Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre foitele anticonceptionale ?

oamenii buni da raspundeti fetei la intrebare... ati creat un camp de lupta pe forumul asta.

in legatura cu foitele... cosmeticiana mea mi-a recomandat, ea a folosit cativa ani si a fost ok. eu nu am apucat sa le folosesc, de aia m-ar interesa ce au de spus si celelalte fete.
e adevarat ca cezar e cam obositor, dar fiecare avem dreptul la o parere, ca doar traim in democratie
akinom
Postat pe 5 Mai 2009 10:36
mai baiatule (cezar), tu esti OBSEDAT de subiectul asta!!!! poti sa-ti rezolvi traumele si frustrarile la un psiholog... nu vad de ce insisti asa mult pe tema asta. e a nu stiu cata oara cand trantesti carnatul ala de text...m-am plictisit!!parca restul ar trai in padure si nu s-ar putea documenta. Controleaza-te ca esti foarte deranjant!
cat despre foite, prietena mea a ramas insarcinata cu ele!
georgikaaa
Postat pe 5 Mai 2009 11:10
eu am folosit foitele deoarece mi se pareau cea mai buna metoda pentru mine deoarece nu vroiam sa iau anticonceptionale iar sotul meu nu vroia sa foloseasca prezervativ, DAR (si cum vezi este un mare 'dar') nu sunt sigure 100% ca urmare eu am ramas insarcinata chiar daca le foloseam.din fericire pentru mine nu mi a parut rau deoarece acum am o fetita minunata. daca vrei sa le folosesti ai mare grija (probabil depinde si de organism)numai bine
sorinela
Postat pe 5 Mai 2009 12:26
Buna,
Si eu folosesc foitele si sunt aproape sigure 99%
Evitati totusi contactul sexual in ziua 14 si 15 al ciclului menstrual, si foarte important dupa contact sexual sa nu faceti spalaturi intravaginale(oricum nu este sanatos) si nu va spalati cu sapun.
iuliapal
Postat pe 5 Mai 2009 12:46
Buna! Eu folosesc de cativa ani foite si nu am avut neplaceri. Mie mi le-a recomandat mama mea, iar ea le ia de cativa ani buni si nu a avut la randul ei neplaceri.
Cum bine stim cu TOATE nimic nu e sigur 100%. Dar din moment ce avem o viata sexuala in mod cert ne-am asumat si aceasta responsabilitate si (cred eu) ca am stiut in ce ne bagam.

Si acum sa fiu off topic si sa ma dau si eu cu parerea la ce tot posteaza d-ul Vieru.
1. Sunteti obositor!
2. Virgina sau nu, partenerul meu ma iubeste. Ma iubeste pt ceea ce sunt, nu pt aceea membrana. Contactul sexual pt noi este exprimarea fizica a ceea ce simtim.
3. Nu sustin ca femeia sa fie virgina, de fapt nu sustin ca in noaptea nuntii sa fie primul contact sexual al partenerilor. (poate nu se potrivesc)
4. Am cunostinte (fete/femei) care si-au inceput viata sexuala dupa 22 de ani si au avut diferite probleme (explicatie data de mai multi medici, si din tara si "din afara").
5. Sunt motive medicale pt care o femeie este nevoita/obligata sa faca intrerupere de sarcina (aveti studii si ar trebui sa stii mai bine)
6. Prefer contraceptie decat avort
7. EU VOI FI CEA CARE VOI ALEGE MOMENTUL IN CARE VOI AVEA UN COPIL. (o voi face cand imi voi permite, si voi fi sigura ca pe langa dragoste voi avea ce sa ii ofer). Cum eu am ales momentul in care sa renunt la virginitate (sa va dau satisfactie nu eram matura psihic, dar cred ca pt acest pas nu as fi fost "gata" intr-un alt moment. A fost cand am vrut eu, cu cine am vrut eu. Si la 17 ani stiam amandoi sa ne protejam).
8. BTS poti lua si daca esti casatorit
9. Si daca nu m-as proteja, si as ramane insarcinata la fiecare contact sexual, si i-as naste... cu ce sau cum i-as putea creste pe toti? - sunt deschisa la sugestii; chiar imi doresc un copil si sunt dornica sa aflu cum l-as putea creste...
10. Eu nu am avut frati, si nici nu mi-am dorit vreodata. Nu am fost un copil deloc trist sau apatic (cum sugera cineva pe forum ca doar cei care au fratii sunt "cu zambetul pana la urechi").

