Setari Cookie-uri

poveste de dragoste cu un condamnat

De la: kudika054546, la data 2010-06-20 11:27:55Cu sanaatea cum stai?


Care, mintala sau .....?

Postat pe 20 Iunie 2010 11:30
De la: rodyrody, la data 2010-06-20 10:47:09Buna..eu merg mereu dupa cum imi dicteaza inima si cum cred eu ca-i mai bine pentru mine , restul nu ma intereseaza, dar nu ignor nici sfaturile....un singur lucru iti zic..Dragostea e ceva unic...e mare lucru sa fii iubit si in acelasi timp sa iubesti....eu zic asa ..TU DECIZI!.. si nu altii pentru tine ..sa va dea Dumnezeu sanatate si multa fericire!!!..DOAMNE AJUTA si sa fie intr-un ceas bun!



Subscriu!Intr-o societate de consum unde toti ne comportam ca niste roboti si alergam sa castigam bani,faima si respect de cele mai multe ori necuvenit,eu am sa strig in gura mare:DRAGOSTEA NE DA ARIPI!
Adellin
Postat pe 20 Iunie 2010 11:32
draga mea sunt mama de baiat si am trecut prin multe sfatul meu e sa astepti sa iasa afara si dupa o perioada daca atunci mai consideri catrebuie sa te casatoresti fa pasu dar ai sa vezi cu ochii tai ca el difera enorm afara de cel din puscarie hotararea e a ta mediteaza cu drag o mama
kudika024067
Postat pe 20 Iunie 2010 11:32
Eu cred ca iubirea nu are margini si trece dincolo de granite...M-a impresionat povestea ta!Din pacate lumea e plina de prejudecati...Iubirea ta asupra acestui om poate ca va schimba sufletul ravasit a acestui condamnat,care si el este om care iubeste si este iubit.Va doresc ca "iubirea voastra" sa aduca numai roade bune si sa treaca peste toate obstacolele vietii.Sa nu iuitam ca Insusi Iisus Hristos Dumnezeu i-a iubit pe pacatosi!
Visdeargint
Postat pe 20 Iunie 2010 11:33
Nu sunt in masura sa te judec, caci si eu am aproape aceeasi varsta ca si tine (aproape 18 ani)....dar crede-ma faci o greseala enorma...ce poate el sa-ti ofere dupa ce iese din puscarie???..nici loc de munca nu va avea...dragoste ,dragoste dar nu tine de foame...gandeste-te ce faci si lasa povestile imposibile...ai citit prea multa fictiune...altfel e viata...nu va avea niciun viitor relatia ta cu el indiferent cat de mult il iubesti tu pe el...faci o mare greseala iar atunci cand iti vei da seama poate va fi prea tarziu...nu gasesti oare tu un baiat de varsta cu studii si ceva obiective pentru viitor....????..ce rau am ajuns....la 18 ani casatorie...in loc sa-ti faci un viitor mai intai....mare pacat...
mariuka_4u
Postat pe 20 Iunie 2010 11:39
buna,draga mea.am citit problema cu care te confrunti tu.nu sunt psihiatru,dar sunt psiholog.dupa cele relatate de tine acest om a savarsit o fapta destul de grava,presupun de talharie cu victime,omor deosebit de grav,caci numai pt asemenea fapte se dau ani multi de detentie.stiu,dragostea e oarba,dar ar trebui sa te gindesti f bine ce vrei sa faci cu viata ta.doi ani langa un om pe care nu-l cunosti,(pt ca ,adevarul e ca nu-l cunosti)nu justifica decizia de a te casatorii,ci doar curiozitatea ta si nevoile lui sexuale.ai discutat cu el la telefon?stii ca acest lucru e un obiect interzis si ca,pe linga faptul ca poate oricand sa aibe el parte de un raport,s-ar putea sa pierdeti legatura?te intreb:daca nu mai puteti comunica,cum va mai fi relatia,va mai exista?si,daca el are vizite la geam,ceea ce dovedeste ca este la un regim cu grad sporit de risc,nu-l poti atinge,nu exista nici un contact fizic,ce iubire e asta?va chinuiti amindoi.se merita?ai garantia ca acest om cind va iesi va fi ok?draga mea,lumea din detentie este o lume pe care noi oamenii de afara nu avem cum sa o intelegem,e o lume pe care nu as dori-o la nimeni sa o cunoasca.doar daca esti un om puternic,faci fata.e adevarat,printre cei multi si rai sunt si oameni deosebiti,oameni care asi doresc o familie si atunci cand ies,cu suportul ei,se indreapta,lasind in urma trecutul,dar sunt putini.sfatul meu prietenesc este sa te gindesti la viata ta,sa nu ti-o distrugi si daca totusi te incapatinezi si continui relatia,atunci,nu ai sa faci decit sa pierzi orice sansa de a fi fericita,draga mea.
danielabartoi
Postat pe 20 Iunie 2010 11:42
interesant si totusi riscant. e riscul tau, fato!

