Setari Cookie-uri

poveste de dragoste cu un condamnat

am citit si eu despre tine....eu am 25 ani si am un an de casatorie...ceea ce pot sa iti spun e ca viata ta la 18 ani e cea mai frumoasa...no irosi cu prostii...a fi casatorit nu e raiu pe paman cu toate ca toate credem asta...sunt multe probleme in viata si odata cu castori problemele se dubleaza...nu vrau sa intelegi ca sunt nefericita in viata..dar acum vad ca grijile si problemele mi s-au dublat de cand m-am casatorit,....binenteles ca e si frumos, daca aceea persoana e cea potrivita pt tine...
in fine ideea e ca ai timp sa te castoresti
in al doilea rand, pt ce e el inchis, ce a facut?s-a schimbat real sau acum crede asta si cand va iesi isi va da seama ca tot el a ramas...
apoi, normal ca el se comporta frumos cu tine,doar pe tine te are acum si acolo fiind are nevoie de dragoste, dar cum va fi cand va iesi de acolo?
astea sunt doar chestii la care sa te gandesti...si sa iti rasp sinicer nu cu inima cu mintea
daca intr-adevar ajungi la concluzia ca el e cel cu care vrei sa ramai, continua relatia, fiti fericiti dar totusi nu te castori..ai toata viata inainte...si fii deschisa si pt alte relatii, cunoaste si slti baieti, nu trebuie sa fii cu ei, doar sa cunosti cum gandeste un baiat..etc
fii inteleapta si cer-i lui Dumnezeu putere sa faci ceea ce trebuie...nu iti irosi viata si traieste-o asa incat sa te uiti in urma si sa fii multumita de tine....
ionutzavinter_yahoo_com
Postat pe 20 Iunie 2010 13:27
De la: BluOndA, la data 2010-06-20 12:49:20
De la: kudika171313, la data 2010-06-20 05:54:36deci hai acum sa ne gandim logic
deci tu ai zis ca vati cunoscut vb la tel si ca vati vazut de 5 ori
hai deci tu ce crezi ca asa cum te cunoscut pe tn prin tel crezi ca nu a mai cunoscut si altele lafe

deci ei bn el sa fi sigura ca a cunoscut mai multe fete lafel prin tel si el acum o sa aleaga intre voi sa vada cu care o sa ii fie mai bn sa vada de la care are mai mult de castigat





mai rau e ca.. poate nu va alege. ;) va merge cutoate in paralel.




Am observat ca nu mai raspunzi, dar, insperanta ca poate totusi citesti ceea ce scriem noi aici.. iti zic o 'povestioara'.. din propria experienta..;) poate te ajuta, chiar daca sunt cu cateva (2,3) luni mai mica decat tine! :)

pe la 13 ani, am cunoscut un tip cu 3-4 ani mai mare, intamplator in parc.. cu care m-am combinat. nu aveam telefon atunci, deci vorbeam foarte rar pe internet (el nu avea net acasa, deci destul de rar) si ne vedeam cand ieseam eu din casa.. daca era sa ne intalnim. ieseam destul de multicel (ziua), insa nu tot timpul il gaseam pe el... nu mergeam la el acasa, nu venea la mine, pt ca ne intalneam in secret.. cel putin fatsa de ai mei. astfel stiau doar putini prieteni de-ai lui. tzineam la el (credeam eu) pt ca, desi era vagabond si toata lumea care-l cunoastea imi zicea ca nu-i de mine, el se comporta foooooarte frumos cu mine. si poate crezi ca avea 'interese' pe seama mea.. chiar deloc, nu aveam bani, telefon, nu`i ofeream 'placeri sexuale'..pt ca eram virgina. insa asta nu a fost o problema, pt ca, niciodata nu s-a pus problema asta si nu mi-a cerut asta... stateam amandoi cumintei, ca sa zic asa.. ne multumeam doar cu pupaturi sh strangeri in brate.. ;)
dupa 3 zile in care nu ne-am vazut..un amic comun mi-a dat vestea "daaa nu stii?? e inchis de ieri"
bineinteles, plans pe capul meu, belea. de atunci mergeam la parintii lui care imi transmiteau ce vorbeau cu el.. ne scriam scrisori (pe adresa parintilor lui imi raspundea sa nu afle ai mei) si taote cele bune.. iubire mare, pana cand eu m-am saturat si, desi vorbeam cu el (rar ce-i drept), imi "faceam" viata si afara... pana el a aflat si "si-a cautat pe alta"
nu mai tineam legatura. pana cand, am vorbit cu fratele lui, mi-a zis ca EL m-a salutat, ca ar vrea nr`ul meu sa mai vorbim, si asa.. am ajuns sa mai vorbim, la telefon, destul de rar, insa vorbeam, de data asta, ca amici. vorbea fooooooarte calm, usor, era asa cum il stiam eu.... era tare simpatic. insa am reusit sa` pastram relatia dintre noi limitata doar la amici, prieteni si.. cam atat. desi el imi spunea ca iar face placere sa fim impreuna cand iese, desi ma alinta foarte frumos... am reusit sa fim preiteni..