D-le Vieru, ati spus ca nu sunteti casatorit. Sa inteleg ca sunteti inca virgin si ca va pastrati pt noaptea nuntii?


Imi cer scuze ca m-am lungit atat, dar nu m-am putut abtine sa nu fiu "off-topic".

Concluzie: Da - foite, Da iubiti-va si PROTEJATI-VA.
LR
Postat pe 5 Mai 2009 16:30
Da, ar fi multe de spus.. Interesanta tema de discutie la care s-a ajuns.. Admir capacitatea unora de a se abtine pana la casatorie; totusi, nu stiu daca e cel mai bine. Inainte, femeile (si chiar barbatii), se casatoreau foarte devreme, putin dupa pubertate. Acum ne mai ocupam si de cariera si ne dorim fiecare sa avem cel putin un copil, la un moment dat, caruia/carora sa-i/sa le putem oferi atat afectiune, cat si facilitati materiale. Plus ca, inainte, familiile (unele) astfel intemeiate nu erau tocmai fericite, ci mai degraba resemnate vietii pe care trebuia sa o duca. Astazi, ne putem desparti etc. Intr-adevar, se face un abuz de libertate de alegere si nu prea mai exista subiecte tabu.
Deci, putem proceda conform sintagmei "Mai bine previi decat sa tratezi". Si nu e suficient sa te simti tu insuti impacat cu tine si cu Dumnezeu (bun exemplu cu criminalul sau ticalosul).
In fine, discutia nu s-ar termina aici. Este bine sa tindem catre perfectiune, traim pentru asta (unii); oricum, nu o putem atinge.....
neely
Postat pe 5 Mai 2009 20:14
De la: LR, la data 2009-05-05 16:30:08Buna! Eu folosesc de cativa ani foite si nu am avut neplaceri. Mie mi le-a recomandat mama mea, iar ea le ia de cativa ani buni si nu a avut la randul ei neplaceri.
Cum bine stim cu TOATE nimic nu e sigur 100%. Dar din moment ce avem o viata sexuala in mod cert ne-am asumat si aceasta responsabilitate si (cred eu) ca am stiut in ce ne bagam.

Si acum sa fiu off topic si sa ma dau si eu cu parerea la ce tot posteaza d-ul Vieru.
1. Sunteti obositor!
2. Virgina sau nu, partenerul meu ma iubeste. Ma iubeste pt ceea ce sunt, nu pt aceea membrana. Contactul sexual pt noi este exprimarea fizica a ceea ce simtim.
3. Nu sustin ca femeia sa fie virgina, de fapt nu sustin ca in noaptea nuntii sa fie primul contact sexual al partenerilor. (poate nu se potrivesc)
4. Am cunostinte (fete/femei) care si-au inceput viata sexuala dupa 22 de ani si au avut diferite probleme (explicatie data de mai multi medici, si din tara si "din afara").
5. Sunt motive medicale pt care o femeie este nevoita/obligata sa faca intrerupere de sarcina (aveti studii si ar trebui sa stii mai bine)
6. Prefer contraceptie decat avort
7. EU VOI FI CEA CARE VOI ALEGE MOMENTUL IN CARE VOI AVEA UN COPIL. (o voi face cand imi voi permite, si voi fi sigura ca pe langa dragoste voi avea ce sa ii ofer). Cum eu am ales momentul in care sa renunt la virginitate (sa va dau satisfactie nu eram matura psihic, dar cred ca pt acest pas nu as fi fost "gata" intr-un alt moment. A fost cand am vrut eu, cu cine am vrut eu. Si la 17 ani stiam amandoi sa ne protejam).
8. BTS poti lua si daca esti casatorit
9. Si daca nu m-as proteja, si as ramane insarcinata la fiecare contact sexual, si i-as naste... cu ce sau cum i-as putea creste pe toti? - sunt deschisa la sugestii; chiar imi doresc un copil si sunt dornica sa aflu cum l-as putea creste...
10. Eu nu am avut frati, si nici nu mi-am dorit vreodata. Nu am fost un copil deloc trist sau apatic (cum sugera cineva pe forum ca doar cei care au fratii sunt "cu zambetul pana la urechi").

