Setari Cookie-uri

Jurnal Mr.S

ma invata sa vorbesti limba romana nu mai inventati un nou limbaj englezesc si sa stricati aceasta limba frumoasa pe care am mostenit-o de la strabunii nostrii de milenii incoace .
ai fi putut scrie romaneste toate acele cuvinte dar eu iti doresc sa te duci la ......................
nicolaedavid2000
Postat pe 10 Iulie 2010 08:54
Eu cred ca l-ai perceput tu ca pe un "bosorog"pentru ca in mod sigur o fata draguta cum spui ca e si cu o pozitie sociala "raspectabila" nu s-ar fi afisat cu barbatul pe care-l descrii tu.Esti subiectiv.Cauta-ti de drumul tau si lasa trecutul acolo unde-i este locul.Si ce-i mai important impaca-te cu acest trecut;a facut parte din viata ta si cu viata noastra trebuie sa fim mereu impacati.Succes!
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 09:24
Pastreaza ce a fost frumos intre voi si accepta faptul ca relatiile nu dureaza o viata intreaga. Priveste inainte fara sa faci comparatii cu trecutul. Femeile au in permanenta ceva nou de oferit. Respecta-te in primul rand pe tine si ofera-ti relatii care iti fac bine. Oamenii stau langa noi atat cat simt nevoia, iar daca vor sa plece, e dreptul lor. Nu avem drept de proprietate asupra nimanui, asa cum nici noi nu apartinem altora. Suntem liberi in acest univers si trebuie sa onoram cum se cuvine aceasta libertate. Toate cele bune si cat mai multe experiente de viata reusite!
milica_albulescu
Postat pe 10 Iulie 2010 09:37
Mr. s, imi pare rau sa-ti spun, dar incerci sa te prezinti cu totul altfel decat ceea ce esti, si pe deasupra mai esti si frustrat. Felicitari pentru fosta “iubita” pentru ca si-a dat seama la timp langa cine sta si ca ar fi o mare greseala sa continue. Nu a pierdut nimic. Sunt convins ca fata s-a dus langa cineva care o merita, si tot asa de convins sunt ca este si un baiat de varsta ei, dar tu de frustrat ce esti l-ai numit “bosorog”. Nu este vocabular de student la medicina, un medic nu ar vorbi asa de o persoana de 40 de ani. Fereasca Dumnezeu sa ajungi sa tratezi! Nu ai nimic din ce ar trebui sa aiba un medic. Toti care ti-au comentat mesajul ti-au dat cate un sfat bun, incearca sa le descoperi si sa le urmezi, poate in final se va alege si ceva bun de capul tau. In final iti recomand sa aprofundezi una din cele doua limbi cu care te-ai prezentat, poate vei reusi sa te faci inteles mai bine. Succesuri!
Paunul
Postat pe 10 Iulie 2010 09:45
Ai rabdare si vezi partea frumoasa a lucrurilor. Cu siguranta o vei intalni pe cea pe care o astepti. Pana atunci simtete bine. Viata e atat de frumoasa la varsta ta. Este o vorba inteleapta din batrani :"ce e al tau e pus deoparte". Sa fii iubit! Antala
Antala
Postat pe 10 Iulie 2010 10:05
ii spune "bosorog" pentru ca ii compara varsta cu tineretea lui..si a ei...va dati seama ca are ceva resentimente si inca mai sufera din cauza ei, mi se pare normal sa vorbeasca asa, acum...o sa ii treaca in timp. dar, Mr. S., te-ai gandit ca poate MISS a cautat pe cineva mai matur?? poate ar trebui sa mai schimbi ceva, pe ici pe colo, la tine...si sa nu mai faci aceleasi greseli ca in trecut. parerea mea.
Lorelei93
Postat pe 10 Iulie 2010 10:25
De la: michu61, la data 2010-07-10 08:48:51Multumesc pentru raspunsurile intelepte adresate acestui Mr.S.