si in legatura cu parintii...sincer iti zic, am stat o luna certata cu ai mei pentru ca prietenul meu e rocker, are plete, cioc, bubuie death metal-ul la casti si umblam impreuna prin cimitire... daca la mine s.au suparat asa, nu vreau nici sa ma gandesc la reactia lor... eu de eram in locul tau nici nu le ziceam, sa nu faca dracului vreun stoc cardiac si sa.mi moara acolo in fata ochilor.

but anyway, toti ti.au dat sfaturi si asa mai departe, eu nu o sa fac asta. eu iti spun doar atat: fa ce crezi ca e bine atat pentru voi doi cat si pentru familia ta, DAR gandeste-te foarte bine la consecinte. pentru ca o data ce ai ales sa faci ceva, tare ma indoiesc ca nu o sa mai poti da inapoi.

Succes ;)
kudika081760
Postat pe 20 Iunie 2010 11:56
dar de ce nu a mai scris nimik de atata vreme fata asta???o fi plecat in luna de miere???mai lumea e incapatanata....dar cand iti zi o mie de oameni acelasi lucru,tre` sa gandesti de 2 ori....plus k uite...eu am 21 de ani imd,si am aflat multe lucruri din ceea c au scris oamenii...k a primit pt crima 25 de ani,k dk va vedeti doar prin geam inseamna k e periculos cat de cat....adik tu stiai lucruri din astea???si totusi toata lumea e curioasa cum l`ai cunoscut???? !!!!! a format nr la ibtamplare vorba cuiva???? si vezi ca toata lumea asteapta raspuns de la tn! acum de ce abandonezi discutia????meditezi or what????
glumeatza
Postat pe 20 Iunie 2010 11:57
buna...au fost multe persoane care ti-au zis destul de multe adevaruri...ar trebui sa te gandesti mai bine...esti prea tanara ca sa-ti inchizi viata cu o asemenea persoana..poate ca la un moment dat ii vei spune ca nu mai vrei sa fii cu el si va reactiona violent...nu vei mai putea scapa de el..de trait in societate ca un cuplu normal ve-ti putea trai numai ca el nu se va putea angaja undeva pt ca va avea o hartie la mana in care va fii specificat ce a facut in ultimii ani..va trebui sa deschida o actiune in tribunal prin care sa ceara sa poata fii angajat intro firma,,daca el nu va putea lucra cu ce va veti intretine?
dianatl
Postat pe 20 Iunie 2010 11:58
De la: tematoare, la data 2010-06-08 00:08:10
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15..el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.

+ mai adaugam faptul ca ai 18 ani si un pic
din datele astea mie imi iese la socoteala omul tau a intrat la puscarie la 11 ani!!
si uite de ce zic asta:
tu acum ai 18 ani-->el 18+16=34
a fost condamnat la 25, din care i-au mai ramas 2--> a stat deja inchis 23 de ani
deci varsta la care a intrat la racoare-->34-23=11
Deci? Cum stau lucrurile? Ai aflat macar pentru ce e inchis?
Si totusi cum ati ajuns sa va indragostiti asa tare incat sa va faceti planuri de casatorie din moment ce in 2 ani v-ati vazut doar de 5 ori? Si cum l-ai cunoscut prin intermediul telefonului?
Oricum treaba asta e putreda rau. Ce treaba avea el cu tine acu 2 ani cand tu erai minora de 16 ani?
Eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un baiat de 19-22 de ani care nu e puscarias si nici nu are cazier. Succes! Si nu te certa cu parintii.





ma gandeam ca doar matematica mea e putin.. altfel :))
adica la 11 ani :-ss
BluOndA
Postat pe 20 Iunie 2010 12:14
De la: rashela, la data 2010-06-09 08:27:36
De la: elena1317, la data 2010-06-09 08:12:47
De la: tematoare, la data 2010-06-08 00:08:10
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15..el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.