ei bine, a iesit, in final. a venit la mine acasa, am iesit impreuna, am vorbit, am ras, ne-am amintit de "timpurile bune", am citit scrisorile pe care el le pastrase;) el incerca cat de cat sa ma mai cuprinda, sa ma sarute, dar nu s-a intamplat...
ma rog. ideea e ca, desi a iesit si`mi promitea ca s-ar putea cuminti pt mine, ca ar lasa totul sa incepem o noua viata, vorrbea cu pe putin 5-6 fete (5-6 de are stiam eu) la telefon si nu numai... din oras, si tot se mai ocupa cu 'batai si baut.. sh tot asa.. cu toate ca, in prezenta mea, era un foooooooooarte dulce ingeras.

am scris cam mult, stiu :)) ma plictisesc, dar nu e vrajeala :)
BluOndA
Postat pe 20 Iunie 2010 13:29
eu zic ca cel mai bine este sa-ti vezi de viata ta... mi se pare incredibil ce spui, parca ar fi o gluma proasta. incearca sa vorbesti cu un psihoterapeut care cu siguranta te va ajuta si apoi vezi-ti de viata ta pentru ca esti foarte tanara, ai atatea de vazut si de facut, nu sa te inchizi langa cineva care nu face parte din lumea ta si nici ca varsta nu e apropiat de tine. sunteti complet diferiti.
doina2na
Postat pe 20 Iunie 2010 13:38
minorii nu sunt pedepsiti de codul penal.de la virsta de 18 ani poate fi condamnat pentru omor deosebit de grav savirsit cu vointa directa,cu sadism,pedeapsa maxima 25 ani.este maximum de pedeapsa care se poate lua in romania.refa socoteala anilor si vezi ca te-a mintit si este cu mai mult de 16 ani mai mare ca tine.este un criminal in rait si versat care a sedus o minora cu scopul ca printr-o casatorie sa-si micsoreze pedeapsa.puscariasii recurg la mutilari,la controale psihologice,la spitalizari.casatorie.existenta unui copil,a unor batrini in intretinere etc.pentru a induiosa I.C.C.J. spre a le micsora pedeapsa.
greffe
Postat pe 20 Iunie 2010 13:39
fetele la varsta ta au planuri de facultati, de a se realiza profesional....tu cum vezi ca vei trai cu acest barbat cand se va libera?? cat iti imaginezi ca o sa devina realitate din visele tale si cat timp o sa fie el cu tine pana il vor inchide iar? pacat la 18 ani sa calculezi pedepse legale si sa te minti singura ca viata inseamna 2 zambete si 1 sex cu b.....le. u know! ai grija de tine.
kudika118451
Postat pe 20 Iunie 2010 13:53
buna. Inainte sa iti raspund la intrebarea ta am sa-ti povestesc ceva. Fratele meu el si el detinut cu o pedeapsa de 14 ani, parintii mei sunt divortati de cand aveam 9 ani ( acuma am 19 ani) iar mama mea are probleme cu alcoolul si boli survenite din cauza consumului in exces. Pe seama mea pot sa apara foarte multe comentarii si sa fiu catalogata in multe feluri insa mie nu-mi plasa chiar deloc, ma simt bine cu mine si-mi place persoana care am devenit si persoana care voi deveni. Rautatile oamenilor din jur nu le iau in considerare si mai ales sfaturi de la anumite persoane care is ratati in anumite privinte si sunt mari intelepti cand dau un sfat pe care nici macar el nu il aplica.
Acum raspunsul la intrebarea ta. Nu societatea trebuie sa va vada ca pe un cuplu normal ci voi si mai ales tu ca de tine este vorba. Noi iti oferim sfaturi dupa cum il taie pe fiecare capul insa daca ar fi cineva in situatia ta ar fi actionat altfel decat iti da tie sfat. Priveste in inima ta si vezi ce-ti spune, merita persoana aceasta sa-i daruiesti iubirea si tineretea ta? Nu te lasa influentata de societate, familie ( aici o sa fiu judecata de multi) sau mai rau de prieteni, chiar daca ei zic ca sunt in capacitate de a-ti da un sfat nu sunt pentru ca nu iti cunosc sentimentele, nici nu au cum pentru ca ei nu le pot simti.
