Setari Cookie-uri

Destinatii pentru luna de miere

Buna tuturor!
Va rog sa ne dati si noua sugestii pentru destinatii frumoase pentru luna de miere. Noi mergem in septembrie si iubim marea.
Asteptam cu mult interes si drag sfaturile voastre.
Multumim
deliabefu
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:19
V-as recomanda insula Tenerifa (Canare). Iese din tiparul european al destinatiilor de vacanta, este mai exotica si are o oferta imbatabila:preturile.
Puteti ajunge relativ usor...in functie de localitatea de domiciliu.
Important e sa ajungeti la Dusseldorf, de unde aveti curse low-cost Ryan Air. Dusseldorf e f.aproape de Dortmund, asa ca puteti face etapa I-a cu Wizz Air din Bucuresti sau Timisoara.
Inchirierea unei masini e absolut accesibila: 80 Euro/5 zile. Cazarea nu are rost sa v-o faceti prin agentii, caci gasiti camere fie direct, la fata locului, fie prin booking on-line. Am gasit camera la H.Aquario cu 32 Euro/noapte/2 pers, cu mic dejun suedez inclus !!!
Avand masina, va puteti deplasa intr-o libertate deplina unde doriti voi. Chiar schimbandu-va si cazarea.
Va doresc Casa de piatra !!!
parvulescu_dan
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:30
Multumim tare mult. Am auzit numai povestiri frumoase despre Tenerife si sigur va fi una dintre optiuni :).
deliabefu
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:43
incearca insula lanzarote, hotel galia
e super misto acolo
insula exotica in caanare
mihaigalia
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:53
Sardinia - in nord -Costa Paradiso -plaja Li Cosi - daca preferati linistea , sau daca stati bine financiar Costa Smeralda(coasta de smarald - apa are culoarea turquaz-verzuie) unul din locurile de intalnire ale bogatilor , dupa Capri si Monte -Carlo , insa daca cautati cu rabdare puteti gasii ceva destul de avantajos din punct de vedere financiar . Daca iubiti marea , pot sa va spun ca in Sardinia , dupa parerea mea sunt unele din cele mai bune plaje ,apa este abuloasa la Stintino in nord-vest are toate noantele intre bleu-vernil-turquaz si bleumarin, in general in nord apa este ca nicaieri limpede cu reflexi verzui.
cristian_h
Postat pe 1 Mai 2009 07:37
Multumesc mult pentru idei. Am vizualizat cateva imagini din Sardinia, pare raiul pe pamant. Despre insule... ce sa mai spun...
Am mai auzit si de Marmaris, Turcia, ca fiind o destinatie superba.
Avand in vedere reducerile pentru tinerii insuratei, de la anumite agentii, suntem deschisi la o paleta destul de larga de destinatii. Multumim inca o data pentru ajutor.
deliabefu
Postat pe 1 Mai 2009 20:21
Delia draga am placerea sa traiesc unde vin porumbeeii sa-si faca luna de miere mai exact in insulele Caribe aici tot timpul anului potzi sa faci baie si plaja tot timpul anului este cald frumos apa albastra nimip alb soare fructe tropicale la tot coltzul si mai exact cauta pe net poze Republica Dominicana

Si daca te gandesti sa itzi faci luna de miere aici imi potzi scrie la australianul78@yahoo.de

va pot insotzi prin pelegrinaj prin tzara sau sa-tzi dau darese de unde sunt cele mai ieftine doar ca aici sunt piperate pretzurile pentru uni pentru o vacantza aici.

itzi doresc casa de piatra si numai bine by by by
australianul78
Postat pe 16 Septembrie 2009 03:39
Multumim tuturor pentru sugestii si promptitudine.
Am petrecut o luna de miere de vis in Turcia, Antalia, la Delphin Diva Premiere. A fost absolut superb, exact ceea ce cautam noi: liniste, relaxare, peisaje superbe si soare mult :)
O iarna frumoasa tuturor si destinatii superbe!
deliabefu
Postat pe 20 Noiembrie 2009 14:04
Sugestiile mele ar fi: Gran Canaria (Spania), Cipru - Insula Afroditei, o destinatie de vis, un fel de Grecie mult mai sofisticata, Italia. Un oras superb pentru indragostiti este si Verona, caci nu numai destinatiile pentru plaja merita luate in considerare. Uite aici mai multe detalii despre ce poti vizia in Verona: http://www.consiliervacante.ro/index.php/component/content/article/10-destinatii/154-verona-curtezana-milenar-.html

Alte destinatii romantice, aici:
http://www.consiliervacante.ro/index.php/component/content/article/10-destinatii/153-10-destinaii-romantice-de-valentines-day.html

sau aici:
http://www.consiliervacante.ro/index.php/component/content/article/10-destinatii/71-cele-mai-romantice-destinatii-din-italia.html
MmeButterfly
Postat pe 18 Februarie 2010 09:28
Eu va propun Tenerife, peisaj splendid, civilizatie, cumparaturi cit incape (fara TVA) mincare ieftina si rafinata.Si ce era mai important hotelul de 5* e gratis 7 zile!!! Pentru familii si cupluri.Va astept pe www.caius.ro pentru mai multe informatii.Daca nu credeti ca e asa priviti pozele!
caiustravel
Postat pe 20 Februarie 2010 14:55
Turcia e superba( am fost la kusadasi si de acolo se organizeaza multe excursii in imprejurimi , dintre care pamukalle m-a lasat fara cuvinte)...Corfu..... tenerife daca spun cei de dinainte si sigur asa este....venetia si sa va cazati la Lido ;;)
andatoma2002
Postat pe 22 Februarie 2010 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
munte negru 1 De la: licu_laura 29 Martie 2010 17:15
CIRCUIT GRECIA -ITALIA 5 De la: andra1188 27 Iunie 2011 11:17
TVI Express va ofera turism si calatorii de luxla cele mai bune preturi 1 De la: homereg 10 Mai 2010 20:17
forum 1 De la: dmx 3 Martie 2009 10:54
Szeged - Ungaria 6 De la: _oktober_ 24 August 2010 23:20