+ mai adaugam faptul ca ai 18 ani si un pic
din datele astea mie imi iese la socoteala omul tau a intrat la puscarie la 11 ani!!
si uite de ce zic asta:
tu acum ai 18 ani-->el 18+16=34
a fost condamnat la 25, din care i-au mai ramas 2--> a stat deja inchis 23 de ani
deci varsta la care a intrat la racoare-->34-23=11
Deci? Cum stau lucrurile? Ai aflat macar pentru ce e inchis?
Si totusi cum ati ajuns sa va indragostiti asa tare incat sa va faceti planuri de casatorie din moment ce in 2 ani v-ati vazut doar de 5 ori? Si cum l-ai cunoscut prin intermediul telefonului?
Oricum treaba asta e putreda rau. Ce treaba avea el cu tine acu 2 ani cand tu erai minora de 16 ani?
Eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un baiat de 19-22 de ani care nu e puscarias si nici nu are cazier. Succes! Si nu te certa cu parintii.


dak t apuci sa faci sooteli din astea nu iti va iesi niciodata unl ucru logic pt k acolo anii d detentie s socotesc altfel in functie d mai multe criterii.nu asta era priblema. si da,iti dai seama cam c lucru "minor" a facut pt 25 d ani.


Adica cum se socotesc altel, puiule? Iei 25 de ani si stai doar 5? Sau iei 1 an si stai 10? Probabil ca se socotesc altfel, dar pe chipul si in comportamentul celor de acolo, nicidecum pe hartie. Intri tanar si iesi batran si la chip si la suflet. Si plin de ura. Si vrei sa te intorci dupa gratii pentru ca nimeni nu te doreste in preajma. Si inveti toate "alea bune si necesare" pentru a supravietui intr-o lume in care nu esti dorit. Un fel de, daca voi nu ma vreti, nici eu nu va vreau... ma duc inapoi

In fine, intrucat intrebarea ta era: Ce parere avem despre povestea ta? iti raspund simplu: mi-e scarba!





Poate initial a luat 25 de ani.. insa, surprinzator, pentru buna comportare, i s-a micsorat pedeapsa.. din care mai are 2!
BluOndA
Postat pe 20 Iunie 2010 12:16
traiesc ca si tine acelasi lucru. Sincer nici nu mai stiu ce sa cred. Am aceasta relatie de 20 de ani si persoana respectiva nu face deloc progrese spre bine. Vad in el acum un om egoist care nu vrea sa priveasca lucrurile asa cum sant si se simte jignit in momentul in care i se spune adevarul. Tu traieste momentul si lasa timpul sa spuna ce trebuie sa faci .BAFTA.
kudika003550
Postat pe 20 Iunie 2010 12:20
iubita...faptul ca te.ai indragostit nu e o crima dar...el acum vede lumea din interior...are nevoie de un suflet cald si te,a gasit pe tine...disponibila...cand va iesi...afara,tare mi.e teama ca vei avea o mare dezamagire...esti tanara acum si nu gandesti inca...cerebral...daca totusi vrei sa fi cu el...nu te grabii pentru o casatorie...lasa timpul sa rezolve ceea ce din interior...nu se poate...ai atatia prieteni pe acest site care iti vrea binele...asculta macar de unul si mai tarziu vei multumii tuturor..sau poate chiar va fi bine dar..nu te grabii...crezi ca o hartie va leaga...nu...daca te iubeste va sta si fara o incheiere de casatorie...daca te iubeste va face tot posibilul sa va fie bine si acum si dupa ce va iesii...dar...va dura ..pt ca are cazier si de lucru va gasii greu...vezi...el se sprijina acum pe tine,dar ..trebuie sa gandestii..nu ma intelege gresit ca sunt impotriva relatiei voastre,,,dar,LASA TIMPUL SA DECIDA..NU TE GRABII...O PRIETENA CARE ITI VREA BINELE...TE PUPIK DULCE SI SA FI FERICITA
kudika009862
Postat pe 20 Iunie 2010 12:24
862 O hartie nu leaga dar iti poate da posibilitatea la vizite care sa se lase cu sex,ca mai sunt 2 ani.....eheeee