Doar inima ta poate raspunde la intrebarea ta. Gandeste-te la o solutie care sa-ti aduca raspunsul la nelamurirea ta. Si ca sa ai un punct de plecare ai putea pentru inceput sa te indepartezi de dansul si sa pleci intr-o calatorie undeva cu cei de seama ta si sa te distrezi sa vezi daca te gandesti la el sau nu si ce sentimente nutresc in tine o astfel de situatie.
Multa intelepciune si curaj iti doresc! Sa fii iubita asa cum meriti!

Succes!


PS: as fi curioasa sa stiu concluzia la care ai ajuns :D
Jullia007
Postat pe 20 Iunie 2010 13:57
daca il iubesti cu adevarat si el pe tine,nu tineti cont de prejudecati si nici de societate.Voi va integrati in societate nu societatea in voi...
MULTA BAFTA PE MAI DEPARTE SI CASA DE PIATRA
kudika197824
Postat pe 20 Iunie 2010 14:08
Poveste de adormit copiii... Niste calcule simple demonstreaza ca "iubirea vietii tale" e la mititica de la 11 ani... Ceea ce nu corespunde relitatii legilor din Romania! Daca a comis o fapta atat de grava pentru a fi condamnat la 25 de ani, pedeapsa s-ar fi redus la jumatate pe motiv ca era minor. Deci ori tu ai fost corigenta la matematica, ori el te-a mintit dandu-se cu 10 ani mai tanar!
Data viitoare inventeaza o poveste credibila!
elaela
Postat pe 20 Iunie 2010 14:14
[vreau doar sa te intreb: Daca peste ani knd poate vei avea o fiica, acesta va lua legatura cu un detinut si ar face din el o OBSESIE, ca sincre...asta nu poate fi iubire. ce i-zi zice? ai sustine-o? sunt atatea cazuri mediatizate din care vedem in fiecare zi ce li se intampla fetelor incuitae ca tine. am inteles perfect. estii o tocilara care nu socializeaza si nu prea a iesit in lume. akm crezi k l-ai prins pe DUMNEZEU de picior. [utea fi oricare alta in locul trau. nmu te iubeste. te vrea langa el pentru k esti singura kre il ia in klcul. te cred k u nu l-ai parasi, dar el te-ar parasi oricand. daca situatia era altfel, adik dak ati fi fost impr inainte sa se intample sa fie inchis, ar fi fost o alta poveste, dar akm mergi pe drumul esecului. iti bati joc de viata ta si de viata parintilor tai care te-au crescut si isi doresc sa isi vada fata bine. imi pare rau de ei ca asta le e multumirea pe kare le-o dai. mai iesi din ksa...cunoaste lumea si ceea ce iti ofera...
ell8789
Postat pe 20 Iunie 2010 14:29
Draguta mea,ai 18 anisori,cu un an mai mare decat fata mea.Ne intrebi de o relatie privita normal,cu 16 ani diferenta de varsta? Stiu, varsta poate nu conteaza,dar crezi ca in doi ani de zile e suficient sa-l vezi de cinci ori si chiar sa-ti dai seama ca-l iubesti???Ca el te iubeste??? Au stat altii zeci de ani impreuna si la un moment dat si-au dat seama ca nu se potrivesc si s-a produs ruptura.Tu chiar consideri ca ai facut tot ce ai avut de facut in viata si asta e singurul lucru care ti-a mai ramas de facut?
Atatea vise ai avut si le-ai indeplinit?Gandeste-te bine inainte sa faci acest pas,e un pas mare care daca il vei face nu vei putea pur si simplu sa acoperi urmele ramase,raman acolo acesti pasi. Eu cred ca esti o fata sensibila,desteapta si vei face totul cu mult cap.Bafta!