Nedumerire! daca este student la medicina nu cunoaste etapele vietii! Aceasta nu este permis. Ar trebuis ori sa aprofundeze ceea ce a studiat in anii facultatii (medicina este o scoala unde se invate foarte mult. am tot respectul pentru cei ce ies de pe bancile acestei scoli care a dat oameni de valoare). Am 49 de ani! nu ma simt "bosorog" chiar ma simt ca la 35. "Daca tacea filozof ramanea" .

stai calm..si ta-su e bosorog...si daca ar fi cu una tanara..tot la fel i-ar spune
asta e..e bine ca l-a parasit..poate invata sa respecte ca nu prea pare...
pacat de facultatea pe care o face
dragon_fly88
Postat pe 10 Iulie 2010 10:33
Mai, probabil ca esti tu gelos, dar eu stiu un "mos" de 40 de ani!!! wowow:D si in general nu exagerez...eu am 24 si m-as casatori oricand cu el as face si copii...m-as duce cu el si in Palestina:))) glumesc...fetele uneori au nevoie de barbati maturi care sa le confere incredere, stabilitate & stuff.
Tu la 23 de ani nu ar trebui sa/ti faci griji...ai timp sa cunosti o multime de fete...ai de unde alege...ai avantajul ca esti baiat...
ladycroft_healthy
Postat pe 10 Iulie 2010 10:34
poate te supraevaluezi , astfel nu ai cum sa gasesti o fata care sa se ridice la nivelul tau! cred ca resentimentele te-au facut sa zici ca un om de 43 de ani e "bosorog"!?
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Iulie 2010 10:39
De la: Mr_S, la data 2010-06-27 23:01:14Va salut numele meu este Mr.s, de ceva timp am descoperit comunitatea voastra fiind un silent reader, acum m-am gandit sa devin activ sa vedem ce iese....
Eu Mr.S 23 de ani student la medicina am avut o prietena de prin vremea liceului stiti voi relatiile de 3-4-5 ani cu mici certuri urmate de impacari, acum un an MISS a terminat facultatea dupa care la 4-5 luni s-a angajat. Toate bune si frumoase se raceste treaba nu mai stam in acelasi oras(cel cu facultatea) MISS pleaca in orasul parintilor unde are locul de munca mai merge relatia inca 3-4 luni toate bune si frumoase pana cand in decembrie 2009 MISS ma refuza la o partida de karaoke XBOX Lipps dupa ce ea platise online kitul....Sun sa ne intalnim a doua zi sambata fiind, MISS spune ca e obosita ca a avut de lucru acasa. Treaba a inceput sa miroasa deci am trecut la investigatii eu nefiind in orasul parintilor si fiind rupt definitiv cu vechile cunostiinte i-am intrat in adresa de e-mail unde i-am gasit niste poze cu pupaturi and shit cu un nene bosorog de 43 de ani sef or something...oricum coleg de serviciu......
Treaba cu MISS deci s-a terminat de prin decembrie au trecut mai mult de 6 luni, eu Mr.s de atunci nu am mai avut nici o tentativa nimic pur si simplu nu se lipeste nimic de mine....As vrea sa incep ceva nou dar nu stiu cum daca am fost cu MISS din liceu m-am cam tampit sa mai zic ca pe perioada relatiei multe tentatii am refuzat...
De ce sa nu recunosc si fara sex e bad....iar compromisuri "to get it" nu prea imi convine gen sclavagisme, prefacatorii, SA PIERD TIMP pt ca timpul liber este foarte putin la mine:(((.
Dpdv fizic sunt way way above average nu ma supraevaluez....dpdv material sunt mediu....De iesit cu prietenii o fac destul de des dar nimic interesant in grupul meu si nici nu-l pot schimba din cauza facultatii:(

In concluzie I need HELP!