Stau si ma gandesc cat de minunat ar fi pentru o femeie sa faca dragoste cu barbatul iubit sau doar dorit, intr-un penitenciar.Foarte tare!
Barbie30
Postat pe 20 Iunie 2010 12:29
La 18 ani cred ca ar trebui sa ai alte preocupari , tu nu-ti doresti ninic in viata ? nu vrei sa fii nimic? vrei doar sa stai cu o persoana si atat . Nu te judec deloc doar ca la 18 ani ar trebui sa te procupe Bac-ul ,a apoi poate o facultate ceva . un serviciu nu crezi .?. Daca de la anii astia asa de frumosi vrei sa incepi cu probleme si griji sti ca ti-ai ratat tot viitorul , profita de tineretea ta si nu te irosii tu pentru problemele lui ca nu ai de ce ( nu din cauza ta este acolo ) orienteaza-te la baietii de varsta ta
la tot ce ce frumos , vorbeste cu ai tai si intelege ca ei nu-ti sunt dusmani doar ca sunt poate singurele persoane care i-ti doresc tot binele din lume, am vazut ca nu ai spus nimik de alti prieteni , prietene ? daca nu ai incearca sa nu mai stai izolata numai cu gandul la el ca o sa te distrugi singura .
Mult noroc
rox81
Postat pe 20 Iunie 2010 12:31
Buna .Este adevarat ,sunt telefoane in puscarie ,care se baga fie la vizita ,fie chiar de gabori ,cu care se fac fraude gen flanco ,orange sau se dau curs la astfel de povesti de dragoste care din pacate ,draga mea ,niciodata nu au un happy ending,asa cum sperai.Cunosc mai multe astfel de povesti esuate ,dupa eliberarea lor.Vezi tu ,chiar daca iubirea exista si e sincera sunt alte probleme pe care le intampinati ,in timp ,gen ca el nu isi va mai gasi locul in societate dupa atata timp ,lucru care va va afecta pe amandoi,in plus tu o sa fii o d-ra cu facultate ,cu un viitor asigurat si o sa te doara sa vezi ca lui nu ii da societatea nici o sansa ,o sa simta si el diferentele .E frumoasa povestea ta de dragoste imposibila....nu iti cere nimeni sa renunti la ea momentan ,pentru ca ,probabil cu siguranta nu o vei face ,dar incearca ,in paralel cu "relatia" asta sa cunosti un alt baiat "afara",in libertate,sa vezi ce au de oferit si altii ,sa cunosti "iubirea" si prin alte cai decat prin telefon ,ai sa fii surprinsa cand ai sa vezi ce frumos poate fi sa ai pe cineva langa tine si nu doar printr-un telefon...o relatie necesita prezenta,o sa fie momente in care ai sa te simti singura ,mai ales daca ramane fara telefon ...ce se va intampla ?nu face pasul de a va cununa in secret ...fa-l sa inteleaga frumos ca puscaria nu e tocmai locul unde visai sa faci asta si daca te iubeste ,va intelege...amana treaba asta ;sa se transfere pe o puscarie unde i se respecta drepturile si are dreptul la vorbitor de 4 ori pe luna sau chiar la conjugal dupa un anumit numar de vizite ,nu e nevoie sa va cununati pentru asta .Imi pare rau pentru tine ,stiu ca nu iti e usor ,daca te pot ajuta cu alte sfaturi ,id meu e raissalove61@yahoo.com.
narsyda
Postat pe 20 Iunie 2010 12:31
Inteleg ca a intrat foarte tanar la racoare, chiar si cu pedeapsa micsorata,din 23 de ani tot raman destui de stat singur intre 4 pereti.Hai sa facem un calcul. El--"nu toti detinutii sunt porci", detinutul bland,romantic, visator, cu suflet de copil. Tu copilu' care se crede destul de matura incat sa ia viata in piept, care crede ca il cunoaste pe el, cunoaste oamenii, are incredere in el.