mariavad
Postat pe 20 Iunie 2010 15:20
E grav,i-mi pare rau de tine,zici ca esti virgina?!ce iubesti atunci,ce e aia!?,el e matur,trecut prin o gramada,poate si prin paturile colegilor de celula(da n-o sa-ti spuna asta tie),nu-i pasa de tine,e smecher,zici ca mai are 2 ani si iese !pai nu trebuie sa se agate si el de ceva pentru cand iese afara,poate ca el chiar crede ca asta al va tine departe de alte infractiuni,mi-e mila de tine soro,credema la el e gargara curata,chiar daca suna frumos!ce are el de facut acolo dupa atatia ani decat sa se perfectioneze in scris poezii,si uite asa ai trece timpul mai usor,si daca poate sa traga si un profit din asta,de ce nu,ce nu-i buna o prospatura cand iese de acolo,ai vazut cum astepti salata de primavara ca pe o trufanda dupa o iarna lunga si grea !!! Si acum pe bune,s-o fi saturat si el de-atatea dosuri de barbati,o mai vrea si el o mititica de femeie c-a fost cam scumpa la vedre atatia ani de puscarie,si...cine stie,poate-ti rezolva si dosul,asa ca sa te maturizezi mai rapid ca tot zici ca ai cam 25 de ani la minte ! Si acum retine bine fato!!! , aici sunt spusele si sfaturile unui barbat de 40 ani obisnuit cu placerile sexuale si fara prejudecati,dar alea din libertate ,asa ca,te rog,casca ochii bine ca a doua oara eu nu te mai sfatuiesc,s-au daca vrei o fac,da...pe bani...he..glumeam,...
ANACONDA33
Postat pe 20 Iunie 2010 15:26
Dupa ce va iesi de la inchisoare trebuie sa-si caute de munca,oameni evita puscariasi si mai ales pe cei care au fost condamnati pentru crima,te-ai gandit la faptul ca va trebui sa muncesti?poate chiar sa muncesti pentru el..sau te-ai gandit la faptul ca el poate cadea in depresie pentru ca lumea il marginalizeaza,si va incepe sa bea,te bate,poate e gelos si te si ucide.Asteapta sa iese de la puscarie si apoi mai vezi tu daca e cazul sa te casatoresti .Intereseaza-te care sunt conditiile la puscatie,de unde poti tu,de pe net,sau cunostinte,n-are cum sa nu il lase sa primeasca vizite,,ca doar nu a omorat 10 oameni.
cami_goanga10
Postat pe 20 Iunie 2010 15:36
dragostea trce prin stomac.
joitalaura
Postat pe 20 Iunie 2010 15:37
De ce ar trebui sa te logodesti ,casatoresti?Traim intr-o societate moderna ,alege si tu calea inteleapta .Stai si tu cu el ceva timp, dupa ce iese el de la puscarie, cunoaste-i caracterul si doar atunci i-a o decizie.Succes
kudika096669
Postat pe 20 Iunie 2010 15:39
buna elene anam ma numesc si in legatura cu relatia ta eu te sustin si stiu ce inseamna finca si eu acum am orelatie tot din aceleas inprejurim si stiu ce inseamna si eu lam cunoscut tot asa prin intermediul telefonic am vb cu el la tel timp de 2 ani si asa am inceput sa tin la el si sa al iubesc acum suntem imperuna avem acusi 2 ani de cand suntem impreuna si ne iubim mult asa ca eu ce pot sa azi zic daca u simti ca el are ceva penrtu tine nu renunta poate ai sa am las vriun id deal tau miar fc placere sa mai vb ok te pup
kudika183757
Postat pe 20 Iunie 2010 15:41
Doamne fereste!!!!cred ca esti inconstienta fetita draga!!!pai asta daca are 25 de ani de inchisoare inseamna ca a facut o crima de i s-a dat pedeapsa asta!!!chiar nu ai gasit pe altcineva sa iubesti???dc vrei o viata complicata?nu-ti dai seama ca asta ori nu mai traieste mult ori te omoara si pe tine si se duce inapoi?gandeste-te bine pt ca ai viata in fata si e mare pacat sa-ti bati joc de ea!!!
kudika095215
Postat pe 20 Iunie 2010 16:02
Doamne fereste!!!!cred ca esti inconstienta fetita draga!!!pai asta daca are 25 de ani de inchisoare inseamna ca a facut o crima de i s-a dat pedeapsa asta!!!chiar nu ai gasit pe altcineva sa iubesti???dc vrei o viata complicata?nu-ti dai seama ca asta ori nu mai traieste mult ori te omoara si pe tine si se duce inapoi?gandeste-te bine pt ca ai viata in fata si e mare pacat sa-ti bati joc de ea!!!
kudika095215
Postat pe 20 Iunie 2010 16:02
buna elena, intamplator am vazut povestea ta si mam gandit sa imi dau si eu putin cu parerea pt ca stiu ca orice vorba buna sau rea pt. tine conteaza mult.pot sa-ti spun ca te inteleg perfect pt ca si eu am trecut prin asa ceva adica primul baiat care iam spus "te iubesc" a fost un puscarias si nu imi pare rau deloc atunci avea 16 ani si am dicutat cu el prin scrisori doi ani jumate acum am 25 de ani si crede-ma ca as vrea sa stiu ceva de el dar nu stiu unde sal mai caut.... sfatul meu e daca chiar simti ceva pentru acel baiat tine legatura cu el ( si am inteles ca mai are 2 ani pana iese) dar nu te casatori inca pt ca atunci cand veti fi impreuna sar putea ca relatie voastra sa se schimbe si pe urma o sa iti para rau ca ai facut acest pas...eu iti doresc sa ai puterea si intelepciune de a lua decizia cea mai buna.....
