i ca parintii tai iti interzic sa te mai vezi cu el, orice doar ca sa iti dai seama ce fel de om este. Gandeste-te ca tu ai fost sincera, ai niste sentimente pentru acest om, insa.....oricat ai spera tu , un om nu se schimba niciodata. Imi imaginez ca iti este greu, sunt sigura, insa gandeste la cate femei sunt chinuite si nefericite din cauza unor greseli din tinerete si imi imaginez ca daca va casatoriti pe ascuns, in viitor va urma si un copil, daca nu te gandesti a tine si nu-ti pasa de propria persoana, gandeste-te ca acel copil care va veni pe lume nu se programeaza singur si nu va merita sa suporte chinul care va urma, si acum iti raspund la intrebarea pe care i-ai adresat-o altcuiva: lumea se va uita la voi ca un cuplu esuat, te va marginaliza, trecutul lui ii va urmari viitorul, nici un om serios nu recurge la fapte pentru care sa plateasca cu inchisoare si inca ceva, daca-i pasa macar putin de tine, se gandea ca esti tanara si are sa-ti strice viitorul, ar fi trebuit sa fie constient. eu iti spun de ce are de gand sa fie cu tine. Cand va iesi de acolo probabil ca nu va avea unde sa-si gaseasca refugiu, insa daca exista destule fete "naive", a gasit SOLUTIA. Stie ca ai face orice pentru el, pentruca viata lui sa fie mai usoara, poate chiar "ai face banii pentru el-i-ai produce"..si in felul asta te-ai distrus. Daca cineva te poate ajuta, o poateface acum, mai tarziu Nimeni nu teva mai putea ajuta, gandeste-tecata suferinta le produci parintilor tai, si mai gandeste-te la ceva...vei fi mama..ti-ai dori ca fata ta sa aiba o relatie cu un puscarias??????? Tu esti singura care poti alege pentru tine, de tine depinde ce viata iti doresti, una ratata sau una de succes.
kudika033624
Postat pe 20 Iunie 2010 10:14
eu cred ca fatuca asta nu gandeste.... si mai spune ca a trecut prin multe greutati si stie sigur cal iubeste.... e o prostie! ai trecut prin greutatile varstei atata tot, prin care trecem toti. Ca sunt diferente intre ele asta e alt ceva. Dumnezeu nuti da mai mult decat poti duce si te pune la incercare. Ce ar fi mai bine sati vezi de scoala si asa banuiesc ca esti intra 11a ... ma rog ai trecut a 12a probabil. Eventual o facultate ceva ca nu strica. Si lasa tu tampeniile astea de doi lei cu puscariasi de 34 de ani ca nusi au rostul. Lai vazut doar de cateva ori asa ca nai cum sa il iubesti atata. Casatorie? Nici macar nai locuit cu el. Mai ca sa cunosti un om foarte bine si sa iti dai seama daca il iubesti ( ma refer in cazul de eventuala casatorie) locuieste mai intai cu el si ai sal cunosti de ai sa te saturi de el. Asta e prostia care o fac multi. Vad totul atat de roz si vai f frumos si ajung sa dea divort in cateva luni sau sasi mai taie venele prin baie.
deezy
Postat pe 20 Iunie 2010 10:15
am lucrat cu astfel de oameni..am lucrat in penitenciar si stiu cum gandesc ei.pt el e o fericire sa te aiba.gandeste-te ce sansa ar avea sa se casatoreasca cu tine.in primul rand castiga vizita conjugala, in al doilea rand e bine vazut..adik da bine la dosarul personal.eu nu vreau sa dau sfaturi dar analizeaza si tu propriile tale beneficii.te cununi..ok..dar cat timp e langa tn? cat timp il ai aproape? nu asa ar tb sa fie, cred eu.sunt suficienti b in libertate care te-ar putea strange in brate oricand fara a fi conditionati.