Sau, hai sa facem un alt calcul.El te-a fraierit pentru ca tu esti carne proaspata. Tu, copila care in fiecare seara viseaza ca o strange fat frumos in brate, il crezi si il iubesti. Sa vezi tu dupa ce iese si dupa ce ii dai fofo
Kallliste
Postat pe 20 Iunie 2010 12:34
si eu am incercat o relatie de acest gen..am primit numarul de la un prieten comun si am inceput sa vorbim.mi-am dat seama ca e un tip cu care am ce discuta dar din pacate nu puteam fi impreuna. a durat aproape un an relatia noastra, in care mergeam la toate vizitele lui si ne faceam planuri de viitor. insa mai era mult pana sa putem trai impreuna. dupa un an mi-am dat seama ca nu mai pot continua sa visez la o relatie perfecta, relatie care se consuma doar prin telefon sau de 3 ori pe luna vizita la geam. si noi ne-am facut planuri de casatorie in secret,dar imi pare bine ca nu am facut-o..e cam greu sa spui ca esti indragostita de o persoana (si eu eram-asa am crezut) cu care ai relatie la distanta si nu traiesti zi de zi cu el sa vezi daca va potriviti. bineinteles ca si la mine acasa a fost scandal mare cand au aflat ai mei dar eu eram hotarata sa continui cu orice pret relatia. dar au avut dreptate..una e sa visezi si alta e realitatea.. am raspuns la acest topic deoarece cred ca am avut cam aceiasi experienta,doar ca intre noi era o diferenta de 10 ani. eu iti doresc sa iei decizia cea mai corecta, sa nu te grabesti sa faci ceva ce poti regreta dupa. casatoria e un pas mare si se poate face si dupa ce iese el. doar pentru 2 ore ca stati mai aproape nu cred ca se merita. asteapta sa iasa, vedeti cum va intelegeti in viata de zi cu zi, cum se acomodeaza si el cu viata dupa ce iese dupa asa mult timp petrecut fara libertate. mult noroc!
nicoleta27
Postat pe 20 Iunie 2010 12:38
De la: BluOndA, la data 2010-06-20 12:16:37
De la: rashela, la data 2010-06-09 08:27:36
De la: elena1317, la data 2010-06-09 08:12:47
De la: tematoare, la data 2010-06-08 00:08:10
De la: elena1317, la data 2010-06-07 18:58:15..el este cu aprox 16 ani mai mare decat mine,este condamnat pt 25 d ani din care mai are cam 2.

+ mai adaugam faptul ca ai 18 ani si un pic
din datele astea mie imi iese la socoteala omul tau a intrat la puscarie la 11 ani!!
si uite de ce zic asta:
tu acum ai 18 ani-->el 18+16=34
a fost condamnat la 25, din care i-au mai ramas 2--> a stat deja inchis 23 de ani
deci varsta la care a intrat la racoare-->34-23=11
Deci? Cum stau lucrurile? Ai aflat macar pentru ce e inchis?
Si totusi cum ati ajuns sa va indragostiti asa tare incat sa va faceti planuri de casatorie din moment ce in 2 ani v-ati vazut doar de 5 ori? Si cum l-ai cunoscut prin intermediul telefonului?
Oricum treaba asta e putreda rau. Ce treaba avea el cu tine acu 2 ani cand tu erai minora de 16 ani?
Eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un baiat de 19-22 de ani care nu e puscarias si nici nu are cazier. Succes! Si nu te certa cu parintii.


dak t apuci sa faci sooteli din astea nu iti va iesi niciodata unl ucru logic pt k acolo anii d detentie s socotesc altfel in functie d mai multe criterii.nu asta era priblema. si da,iti dai seama cam c lucru "minor" a facut pt 25 d ani.


Adica cum se socotesc altel, puiule? Iei 25 de ani si stai doar 5? Sau iei 1 an si stai 10? Probabil ca se socotesc altfel, dar pe chipul si in comportamentul celor de acolo, nicidecum pe hartie. Intri tanar si iesi batran si la chip si la suflet. Si plin de ura. Si vrei sa te intorci dupa gratii pentru ca nimeni nu te doreste in preajma. Si inveti toate "alea bune si necesare" pentru a supravietui intr-o lume in care nu esti dorit. Un fel de, daca voi nu ma vreti, nici eu nu va vreau... ma duc inapoi

In fine, intrucat intrebarea ta era: Ce parere avem despre povestea ta? iti raspund simplu: mi-e scarba!





Poate initial a luat 25 de ani.. insa, surprinzator, pentru buna comportare, i s-a micsorat pedeapsa.. din care mai are 2!