rami85
Postat pe 20 Iunie 2010 16:06
Draga mea,esti cu 2 luni "mai mare" decat fiica mea.Vreau sa cred ca sunt o femeie deschisa la minte,oricat spui tu ca te-au maturizat situatiile din viata ta de pana acum,acea maturizare este conform varstei tale.Adica,oricat vei incerca sa ma convingi,nu vei reusi.Pentru ca,este pacat sa nu-ti traiesti tineretea,care nu se va mai intoarce nicodata.Da,noi singuri,ne alegem viitorul.Ai puterea,sa-l lasi pe acel om sa-si vada de viata lui?Si tu de viata ta?Sigur,undeva te asteapta"fericirea".Nu am prejudecati,dar,sincer iti spun(chiar nu sunt impotriva dreptului la sansa pentru cineva care a ajuns in penitenciar),dar sunteti intr-adevar din doua lumi diferite,care chiar daca la un moment dat sa intretaie,prin putearea lor ,fiecare isi ia drumul sau firesc.Poti sa-l iei ca un sfat:NU TE PRIPI,INCEARCA SI LASA LOC RATIUNII,NU DOAR SENTIMENTELOR.Acel om,sigur isi va gasi drumul,sau poteca lui in viata.
Multe fericire si noroc.
O mama,care-si iubeste neconditionat copilul.

Ps.Sa mai adaug ceva:in psihologia lui,pentru ca pe tine sigur nu te lasa sa patrunzi pana la ea,ai mare grija,pentru ca este la varsta la care f.usor te poate manipula.Si nu o spun cu ratutate.Dar incearca sa-l testezi(chit ca sigur este destul de abil,sa nu te lase sa vezi,decat ceea ce doreste el).Ai mare grija ,FATA MEA.
lorena29
Postat pe 20 Iunie 2010 16:08
De la: elena1317, la data 2010-06-07 19:59:48multumesc pt opinia ta,sau a dumneavoastra. sigur,timpul l rezolva p toate.si totusi nu ati ras la intrebarea la care am neaparata nevoie d un ras:putem ficonsiderati un cuplu normal in societate?


Nu cred ca puteti fi considerati un cuplu normal in societate in primul rand el a facut 23 de ani de inchisoare si pentru asta i se vor inchide multe usi, in al 2lea mai este si diferenta de varsta. Sunt sigura ca dupa cativa ani vei regreta casatoria mai mult decat iti doresti sa fii acum cu el
Liv1
Postat pe 20 Iunie 2010 16:18
Draga mea tu nu te gandesti ce inseamna asta,OK,iese afara,poate o sa te iubeasca numai pe tine si tu sa zicem la fel un timp,daca devine gelos cand tu nu-i vei mai impartasii sentimentele,ce-o sa se intample,o sa te omoare ptr ca el nu are nimik de pierdut si de un om care nu are nimik de pierdut ar trebui sa-ti fie frica.Ai 18 ani,mama mama ce varsta frumoasa cand ai putea vb unei doamne sa simti fluturasii in stomac .......................Gandeste ca iese in societate si lui nu o sa-i fie usor,el e obisnuit acolo........Treaba ta ce faci,sa nu sfarsesti rau dar stii cum e, toata lumea si-o face cu mana lui.
3157
Postat pe 20 Iunie 2010 16:18
choco_mic
Postat pe 20 Iunie 2010 16:20
daca vrei , da-mi te rog id tau sa mai vbim , eu am 21 de ani , si la 18 ani si eu credeam ca sunt matura , dar mi-am schimbat complet gandirea , psihicul e mai tare ca noi si pe masura ce crestem , ce ne dezvoltam , vedem lucrurile diferit cu toate ca nu credem deloc inainte ....am scris mai inainte o gramada , dar nu am reusit sa postez , nush ce am tastat si am pierdut toata povestea , de aceea , te rog sa imi lasi id tau sa mai vb , dragostea e f dificila , nu e asa roz , sunt multe capcane si nu ma refer la faptul ca al tau e detinut , nu e vb de asta , asta e partea a doua unde nu ma bag , eu vreau doar sa te rog sa te bucuri de tineretea ta , dupa ce ti-ai luat viata in serios alaturi de un barbat , totul se schimba si crede-ma , la varsta ta e un soc prea mare , prea puternic , esti vulnerabila , asa-mi zicea tata , dar nu il bagam in seama si acum regret.cu toate ca al meu a dat dovada de un baiat nemaipomenit , eu nu sunt fericita , nu-l iubesc , cred , nu e atractie , ne intelegem ca amicii , zic eu si avem o viata de familie ceea ce ma face sa ma simt batrana....el lucreaza , eu "casnica"si mi-am pierdut asa , cheful de viata , nu-mi vine sa-mi fac prieteni , nu-mi vine sa ies , in fine ,.... e mult de vb si nu mai am rabdare ......Doar , TE ROG , NU FA UN PAS GRESIT , AI GRIJA DE TINE , BUCURA-TE DE TINE!!!