Sincer, eu in locul tau nu m-as gandi de 2 ori la missa si as merge mai departe. N-ai de ce sa te plangi ca nu intalnesti/gasesti fete si esti singur pentru ca nu se stie niciodata pe cine vei intalni in viata si trebuie sa keep an open mind la orice. Acum vezi-ti de viata ta si de cariera mai ales si o sa vezi ca toate vin pe rand si la timpul lor. Dar domnisoara nu merita nici macar un singur gand de la tine, atata parsivitate nu poate fi scuzabila in nici un fel. Sigur, pastrezi lucrurile care au fost bune si cam atat..daca te gandesti asta a fost omul cu care ai stat atata timp..in stare sa-ti ascunda poze in care care se pupa cu bosorogi (perfect de acord cu tine, era un bosorog pe langa ea!!!). Ma indoiesc ca doar atat iti doresti in viata asta...sa fii cu astfel de fiinte mediocre, care nu apreciaza o relatie si isi bat joc de cei de langa ei. Asta-i adevarul din orice punct ai privi ceea ce s-a intamplat. Poate i s-ar fi parut ei fun sa te pupi tu cu o tanti de vreo 30 si ceva de ani si in acelasi timp sa stai si cu ea in relatie sa mai pierzi nitel timpul ca doar ea este expendable si ti se rupe de cat timp din viata ii faci pierdut..
Take care si da-i un sut (din punct de vedere emotional) sa se duca invartindu-se si tu gandeste-te ca a fost frumos while it lasted si acum esti free sa faci ce vrei si cu cine vrei. Ea a fost fraiera, nu tu ( de data asta pentru ca in general stii si tu ca barbatii sunt boi incaltati )
liliana2005
Postat pe 10 Iulie 2010 10:52
Hey, S! Se pare ca inca nu ai reusit sa treci peste fosta relatie... adevarul e ca nu se compara 6 luni "fara" cu mai multi ani "cu" .. si te inteleg perfect. Nu te panica. E inca prea devreme sa lasi pe cineva sa intre in viata ta.. ce ti se intampla e normal. Lasa sa mai treaca timpul. Si eu am 24 de ani si am trecut printr`o situatie similara, dar viata e inainte. Mie imi place o vorba: "it`s the first day of the rest of your life" ... depinde de tine cum vrei sa fie acest "rest of your life".. dar iti spun ca e nasol sa fii inca legat de trecut. Te impiedica sa vezi prezentul si viitorul. Prin urmare... te sfatuiesc sa "pierzi timpul" putin cu relatii de ocazie ca sa te ajute sa te rupi de fosta si cand vei fi tu pregatit vei gasi si relatia care sa te defineasca. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. :*
mainedimineata
Postat pe 10 Iulie 2010 10:53
mai eu chiar iti dau dreptate...cine comenteaza ca nush ce ca nu e mosh ca nu ai respectat-o vb aiurea..si eu m-am desp de fostu cu care am fost 3 ani acum vreo 2-3 luni si e f greu dar trece
ai incredere ca o sa fie bine..nu iti mai bate capul ptr cn nu merita
lady_fox_86
Postat pe 10 Iulie 2010 11:03
ok,ok...am inteles....you need help...dar anume ce vrei de la noi?..Adica, ce vrei?! Sa ne oferim pentru a-ti alina durerea? Iti cauti o fata pe net? Hmm...iti spun din start ca asa nu merge. Pina nu vei trece peste sentimentul de legatura continua cu miss-a ta, apoi nu prea are rost sa scrii, mai ales aici...pe bune. get over...carpe diem! La urma urmei schimba cercul de prieteni, ce naiba...fa ceva. Dupa cum vad nu prea ai chef de prietene, aventuri sau ceva de la fete, apoi atunci de ce te plangi? Numai tu poti decide ce faci cu viata ta, nimeni altcineva. Si inca ceva..........................................