kudika189867
Postat pe 20 Iunie 2010 10:18
Draga nu este vorba de prejudecati ci de cum percepe fiecare povestea ta.M-ar durea inima sa stiu sa fiica mea e inrtr-o astfel de situatie deoarece el dupa 25 de ani de detentie ,nu numai ca are o virsata dar oricit de mult ti-ai dori aceasta relatie nu uita el are in spate tarele detentiei pe care nu le vei intelege niciodata. Nu cred intr-o relatie frumoasa si trainica care incepe pe nisipuri miscatoare ,prin renuntarea la cei ce te-au iubit,respectat si ajutat sa fi ceea ce esti. Si apoi nu te gindesti ca el si-a umplut timpul cu tine si ca jocul acesta cu tine poate a fost un pariu cu singuratatea lui ? Cit de fericita ai putea fi in bratele unui barbat ,cu un altfel de vocabular si comportament si virsta ? Tu faci ce vrei e viata ta si daca te iubesti un pic,si te respecti te mai gindesti. ESTI TINARA AI TOATA VIATA IN FATA SI MERITI MULT MAI MULT


adnasa
Postat pe 20 Iunie 2010 10:18
Iubita,
ai grija , se pare ca traiesti doar pentru el, stiu cum este....
am trait o poveste cu un tip.. plangeam incontinuu , nu mancam ..si el mai avea doua amante
vezi sa nu te casatoresti, poate urmareste sa obtina ceva, apartament , bani
sincer , cred ca el joaca teatru
mandy02
Postat pe 20 Iunie 2010 10:18
eu cred ca trebuie sa lupti pt ce simti si sa nu dai importanta celor din jur......pt ca mai tarziu orikum o sa iti dai seama ca cei din jur au avut dreptate...dar de asta tre sa vezi singura.....
kudika117118
Postat pe 20 Iunie 2010 10:24
Buna ! nustiu daca aici trebuie sa scriu, am ajuns aici fara sa vreau si am vazut asa zisa poveste de dragoste, daca se poate numi asa, eu cred ca in ideea ei da, dar ce vreau sa zic. pentru ca sa primesti 20 / 25 de ani de puscarie acolo este ceva destul de grav, si daca nu ma insel cred ca la ani astea se incadreaza si crima, tentativa de crima, talharii, si cred ca mai este vorba si de vatamari corporale deosebit de grave, in fine, tu Fetito, nustiu exact cati ani ai parca 18 am inteles, sau nustiu, de ce esti asa de confuza, cand in ziua de azi poti afla si adresa unui judecator si ce mananca, si te poti dule la el si sai faci capatul, ce este asa de greu sa te duci exe, tribunal sunt acele puncte de informare despre dosare, este exact un PC, scrii acolo numele lui si afli tot despre el, sau chiar numarul de dosar si gata, iar legatura de dragoste cu un condamnat, nu trebuie luata chiar asa de usor in calcul, eu totusi in felul meu de a fii, cred ca toti sunt oameni si au dreptul la iubire, indiferent de statutul lui, Dumnezeu cand da Soare pe Pamant da perste toti oameni, si peste oameni buni si peste cei rai, care sunt si criminali in serie si tot asa. dar in situatia ta eu totusi sunt de parere mai ales daca am inteles eu bine ca ai 18 ani, este sati vezi de treaba ta, baieti mai sunt nu o intrat in pamant, tu ai un viitor in fata, gandestete, cum iti asterni cam de pe la varsta asta, cam in asa fel iti vei traiii viata, si este pacat de tine. daca vrei sa vb mai multe intra pe ID meu. je_gaby_78 ok. nu uita ca si tu chiar tu ai zis, de cand esti k el numai probleme ai avut. si totusi nu trebuie sa punem toti puscariasi in aceasi oala ok, exe, UE, zice de ROMANIA ca sunt toti tigani hotii, oare asa sa fie, toti suntem tigani si hotii. ? asa si k puscariasi, eu