LA PUSCARIE ,8 LUNI EXECUTATE ECHIVALEAZA CU UN AN ,DECI DIN 25 DE ANI AR AVEA CAM 16 ANI JUMATE DE EXECUTAT ,DACA BINE AM CALCULAT.
narsyda
Postat pe 20 Iunie 2010 12:41
salut,
nu vreau sa iti dau sfaturi , si nici nu te judec, dar..................... pt ca proveniti din medii diferite, aveti varsta atat de diferita si pt ca el este barbat (aici vreau sa explic ca toti sunt pervesri, si este posibil ca tu sa te gandesti mereu la el si sa visezi la o viata fericita, iar el in inchisoare sa rada de tine- si nu lua asta ca un afront, dar unui barbat cand ii arati ca il iubesti , esti o proasta in fata lui) . deci: gandeste-te, gandeste-te de 10 ori inainte, si nu uita ca reabilitarea pt un detinut care a mai facut si atat de multa puscari enu este doar grea , ci imposibila chiar. societatea nu este pregatita sa il primeasca, iar el va fi total debusolat in noua lume, fara gratii. nu uita ca esti un copil caruia ii va fi foarte greu sa sustina un om matur cu idei deja bine stabilite despreviata. chiar daca u zici ca ai trecut prin multe.....crede-ma la varsta ta toate fetele zic la fel.. si inca ceva , chestia cu mediile diferite ti-o zic din proprie experienta.........
kudika057514
Postat pe 20 Iunie 2010 12:42
fata mea!nu sunt in mare masura sa iti dau sfaturi dar o opinie da! nu stiu de ce e akl sau ce a fkt inainte de asta(se pare ca nici tu nu prea stii),dar pot sa iti spun din propria experienta ca odata ajuns akl multe lucruri bune nu are de invatat.poate il iubi tu pe el dar el...e singur,disperat si alte chestii de genul.eu zic sa nu te grabesti cu casatoria.eu zic sa mai astepti ink 2 ani care daca dragostea e asa mare nu sunt o viata,sa incepi sa il cunosti in afara si pe urma o sa vezi ca nu iti va parea rau ca nu ai facut pasul cu cununia.eu am stat cu el 5 ani inainte sa fie inchis si e inchis de 2 ani si un pic si ...am pus punct. a avut 3 zile de permisie si mi-a spus ca relatia noastra nu se termina knd vreau eu ci knd vrea el.cat timp il vizitam( era saptamanal),a fost totul minunat,ma iubea,avea planuri de viitor cu mine si etc iar cand am terminat...mi-a aratat ce a invatat akl.vreau sa iti spun ca a divortat pt mine si parintii lui ma fac responsabila pt despartirea lui dar eu,nu ma simt vinovata cu absolut nik,pt ca nu din cauza mea a patit ce a patit.asa k ,draga mea,mai ai putina rabdare sa il mai cunosti un pic.ai toat viata inainte sa iti gasesti pe cineva potrivit .poate e el dar..mai asteapta.mult succes si...rabdarik.
horicel
Postat pe 20 Iunie 2010 12:42
cred ca tu ai vazut prea multe filme...................incearca sa ii asculti si pe cei din jur.........asta nu inseamna ca iti vor raul...........esti indragostita..........de obicei femeile sunt atrase de barbati puternici dar.............trebuie sa te gandasti bine inainte sa traiesti povestea asta zbuciumata............lasa telenovelele............dupa cum te-ai descris tu............nu pre ti se potriveste tipul.........esti delicata...........ai grija ce iti doresti......mai ales cand esti indragostita de cine nu trebuie........ai impresia ca toata lumea e impotriva ta si devii foarte incapatanata.................consulta un psiholog sau chiar un sexolog...........vb foarte serios
pissy150688
Postat pe 20 Iunie 2010 12:45
Buna. Este adevarat ca traim intr-o societate care nu agreeaza astfel de persoane, este adevarat ca ar trebui sa fii foarte atenta in ceea ce-l priveste, din cauza celor 25 de ani de condamnare, este adevarat ca societatea nu-l va integra, ii va fi greu sa munceasca undeva, poate ar trebui sa te gandesti daca vrei sa il intretii toata viata, chiar cu riscul de a-ti pierde sprijinul familiei. Pe de alta parte nu poti stii niciodata ce se afla in sufletul unui om, cu siguranta el regreta acel accident (asa am inteles ca a fost), cu siguranta isi doreste un camin si liniste, un mediu ceva mai placut decat cel cu care a fost obisnuit si s-ar putea sa ai norocul sa vrea sa aiba o viata normala, cu familie si copii, fara scandaluri, batai, tocmai din cauza acelor ani de suferinta. Dar totusi, sunt prea multi de "poate". Ar fi bine sa stai cu el, si sa incercati sa va cunoasteti sufletul dupa ce isi executa el pedeapsa, sa vedeti daca intr-adevar va potriviti, daca va iubiti, dar oricum va trebui sa fii foarte lucida in relatie si sa iei cea mai buna decizie pentru tine.
Eu iti doresc foarte mult noroc si luciditate, gandeste-te la toate aspectele, lasa-l sa iasa si vezi in ce masura isi doreste si ce-si doreste, si mai ales analizeaza-i toate eforturile (de iubire, de o posibila intretinere a unei viitoare familii, ca pana la urma, cam asta e scopul nostru major in viata, intemeierea unei familii, fericire si armonie).
shtrengaritza23
Postat pe 20 Iunie 2010 12:46
De la: kudika171313, la data 2010-06-20 05:54:36deci hai acum sa ne gandim logic
deci tu ai zis ca vati cunoscut vb la tel si ca vati vazut de 5 ori
hai deci tu ce crezi ca asa cum te cunoscut pe tn prin tel crezi ca nu a mai cunoscut si altele lafe