Urat lucru sa umbli prin lucruri straine, mai ales prin e-mail....urat...urat.....urat!!!!!!!!!!!!! De o discutie cu miss-a...okey, dar sa intri in e-mail....... In fine, tu stii ce vrei de la viata...
inaflorea88
Postat pe 10 Iulie 2010 11:04
Daca pentru ea nu a contat ca aveti un trecut impreuna si ca ai fost alaturi de ea,ca ai sustinut'o (nu spun ca ea nu ar fi facut'o in anii astia) inseamna ca nu te mai merita. Daca nu a avut taria sa iti spuna direct ca s'a schimbat ceva in relatia voastra e clar ca trebuie sa mergi mai departe. Iti vezi de studiile tale si sigur,in lumea asta mare :) , exista cineva si pentru tine. Considera ca prin ceea ce a facut ea , ai fost scapat de chinul de a mai trage de o relatie care nu merge. Mult succes in continuare si incearca sa iti faci si un alt cerc de prieteni.Fa-ti timp sa cunosti cat mai multe persoane.
myndy
Postat pe 10 Iulie 2010 11:15
Ai reusit sa superi fff multa lume cu apelativul de "bosorog"...pe de o parte e de inteles, elevii de scoala ii zic "baba" si uneia de 30...Plus supararea, gelozia, etc.
Of, si tu credeai ca la 23 ani gata, ai si gasit femeia vietii tale?Nu-i bai, am vazut asta si la varste mult mai fragede, le-a trecut si lor.Ce-a fost a fost, cat merge, merge, cat nu, halt!Oamenii se mai si despart, sa stii ,si chiar daca ti se pare nasol rau acum, e evident spre binele tau.Daca se intampla povestea voi casatoriti fiind si eventual si cu un bebe?Asa-i ca nici nu se compara?Trece totul la capitolul experienta si inainte!Eperiente o sa mai ai si stii ce?Asa si trebuie, doar nu vrei de la varsta asta sa te si casatoresti!Deja te simti "prostit",cred ca ai si uitat sa faci curte unei tipe!Sfaturile pe care le-ai primit sunt f bune, eu zic sa ai grija ce iti doresti ca s-ar putea se indeplineasca...
Nu uita ca ai ales o cariera "cu bataie lunga", nu-i ca altele, ai terminat facultatea si gata...abia atunci incepe greul!In facultate abia inveti sa inveti!Urmeaza rezidentiatul, specialitatea si apoi cautarea unui job, afirmarea, ehei, mai ai muuuuult!Si nici nu stii unde te va duce viata, nu vezi, in Romania ca dr nu prea mai e de trait!Salariile sunt mici, denigrarea medicilor e in floare, si pe deasupra toti asteapta performanta!Nu-i de mirare ca tot mai multi pleaca.In situatia asta o relatie stabila poate fi o piedica(scuze celor idealisti).Am vazut si trait eu insami asa ceva, stiu ce spun.Ideal e sa-ti setezi prioritatile, dupa mine scoala, cariera sunt prioritate maxima, ce te faci daca intalnesti FEMEIA si nu ai cu ce s-o intretii?Miss a cautat probabil si stabilitate (inclusiv financiara) si nici macar nu trebuie s-o condamni pt asta.Asa ca e f bine sa iesi cu prietenii la o bere, relatii mai mult pt sex(asta e).Dragostea vine cand vrea ea nu cand vrem noi.Si poate cand o sa ai peste 40 ani o sa intalnesti o rezidenta sau stagiara sau mai stiu eu, sa ti se aprinda si calcaiele si alte organe dupa ea, asta ca nu mai razi de "bosorogi"....
Voyager
Postat pe 10 Iulie 2010 11:25
Intr-o zi Suzuki urca treptele de la facultatea de medicina cu spatele.Din cauza asta s-a lovit de rector si acesta a cazut cu cracii in sus.
-Vai domnule rector, va rog sa ma scuzati.
-Buei Suzuki, daca si eu am sa te fac sa cazi la examen, cum te-ai simti?
-Fara indoiala ca nashpa.
-Ma bucur ca esti sincer.Dar de ce mergi cu spatele?