stiu km este sistemul asta juridik sunt oameni foarte multi care stau in puscarie, pentru niste banalitatii, nu uitatii oameni buni, ca si pe la TV, se mai da ca nustiu ce Baba sau Mosneag, de 70.80 de ani, au ajuns la puscarie pentru ca sau certat si au mutat un bat mai incolo in pamant,sau ca o mama a furat o gaina pentru a da de mancare la copii, nu pentru a o vinde, pe bautura, a ajuns la puscarie cu ani grei in spate de ispasit, ooo sunt multe de zis. aceste lucruri vise pare corecte in justitia ROMANA ? da sunt deacord sa plateasca fiecare daca greseste, asa este legea, dar totusi nici chiar asa, cu acesti ani grei in spatele lorde puscarie, nenorociti astea de pe la conducere de la posturi inalte, politie magistrati parlamentari, politiceni din toate rangurile, si tot asa, uite iliescu exe, de ce nu fac puscarie pentru cea facut ? pentru-ca se spala o mana pe alta, ca in armata pe timpul lui ceasescu, marele si tarele k pile nu facea armata, si baga un cioban care nustia ce este ala buletin, facea armana in locul acelui, uite chiar si acuma se mai foloseste in romania, Politia nu printe pe anumiti faptasi, ce au facut unele fapte destul de naspa, se trece dosarele pe asa zisele AN-uri, si cand prinde cate un nenorecit, ca furat o cinestie ce, al pune sa recunoasca anumite fapte care ei cred ca se potriveste profilului lui, din acele dosare numite AN-euri, nenorocitul semneaza recunoaste, si ajunge sa faca ani grei de puscarie, si uite asa cum, se face in Romania chipurile dreptate, dar totusi na ma prins nervi si am ajuns de la o discutie la alta ok scz. cam atat am avut de zis.
Gabriel_IS
Postat pe 20 Iunie 2010 10:27
esti aurolaca rau tare
lolipop_diana
Postat pe 20 Iunie 2010 10:27
Salutare!
Am citit si incerc sa inteleg ce a declansat in capusorul ala mic al tau grozavia asta de amor neconditionat.
25 de ani se ia pentru fapte grave si trebuie sa-ti amintesc ca este vorba despre crima. Daca ar fi fost LACRIMA CHRISTI ACUM EL NU SE AFLA ACOLO.Sunt destule modalitati prin care iti poti demonstra nevinovatia.Parintii tai au perfecta dreptate , daca pana acum nu ai tinut cont de parerea lor este momentul sa faci acest lucru.Fugi cat mai departe de acest EL.
In general detinutii dupa un interval destul de lung indiferent cat de redusi mintal ar fi fost in libertate in timpul detentiei , majoritatea se molipsesc cu asa numita INTELIGENTA EMOTIONALA, devin artisti in arta comunicarii si mai ales au priza la persoane de genul tau , USOR DE MANIPULAT.
Esti doar o victima si este pacat ca lasi un VAI DE MAMA LUI sa-ti zdruncine universul
Sunt sigura ca daca ai da atentie baietilor din jurul tau ai gasi un suflet nobil care sa-ti stea alaturi .Mediteaza vis a vis de tot ce te inconjoara si scapa de EL.
Nu este cel cu care sa-ti petreci viata, tu esti Pura EL are o MARE PATA si un STIGMAT nu vrei
sa porti si tu acest STIGMAT
NEVASTA DE CRIMINAL , PUSCARIAS ,
Esti destul de inteligenta ca sa faci un pas pe care sa-l regreti toata viata
Pentru EL este usor sa te manipuleze , altceva nu are de facut in puscarie si chiar se mandreste cu asta .In lumea lui de acolo este un fel de MAMA BA CE TARE E CUMATRU!!!!!!
Sunt de acord cu tot ce a scris SARUTAMA si toate celelalte doamne ,tine cont macar o data si fugi cat de departe poti de acest EL.
