Setari Cookie-uri

am fost in Turcia

Da am fost in Turcia.De doua ori. O data la Kusadasi mai multe zile si 2 zile in Istanbul.Cu aceasta ocazie am vizitat si Pamukalle si templele antice Efes, Milet, Didima si Troia, A fost foarte frumos.
A doua oara am fost doar in Istanbul vreo 8 zile. Am si vizitat (Palatul Topkapi, croaziera pe Bosfor palatul Dolmabace, et) si am facut si shopping.
Este o tara frumoasa care merita sa fie vizitasa.
M irela

Postat pe 21 Martie 2009 00:34
Puteti intra pe www.kusadasi.ro si gasiti acolo hotelurile si tarifele pentru orice statiune din Turcia in functie de perioada in care doriti sa mergeti. Exsista si cateva reduceri daca faceti rezervarile din timp.

Take care !

Postat pe 8 Aprilie 2009 12:34
A facut cineva bai turcesti cat a fost in Istambul? Ma pregatesc sa plec si eu dar deocamdata fac cercetari... :)

Postat pe 12 Mai 2009 13:46
Da o tara frumoasa unde turismul e la loc de cinste am fost de 3 ori , am stat in Kusadasi insula porumbelului, Bodrum si Istambul si am facut nenumarate excursii , dar anul acesta am fost in Tenerife si nu stiu ce as mai putea vedea ca sa ma` impresioneze mai mult.

Postat pe 28 Iunie 2009 20:48
Am facut baie turceasca la hotel royal wings din lara .Este foarte relaxant .Daca vrei mai multe detalii scrie-mi.Eu nu stateam decat 10-20 min. pentru ca nu vroiam sa pierd distractiile din hotel.

Postat pe 5 August 2009 11:34
Da, am fost in Turcia de multe ori ... cu avionul. Si doar in acest an am "descoperit" Turcia ... calatorind cu masina. Merita sa vezi, zic eu, totul la pas: oameni harnici, locuri frumoase si pline de istorie, autostrazi adevarate, orase cu adevarat imense, peisaje mirifice si multe... multe altele. Mi-ar placea sa revin. Nu stiu de ce dar aveam o alta impresie despre turci si tara lor. Credeam ca totul se reduce la unul sau doua orase mari, cateva mall-uri mai mari si ceva hoteluri de lux. M-am inselat amarnic. Stiti ce mi-a ramas in cap... culoarea, da culoarea tarii. Daca din Franta te intorci avand in cap o culoare maronie, din UK cu ceva cenusiu si verde, din USA cu roz si gri iar din Gernania cu ... imagini de oglinda si sticla, din Turcia te intorci cu un verde pal, un albastru deschis si un galben luminos. Miroase a cafea, departe se aude marea si in jurul tau sunt milioane de masini care trec pe strazile din Istambul.

Postat pe 10 Septembrie 2009 11:58
As dori sa merg in vara intr-un circuit de 12 zile in Turcia prin Omnia Tour.
A mai fost cineva in acest circuit? Cat sunt intrarile la obiectivele turistice?

Postat pe 13 Ianuarie 2010 08:12
Acolo merg si eu la vara, la Marmaris.

Postat pe 3 Martie 2010 06:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In Croatia ati fost ? Cum e pe acolo...merita deranjul? 27 De la: andreeapresa 1 Februarie 2010 13:24
DESTINATIE INEDITA 1 De la: Cutinici 4 Mai 2009 09:54
As vrea sa merg in Corfu...dar nu stiu prea multe, cum se ajunge, unde se poate sta? 16 De la: Stoenescu 1 Iulie 2009 23:36
Limenaria 14 De la: CRISSSA 2 Mai 2013 14:18
DESTINATIE INEDITA 1 De la: Cutinici 4 Mai 2009 09:54