deci ei bn el sa fi sigura ca a cunoscut mai multe fete lafel prin tel si el acum o sa aleaga intre voi sa vada cu care o sa ii fie mai bn sa vada de la care are mai mult de castigat





mai rau e ca.. poate nu va alege. ;) va merge cutoate in paralel.
BluOndA
Postat pe 20 Iunie 2010 12:49
hmmm am citit cam tot ce ati postat pe aici....si eu sunt intr`o situatie de genul asta numai k noi ne cunoastem de afara am facut si noi cununia si k sa stii mai exact iti da 48 de ore cu el iar dupa cate 2 ore pe luna!la mn e cu totul alta situatie cum am mai spus de cunoastem de afara are si el o pedeapsa destul de mare din care abia a executat 6 ani dar noi ne cunoastem...gandestete si tu normal ce viitor o sa ai langa o persoana care ai cunoscuto prin o bucata de plastic....e mult mai mare k tn.poate vrea si el doar sa obtina conjugalul cu tn...tu ai spus e condamnat de 16 ani in 16 ani credema k a vb cu foarte multe femei poate sa cununat de foarte multe ori pana acum ....tu il cunosti doar la tel....si sincer esti foarte mica....de la barbatu meu din camera credema k sunt multi care vb cu o gramada de femei la tel e face capul mare k le iubeste si de astea de cotizeaza fetele cu pachete cu vizite cu conjugale cu bani in cont....tu ar trebuie sa te gandesti k inca mai ai un viitor in fata ....eu una ma renuntat la multe pt al meu dar stiu k merita tu nu stii nimik de el decat ce ti-a spus el eu spun sa fii mai atenta!!!dak vrei sa vb cu mn lasa-mi msg si o sa-ti las id meu sa mai vb acolo te pup si sa ai grija de tn
BabytzaDolc3
Postat pe 20 Iunie 2010 13:07
nu,nu vei avea niciodata o relatie normala in societate. anii lui de puscarie va vor urmari toata viata ta si pe cea a copiilor vostri. AAAAAA asta e al lui ala de a facut puscarie.,., asa ca orienteaza/te spre un baiat de virsta ta,draga mea si traieste/ti tineretea frumos ,nu cu oameni de teapa lui.
kudika020157
Postat pe 20 Iunie 2010 13:15
Buna....am citit povestea ta.Sincer nu sunt aici sa te judec,ci sa iti spun o parere.Tu oricum indiferent de parerile noastre,tu esti singura care poti lua o decizie.Pe mine ma deranjeaza varsta(e mai mare decat tine cu 16ani),cred ca tu ai vazut mai mult in el un protector decat un iubit.poate ai gasit la el ceva ce ai tai nu ti-au spus sau aratat.Gandeste-te bine inainte sa faci ceva si apoi sa iti dai seama ca ai gresit si sa iti para rau,sa regreti.Sincer iti spun:este foarte greu sa se adapteze la lumea de-afara(mai ales la daca a stat foarte mult timp acolo),este foarte greu sa isi gaseasca un job,nu il angajeaza nimeni,iti trebuie cazier.o sa iti pierzi prieteni,pentru ca nu o sa poti sa il adaptezi la mediul in care traiesti tu.Ce o sa faca dupa ce o sa iasa de acolo:NIMIC.pentru ca nu are ce.O sa stea acasa,o sa iasa pe afara sa se mai vada cu niste prieteni,in caz ca nu sunt si aia tot de acolo de unde vine el,sau abia au iesit.Ce subiecte de discutie poti avea cu el si cu prietenii lui pentru el poate esti mana cereasca.Fata cuminte ,devreme acasa cu scoala,eventual si facultate,stilata,manierata.El............ce are,ce a facut.Crezi ca parintii tai il vor accepta......NEVER. Conteaza toate aceste lucruri,pentru ca gandeste-te,poate acum pentru tine nu conteaza,dar mai tarziu ai sa iti dai seama ca or sa conteze.Pune-te un pic intr-o situatie:Tu termini o facultate:ajungi mare,mergi la o petrecere cu colegii de munca,bine-nteles vii cu el.Faceti cunostinta,si urmeaza si el ce face:taci si ce o sa spui,eventual sta acasa si nu