Setari Cookie-uri

idei de amenajare interioara

Buna tuturor! As avea si eu nevoie de un sfat din partea voastra. Ma mut intr-un apartament nou si curat in care peretii sunt foarte frumos si proaspat zugraviti. Tot ce imi trebuie este sa mai cumpar mobila si toate elementele de decoratiune interioare. :)) M-am cam decis in ceea ce priveste dormitorul si camera copilului, insa nu ma pot decide sub nici o forma in ceea ce priveste living-ul. Sa va explic. Am un living spatios ce include si locul de masa. Cei doi pareti (practic coltul) rezervat locului de masa este vopsit in mov inchis, iar restul peretilor sunt albi. Pe jos am parchet. Ce ma sfatuiti sa aleg ca si culori pt mobila, canapea, respectiv piesele de decoratiune interioara: lampi, covor, pernute, perdele. Va multumesc.
rvicol_condo
Postat pe 17 Iunie 2009 11:44
Primul lucru la care ma gandesc cand aud de pereti mov inchis este o masa de culoare deschisa, poate chiar alba si scaune imbracate cu huse crem sau albe, lungi pana la podea, adica obiecte care sa creeze un efect scenografic, mai ales daca atunci cand intri in living coltul violet atrage imediat privirile. Si deasupra mesei un corp de iluminat deosebit, fie clasic, somptuos, fie dimpotriva, trendy, extravagant, in orice caz un obiect cu personalitate.
Ce crezi?
Mihaela09_condo
Postat pe 29 Iunie 2009 19:39
Buna.... te invit sa vizitezi cand ai timp pozele din albumele mele sau www.sylvester.ro la sectiunea deco... sau si mai simplu si la obiect oricand te astept la atelierul meu unde poti vedea multe mostre de materiale, idei decoratiuni.. etc.

Daca te hotarasti cu drag ne vedem pentru a-ti da o mana de ajutor.
karmenta
Postat pe 1 Iulie 2009 21:55
Si in contrast cu locul de luat masa, daca restul livingului are peretii albi, cred ca s-ar potrivi o canapea imbracata in stofa mov, covorul de culoare deschisa cu motive mari(geometrice sau florale) mov si oliv. Dar ce culoare are parchetul? Cred ca ai putea aseza doua-trei piese de mobilier mai mici chiar de culoare oliv, ca sa contrasteze cu albul si movul.Corpurile de iluminat trebuie sa fie din cristal si inox, in forme excentrice, ele insele obiecte de arta.
Perdelele albe si draperiile mov, pernele decorative in diferite nuante de violet, alb si verde completeaza decorul.Stilul amenajarii trebuie sa fie extravagant, spectaculos, mai ales daca spatiul este suficient de mare.
Mihaela09_condo
Postat pe 3 Iulie 2009 00:44
Buna!
Pentru a avea mai multa inspiratie, poti vedea sute de idei, de design interior pe http://designocalm.6sense.ro/
Senses
Postat pe 30 Iulie 2009 10:44
De la: rvicol, la data 2009-06-17 11:44:14Buna tuturor! As avea si eu nevoie de un sfat din partea voastra. Ma mut intr-un apartament nou si curat in care peretii sunt foarte frumos si proaspat zugraviti. Tot ce imi trebuie este sa mai cumpar mobila si toate elementele de decoratiune interioare. :)) M-am cam decis in ceea ce priveste dormitorul si camera copilului, insa nu ma pot decide sub nici o forma in ceea ce priveste living-ul. Sa va explic. Am un living spatios ce include si locul de masa. Cei doi pareti (practic coltul) rezervat locului de masa este vopsit in mov inchis, iar restul peretilor sunt albi. Pe jos am parchet. Ce ma sfatuiti sa aleg ca si culori pt mobila, canapea, respectiv piesele de decoratiune interioara: lampi, covor, pernute, perdele. Va multumesc.
adrianpopagheorghe
Postat pe 30 Iulie 2009 13:51
Buna ziua,
Va pot oferi corpurile de iluminat.
www.leds-c4.ro
Adrian Popa
0726-317127
adrianpopagheorghe
Postat pe 30 Iulie 2009 13:53
De la: Senses, la data 2009-07-30 10:44:35Buna!
Pentru a avea mai multa inspiratie, poti vedea sute de idei, de design interior pe http://designocalm.6sense.ro/

minunat tot ce am vazut pe site,felicitari.
condo000524
Postat pe 30 Iulie 2009 19:06
"High Expectations" by Codrina
www.codrina.ro

Ca sa decorezi o casa, ai nevoie de idei, bani, curaj si rabdare. Daca tocmai sunteti pe punctul sa faceti asta, in mod cert veti avea ... "High Expectations"!

Nu este numele unui film si nici un titlu de carte... HE by C este numele unei colectii de tablouri art deco ce va va satisface in mod cert setea de frumos precum si orice pretentii legate de stilul locuintei voastre.

HE by C se adreseaza persoanelor cosmopolite si independente, si, in general, tuturor celor care incearca sa-si transforme locuinta intr-o mica opera de arta. Are un stil eclectic, se caracterizeaza prin foarte multe contraste, iar geometrizarea formelor poate da un aer de pretiozitate incaperii pe care ati accesoriza-o cu un astfel de tablou.

Tablourile cu personalitate din aceasta colectie - pictura abstracta non- figurativa, tehnica de ulei pe pinza cu insertii de alte materiale - relief pe panza, creeaza un efect spectaculos. In plus, aceste tablouri pot constitui cadoul ideal. Va asiguram sprijinul in cautarea si gasirea picturilor care va definesc cel mai bine locuinta sau biroul si va asteptam cu drag solicitarile la:


IQ art
0747.633.494
comanda@iqart.ro
IQart
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:57
Daca ai nevoie de consultanta sau de proiectare de interior poti accesa site-ul www.square2design.ro sau square2design.blogspot.com si sa ne contactezi.
Square2Design
Postat pe 14 Martie 2010 08:45
Fiecare apartament sau casa are particularitatile ei si deasemenea fiecare proprietar are un stil de viata si gusturi diferite.
Ceea ce au in comun este functionalitatea si stilul sic.
Gasiti o galerie foto cu un portofoliu impresionant pe www.interiordesigner.ro
Florentinabunt
Postat pe 24 Iunie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un pat 7 De la: Ame_ly 3 Ianuarie 2011 14:14
Trucuri pentru o locuinta de vis 1 De la: cristianamenajari 2 Iulie 2010 22:14
CASE PE STRUCTURA DIN CADRE USOARE DIN LEMN(FRAME CONSTRUCTION) 2 De la: MIKE 6 Mai 2010 23:24
Curs Furoshiki 1 De la: KONISKA 16 Decembrie 2008 09:04
poate cineva sa spuna care sunt avantajele sau dezavantajele dopurilor pentru urechi? 2 De la: kandra 21 Februarie 2009 02:25