D-le Vieru, ati spus ca nu sunteti casatorit. Sa inteleg ca sunteti inca virgin si ca va pastrati pt noaptea nuntii?


Imi cer scuze ca m-am lungit atat, dar nu m-am putut abtine sa nu fiu "off-topic".

Concluzie: Da - foite, Da iubiti-va si PROTEJATI-VA.
o fi virgin sau cu atractie spre domni??? este si asta o posibilitate !!! p.s. antonia,esti obositoare...mergi la manastire si fa-ti de lucru pe acolo...
4Life
Postat pe 5 Mai 2009 20:23
... ' Parinte " suntem pe un forum in secolul XXI ... e prea mult ...
dodut2006
Postat pe 5 Mai 2009 22:11
Pentru LR:

Rãspunsurile la toate punctele tale deja le-am dat pe parcursul postãrilor mele.

Alternativele la metodele artificiale de contracepþie sunt metodele naturale de planificare familialã. Acestea sunt sãnãtoase ºi morale cu douã condiþii: dacã sunt folosite dupã cãsãtorie ºi dacã soþii au motive serioase pentru a recurge la metodele naturale, nu motive egoiste. Dacã metodele naturale de planificare familialã sunt folosite din motive egoiste, devin ºi ele pãcate.

Dacã sunt calculate corect, metodele naturale de planificare familialã au un grad ridicat de siguranþã, în condiþiile în care femeia îºi cunoaºte bine funcþionarea ciclului menstrual (siguranþã de 100% nu oferã nici metodele naturale de planificare familialã, nici metodele artificiale de contracepþie). De obicei, un calcul mai exact al funcþionãrii ciclului menstrual se face într-o perioadã de 6-12 luni. Existã formule de calcul al metodelor naturale de planificare familialã chiar ºi pentru femeile care au ciclu neregulat. Dacã ciclul este foarte variabil nu se poate aplica metoda calendarului, însã, în acest caz, se pot aplica urmãtoarele trei metode naturale (a temperaturii, metoda Billings ºi metoda simpto-termicã).

Pentru detalii, poþi intra pe urmãtorul site cu cãrþi, dintre care douã conþin explicaþii despre metodele naturale de planificare familialã (Autocontrolul fertilitãþii pe cale naturalã ºi Planificarea familialã dupã morala catolicã):
http://www.profamilia.ro/soti.asp

Dacã doreºti ºi alte detalii, mã poþi contacta pe messenger, la id vieru_cezar_iasi sau pe e-mai, la adresa vieru_cezar_iasi@yahoo.com

Mai multe poþi citi pe blogul urmãtor :

http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conþine: Argumente ºtiinþifice ºi religioase cã omul este om din clipa concepþiei. Adrese, numere de telefon ºi site-uri ale unor asociaþii care oferã ajutor material, consiliere ºi soluþii alternative la avort. Mãrturii ale unor femei care au fãcut avort. Mãrturii ale unor femei care nu au fãcut avort. Consecinþe fizice ºi emoþionale ale avortului asupra femeii. Mãrturii ale unor medici care au renunþat sã facã avorturi. Legãturi cu multe alte site-uri asemãnãtoare. Argumente cã multe dintre metodele aºa – zis « contraceptive » sunt de fapt avortive (avorturi timpurii). Argumente cã toate contraceptivele artificiale sunt dãunãtoare sãnãtãþii (unele dintre ele au chiar efecte nocive grave asupra sãnãtãþii) ºi sunt ºi pãcate.