choco_mic
Postat pe 20 Iunie 2010 16:34
BUNA DRAGOSTEA E UN SENTIMENT CE SE POATE NASTE SI IN CELE MAI CIUDATE CONDITII....SI I-TI DA FORTA SA INFRUNTI ORICE PROBLEMA....E FRUMOASA DRAGOSTEA...SI CIND E INTERZISA E SI MAI DULCE...SFATUL MEU E....:SA NU TE GRABESTI CU CASATORIA.....ASTEAPTA SA SE LIBEREZE....IUBITI-VA ZI DE ZI..CHEAR SI PE ASCUNS...PERIOADA ASTA DIN RELATIA VOASTRA ARE FARMECUL EI...INSA...ASTEAPTA SA MAI CRESTI PUTIN SI CEL MAI IMPORTANT.....SA-L CUNOSTI BINE PE EL.DACA CHEAR VA IUBITI...NU AVETI NEVOIE DE O HIRTIE SA FITI IMPREUNA.....MAI TIRZIU DUPA CE-L VEI CUNOASTE MAI BINE SI INCA VEI DORI..TE POTI CASATORI...NU POTI CUNOASTE O PERS CA SI STIL DE VIATA,TEMPERAMENT,ETC DOAR DIN VORBE.....
filimongeanina
Postat pe 20 Iunie 2010 17:08
Nu are rost sa mai repet cam tot ce a zis toata lumea pe aici,sunt perfect de acord cu majoritatea parerilor.Sunt curioasa daca la varsta ta nu te-ai gandit niciodata cum o sa fie nunta ta,fiecare fata viseaza sa aiba o nunta ca in povesti,nu pot sa cred ca ti-ai dori sa te mariti intr-un penitenciar.Sau prima noapte de dragoste,chiar vrei sa se petreaca acolo?cu un paznic la usa???
Si in nici un caz nu are rost sa te certi cu parintii,din toate persoanele din lume ei sunt cei care iti vor cel mai mult binele....gandeste-te ca o sa ai mare nevoie de ei intr-o zi.Pentru nimic in lume nu se merita sa te certi cu parintii tai.Gandeste-te ca sunt milioane de baieti pe lumea asta,sigur e unu potrivit si pt tine,poate inca nu l-ai gasit,dar daca iti sctrici viata de la o varsta asa frumoasa e pacat....ai grija de tine
kudika128465
Postat pe 20 Iunie 2010 17:21
draga mea, stiu cum e sa fii indragostita pana peste cap, dar ai grija ca poti fi de asemenea ranita f usor. nu iti spun nici "doamne fereste, nu fa asta!" pt ca nu te cunosc nici pe tine si nici pe el, poate a intrat acolo din greseala. da, poate sunt o optimista notorie, dar trebuie sa iei in calcul toate clauzele... gandeste-te ca il stii f putin, si asa cum mai scria cineva mai sus, stai cu el o perioada, zilnic, sub acelasi acoperis, mancati din acelasi blid si dupa aia decide daca vrei sa iti petreci restul vietii cu el. nu se compara o relatie in care tu stai la mama, el sta la mama acasa si va vedeti numai ziua. impartiti aceeasi bucata de paine, platiti impreuna facturile, si daca va merge bine atunci iti doresc tot succesul si fericirea din lume. eu am 20 de ani si nici eu nu prea imi ascultam parintii la varsta ta dar dupa ce cadeam din fericirea unde CREDEAM ca sunt, tot lor le dadeam dreptate si tot la mama pe umar plangem.asa e, nu poate sti nimeni altcineva prin ce treci, care e situatia voastra ca si cuplu dar te rog ia si acest sfat in considerare., stai cu el, muta-te cu el o perioada..eu zic cam un an, si dupa asta zi DA. si o sa iti mai zic acelasi lucru pe care mi l-a spus mama mea. "dragostea, flacara tine 3 ani.marita-te dupa 3 ani de relatie. daca rezisti tu langa el sau el langa tine atat timp, meritati o sansa"
ai grija de tine, si tine-ne la curent.



