Setari Cookie-uri

Santorini.

As dori pareri despre aceasta insula.

Postat pe 20 Aprilie 2009 11:49
Santorini(Sfanta Irina) beneficiaza de doua locuri exceptionale Fira si Oia , cam toate vederile din Santorinii sunt cu imagini din aceste doua locatii , adevarul este ca ambele sunt uluitor de frumoase , dar luata ca ansamblu este insula care contrar asteptarilor mi-a placut cel mai putin din cele 8 insule cicladice pe care le-am vizitat , de ce ? fiindca este ca sa spun asa ... poluata turistic... foarte comerciala , nu s-a mai pastrat nimic din asa zisa Grecie idilica , este supra populata , orice petec de pamant a fost exploatat la maxim , nicaieri in Ciclade nu am vazut ca aici , moloz aruncat la marginea drumului, multe cladiri ecomomice(depozite, hambare etc) parasite . foarte multe altele in constructie , neterminate , in general constructiile noi nu mai au nimic de a face cu spiritul cicladic , si nu in ultimul rand plajele , fiind o insula vulcanica este adevarat exista plaje deosebite unele cu stanci rosii , altele cu nisip si stanci negre , insa calitatea nisipul lasa de dorit in plus sunt aglomerate , unele din ele la intrarea in apa risti sa aluneci pe gresia slefuita de ape daca nu ai incaltari corespunzatoare. Oricum Fira si Oia fac parte din categoria MUST SEE , asa ca parerea mea este ca , cel ce vrea un concediu in Ciclade ar trebui sa se orienteze spre celelalte insule Cicladice si sa viziteze Santorini cu excursii de o zii , Ios si Mikonos sunt ideale pentru cei carora le place distractia si agitatia . Amorgos Folegandros Naxos Milos, sunt recomandate iubitorilor de liniste si natura iar Naxos se afla undeva la mijloc.

Postat pe 20 Aprilie 2009 16:00
Salut Cristi ! daca esti interesat de Insula santorinii it-i
propun sa vezi Oferta Agentiei ,, Velimed-Tourism,, !!!
www.velimed.ro http://velimedtourism.blogspot.com
Multe Salutari !!!

Postat pe 27 Aprilie 2009 08:07
Salut Cristi,

Insula este superba ca si destinatie!
Eu am fost acolo, si am in plan sa merg din nou.

Merita din plin sa ajungi in Santorini, chiar si numai pentru cateva ore! Desi eu as recomanda 2-3 zile, pentru a vedea un apus de soare superb din Oia/Fira, pentru a vedea agitatia de noapte din Fira si pentru a incerca plajele alba, rosie, neagra din Santorini!

Daca vrei mai multe info, da-mi te rog un semn la adresa dan [at] dreamdestinations [.] ro.

De asemenea, poti gasi multe informatii despre Santorini, si pareri ale mai multor turisti, pe www.dreamdestinations.ro

Vreme faina,
Dan

Postat pe 27 Aprilie 2009 10:06
wow eu nu am stat peste noapte, am plecat de pe creta de dimineata si m-am intors seara, dar oricum a fost superb. nu stiu cat de scumpa e cazarea,multe pareau de lux si de aceea nu am regretat ca nu m-am cazat :P oricum e un loc mititel pentru a sta cine stie cat.. dar socant de frumos,zau.

Postat pe 9 Februarie 2010 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Thassos 26 De la: vladgg_19 7 Iulie 2010 17:26
Paralia Katerini 45 De la: carmen1977roxy 10 Aprilie 2010 09:09
As vrea sa merg in Corfu...dar nu stiu prea multe, cum se ajunge, unde se poate sta? 16 De la: Stoenescu 1 Iulie 2009 23:36
WATTENS - Muzeul Cristalului Swarowski 23 De la: carmenlaura 23 Aprilie 2010 10:39
WATTENS - Muzeul Cristalului Swarowski 23 De la: carmenlaura 23 Aprilie 2010 10:39