Ai toata viata in fata ta , incearca sa te imaginezi cu un sot , care nu lucra si care va face ce a facut si inaite de a te cunoaste pe tine ( UN FURT SCURT , O MICA TALHARIE , POATE SI-O CRIMA )
TU NU TI-AI FACUT PLANURI SA MERGI LA FACULTATE SA DEVI CINEVA SA FI MANDRA DE TINE CU CE AI REALIZAT?
NU TE VEZI STUDENTA? NU TI-AR PLACEA SA-TI AMINTESTI PESTE ANI DE STUDENTIE ?
Am sperata ca vei medita asupra acestor aspecte si te ve-i trezi din visul asta care pentru familia ta este un COSMAR pe buna dreptate . Dragostea vine si pleaca nimic nu tine o vesnicie insa este placut sa-ti amintesti de fiecare iubire .
Sa auzim de bine
andra_hatara
Postat pe 20 Iunie 2010 10:28
nu stiu ce sati spun,dar am avut si eu o experienta asemanatoare,dar nu era detinut,am cunoscut la fel un barbat la fel ca tine mai mult prin tel tot 2 ani,de curand ne-am intalnitsi am stat impreuna 2 sapt,insa realitatea nu a fost asa cum parea de la distanta,poate in cazul tau e diferit sa dea domnul dar nu stiu,atunci cand il vei cunoaste cu adevarat iti vei putea da seama daca il iubesti cu adevarat,ai grija nu te lasa pacalita de sentimente, succes
kudika082030
Postat pe 20 Iunie 2010 10:32
ce-l mai simplu;urmeaza-ti glasil inimii.
kudika144831
Postat pe 20 Iunie 2010 10:36
Buna..eu merg mereu dupa cum imi dicteaza inima si cum cred eu ca-i mai bine pentru mine , restul nu ma intereseaza, dar nu ignor nici sfaturile....un singur lucru iti zic..Dragostea e ceva unic...e mare lucru sa fii iubit si in acelasi timp sa iubesti....eu zic asa ..TU DECIZI!.. si nu altii pentru tine ..sa va dea Dumnezeu sanatate si multa fericire!!!..DOAMNE AJUTA si sa fie intr-un ceas bun!
rodyrody
Postat pe 20 Iunie 2010 10:47
Dragostea merita o sansa chiar daca toata lumea va fi impotriva voastra. Atata timp cat veti fi uniti in orice situatie ati putea fi impreuna pana la urma. IN LOCUL TAU MI-AS PUNE INTREBAREA CE AR FACE EL DACA TU AI FI CONDAMNATA SI EL CU 16 ANI MAI TANAR, AR LUPTA PENTRU TINE OARE... CORINA MURES
kudika190114
Postat pe 20 Iunie 2010 10:51
sigur e dragoste..??...sau e primul barbat care te.a bagat in seama???,,,,,eu nu iti zic ce sa faci..dar iti garantez ca peste max 1 an de casatorie tot iti trage una....si sa ai si copii..unde te mai duci??..nu te vad fericita cu el..dar daca iti distrugi viata ..ti.o distrugi singura...pacat de tine..:|...a ...si asculta,ti parintii ca intotdeauna au dreptate..asta iti zic din propria experienta...!