Vã rog intraþi pe blog ºi trimiteþi-l mai departe ca sã foloseascã ºi altora. Chiar meritã.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 6 Mai 2009 06:07
Pentru TF

Nu am atracþie spre domni ºi nu-þi permit sã-mi vobeºti în acest fel!
vieru_cezar_iasi
Postat pe 6 Mai 2009 06:08
Pentru dodut2006

1. Nu sunt preot. Mi-am dat licenþa în bioeticã ºi fac doctoratul în filosofie. Nu o spun ca laudã, ci pentru cã ai confundat pregãtirea mea.
2. Legile lui Dumnezeu sunt clare ºi valabile pânã la sfârºitul lumii.
3. Am adus ºi numeroase argumente medicale însoþite de linkuri cã metodele artificiale de contracepþie sunt foarte dãunãtoare pentru sãnãtate, iar multe dintre ele sunt chiar avortive (avorturi timpurii)
vieru_cezar_iasi
Postat pe 6 Mai 2009 06:12
Pentru antonia_p

Multumesc pentru susþinere!
vieru_cezar_iasi
Postat pe 6 Mai 2009 06:18
EU AM FACUT DOI COPII. AL DOILEA S-A NASCUT CU RETARD IAR DOCTORI AU SPUS SA NU MAI FAC COPII CA O SA IASA IAR BOLNAVII. IUBESC COPII DAR NU AS VREA SA FAC O ARMATA DE COPII BOLNAVI ASA CA FOLOSESC FOITELE PTR A MA FERI DE SARCINA PTR CA NU POT SA I-AU PASTILE DIN PROBLEME DE SANATATE IAR FOITELE SUNT DESTUL DE BUNE ..AS VREA SA IL INTREB PE vieru_cezar_iasi IN CAZUL MEU ESTE TOT UN PACAT CA FOLOSESC ACESTE FOITE?
alina1234_healthy
Postat pe 6 Mai 2009 11:14
1. Pt. Alina 1234 - NU este nici un pacat sa folosesti foitele.
2. Pt. Vieru: omule esti habotnic ? si eu sunt crestina dar nu depasesc limita umana a credintei. SUNT foarte NORMALE metodele de contraceptie in perioada cand nu esti pregatit moral si mai ales material sa aduci pe lume o fiinta care peste o perioada de timp (in afara de haine, mancare) are nevoie de bani de carti - mai nou trebuie sa cumperi o parte din manuale, ca trebuiesc bani de meditaii, etc
Pai cum crezi tu ca se creste un copil - il pui in ghiveci si-l uzi la 2 zile ?
Si sa nu mai vorbesc de mamele care la anumite sfaturi (genul alor tale) au adus pe lume copii cu retard si nu cred ca poate fi durere mai mare decat sa te uiti in ochii copilului tau si sa-i vezi suferinta ca nu este ca ceilalti (eu lucrez ca as. medicala si am vazut destule cazuri).
Deci incearca sa vezi realitatea asa cum este; si eu sunt de acord ca este un mare pacat sa intrerupi o sarcina - sa omori o fiinta din tine - dar decat sa vezi ca ani de zile va suferii sau nu ai cum sa-l cresti si-l abandonezi in spital (sunt copii si acum unde lucrez eu - printre cei cu mame - care sunt parasiti, ABANDONATI d-le Vieru de "MAMELE" care probabil inainte au gandit ca dumneata si in momentul faptului implinit au realizat ca nu se pot descurca)...
Deci, fetelor, protejati-va mai bine decat sa suferiti mai tarziu - iar cand veti fi pregatite puteti concepe un copil care este indradevar o minune si cel mai de pret DAR oferit de D-zeu
______Sweet_kiss______
Postat pe 6 Mai 2009 15:53
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-05-06 06:07:22Pentru LR:

Rãspunsurile la toate punctele tale deja le-am dat pe parcursul postãrilor mele.

Alternativele la metodele artificiale de contracepþie sunt metodele naturale de planificare familialã. Acestea sunt sãnãtoase ºi morale cu douã condiþii: dacã sunt folosite dupã cãsãtorie ºi dacã soþii au motive serioase pentru a recurge la metodele naturale, nu motive egoiste. Dacã metodele naturale de planificare familialã sunt folosite din motive egoiste, devin ºi ele pãcate.