-Domnule rector, sunt intors cu fata catre trecut si o vad in fata ochilor pe fosta mea prietena care m-a abandonat si s-a cuplat cu un tip mult mai in varsta ca ea si ca mine, astfel ca sufletul meu sangera.
-Pai de-aia sangera ca te lovesti de toate lucrurile spre care ar trebui sa urci in mod normal.
Si rectorul il intoarse pe studentul Suzuki cu fata spre directia scarilor pe care trebuia sa le urce.
-Ia incearca sa urci asa sa vezi cum merge?
Suzuki urca si nu se mai impiedica ba mai mult, nici nu mai facu pe altcineva sa cada cu cracii in sus.
Ca sa reusesti in viata, uneori trebuie sa stii in ce directie iti orientezi fatza.
kudika023770
Postat pe 10 Iulie 2010 11:40
sa ma cunosti pe mine :D
popa_laura22
Postat pe 10 Iulie 2010 11:52
hey....nu ai decat 23 de ani...acum incep realele probleme, sfatul meu este sa te canalizezi si pe scoala, ca acum e momentul ei si intre timp, nu rata nici o intalnire, nici o potentiala lipeala..nu ai de unde sa stii ce poate sa ascunda o persoana si nu cataloga un om dupa aparente. Am citit parerile celor care ti-au scris si in mare parte sun ok, asculta sfaturile celor mai experimentati....aduna-le cumva in tartacutza ta si trage concluzia care ti se pare cea mai buna, din punctul tau de vedere. Jumatatea ta cu siguranta va aparea cand te astepti mai putin, e o chestie general valabila, numai ca tre sa ai si tu tot timpul antenutzele sus!
Hai spor la examene sau vacanta placuta..si distreaza-te!
simonacaradan
Postat pe 10 Iulie 2010 11:52
Mr S, nu suntem la matrimoniale aici.

Pana la urma la ajutorul asta te refereai, ca vad ca esti impacat cu ideea ca fosta nu te merita.
w_a_s_p
Postat pe 10 Iulie 2010 11:54
Imi pare f rau pt ce ti sa intamplat, am exact acceiasi problema ca si tn... si imi doresc exact accelasi lucru,(dak neam fi cunoscut, am fi avut multe de povestit) dar cred k nu prea avem ce face, va trebui sa fim optimisti si sa asteptam sa ne vina randul, eu cred in vb "daca nu cauti, vine singur"...
kudika084755
Postat pe 10 Iulie 2010 12:22
De la: kudika084755, la data 2010-07-10 12:22:44Imi pare f rau pt ce ti sa intamplat, am exact acceiasi problema ca si tn... si imi doresc exact accelasi lucru,(dak neam fi cunoscut, am fi avut multe de povestit) dar cred k nu prea avem ce face, va trebui sa fim optimisti si sa asteptam sa ne vina randul, eu cred in vb "daca nu cauti, vine singur"...


eu zic ca ar trebui sa faceti schimb de nr de tel
w_a_s_p
Postat pe 10 Iulie 2010 12:36
buna ...trec la subiect..dar tu ai avut o discutie?..ceva concret..ea ce vrea..cum vede relatia voastra...am sa-ti spun o vorba pe care mi-a spus-o mama"boala lunga ,moarte sigura"..tu stii ce trebuie sa faci! doar asculta-ti vocea interioara..si sa o tii asa sa nu fii singur....nu uita ca daca esti singur nu stii cum poate aparea ea..dar daca esti semiocupat...cine s-ar baga intre doi..f. putine fete..deci..i-a o decizie..bafta
kudika098466
Postat pe 10 Iulie 2010 12:42
Fiecare are dreptul sa isi aleaga modul de viata.MIE nu mi se pare normal sa o condamni pe fosta.E alegerea ei - si daca asa a simtit ar trebui sa vezi partea buna... ca nu pierzi timpul cu cineva care nu vrea sa-l piarda cu tine.Eu sunt de parere ca daca vrei sa iti treaca - iti trece mai repede sau mai tarziu.Traieste prezentul,construieste-ti viitorul si invata din trecut!!Cam mult timp 6 luni SOCIALIZEAZA si cine stie poate vei gasi ce cauta! Viata e frumoasa ca sapierzi timpul gandindu-te la trecut!