kudika182380
Postat pe 20 Iunie 2010 10:59
Eu nu cred ca relatia voastra ar avea vreo sansa si probabil iti vei da si tu seama atunci cand il vei cunoaste inafara gratilor.Si eu am vorbit doi ani la telefon si pe messenger cu un baiat mai mare ca mine cu 6 ani care nu avea o reputatie atat de buna,ne-am intalnit de vreo 5 ori la inceputul prieteniei,iar dupa un an m-am intalnit din nou cu el si atunci si-a aratat adevarata fata si am fost complet dezamagita.Nu iti face iluzii cu privire la aceasta relatie
kudika023607
Postat pe 20 Iunie 2010 11:01
Draga mea,esti f tanara si crezi cum e si normal la varsta ta, in povesti de dragoste cu Fat Frumos calare pe un cal alb.... Societatea noastra e destul de primitiva si e greu de digerat pt multi ca te vezi-vorbesti sau ai de gand sa te casatoresti cu un detinut. Ai grija ce faci, pt ca lumea lor e dura,si toti duc o lupta de supravietuire. Iti lipsesc cateva elemente pe care tu se pare ca nu le stii. In primul rand, unde este inchis? iar tu esti in acelasi oras cu el? Vizita la egim de maxima siguranta este de 2 ori pe luna, dintre care la o vizita se aduce pachet pt el. Vizita fata in fata e mai greu de obtinut, dar dk el este ok, nu face probleme, este evidentiat, face cerere la comandant si primeste asa zisa vizita la masa.Cati sunt in camera pt k sti k dk au o relatie mai intretin si altele de pe alte telefoane? Tu in ce caliate te duci sa-l vizitezi? Unde vreti sa faceti cununia, in puscarie? Te-ai interesat de familia lui, ai avut curiozitatea sa afli cine sunt familia, prietenii de afara, sa-i spui si lui ca vrei sa-i cunosti,sa te intalnesti cu ei k doar intri in familie... Raspunde-ti la intrebarile astea si in functie de rezultat vezi ce faci.
laylla
Postat pe 20 Iunie 2010 11:02
Puteti fi considerati un cuplu normal numai dupa ce el isi ispaseste pedeapsa, abia atunci va puteti cununa... draga mea, tu nu il cunosti defapt pe baiatul asta, ii cunosti doar o fata care te-a atras pe tine, deci nu te poti cununa in timp ce el e in inchisoare. Esti tanara si te lasi dusa de val de orice dragoste. Inchipuie-ti viitorul cu el dupa ce va cununati: in loc sa mergeti acasa in noaptea nuntii si sa faceti dragoste, veti ramane separati pentru inca muulti ani! Unde e graba?? Asteapta sa mai treaca timp... daca spui ca il iubesti, dezvolta relatia cu el, insa nu te casatori... eu una nu as considera asta o relatie. Nu poate fi langa tine zilnic....

apropo, am 19 ani, dar vezi ce diferite sunt viziunile noastre. Nu fa nimic tampit, ca te va marca pe viata.
kudika053499
Postat pe 20 Iunie 2010 11:13
Mi-ar placea sa vorbesc cu tine personal ceva..daca se poate:maia_ivona

Stai linistita...nu te critic, nu te judec."dragostea" e ceva inexplicabil pentru toti.
kudika104970
Postat pe 20 Iunie 2010 11:16
hmmmm interesanta poveste ! viata bate filmul! ne-ai facut curiosi ! sa ne putem da cu parerea ar trebui sa ne dai mai multe amanunte...cum ar fii :-pt ce e condamnat, cum vatzi cunoscut......de catzi ani e inchis.....

PS.
Eu personal cred ca totul e o mare minciuna.....cum sa te cunoasca prin telefon? a format asa un numar la nimereala?si a dat de tine? de ce sa faca greva foamei ca sa-l poti vedea? pt ca are dreptul la vizite saptamanal.........e inchis de la 10 anisori? DRAGA MEA POVESTEA TA NU SE LEAGA...........DE CE NU AI MAI SCRIS NIK? TE-AM BULVERSAT NOI? SI INCA O INTREBARE ......TU AI MAI CUNOSCUT PE CINEVA IN VIATA TA? AI MAI AVUT VREO RELATIE? STII CUM SE SCHMBA OAMENII DUPA UN AN,DOI? STII CA EL NU VA GASII NIMIC DE MUNCA DUPA CE IESE? O SA-L INTRETII TU? PFOAIII ,OARE CE E IN CAPUSORUL TAU? FOARTE MULTE INTREBARI AS AVEA SA-TI PUN !!!!!!!!!!!!!!!