si un mic PS: da-mi si mie id tau sa mai vorbim. te pup
EmmaH
Postat pe 20 Iunie 2010 17:24
Elena...am citit ceea ce ai scris tu si...sincera sa fiu...nu m-au mirat deloc toate trairile pe care tu le-ai descris.de ce?pentru ca si eu,la randul meu,am avut parte de o asemenea poveste de dragoste cam tot la aceeasi varsta ca si tine.eu aveam 19 ani atunci,acum am 23.tot prin telefon se desfasurau si conversatiile noastre(il cunoscusem prin intermediul internetului).ce sa mai...eram absorbita/terminata/vrajita total de el.iubeam tot la el,chiar si defectele,mai ales defectele.iubeam faptul ca era diferit de mine si cand zic diferit...e fix ca la tine.eu:fata cuminte,nu ieseam nicaieri,sefa de promotie,nu eram una inchisa in casa,din contra chiar f sociabila etc el:mai mare cu 10 ani ca mine,inchis pt trafic international de droguri.nu a contat asta pt mine.la inceput vorbeam la plesneala cu el,vroiam sa vad ce poate gandi un detinut.eram oarecum fascinata de lumea aia ascunsa,dar care nu-mi placea.totul era numai lapte si miere...stiu ca nu o sa asculti nimic din ce iti voi spune eu acum,dar...ai grija,mare grija.ei asta si vor.femei destepte,inteligente,daca arata si bine,atunci e super...nu zic ca nu te iubeste,dar...o sa vezi cum o sa fie cand o sa iasa de acolo.iti zic eu...total altfel.acum ti l-ai plasmuit in mintea ta si vezi totul diferit.sa dea Domnul sa ma insel si sa nu suferi cum am suferit eu atunci.eram distrusa.era a 2 mea mare iubire.eram o copila.acum vad totul altfel.ma amuz,dar daca as fi facut greseala sa mai am si un copil cu el...atunci,era grav.tot ce te sfatuiesc eu este...nu te casatori in secret cu el.asteapta...daca va fi,o sa o faceti afara asa cum trebuie.el face asta doar ca sa aiba parte de sex(scuze daca is dura,dara poate ai nevoie de asa ceva).eu iti doresc doar binele.sper sa fii fericita,dar mai asteapta.nu ai nimic de pierdut,din contra...astept vesti de la tine...
hidden_whispers
Postat pe 20 Iunie 2010 17:40
Draga mea am citit despre povestea ta de dragoste si sa stii ca dragostea e intr-adevar oarba dar ar trebui sa iti dezvolti celelalte simturi stii probabil din cauzã ca esti o fetita buna inveti bine ai o reputatie buna se intampla ca pana la aceasta varsta sa nu fii avut timp de baieti de iesiri de distractii sau ai tai nu te-au lasat pt ca asa sunt parintii mereu spun ca scoala este pe primul loc, probabil ca si timiditatea te-a facut sa nu ai relatii cu baieti. Uite ce iti propun eu sa faci sa te gandesti putin la cum vezi tu viata ta de acum incolo si mai ales daca il include si pe el dar sa te gandesti la tine nu la el si apoi o sa vezi daca intradevar o sa accepti toate greutatile care vor venii si sa stii ca sunt multe. Poate nu vrei sa fii judecata dar eu vreau sa iti deschid ochii pentru ca stiu ce vorbesc o sa iti fac niste calcule simple:Varsta ta este 18 ani el are atunci 34 DE AN REZULTA CA EL A COMIS INFRACTIUNEA ACUM 23 DE ANI DACA MAI ARE 2 ANI DE ISPASIT CEEA CE RULTA CA 34 DE ANI AI LUI MINUS 23 DE ANI CAT A STAT ININCHISOARE REZULTA CA EL A SAVARSIT INFACTIUNEA LA 11 ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MINTE CU NERUSINARE PENTRU CA CHIAR DACA AI OMORA 100 DE OAMENI LA VARTA DE 11 ANI (EL ERA UN COPIL ) NU AR PUTEA SA TE INCHIDA RASPUNDEREA PENALA ESTE DE LA 14 ANI SI ATUNCI TREBUIE SA SE DOVEDEASCA CA INRADEVAR AI CAPACITATE DE DISCERNAMANT (as vrea sa iti explic in termeni juridici dar ma tem ca nu vei intelege )iti pot spune precis ca de la 18 ani poate sa fii comis o infractiune si sa fie sanctionat cu cu 25 de