Dacã sunt calculate corect, metodele naturale de planificare familialã au un grad ridicat de siguranþã, în condiþiile în care femeia îºi cunoaºte bine funcþionarea ciclului menstrual (siguranþã de 100% nu oferã nici metodele naturale de planificare familialã, nici metodele artificiale de contracepþie). De obicei, un calcul mai exact al funcþionãrii ciclului menstrual se face într-o perioadã de 6-12 luni. Existã formule de calcul al metodelor naturale de planificare familialã chiar ºi pentru femeile care au ciclu neregulat. Dacã ciclul este foarte variabil nu se poate aplica metoda calendarului, însã, în acest caz, se pot aplica urmãtoarele trei metode naturale (a temperaturii, metoda Billings ºi metoda simpto-termicã).

Pentru detalii, poþi intra pe urmãtorul site cu cãrþi, dintre care douã conþin explicaþii despre metodele naturale de planificare familialã (Autocontrolul fertilitãþii pe cale naturalã ºi Planificarea familialã dupã morala catolicã):
http://www.profamilia.ro/soti.asp

Dacã doreºti ºi alte detalii, mã poþi contacta pe messenger, la id vieru_cezar_iasi sau pe e-mai, la adresa vieru_cezar_iasi@yahoo.com

Mai multe poþi citi pe blogul urmãtor :

http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conþine: Argumente ºtiinþifice ºi religioase cã omul este om din clipa concepþiei. Adrese, numere de telefon ºi site-uri ale unor asociaþii care oferã ajutor material, consiliere ºi soluþii alternative la avort. Mãrturii ale unor femei care au fãcut avort. Mãrturii ale unor femei care nu au fãcut avort. Consecinþe fizice ºi emoþionale ale avortului asupra femeii. Mãrturii ale unor medici care au renunþat sã facã avorturi. Legãturi cu multe alte site-uri asemãnãtoare. Argumente cã multe dintre metodele aºa – zis « contraceptive » sunt de fapt avortive (avorturi timpurii). Argumente cã toate contraceptivele artificiale sunt dãunãtoare sãnãtãþii (unele dintre ele au chiar efecte nocive grave asupra sãnãtãþii) ºi sunt ºi pãcate.

Vã rog intraþi pe blog ºi trimiteþi-l mai departe ca sã foloseascã ºi altora. Chiar meritã.




"Acestea sunt sãnãtoase ºi morale cu douã condiþii: dacã sunt folosite dupã cãsãtorie ºi dacã soþii au motive serioase pentru a recurge la metodele naturale, nu motive egoiste. Dacã metodele naturale de planificare familialã sunt folosite din motive egoiste, devin ºi ele pãcate."

Puteti detalia. Va cer asta pentru ca, cred eu, ar trebui sa dati ceva lamuriri pentru a nu crea confuzie.
"Rãspunsurile la toate punctele tale deja le-am dat pe parcursul postãrilor mele." Nu cred ca ati raspuns nimanui. Eu am citit o enumerare de argumente anti metode contraceptive, si anti contact sexual premarital, si sustinerea unei dragoste mai mult platonice decat fizice intre 2 parteneri fie ei si casatoriti.
LR
Postat pe 6 Mai 2009 18:43
Draga aliceea2000,
eu folosesc de peste cinci ani acest gen de contraceptie...si pentru mine este excelent. Este cel mai putin nociv (dupa parerea mea) mijloc contraceptiv...si cel mai ieftin. Singura problema ar fi ca trebuie sa pui cate o foita pentru fiecare contact (fiecare ejaculare)...asa e mai sigur...
Fiind foarte mici (se fac cat un ghemulet), nu le simti si nu te jeneaza cu absolut nimic. Eu le recomand ca alternativa.
parvati
Postat pe 6 Mai 2009 19:24
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-05-06 06:08:27Pentru TF

Nu am atracþie spre domni ºi nu-þi permit sã-mi vobeºti în acest fel!
serios???nu-mi vine sa cred...si pe cine crezi ca intereseaza daca permiti tu sau nu???mai bine te-ai gandi pe cati ai deranjezi cu postarile tale de 1 leu si cinspe' bani...zici ca este om cult,foloseste-ti creierul cum ar trebui,mai uita-te si la lumea din jurul tau si mai tine cont si de ceea ce doresc ei...nu numai de ceea ce doresti tu...sa intre lumea pe bl;ogul ala si sa-l dea mai departe.Daca ai nevoie de publicitate pentru a creste traficul blogului,te invatam noi cum sa faci asta fara sa deranjezi pe nimeni si fara a mai pierde asa de mult timp dand copy/paste la aceste articole...si o facem gratis sa stii...se inscrie cineva???
4Life
Postat pe 6 Mai 2009 19:42
pentru vieru_cezar