lore_ar
Postat pe 20 Iunie 2010 11:19
buna...eu am aproape 18 ani,deci cred k sunt cea mai putin in masura sa te critic.dar eu cred k,persoanele mai mari dekt noi,care ti-au dat un sfat au stiut ce au spus,asculta-le!!!hai sa iti zic si eu o "poveste" mai complicata pe care nu am traito eu,ci o verisoara de a mea,cea mai buna prietena!cu vreo cativa ani in urma ea avusese o relatie cu un tip,mult mai mare dekt ea,care urma sa intre la puscarie.inevitabilul s-a produs,iar ea era distrusa!dar dupa un timp,nu stiu cum a reusit, a facut rost de nr altui baiat de acolo,sau el de al ei,si au inceput sa vb la tel,necunoscandu-se!ea s-a indragostit atat de tare de el incat s-a certat si cu parintii,nu mai asculta de nimeni,vb non-stop la tel cu el!dar,ce e mai rau,ea nu stia,afland pe urma!fostul ei prieten,era prieten cu actualul,sa-i zic asa!si ei 2 faceau misto de vara-mia!adik,isi spuneau unul altuia tot ce vb ei 2 la tel...urat din partea lor!!!si varamia era atat de proasta,punea botul la tot ce spunea respectivul,ii trimitea bani,tigari,iar cand se ducea la el cheltuia o groaza de bani pe mancare si ce ii mai cumpara ea acolo!in fine ...si unde au ajuns?dupa vreun an de cheltuit bani,nicaieri!!!varamia a plecat din tara,dar incapatanata k si tn,vrand sa se "bata" cu lumea toata pt el,a continuat sa il sune si de acolo,dar dupa un timp,acesta,stresat de telefoanele ei,si-a schimbat nr de telefon,iar ea a incercat in disperare sa dea de el,dar nimic!!!pana la urma,si-a gasit pe altcineva pe acolo cu care s-a si casatorit,a facut si copii,si cred k,poate, a si uitat de acest tip!!! ceea ce am vrut sa iti zic,a fost k oricat ar incerca lumea sa iti zik k nu este bine,tu tot vei face cum crezi u de cuviinta,iar mai tarziu te vei trezi la realitate,dar sper k nu prea tarziu!!!!bafta si ai grija de tine! te pup
me_you
Postat pe 20 Iunie 2010 11:20
fetito eu am 2 prietene care au avut aceeasi poveste ca si tine si el ia promis marea cu sare , pina in momentul in care a iesit , dupa ce sa vazut baiatul liber si nu mai avea nevoie de ajutor sau de o sustinere morala ia dat cu sutul . pt ca asa sunt cei de acolo stau intre 4 pereti si vor sa mai vb k cineva de afara . si plus de asta tu ai viata inainte ca esti tinara ar fii pacat sa te legi la cap fara sa te doara . daca fata mea ar face la fel as face orice sa ii despart , NU ESTE DE TINE BAFTA SI MULT NOROC
putulica
Postat pe 20 Iunie 2010 11:22
SI CREDEMA UN PARINTE NU VREA RAUL COPILULUI . DIN CONTRA VREA TOT CE ESTE MAI BUN SI MAI BINE PT COPIL . TIE POATE TI SE PARE CA NU TE IUBESC PARINTII TAI , DAR TE INSELI AMRNIC , FATA MEA MAI ZICE ASA SI CIND GRSESETE VINE SI IMI ZICE , DA MAMI AI AVUT DREPTATE , DECI NUMAI CIND DAI CU CAPUL DE SUS IL VEZI PE CEL DE JOS
putulica
Postat pe 20 Iunie 2010 11:24
Cu sanaatea cum stai?
kudika054546
Postat pe 20 Iunie 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadoul perfect pt un barbat care are tot ce isi doreste 32 De la: kudika_1011377 26 Mai 2016 08:59
O iubire la mare distanta!....Ajutor!!!!!! 14 De la: ianna05 25 August 2010 11:27
E ciudat el, sau doar modul meu de-a gandi ?? 59 De la: felixcat 15 Iunie 2011 12:02
--- O parere !!! Pro sau contra ???--- 160 De la: papusika_kudika 20 Mai 2012 16:44
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00