ani de inchisoare daca nu ai 18 ani nu poate sa ti se dea o pedepsa de 25 de ani inchisoare mai mult decat atat cu 25 de ani inchisoare sunt sanctionate cele mai grave infractiuni asa ca ai mare grija.Referitor la faptul ca face greva foamei sa te poata vedea iarasi minte ca detinuti au dreptul la vizite nu trebuie sa faca foamea sa te vada si mai mult decat atat daca mai are doar 2 ani de ispasit el este incadrat intr/un sispem privativ de libertate care ii da posibilitatea de avea mai multa libertate.Sa stii ca ar trebui sa mergi sa vorbesti cu un avocat si sa ii spui situatia lui eu te-as puta avuta in privinta sta as putea sa iti ofer niste consultaii juridice dar vezi tu ca poate nu suntem din acelasi oras si lucrurile se complica asa ca dute si vorbeste cu un avocat si ai sa vezi ca cineva minte si nu cred ca minciuna este buna intr-un cuplu in afara de asta vreau sa iti spun ca TUTUROR DETINUTILOR LE LIPSESTE AFECTIUNEA ASA CA EL NU ESTE UN CAZ SPECIAL TOTI AU PRIVIREA UNDEVA DUSA DEPARTE ASA CA NU INCERCA SA II ALINI SUFERINTA. Si ai mare grija ca viata in penitenciar si mai ales 23 de ani cat a stat inseamna nai mullt decat iti poti imagina si mai mult decat atat el are scoala vietii pe care tu draga mea nu o ai DETINUTII SUT ATAT DE SMECHERI INCAT POT FACE CA SI SOARELE SA NU MAI RASARA ASA INTERESEAZATE BINE INAINTE SA FACI GREASEALA VIETII TALE. SA STII CA HIAR DACA ESTI TANARA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA GRESESTI CAUTA ADEVARUL DRAGA MEA CA SA VEZI CE GRESEALA FACI SI MAI MULT DECAT ATAT GANDESTE VREI SA ITI PETRECI VIATA ALATURI DE UN RECIDIVIST VREI SA NU AI CE MANCA SA TE ARATE LUMEA PE STRADA CU DEGETUL POATE ACUM NU CONTEAZA DAR CAND O SA AI COPII CE O SA FACI. DACA VREI SA MAI VORBIM LASA ADRESA DE MAIL .SI TE CONTACTEZ EU.

kudika005333
Postat pe 20 Iunie 2010 17:52
SINCER ?

am avut o mica experienta la fel ca a ta si nu mia fost bine
si acum mai suport consecintele...
nu ai idee in ce te bagi..
degeaba ceri sfaturi sau pareri acum pentru ca oricum nu ai sa tii cont de ele
iti vei da seama dupa ce el va iesi de acolo
jasmin84
Postat pe 20 Iunie 2010 17:59
interesanta mai e povestea ta dar asta e dragostea te orbeste.cunosc o poveste asemanatoare cu a ta si de aceea indraznesc sa iti dau un sfat cel mai bine pt u e sa rupi orce legatura cu el si sa iti gasesti un alt baiat cu care poti sa ai un viitor stralucit pt ca cu un puscarias nu ai sa rezolvi nimic pt ca daca o data a fost in puscarie o sa mearga si a 2 ora si iti spun sincer chiar daca el zice ca regreta ce a facut de a intrat in puscarie si ca cand o sa iasa afara o sa faca sa fie bine o sa isi faca un viitor bun si o sa faca numai lucruri bune astea sunt doar niste vorbe goale pt ca cand va iesi din puscarie va face la fel cum a facut inainte sa intre te rog sa ma crezi si ascult sfaturile pt ca daca cineva iti spune iti spune de bn nu de rau.daca ai vrea sa sti mai multe de puscarias poti sa imi scri si am sa iti raspund pt ca cunosc foarte bn cum e un puscarias pt ca am un prieten care a iesit din puscarie de un an iti doresc sa ai o viata frumoasa si fericita
aly20
Postat pe 20 Iunie 2010 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce ma iubeste femeile, in sfarsit am aflat 12 De la: Ame_ly 11 Ianuarie 2011 12:04
d 29 De la: kitty_na 22 Iulie 2010 22:45
Sa fie chiar asa corect un barbat? 52 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:19
relatia mea 68 De la: Micaell 11 Ianuarie 2012 14:05
manierele barbatului in intimitate 56 De la: kudika059511 15 August 2009 09:45