jgheaburi si burlane

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent jgheaburi si burlane: (4.7 din 3 voturi)

maria_pavel Avatarul lui maria_pavel

8 mesaje
Oras: bucuresti

Ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi legate de alegerea sistemului de jgheaburi si burlane? Multumesc mult
Raporteaza abuz de limbaj
koanamay Avatarul lui koanamay

28 mesaje
Oras: bucuresti

Draga mea, atunci cand ai achizitionat tabla sau tigla cu care ai acoperit casa sigur ai vazut si elementele de scurgere si preluare a apelor pluviale. Eu am tigla si am achizitionat sistemul de jgheaburi si burlane de la RUUKKI, o firma care mi se pare foarte buna. Pentru acoperis de tabla recoamnd LINDAB.
mihaisimihaela Avatarul lui mihaisimihaela

6 mesaje

Salut! Eu mi-am pus de patru ani de zile jgheaburi si burlane de la lindab si pot sa spun ca sunt foarte multumit. Te sfatuiesc sa iti iei un sistem complet, adica si jgheaburi, si burlane, de la acelasi furnizor, sa nu te trezesti ca nu se potrivesc sau ca arata rau. Nu mai stiu care sunt acum preturile, dar te sfatuiesc sa intri in legatura cu un partener lindab din judetul din care esti, te ajuta ei cu tot ce ai nevoie. Uite, aici poti sa afli mai multe: www.rainline.ro/master/1500_dea.php. Bafta!
viking Avatarul lui viking

10 mesaje

sistem complet de jgheaburi si burlane www.viking-romania.ro
montajprestaf Avatarul lui montajprestaf

28 mesaje
Oras: suceava

- odata jgheaburile si burlanele erau confectionate la mana si durau o viata , acum sunt firme specializate in domeniu , unde gasesti toate accesoriile si dupa montaj e un dezastru .
parerea mea ca trebuie de avut atentie cine le monteaza si cum .
multa bafta .
www.izolatiimontajprestafsrl.blogspot.com
EXECUTAM TREI TIPURI DE LUCRARI BUNE, IEFTINE SI RAPIDE -Lucrarile bune si rapide nu sunt ieftine ! -Lucrarile bune si ieftine nu sunt rapide ! -Lucrarile ieftine si rapide nu sunt bune !
vali23 Avatarul lui vali23

25 mesaje

eu am pus in toamna lindab pe casa si am luat si jgheaburi si burlane tot de la ei. sigur iti da tot pachetul daca doresti. dar e mai bine sa iei totul odata pt ca pe urma sa nu ai surprize ca nu se nimeresc nuantele sau culorile
gigibrbr_condo Avatarul lui gigibrbr_condo

592 mesaje
Oras: braila

offff unde sant doamne meseriasii de altadata ???? iti puneau o tabla calumea pe casa si iti faceau niste burlane rezistente!!!!!!!!!
eu
cristianbercea Avatarul lui cristianbercea

3 mesaje
Oras: oradea

Orice varianta vei alege evita sa te incurci cu tiganii care se ocupa cu asa ceva, deoarece pana la final te va costa triplu pentru cat nu face. Acest sfat ti-l dau din mai multe discutii purtate cu persoane patite nu din experienta proprie.
condo001225 Avatarul lui condo001225

4 mesaje

Desi intrebarea era pusa acum mai bine de un an,ma ba si eu in seama dandun sfat celor ce vor citi forumul interesati de subiecul "jeaburi si burlane". Eu mi-am montat sistemul acum 1,5 ani. Am studiat cateva luni piata. Cel mai ieftin m-ar fi costat 33mil lei. Am apelat la un meserias roman care mi-a luat manopera 10.5mil. lei.Materialele m-au costat 2.5mil. lei. Calculul e simplu. Mi-am construit casa in stil brancovenesc-neoromanesc, asa ca jheaburile facute din tala zincata se potrivesc perfect cu stilul. good luck to everyone
azos Avatarul lui azos

3 mesaje
Oras: alexandria

Wavin - jgheaburi si burlane. Ai 10 ani garantie.Sunt din material plastic, deci ,,la revedere rugina'' sau posibilitatea de a ramane indoite in caz de lovire. Nu mai spun de zgomot comparativ cu cele din tabla.
Le gasesti fie in Dedeman, fie in Bricostore.
xmenul Avatarul lui xmenul

1 mesaj

sistem complet de jgheaburi si burlane www.topsistem.ro
gigibrbr_condo Avatarul lui gigibrbr_condo

592 mesaje
Oras: braila

De la: condo001225, la data 2010-02-21 18:15:38Desi intrebarea era pusa acum mai bine de un an,ma ba si eu in seama dandun sfat celor ce vor citi forumul interesati de subiecul "jeaburi si burlane". Eu mi-am montat sistemul acum 1,5 ani. Am studiat cateva luni piata. Cel mai ieftin m-ar fi costat 33mil lei. Am apelat la un meserias roman care mi-a luat manopera 10.5mil. lei.Materialele m-au costat 2.5mil. lei. Calculul e simplu. Mi-am construit casa in stil brancovenesc-neoromanesc, asa ca jheaburile facute din tala zincata se potrivesc perfect cu stilul. good luck to everyone
aveti dreptate din pacate sant din ce in ce mai putini meseriasi si in mare majoritate foarte scumpi dar nici nu stiu bine meserie fata de stilul brancovenesc nu cred ca ar fii afectat de o tabla lindab si burlane. Dar aspectul si calitatea este cu totul alta in cazul tablei zincate ma mir cum muncitori in constructii imi recomanda de fiecare data tot tabla tip lindab (ca se monteaza usor)
eu
montajprestaf Avatarul lui montajprestaf

28 mesaje
Oras: suceava

-Asta ziceam si eu , astazi majoritatea lucreza
EXECUTAM TREI TIPURI DE LUCRARI BUNE, IEFTINE SI RAPIDE -Lucrarile bune si rapide nu sunt ieftine ! -Lucrarile bune si ieftine nu sunt rapide ! -Lucrarile ieftine si rapide nu sunt bune !
doriniliescu Avatarul lui doriniliescu

2 mesaje

Cele mai bune, dupa parerea mea sunt cele din cupru. Am avut ocazia sa montez in Italia asa ceva si cu aceasta ocazie, am demontat sistemele vechi,care acum sunt in voga in romania.Cele cu garnituri din cauciuc aveau garniturile arse de soare si curgeau pe la imbinari.
Aceste jgheaburi din cupru au avantajul durabilitatii in timp si sunt totodata estetice. Dezavantajul ar fi pretul destul de piperat.
miu_tudor Avatarul lui miu_tudor

25 mesaje
Oras: galati

.
teo
condo004294 Avatarul lui condo004294

1 mesaj

Sistem de preluare a apelor pluviale RAIKO numarul 1 in europa gasesti aici: dobrin@raiko.ro
viking Avatarul lui viking

10 mesaje

www.viking-romania.ro
Fosta membra Kudika.ro
www.scocuri.ro sau scocuri@gmail.com
mateiutz Avatarul lui mateiutz

1 mesaj

eu am batut palma cu Final Distribution si mi-am instalat un sistem de drenja de la Novatik. mi-a placut sistemul unic, cu margine curbata a jgheabului, care nu permite ca apa sa se reverse peste margini.

eu am luat-o in culoare maro, ca mergea cu invelitoare, dar stiu ca mai au inca vreo 6 variante de culori...

si chestia care mi se pare cel mai misto este ca am garantie 20 de ani!

succes!