Principiile sunt bune, insa mai intai de toate ar trebui sa le aplici tie si celorlalti barbati, si apoi sa te ingrijorezi de ce fac femeile de pe acest forum. Cum de nu esti insurat pana la varsta asta? Cum de nu ai copii? Uite-te mai intai la tine si la pacatele tale. Fii un exemplu bun pentru ceilalti barbati si nu mai acuza femeile ca pacatuiesc.
kudika051124
Postat pe 6 Mai 2009 22:35
buna ! le folosesc si eu de patru luni si sunt foarte multumita.dupa topire, ofera si lubrefierea necesara si au continut antiseptic . pe langa asta nu produc iritatii sau alte probleme .
healthy000240
Postat pe 7 Mai 2009 17:16
draga mea ei folosesc de 3 ani foite anticonceptionale si iti recomand cu placere.pana acum nu le-am gasit nici un inconvenient si nu cred ca voi schimba vreodata metoda de contraceptie
mariana_monica77
Postat pe 12 Mai 2009 10:55
Pentru Vieru Cezar : ESTI CUMVA ADVENTIST?!
carmenjatarel_yahoo_com
Postat pe 12 Mai 2009 19:35
Vai da ce filozofezi, puteai sa raspunzi cu da sau nu si lasa-ne cu bioetica ta sa dea dumnezeu sa faci toti copii pe cre ii lasi io una nu vreau mai mult de 1 ca lumea asta in care traim nu ne permite sub nici o forma. Dar ca sa raspund si celei ce a inceput conversatia, sunt bune.Nu mi s-a intamplat niciodata sa raman insarcinata dupa utilizarea lor, deci pt mine sunt eficiente, iar o colega de-a mea foloseste 2 deodata pt siguranta si nu produce nici o reactie adversa.
Daca vroiam sa ma plictisesc cu filozofia ta, imi cumparam carti si ma documentam nu trebuia sa citesc romanul tau, dupa toate astea, puteai sa faci un rezumat si sa raspunzi la intrebare nu sa scri capitole probabil copiate. Suntem oameni de rand nu suntem profesori la Oxford sa iti apreciem lucrarea. Poate ai gresit adresa
cristeamihaelaramona
Postat pe 13 Mai 2009 12:02
parerea mea e ca esti un tocilar obositor, un om cu cosuri care traieste in carti si a ramas in urma cu emanciparea. Trezeste-te lumea s-a schimbat . lasa-ne pe noi in lumea noastra cu iubitii nostri sa ne iubim asa cum stim sa facem copii cand vrem noi si urmeaza-ti legile tale si fa atatia copiii cati iti da domnu. Daca iti da, dar cred ca daca sotia ta e o carte nu ai cum sa ne intelegi. Deci spor.Nu iti fa probleme de sanatatea noastra, degeaba esti sanatos si traiesti 100 de ani daca ajunci sa fi un mos inca virgin, sperand ca vei devenii un heruvim
cristeamihaelaramona
Postat pe 13 Mai 2009 12:08
Auzi vierule nu ne tremeti si noua o poza de-a ta ca sa stim daca are rost sa mai vb cu tine
cristeamihaelaramona
Postat pe 13 Mai 2009 12:12
Ce bine zici , chiar vrem o poza!
ioana2280
Postat pe 13 Mai 2009 15:39
Multumesc celor care mi-au raspuns la intrebare , si care mi-au impartasit din experienta lor. Am mai intrebat un medic ginecolog care mi-a spus ca aceste pilule sunt o metoda contraceptiva destul de sigura.Si pentru ca eu am deschis acest topic, multumesc si celor care m-au criticat fata de exprimarea mea necoerenta si agramata, iar in ceea ce-l priveste pe domnu Vieru, cred ca pentru ca ai este acordata prea multa atentie,are sadisfactia ca in sfarsit e bagat si el in seama, este un domn frustrat si complexat, probabil mizerabil de singur , si cauta si el o explicatie pentru veata sa personala nereusita, ai doresc sa depaseasca virginitatea si sa scoata capul din bioetica lui si din cochilia lui, pentru a savura un orgasm , crede-ma e fantastic!
ioana2280
Postat pe 13 Mai 2009 16:07
Se spune ca sarutul e prima manifestare fizica a iubirii, si cred ca atunci cand faci dragoste cu cel pe care al iubesti din toata inima, nu are cum sa fie un pacat.Te contopesti in cel pe care al simti in fiecare vena a ta, e particica din tine, e IUBIREA , domnule Vieru , nu cea luata din tratate si carti, e acea iubire umana si fireasca intre doua fiinte care formeaza un tot.Se spune ca un om atunci cand moare , sufletul lui se imparte in doua, care ulterior intr-o alta veata sunt "el" si "ea" , se gasesc pentru a forma un intreg(acel suflet).Poate e o balada , dar e frumoasa si multi o traiesc , iar fara atingeri , fara sarutul sublim, fara acea contopire, pe care unii o numim sex, nu s-ar mai numi iubire.Iti doresc domnule Vieru sa iti depasesti frustrarile si complexele, sa iesi din tratatele tale de bioetica si sa simti iubirea!
ioana2280
Postat pe 13 Mai 2009 16:18
De la: aliceea2000, la data 2009-05-13 16:07:58Multumesc celor care mi-au raspuns la intrebare , si care mi-au impartasit din experienta lor. Am mai intrebat un medic ginecolog care mi-a spus ca aceste pilule sunt o metoda contraceptiva destul de sigura.Si pentru ca eu am deschis acest topic, multumesc si celor care m-au criticat fata de exprimarea mea necoerenta si agramata, iar in ceea ce-l priveste pe domnu Vieru, cred ca pentru ca ai este acordata prea multa atentie,are sadisfactia ca in sfarsit e bagat si el in seama, este un domn frustrat si complexat, probabil mizerabil de singur , si cauta si el o explicatie pentru veata sa personala nereusita, ai doresc sa depaseasca virginitatea si sa scoata capul din bioetica lui si din cochilia lui, pentru a savura un orgasm , crede-ma e fantastic!