borana
Postat pe 10 Iulie 2010 12:43
De la: borana, la data 2010-07-10 12:43:18Fiecare are dreptul sa isi aleaga modul de viata.MIE nu mi se pare normal sa o condamni pe fosta.E alegerea ei - si daca asa a simtit ar trebui sa vezi partea buna... ca nu pierzi timpul cu cineva care nu vrea sa-l piarda cu tine.Eu sunt de parere ca daca vrei sa iti treaca - iti trece mai repede sau mai tarziu.Traieste prezentul,construieste-ti viitorul si invata din trecut!!Cam mult timp 6 luni SOCIALIZEAZA si cine stie poate vei gasi ce cauti! Viata e frumoasa ca sa pierzi timpul gandindu-te la trecut!

borana
Postat pe 10 Iulie 2010 12:44
mai baiete!lasa povestile sentimentale si meri la curve originale!!asta fo 2-3 ani
dupa ce iti faci stagiul ca lumea,de abia dupa aia incearca sa gasesti ceva care sa iti fie in viata alaturi....
vezi tu!..peste tot se cere experientza...in rest numai binee!
nistral
Postat pe 10 Iulie 2010 12:48
daca tu din liceu n'ai mai avut pe nimeni asta nu inseamna ca numai ea exista. mai sunt fel si fel de femei si daca esti o persoana sensibila ai lipici crede'ma. si ce daca i'a zis bosorog, ce tot ba agitati atat? daca voi ati vedea poze cu persoana iubita cand se linge cu alta presupun ca i'ati spune c_rva nu? si atunci cati ar mai sari sa corecteze...?
Shhh
Postat pe 10 Iulie 2010 12:54
nu te cred ca ai vreo legatura cu medicina ....
strutu
Postat pe 10 Iulie 2010 13:25
Nu-i vina ta sunt convins,
multe dintre (FEMEI) isi doresc barbati maturi
cind ve-i avea si tu intre 35-45 de ani o ve-i trai pe pielea ta
appropo esti barbat si o sa vezi ca vei fii bosorog abia dupa
virsta de 50 de ani.
LOPY_71
Postat pe 10 Iulie 2010 13:30

nu se mai merita dragilor sa cereti sfaturi pe kudika,inca nu v ati dat seama ca majoritatea deja se cred psihologi?ca vin aici sa dea niste raspunsuri PENIBILE doar ca sa se afle n treaba???
multi veniti sa dati "sfaturi" doar ca sa luati in ras persoana care deschide un topic...probabil ca in viata reala nu aveti acest tupeu, ma repet P E N I B I L

MAI BINE AI CERE SFATUT PERSOANELOR APROPIATE TIE(FAMILIE..PRIETENI..)
in legature cu ceea ce ai aflat despre prietena ta..eu zic ca niciodata o relatie nu trebuie sa se termine fara o discutie face to face.priveste o in ochi atunci cand veti discuta despre toate problemele si iti vei da seama singur ce ai de facut!
the_O
Postat pe 10 Iulie 2010 13:47
... way way above average ;;) !?
Silverzlight
Postat pe 10 Iulie 2010 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia perfecta=sarcina imposibila 7 De la: NAMASTE 29 Iulie 2008 01:32
Rugaminte 15 De la: Ioana12 2 Februarie 2011 22:41
Caut o relatie serioasa sau de a uita de alta persoana. 9 De la: scorpio67 25 Martie 2010 19:23
ciudat 40 De la: porumbita00 1 Mai 2011 09:51
Cum ne dam seama cat de realizati suntem??!!! 12 De la: kudika1993 7 Iulie 2010 22:47