face nimic sau lucreaza pe la nu stiu ce spalatorie auto sau mecanic auto.Te-ai intrebat vreodata sau sa te gandesti:ce viitor poti avea langa el?Eventual poate o sa ajungeti sa faceti un copil:cu ce o sa-l cresteti?Vin vremuri destul de grele,ce o sa faceti?gandeste-te,asa cel putin intreba-l.Daca o sa iti spuna o sa ne descurcam,ca fac eu o sa vezi.NU crede asa ceva,ti-o spun din propria experienta si nu numai ca e el inchis acolo.Nu fii asa de credula,nu e bine.Asa dupa tine:ce crezi ca o sa faca cand o sa iasa de acolo?l-ai intrebat....ce ti-a raspuns?Nu visa ca o sa fie super bine,gandeste-te bine inainte sa te mariti sau mai stiu eu ce....eu sincer as ma copilari,esti inca o copila.Eu sincer am si ti-am mai spus 27 de ani si mama mea imi spune tot timpul sa mai copilaresc.Prezentul si ceea ce vb tu cu el la tel este foarte dragut si foarte frumos......dar gandeste-te la viitor. Nu te judec....nu sunt aici sa fac asta.....e viata ta,dar gandeste-te.Uite iti mai dau o situatie:iese de acolo si vin sarbatorile:ai tai nu o sa il accepte niciodata sincer:ce o sa faci?Astept un raspuns de la tine si mai vb dupa aceea.
kudika139756
Postat pe 20 Iunie 2010 13:18
fata draga, ai grija! si pe mine m-a gasit pe telefon tot asa un detinut acum cativa ani! era condamnat pentru proxenetism in strainatate! ca vrea sa ne cunoastem, ca iese peste cateva luni, ca am cea mai dulce voce, toate ca toate pana a inceput sa ma intrebe ca marime port la sutien, daca mai sunt virgina etc, culminand cu afirmatia ca ar dori sa se reapuce de proxenetism dupa eliberare daca nu are alte sanse de supravietuire in societate! oamenii astia se schimba foarte greu, sunt practic imposibil de schimbat, iar recluziunea, claustrarea intr-o celula nu face decat sa-i inrautateasca! zici ca esti tocilara, si eu am fost considerata asa pana m-am dus la facultate si mi-am schimbat radical stilul de viata! stiu ca fetele bune sunt atrase de bad boys, vor sa epateze printr-o relatie nonconformista! te inteleg perfect, dar vei suferi amarnic! lumea nu se sfarseste, e plina de barbati!!! ia in considerare si diferentele sociale, educationale si de varsta! astept vesti de la tine!!!!
SweetRoxanne
Postat pe 20 Iunie 2010 13:21
e daca as fi in locul tau as continua relatia cu el dar intre timp as iesi si as cunoaste si alti barbatii nu neaparat sexual ci pur si simplu sa cunosti si persoane de varsta ta .... dar niciunul nu trebuie sa stie de el pentru ca barbatii nu or sa inteleaga oricum bafta si faza cu parintii eu le-as spune ca si-au trait viata sa ma lase sa mi-o traiesc si eu asa cum simte inima mea si constiinta mea
kudika167008
Postat pe 20 Iunie 2010 13:22
daca tot esti tocilara citeste decameronul de boccacio poate iti vine mintea la cap.in caz contrar sigur iti va veni moartea.25 ani incarcerare este pedeapsa maxima pentru omor calificat executat cu vointa directa.criminalul este seducator si escroc sentimental in plus.tu esti tinara,naiva si fara experienta de viata,o prada sigura si usoara.cu religia si cu diferenta de virsta,16 ani cum stai.orice avocat din tara aceast iti va spune acelasi lucru.
greffe
Postat pe 20 Iunie 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum? 535 De la: aleera 27 August 2012 15:55
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
Doar pentru barbati... 232 De la: Barbie30 15 Aprilie 2015 22:00
help...situatie ciudata.... 19 De la: witcher 12 Iulie 2010 18:28
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42