El se bucura pe deplin de sex, in schimb critica pe altii.
kudika051124
Postat pe 13 Mai 2009 18:30
De la: healthy002090, la data 2009-05-13 18:30:25
De la: aliceea2000, la data 2009-05-13 16:07:58Multumesc celor care mi-au raspuns la intrebare , si care mi-au impartasit din experienta lor. Am mai intrebat un medic ginecolog care mi-a spus ca aceste pilule sunt o metoda contraceptiva destul de sigura.Si pentru ca eu am deschis acest topic, multumesc si celor care m-au criticat fata de exprimarea mea necoerenta si agramata, iar in ceea ce-l priveste pe domnu Vieru, cred ca pentru ca ai este acordata prea multa atentie,are sadisfactia ca in sfarsit e bagat si el in seama, este un domn frustrat si complexat, probabil mizerabil de singur , si cauta si el o explicatie pentru veata sa personala nereusita, ai doresc sa depaseasca virginitatea si sa scoata capul din bioetica lui si din cochilia lui, pentru a savura un orgasm , crede-ma e fantastic!


El se bucura pe deplin de sex, in schimb critica pe altii.


De ce faci afirmaþii aiurea dacã nici mãcar nu mã cunoºti??
Pentru curiozitatea ta: Nu sunt cãsãtorit ºi nu fac sex!
vieru_cezar_iasi
Postat pe 20 Mai 2009 16:14
Buna, imi place raspunsul tau,e direct si foarte corect!
BRAVOO
claudia_m
Postat pe 21 Mai 2009 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el e departe ... 38 De la: luchianramona 4 August 2011 16:53
Intarziere menstruatie .... 4 De la: Ioana0295 27 Ianuarie 2014 10:37
Sunt anormala? 34 De la: kudika410831 18 Iulie 2014 20:46
daca nasti in Italia,beneficiezi de ceva bani,alocatie??? 2 De la: kudika226898 10 Octombrie 2011 11:52
Vrei acum un copil sau e o intamplare?! 9 De la: mihaela92 16 August 2011 20:02